Kesteren, Tiel, Zetten en Geldermalsen volgend jaar onder één Doel: kostendrukken Eerste uitgave van R.T.T.V. zeker van plaats in promotiegroep VALLEI? Belt 10550 11079 COLLEGE VAN WIJZE HERENWEER BIJEEN Waterschap besloot tot verhoging van de omslag Gerestaureerde kerk in Ommeren overgedragen V 8peurhond wees dader van diefstallen aan Burgemeester Pott opent tentoonstelling Eenden uit dorps vijver gestolen Ophalen vuil Rapport NA 9-1 ZEGE OP ARENA Th. v. (1. Willik nam na twintig jaar afscheid FEESTDAG VOOR HERVORMDEN Na drie jaar weer dienst in dorpsmonument GR A PiL LOM Serie inbraken in Amerongen B. de Ridder niet benoemd tot statenlid TIEL - De directies van vier Betuwse veilingen, Tiel en Omstreken N.V., Geldermalsen en Omstreken, Kesteren en Omstreken en Midden Betuwe te Zetten, zijn het in principe eens over een fusie. De aandeelhouders van de Tielse veiling en de leden van de drie andere coöperatieve veilingen zullen hierover op korte termijn worden inge licht. De mogelijkheid bestaat dat er in de nabije toekomst een nieuwe centrale veiling zal worden gebouwde Ander zijds wordt overwogen aan een van de bestaande veilingen een centrale functie toe te kennen. Aan welke de voorkeur wordt gegeven is nog in studie, zo wordt meegedeeld. In feite zijn de vier directies het hierover niet eens. UW n AFSCHEID HERSTRUCTURERING EER FEESTELIJKE TRAKTATIE VOOR EN UW KINDEREN BEKENDMAKING WOENSDAG 18 DECEMBER 1968 VIER VEILINGEN GAAN FUSIONEREN Uitgangspunt bij het overleg is de hedendaagse noodzaak tot schaalver groting, die alleen door samenwerking kan worden bereikt. Daarnaast wil men de kosten drukken om tot een verant woorde prijsvorming te komen. De heer P. van Westrhenen, voorzitter van de veilingvereniging Kesteren en Om streken, deelde gisteren in dit verband desgevraagd mee, dat de veilingen on der meer „een gesprekspartner willen zijn van het grootwinkelbedrijf." Volgens de heer Van Westrhenen is op dit moment nog niet vastgelegd in welke vorm de fusie gestalte zal krij gen. Hieromtrent is evenwel overleg gaande, zodat verwacht wordt dat een en ander in de loop van volgend jaar definitief zijn beslag zal krijgen. De positie van het veilingbedrijf wordt door hem benard' genoemd, van daar dat de directies met het oog op een betere toekomst om de tafel zijn gaan zitten. Beslissingen mogen van de directies ■iet worden verwacht; het laatste woord aan de aandeelhouders en de leden. Dat betekent dat het nog wel even kan duren voordat men een concreet stand punt zal hebben ingenomen. Enige jaren geleden toen het Cen traal Bureau van de Tuinbouwveilingen in Den Haag een rapport over het vei lingwezen uitbracht, waarin de nood zaak van een ontwikkeling naar grote re eenheden duidelijk tot uiting kwam, werd dit onderwerp ook in de Betuwe actueel. Een merkbare uitwerking had het rapport vooral nog niet. Wel werd de gedachte aan een concentratie steeds sterker. Alhoewel er in de top van de vier veilingbesturen overeenstemming is blijven er open vragen. De belangrijk ste daarvan is de realisering van de fusie. In kringen van fruittelers wordt de mogelijkheid niet uitgesloten dat er op het industrieterrein de Heuning in Ochten een geheel nieuwe veiling zal worden gebouwd. De vraag rijst dan welke bestemming is weggelegd voor de oudere veilinggebouwen. Het indus trieterrein in Ochten wordt met name genoemd, gezien de gunstige ligging. In de nabijheid ervan wordt straks de Waalbrug gebouwd, een enorm belang rijke verbinding voor de telers uit het Land van Maas en Waal. R HEN EN RTTY heeft zich door een grote 91-overwinning op Arena 2 definitief geplaatst voor de promotie- groep. Een verzwakt Arena team kon nauwelijks voor enige tegenstand zor- gen. E. Doornkamp en D. v. Breenen ble ven beiden ongeslagen, terwijl R. v.d. Brink een partij moest afgeven en wel tegen M. Kokke. Deze was te sterk voor hem. R. v.d. Brink verloor kans loos in twee games n.l. 10/21 en 17/21. De beide andere partijen leverden echter geen moeilijkheden op. Van L. Jansen won hij met 21/5 en 21/14 en van Th. Jansen waren de uitslagen van de twee games 21 8 en 21/10. E. Doorn kamp won zijn drie partijen nl. van Th. Jansen met 21/14 en 21/19, van L. Jansen met 21/11 en 21/15 en van Kok ke met 21/17 en 21/18. D. v. Breenen, die dus ook ongeslagen bleef won van Kokke met 21/8 en 21/15, van Th. Jan sen met 21/8 en 21/9, terwijl de winst tegen L. Jansen 21/12 en nogmaals 21/12 was. Ook het dubbel werd gewonnen door E. Doornkamp en D. v. Breenen in twee games en wel met 25/23 en 21/14, waardoor de einduitslag 0-1 werd. Doordat RTTV z'n wedstrijden vaak met grote cijfers gewonnen heeft, kan het niet meer bedreigd worden, en is het dus zeker dat het in de promotie- groep mag uitkomen, zelfs al zou de laatste wedstrijd van dit eerste gedeel te van de competitie deze week tegen WST verloren gaan. Dit is echter niet te verwachten. De thuiswedstrijd werd destijds gewonnen met 7-3 zodat ook in de uitwedstrijd gewonnen kan wor den. Boemerang 1 - RTTV 2 9-1. Alleen J. Engelaar wist de eer te redden door van de sterke Gasseling te winnen. C. Lieftink en W. de Grootmul der wisten niet tot winst te komen. RTTV 3 - DNW1 4-6. Door deze nederlaag is het twijfel achtig geworden of dit team in de pro motie-groep kan uitkomen. H. van de Broek won ook nu weer driemaal, ter wijl J. Notermans 1 partij won.O. Meijer bleef echter zonder winstpartij. Atva 1 - RTTV 4 6-4. A. Udo kwam nog tot 2 winstpartij en, doch H. Huntelerslag en O. Weys- senfeld bleven beneden de verwachting door ieder maar een partij te winnen, hetgeen juist niet voldoende was voor een gelijk spel, waardoor het behalen van de promotiegroep ook bij team nu niet zeker meer is. RTTV 5 - Swift 2 5-5. Door deze uitslag bleef team 5 on geslagen. C. Huntelerslag deed hier ook weer zoals steeds tot nu toe en bleef ongeslagen. A. v.d. Wetering won een partij doch E. v. Hees kon niet tot winst komen. Door ook het dubbel te winnen, werd nog net een gelijk spel bereikt. Dit team is zeker van een plaats in de promotiegroep. RTTV 6 - RTC 3 5-5. Werd de uitwedstrijd nog met 2-8 ge wonnen nu kwam team 6 niet verder dan een gelijk spel. W. Roseboom bleek in goede vorm, gezien zijn drie over winningen doch H. v. Nw. Amerongen en B. Middel wisten slechts tot een overwinning te komen. Ook dit team is nog niet zeker van een plaats in de promotiegroep. Shot 3 - RTTV 7 4-6. Een goed resultaat van team 7 even als van A. Need die ongeslagen bleef deze wedstrijd, hoewel het niet vol doende is om de promotiegroep te be reiken. J. Nieuwenhuis en J. de Bode wonnen beiden eenmaal, terwijl ook het dubbel gewonnen werd. Het programma van deze week is: WST 1 - RTTV 1; RTTV 2 - Ons Verm. 3; Shot 2 - RTTV 3; RTTV 4 - Tios 4; RTTV 5 - SKF 1; SKF 2 - RTTV 6; Swift 2 - RTTV 7: RTTV 8- Stv Climax 5. ADVERTENTIE O KESTEREN Burgemeester D. J. Pott van de gemeente Kesteren opent vrijdagavond in de Openbare Prinses Marijkeschool in Kesteren een tentoon stelling over de historie van Kesteren en omgeving. De tentoonstelling wordt georganiseerd door de Historische Kring Kesteren en Omstreken en is voor publiek geopend op vrijdag 20 dec. van 20.00-22.00 uur, op zaterdag 21 dec. van 14.00-22.00 uur en op maandag 23 dec. van 19.00-22.00 uur. Er zullen on der andere archeologische vondsten uit Kesteren en omgeving worden tentoon gesteld, alsmede een groot aantal fo to's uit het gemeentearchief over het Kesteren en Opheusden van vroeger. President-kerkvoogd Berends, die veel heeft gedaan voor de totstandkoming van de restauratie, tijdens zïjn wel komstrede in det fraaie kerk. ADVERTENTIE s.u.b. Tot 17.30 uur Van 17.30- 19.30 uur dan brengen wij ham nog 1 Allaan voor Veenendaal Zatard. van 16.30-17.30 uur RHENEN TEL. 3328 KESTEREN Onbekenden hebben de vijftien eenden, die tot voor kort in de dorpsvijver in K-esteren zwommen, gestolen. Vier eenden zijn dood terug gevonden. De elf anderen zijn spoor loos verdwenen. De rijkspolitie in Kes teren stelt een onderzoek in. VEENENDAAL Ieder jaar komen ze bijeen zo'n stuk of twintig wijze boeren, die samen het college van Heemraden en Hoofdingelangen van het waterschap De Grebbe vormen, pewust van hun belangrijke taak in een agrarische gemeen schap nemen ze plaats in de (ditmaal zeer gemakkelijke) stoelen van hotel De Korenbeurs. Grote sigaren worden aangestoken (tegen de traditie in zie je tegen woordig ook wel eens een enkele sigaret) en gemoedelijk praat men met elkaar over allerlei onderwerpen. Dat praten duurt tot de watergraaf, jhr. mr. L. H. N. F. M. Bosch, ridder van Rosenthal, de vergadering opent. Dan zwijgen allen, want er moet beraadslaagd worden over het wel en wee van het waterschap. Dit keer moet de omslag met f 2,per ha verhoogd worden tijdens deze vergadering. Het lijkt een wat uit we tijds college Toch is het dat niet. Vooral voor het agrarische volksdeel zijn de waterschap pen van veel belang. Secretaris Th. van de Willik die tijdens de gister avond gehouden vergaderingt afscheid nam probeerde een definitie te vin den voor het werk van het waterschap. Hij kwam niet verder dan het algeme ne „Beheersing van de waterhuishou ding". Het blijkt moeilijk om het wer ken van een waterschap te omschrijven, maar een gezond boeren zou niet mo gelijk zijn zonder het waterschap. De afwatering van de landerijen is een levensgroot probleem en als dat niet met stevige hand aangepakt zou wor den. dan zou het „boeren" volgens de moderne normen onmogelijk worden. Daarom bestaan deze schappen al een OMMEREN Het was dinsdag voor de hervormde gemeente Ommeren een ware feestdag. Immers, de fraai gerestaureerde uit de twaalfde eeuw dateren de hervormde kerk werd weer in gebruik genomen. Drie jaar lang had men het kerkgebouw wegens zijn bouwvalligheid en gevaar niet voor de eredienst kun nen gebruiken en thans, zestien maanden nadat het gebouw in de steigers werd gezet, is het geheel gereed. Een groot aantal genodigden had *s middags in de kerk plaats genomen, toen de president-kerkvoogd, de heer M. Berends de bijeenkomst met een kort wel komstwoord opende en direct het woord verleende aan de heer ir. Van Wely van het architectenbureau prof. ir. Van Mourik en ir. Van Wely uit Arnhem, onder welks directie de restauratie werd uitgevoerd. Ir. Van Wely releveerde, dat de toestand van het gebouw aarf het uit voerend team een uitdaging was. De goede geest van samenwerking was weldadig, zowel met de opdrachtgevers als tussen directie en aannemers. Hij was hiervoor bijzonder erkentelijk en het was hem een vreugde, na met be wondering het vakmanschap van alle werkers te hebben geprezen, na ander half jaar het herstelde kerkgebouw aan de kerkvoogdij te mogen teruggeven. Hij besloot met de gemeente toe te wensen, dat het kerkgebouw vele jaren de plaats mag zijn, waar de gemeente in de eredienst mag samen komen. Een kostbaar tapijt, dat voor de preekstoel ligt, mocht de kerkvoogdij als geschenk van dé architecten aan vaarden. Hierna was het woord aan de presi dente-kerkvoogd. Veel lof had hij voor de snelle wijze, waarop de restauratie haar beslag had gekregen. Hij prees het wijs beleid van de architecten, ook die van Monumentenzorg, de deskundig heid van de aannemers, de firma Wou denberg en zijn personeel, alsmede het doorzettingsvermogen van de kerkvoog dij. Allen hadden vanaf de eerste dag maar één doel, het op een bouwval lij kende gebouw weer tot een monument te maken. Dank bracht hij aan alle me dewerkers, blij was hij,-dat het monu ment bewaard gebleven is, maar bo venal, dat Ommeren vanaf vandaag weer een kerkgebouw ter beschikking heeft. De kerk als plaats waar de mens stil kan zijn en waar hij kan luisteren naar het woord van Hem, die alles in zijn hand heeft en die instanties en per sonen bereid heeft willen maken om aan de opbouw van de kerk medewer king te verlenen. Na enkele opmerkingen gemaakt te hebben over vroegere restauraties, re leveerde de heer Berends alle facetten van de restauratie vanaf 1955, toen de restauratiecommissie op intigatie van ds. De Bie werd ingesteld. Hij bracht de diverse acties ter sprake, die voor heen gevoerd waren om enig herstel te bewerken. Maar het bleken in feite maar lapmiddelen te zijn geweest. Ein delijk kwamen de subsidietoezeggingen van rijk, provincie en gemeente er» ook de vraag of de gemeente Ommeren achter de plannen zou staan. En dat is wel bijzonder duidelijk gebleken. Na een circulaire aan de inwoners en een uitvoerig persartikel over de plan nen haalde men op één dag f 20.000,- op in het kleine Ommeren. Een bijzonder dankwoord werd ge richt tot de heer J. van Ommeren uit Ommeren, die namens zijn familie het fraaie elektronische orgel heeft ge schonken. De heer Berends drukte er zijn spijt over uit, dat de eigen voorganger, de heer Sijthoff wegens verblijf in het zie kenhuis deze bijzondere dag niet kon meemaken. Gaarne wenste hij hem een spoedig herstel toe. Gelukkig had ds. Steenbeek uit Ingen zich bereid ver klaard de taak van de heer Sijthoff waar te nemen. Hierna stelde hij na mens de kerkvoogdij het gebouw aan de kerkeraad ter beschikking met de wens, dat God zijn onmisbare zegen aan dit alles zou mogen geven. Dan volgde er. een rij van sprekers, die allen op eigen wijze de gelukwensen aanboden. Namens de Minister van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk sprak de heer Knuttel. Burge meester J. C. Hoftijzer sprak namens het gemeentebestuur van Lienden. Hij uitte waarderende woorden voor al len, die aan de totstandkoming hadden meegewerkt en stak in het bijzonder de president kerkvoogd een pluim op de hoed voor diens stimulerende werk kracht. Namens Monumentenzorg sprak ar chitect Schaap. Als afgevaardigde naar de Synode van de classis Tiel vertolkte de heer W. H. Ruiterkamp uit Ingen de felicitaties namens de Hervormde Synode. Ds. Scheffer uit Buren voerde het woord namens het Breed Moderamen van de classikale vergadering van Tiel, ds. H. Das uit Rijswijk als praetor van de ring Ingen, ds. J. B. Weener uit Voorburg als oud-predikant van Ommeren. President-kerkvoogd J. van der Lee namens de kerkeraad en de kerkvoogdij van Lienden en G. van Veenendaal namens de gemeenteleden van de hervormde gemeente Omme ren. Na het zingen van Psaim 122 had volgens de orde van het dienstboek der kerk de feitelijke overdracht plaats. Namens de hervorrndee gmeente Om meren aanvaardde ds. Steenbeek gaar ne het kerkgebouw in gebruik, bracht de hartelijke groeten over van ds. Sijt hoff, die hij deze ochtend in het zie kenhuis had bezocht en wees de ge meente op de noodzakelijkheid van of fer en gebed. Hierna las ds. Steen beek een gedeelte uit 2 Kronieken 6. Vervolgens bracht ouderling Van Al- fen de Bijbel op de kansel en las een klein gedeelte uit de H. Schrift. Twee kinderen brachten het doopvont bin nen, waarbij Joop van Hattem enkele teksten declameerde, betrekking heb bende op de Heilige Doop. Het avondmaalzilver werd binnenge bracht door twee notabelen, terwijl tot slot een jongen en een meisje gezang boeken aandroegen. De dienst werd ge sloten met het zingen van Gezang 272. Dinsdagavond, werd een kerkdienst gehouden, waarbij ds. J. v.d. Hoek voor ging. Bij deze gelegenheid werden ge schenken aangeboden groot aantal eeuwen en de heer Van de Willik kon zich niet voorstellen, dat ze binnen enkele eeuwen verdwenen zou den zijn. Er kwamen een aantal belangrijke stukken voor op de agenda van deze vergadering. Onder meer werd de begro ting voor 1969 vastgesteld en de jaar rekening van 1967 goedgekeurd. De wa tergraaf lichtte bij behandeling van de jaarrekening toe, dat er ingeteerd was. Er moest dus een verhoging van de omslag per ha plaatsvinden. Bereke ningen hadden geleerd dat dit minstens f 2,- zou moeten zijn, zodat daartoe zonder hoofdelijke stemming besloten werd. De heer W. van Silfhout werd be ëdigd als secretaris van het waterschap. Hij neemt op 1 januari 1969 de taak van de héér Van de Willik over. De hr. Van de Willik oud-gemeen tesecretaris van de gemeente Rhenen kreeg een hartelijk afscheidswoord van de watergraaf: „Als jongen van 19 jaar woonde ik voor het eerst een vergade ring van een waterschap bij. Er was daar een boeren-watprgraaf, die na af loop van de vergadering zei: „Nu heb ben we allemaal veel besteld, maar er is niets gebeurd". Dat er niets gebeurd was kwam doordat er geen secretaris was. Toen u in 1949 tot secretaris be noemd werd moest er veel gedaan wor den, nu klinkt de administratie als een klok". Als teken van dankbaarheid bood de watergraaf de scheidende secretaris een delfts-blauw wandbord aan waarop het wapen van het waterschap, de naam van de heer Van de Willik en de data van zijn in diensttreding en afscheidver- meld waren. De oud-heemraad Hoot- sen uit Veenendaal bood de scheidende secretaris een kist sigaren aan. De heer Van de Willik zei in zijn af scheidswoord onder meer: „Twintig jaar geleden werd ik in deze functie be noemd. Ik ben er blij om altijd dezelfde „baas" gehad te hebben. We hebben wel eens 'n verschil van mening gehad, maar nooit een onaangenaam. Wat is eigen lijk het doel van een waterschap? Het lijkt simpel, maar het is heel moeilijk te beantwoorden. De wet waagt zich er zelfs niet aan. Dat is maar gelukkig ook, want het kon wel eens een beknot ting van de bevoegdheden in gaan hou den omdat de taken van elk waterschap verschillend zijn. Ik houd het maar op „waterbeheersing". Toen ik begon, had den we een groot kapitaal van het Veenraadschap. Ik heb alles in kohiers ondergebracht, en de ingelanden een formulier toegezonden waarop vermeld stond, hoeveel men terugkreeg. Velen vooral in.Veenendaal meenden dat er betaald moest worden. We hebben er wel om gelachen, al kostte .het veel dub bel werk". De watergraaf deelde mee, dat de Provinciale Staten van Utrecht in prin cipe besloten hadden tot herstructure ring van de Waterschappen over te gaan Men was begonnen met het Eemgebied. Daarna zullen de andere waterschappen in de provincie aan de orde komen en tenslotte de schappen, die interprovin ciaal zijn. Hij had goede hoop dat het voor de oudste leden „hun tijd wel zou duren". De nieuwe keur, die vorig jaar in ging, heeft reeds enkele boetes opgele verd. Een inwoner van Achterberg werd op grond van de nieuwe keur door de kantonrechter veroordeeld tot een boete van f 25,- omdat er niet voldaan was aan de schouw-eisen. Bij de vol gende schouw bleek niet aan de ver plichting voldaan te zijn. Het water schap had toen zelf de betreffende sloot „geschoond" en daarvoor een rekening van f 14.- gestuurd. Deze was nog niet betaald en zal b(j dwangbevel geïnd worden. Tijdens de rondvraag legden de in gelanden en heemraden vele vingers bij „zere plekken" In het waterschap. Het bleek, dat deze heren een goede kennis van hun gebied hadden en dat ze steeds nauwkeurig nagaan wat er aan de watergangen verbeterd moet wor den. QEB* attun eCHKOAM ADVERTENTIE ROOO EN WIT ALCOHOLVRM DRUMESAP AMERONGEN De speurhond Men tor van Rijksspeurhondengeleider, op perwachtmeester J. Frijlinck uit Leus den, voerde het belangrijkste bewijs materiaal aan tot de oplossing van een serie inbraken, die in december vorig jaar en de zomer van dit jaar werden gepleegd in Amerongen. Op grond van de zeer positieve resultaten van vijf tien feilloze sorteerproeven, achtte de officier van justitie bij de Utrechtse rechtbank, mr. J. C. van den Berg, bewezen, dat niemand anders dan de 31-jarige opperman Steef R. uit Bolnes de dader kon zijn. Mr. Van den Berg eiste tegen verdachte rwaalf maanden gevangenisstraf, waarvan vier voor waardelijk met een proeftijd van drie jaar. Opper Frijlink was als getuige opgeroepen om de rechtbank verslag te doen van de wijze, waarop hij met, zijn hond werkt en speciaal om uit te wijden over de sorteerproeven, die in het onderhavige geval waren geno men. De Rijksspeurhondengeleider ver telde, dat zijn hond nog nooit had ge faald en dat voor hem, de opper, vaststond, dat wanneer de hond een be paald buisje aanwees, de man, wiens lucht de hond had geroken, onherroe pelijk iets te maken moest hebben met het voorwerp, waarvan de lucht was genomen. In dit geval waren op de in braak-adressen o.a. een houten knop, een schuifpen en drie sleutels door de politie zorgvuldig in afgesloten plastic zakken bewaard om er later de hond lucht van te kunnen geven. Er waren vijf voorwerpen; met elk voorwerp werd driemaal een proef genomen. Mentor wees in alle gevallen verdach te als dader aan. „Verdachte zei lachend tegen me", aldus de opper, „laat die hond zijn gang maar gaan. Hij wijst mij toch niet aan. Maar elke keer, als de hond weer bij hem terecht kwam, verander de hij van gelaatskleur. Op het laatste gaf hij twee gevallen toe". De opperman merkte nog op, dat volgens hem het dezelfde hond was, die hij twaalf en een half jaar geleden had gehad en die was weggelopen... De opperwachtmeester kon precies vertel len. waar Mentor vandaan kwam en dat het dier pas zeven jaar oud was. Het ging om de volgende diefstallen. Op 7 december 1967 was ingebroken in de automatiek van P. J. Overdijk te Amerongen. Enkele tientallen guldens werden vermist. Op 16 september van dit jaar miste de heer J. Kos uit Amerongen een stuk waterslang. Deze beide dief stallen gaf verdachte toe. Maar hij bleef ontkennen schuldig, te zijn geweest aan vier op de avond van de 12e april gepleegde diefstallen en wel a. een kistje met gouden voorwer pen (ring, dasspelden, machetknopen en enig geld) ten nadele van G. Jan sen, De Postmeester 14; b. een geld kistje van D. A. Bovenschen, Prins Hendriklaan 14; c. een doosje met een gouden slavenarmband van R. H. Tui nier, Koningin Wilhelminaweg 75: d. sieraden (gouden damesringen en een bloedkoraal met goud) van C. T. de Boer, Jhr. H. van den Boschstraat 6. Voorts zei verdacht ook niets te weten van een op 18 juli gepleegde diefstal ten nadele van kruidenier A. Buiter aan de Koenestraat 34, die een geldtas met vijftig gulden miste. Verdachte beweerde 's avonds 12 april thuis te zdjn geweest, maar de 51- jarige wachtmeester van de Rhenense Rijkspolitie, J. P. de Hartog, had in Bolnes geïnformeerd of dat waar kon zijn. Zowel verdachte's moeder als zijn broer vertelde, dat hij pas heel laat in de nacht, omstreeks één uur met een auto was thuis gekomen. Hij zou ook een dokter hebben geholpen met een auto-reparatie, maar ook die dokter wist nergens van. „U staat wel zwak", zei de president., „want in die twee andere gevallen hebt u ook eerst ontkend". ,Een dief bekent nooit direct", luid de het verrassende antwoord. Verdach te bleek al een grote reeks veroordelin gen te hebben gehad wegens diefstal len. De raadsvrouw meende, dat de sorteerproeven van de speurhond toch niet doorslaggevend konden worden ge noemd. Ook de door de officier aange voerde „steun"-bewijzen viel zij aan. Uitspraak 31 december. KESTEREN In verband met de aanstaande feestdagen zal het huisvuil worden opgehaald volgens onderstaan de regeling. 1. In plaats van op woensdag 25 de cember wordt het vuil opgehaald op zaterdag 28 december. 2. In plaats van op woensdag 1 ja nuari wordt het vuil opgehaald op zaterdag 4 januari. 3. In plaats van op woensdag 1 ja nuari wordt het grofvuil opgehaald op donderdag 9 januari, na 12.00 uur. Wij verzoeken u met deze wijzigin gen rekening te houden. Burgemeester en Wethouders van Kesteren. ACHTERBERG (Utrecht) Het Achterbergse B.P.-lid B. de Ridder wordt niet benoemd tot lid van Provin ciale Staten van Utrecht. Tijdens de verhandeling van zijn geloofsbrieven bleek hedenochtend de vergadering van de Staten, dat de volgorde op de kieslijst niet is aangehouden. Inplaats van de heer De Ridder zal nu de heer N. M. Hasselaar uit Over- berg benoemd worden. Laatstgenoem de is aanhanger van Groep Harmsen en lid van de Tweede Kamer. De heer De Ridder is een „volgeling" van de heer Koekoek.

De Vallei | 1968 | | pagina 5