Rechter keurde zoom van gekrompen jurk Zondagssport Doggen en Popeyus na de derde ronde nog zonder verlies Voor De Ruyter viel het doek Samenwerking tussen KNKB en CKB Uitgebreid werkprogramma voor Surinaamse turnsters KANTONGERECHT WAGENINGEN Vrachtwagen blies vette walm door open autoruit BURGEMEESTER P. BODE ROEPT BEVOLKING OP VOOR KERSTZANG MAC-rit op 2e kerstdag Amerikanen veruit favoriet voor Davis Cup Mr. dr. J. Hazenberg benoemd tot waarnemend burgemeester Nigtevecht „Vogelenzang" wordt N.V. Stichting kunstijsbaan Utrecht houdt inzamelingsactie Dorpmans leidt Feijenoord-FC Twente De veilige manier van sparen Rijkspostspaarbank altijd safe! Harry Steevens wil tienduizend meer Zwemkampioen- schappen in Breda VOETBALPROGRAMMA Alle topcoureurs geïnviteerd voor Parijs-Nice TOTO 18: WINNAAR VAN KWART MILJOEN Wenk Aandacht De heg in Kerstviering bejaarden Renswoude Vakmanschap is meesterschap Zingen in de kerstnacht YLF in Bolsward NEDERLANDS KAMPIOENSCHAP EREKLASSE DRIEBANDEN Uitvoering van BATO hoogtepunt Excursies Nederland kreeg uitnodiging voor Europees tennistoernooi Selectiewedstrijden in Heerenveen Onbekende reed tegen auto van gastarbeider Ajax-stadion krijgt verlichting Waterpoloselectie Bierkenners vragen ZAÏfcRüAG 21 DLw.MD WAGENINGEN Gistermorgen leverde het Wageningse kantongerecht een niet-alledaags tafereeltje op: rechter A. C. van den Brand keurde in verband met een civiele vordering de uitgelegde rokzoom van een gekrompen japon en zei vervolgens tegen de eigenares: „Houd u de jurk maar eens voor mevrouw, dan kunnen we zien of ze inderdaad te kort isHet was geen super mini en wat de rechter betrof niet bezwaarlijk, maar mevrouw in kwestie zei gede cideerd: „Voor iemand van mijn leeftijd is dat toch veel te kort". Een verschil in smaak waarover de rechter niet in discussie ging. Hoe het jurkje zo kort kwam, was een verhaal op zich. Mevr. H. had met man en kinderen op een mooie zomer dag met de auto door Ede gereden, toen een vrachtwagen naast hen plotse ling een wolk vettig roet door de open staande ramen blies. „We reden opeeens in het duister. Ik moest blindelings de weg over", vertelde de heer H. voor het kantongerecht. Het was een heel karwei geweest de kleding van het gezin en de wagen schoon te krijgen. Vandaar het hete sop, waar mevr. H. haar japon instop te en het krimpprobleem.. „Het moest wel, edelachtbare, want anders waren die vette vlekken er niet uitgegaan," lichtte zij toe. Ze kreeg een begrij pend knikje. Hoewel de officier in zijn requisitoir de civiele vordering van f 35,- van het echtpaar H. uit Brielle voor toewij zing vatbaar achtte en vader en zoon J., resp. eigenaar en bestuurder van de roetspuwende vrachtwagen veroordeeld wenste te zien tot f 50,- en f 25,- boe te, kwam het niet tot een vonnis. De heer Dijkhuizen, die bij verstek van de heren J. de verdediging op zich nam, voerde namelijk aan, dat de vrachtwagen wel degelijk voorzien was van een installatie, die een hinderlijke gasafvoer moet voorkomen. De verba lisant had het ook geconstateerd. „De verdachten ontkennen niet, dat er roetdelen aan de auto ontsnapt zijn, maar daarover spreekt de tenlasteleg ging niet. De verdachten wordt verwe ten, dat de inrichting ter voorkoming van hinderlijke gasafvoer niet aanwe zig was!" zo probeerde hij de officier op de letter te vangen. Rechter v.d. Brand besloot dé verba lisant te horen en het echtpaar H. uit Brielle zal dus nog even moeten wach ten op eventuele verordening van zijn vordering. Landbouwer S. van R. uit Rhenen had niet terug van de officier mr. Pie- ters. „Daar heb ik niks meer tegen in te brengen", zei hij ruiterlijk, nadat hij een boete van f 50,- tegen zich had horen eisen. Van R. was op de kruising Parallel- weg- Ambachtstraat tegelijk met een tegemoetkomeende wagen de weg over gestoken, omdat een van rechts nade rende wagen even had „ingehouden". „Ik meende, dat het een wenk was, dat ik ook mee kon oprijden, aldus Van R. Rechter Van den Brand probeerde hem aan het verstand te brengen, dat de van rechts naderende automobilist op zijn beurt voorrang had verleend aan de Van R. tegemoetkomende wa gen. „Dat is voor u nog geen reden om dan ook maar de weg over te ste ken", wees hij hem terecht. Door het „overschieten" was Van R. van achteren aangereden. Officier mr. Pieters had wel begrip voor het feit, dat verdachte in verwarring had ge handeld en de rechter deel een tientje van de eis af: f40.- boete werd het en de landbouwer S. scheen dat zeer redelijk te vinden. Het bleef niet bij één ongeval toen de Veenendaalse chauffeur F. K. J. P. enige tijd geleden tegen de achterste wagen van een, file opreed. Oorzaak van die file, die zich langzaam voort bewoog, was namelijk een verkeerson geval, dat zich wat verder op de weg had voorgedaan. Verdachte had er ken nelijk niet al z'n aandacht bij gehad. Hij kon niets tot zijn verdediging aan voeren. ,.'t Is gebeurd", zei hij nogal overbodig. Officier en rechter hielden het in eis en vonnis op f 75,-. Allerminst schuldig voelde ..rustend zakenman" J. P. W. zich de uit Ro- sendaal, die op de kruising Sparrelaan- Larixlaan in Veenendaal met zijn wa gen geen voorrang had verleend. Hij voelde zich „de heg ingesmeten, door die andere automobilist, die met razen de vaart genaderd was." „Ik was bovendien die kruising al over, anders had ik nooit in die ver derop liggende heg gesmeten kunnen worden," beweerde hij. „Ik heb de auto van die ander niet gezien." Dat laatste was maar al te waar, wat verdachte niet ontsloeg van de plicht voorrang te verlenen. „U had geen voorrang mogen nemen," zei de officier, die een boete van f50,- vroeg. De rechter vonniste conform. RENSWOUDE Ongeveer vijftig be jaarden kwamen woensdagmiddag in Rehoboth bijeen voor de gebruikelijke jaarlijkse Kerstviering. De samenkomst stond onder leiding van ds. L. van de Peut (Ned. Herv. pred.) en ds. J. C. Jonkers (geref. pred.) Het kerstevangelie, afgewisseld door het zingen van Kerstliederen, werd voorgelezen door ds. Jonkers. Voor de pauze vertelde ds. Jonkers een kerstverhaal over een „Vreemde ling" die op zoek naar het Kerstfeest bij de mensen de grootste moeite had er achter te komen. tenslotte wist de duivel zelf hem het juiste van het feest te vertellen. De duivel vond het echter Gods grootste dwaasheid, zo stond het trouwens ook in Gods „eigen boek over „het dwaze en zwakke Gods". Na de pauze hield ds. v.d. Peut een meditatie over Jesaja 9. Ook weer dus over de „dwaasheid" van het geboren kind tegenover de machten van de we reld. De zaal was gezellig versierd met groen en kaarsen. De aanwezige be jaarden kregen allen een krentenbrood. ADVERTENTIE Evenals in voorgaande jaren heeft 't bestuur van het Chirstelijk Gemengd Koor „Asaf" te Amerongen weer plan nen om in de Kerstnacht een rondgang door het dorp te maken met het doel op diverse plaatsen Kerstliederen te zin gen. Ieder die aan deze rondgang wenst deel te nemen wordt verzocht om op 24 december a.s. des nachts om 12.00 uur op De Hof aanwezig te zijn. Direct na het klokgelui zal met de rondgang worden begonnen. VEENENDAAL De „MAC" Vee nendaal organiseert op tweede kerstdag een oriëntatierit. De start vindt plaats vanaf 9.01 uur bij café-restaurant De Hof in Renswou de. Inschrijven is mogelijk vanaf 8.30 uur. Er kan gestart worden in de A of de B klasse. De prijzen zijn afgestemd op de feestdagen. De rit is uitgezet volgens het KNMV- reglement 1968, wat voor de B-rijders geen bezwaar hoeft te zijn want er is rekening met hen gehouden. DEN HAAG Amerika is veruit fa voriet voor het winnen van de 58ste Challenge-round van de Davis Cup, die van 26 t/m 28 december a.s. in Ade laide wordt gehouden. De Amerikanen Arthur Ashé, Bob Lutz, Stan Smith en Charles Pasarell hebben dit jaar veel betere uitslagen geboekt dan het team van bekerhouder Australië met Bill Bowrey, Ray Ruffels en Dick Crealy. Australië heeft de gehele eerste spe lers-garnituur, die in het verleden het amateur-tennisgebeuren met ijzeren hand regeerde, verloren aan het pro fessionalisme De beste Amerikaan is de 25-jarige luitenant in het Ameri kaanse leger Arthur Ashe, die dit jaar tot de laaste vier van Wimbledon be hoorde en later door een zege in de fi nale op Tom Okker kampioen werd van Amerika. De kans bestaat, dat op het laatste moment ook Clark Graebner nog in de Amerikaanse ploeg wordt opgeno men. De gebrilde Amerikaan stelde in de interzonefinale tegen India teleur. Hij heeft daarna enige tijd rust geno men en is op eigen gelegenheid naar Australië gekomen. Daar versloeg hij allereerst Stan Smith en donderdag ook Charles Pasarell (7-5, 12-10). Deze overwinningen zullen wellicht enige in druk maken op de Amerikaanse Davis VEENENDAAL Oud-burgemeester mr. dr. J. Hazenberg is met ingang van 1 januari benoemd tot waarne mend burgemeester van de gemeente nigtevecht. Deze benoeming is een ge volg van een besluit van de Commis saris van de Koningin in de provincie Utrecht. De benoeming van de heer Hazen berg tot waarnemend burgemeester in Nigtevecht is voor onbêpaalde tijd. Om dat Nigteveld in de toekomst samen gevoegd zal worden met de gemeente Nederhorst den Berg in Noord-Holland, RHENEN De C.V. Kalkzandsteen fabriek Vogelenzang in Rhenen zal van af 1 januari 1969 worden voortgezet als naamloze vennootschap onder de naam „Vogelenzang", fabriek van bouwmate rialen NV. Als directeur zal optreden de heer W. G. van den Berg. wordt er geen burgemeester in vaste dienst meer benoemd. Het ziet er ech ter op dit moment naar uit, dat de grenswijziging en de samenvoeging van de twee gemeentes nog wel enkele ja ren op zich zal laten wachten. BOLSWARD De Verenigde Levens middelen Fabrieken n.v. (VLF) zal ge vestigd worden te Bolsward. Zoals be kend, is de oprichting van de VLF het resultaat van een fusie van de thee- en tabaksartikelenprocudent Th. Niemeyer te Groningen en het koffie- en thee- bedrijf Van Der Plaats te Bolsward en de samenwerking met Catz Internatio nal te Rotterdam, een handelsmaat schappij op het gebied van levensmid delen. Te Bolsward zal een nieuw fabrieks gebouw verrijzen op een groot indus trieterrein aan de Rijksweg. De fabriek zal een oppervlakte krijgen van 12.500 m2. De bouw zal investeringen tot f 10 miljoen gulden vergen. De fabriek die werkgelegenheid zal bieden aan 250 personen, zal zo hopen de partners in de 1970 gereedkomen. Cup-aanvoerder Donald Dell. Sinds 1900, toen voor de eerste maal werd gestreden om de Davis Cup, heeft Australië 24 maal de beker gewonnen en de Verenigde Staten 19 maal. In de Challenge-round stonden Australië en de Verenigde Staten tot dusver 26 maal tegenover elkaar. Van deze ont moetingen werden er 12 door de Ver enigde Staten en 14 door Australië ge wonnen. VEENENDAAL Burgemeester P. Bode van de gemeente Veenendaal spoort de bevolking aan om maandag avond in garage De Haas de jaarlijkse volkskerstzang bij te wonen. De bur gemeester heeft zich in een speciale oproep tot de bevolking gericht. De on verkorte inhoud van deze oproep luidt als volgt: Maandag 23 december a.s. zal in de garage De Haas de telkenjare terugke rende kerstzangavond worden gehou den. Door velen, die dit gebeuren reeds hebben meegemaakt, is het een samen komst, die ze niet meer zouden willen missen. Degenen, die tot dusver dit samen zijn niet hebben bijgewoond, zou ik bij dezen willen opwekken aan deze volks kerstzang deel te gaan nemen. Zij zul len dan ook kunnen ervaren dat uit het gezamenlijk beleven van het kerstfeest zegen en kracht geput mag worden. Het „Ere zij God", en „Vrede op Aarde" zal ondanks alle spanningen in de wereld weer klinken en voor velen troost geven op het verdere levenspad. P. Bode, Burgemeester. Zondag zal in het NRU-sportprogram- ma „Langs de Lijn" (14.30-17.00 uur via Hilversum I en 18.1018.30 uur via Hilversum II) aandacht besteed worden aan de voetbalwedstrijden Feyenoord - FC Twente, ADO - Ajax en MW - Telstar; het nationale bil jartkampioenschap ereklasse 3-banden in Alkmaar; de internationale schaats wedstrijden in Heerenveen; de paar- denkoersen in Hilversum. In het RONO-sportprogramma (18.30- 19.25 uur) wordt de wedstrijd Feyen oord - FC Twente in gesprekjes achter af nog eens nader belicht. Ook wordt royaal aandacht besteed aan de inter nationale schaatswedstrijden in Hee- renveen. Er zijn voorts verslagen te beluiste ren van de wedstrijd Vitesse - Willem II, De Graafschap - Zwolse Boys en Sc. Drente - Fortuna VI. in het betaal de voetbal en aan FVC - Blue Boys (3a Noord) en Vaassen - De Hoven (3b Oost) bij de amateurs. UTRECHT Het bestuur van de Stichting Kunstijsbaan Utrecht gaat op zaterdag 15 februari de eerste dag van de wereldkampioenschappen hard rijden op de schaats in Deventer een landelijke inzamelingsactie houden. Daarvoor zijn 4.000 collectanten nodig. f ALKMAAR Na de derde ronde van de strijd om het Nederlandse kam pioenschap ereklasse driebanden in Alkmaar waren alleen Doggen en Po peyus nog zonde»* verliespunt. Doggen zegevierde vrijdag over Broekhuizen en Popeyus versloeg Lorist. De jeugdige Van Bracht bleef ook zonder nederlaag, maar hij moest aan Soeterboek remise toestaan. Voor Hennie de Ruyter viel in de der de ronde definitief het doek. De eens zo sterke Waalwijker verloor nu van Brosens en wat erger voor hem is, zijn DEN HAAG Feyenoord - FC Twen te, de topper uit de eredivisie van zon dag a.s. zal niet worden geleid door scheidsrechter B&ogaerts. Hij heeft zich wegens ziekte moeten afmelden. Hij zal worden vervangen door de heer J. F. Dorpmans. ADVERTENTIE Er zijn 2200 vestigingen. Op de postkantoren kunt u de hele dag tered Een aantal daarvan is zeits ook op vrijdagavond of de plaatselijke koopav geopend. Voor de postagentschappen gelden aparte openingstijden. I algemeen gemiddelde bevindt zich be neden de degradatiegrens van 0.750. De Ruyter, die voor het begin van de strijd in Alkmaar nog verklaarde: „Ik weet wel, dat ik aan een kampioen schap niet meer toekom, maar ik hoop toch wel nog enkele jaren in dit toer nooi mee te kunnen spelen vanwege de sfeer". Hij zal heel wat beter moeten gaan spelen om zich voor degradatie te vrijwaren. Dat geldt ook voor Lorist, die in zijn duel tegen Popeyus met zijn 0,575 ver beneden de degradatiegrens bleef. Er werd in deze ronde door de mees te spelers overigens matig gespeeld. Alleen Van Bracht en Soeterboek maakten daarop in hun remisepartij een uitzondering. Ook vrijdag werden er diverse arbitrale vergissingen ge maakt, hetgeen tenslotte leidde tot de vervanging van een van de arbiters. De heer Janse van de technische com missie van de KNBB nam voorlopig de opengevallen plaats in. Om echter het teleurstellende spel te wijten aan de arbitrale fouten is on juist. De spelers behandelen te veel eenvoudige figuren te slordig, waar door zekere caramboles niet gescoord worden. Het duel tussen Van Bracht en Soe terboek vormde een uitzondering. De jeugdige Waalwijker zag een aanvanke lijke voorsprong van negen punten (20- 11 na 20 beurten) verloren gaan. Hij kwam tegen de furieus vechtende Soe terboek zelfs met 37-47 achter, maar bereikte het eerst de zestig. In de na- stoot kwam Soeterboek tot de verdien de remise. Uitslagen derde ronde: Broekhuizen 55 82 4 0.670 Doggen 60 82 4 0.731 Van Bracht 60 70 5 0.857 Soeterbroek 60 70 5 0.857 Lorist 42 73 6 0.575 Popeyus 60 73 5 0.821 Brosens 60 89 5 0.674 De Ruyter 57 89 4 0.640 DEN HAAG De Koninklijke Ne derlandse Korfbal Bond en de Christe lijke Korfbal Bond in Nederland ver wachten dat een volledige integratie van de competities van beide bonden in federatief verband verscheidene ja ren zal vergen. Als streefdatum voor althans een deel van de teams, wordt gedacht aan het begin van de veld- competitie 1970/71. Op 14 april 1967 werden door de de legaties van beide bonden tien samen werkingsvoorstellen ter tafel gebracht voor het gezamenlijk organiseren van schoolwedstrijden, het gemeenschappe lijk openstellen van toernooien, het or ganiseren van competities in „noodge- bieden", en het bevorderen van een uniforme interpretatie van de spelre gels. Deze voorstellen zijn inmiddels zowel door het hoofdbestuur van de Koninklijke Nederlandse Korfbal Bond als het bondsbestuur van de Christe lijke Korfbal Bond in Nererland aan vaard. Beide besturen zijn van mening, dat tot het instellen van een competitie voor het veld- en een voor het mikro- korfbal moet worden overgegaan, waarvoor al naar de „herkomst" van de teams, zowel op zondag, als op za terdag wedstrijden zullen worden ge speeld. Na de jaarlijkse algemene ver gadering van de CKB op 1 februari zul len twee werkgroepen worden samen gesteld, die de mogelijkheden moeten bestuderen. De gedachten gaan uit naar een integratie in fasen. De beide bonden, of de daartoe behorende ver enigingen zullen in de loop van 1969 moeten beslissen of zij zich kunnen verenigen met het bestuursbeleid. VEENENDAAL De groep Surinaamse turnsters diè met hun leider donder dagavond officieel door de gymnastiekvereniging Sparta is ontvangen in Vee nendaal, krijgt een flink werkprogramma af te werken, voordat zij op 8 januari weer naar Paramaribo vertrekt. De vele trainingen en wedstrijden van de Surinaamse gasten worden afgewis seld met enkele excursies naar verschillende delen van Nederland. Vandaag vertrekt de delegatie uit de West samen met enkele jeugdgroe pen van gymnastiekvereniging Sparta naar Woudenberg, waar rayon wedstrij den worden gehouden. Het is echter nog niet zeker of de Surinaamse groep hieraan actief deelneemt. Maandag trainen de meisjes onder leiding van de heer Vaartjes in de gymnastiekzaal aan de Krouwellaan. Daarna komen de meisjes tot en met 27 december a.s niet in actie. Tot die tijd zijn namelijk enkele ex cursies en sight-seeingtours gepland, alsmede enkele informele bezoeken. De training wordt op 28 december her vat in het gymnastieklokaal achter de Koningin Julianaschool, waar de turn sters ook op 30 december van 7 tot 9 uur oefenen onder leiding van leraar Vaartjes. Donderdag 2 januari wordt het Suri naamse gezelschap op het gemeente huis van Veenendaal ontvangen door burgemeester P. Bode. waarna 's avonds weer een intensieve training is gepland in d e Koningin Juliana school. 1 De volgende dag komen de turnsters opnieuw in actie in dit lokaal, waar na de oefeningen door de Sparta-heren een demonstratie zal worden gegeven in het tafelspringen. Op 4 januari volgt voor de tumgroep LONDEN. Nederland zal morgen deelnemen aan het grote Europese Rothm ans -t emtistoemooi, dat van 12 t.m. 15 februari a.s. in het Londense Crystal-Palace wordt gehouden. Voor dit indoortermistoemooi zijn acht landen uitgenodigd: Spanje, Frankrijk, Italië, Zweden, Nederland, Denemarken, West- Duitsdand en Groot-Brittannië. De organisatoren hopen op de inschrij ving van Manueal Santama (Spanje), Pierre Darmon (Frankrijk), Jan Leschly (Denemarken), Tom Okker (Ned.) en Wilhelm Bungert (W.-Dld.). DEN HAAG De Limburgse be roepsrenner Harry Steevens heeft van Willem II Gazelle, de firma waarbij hij onder contract staat, een salarisverho ging geëist van vijftig procent (tiendui zend gulden). Willem II Gazelle is niet van plan Steevens in financieel opzicht tegemoet te komen. Daarop heeft Ca- ballero aangekondigd, dat Steevens van daag een contract zal tekenen voor de ze merkenploeg. Harry Steevens was door Willem II Gazelle gecontracteerd voor twee jaar. In het contract stond dat hij na een jaar een schriftelijke bevestiging zou ontvangen, dat het contract voor de volle periode zou gelden. Deze bevesti ging is achterwege gebleven: Harry Steevens was tijdens zijn huwelijksreis niet te bereiken, waarna men bij Wil lem II /Gazelle vergeten heeft de brief alsnog te schrijven. Willem II/Gazelle heeft aangekondigd de loonsverhoging, die Steevens ten ge volge van dit administratieve verzuim wil afdwingen, niet toe te zullen staan en hem desnoods van zijn contractuele verplichtingen te zullen ontslaan. Men heeft overigens bij Willem II/Gazelle de indruk dat Steevens zelf graag voor dit merk blijft rijden, maar dat zijn broer die zijn belangen behartigt, andere plan nen heeft. DEN HAAG De nationale kam pioenschappen zwemmen en schoon- springen 1969 zullen van 20 t/m 27 juli worden gehouden in het zwembad „Wolfslaar" te Breda. De organisatie van deze wedstrijden, die in het kader van de „Torenfeesten" te Breda zullen worden gehouden, is opgedragen aan de vereniging „Surae". Dit jaar zullen voor het eerst zowel de kampioenschap pen voor onder 12-jarigen en de kam pioenschappen 1500 m in dezelfde plaats als de overige nummers worden verzwommen. HEERENVEEN. In Heerenveen zijn vrijdag bij krachtige zuidenwind selec tieschaatswedstrijden gehouden, waar aan niet deelgenomen werd door leden van de kernploegen. Deze spaarden zich voor de wedstrijden van dit weekeinde. De resultaten waren: Dames 500 meter; 3000 meter; klassement: 1. Trijntje Rep (Oostzaan) 50.4 sec. 5.58.4 110.133 Doetie Schildstra (IJlst) 51.3 5.55.5 110.550 Sietske Veenstra (Houtigehage) 2. 3. 110.833 51.9 5.53.6 Nel Visser (Heerenveen) 52.0 5.55.3 E. Vermeulen (Amsterdam) 52.2 5.57.9 Heren 500 meter; 5000 meter; klassement: 111.217 111.850 1. Piet Vink (Middelie) 45.3 8.22.3 95.530 2. E. Beets (Amsterdam) 43.9 8.46.3 96.530 3. Henk van Helden (Heerenveen) 44.5 8.40.4 96.540 4. Eppie Bleeker (Wolvega) 44.4 8.44.1 96.810 5. Piet de Rijke (Nagele) 45.1 8.38.5 96.950 uit de West het voorlopige sluitstuk van haar verblijf in Nederland. In Oosterbeek verzorgen Sparta en de Surinaamse gasten dan samen met de Koninklijke Gymnastiekvereniging BATO een grote uitvoering. 3e klasse D-YVest 1: Donar-Holland DEVUltra jectum WYAmsvorde VictoriaCandia *66 BaamCDN 4e klasse H-West 1: Fortitudo—JSV KDSVeenendaal UtrechtZwal. Vooruit EMSSaestum Stichtse BoysSVF De wedstrijden in de afdeling Utrecht zijn afgelast. VEENENDAAL Onder aan de Markt stond vrijdagmiddag een auto geparkeerd, die toebehoort aan een Marokkaanse gastarbeider. Een nog on bekende auto is tegen de wagen van de Marokkaan aangereden, waarbij de laatste auto beschadigd is. De onbe kende is doorgereden. De politie verzoekt hen, die getuige waren van deze aanrijding, die tus sen 14.15 en 14.30 moet hebben plaats gevonden, zich met haar in verbinding te stellen. Dat kan mondeling of schriftelijk gebeuren aan het Politiebu reau Boompjesgoed 2 of telefonisch onder nummer 19019. DEN HAAG Het stadion van Ajax aan de Amsterdamse Middenweg zal binnen enkele maanden van een licht installatie worden voorzien. Het ver lichtingsniveau van de installatie zal 2.000 lux zijn, hetgeen wordt bereikt door 300 kwik jodidelampen van 2.000 watt. Naast spelers en toeschouwers zullen ook de televisiekijkers van de in stallatie kunnen profiteren, want de mo derne verlichting maakt het mogelijk onder alle weersomstandigheden een te levisieuitzending n kleur te verzorgen. Wanneer de lichtmasten in gebruik worden gesteld, kon Ajax-voorztter Van Praag vrijdagavond nog niet zeggen, om dat er eerst enkele verbouwingen moe ten worden uitgevoerd. PARIJS De organisatoren van Pa rijs - Nice hebben bekend gemaakt vrij wel alle belangrijke professionals voor hun wedstrijd, die van 10 tot 16 maart zal worden gehouden, te hebben uitge nodigd. De nieuwe reglementen van de federatie voor het wielrennen van pro fessionals (de FICP) bepalen, dat de organisatoren van wedstrijden, die op de jaarlijkse kalender in de eerste ca tegorie zijn geplaatst, de „eerste keur" in het rennersveld hebben. Coureurs die worden uitgenodigd voor Parijs - Nice kunnen slechts met toestemming van de organisatoren van die wedstrijd aan een andere wedstrijd deelnemen tussen 10 en 16 maart. De coureurs, die zijn uitgenodigd te starten, zijn de Italianen Vittorio Ador- ni, Felice Gimondi, Michele Dancelli, Pier-Franco Vanelli en Gianni Motta, de Westduitser Rudi Altig, de Belgen Eddy Merckx, Herman van Springel, Walter Godefroot, Rik van Looy en Fer- di Bracke, de Fransen Lucien Aimar, Jacques Anquetil, Raymond Poulidor, Roger Pingeon, Jean Jourden en Ber nard Guyot en de Nederlander Jan Janssen. DEN HAAG De ene deelnemer, die alle uitslagen van sporttoto 18 goed voorspelde, zal kunnen rekenen op een bruto bedrag van f256.684,50. De cijfers van sporttoto achttien wa ren: bruto inleg f 1.901.366,10; aantal deelnemers 870.676; prijzenbedrag was f 855.615. Eerste prijs: f 256.684,50, één mel ding. Tweede prijs f 171.123,-, 95 meldingen van twaalf goed, dat is f 1801,20 bruto. Derde prijs f 256.684,50, 1785 meldin gen, dat is f 144,- per kolom. Vierde prijs f 171.123,-, 120 meldingen eerste acht: bruto f 1426,- per kolom. f UTRECHT Het officieuze Neder landse zevental, dat onder de naam de Kikvorsen uitkomt, is voor het interna tionale waterpolotoemooi van AZ en PC, dat op 4 en 5 januari in Amers foort wordt gehouden, als volgt samen gesteld: Feike de Vries (Neptunus, Amersfoort), Wim van der Schilde (ZIAN) (beiden doel), Loet Geutjes, Hans Hoogveld (beiden Neptunus, Amersfoort), Hans Wouda, Tommy Schmidt (beiden de Meeuwen), Bart Bongers, Ad Moolhuijzen (beiden Nep tunus, Arnhem), Nico van der Voet, Hans Parrel (ZIAN) en Hans Nolting (DJK). Naast de Kikvorsen en de organise rende vereniging nemen Duisburg Ama teur, CN Barcelona, Slavia Pilsen er de Robben, de Nederlandse kampioer deel.

De Vallei | 1968 | | pagina 7