GEDEPUTEERDE ONTHULDE BIJ BEGROTINGSBEHANDELING Sommige bejaardencentra geven beslist geen waar voor vaak hoge verpleeggeld RAAD SCHERPENZEEL Eenstemmige lof over verbeterde Plein 1940 Hervormd kerkgebouw geheel gemoderniseerd Motie ruilverkaveling van Heilieenberaerbeek CHEVROLET Extra subsidie „Caecilia" voor Voor bejaarden garage half uur eerder geopend Schietuitslagen 0 P E L Oude wijze Kerstavond Zangdiensten Bio-theologie Samen Ironisch kerstlied Allebei VAN WOUT BLAUWKOUS Voorzichtig Hearings iv V.A.B. KIRPESTEtN Na 5-jarige actie in Achterberg VRIJDAG 20 DECEMBER 1968 Op de markt schijnt een gulden voor twee kwartjes méér aan waar op te leveren dan bij de elders gehuisveste middenstand. Tenminste, dat wordt er bij ons op krantepapier en kijk- buis regelmatig ingehamerd. Ik hoop niet dat ik de winkelstand tegen me krijg, want dan kan ik een groot deel van mijn medeburgers tot mijn vijanden rekenen, maar het is toch waar dat onze hersens regelmatig worden doorgespoeld met de slagzin: op de markt is uw gulden een daal der waard. Daarmee is bewezen, dat ze niet ach ter lopen: de kraampjesverkopers en de standwerkers van vandaag. Ze hebben zich georganiseerd en maken met een eendrachtelijke macht met de regelmaat van en klok reklame voor hun negotie. Natuurlijk, zeggen ze, we werken met de minst mogelijk kosten. En daar om zijn we goedkoper. Geen winkel panden met dure vloerbedekking en andere hulpmiddelen. Geen uitstal kasten, die op z'n tijd veranderd moeten worden en waarvoor je enigs zins kunstzinnige knapen met baard jes en .slobbertruien nodig hebt om dat allemaal een beetje knap te ver sieren. Dat is er op de markt allemaal niet bij. Daar hangt en ligt het goed zo als het is. Zo uit de bestelwagen of de aanhanger op de kraam. Zonder opsmuk. En de klant kan maar aan het grasduinen in de voor de vuist weg uitgestalde waren. Vanzelfsprekend zijn er onder de markt kooplieden ook goochemerds, die de kracht van de blikvanger niet onder schatten. Dat is mijn eigen Driek overkomen, toen ze op de markt een wekelijks voorraadje provisie in de groente en fruitsector ging inslaan. Zij wees de groentehandelaar op een stapel- tje Jonathans op de kraam, waarvan ze een bestelling van een paar kilo plaatste. Terwijl de marktkoopman nog druk doende was om af te re kenen met een voorgaande klant mikte Driek alvast met een voort varendheid die het vrouwvolk in die dingen eigen is enkele handen vol mooi opgepoetste appels op de schaal Met enkele grepen had ze het ge wicht, zo op het oog geschat, al be naderd. De koopman keek het met een scheef oog aan en zei: „Heel aardig van je, omaatje, dat je me alvast een handje wil helpen, maar je moet ze niet allemaal uit de etalage pikken". Wat de man bedoelde had Driek al lang voorzien. De hele bult appels lag voor dezelfde prijs voor het mee nemen, maar achter het voorste laagje smetteloze met de mooie rooie wangetjes lag een keus die hier en daar een stekkie en een plekkie ver toonde. „En daar mot ik", gaf de koopman grif. toe, „toch ook vanaf". Hoewel Driek met de man kon mee voelen, stond ze er toch op dat eerst het etalagemateriaal maar 'es zou worden afgewogen. De koopman, die geen behoefte had aan bonje in het bijzijn van z'n klantenkring, die zich om de kraam geschaard had liet Driek der A-keus houden, maar verze kerde haar wel dat ze hem dat kunstje voor de eerste en de laatste maal had geleverd. Het is niet mijn bedoeling om de markthandel in het algemeen met dit voorbeeld een trap onder de kraam te geven. Ik vind het eerder grappig dan dat ik me er aan zou ergeren. Maar toch is het wel een bewezen feit, dat over het algemeen de kracht van de verkoop voor een groot deel schuilt in de manier waarop de waar gepresenteerd wordt. Of dat nou op de markt is of in de Hoofdstraat of waar dan ook ip onze handeldrijven de gemeente. En ik kwam even op de markt terecht, {oen ik las van het raadsbe sluit, dat de marktkoopman in het vervolg meer moet gaan betalen voor een metertje kraam of ruimte op de openbare stenen. Persoonlijk vind ik daar niets onbillijks in schui len. Een mij bekende markthadelaar dacht er evenwel anders over. We staan daar in weer en wind was zijn mening „en je moet niet vergeten dat we iedere dinsdag en zaterdag een drom mensen op de been brengen. Mag er dan iets bij zo'n markt gaan?" Ik dacht van niet. Ik wil over die 3000 gulden, tot welk bedrag de raad het tekort heeft teruggedrongen nog wel heenstappen, maar een win kelier achter glas en onder een ste nen dak kan toch ook geen aan spraak maken op een bijdrage uit de gemeentekas? Nog sterker: als hij z'n firmanaam haaks op z'n pand boven de ge meentegrond wil hangen moet hij daar jaarlijks ook nog een gulden of wat meer voor neertellen. Ik zou de markt niet willen missen: UTRECHT Lang niet alle bejaardencentra in de provincie Utrecht bereke nen hun bewoners een prijs die in overeenstemming is met hetgeen ten aanzien van voeding, bewassing e.d. wordt geboden. Tot nu toe heeft dat in geen enkel geval nog geleid tot een conflictsituatie, maar het is niet onwaarschijnlijk dat in sommige gevallen door het provinciaal bestuur van Utrecht regelend moet worden opgetreden. Deze mededeling werd gisteravond gedaan door het lid van Gedeputeerde Staten van Utrecht, mevr. Tellegen-Veldstra, aan het eind van de tweedaagse begrotingsdebatten in de Provinciale Staten van Utrecht. Mevr. Tellegen Veldstra vertelde de statenleden dat het provinciaal bestuur naar de toestand in de bejaardenoor den in de provincie een algemeen on derzoek had ingesteld. Bij tien vijf tien procent was men tot de conclusie gekomen, dat de prijzen niet in over eenstemming waren met het gebodene. Overigens bleek uit haar woorden dat lang niet alle directies van bejaar dencentra vlot hun medewerking had den verleend aan dit onderzoek. Een aantal directies vond een dergelijk on derzoek zelfs beledigend alhoewel h$t toezicht op de toestanden door het pro vinciaal bestuur een wettelijk gere gelde aangelegenheid is. Heel was positiever was de medede ling van mevr. Tellegen-Veldstra dat het aantal service-flats voor bejaarden in de provincie Utrecht sterk toeneemt. Er zijn thans al elf van dergelijke flats in gebruik, drie zijn er in aan bouw en nog eens drie staan er op sta pel. Met elkaar bieden deze flats plaats aan enkele duizenden bejaar den. De gedeputeerde gaf de statenleden tenslotte nog de verzekering dat het college bij het toezicht op de bejaar denoorden voorzichtig zo niet erg om zichtig te werk gaat om bij de bewo ners van de diverse tehuizen niet de indruk te wekken dat de overheid zich wil mengen in de handel en wandel waardoor de persoonlijke vrijheden zouden worden aangetast. Overigens gaf zij de verzekering, dat het hele probleem van bejaardenzorg de volle aandacht geniet van het college van gedeputeerde staten. Bij de beantwoording van vragen uit de ^taten oyer de droge en de natte waterstaat merkte gedeputeerde de heer A. C. Verhoef op, dat de provincie Utrecht ten aanzien van het probleem waterzuivering beslist niet in de ach terste gelederen loopt. „Als we dit niet zouden doen en we de problema tiek niet zo kordaat hadden aangepakt ondermeer door de bouw van rioolwa terzuiveringsinstallaties dan zouden de gevolgen van die nalatigheid nu al rampzalig zijn", aldus de heer Ver hoef. Ten aanzien van de waterstaatsza ken en met name het uitblijven van de rijksgoedkeuring om de plannen voor ruilverkaveling in het gebied van de Heiligenbergerbeek in stemming te doen brengen werd een motie inge diend, die door vrijwel alle politieke groeperingen in de staten was onderte kend. In de motie wordt er de nadruk op gelegd dat uitvoering van deze ruilver kaveling van grote betekenis is voor de agrarische en landschappelijke ont wikkeling van het gehele betreffende gebied. Verder wordt er in de motie op gewezen dat sinds de ^indiening van A. C. VERHOEF rampzalig geen dag. En ik dacht dat de meest conservatieve winkelier er zo lang zamerhand ook zo over denkt. De markt brengt 'n boel levendigheid in de gemeenschap met al z'n opwaaiend papier en andere rommel. Dat is puur gezelligheid. Maar geen onder scheid. /nslotte, nou ik het toch over de markt heb: waar blijft die in zuid? Ik dacht dat men daar mocht gaan draaien? Of zijn daar de winkeliers inmiddels van alle markten thuis? Het is maar zo even een. vraag. Eigenlijk meer ter herinnering. Wout Blauwkous het rapport bij de Centrale Cultuur technische Commissie reeds een on verantwoord lange tijd verstreken is. De ondertekenaars dringen er verder bij de minister van landbouw en visse rij met klem op aan thans op korte termijn een gunstige 'beslissing te ne men. Ook de heer Verhoef kon, gezien het feit dat de bewoners in de betreffende streek positief staan tegen deze ruil verkaveling, niet begrijpen waarom de beslissing uit Den Haag zo lang uit blijft. Gedeputeerde mr. Van der Sluis gaf bij de behandeling door het college van het streekplan Vallei en Eem- land de nodige openheid zal worden betracht. Er zullen hearings worden gehouden, er zal een gesprek met reclamanten plaats vinden en ook de pers zal zo ruim mogelijk worden geïnformeerd", aldus de gedepu teerde. Hij toonde zich verder een voorstan der van een vlotte afwerking van ge meentelijke bestemmingsplannen. „Wanneer gemeentebesturen dergelij ke plannen laten liggen na de ter visie legging zal het provinciaal bestuur niet aarzelen de gemeenten opdracht te geven de plannen opnieuw ter visie te leggen. „De situaties kunnen dan immers zo sterk veranderd zijn, dat dit noodzakelijk maakt", aldus mr. Van der Sluis. Blijkens een mededeling van gedepu teerde jhr. mr. De Geer van Oudegein duurt het minstens tot 1971 voordat ge start wordt met het uitvoeren van ver- beteringswerken aan het Valleikanaal. Sprekend over* de werkgelegenheid in de provincie Utrecht deed de heer Vèrhoef de mededeling, dat Utrecht landelijk gezien het laagste werkloos heidscijfer heeft. De hoeveelheid be schikbare industrieterreinen binnen de provincie achtte deze gedeputeerde ruimschoots voldoende. Men mocht volgens spreker van de gemeenten niet verwachten dat zij overmatig gro- MEVR. TELLEGEN-VELDSTRA aandacht-. te stukken grond hiervoor bouwrijp maakt, omdat het renteverlies dat daarbij optreedt de verkoopcijfers on nodig doet stijgen. SCHERPENZEEL Het gemeentebestuur van Scherpenzeel gaat verkeers- deskundigen en politie-instanties raadplegen over de nieuwe situatie die is ont staan na de reconstructie van het Plein 1940. De raad kwam er tijdens de gis teravond gehouden raadsvergadering namelijk niet uit of het uit een oogpunt van verkeersveiligheid wel verstandig is de weg die noordelijk van het plein loopt eenrichtingsverkeer te geven. Wel was de raad eenstemmig in de waar dering over de wijze waarop de reconstructie is uitgevoerd en dan met name over de wijze waarop de Marktstraat nu uitmondt op de Dorpsstraat. De raad stond in zijn lof niet alleen, want ook Rijkswaterstaat was opgetogen over de nu verkregen situatie, aldus een mededeling van burgemeester nir. C. P. Hoy- tema van Konijnenburg. De heer G. van Rootselaar (CHU) verschilde van mening met wethouder J. van den Ham, die voorstelde voor wielrijders een uitzondering te maken op het verbod de weg vanaf de Dorps straat in te rijden. Volgens de heer Van Rootselaar zou het maken van uitzondringen de verkeersveiligheid ter plaatse niet verhogen. De voorzitter hakte de Gordiaanse knoop door met zijn voorstel de situa tie te laten zo die nu is (de borden zijn Heden, vrijdag WAGENINGEN Junushoff, 20 u. Het Gelders Orkest o.l.v. Francesco Mander, m.m.v. Daan Drooglever en Rho Münninghoff. BIOSCOOP Luxor Theater Veenendaal, 19.30 uur: „Vernietigingsslag op Saipan". Morgen, zaterdag VEENENDAAL Korenbeurs, 17 u.: Bejaardenkerstfeest Leger des Heils. BIOSCOOP Luxor Theater Veenendaal, 19.30 uur: „Vernietigingsslag op Sadpan". TENTOONSTELLING Streekmuseum Rhenen t.e.m. 7 januari: Expositie van de schilderes Elisabeth Heuff-Kuylaars uit Holten. Geopend van 11-12.30 en 14-17 uur. Op zon- en woensdagen en eerste kerstdag en oudejaarsdag gesloten. VEENENDAAL Het „Comité- Volkskerstzang" deelde mee, dat de deuren van garage De Haas maan dagavond om 19.45 uur voor iedereen opengaan. Ouden van dagen en inva liden en al degenen, die moeilijk lan ge tijd kunnen staan echter reeds van af 19.15 uur toegelaten worden. Door zo vroeg te komen is men van een zitplaats verzekerd. Door deze vervroegde openstelling voor de categorie „moeilijk ter been zijnden" is het niet meer nodig tevoren een programma te halen bij een boek winkel. SCHERPENZEEL Schietuitslagen van de Scherpenzeelse schietvereniging gehouden op de binnenbaan zijn als volgt: J. Koudijs 93, A. C. van Dusscho- ten 92, A. Valkenburg 92, J. ten Broek 90, H. van Droffelaar 90, H. Pater 87, T. van Rustenhoven 86, T. Valkenburg 86, J. van Eist 84. A. Blanken 84, A. van Garderen 81, J. Favelaar 79, W. Klumpenaar 76, J. la Bastide 74 en H. van Ginkel 70. ADVERTENTIE VEENENDAAL CITT-MOTOEfl EDE al geplaatst) en een definitieve rege ling afhankelijk te stellen van het oor deel van deskundigen. Overigens moe ten de weggebruikers nog wel aan de nieuwe situatie wennen want de poli tie heeft verschillende verkeerszonda- ren al op de bon gezet. Een Babylonische spraakverwarring dreigde te ontstaan toe.i het agenda punt naamgeving aan straten in het nieuwe bestemmingplan „Wittenberg" ter sprake werd gebracht. Het colle ge kwam met het voorstel de wegen „Oranjenamen" te geven omdat deze wijk aansluit op de reeds bestaande „Oranje wijk". Verschillende raadsleden en ook wet houder Van den Ham waren er niet zo gelukkig mee. Het werkt verwarrend zo meende men om naast de reeds be staande lanen die de namen van de prinsessen dragen ook koningin Juliana prins Bernhard en de kleinkinderen van het Koninklijk paar nog eens te gaan vernoemen. De heer Van Rootselaar wilde de zee helden wel eens in het stratenregister zien opgenomen, de voorzitter wilde dit scala zelfs wel uitbreiden met wat hij noemde land- en luchthelden en wet houder Van den Ham kwam zelfs met „maanraketmannen" aandragen. De heer G. Aarsen (PvdA) lanceerde bloe mennamen. Uiteindelijk werd alleen aan de nieuwe weg die parallel loopt aan de Glashorst de naam „Prinsen- laan" gegeven. Oe overige wegen in plan „Wittenberg" hebben nog geen haast omdat het eerste huis in die wijk nog bedoond moet worden. De muziekvereniging „Caecilia" kreeg een extra subsidie van f 500,- als bijdrage in de kosten voor het muzikaal opkweken van circa veertig meisjes en jongens die zich hebben aangemeld als adspirant muzikant. De raad vond dit geld goed besteed ook al was men er wel van overtuigd dat Caecilia blij mag fijn als er vijf tot tien echte muzikan ten voor het korps overblijven. Tijdens deze vergadering werd mej. A. A. I. de Groot benoemd tot kleuter leidster aan de openbare kleuterschool (Beukenlaan). Ook ging de raad nog akkoord met de aankoop van circa dertig duizend vierkante meters grond met* het oog op de uitbreiding van het gemeentelijk sportcomplex aan de Willaerlaan-Eiken- laan. Hiervoor werd ruim honderddui zend gulden gevoteerd. De voorzitter deelde aan het einde van de vergadering mee, dat alle be woners van de Marktstraat een circu laire hebben ontvangen waarin zij wor den verzocht grond af te staan voor zo ver de gemeente die nodig heeft om de op handen zijnde reconstructie van die straat te kunnen uitvoeren. VEENENDAAL Ned. Herv. Kerk: Oude kerk: 9.30 u. ds. Van de Hoef uit Papendrecht en 17.00 u. ds. Jon ger den. Julianakerk: 9.30 u. ds. Wisgerhof en 17.00 u. ds. Bos uit Lunteren. Vredeskerk: 9.00 en 10.30 u. ds. Van de Krift en 17.00 u. ds. Van de Hoef. Sionskerk: 9.30 u. ds. Terlouw en 17.00 u. ds. Wisgerhof. Poortkerk: 10.30 u. ds. Langerak en 18.30 u. ds. Van de Hoef. Bejaardencentrum: 9.00 u. ds. Lange rak. Veeneind: 15.00 u. ds. Van de Haar uit Achterberg. Dijkstraat: 14.45 u. ds. Bakker. Herv. Gem. „Sola Fide": 10.30 u. ds. Nijeboer (bev. ambtsdra gers), 10.30 u. jeugdkapel ds. Vijze laar, 18.00 u. ds. Vijzelaar. Geref. Kerk: Ver. geb. Eikenlaan, 9.00 u. ds. Over- duin en 16.30 u. ds. Hiensch uit Weesp. Petrakerk: 9.30 u. ds. Hiensch en 17.00 u. ds. Overduin. Geref. Poortkerk (Vr\jgem.): .9.00 u. ds. Pool en 16.30 u. leesdienst. Chr. Geref. Kerk: Bethelkerk: 9.30 en 17.00 u. ds. Klei- sen uit Utrecht. Pniëlkerk: 9.30 en 17.00 u. ds. Brons. Geref. Gemeenten (Ned.): 9.30 en 18.30 u. leesdienst. Geref. Gem (Syn.): BIMMUMfllHimMIIMIItllimtllimfl'lHIMltllllllllMIMMIIimilltfimiltllllllllMMIIUIIUtiUIIIIIIII ACHTERBERG Nadat de gemeenteleden vijf jaar lang actie gevoerd hadden om het hervormde kerkje te vernieuwen, was het deze week een grote dag, toen het van binnen geheel vernieuwde en gemoderniseerde gebouw in gebruik genomen kon worden. Hierdoor kwam er tevens een eind aan de balling schap" in het gemeenschapshuis, waar de laatste twee maanden de diensten gehouden waren/Het kerkje was goed gevuld met gemeenteleden en beland stellenden, toen de pastor-loci ds. J. v. d. Haar zijn welkomstwoord begon. Onder hen afgevaardigden van het college van burgemeester en wethouders van Rhenen, twee vroegere predikanten van de gemeente in Achterberg, ds. C. van Viegen en ds. P. M. Breughem en enkele afgevaardigden van genabuurde kerken. Het kerkgebouw heeft van binnen dermate grote veranderingen onder gaan, dat 't nauwelijks terug te ken nen is. De kleine raampjes in de oost muur zijn vervangen door vijf grote ramen. De ramen achter de preek stoel daarentegen zijn verdwenen. Daarvoor is er achter de preekstoel een geheel witte wand in de plaats gekomen. Het gehele meubilair is vernieuwd. De nieuwe kansel heeft een schelpvormig klankbord en is evenals de rest van de inrichting in eiken uitgevoerd. Het gewelf is thans uitgevoerd in oregon-pine, ter wijl de vloer belegd is met kwart- siettegels. „Sommigen zullen zich de ogen hebben uitgekeken, toen ze binnen kwamen en zich hebben afgevraagd: Is dit nu ons kerkgebouw?", aldus ds. v.d. Haar in zijn openingswoord. „We verlangen niet meer terug naar de oude toestand en we zijn blij, dat we nu een aan de eisen der tijd aan gepaste kerk mogen gebruiken". Na zijn inleiding hield do dominee een predikatie naar aanleiding van Jlaggaï 2, in welk bijbelgedeelte wordt gesproken over de tempel bouw te Jeruzalem. Na de preek richtte hij zich in een persoonlijk woord tot het college van B. en W., die hij dankte voor de grote medewerking, die van die zijde genoten was. „Het spijt me, dat de architect, de heer G. J. H. Smit, de ze avond niet aanwezig kan zijn en we hem niet persoonlijk hebben kun nen bedanken. We hadden niet ver moed dat hij van ons vervallen kerk je zo'n mooi gebouw zou maken". Ds. Van der Haar dankte ook de aannemers, en de diverse leveran ciers, die hun medewerking aan de verbouwing hadden gegeven. Ook sprak hij zijn waardering uit voor wat de verenigingen en particulieren hebben gedaan voor het realiseren van de nieuwbouw. Toen ds. Van der Haar uitgespro ken was werd het woord gevoerd door wethouder T. van Lienden, ds. C. van Viegen, die 35 jaar in Achter berg gearbeid heeft. ds. P. M. van Breughem, die de gemeente van 1961-1966 diende en tenslotte door ouderling Hardeman. De kerkeraad van de middenwijk in de hervormde kerk in Veenendaal heeft besloten, dat evenals het 't ge val was tijdens de ambtstijd van dr. Graafland in het vervolg ook weer als de wijkpredikant de dienst ver- zorgt er gezongen zal worden op wat ds. J. J. van der Krift noemt „de oude wijze". Alleen dus als ds. v.d. Krift er preekt wordt er in de Oude Kerk ritmisch gezongen. Als verduidelijking zegt ds. v.d. Krift erbij: „Hebt u nog een heel oud kerkboek bijv. van uw groot ouders. dan ziet u. dat er toen ge zongen werd op hele en halve noten. In de tijd van het verval der kerk, in de dagen van het liberalisme en remonstrantisme heeft men de oude zangwijze verlaten. Wij willen dus weer terug, niet naar een snel zin gen, maar wel naar de oorspronke lijke eerbiedige zangwijze der vade ren". Het Hervormd Evangelisatie koor „Con Amore" zal op Kerstavond, dinsdag 24 december weer een zang- dienst verzorgen. De bijeenkomst be gint om 20 uur in de Sionskerk. In verschillende kerken zullen op tweede kerstdag meestal om 10 uur zangdiensten gehouden wor den, waaraan vaak door een zang- kdor wordt meegewerkt en waarbij de predikant een korte meditatie houdt. Dergelijke diensten worden onder meer gehouden in de Oude kerk te Veenendaal, de Bethelkerk in Veenendaal en de hervormde kerk in Renswoude (samen met rie gere formeerden). In Scheps „Kerknieuws" stond het volgende: „Schoenmaker blijf bij je leest. Het is in feite even dwaas, wanneer een theoloog een uitspraak doet op biologisch terrein, als wan neer er van medische en bioche mische zijde een publikatie zou ver schijnen over de calorische waarde en nutriënten van Hostie of Avond maalsbrood en -wijn". bei een predikant zal hebben, blijft de samenwerking op allerlei terrein gehandhaafd. De hervormden en gereformeerden in Rhenen die na de komst van ds. Goldschmeding weer druk aan het samenspreken zijn, overwegen in de toekomst een aantal gemeenschappe lijke kerkdiensten te beleggen. De hervormden hebben de gereformeer den voorgesteld dit negen keer per jaar te doen. De gereformeerde ker keraad vindt dit nog wat veel, maar besloot nog niet een tegenvoorstel te doen, eerst wil men de gemeente horen. Als ds. L. Zwaan met emeritaat gaat, komt er waarschijnlijk een einde aan het gezamenlijk bezitten van een predikant in de gereformeer de kerken van Amerongen en'Leer- sum. De kerkeraad in Amerongen heeft die in Leersum meegedeeld zelfstandig een predikant te willen gaan beroepen, en nu heeft de ker keraad in Leersum maar besloten om ook naar een eigen dominee om te zien. Hoewel inen in de toekomst alle- In het kerstnummer van het rooms- katholiek parochieblad in Veenen daal ,De Schakel' stond het volgende „Ironisch Kerstlied" van Elisabeth Wijnands. weer is het kerstmis weer gaan we ons volstoppen weer gaan we lekker sentimenteel doen zo van: er is een kindeke geboren in een stal, wel ja in een kribbe, die hoort erbij weer steken we een stekker in het stopcontact de elektrische kaarsjes gaan branden modern comfort op kerstfeest dan menen we dat we engelen horen zingen vrede op aarde 't mocht wat o ja, stille nacht moet je buiten maar eens horen rauwe vloeken van late cafébezoekers weer is het kerstmis we gaan naar de kerk we zitten met onze duimen te draaien wat zegt-ie het weer mooi wat laat-ie weer fijne liederen zingen komt, laten wij aanbidden wie waarom om de vrede op aarde in de wieg ligt een baby we kijken in zijn klare ogen de wieg verandert in een krihl de schaduw van een kruis val1 het kind ziet ons aan weer is het kerstmis HttHIIIIMIIIUH I 9.30 en 17.00 u. leesdienst. Ned. Prot. Bond: 10.30 u. dhr. Volkers uit Lunteren. R.-K. Kerk: Salvatorkerk: 9.00 en 11.00 u. H. Mis. Willibrorduskerk: 10.00 u. H. Mis. Leger des Heils: 10.00 u. Heiligingssamenkomst en 19.30 u. Verlossingssamenkomst. Jehova's Getuigen: Zondag 9.30 uur: Openbare vex-gadering 10.30 uur: „Wachttoren"-studie. Dins dag 19.30 uur: Theocr. Bedienings- school en 20.30 uur: Dienstvergade- ring. Alle bijeenkomsten in NW-ge- bouw Tuinstraat. RHENEN Ned. Herv. Kerk: Gunerakerk 9 uur: ds. D. J. van Dijk uit Woudenberg; 10.30 uur: ds. N. Koo reman en 18.30 uur: ds. Langerak uit Veenendaal. Bergschool 9 uur: ds. Kooreman. Gereformeerde Kerk: 10 uur: ds. J. van Dijk uit Soesterberg en 17 uur: ds. Goldschmeding. Gereformeerde Gem. (Syn.) 10 en 15.30 uur: leesdienst. Gereformeerde Gem. in Ned.: 10 en 17.30 uur: leesdienst. Ned. Prot. Bond: 19 uur: ds. Knoppers uit Utrecht, ad- ventsdienst. AMERONGEN Hervormde Kerk: Andrieskerk 10 uur: ds. W. Anker uit Doorn en 19 uur: ds. Brucks uit Zeist (jeugddienst). Dorpshuis 10 uur: Jeugdkapel. Gereformeerde Kerk: 10 uur: ds. Van Riesenbos en 17 uur: ds. Zwaan. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur: ds. Hanneman uit Biltho- ven. OVERBERG Ned. Herv. Kerk: 10 en 18.30 uur: de heer Van Vrouw- erff. Oud-Gereformeerde Gem.: 10 en 18.30 uur: leesdienst. ELST Ned. Herv. Kerk: 10 en 18 uur: ds. Van Malenstein. Geref. Gem.: 10 en 18.30 uur: leesdienst. LEERSUM Herv. Kerk: Geen opgave ontvangen Geref. Kerk: 10 uur: ds. Zwaan en 17 uur: ds. Van Riesenbos. Oud-Geref. Gem in Ned.: 10 en 17 uur: leesdienst. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk: 9.30 u. ds. J. Bos van Lunteren en 18.30 u. ds. B. Eisinga uit Leusden. Geref. Kerk: 10 u. ds. P. v. Stien uit Woudenberg en 18.30 u. ds. J. IJksma uit Lunteren. Vrije Evang. Gem.: 10.30 u. ds. F. J. Nijkamp. Deze dienst wordt gehouden in het Verenigings gebouw aan de Molenweg. Vrijz. Herv.: Geen dienst. Geref. Gem. (Syn.): 10 en 6.30 u. dhr. B. Roest. Geref. Gem. in Ned.: In noodgebouw aan de Holevoetlaan, 10 en 6.30 u. leesdienst. R.-K. Kerk: 8.30 u. H. Mis in het Verenigingsge bouw aan de Molenweg. LIENDEN Ned. He*v. Kerk: 10 u. ds. J. Bakker uit Veenendaal. 18.30 u. ds. I. Boot, beroepen pred. uit Wijngaarden. RENSWOUDE Herv. Kerk: 9.30 en 18.30 uur: ds. L. van de Peut. Geref. Kerk: 10 en 18.30 uur: ds. Jonkers. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 18.30 uur: ds. De Bie. Geref. Gem. in Nederland: 9.30 en 18.45 uur: ds. Aangeenbrug. Oud-Geref. Gemeente: 9.30 en 19 uur: leesdienst. EDE Oud-Geref. Gem.: 10 en 18.30 uur: ds. J. van de Poel. KESTEREN Ned. Herv. Kerk: Geen opgave ontvangen. OPHEUSDEN Ned. Herv. Kerk 10 en 18.30 uur: ds. Muilwijk. Geref. Gem. (Syn.): 10 en 18.30 uur: leesdienst. Geref. Gem. in Ned.: 10 en 18.30 Uur: ds. Van Beek.

De Vallei | 1968 | | pagina 3