Minder kapitaalswerken ondanks ruimere financiën „Old Dutch'' in Leersum geopend Inkoper wordt dominee Correspondent(e) WONINGNOOD NEEMT IN SCHERHENZEEL NOG STEEDS VERDER TOE Instellen van sportraad als adviserend lichaam T \V. van Rennes (42) is nu bijna hervormd predikant VAN DS. TOT ds. Ziekenverpleging moest contributie verhogen DAGBLAD DE VALLEI Politienieuws GSZ - Kesteren won van TOG m Oni tuinbouwhoeh Raad vergadert Woningnood Reconstructie AGENDA Eredienst Bonder" NIEUW WUKGEBOUW Kerstwijding in Oude Kerk Conflictstof onder de loep bij deskundigen Patiënt wachtte door misverstand Aangifte kadavers UIT HET ZAKENLEVEN 7 WOENSDAG 18 DECEMBER 1968 RHENEN Burgemeester en wet houders van Rhenen brengen ter kennis van belanghebbenden, dat het van het grootste belang is dat kadavers zo vroeg mogelijk worden opgegeven. Wan neer aangifte ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, vóór 11.00 uur 's morgens plaatsvindt, worden de ka davers zo mogelijk dezelfde dag nog door het destructiebedrijf opgehaald. Op 25 en 26 december en 1 januari a.s. is er geen gelegenheid tot aangif te. De overige dagen zal de ophaal dienst normaal functioneren. Het is vooral in verband met de feestdagen van belang, dat aangifte van kadavers zo spoedig mogelijk plaatsvindt. Rhenen, 20 december 1968. Burgemeester en wethouders van Rhenen, de secretaris, W. C. Pieters. De burgemeester. L. Bosch v. Rosenthal. SCHERPENZEEL Met uitzondering van de verbetering van het kruispunt Wil- laerlaanDorpsstraat en de reconstructie van de Marktstraat zijn er op de begro ting voor 1969 van de gemeente Scherpenzeel geen kapitaalswerken opgenomen. Wel opgenomen zijn de kapitaalsobjecten die in '67 en '68 zijn goedgekeurd, alsme de die waartoe de raad heeft besloten en waarvoor de goedkeuring binnenkort van worden tegemoet gezien. Helemaal zonder uitzicht is 1969 voor Scherpenzeel in dit opzicht overigens niet. De begroting heeft nog een ruimte van f 22.000,voor jaarlijkse lasten van renten en afschrijving van nieuwe kapitaalswerken. Een en ander staat te lezen in de nota van aanbieding, die het college van B. en W. dezer dagen aan de raadsleden heeft toegezonden. Verschillende ramingen die betrek king hebben op de gemeentelijke be lastingen en rijksuitkeringen geven voor 1969 een belangrijk hoger bedrag te zien dan voor 1968. De leges voor de bouwverordeningen zijn f 6000,- hoger Het gezicht op de kale bomen wekt thans bij zeer velen een weemoedig gevoel op, omdat hun frisse blade- rentooi ons nog zo vers in 't geheu gen ligt. Om deze tijd van het jaar hoort men vaak beweren: het is doods en somber, maar dat om de ze tijd alles heus niet dood is, zelfs niet schijndood, zal ik bewijzen. Stap met me mee de tuinen in en u ziet de winterbloeiende heide (Erica's) in volle bloei staan. En daar, daar aan de muur? Hoe mooi bloeit de winterjasmijn (Jasminimum nuai- florum)! Nudi is naakt, florum is bloem, dus naaktbloeiende Jasmijn. Is de winter dood of schijndood De toverhazelaar (Hamamelis) heeft volop dikke gezwollen bloemknop pen, zeer spoedig nemen zij de goud gele kleur aan door de vele op spin nen gelijkende bloemen. Het geheel geeft dan een vrolijk en fraai aan zien en doet haar naam Toverha zelaaralle eer aan. In september raadde ik u aan: plant nu bolletjes van winter-akonieten. En indien Ko ning Winter met zachte hand re geert, dan bloeien over 4 a 5 weken deze akonieten, die veel gelijken op kleine boterbloemen. Er werd mij eens toegefluisterd: bij de natuur vindt men in de maand met de korte dagen geen hulp, geen troost... alles is dood... kwijnt weg., 't is somber... Bescheiden breng ik in het midden: leerde men de loofbomen en -heesters kennen en liefhebbentoen ze ons, in hun bla- derentooi gedost, in hun schaduw ontvingen? Geloof mij, een juiste kennis van onze loofbomen schenkt ons ook in de winter een grote vol doening. Neen, dan zijn deze niet dood, maar we herkennen veeleer om ons heen een rustend leven, dan ontmoet men overal knoppen, die de hoop besloten houdeneen hoop die nog nimmer iemand teleur gesteld heeft. We zien dus, dat er ook een winter- RHENEN De burgemeester van Rhenen brengt ter openbare kennis, dat de gemeenteraad vrijdag 20 decem ber 1968 des namiddags 8 uur ten ge meentehuize in openbare zitting bijeen komt. Hij maakt de ingezetenen erop attent, dat de op deze vergadering betrekking hebbende stukken voor een ieder ter zage liggen in de openbare leeszaal - bibliotheek (Wilhelminaschool) op woensdag 18 december 1968 van 15.00 - 17.00 uur en van 18.30 - 20.30 uur. Rhenen, 12 december 1968. De burgemeester voornoemd, L. Bosch van Rosenthal. kruidkunde bestaat, want iedere boom en elke heester bezit, ook na het afvallen van het blad nog zijn bepaalde kenmerken, die echter de onopmerkzamen ontgaan. Wij leerden onze boomvrienden ken nen toen wij in hun koele schaduw vertoefden, zo herkennen wij ze ook wanneer wij ze in de ouderdom van de winter ontmoeten. Zeker is daartoe een nadere kennis nodig dan dat men de berk aan zijn wit te stam, de wilg aan zijn slanke tak ken en de overige slechts aan de plaats herkent waar men ze 's zo mers gezien heeft. Juiste kennis van de loofbomen schenkt ons ook in de winter grote voldoening"zei ik hierboven: want dan is de natuur en een land schap niet dood, maar herkennen we veeleer om ons heen een rustend leven, dan ontbloei.en we de knóp pen, die ons de zekerheid geven, dat er weer een nieuwe lente zal komen. In onze verbeelding zien we de knop pen reeds uitzetten, waar de sierlijk opgevouwen en toegespitste blade ren in lagen. Dan is wéér een kring loop ten einde gekomen en we staan weer in het midden van die cirkel, met een steeds weer helder wordend begrip van ons eigen bestaan. We stappen nog even de vrije natuur in en geven onze ogen goed de kost, We zien in de ontbladerde bosjes roodbruine koorden van de ontbla derde, gewonde stengels der Hop. Zij binden de takken aaneen en uit het geheel hangen de slanke braam bes senstengels sierlijk naar buiten. Van de winde bleven nog de ver bleekte stengels over. De vruchtjes aan de sleedoorn vallen nu meer op dan vroeger, daar de bladeren af gevallen zijn. We durven het te wa gen ze te proevendaar we reeds wat lichte nachtvorst gehad hebben, zijn ze niet meer zo wrang. Het is het laatste fruit dat we in 1968 pluk ken! De bladerloze meidoornstruik prijkt nog met zijn purperrode kleine ap peltjes. Als kinderen aten we ook deze, ik herinner me nog dat flauwe en smakeloze. Als een beeld van standvastigheid en tevens van hoop volle verwachting staat daar een grote hazelaar voor ons met om zijn voet de slingerende stengels van de in de vrije natuur groeiende klimmers. Boven aan de takken zijn reeds de mannelijke bloemkatjes zichtbaar, die de nieuwe lente zul len aankondigen. E. J. GRIJSEN - RHENEN. Het kruispunt DorpsstraatWillaert- laan, dat volgend jaar zal worden ge reconstrueerd. geraamd. Voor de marktgelden be draagt dat ruim f 3000,-. De meerop brengst is het gevolg van de afschaf fing van een gedifferentieerd markt- geld op de eiermarkt. Tot 1 januari j.l. werd voor een kleine eierkist zes cent betaald en voor een grote kist tien cent. Thans moet voor elke eierkist een dub beltje worden betaald. Ook de post we genbelasting is f 4000,- hoger. De posten rioolbelasting en rioolwa terzuiveringsbelasting stijgen met maar liefst f 11.000,- en f 16.000,-. De oorzaak hiervan is, dat alle percelen langs de rijksweg - Dorpsstraat - Oost einde, voorzover in deze wegen riole ring is aangelegd, nu op het rioolstelsel zijn aangesloten waardoor het aantal belastingplichtigen is toegenomen. De verhoogde raming van de reinigings rechten houdt verhand met het aantal huisaansluitingen van de dienst, dat door de nieuwbouw aanzienlijk is toe genomen. Aan algemene uitkering uit het ge meentefonds is ruim f 70.000,- meer ge raamd dan in 1968. Volgend jaar zal, volgens de nota van aanbieding, de zogenaamde „weide van Van Setten" voor het parkeren van vrachtwagens in gereedheid worden gebracht. Verder zal in 1969 de straat verlichting in plan-zuid geheel worden uitgevoerd en in plan-,,Wittenberg" voor die gedeelten waar huizen gebouwd 'zijn. Over de woningsituatie in de gemeen te is het college van B. en W. minder enthousiast. De woningnood is nog al tijd niet opgelost, integendeel het aan tal aanvragen is in vergelijking met vo rig jaar verder toegenomen. Het gemeentebestuur is dan ook in het geheel niet gelukkig met de thans geldende rijksregeling, dat kleine ge meenten de toestemming voor de bouw van woningwetwoningen wordt onthou den. In 1968 kwamen 119 woningen klaar tegenover 89 in 1967 en' 62 en 1966. Vol gens de afgegeven bouwvergunningen zullen er medio november 1969 circa 88 woningen gereed komen. Dit aantal is bij lange na niet voldoende om aan de vraag te voldoen. Ingeschreven staan thans 50 verloofde paren, 25 jonge in wonende gezinnen, 45 inwoners die een betere woning vragen, elf gevallen van huuropzegging, acht bejaarden en maar liefst 250 aanvragen van plaatselijke in dustrieën. Volgend jaar zal het college van B. en W. ook een voorstel indienen om de Willaerlaan, gelegen tussen de Eiken laan en Dorpsstraat, te reconstrueren. Deze weg is slecht en bovendien veel te smal voor het intensieve verkeer. De kosten van de reconstructie worden begroot op f 160.000,-. Verder kan een voorstel worden ver wacht tot het stichten van een perma nente tweeklassige kleuterschool met werklokaal in de Dorpsweide ter ver vanging van de houten noodschool in plan-zuid. Wat betreft de recreatiemogelijkhe den in de gemeente zijn er grote plan nen. namelijk: uitbreiding van het zwembad met een nieuw diep bassin, uitbreiding van de sportterreinen ten noorden van de Eikenlaan, voorzien van kleedlokalen en een kantine; het geschikt maken van de eierhal voor in- doorsporterr en de bouw van een sport hal met instructiezwembassin. Voor al deze objecten is het college voornemens een investeringsnota sa men te stellen. Daarna zal overwogen worden welk object het eerst zal wor den uitgewerkt. Het college is van plan hierover het advies te vragen van een in te stellen sportraad waarin verte genwoordigd zijn personen die op sportgebied een leidende rol spelen of zich in de sport verdienstelijk hebben gemaakt. In het woningbedrijf zullen in 1969 in totaal 305 woningen zijn ondergebracht alsmede het bejaardentehuis „Het Huis in de Wei". Ook voor het zwembedrijf is het college tot een sluitende exploita tie kunnen komen. Heden, woensdag AMERONGEN Dorpshuis 20 uur: Nutsavond Gemeentehuis 19 uur: Raadsvergadering SCHERPENEEL Boszicht 19.30 uur: Kaartavond NVV- bestuurdersbond Philalethes 19.30 uur Kerstfeest NCVB WAGENINGEN Junushof 20 uur: Gert en Hermien Tim mermanshow. BIOSCOOP Luxor Theater Veenendaal 19.30: „Grand Prix" Morgen, donderdag VEENENDAAL Postkantoor 9-12 uur: Stand kinderze gels geopend. Korenbeurs 19 uur: Kerstfeest CPB OVERBERG Lagere school 20 uur: Kerstfeest CPB RHENEN Stadhuis 19.30 uur: Raadsvergadering WAGENINGEN Junushof 20 uur: Toneelgroep Theater met „Eindeloze liefde". BIOSCOOP Luxor Theateri Veenendaal .19.30 uur: „Vernietigingsslag op Saipan" TENTOONSTELLING Streekmuseum Rhenen t.e.m. 7 januari 1969: Werken van de schilderes Eli sabeth Heuff-Kuylaars uit Holten. Geopend van 11-12.30 en van 14-17 uur. Op zondagen en woensdagen. alsmede op eerste kerstdag en oude jaarsdag gesloten. HH§^x LEERSUM In Leersum is gister middag onder grote belangstelling de bar „Old Dutch" geopend. De bar is ondergebracht in het pand waar voor heen café Van Gemert was gevestigd. Eigenaar is de heer E. Séhreutelkamp. De bar, die geheel oud-Hollands is in gericht, is uniek in deze omgeving en zal beslist in een belangrijke behoefte voorzien. Met de inrichting heeft men een sfeer weten te creëren, die onmid dellijk bij het binnenkomen al veel waarde doet hechten aan de slogan „Uit, goed voor U!". Het vele hout werk geeft een warm effect, waartoe trouwens ook de goedgekozen verlich ting bijdraagt. De exclusieve gelegen heid biedt naast een enorm grote bar ook gezellige zitjes rond een open haard, terwijl voor het zomerseizoen buiten een overdekt terras is aange legd. „Old Dutch" is voorlopig geopend van twee uur 's middags tot twaalf uur 's nachts. De eigenaar hoopt in de toekomst later geopend te mogen zijn. Volgens deskundige u uit de horeea- sector rechtvaardigt het karakter van de bar een nachtvergunning. De vele gelukwensen, die "de heer Schreutelkamp gisteren in ontvangst mocht nemen, gingen gepaard met een groot aantal bloemstukken en cadeaus. De nieuwe Leersumse barkeeper onder vond veel belangstelling van de plaat selijke horeca-collega's. De eigenaar van „Old Dutch" toonde zich bijzonder dankbaar voor de ondervonden mede werking van het gemeentebestuur. VEENENDAAL Hij is 42 jaar oud, was inkoper en wordt do minee. Die „hij" is de heer W. van Rennes, zoon van de heer Van Rennes, die jarenlang (evangelisa tie) ouderling was in de Noord wijk van de hervormde kerk in Veenen daal. De „bijna"-dominee is in Veenendaal geen onbekende, want vele jaren bespeelde hij de orgels van de Vredes- en de Oudekerk. Velen kennen hem trouwens ook van het kantoor van de D.S. waar hij aanvankelijk administratief, maar later als wolinkoper werk zaam was. De laatste drie jaar bracht hij het grootste deel van zijn tijd door in Utrecht, in verband met zijn studies aan de Rijks Universi teit. Die studie werd maandag af gesloten met 't kerkelijkexamen. Op 9 januari hoopt hij zijn „proef preek" te houden in de Geertekerk in Utrecht. En misschien is hij reeds kort daarna beroepbaar. Wat beweegt een man van 36 jaar om' theologie te gaan studeren? Als je het hem vraagt, dan geeft hij als dooddoener „Om predikant te wor den". Hoewel hij dat natuurlijk meent komt hij er later toch wei min of meer op terug. Het is eigen lijk een heel verhaal. Altijd al be langstelling voor theologie, reeds ja renlang werkzaam in de evangelisa tie, bestuurslid van Evangelie en Industrie en noem maar op. Zijn opleiding wees er eerst niet op, dat hij ooit deze richting in zou gaan. Na de lagere school ging hij naar de Koningin Juliana-Ulo. Daar na kwam hij op kantoor bij de Scheepjeswol. Toen „ik vond het wat onzinnig om allerlei minder be langrijke diploma's te gaan halen" in de avonduren gestudeerd voor het staatsexamen HBS-B. Ook dat wijst nog niet op een predikanten studie. in die tijd was Gymnasium daanoor nog een minimum vereis te. „Het was toen wel moeilijker dan nu om een dergelijke avondstudie te volgen. Ik moest op de fiets naar Ede en Wageningen om bij verschil lende leraren de nodige lessen te ha len. Ik heb toen wel gemerkt, dat de ULO een goede opleiding was ge weest, wat de talen betreft. Daar mee heb ik weinig moeite gehad bij mijn verdere studie". Het HBS-diploma leverde hem zij delings zijn commerciële functie bij de D.S. op. Ook in zijn administra tieve tijd had hij er reeds gemak van gehad, vooral toen hij zich op het gebied van kostprijsberekening begon te bewegen. In zijn commer ciële functie als inkoper had hij veel buitenlandse contacten. Een aantal malen maakte hij daarvoor reizen in Europa. Eén reis bracht hem naar een ander werelddeel: Hij bezocht samen met een directeur Uruguay, Argentinië en de Verenigde Staten van Noord-Amerika. Hierbij kwam hij in aanraking met de bron van de wol de grote schapenfarmers. Toen toch in 1962 toestemming ge vraagd voor het afleggen van een „colloquium doctum" (toelatingsexa men) voor de theologische faculteit. In september 1964 begon de eigen- tijke theologische studie. Een jaar later haalde hij zijn propaedeuse. In dat eerste jaar was hij nog volop aan het werk bij de wolfabriek. Slechts twee middagen in de week waren bestemd voor de colleges. Van af 1965 ging het echter met „volle kracht, vooruit". In 1967 haalde hij zijn kandidaats en nu "dus zijn „ker kelijk". Ondertussen zag hij nog ka om een jaar deel uit te maken van de Utrechtse Theologische Studenten faculteit en het studiejaar 1967-1968 was hij praeses van de Gereformeer de Theologen-Studentenvereniging „Voetius". is geen kerkgenootschap Omdat de heer Van Rennes ouder i is dan 35 jaar hoeft hij niet naar het Seminarium in Driebergen. Waar- schijnlijk hoeft hij ook geen „leer- vicariaat" (stage lopen onder toe- zicht van een ervaren dominee) te vervullen. Als dat zo is, dan zal hij volgend voorjaar beroepbaar zijn. Toch wordt hij nog een poosje „vica- i ris": hij gaat enkele maanden hel- pen in de hervormde gemeente van j Sliedrecht. Daardoor zal zijn eerste preek gehouden worden in het on- herbergzame oord van de Bies- bosch. Voor de heer Van Rennes is de li- liturgie een wezenlijk onderdeel van de ere-dienst. Hoe kan het ook an- E ders voor een oud-organist. „De taak van de organist is heel belangrijk. De predikant moet bij de keuze van de psalmen rekening houden met dit onderdeel van de ere-dienst". Hij is wat men noemt „bonder" en met overtuiging: „Lid zijn van de gereformeerde bond beteket tot de gereformeerde gezindte te behoren en dat in de meest ruime zin. „Tot verbreiding der waarheid" staat er in de naam van de Gereformeerde bond. Die waarheid is het goed van de reformatie. Dat is voor mij het kernpunt in deze tijd. De hervormde kerk staat in dezen voor mij echter primair, want de gereformeerde bond De zondagse erèdienst rekent hij r toch tot een voornaam onderdeel van het werk van een predikant: „Het gaat mij om het samen leven met j de gehele gemeente in deze tijd. Daar over gaat het ook bij de beginselen van de reformatie. De boodschap van het evangelie geldt het werkelijke le- S ven. zodat ze meer is dan alleen het belijden van de gereformeerde leer. E Het gaat ook in deze moderne tijd om het samen leven met God, in de gemeenschap van de gehele kerk", f aldus de man die van wolinkoper do- minee werd. E SCHERPENZEEL Op dc jaarvergadering van de Wilhelmina Ziekenverpleging in gebouw Philaletres te Scherpenzeel zfjn enkele zeer belangrijke besluiten ge nomen. Allereerst werd. gezien de minder rooskleurige financiële positie van de vereniging, besloten om de contributie te verhogen van f 12,50 tot f 15,per jaar. Het oude gebouw aan de Dorpsstraat zal voor f 30.000,worden verkocht aan de Raiffeisenbank in Woudenberg, die hierin een bijkantoor zal stichten. Na een kort welkomstwoord door de voorzitter mr. C. P. Hoytema van Ko nijnenburg kon in een vlot tempo de agenda worden afgewerkt. Uit het jaarverslag kon worden opgemaakt, dat de wijkzuster mej. A. C. Hubée veel werk had verricht. In het afgelo pen jaar was totaal 2852 maal hulp ver leend. Deze hulp kan als volgt worden gespecificeerd. Aan de zieken 1954 maal, bij overlijden 21 maal. t.b.c. 11 maal. Voor rheumabestrijding 21 be zoeken, kankerbestrijding 17 bezoeken, revalidatie 98 bezoeken, bejaarden zorg 146 bezoeken en zuigelingen en kleuterzorg 594 bezoeken. Dat men in het jaar 1967 nog een batig saldo heeft kunnen boeken dankt men aan een er fenis van f 4900,- van de T.B.C.-vereni- ging, die in dat jaar is opgeheven. Hierdoor kon men een batig saldo van f 2600,- melden. Vanuit het magazijn werden 550 verplegingsartikelen uitge leend. Het ledental bedroeg op 31 de cember 1967 1340. De aftredende be stuursleden mr. C. P. Hoytema van Ko- ADVERTENT1E zoekt voor de nieuwsgaring in Kesteren een aktieve die samen met één van onze redacteuren de nieuws voorziening in deze Betuwse gemeente wil gaan ver zorgen. Aanmeldingen dagelijks tijdens kantooruren. Telefoon 08385-10955. Na kantooruren 08886-585. nijnenburg en mevr. A. Zwaan- Den Hartog werden met algemene stem men herkozen. Dat het oude wijkge- bouw op lijst van monumentenzorg geplaatst is, betekent een strop voor de vereniging. Evenwel konden de nieuwbouw plannen doorgang vin den. De bouw van het nieuwe wijkge- bouw vordert gestadig. VEENENDAAL De 18-jarige bromfietser D. V. uit Veenendaal reed op de, op de Tinnenweide geparkeerd- staande personenauto, toebehorend aan H. C. B. Beide voertuigen werden be schadigd. De heer J. J. Z. slipte op het via duct boven de Nieuweweg op Rijksweg 12. Hij kwam met de achterzijde van zijn auto tegen de leuning van het via duct. De auto werd zo zwaar bescha digd, dat hij moest worden wegge sleept. De bestuurder bleef ongedeerd. Mevrouw H. D. B. uit Veenendaal werd in de „Dc Kijkgrijp" betrapt op winkeldiefstal. Zij probeerde voor een bedrag van f 14.- mee te nemen zonder betaling. VEENENDAAL In de Oude Kerk aan de Markt wordt zaterdagavond 21 december een kerstwijdingsdienst ge houden. De diqnst begint om 19.30 uur. Aan de dienst wordt meegewerkt door de mannenzangverenigingen „Het Ritmeesterkoor" uit Veenendaal en „Aurora" uit Utrecht, beide onder lei ding van de heer Bertus van Vliet; de bariton Jan Jansen en de organist J. C. van Hunnik. Ds. H. Jongerden zal een korte meditatie verzorgen. De be zoekers worden in het programma be trokken doordat er veel samenzang op het programma staat. KESTEREN Het eerste team van de Kesterense damclub GSZ heeft in een thuiswedstrijd met 11-9 gewonnen van TOG uit Zetten. Het was een span nende strijd, die tenslotte in het voor deel van het team uit Kesteren werd beslist. De uitslagen van de gespeelde partijen was als volgt: H. v. Capel-P. C. Ooijen 2-0; H. C. v.d. Zinde-H. v. Hal 0-2; R. v. Hoevelaken- Z. Zooijen 1-1; W. v. Neerbos-G. Elings 2-0; Chr. Remmerde-H. Sipman 0-2; M. Tijssen-M. Boom 2-0; J. A. Budding jr.-H. Poveé 2-0; C. v. Ommeren-G. Hol leman 0-2; 2 x Reglementair remise 2-2. Uitslag 11-9. KESTEREN Het conflict tussen de Historische Kring Kesteren en de heer A. P. de Kleuver heeft een plotse linge wending genomen. Professor Dr. Bogaert uit Nijmegen heeft de wens te kennen gegeven in Kesteren over' het feit of Kesteren Carvone of Levefano uit de Romeinse tijd is met de heren Heijenga uit Amersfoort en A. P. de Kleuver uit Veenendaal te discussiëren. Dit verzoek werd door de heer A. Da- tema, voorzitter van de Historische Kring Kesteren, telefonisch overge bracht namens de professor aan de heer A. P. de Kleuver. VEENENDAAL Dc 71-jarige voet ganger L. werd maandagmorgen nabij zijn woning aan het Panhuis aangere den door een personenauto bestuurd door S. uit Veenendaal. Het ongeluk gebeurde toen de bejaarde voetganger zonder uit te kijken de weg overstak. Toen men om medische hulp telefo neerde verzuimde men erbij te ver melden dat de hulp werd ingeroepen voor een verkeersslachtoffer. De huis arts van het slachtoffer die pas 's avonds aan het einde van zijn ronde langs zijn patiënten L. kwam onder zoeken constateerde enkele gebroken ribb^" en een gekneusde enkel. L. werd ter behandeling in het Julianazieken- huis opgenomen.

De Vallei | 1968 | | pagina 3