D '66 en PPR gaan praten over samenwerking PA pakt DE Veel gebroken armen en benen door schaatssport Dictactuur in Brazilië Felle brand in Utrecht Democraten kozen nieuw bestuur Door voorzitterschap geen tijd meer voor studie Betoging tegen vrijspraak beruchte nazi-rechter N.P.D. is een nazi-bende Automobilist verdronken Actief kiesrecht op 18-jarige leeftijd Belg na half uur uit ijskoude Oostersehelde gered Inbrekers reden na achtervolging tuin van officier in VIEUX Massa-arrestatiespers gemuilkorfd Prof. Karl Barth begraven Jongen doodt stiefvader Sint Laurenskerk weer in gebruik HELFT OPHEFFEN LANDELIJK DOKTER J. A. P. M. BEEKMANS: IJVERIG VERANDERLIJK VLUCHT ONDERGEDOKEN De wet EX-LID SCHRIJFT: jrte.'riwirjüiHÉrrtTÉi «fan-ft MAANDAG 16 DECEMBER 1968 ARNHEM Delegaties uit de hoofdbesturen van Democraten '66 en de Po litieke Partij Radicalen zullen tussen Kerstmis en Nieuwjaar op 27 decem ber een gesprek hebben over de organisatie van de samenwerking tussen de beide partijen „aan de voet". De delegaties komen vermoedelijk in Utrecht bij een, zo werd gisteren op het congres van D '66 meegedeeld. ARNHEM D'66 wil dat de leeftijd voor het actief kiesrecht (nu 21 jaar) tot achttien jaar zal worden verlaagd. Dat is zondag duidelijk gemaakt op het congres staatsrecht van deze par tij in Arnhem. Het tongres Was vooral bedoeld om de voorstellen staatsrecht doorge stuurd door het deelcongres te be handelen en definitief te verwerken in het politiek program. De verlaging van de kiesgerechtigde leeftijd was in een amendement' verwerkt. Het tweede amendement dat een meerderheid kreeg hield in, „dat de staatkundige structuur en de bestuur lijke organisatie moeten worden be paald door de eisen die een zich ver nieuwende maatschappij stelt". De afgevaardigden keurden de voor ttellen van de werkgroep staatsrecht goed. Met slechts één stem tegen be sloot het congres dat de minister-presi dent rechtstreeks voor een periode van vier jaar moet worden gekozen op de zelfde dag als de nieuwe Tweede Ka- met. De kiezers nummeren de kandi daten voor het premierschap in de volgorde van hun voorkeur. Behaalt geen enkele kandidaat vijf tig procent van de eerste voorkeur stemmen dan valt de laagste kandidaat af en zijn stemmen worden overgedra gen op de door zijn kiezers als vol gende keus aangewezen kandidaat. Dat wordt herhaald totdat een kandi daat de helft van de stemmen heeft gekregen. De voorstellen houden verder in: het opheffen van de Eerste Kamer; het kiezen van de Staten-Generaal vol gens. een meervoudig districtenstelsel; het kabinet moet de volle vier jaar aanblijven (slechts bij hoge uitzonde ring mag daarop inbreuk worden ge maakt); wisseling van kabinet moet moet steeds gepaard gaan met parle mentsverkiezingen; parlementariërs moeten door een bepaalde groep kie zers worden aangewezen. De voorzitter van de werkgroep staatsrecht de heer F. Plate, zei dat het rechtstreeks kiezen van de minis ter president „geen wet van Meden en Perzen" is. Volgens hem zou het te vroeg aannemen van een star stand punt de ontwikkeling kunnen remmen. „Wij matige ons niet aan de enige oplossing te kunen geven", zei hij. WEMELDINGE Een griffer van de Antwerpse rechtbank heeft zater dagmiddag ruim een half uur in het ijskoude water van de Oostersehelde gelegen. Hij bracht het er levend af. Zijn zwager de 29-jarige metaalbe werker J. Belmans uit Antwerpen wordt vermist. Aangenomen wordt dat hij is verdronken. Beide mannen waren gaan vissen met een klein polyester bootje. Tus sen Wemeldinge en Yerseke sloeg het bootje op het kalme water om. De griffer de 43-jarige H. M. H. Let- tanie werd door een speedboot op gepikt en naar een ziekenhuis in Goes gebracht. Gisteravond mocht hij naar huis. De heer Belmans stond bekend als een uitstekende zwemmer. Hij moet door de kou zijn bevangen. Enkele weken geleden verdronken drie Bel gische hengelaars die met een bootje de Westerschelde waren opgevaren. t Volgens de rijkspolitie te water ne men vooral de Belgische sportvissers veel te grote risico's. De bootjes waar mee zij in groten getale opu de vis vangst gaan zijn in de regel ongeschikt voor he<t open water. De aftredende voorzitter, de heer H. J. van Lookeren Campagne, wees op het gebrek aan geld en mankracht waarmee de partij heeft te kampen. „Het is onmogelijk om met 3850 leden bij de volgende verkiezingen achttien of negentien Tweede-Kamerzetels waar te maken". Volgens de scheidende voorzitter heeft D'66 in het afgelopen jaar een werkelij ke bijdrage aan de politieke vernieu wing geleverd, al zijn de contouren nog niet overal scherp zichtbaar. Hij acht te het niet uitgesloten dat bij de vol gende verkiezingen de verhoudingen beslissend zullen veranderen. „Voor die tijd moeten nog veel bar rières worden overwonnen. Maar de kans, is aanwezig. Het zou onvergeeflijk zijn als wij die kans niet zouden gebrui ken", aldus de heer Van Lookeren Cam pagne. D'66 zal bij dè Tweede-Kamerverkie zingen overal met een landelijke kandi datenlijst uitkomen. D'66 kreeg een nieuw hoofdbestuur. Tot voorzitter werd gekozen J. A. P. M. Beekmans. Vice-voorzitters zijn mr. H. J. Zeevalking en drs. H. Jongedijk. Politiek secretaris E. W. van Praag, organisatie-secretaris B. Hamstra, pen ningmeester H. A. A. Dijsselbloem, le den dagelijks bestuur:s ir. N. Schwartz, F. Warnaar en dr. P. Vetter. Overige leden van het hoofdbestuur: mr. H. W. M. Stokvis, Ch. Mertens, mevr. H. C. M. Smits-Van Waesberghe, F. C M.. van Leeuwen, J. H. van Aardenne, mr. W. Sluis, E. van Listenburg, mr. M. F. F. A. de Nerée tot Babberich, S. Schuy- er, dr. Th. P. M. de Jong, mr. J. W. Vuyk, mr. J. Nagtegaal. BLOEMENDAAL In de tuin van een officier van justitie in Bloemendaal is zaterdag een inbreker aangehouden. Hij was er met in zijn auto een vriend en een politieagent dwars door een muur binnengereden. Aan de aanhouding was een wilde rit voorafgegaan. De politie was getipt dat voor een huis waarvan de bewoners niet thuis waren een auto stond. Toen de politie kwam stapten juist twee man nen in de auto. Een van de agenten stapte in en no digde de twee mannen uit achter een politie-auto naar het bureau te rijden. De auto ging er echter met de agent vandoor. De rit eindigde in de tuin van de officier van justitie. De meerijdende agent greep een van de inbrekers, de 48-jarige J. J. V., in de kraag. De andere nam de benen. De aftredende voorzitter H. J. van Lookeren-Campagne (l.) schudt de de hand van zijn opvolger, J. A. P. M. Beekmans. ARNHEM „Ik ben bang dat er nu van het studeren van egyptologie weinig terecht zal komen". De nieuwgekozen voorzitter van D' 66, de Melissanter keel-, neus- en oorarts J. A. P. M. Beekmans, zegt het met lichte spyt in zyn stem. „Dat kwam het laatste half jaar al in de knel, omdat het voorzitterschap als een don derwolk boven me hing". Dokter Beekmans troost zich met de gedachte dat hy de studie toch vyf jaar heeft kunnen volgen. Nu zal hij de vier voor de egyptologie bestemde middagen aan D '66 moeten wijden. ADVERTENTIE 10.85 per fiter De Zachte Hollandse KONJAK UTRECHT Machtig schaatsweer goed ys, windstil en zon heeft met de hakken over de sloot de zondagavond gehaald. Twee dagen, waarin alles de ijsliefhebbers meezat, zyn doodgelopen op een uit het zuiden binnenrollende dooi met regen, gladheid en veel, zij het niet ernstige, ongfblukken. Werd er geschaatst dat de stukken eraf vlogen: helaas kwam dat ook de rijders wel eens duur te staan. Zieken huis Dijkzigt in Rotterdam meldde gisteravond: „We zijn door het gips heen". Drie ziekenhuizen in Eindhoven be handelden samen dertig tot veertig arm-, been-, pols- en andere breuken. Het Diakonessenziekenhuis in Leeu warden kreeg zeventien „brekebenen" te verwerken. Harlingen gaf opzes .gebroken ledematen ten gevolge van valpartijen. In Haarlem vielen twee slachtoffers: een armbreuk en een hersenschudding. Al of niet georganiseerd reden hon derdduizenden. Andere sportlieden, zo- Winter in Edam Breitner waardig. een tafereel een als voetballers, hadden minder op met de vorst. Met dikomzwachtelde knieën kleumden keepers voor hun goal. Maar erger dan blauwe plekken waren de blessures niet. Totdat, met het komen van de zon dagavond, de dooi inviel. Regen werd op de grond ijs. IJzel deed er een schepje op. Sneeuw lag er al hier en daar. In Friesland werden van half tien af de busdiensten gestaakt. Wande laars in Leeuwarden konden zich al leen nog maar schuifelend voortbewe gen. Overal in Nederland kwamen de strooi-acties zeer snel op gang. Maar dooi of niet: vanmiddag zit in het provinciehuis van Friesland het bestuur van de Friese Elfsteden bij een. Om te praten over de monsterrit, die misschien toch nog een keer vol gend jaar zal worden gereden. De heer Beekmans (41) was voor de geboorte van D'66 „een kritische buiten staander". Hij bond zich aan geen en kele partij, tot hij Appèl (een circulai re van een aantal Democraten) onder ogen* kreeg. „Ik werd getroffen door de toon die uit het stuk sprak, door het verlangen naar radicale democratise ring. Ik vond er een goed alternatief in voor het staatsrechtelijke systeem van nu". De heer Beekmans werd lid van D'66 en een ijverig propagandist voor deze partij op zijn eiland Goeree-Overflak- kee. Via een bestuursfunctie in de af deling Dordrecht kreeg hij het penning meesterschap toebedeeld. Dat heeft nu geleid tot het voorzitterschap. Als een van de belangrijkste taken voor het nieuwe hoofdbestuur ziet de zojuist gekozen voorzitter het activeren van de leden. Hij is bereid om aan en quêtes een betrekkelijke waarde toe te kennen. Maar hij neemt toch wel aan dat het aantal stemmen waarop D'66 bij verkiezingen kan rekenen, zeer sterk is gegroeid. „Het is de opdracht om nu al naar de juiste 'mensen te zoeken die straks op de veroverde stoeltjes in Ka mer, Staten of raden kunnen gaan zit ten. Je moet niet voor een verrassing komen te staan", zegt hij. De arts Beekmans is het eens met zijn fractieleider Van Mierlo dat veel mensen de politiek nog altijd als „een zaak van vuile handen" zien. Hij be treurt dat. Hij wil meehelepen» daarin verandering te brengen. „D'66 heeft nu 72 afdelingen. Die zullen hun best moe ten doen om de niet-partijgebonden kie zers lid van D'66 te maken". Volgende week zal de heer Beekmans over dat alles een gericht advies aan het hoofdbestuur voorleggen. Hij wil daarop nu nog niet vooruitlopen. Kern van dat advies zal zijn: het uitstippe len van de weg om meer mensen ac tief bij de politiek te betrekken. „D'66 heeft nu nog geen vierduizend leden. Toen ik penningmeester werd waren dat er 3.700. Bovendien heb ik nog vijfhonderd wanbetalers van de lijst geschrapt. Op het ogenblik komen er al leen maar leden bij: gemiddeld zes zeven per dag". w RIO DE JANEIRO to Brazilië ia de democratische regeringsvorm vervangen door een dictatuur. Daar komen de maatregelen van president Costa e Silva in feite op neer. De Braziliaanse Grondwet is buiten werking gesteld, het parlement is voorlopig naar huis gestuurd, de pers censuur is weer ingesteld en er zyn reek sen arrestaties verricht. De aanleiding tot deze massale aan val op de oppositie was de weigering vap het parlement om de diplomatieke onschendbaarheid van afgevaardigde Marcio Alves op te heffen. De militai re regering van president Costa e Sil va had hierom gevraagd omdat Alves „het leger zou hebben beledigd". Als gevolg van de strenge censuur in het kantoor van het Engelse pers bureau Reuter houden bijvoorbeeld twee officieren een wakend oog op alle uitgaande berichten is het niet mo gelijk een juist beeld te krijgen van de toestand. Ook de kranten voorzover zij verschijnen worden streng gecen sureerd. De censors kijken zelfs de kleine advertenties na. Reizigers uit Brazilië hebben meege deeld dat zich onder de gearresteerden een groot aantal prominente politici be vindt, onder wie de oud-presidenten Juscelino Kubitchek en Janio Quadros. Marcio Alves, van wie het parlement weigerde de onschendbaarheid op te heffen, zou naar de ambassade van Uruguay zijn gevlucht. .President Costa e Silva onderteken de zaterdag een nieuwe institutionele wet, die hem de macht geeft om iede re Braziliaan van zijn politieke rech ten ontdaan te verklaren en de gelden in beslag te nemen van degenen, „die zich in staatsdienst op onwettige wijze verrijken". De sterke man achter de regering, zou naar verluidde, generaal Siseno Sarmento zijn, de chef-staf van het le ger. Sarmento werd chefstaf na de staatsgreep in 1964. De belangrijkste steden van het land toonden geen tekenen van een crisis. Er waren geen politiemannen of solda ten op de straten en de radiostations zonden lichte muziek en sportuitslagen uit. Desondanks zouden veel vooraan staande leden van de oppositie zijn on dergedoken om arrestatie te voorko men. De dagbladuitgevers van Rio heb ben zaterdag in een gesprek met gene raal Cesar Montagna de Souza het be ginsel van zelfcensuur verworpen. Zij eisen algehele persvrijheid of het lezen van de kopij van te vorèn. In Sao Paulo zijn zondag alle dag bladen uitgekomen, maar de ruimte die gewoonlijk wordt ingenomen door politieke analyses, werd geheel voor buitenlands nieuws gebruikt. Generaal Pinto, commandant van de militaire academie, verklaarde zon dag, dat de„communisten bezig zijn de politieke en sociale structuur van Brazilië te vernietigen, door toepassing van revolutionaire technieken. Hij he kelde het feit dat „religieuzen zich voorstanders tonen van het communis- BAZEL Protestanten en katholie ken hebben zaterdag wijlen prof. dr. Karl Barth geprezen op diens begrafe nisplechtigheid in de bijna 800 jaar ou de kathedraal van Bazel. Barth die dikwijls wordt beschreven als de meest revolutionaire denker van het protestantisme in de 20ste eeuw, is dinsdag op 82-jarige leefttijd in zijn huis in Bazel overleden. De Nederlander dr. Visser 't Hooft, de vroegere secretaris-generaal van de Wereldraad van kerken, zei in zijn re- dè, dat het zonder het denken van Barth onmogelijk was geweest de oecumeni sche gedachte nieuw leven in te bla zen. Professor Josef Hromadka uit Tsje- cho-Slo^akije, de voorzitter van de christelijke vredesconferentie, zei dat Barth nieiiwe impulsen had gegeven aan het kerkelijk leven in Oost-Europa, vooral na de tweede wereldoorlog. Vrijdag is Barth in alle stilte op de Hörnli begraafplaats begraven. Slechts enkele vrienden en zijn verwanten woonden die plechtigheid bij. BONN Ongeveer zevenduizend mensen hebben zaterdag in West-Ber- lijn gedemonstreerd tegen de vrij spraak voor de nazi-rechter Hans-Joa- chim Rehse, die in de Hitlertijd aan het tot standkomen van 230 politieke doodvonnissen had meegewerkt. „Weg met de nazi's uit justitie en politie", was een van de leuzen die de "betogers meedroegen. Beate Klarsfeld, die nog een gevan genisstraf tegoed heeft omdat zij bondskanselier Kiesinger een oorvijg toediende, zei in êen toespraak: „West- Duitsland is zijn verzoening met het nationaal-Socialistische verleden be gonnen". De stoet der betogers bestond voor een groot deel uit rebellen van de „buitenparlementaire oppositie", die rode vlaggen en portretten van Mao Tse-toeng droegen. Voor het Westber- lijnse stadhuis hekelden sprekers de „klassejustitie, die nazimoordenaars rehabiliteerde". Het vrijsprekende vonnis voor de nazirechter Rehse had in heel West- Duitsland verontwaardiging gewekt. De man ging vrijuit om juridische re denen: door het verloren gaan der vroegere processtukken, kon niet - zo als de wet dat eist - worden bewezen dat hij met opzet recht en wet had verdraaid. Deze juridische uitweg kan de redding gaan betekenen voor nog veel meer nazirechters en andere „bu reaumoordenaars". De Duitse Rechtersbond noemde het vonnis weliswaar „onbegrijpelijk", maar wees er tevens op, dat men de rechters- niet de schuld mag geven wanneer zij op grond van bestaande wetten impopulaire beslissingen moe ten nemen. Daarna gingen een duizendtal hoofd zakelijk jonge betogers in looppas te rug naar het centrum, gevolgd dopr de politie, die de wedren pas in de laatste minuut won en er in slaagde om de be togers te beletten dat zij het grootste warenhuis van de stad binnengingen. Het aantal betogers werd steeds minder. Zij liepen over de Kurfürsten- damm en een groep van ongeveer 50 gingen een groot café van drie verdie pingen binnen, waar zij parodieën van kerstliederen zongen, leuzen riepen en hun rode vlaggen ophingen. De meeste gasten bleven hun koffie drinken en ijsjes en cake eten en deden of ze niets merkten. ADVERTENTIE mey d«t de godsdienst wit vernietigen*'. Hij achtte een „mobilisatie ter verde diging van de morele en geestelijke waarden" dringend noodzakelijk. BONN Adolf von Thadden, de par tijvoorzitter der „nationaal-democra- ten", koestert nog altijd de hoop eens de grote politieke leider van West- Duitsland te worden. In zijn Nationaldemokratische Partei Deutschlands (NPD) wordt het anti semitisme openlijk beleden. In de Zuidafrikaanse afdeling van de NPD is de officieuze groet „heil Hitier". Dit alles, en nog veel meer, schrijft de Beierse politicus* Florian Winter in zijn juist verschenen boek „Ik ge loofde in de NPD". Winter (45) is voorzitter van de NPD in Beieren en zelfs plaatsvervanger van Von Thadden geweest, maar hij baarde twee jaar geleden groot op zien door de partij de rug toe te ke ren. Nu is de NPD een proces begon nen om bepaalde gedeelten uit zijn boek te verbieden. Winter schetst hoe de extreem-rechtse Von Thadden een „meester in intri ges", in de jaren 1967 en 1968 de macht in de partij geheel in handen wist te krijgen. Een stroom gema tigde nationaal-conservatieven verliet de NPD, onder wie ook de algemeen voorzitter Fritz von Thielen. Nu, al dus Winter, bestaat de top van de partij uitsluitend uit radicale elemen ten. Van een democratische gang van za ken binnen de partij is geen sprake. De partij financiën verkeren in een chaos. De nationaal-democraten, zo meent Winter, zijn duidelijk de erf genamen van het nazisme. De advocaat van de NPD heeft met een een kort geding aangevraagd, onder meer om de beschuldigingen van antisemitisme en van ondemo cratisch gedrag binnen de partij de kop in te drukken. SCHWABACH, (Duitsland) Een dertienjarige jongen heeft gisteren zijn 38-jarige stiefvader vermoord met ne gen schoten uit een semi-automatisch geweer van licht kaliber. Volgens de politie die dit vandaag bekend maakte, vuurde* de jongen, Rai- ner Rüback uit Wolkersdorf bij Schwa- bach in Centraal-Frankenland op zijn stiefvader, Josef Ketzer, omdat hij zich bedreigd voelde. Acht van de ne gen kogels troffen Ketzer in zijn borst en zijn rug en hij overleed ter plaatse. De jongen die zelf naar de politie ging, is ter observatie opgenomen in een psychiatrische kliniek. De politie vertelde dat Ketzer en de moeder van de jongen gescheiden wa ren en vaak ruzie maakten. Op een dag kocht de moeder een geweer en ver stopte dit onder de divan in de huiska mer. Ketzer was bezig voor zijn huis kerst bomen te verkopen, toen Rainer begon uit een raam op de tweede verdieping op hem te spuwen. Ketzer waarschuwde hem en toen de jongen kort daarop weer bij het raam kwam, greep hij het mes, waarmee hij kerstbomen bijsneed en holde het huis in. Rainer haalde het geweer van onder de divan vandaan riep tegen zijn stief vader: „Sta of ik schiet". Ketzer lachte hem uit en de dertien jarige haalde negen maal de trekker over. ROTTERDAM De Sint Laurens kerk in Rotterdam (tijdens het bom bardement in mei 1940 vrijwel totaal vernietigd), is zaterdag na een weder opbouw van 16 jaren, opnieuw geopend in aanwezigheid van prins Beatrix en prins Claus. De Sint Laurenskerk, in het centrum van Rotterdam, gebouwd van 1449 tot 1525, is het enige grote monument van historische waarde dat Rotterdam thans nog rijk is. De reconstructie kostte 15 miljoen. Er ontbreekt nog een groot barokorgel, de kosten 1 miljoen, dat Kerstmis 1971 in gebruik kan worden genomen. UTRECHT Een felle brand heeft zaterdagavond twee huisjes aan de Kromme Rijnkade in Utrecht in de as gelegd. Er werd een scha de van ongeveer veertig mille aan gericht. In een van de huisjes wa ren lompen, metalen en tweede handsgoederen opgeslagen. In Heerenveen brandde zaterdag middag een meubelpakhuis uit. Ook hier bedroeg de schade veertigdui zend gulden. In St. Annaland op Tholen brand de diezelfde middag een landbouw- schuur tot de grond toe af. Het woonhuis, dat er aan grensde, bleef gespaard. Met de schuur ging een hele voorraad uien en stro in vlam men op. MAARSSEN Een sprong in het ijskoude water van het Amsterdam- Rijnkanaal door de Maarssense brand weercommandant J. van Ede, heeft gisternacht niet de dood kunnen voor komen van de veertigjarige W. Schijn- del uit Maarssen. Het slachtoffer had driehonderd me ter vóór de plaats waar hij met zijn Taunus het water inreed, een lifter in zijn auto genomen. De jongeman werd zwaar gewond uit het water gehaald. Voor de bestuurder kwam de hulp te laat. ZUNDERT Vlak bij zijn huis in Zundert is de 25-jarige Henk Kaver- mans om het leven gekomen bij een auto-ongeluk. Met zijn zusje reed hij mee in een auto van een Bredanaar. Op een kruispunt botste de wagen te gen een andere auto. De bestuurder van de laatste wagen werd licht ge wond. Een passagiere uit deze auto werd zwaar gewond. s STEENBERGEN De 63-jarige Pieter Gelten uit Kruisland is gister avond met zijn fiets komen te vallen. Een automobilist merkte hem te laat op en reed over h'em heen. De man was op slag dood. HOOGERHEIDE Tussen Hooger- heide en Putte is zaterdagavond de 26-jarige mej. A. Kortvis uit Zuidzande met haar auto uit de bocht gevlogen en tegen een boom gebotst. Zij was op slag dood. Haar verloofde werd zwaar gewond. ASSEN Nadat hij met zijn auto tegen een boom was gereden is zater dagmiddag de 31-jarige H. Polak uit Groningen overleden. Zijn vrouw en twee kinderen' werden gewond. ANGERLO Door nog niet beken de oorzaak is zaterdagavond in Anger- lo (Gld.) een auto tegen een voor rij dende aanhanger van een tractor gere den. De 29-jarige mevr. M. Y. Jongmans uit Doetinchem kwam om het leven. DORDRECHT De 57-jarige mevr. J. Keizer uit Dordrecht is in de nacht van vrijdag op zaterdag verdronken, toen de auto waarin zij meereed in een sloot raakte. Drie andere inzittenden van de wagen, die in Dordrecht in een bocht het water inreed, konden tijdig worden bevrijd. Zij werden min og meer ernstig gewond. OUDORP De zesjarige Jolanda Kaandorp uit Alkmaar is zaterdagavond in het Noordhollandse Oudorp plotse ling de weg overgestoken en door een auto geschept. Het meisje overleed ter plaatse. DEN HAAG In een ziekenhuis in Den Haag is zaterdag de 68-jarige me vrouw M. A. van Loon uit die stad over leden. Zij was vrijdagmiddag op een zebrapad door een auto aangereden. LEMMER Op de weg Lemmer - Sondel is zaterdagmiddag de 41-jarige H. Haringa uit Emmeloord met zijn auto geslipt en in het Stroomkanaal terecht gekomen. Nadat de wagen op het droge was gehaald, bleek de man overleden. DEN HAAG Zondagmiddag om streeks één uur is op de Rijksweg 4a, onder Leidschendam een auto-ongeluk gebeurd, dat aan de 26-jarige Joego slavische gastarbeider M. Omic het le ven heeft gekost. Hij zat in een auto, die van de weg is geraakt .en via de vluchtstrook tegen een boom in het land terecht kwam. De twee andere inzittenden van de auto werden licht gewond. GILZE RIJEN Gisteravond tegen half tien is op de weg Breda-Tilburg onder Gilze Rijen een personenauto door de gladheid geslipt en links van de weg tegen een boom gekomen. De echtgenote van de bestuurder, de 30- jarige mevr. Schlappi kwam hierbij om het leven.

De Vallei | 1968 | | pagina 5