GEMEENTERAAD RHENEN BEHANDELDE BEGROTING Niet hele raad ingenomen niet belastingverhogingen P.v.d.A.-suggestie: „Laat ingezetenen als proef meepraten in de raad DUCANA DUBBELE RAMEN 1 Y olkskerstzang in veilinghallen van Kesteren Burgemeester leest evangelie WfiM9ddn weheen? GELD NODIG? GEEN NDOD Samengaan Proef Voorrangsfout Dorpshuis Woningbouw Zwaar beroep Onaanvaardbaar MAANDAG VOOR 2e MAAL Geen spreekuur wcawoX UIT! Bar-Restaurant „CHEZ JACQUES" HEEFT HET TONNY SPAAN UIT „DE EEKHOORN" RHENEN DIRECTIE SECRETARESSE TYPISTES ASSISTENT voor archief Winkels gesloten ZATERDAG 21 DECEMBER 1968 RHENEN De belastingverhoging die in de Rhenense begroting wordt aan gekondigd, vond tijdens de gisteravond gehouden raadsvergadering geen alge meen onthaal bij de raadsleden. Enerzijds werd de noodzaak er van ingezien om het verzorgingspeil in de gemeente te kunnen handhaven, anderzijds werden de belastingverhogingen bestempeld als*het kiezen van de weg van de minste weerstand. Deze opmerkingen werden gemaakt tijdens de algemene beschou wingen door de Pv.d.A. de C.H.U. en de V.V.D. Terwille van de plaatsruimte zijn deze opmerkingen hieronder verkort opgenomen. In ons nummer van maandag komen we op de begrotingsbehandeling in de Rhenense gemeenteraad nog nader terug. Namens de P.v.d.A. werd gister avond door drie socialisten het woord gevoerd. De fractievoorzitter de heer G. van Gezink behandelde het algeme ne aspect van de begroting, de heer J. P. Glasbergen onderwierp het onder wijs en het jeugdwerk aan een beschou wing, terwijl de heer C. Hensen onder meer de woningbouw aansneed. De heer Van Gesink zei onder meer: Gaarne zou de fractie van de PvdA het hele subsidiebeleid nog eens door de Studie-adviescommissie laten herzien. Zo denk ik bij voorbeeld aan de sub sidie voor de muziekscholen. Hier zien wij dat Wageningen met bijna f 11.000 omhoog gaat en Kesteren met f 2000. Dit is onevenwichtig en moeilijk te ver teren voor ons. Acht het college het nog geen tijd eens ernstig in overwe ging te nemen om te onderzoeken of met in Rhenen zelf een muziekschool kan worden gesticht? Mijns inziens moet dat kunnen bij dit aantal van ruim 170 leerlingen. Persoonlijk geef ik liever f 40.000 subsidie in de eigen gemeente dan 30.000 gulden buiten de gemeente. Bovendien zou dit aan de Rhenense bevolking een grote dienst verlening betekenen. Mijn fractie heeft in het verleden bij herhaling laten blijken dat zij prijs stelt op een zo groot mogelijke open heid van de overheid, op een zo groot mogelijk contact met het publiek. Mijn voorganger heeft bij de vorige algeme ne beschouwingen een aantal sugges ties gedaan die toen niet alle weer klank hebben gevonden. Dat wil niet zeggen dat wij niet op de goede weg zijn. Immers, kort na de begrotingsverga dering ging rtèt college in op onze sug gestie naar aanleiding van de wijziging van het bestemmingsplan Eist, om een bijeenkomst voor de gehele burgerij te beleggen. Het succes van deze bijeen komst en van het openbaar gehoor in Rhenen is het duidelijke bewijs, dat èr een groeiende behoefte is aan voorlich ting en inspraak. Wij zullen op deze weg door moeten gaan en ook op duidelijke wijze moe ten laten blijken, wat er met de ont vangen suggesties en vragen wordt ge daan. Zo niet, dan zijn de gehouden bij eenkomsten niet meer dan een stunt, die eerder onvrede schept dan weg neemt. De heer Van Gesink brak vervolgens een lans voor een uitvoerige voorlich ting aan het publiek ten dienste van de vorming van de publieke opinie. „Mede in dit verband", aldus de heer Van Gesink, „zouden we in overweging J. VAN DONSELAAR (C.H.U.) welvaart uit verschil in rij pingsleeftijd en aan- passingsmogelijkheid, of die veroor zaakt worden door leermoeilijkheden op het gebied van bijv. het lees-, spel ling- en rekenonderwijs. Daarom zijn in verschillende plaat sen en provincies schooladviesdiensten ingesteld. Daarin werken bijv. een schoolarts, een schoolpsycholoog, een schoolmaatschappelijk werker, een on- derwijsspecialist en een logopedist sa men. Wanneer mijn fractie constateert, dat het onderwijs in Rhenen van hulp verlening in deze zin vrijwel geheel verstoken is, wil dit niet zeggen dat zij een pasklare oplossing kan bieden. Zonder verdere bestudering van het probleem kan worden vastgesteld, dat een gemeente als Rhenen voor een der gelijke dienst te klein is. Wel is het denkbaar, dat een onder zoek van deze problematiek tot de con clusie leidrt, dat Rhenen tezamen met een aantal andere gemeenten krach tens dc wet Gemeenschappelijke rege lingen een dergelijk orgaan instelt. Evenzeer is het denkbaar, dat metter tijd uit praktische overwegingen beslo ten wordt de schoolartsendienst tot een dergelijk instituut uit te bouwen. De fr&ctie van de Partij van de Ar beid wil het college verzoeken een on derzoek in te stellen naar de uitge werkte ideeën, die hierover bij de be voegde instanties leven en de mogelijk heden na te gaan, die er eventueel voor een kleine gemeente op dit ter rein liggen. De heer C. Hensen had opgemerkt dat met de krotopruiming in 1968 een goed begin is gemaakt. „Wij zouden graag zien dat in 1969, zo mogelijk nog meer voortgang wordt gemaakt met deze krotopruiming. Dat in .Eist in het komende jaar alleen keuze-planwonin gen kunnen wordep gebouwd betreuren wij ten zeerste. Hier zowel als in Rhe nen bestaat een grote behoefte aan wo ningwetwoningen. Ik wil er bij B. en W. op aandringen alle mogelijke moeite te doen om in het komende jaar ook nog woningwet woningen te kunnen bouwen. Ook Achterberg vraagt, naar onze mening niet ten onrechte om meer wo- A. JANSEN (V.V.D.) minste weerstand willen geven, een initiatief van de Jeugdgemeenteraad na te volgen. Aan het einde van hun vergadering werd het publiek namelijk in de gelegenheid gesteld het woord te richten tot de raad. Zou het niet nuttig kunnen zijn om het publiek bij de gewone raadsverga deringen ook die gelegenheid te geven? Degenen die van die gelegenheid ge bruik willen maken, zouden bij voor beeld in het kort hun mening: kunnen geven over bepaalde onderwerpen, zich daarbij richtend tot de voorzitter. De raadsleden kunnen daarna aan de spre ker nadere vragen stellen. Bij wijze van proef zou dit misschien eens ge probeerd kunnen worden voor of na de gewone zitting in een besloten verga dering. Met betrekking tot de recreatie zou den we graag vernemen hoe het staat met het plan-Dikkenberg, met de uit breiding van Ouwehands Dierenpark en met de aanleg van picknick-pLaatsen." De heer J. P. Glasbergen appelleer de aan de vele rapporten van de laat ste jaren waarin gewezen wordt op de noodzaak van specialistische hulp ten dienste van het onderwijs. „De licha melijke gezondheiszorg van de school gaande jeugd berust sinds tientallen ja ren bij de schoolartsendiensten. De overtuiging groeit, dat de geestelijke gezondheidszorg tot dusverre onvol doende aandacht krijgt. Daarbij gaat het om de problemen die voortvloeien VEENENDAAL Door een voor- rangsfout op de hoek van de Zuivel- straat/Industrielaan werden twee auto's zwaar beschadigd na een botsing. De heer C. de H. uit Veenendaal verleen de geen voorrang aan de heer A. H. H. uit Maarn, waardoor een botsing onver mijdelijk was. ningbouw. Ik wil er het College op at tent maken, dat door de in de afgelo pen jaren uitgevoerde particuliere bouiv reeds nu het rioleringsvraagstuk in Achterberg zeer urgent wordt. Nu de Paardekop verbreed wordt en voorzien wordt van riolering dringen wij er bij het College op aan, dat ook de Franseweg tot aan de Paardekop zo spoedig mogelijk, liefst nog in 1969, van riolering wordt voorzien. Met voldoening heb ik verder verno men, dat het College actief blijft met betrekking tot de vervanging van de Rijnschool. Ik zou het College in over weging willen geven zich ook te bera den op de mogelijke bestemming van het in de toekomst vrij komende ge bouw. Misschien is nu reeds na te gaan. of dit gebouw te zijner tijd als dorpshuis is te gebruiken. Daarbij denk ik b.v. aan het gebruik voor jeugd werk, bejaardenwerk, muziekonderwijs, cursuswerk en vergadergelegenheid." Namens de VVD werd een lgeme- ne beschouwing gehouden door de heer A. Jansen die onder meer het volgen de opmerkte: „Voorop wil ik stellen dat deze ge meentebegroting de derde begroting js dit dit College indient in een tijdsbe stek van ruim 2 jaren. Wij hebben daarbij het twijfelachtige genoegen ge had, dat bij 2 gemeentebegrotingen de plaatselijke belastingen verhoogd moes ten worden. Dit kan ik dit College nu niet bepaald als een winstpunt aan merken. Het lijkt de weg van de minste weerstand te zijn, weer een aanslag te doen op het inkomen van de Rhenense bevolking. Als dan een wethouder op een „hear ing" in Rhenen zegt dat Rhenen een rijke gemeente is, daar de plaatselij ke belastingdruk hier nog erg laag is, dan begin ik te begrijpen wat in de toekomst het streven van deze wethou der is. Dit zal dan zijn tegen de belan gen van dat deel van de bevolking van Rhenen, waarvan het inkomen onder de sociale verzekeringsgrens ligt. Ik vermoed dan ook wel, dat op die ma nier de wethouder zich nog eens goed in zijn vingers zal snijden. De wethouder heeft Rhenen, ten aan zien van de belastingen, vergeleken met Wageningen, Doorn, Driebergen en de Bilt. Staat u met toe op te mogen mer ken, dat de samenstelling van die ge meenten anders is dan die van de ge meente Rhenen. Ik heb nooit geweten dat wethouder Deen hier niet van op de hoogte was. Aan de uitlatingen van wethouder Deen, in de pers, heb ik begrepen dat hij moeilijk kritiek kan verdragen. Tot mijn spijt meen ik dan te moeten con stateren, dat de heer Deen dan als wet houder geen goede instelling heeft. Al enkele jaren heb ik getracht Ach terberg onder uw aandacht te brengen. Ik begin echter tot de overtuiging te geraken, dat we hier te doen hebben met een planning op zéér lange ter mijn. Over riolering daar, begin ik ook maar niet te spreken. Ik consta teer wel dat Achterberg zoet is gehou den met een aantal lichtpunten voor het volgende jaar. Met enige genoegen constateer ik een lichte ombuiging in het beleid van het College, nu onderhandelingen worden gevoerd met beleggingsmaatschappij en om tot de bouw van prefnie-huurwo- ningen te komen. Rhenen heeft grote behoefte aan een iets betere bouw. De ze zgn. doorstroming zal bij deze bouw zeer zeker op gang komen, waar bij de minder-draagkrachtige een goed kopere woning kan betrekken. Wat mij bijzonder heeft getroffen is, dat in het nog te realiseren plan Do- mineesberg geen plaats meer is voor de sociale woningbouw. Dit is wel in lijnrechte tegenstelling met mijn eer der opgedane informaties. Aan de Pa paverweg zouden deze geprojecteerd zijn. In de gemeenteraadsvergadering van 1 oktober jl. deelde u mede dat hiervoor aan een paar architectenbu- reals opdracht was gegeven, om hier voor plannen te ontwerpen. Als ik daarnaast advertenties in de bladen zie staan, waarjn geadverteerd wordt met woonhuizen aan de Papaverweg, dan geloof ik op te mogen merken, dat dit de nekslag zal zijn voor de sociale woningbouw in Rhenen. En dat had ik bepaald van dit College niet verwacht. De tijd zal leren hoe de bevolking van Rhenen hier over denkt. Ik zou hierbij het College willen ver zoeken om bij de eerstvolgende raads vergadering, de raadsleden een over zicht te doen toekomen aan wie perce len bouwterrein zijn verkocht door de gemeente met vermelding van de be dongen prijs. Voor de zaalsporten mag ik opmer ken dat het College nu stelt, dat de Ac commodatie voor deze tak van sport ADVERTENTIE Alleen zijn gemakkelijk uitneembaar en absoluut condensvrij. 0 In verschillende uitvoeringen 0 Beslist geen onderhoud 0 Maximale warmtebesparing Volledige schriftelijke garantie op alle artikelen CT OP I Openslaande delen worden voor u GRATIS voor- wr zien van onze ALUMINIUM TOCHTSTRIPS en toch zyn onze ramen AANTREKKELIJK IN PRIJS. Bel of schrijf geheel vrijblijvend ons adres J. J. SCHIPPER. Noordelijke Spoorstraat 11-13, Ede - Telefoon (08380 >-10501 Toonzaal Spoorlaan 2, Bilthoven - Tel. (03402>-5524 aan redelijke eisen voldoet. Daarnaast is het zeef begrijpelijk dat er in Rhe nen ook wel eens gedachten naar een sporthal uitgaan. Mijn mening is ech ter, dat we daarvoor in Rhenen nu nog te hoog grijpen. Ik dacht dat daarvoor Rhenen eerst groter moet worden, en dat we dan ook beter de financiële con sequenties kunnen overzien. Zo lang er nog zo'n woningbehoefte is, ik spreek niet van woningnood, in Rhenen, lijkt het mij verstandiger om deze woningbehoefte eerst tot kleinere proporties terug te brengen. Dan kun nen we misschien later eens over een sporthal gaan praten. Met betrekking tot uw plannen voor een ijsbaan op een aan te leggen par keerterrein bij de Veerweg moet ik toch wel enige reserve in acht nemen. Ik geloof nl. dat daar nog veel techni sche bezwaren aan kleven. Met genoegen heb ik gezien, dat mo menteel plannen worden ontwikkeld om tot de bouw van een rioolzuiveringsin stallatie te komen. Ik heb me daarbij echter wel afgevraagd hoe of dit sa men met Leersum en Amerongen ge ëffectueerd kan worden. Over het instructiebad meen ik op te mogen merken, dat dit bad indertijd tot stand is gekomen met het voorop gestelde doel. om in het bijzonder de kinderen van Rhenen op jeugdige leef tijd de zwemkunst te leren. Het is mij echter wel opgevallen dat het aantal zwemleerlingen van de Rhenense scholen met 15 pet. terug gaat lopen. Ik meen beluisterd te hebben, dat de resultaten van de kin deren, die het zwemonderwijs volgen, niet overeenkomstig de verwachtin gen zijn. Het zou nl. voorgekomen zijn dat leerlingen, na een dertigtal lessen, praktisch nog niets van de zwemkunst meester zijn. Daar zouden m.i. twee redenen voor kunnen zijn. Of het kan liggen aan het kind, of het ligt aan de instructie, die haar taak te gemakkelijk op zou ne men. Ik dacht, dat het vrij normaal is, dat bij een goede instructie na 20 les sen het kind kan zwemmen. Terugkomende op de gemeentebegro ting, met de daaraan verbonden belas tingverhogingen, moet ik opmerken, dat nu toch wel weer een bijzonder zwaar beroep op de bevolking wordt gedaan. Met klem moet ik er bij het College op aandringen, de gemeen schapsgelden zuinig te beheren. Zeer tot mijn spijt moet ik opmerken, dat ik nog niet de overtuiging heb, dat zulks in Rhenen wel gebeurt. Met na me he«t afgelopen jaar heeft mij wel in die overtuiging gesterkt. Een betere kredietbewaking is mijns inziens wel in overweging te nemen. Vorig jaar deelde u mede voorstander te zijn van een stabiliteit in de belas tingheffing. Dit jaar maakt het Colle ge een grote ommezwaai. Aangaande de reinigingsrechten kan ik begrip voor een verhoging hebben, gezien de extra kosten die aan de afvoer van het gro ve vuil verbonden zijn. De voorgestel de verhoging vind ik vrij hoog. Ook de voorgestelde wegbelasting roept bij mij bepaalde weerstanden op. Ik geloof nl. dat er veel particulieren zijn, die blij zijn met een eigen huisje, maar voor wie deze wegbelastingverhoging net iets te veel is, omdat ze toch al op zeer zware lasten zitten. Over de restauratiewerken van de Cuneratoren zou ik u willen vragen of er al vorderingen gemaakt zijn in het onderzoek door de officier van Justitie, over de onregelmatigheden, die zouden zij ngepleegd. Ik kan me moeilijk voorstellen, dat u niet geïnformeerd zou zijn." De heer J. van Donselaar zei namens de C.H.U.-fractie onder meer: Dat wij in economisch en materieel opzicht in een tijd van welvaart leven zal niemand willen ontkennen, ook al zijn er groepen van de bevolking die hiervan minder profiteren dan andere. De toeneming van het autopark, hoge re uitgaven voor vakanties en de ver koop yan televisie, wasautomaten, koel kasten etc. getuigen van deze wel vaart. Door de gestegen welvaart, dus gro tere uitgaven van de inwoners, zijn gro tere uitgaven van de gemeente noodza kelijk, daar tussen beide soort uitga ven een bepaald evenwicht moet be staan, het zgn. sociaal evenwicht. De noodzaak van dit evenwicht tonen de volgende voorbeelden: Hoe meer auto's er komen des te meer voorzieningen in de vorm van wegen en parkeerplaatsen moeten er zijn om de gevolgen daarvan te kun nen opvangen. Hoe meer goederen er geprodu ceerd worden des te meer afval er komt. Als de noodzakelijke uitgaven voor opruimen van straat- en huisvuil geen gelijke tred houden met deze ont wikkeling, is het effect van toenemen de weelde een toenemende vervuiling en een toenemend gevaar voor de volksgezond heid Door de arbeidstijdverkorting is meer accommodatie t.b.v. sport en re creatie noodzakelijk. In deze tijd van het jaar denken wij speciaal aan een ijsbaan nabij onze stad. Meer nog, in deze samenleving, waar door een te sterke nadruk op ma teriële luxe onvoldoende aandacht ge schonken wordt aan de voor de jeugd ADVERTENTIE betekent sfeer en gezelligheid bij een rustig stukje muziek. in de kelder van Hotel-Rest. De Eekhoorn te Rhenen Aan ons huisorgel speelt iedere zaterdag en zondagavond en ook met de feestdagen de al om bekende pianist-organist- entertainer G. VAN GESINK (P.v.d.A.) meepraten zo noodzakelijke voorzieningen t.a.v. recreatie en vorming zullen schadelijke invloeden sterk kunnen doorwerken. Daarnaast is het voor onze fractie on aanvaardbaar dat diverse inwoners nog onvoldoende delen in de welvaart. Wij denken hierbij aan de volgende punten: Nog steeds wonen er in onze gemeente gezinnen in woningen waar men zich onmogelijk „thuis" kan voe len. Vele anderen zouden graag willen trouwen maar kunnen niet wegens de woningnood. Aan de middelbare en ho gere scholen ^studeren nog te weinig mensen afkomstig uit de lagere inkom stenklassen. Nagegaan dient te worden op welke wijze de gemeente dit kan stimuleren. Ondanks ons prachtig stel sel van sociale zekerheid leven diverse inwoners aan de rand van het bestaans minimum. Onvoldoende voorzieningen om bepaalde inwoners 4;e helpen of te doen helpen in hun concrete lichame lijke, geestelijke of maatschappelijke nood. Wij denken hierbij met name aan jeugdzorg, gezinszorg en bejaar denzorg. Het initiatief van de interkerkelijke stichting sociaal centrum Rhenen voor gezinsverzorging juichen wij toe en wij verzoeken u deze stichting al le mogelijke steun te verlenen. Bij de jeugdzorg gaan onze gedachten uit naar de aanstelling van een vaste kracht en samenwerking tussen de stichting jeugdzorgwerk en andere verenigingen die zich met jeugdzorg belasten. Mogelijkheden die het gemeentebestuur heeft om op bovenstaande punten, ver beteringen door te voeren zullen wij van harte steunen. In dit verband vra gen wij ons af of alle uitgaven voor openbare werken, die op zich wel wen selijk zijn, in deze begroting niet een te hoge prioriteit hebben gekregen. Om diverse punten ut het voorgaan de te kunnen realiseren moet de ge meente over voldoende kunnen beschik ken! Reden waarom wij uw voorstel len tot belastingverhoging zullen steu nen. Belasting betalen om de overheid aan de middelen te helpen om gemeen- ADVERTENTTE betekent uw kinderen verras sen, uw vrouw verwennen, eens gezellig met z'n allen lekker eten bij Het pannekoeken- en kip- specialiteiten-restaurant-hotel Speciale Kerst- en Nieuwjaars menu's van 17,50 tot 27,50 per couvert. Vroegtijdige tafelreservering onder telef. 08376—2276. KESTEREN' Voor de tweede achtereenvolgende maal wordt maandagavond in de Veilinghal te Kesteren de jaarlykse volkskerstzang gehouden. Aan de kerst zang wordt medewerking verleend door de w^ziekkorpsen uit Kesteren en Op- heusden. alsmede door het Gemengd Zangkoftr Kesteren. De Veilinghal zal spe ciaal voor de bijeenkomst worden verwarmd. Na afloop wordt alle aanwezigen in de kantine van de veiling een kopje koffie aangeboden. de enige massale kerstzangdienst in de wijde omgeving van Kesteren. Het ligt in de bedoeling om er een traditie van te maken. Aangezien de belangstelling vorig ADVERTENTIE T. A lp WIlZEMf MSEN N.V. vraagT! (evt. gepensioneerd) Ribeslaan 1 Apeldoorn Telefoon 05760-19944* schappelijke taken te verrichten is een bezigheid die door velen wordt be schouwd als het gooien van de eigen penningen in de bodemloze put van een vreemde macht. Als wij de overheid echter geen of onvoldoende middelen gunnen om haar taak en verantwoordelijkheid naar be horen te volbrengen dan voeren, wij m.i. een onverantwoorde politiek. Anderzijds is de gemeente verant woordelijk voor doelmatige besteding van de verkregen gelden. Het gehele gemeentelijke apparaat zal voortdurend gecontroleerd moeten worden op zijn organisatie en efficien cy. Wij missen de gelden op deze be groting om deze controle mogelijk te maken. Wij vragen ons ook af of met het oog op de maatschappelijke behoeften en de taken van de gemeentèn het niet noodzakelijk is op korte termijn tot een regionale bestuursinrichting te komen, samenwerking met omliggende ge meenten achten wij nu reeds, voor zo ver mogelijk, aanbevelenswaardig. De CHU ziet de maatschappij pri mair als een takengemeenschap, niet als belangengemeenschap of en maat schappij geënt op een bepaald systeem of stelsel. Onze taak, waarbij dienst baarheid het uitgangspunt moet zijn, hopen wij ook in het komende jaar, met de ons gegeven talenten, zo goed mogelijk te kunnen volbrengen." De verschillende woordvoerders be tuigden hun erkentelijkheid voor het feit dat nog in 1968 de nieuwe begro ting ter behandeling kon worden aange boden en wensten het college en het ambtenarenkorps voor het nieuwe jaar veel wijsheid toe. ij aar al boven de verwachting was, wordt ook dit jaar weer op een grote opkomst gerekend. In de dorpen Keste ren en Opheusden is huis-aan-huis een convocatie bezorgd, waarin burgemees ter Pott de bevolking oproept de volks kerstzang bij te wonen. „Laten wij jong en oud maandagavond ons voorbe reiden op de komende kerstdagen en met elkaar bezinnen op de grote bete kenis van Kerstmis voor onszelf en voor onze naaste in de gehele wereld", aldus de burgemeester. De veilinghal is een half uur voor de aanvang r^eds geopend. Voor bejaar den en invaliden zijn zitplaatsen be schikbaar. Burgemeester D. J. Pott van de ge meente Kesteren heeft zich bereid ver klaard het kerstevangelie voor te lezen. De zangdienst zal ongeveer een uur du ren en begint om zeven uur precies. Aan de uitgang wordt een collecte ge houden, waarvan de opbrengst bestemd is om de kosten te dekken. Het comité Volkskerstzang Kesteren, bestaande uit de dames G. C. Bronk- Meurs, M. P. Haan-van Laar, T. Jon ker-van Hillesum, H. R. Stuyvenberg- van de Vlist en de heren J. van Appel doorn en T. de Jong, organiseerde vo rig jaar voor de eerste maal in Keste ren een samenzang. Het is tot nu toe VEENENDAAL Wethouder E. C. Diepeveen is verhinderd op maandag 23 december spreekuur te houden. AMERONGEN. De inwoners van Amerongen wordt erop gewezen, dat op donderdag 2 januari 1969 de mees te zaken in Amerongen gesloten zullen zijn wegens het opmaken van de ba lans in verband met de invoering van de BTW. Slechts enkele zaken, zoals tb.v. de slagers en de bakkers zullen wel open zijn. ADVERTENTIE Sluit dan een persoonlijke lening. Wat kost U dat 1.000,aflossing 60,p. mnd. 1.500,aflossing 75.75 p. mnd. 2.000,aflossing 97.36 p. mnd. Ook hogere kredieten zijn verleen- baar. Kosten per contract 4.50. Het aangewezen adres voor kre dietverlening is natuurlijk Kastanjelaan 40, Rhenen. Tele foon 08376-2720. Binnen 12 uur Is het geld in Uw bezit. Zaterdag 21 december KORENBEURS, Veenendaal, 17 u. Bejaardenkerstfeest Leger des Heils. Maandag 23 december GARAGE DE HAAS, Veenendaal, 20.15 u. „Volkskerstzang". POSTKANTOOR, Veenendaal, 9-12 u. Kinderzegelstand geopend. BIOSCOPEN LUXOR THEATER, Veenendaal, za terdag 19.30 en zondag 15.00 u. „Vernietigingsslag op Saipan". Zo. en ma. 19.30 u. „Actieman Har per". BIO, Rhenen. zaterdag en zondag 20 u. „Muiterij op de Bounty", zon dag 14.30 u. „De Vlammende Pijl". TENTOONSTELLING STREEKMUSEUM, Rhenen, t.e.m. 7 januari: Expositie van werken van schilderes, Elisabeth Heuff-Kuy- laars uit Holten. Dagelijks, behal ve op zon- en woensdagen en le Kerstdag en oudejaarsdag, ge opend van 11-12.30 en 14-17 u. UTRECHT Zaterdag 21 december STADSSCHOUWBURG, 20 u. De Nederlandse Comedie met „Alles voor de tuin". CAVEAU, 20.30 u. Muzevalaabaret met „Dwars tegen de draad" Zondag 22 december STADSSCHOUWBURG, 20 u. De Nederlandse Comedie met „De Huisleraar". Maandag 23 december STADSSCHOUWBURG, 20 u. To neelgroep Theater met „Hendrik IV", deel II. MARGRIETHAL, 20 u. Volkskerst zang. TIVOLI, 20.15 u.: Concert, o.l.v. An- dré Vandernoot, m.m.v^ Jan Bleu- mers, viool; Erna Spoorenberg, sopraan; Wilhelmina Matthès, alt; Lode Devos, tenor en Peter van de Bilt, bas. Verder werken mee het Toonkunstkoor Utrecht en het Byzantijnskoor. Werken van Bach en Beethoven. Dinsdag 24 december TIVOLI, 24 u. Nachtmis m.m.v. or kest v.d. leerlingen c}er Gem. Mu ziekschool Utrecht. Woensdag 25 december STADSSCHOUWBURG, 20 u. Ca baretshow „Met man en muis". Donderdag 26 december STADSSCHOUWBURG, 20 u. Ca baretshow „Met man en muis". DOMKERK, 14.30 u. Kerstconcert door de Utrechtse Mannenzang- vereniging „Aurora", o.l.v. Bertus v.d. Vliet, m.m.v. Piet van Eg- mond, orgel, een blaaskwint^ en het „Ritmeester"-mannenkoor uit Veenendaal. Vrydag 27 december STADSSCHOUWBURG, 20 u. Ca baretshow „Met man en muis". Zaterdag 28 december CAVEAU, 20.30 u. Muzevalcabaret met „Dwars tegen de draad". STADSSCHOUWBURG, 20 u. Ca baretshow „Met man en muis". BIOSCOPEN' Voorstellingen 14.30, 18.45 en 21.00 u. Zondagen 14.15, 16.30, 18.45 en 21 u. CAMERA, Oude Gracht 156: „De gendarme op vrijersvoeten" (ook op de kerstdagen). Zatërdag 23.15 u. „Le mépris". CITY, Voorstraat 89: „Het gaat er heet aan toe". Beide kerstdagen: „Shalako". FILM AC, Vredenburg 29: Doorlo pende voorstelling: „Loodgieters problemen". Beide kerstdagen: „Sjors en Sjimmie in het land der reuzen", twee tekenfilms en uit gebreid nieuws. OLYMPIA,, Amsterdamsestraatweg 350, t.m. zondag: „Rattlekid, ban diet van het westen"; maan- t.m. donderdag, 18.45 en 21 uur: „Gold- finger", beide kerstdagen 14.15 en 10.30 u.: „Goliath en de Barbaren". PALACE, Vredenburg 29, voorst. "18.45 en 21 u. „This crazy sexy world''. Beide kerstdagen „Top- fotomodel". Zaterdag 21 dec. 23.00 u. „Het geheim van de vijf gra ven". REMBRANDT, Oude Gracht 73: De vier Meedogenloze Wrekers". Bei de kerstdagen: „Barbarella". SCALA, Potterstraat 16: „Oliver" (ook beide kerstdagen), zondag 22 dec. 10 u. „La Traviata". STUDIO, Oude Gracht 154, voorst. 14.15 en 20 u. „La dolce Vita". Bei de kerstdagen „De jonge Venus". VREEBURG, Vredenburg 8a: „De vloek der desperado's". Beide kerstdagen: „Men noemt mij Ho?". Zaterdag 21 dec. 23.15 u. „Naakt door de hel". ARNHEM Zaterdag 21 december STADSSCHOUWEURG, 20 u. ABC- cabaret met „Hop, hop. hop". KRÖLLER-MüLLER MUSEUM, 20 NNMWIIItlllllMllllflIlHllllllllltltllllHH uur, concert van contemporaine muziek m.m.v. Chaia Gerstein. Zondag 22 december GEMEENTEMUSEUM, Rijnzaal, 15 u. Grammofoonplatenconcert. Con certo grosso van Handel. STADSSCHOUWBURG, 20 u. ABC- cabaret met „Hop, hop, hop". Maandag 23 december STADSSCHOUWBURG, 20 u. ABC- cabaret met „Hop, hop, hop". Donderdag 26 december STADSSCHOUWBURG, 20 u. ABC- cabaret met „Hop, hop, hop". MUSIS SACRUM, 15 u. Kerstcon cert H.G.O. o.l.v. Leo Pappenheim, m.m.v. Joachim Volkman, piano. Werken van Weber, Schumann, Sibelius, Barber en Massenet. Vrydag 27 december STADSSCHOUWBURG, 20 u. To neelgroep Globe met „Kleren ma ken de man". BIOSCOPEN Programma tot en met 24 december. Voorstellingen dagelijks 14.30, 18.45 en 21 uur. REMBRANDT, Velperplein: „Gen darme op vrijersvoeten". SASKIA, Looierstraat: „Verkrach ting". STUDIO-A, Lange Wal, voorst. 18.45 en 21.15 u.: „Tony Rome"; zon-, maan- en dinsdag, 14.30 u. De vierpotige kameraad". LUXOR, Willemsplein: „Vera Van de rosse buurt". Zaterdag 23.30 u.: „Zorba de Griek". PALACE, Bakkerstraat, t.e.m. zater dag: „Het huis der 1000 gruwe len", zon- t.m. dinsdag: „De ben de van Quint". Programma van 25 dec. t.m. 31 de cember. Voorstellingen dag. 14.30, 18.45 en 21 u. Op Oudejaarsdag geen voorst, om 21 u. REMBRANDT, Velperplein: „De gendarme op vrijersvoeten". SASKIA, Looierstraat: „Lamiel, ver zot op liefde". LUXOR, Willemsplein: „Sisi, de jonge keizerin". Zaterdag 28 dec. 23.30 u.: „Het geluk". STUDIO A: 18.45 en 21.15 u. le kerstdag, maandag en dinsdag ook 14.30 u. „De pussycats van het oude Rome". 2e kerstdag, vrijdag t.m. zondag 14.30 u.: „Alleen op de wereld". PALACE, Bakkerstraat: „De lef schopper". INHMIIMiaHMmiMNIINIMMHUlUmillllllllllllMHIIIINHIIMIHIMIIIIIIIHIIUIflIIIMIinnMH

De Vallei | 1968 | | pagina 3