Veenendaals dagblad Yorktown wachtte in Stille Oceaan Buiten Arabische terroristen schoten Israëlische Boeing in brand VIËT-CONG WEIGERT VRIJLATING JAMIN Gelders-Utrechtse streekcourant voor Rijn- en Gelderse Vallei Alle Bourbon- Parma's uit Spanje gezet Textiel: 6 pet. Doodgestoken bij vechtpartij Onverbeterlijk Subsidieregeling woningbouw gewijzigd HET WAS STIL OP DE WEGEN Meisje ontvoerd en gedood Aanhoudend winters Mi ja werker RIJKSPOLITIE EN ANWB GAAN SAMEN WEGEN- EN VERKEERSINFORMATIE VERZORGEN ONDERZOEK IN DE ZAAK-PUEBLO DRIJVEN HOOGTEPUNTEN „ROTTE" NA STORTING BORGSOM VRIJGEGEVEN OP VLIEGVELD VAN ATHENE Politie Kwartaalabonnees bespaar incasso Betaal per giro Bouwnijverheid bitterkoekjes Bur. voor radactf® ®n administratie i Prins Bernhardlaan 28. Veenendaal, Telef. 08385-10550 (adm.). 10757 10955 (r«d.). Giro 1321000. Loase nummers f 0,25; Abonnement 0,97 p. w, 4,15 p. m., 12.35 p. k. VALLEI Voortzetting van het nieuwsblad „De Vallei", opge richt in 1926. Uitg.: Wegener's Couranten Concern n.v. Advert, losse mm-prijs 17 cent. Kleine -annonces ..Vraag en Aanbod" op di., do. en za. 1-10 woorden 1,50, Ieder woord meer 15 cent. VRIJDAG 27 DECEMBER I96S - 4«e JAARGANG no. 304 APOLLO-8 NAAR „MOEDER AARDE HOUSTON Ruimtepioniers Frank Barman, James Lovell en William An ders bevonden zich om 04.54 uur op weg naar „moeder aarde", die zij op dat ogenblik met een snelheid van 8.053 kilometer per uur naderden. Als alles naar wens blijft verlopen zullen zij precies zes dagen en drie uur na hun vertrek naar de maan vanaf Kaap Kennedy tussen Hawaii en Samoa in zee terechtgekomen waar een bergingsvloot onder leiding van het vliegdekschip „Yorktown" voor het oppikken van bemanning en capsule zorgdraagt. De gehele nacht hebben ruimtevaar ders en de deskundigen op aarde ge werkt aan de voorbereidingen voor de laatste en zeer riskante fase als de WEERT Bij een vechtpartij in een café te Weert is donderdagavond omstreeks elf uur de 31-jarige woon wagenbewoner J. Lutjens uit Weert met een mes in de hartstreek gestoken en als gevolg daarvan vrijwel onmiddel lijk overleden. De vermoedelijke dader over wie de politie nog geen nadere mededelin gen kon doen, is aangehouden. Het zou een Weertenaar zijn. De officier van justitie mr. Bartels stelde vannacht een onderzoek in. Het slachtoffer was gehuwd en vader van zes kinderen. LISSABON Een Nederlandse zee man, de 20-jarige H. T. S. uit Rotter dam van het Nederlandse schip „Risa Paula", d£t in de haven van Lissabon ligt, is gisteren door de Portugese po litie gearresteerd. S. zou 4000 escudo's hebben gestolen uit een politiebureau en werd gearres teerd toen hij op het punt stond met het vliegtuig naar Nederland terug te keren. De politie gaf het volgende verslag van het incident. De politie werd verzocht om de zee man van het schip te halen wegens slecht gedrag. Toen hij op het punt stond om aan boord van een vliegtuig te gaan, kwamen andere bemannings leden van het schip aan en beschuldig den hem er van persoonlijke bezittin gen op het schip te hebben gestolen. De politie heeft S. toen in hechtenis genomen. Op het politiebureau mocht de jongeman na enige tijd uit de cel. Gisteren mocht hij naar het vliegveld om naar Nederland te vertrekken. De ze keer werd hij echter door de poli tie tegengehouden omdat hij geld ge stolen had uit politie-uniformen en kas ten op het politiebureau. S. is in staat van beschuldiging ge steld wegens diefstal. ILTet een beetje geluk kan de stille winterwandelaar soms in het bos de groene specht bezig zien; ge kent deze fraaie figuur aan de grasgroene ruggoudkleu rige stuit en rode capuchon. Niet alleen in de bossen, maar ook langs wegen met bermbomen, oude begraafplaatsen en boom gaarden kunt ge hem aantreffen, zodat hij (in tegenstelling tot zijn zwarte soortgenoot) feitelijk wel buiten een echt houtrijk milieu kan. Dit komt mede. doordat hij voor het opnemen van zijn menu veel op de begane grond vertoeft en daarom is de Duitse naam ,,Erdspecht" toepasselijk. Deze vogel kunnen we min of meer als specialist op mieren en hun poppen beschouwenhij likt ze met de lange kleverige tong, die wel 10 cm kan worden uitgestoken, als met een levend lijmstokje op. Maag analyses hebben reeds lang bewe zen, dat hij weinig voorkeur aan de dag legt. De bruine wegmieren, de gele weide- en knoopmieren en de bekende rode bosmieren door Ve- luwse bosbazen ..eemten" ge noemd) vormen wel ca. 90'.i ran het voedsel; ze leven alle in of op .de bodem. Langer dan een halve eeuw geleden heeft een dèr be roemdste myrmecologen, pater E. Wasmann, uitgedokterd, dat op het menu van de groene specht van het voorjaar tot de herfst allerhan de mierensoorten prijken, doch in de winter speciaal bij behoor lijke vorst vrijwel uitsluitend de rode bos- en gele weidemier. Hij pleegt daarvoor als een ervaren mijnwerker: complete gangen en schachten in de nesten te graven van 30 tot 75 cm diep. zodat de naam, die ik boven dit kolomme tje zette, goed past. 27 dec. 1968 A. B. WIGMAN A Dit is de laatste door de Apollo 6 uitgezonden foto van moeder aarde", genomen op een afstand van ongeveer 180.000 km. Specialisten van het ruimtevaartcentrum tekenden de verschillende landen in de foto. Ter minator is de NASA-term voor de grens tussen licht en donker. DEN HAAG Het korps rijkspolitie en de ANWB hebben besloten de we gen- en verkeersinformatie via radio, televisie en pers gezamenlijk te ver zorgen. Met ingang van 1 januari zullen de berichten van de verkeerscentfrale van de rijkspolitie en die van de wegenin formatiedienst van de ANWB gecombi neerd via de massamedia worden ver spreid. Dit zal geschieden onder de naam „Verkeersinformatie Rijkspoli- tie-ANWB". Het verstrekken van alle individuele telefonische wegen- en verkeersinformatie zal uitsluitend ge schieden via de wegeninformatiedienst van de ANWB in Den Haag (070- 814381). Bij zeer grote verkeersdrukte zal, indien daartoe aanleiding bestaat een functionaris van de ANWB bij de ver- keerscentrale van de rijkspolitie worden gestationeerd en/of een functionaris van de rijkspolitie bij de wegeninformatie dienst van de ANWB. Zowel de verkeerscentrale van de rijkspolitie als de wegeninformatie dienst van de ANWB leverden al jaren een aandeel in de informatie van de weggebruikers over de toestand van en op de doorgaande wegen. Hierbij ligt de verantwoordelijkheid voor de berichtgeving over de toestand van de weg (weersinvloeden en wegwerkzaam heden) bij de ANWB en over de toe stand op de weg (ongevallen, filevor ming en de eventueel daarmee ge paard gaande geleiding en omleiding en omleiding van het verkeer) bij de rijkspolitie. Deze duidelijke en noodza kelijke afbakening van verantwoorde lijkheden was er de oorzaak van dat de informatie aan de weggebruikers via de publiciteitsmedia gescheiden werd verzorgd. SAN DIEGO President Johnson heeft een onderzoek gelast naar de be weringen van de 82 bemanninsleden van de Pueblo dat zij in Noordkoreaan- se gevangenschap zijn mishandeld. Het Amerikaanse inlichtingenschip Pueblo werd in januari door Noordko- reaanse oorlogsschepen opgebracht, omdat het de Koreaanse wateren zou hebben geschonden. De opvarenden zijn maandag vrijgelaten. Zij hebben de kerstdagen in hun gezinnen doorge bracht. Apollo-8 door de precies 23 kilometer brede landingscorridor met een snel heid van 40.000 kilometer per uur op een vuurbal gelijkend op de aarde zal afschieten. De Amerikaanse astronauten hebben er in gesprekken met de aarde blijk van gegeven dat de lange reis naar de maan hen toch op z'n minst wel een beetje heimwee heeft bezorgd. Kijkend vanuit zijn venster naar „moedertje aarde" zei William Anders in een ge sprek met de controle: „Ik geloof dat ik het gevoel moet hebben wat de rei zigers op de oude zeilschepen hadden. Van thuis weggaan op een lange reis, maar toch gelukkig om naar huis te gaan. Terug naar onze thuishaven en dat is, dat is machtiger dan hier te zijn". Het ruimteschip zal de dampkring binnenkomen op 121 km hoogte ten noorden van de Marshall-eilanden in de Grote Oceaan. Na een reeks manoeu vres, die de snelheid krachtig dienen af te remmen, zal het schip 2175 km en 14 minuten later in het water terecht komen. Doordat de Apollo-8 bij de terugkeer in vlammen gehuld zal zijn, zullen de radio's gedurende drie minuten niet werken. Aan het einde van die periode zal het ruimteschip ter afremming van zijn snelheid stijgen van 54,8 naar 64,0 km. In deze periode waarin het ruim teschip dus eigenlijk iets opspringt, is de besturing van het grootste belang, omdat een te krachtige opwaartse druk zou kunnen leiden tot een passeren van het landingsgebied of tot een terugkeer naar de ruimte. Maar indien alles goed is gegaan zal de Apollo-8 van een hoogte van 64 km in een flauwe boog naar de oppervlakte van de aarde terugkeren. De grote pa rachutes zullen zich op een hoogte van 3000 meter openen. Het ruimteschip zal met de stompe neus naar beneden op de oceaan dobberen. Evenals de Apol- lo-7 is het echter ook mogelijk, dat het ondersteboven komt te liggen. De capsule zal ongeveer 45 minuten op he* water drijven in afwachting van zonsopgang. Zodra er voldoende licht is zullen kikvorsmannen van uit een heli kopter bij de Apollo-8 in zee gaan. Verwacht wordt, dat de Apollo-8 door de krachtige flitslampen en bakens ge makkelijk te herkennen zal zijn. De he likopters blijven echter tot zonsopgang boven het ruimteschip hangen om pas dan de kikvorsmannen neer te laten. De bemanning kan kiezen tussen een verblijf aan boord en een overstapping in reddingsvlotten. De hoogtepunten van de tienvoudige omcirkeling van de maan op de avond voor Kerstmis en in de Kerstnacht wa ren uitzendingen van beelden van het maanoppervlak en beschrijvingen door de astronauten van hetgeen zij zagen en de kerstgroet die zij naar de aarde zonden. De astronauten beschreven het maanlandschap als vrijwel kleurloos, zoiets als droog zand op het strand, of vuil geworden gips. Een van hen, Lo vell, berichtte dat de achterkant vgn de maan letterlijk vol kraters zat. DEN HAAG Met ingang van 1 ja nuari 1969 worden de subsidiebedragen voor nieuw te bouwen huurwoningen verhoogd. Door wijziging van de be staande subsidieregelingen worden zij aangepast aan de stijging van de huren enerzijds en aan de ontwikkeling van de stichtingskosten en exploitatielasten van nieuwe woningen anderzijds. Voor het jaar 1969 zijn voor die aan passing de volgende factoren van be lang: een huurstijging van de bestaande woningen met 6 pet., een stijging van de stichtingskosten, mede veroorzaakt door de b.t.w., een zekere stijging van de rentevoet. De op 1 januari 1969 ingaande wijzi gingen van de bestaande subsidierege lingen hebben onder meer betrekking op de berekening van de maximum- huur, de vaststelling van de rentevoet voor rijksleningen, de relatie tussen stichtingskosten en subsidiebedragen, de indeling naar gemeenteklasse, het registratierecht en de kosten van de aanleg van centrale verwarmingsin stallaties. De aanleg van een centrale verwar- mingsui.stailat.ie leidt fet hogere stich tingskosten en daardoor bij de huidige regelingen tot een lager subsidiebedrag. Als gevolg hiervan werd in een aantal wonirtgbouwplannen de centrale ver warming weggelaten. Om dit tegen te gaan zal voortaan bij de berekening van 't subsidie 'n bedrag van f 3.000,- geteld worden bij de stichtingskosten van wo ningen, die niet reeds tijdens de bouw van een centrale verwarmingsinstalla tie worden voorzien. In een dergelijk geval zal het subsidie dus minder be dragen dan indien de centrale verwar mingsinstallatie wel wordt aange bracht. Deze regeling geldt ook voor de „eigen woning". MEXICO Het 6260 ton metende Nederlandse schip „Rotte", dat vori ge week woensdag op verzoek van El Salvador door de marine van Nicara gua werd aangehouden en werd opge bracht naar Puerto Somoza is donder dag na storting van een borgsom van 125.000 dollar vrijgegeven. Volgens El Salvador was de „Rotte" in aanvaring geweest met de Salvado- riaanse vissersboot „San Rafael". De vissers werden door collega's van een andere boot gered en de Nederlandse zeelui wordt verweten niet genoeg te hebben gedaan om de drenkelingen te hulp te komen. Nadat het schip aan de ketting was gelegd deelde de rederij Houtvaart in Rotterdam mee dat volgens de gezag voerder van de „Rotte", de 36-jarige kapitein J. Baks, zijn schip beslist geen aanvaring met het Salvadoriaan- se schip heeft gehad. De kapitein vertelde dat inspecteurs van Lloyds bij een inspectie van de Rotte geen enkele verf- of plaatscha- de hadden kunnen ontdekken. MADRID Alle leden van de Car- listische Bourbon-Parma familie heb ben opdracht gekregen Spanje te ver laten. aldus heeft een Carlistische func tionaris bekendgemaakt. Volgens de woordvoerder heeft de re gering van generaal Francisco Franco prins Xavier Bourbon-Parma, zijn vrouw prinses Magdalena, en hun bei de dochters, de prinsessen Maria-Tere sa en Maria de Las Nieves gelast het land te verlaten. Het hoofd van de Spaanse carlisten, prins Carlos Hugo Bourbon-Parma, een zoon van prins Xavier, is op 20 decem ber uit Spanje gezet wegens tegen Franco gerichte politieke activiteiten. Prinses Irene, de echtgenote van Car los Hugo, is naar Parijs gevlogen om zich bij haar man te voegen. Zij is blijk baar niet uitgewezen. De Carlistische woordvoerder zei niet te kunnen zeggen waarom prins Xavier en zijn familieleden uitgewezen waren. Volgens de woordvoerder zal de fa milie vrijdag naar Parijs terugvliegen. Prins Xavier en zijn familieleden zijn ruim een week in Madrid geweest. Prins Xavier is lange tijd Carlisti sche pretendent op de Spaanse troon geweest. Onlangs heeft hij zijn rechten overgedragen op zijn zoon Carlos'Hugo. Zowel vader als zoon hebben lange tijd geprobeerd de Spaanse nationaliteit te verkrijgen tot dusverre zonder suc ces. De prinses is in Parijs aangekomen. Een woordvoerder van. de familie, zei dat het paar vandaag naar Amster dam zal réizen. DEN HAAG Een zeldzame stilte op de wegen heeft het aantal verkeerson gelukken in ons land tijdens de kerst dagen beperkt gehouden. Gealarmeerd door berichten over gladde wegen bleven de meeste mensen gisteravond thuis of op hun logeeradres. De Rijkspolitie sprak zelfs over een „zeldzame stilte, zelfs op de snelwegen" die overigens in het hele land rijkelijk met zand en pekel waren bestrooid. De gladheid begon gistermiddag. De meeste weggebruikers werden er door verrast. Op verschillende plaatsen ge beurden botsingen, die in de meeste ge vallen goed afliepen. Wel was er flink wat blikschade. ATHENE Twee Arabische terroristen hebben gisteren op het vliegveld van Athene een aanval gedaan op een Israëlisch straalverkeersvliegtuig. Bjj de aan val met machinegeweren en handgranaten werd een van de 37 passagiers van het toestel, dat zou vertrekken naar New York, gedood. Enkele andere passagiers werden licht gewond. De passagiers en de tien bemannings leden vluchtten uit de Boeing-707 van de El Al, toen de rook vah- een bran dende machine uit het toestel opsteeg. Het vliegtuig was naar de startbaan ge taxied, toen de aanvallers granaten wierpen en het vuur openden op de ra men en de motoren. Het was de tweede Arabische aanval op een vliegtuig van de El Al in zes maanden. Een toestel van de El Al werd op 23 juli door drie gewapende mannen gekaapt en naar Algiers ge vlogen. In Beiroet heeft dezelfde organisatie, die het vliegtuig op 23 juli had laten kapen, gezegd, verantwoordelijk te zijn voor de aanval in Athene. De twee mannen dié de aanval uit voerden, werden geïdentificeerd als Mahmoed Mohammed Issa (27) en Ma- her Hoessein Jamani (19), leden van het „volksfront voor de bevrijding van Palestina". Zij waren eerder die dag in Athene aangekomen met het vliegtuig uit Beiroet. Toen het straalvliegtuig stilstond, zette de Griekse politie de twéé Ara bieren na. Issa werd met een gummi knuppel neergeslagen en werd aan* zyn hoofd gewond, Jamani werd gevangen genomen toen hij trachtte te vluchten. De vijftigjarige Leon Shirdan, een waterbouwkundig, ingenieur en vroeger commandant bij de Israëlische marine werd door geweerschoten gedood. An dere passagiers werden licht gewond door rondvliegend glas. Een van de stuurboordmotoren van het vliegtuig werd in brand geschoten. Het vliegtuig stond stil en de beman ningsleden begonnen aan de noodopera ties. De passagiers verlieten het vlieg tuig door een nooduitgang en renden naar het luchthavengebouw. De vlam men werden snel geblust. Een woordvoerder van de El Al te Athene heeft gezegd, dat de passagiers hun reis naar New York zouden kun nen voortzetten via Parijs, met een speciaal vliegtuig dat uit Tel Aviv zou vertrekken. De twee Arabieren, die eerst in de gevangenis op het vliegveld werden vastgehouden, zijn later onder zware bewaking naar het hoofdkwartier van de Griekse veiligheidsdienst in Athene gebracht. Een openbare aanklager heeft ge zegd dat zij beschuldigd zullen worden van moedwillige doodslag, het onwettig dragen en gebruiken van wapens en het verstoren van het luchtverkeer. Het front zei dat de aanval gepleegd was „om de aandacht van de wereld te vestigen op de militaire activiteiten van de El Al maatschappij". Israël heeft de gewapende Arabische guerrilla-aanval op een van de lijntoe- stellen van de EI Al in Athene een daad genoemd van „krankzinnig terro risme", dat een gevaar vormt niet al leen voor de Israëlische luchtvaart maatschappij, maar voor alle men sen. SAIGON De ontmoeting in Zuid- Viëtnam tussen vtff Amerikaanse offi cieren en vijf officieren van de Viët- Cong heeft geen resultaat opgeleverd. Er zou worden onderhandeld over de vrijlating van drie Amerikaanse krijgs gevangenen. De Amerikanen keerden echter onverrichter zake terug. De ge vangenen zijn niet vrijgelaten. Een van de Amerikaanse officieren vertelde dat de bijeenkomst, die ge houden werd ongeveer vijftig kilome ter ten noordwesten van Saigon, voor namelijk was gewijd aan protocollaire kwesties. De afgevaardigden van de Viëtcong hadden voorts laten weten dat zij niet bevoegd waren een datum, tijdstip en plaats van de vrijlating vast te stellen. De Amerikaanse onder handelaars wilden niet zeggen of plan nen zijn voor verdere bijeenkomsten. Een woordvoerder van het Ameri kaanse leger in Zuid-Viëtnam zei later dat de onderhandelingen waren mis lukt omdat de Viët Cong van de vrijla ting een propagandastunt wilde ma- Ergens in de Stille Zuidzee is het Amerikaanse vliegdekschip Yorktown al in positie gevaren voor het oppikken van de Apollo 8. Verzoeke voor I januari 12.35 over te schrijven op onze giro 1321600 t.n.v. DE VALLEI, Veenendaal Met vermelding 1. abonnement le kw. 1969 2. naam en adres waar ons blad bezorgd wordt 3. post- of bezorgabonnement. Abonnementen-administratie ken. Dat de Viët Cong er politieke munt uit wilde slaan bleek volgens hem uit het feit dat boven de ontmoe tingsplaats een communistische vlag wapperde, terwijl fotografen van het Nationale Bevrijdingsfront de poli tieke organisatie van de Viët Cong druk bezig waren foto's te maken. De Amerikaanse onderhandelingsde legatie verliet de ontmoetingsplaats zes minuten voor het einde van het kerstbestand van 24 uur, dat de Zuid- viëtnamezen en de Amerikanen in acht zouden nemen. Volgens het Amerikaan se en het Zuidviëtnamese leger is het bestand herhaaldelijk door de tegen stander geschonden. Op eerste kerst dag zouden zich 99 bestandsschendin gen hebben voorgedaan. Radio Hanoi beschuldigde echter dê Zuidviëtnamezen en de Amerikanen van schendinge van de wapenstilstand. De kans op spoedige vredesonder handelingen in Parijs tussen de Ameri kanen en de Zuidviëtnamezen ener zijds en de Noordviëtnamezen en de Viët Cong anderzijds is geringer dan ooit. Gisteren gaven de Noordvietna- mezen en de Viët Cong in Parijs een gezamenlijke verklaring uit waarin werd gezegd dat een vredesconferen tie moeilijk zal zijn zolang de huidige Zuidviëtnamese regering aan het be wind is. De verklaring kwam op een ogenblik dat de diplomatieke activiteit in Parijs tot het nulpunt was gezakt vanwege het kerstfeest en de afwezigheid van de voornaamste onderhandelaars. UTRECHT De 75.000 werknemers in de textielindustrie krijgen op 1 janu ari een nieuwe, driejarige c.a.o. Het con tract voorziet onder meer in: een loonsverhoging van gemiddeld zes procent per jaar. de mogelijkheid om per bedrijf des noods negen (was vier) procent boven de c.a.o.-lonen te betalen. het bereiken van het „volwassen loon" op 21-jarige (was 23-jarige) leef tijd, verhoging van de minimale vakan tietoeslag voor gehuwden en kostwin ners tot 510 gulden in 1969, 540 gulden in 1970 en 565 gulden in 1971. De vakbonden in de bouwnijverheid hebben deze week hun eisen voor de nieuwe tweejarige c.a.o. bij de werkge vers ingediend. Zij vragen voor de on geveer 200.000 bouwvakarbeiders een loonsverhoging van zes procent per 1 maart en nog eens zes procent op 1 maart 1970. Andere wensen zijn: een zg. bijstu ringsclausule (om prijsverhogingen te compenseren), investeringsloon,verkor ting van de werktijd met een kwart uur per dag, een dag vakantie meer in 1969 en nog een extra in 1970, en een wachtgelduitkering van negentig pro cent van het dagloon. ADVERTENTIE morgen voordeel 250 gram van 89 voor 79 U niet duur we/ heerlijk DES MOINES (Iowa) Het bevro ren lijkje van de 10-jarige Pamela Po wers, die de dag voor Kerstmis in Des Moines werd ontvoerd, is ten oosten van de stad in een riool bij een kruis punt van verkeerswegen teruggevon den. Het gedeeltelijk geklede lijkje, waar naar circa 200 politieambtenaren de gehele dag gezocht hebben, werd ge vonden toen de politie van Des Moines, de 24-jarige hulpprediker Anthony Er- thell Williams naar de stad terugbracht. Williams wordt ervan verdacht de klei ne Pamela ontvoerd te hebben. Williams, die gevlucht is uit een zie kenhuis voor geesteszieken in de staat Missouri en die enkele malen wegens seksuele vergrijpen werd veroordeeld, meldde zich donderdagmorgen uit eigen beweging bij de politie van Davenport (Iowa). Luitenant D. E. Knox van de recher che van Des Moines heeft verklaard dat Williams de politie bracht naar het lijkje, dat lag in een riool onder een met sneeuw bedekte greppel bij het kruispunt, 16 km ten oosten van Des Moines. Hij is in arrest gesteld. Het lijkje is voor een schouwing naar een ziekenhuis in Des Moines overge bracht. (Van onze weer kundige medewrker). De tijdens de kerstadagen be gonnen derde vorstperiode van dit najaar houdt aan. Een krachtig hogedrukgebied boven Oost-Groen land (1040 millïbaar) doet in sa menwerking met depressies ten westen van Noorwegen en boven de Oostzee (nog iets uitdiepend) zeer koude lucht van de ijskap op de Noordpool rechtstreeks naar ons land stromen. Hierin zal het in Gelderland het komende weekeind zowel 's nachts als overdag vriezen. In sneeuwge- bieden is tijdens felle nachtelijke opklaringen matige vorst moge lijk. Vanmorgen werd veelal -5 graden Celsius geregistreerd; in Zuid- Friesland -7. Boven het relatief warme Noordzeewater ontwikke len zich gedurig sneeuwbuien, waarvan sommige de komende da gen ook tot ons gebied zullen door dringen. ADVERTENTIE DE BURGEMEESTER VAN VEENENDAAL EN MEVROUW BODE-KLOOTWIJK geven gaarne aan de ingezetenen gelegenheid tot het wisselen van gelukwensen op WOENSDAG 1 JANUARI 1969 van I 1.30 uur tot 13.00 uur in het raadhuis.

De Vallei | 1968 | | pagina 1