Piet Hoogenboom: „Xerxes moet terug naar een top in het Nederlandse voetbal" Sportcomplex in aanbouw Amateurvoetbal afgelast Davis Cup open Zondagssport op Radio en T.V. Sport in het kort Trainer Berry Janse: „Er wordt hard voor gewerkt" Fred Hemmes in kwart-finales i i Twee ex-„Forellen" bij Europese top Hoofdformaties van de Panters nog steeds ongeslagen aan kop iöjl Braziliaanse clubs niet meer in Zuidamerikaanse Cup Meldingstermijn toto 19 verlengd Judith Salomé in halve eindstrijd Sanejev Russisch sportman van 't jaar Niemeyer-toernooi Enkelspeltitel voor Virginia Wade Nooit Voor Xerxes Basketballteam naar overwinning Keus Kijkspel Zware weg St. Bernhard-bondeii worden lui Contract voor Leopardtanks getekend Internationaal waterpolo- toernooi in Amersfoort VOLLEYBALOVERZICHT Dames Heren Zuidmolukkers demonstreerden in Den Haag mm Coupe Michel Bivort ZATERDAG 28 DECEMBER 1968 ROTTERDAM De amateurvoetbalvereniging Xerxes, mo menteel uitkomend in de vierde klasse van de KNVB, gaat, als de voortekenen niet bedriegen, weer een gouden t(jd te gemoet. Wtfst de positie op de ranglijst, ongeslagen na tien wedstrijden, op een redelijk uitzicht op promotie, in 1970 zal ook het oude terrein aan de Bovendijk op Laag Zestien hoven worden geruild voor een gigantisch sportcomplex op Hoog Zestienhoven. De bouw van de accommodatie is reeds ver gevorderd. Wie het complex aan de rand van Rotterdam aanschouwt, zal zich niet kunnen onttrekken aan de ge dachte dat menige eredivisieclub bij het zien van het com plex een opwelling van jaloezie slecht zal weten te onder drukken. Xerxes, een naam met een gevestigde reputatie die herin nert aan de oude voetbalglorie, was door het ontstaan van de profclub Xerxes/DHC In het vergeetboek geraakt. De vereniging dreigde te verstikken in de modder van Zestien hoven. „De een zijn dood is de ander zijn brood", luidt een gezegde. Voor de amateurs van Xerxes kwam de dood van de Rotterdams-Delftse combinatie juist op tijd. Het tij keer de en met man en macht wordt er hard gewerkt om de Rot terdamse club weer haar oude vertrouwde plaats terug te bezorgen. Een plaats in de top van het Nederlandse voetbal. De grote animator achter de schermen is voor het Neder landse voetbal geen onbekende. De Rotterdamse zakenman Piet Hoogenboom kan het niet laten, ondanks het feit, dat h\j bij het verdwijnen van Xerxes/DHC vertelde er voor goed mee te stoppen. „Ik kan het niet laten", zegt Piet Hoo genboom in zijn hoog gelegen kantoor, dat aan de Deventerstraat een riant uitzicht biedt op een deel van de rech ter Maasoever. „Met het woord „te rugtrekken" enkele maanden gelalen heb ik in feite bedoeld het betaalde voetbal en niet het voetbal in zijn to taliteit. Ik voel het niet alleen als een eer, maar ook als mijn plicht om Xer xes terug te brengen naar een positie waar het gezien zijn verleden recht op heeft. Xerxes moet terug naar een top in het Nederlandse voetbal". „Betaald voetbal? Het duurt nog en kele jaren voor Xerxes de top van het amateurvoetbal zal hebben bereikt. DEN HAAG De KNVB heeft het gehele amateurvoetbal, zowel wat be treft de districten als de afdelingen, voor zaterdag en zondag afgelast. De wedstrijden voor de competitie van de B-elftallen van het betaalde voetbal, die voor zaterdag waren vastgesteld, zullen eveneens niet doorgaan. ADELAIDE Philippe Chartrier, de vice-voorzitter van de Franse lawnten- nisbond, heeft vrijdag gezegd dat het een gebiedende noodzaak is dat zo spoedig mogelijk de strijd om de Da- vis Cup ook voor beroepsspelers open gesteld wordt. „Het is alleen nog een kwestie van hoe en wanneer", aldus Chartrier, die hier deze week met de Fransman Ro bert Abdesselem informele besprekin gen heeft gevoerd met de vertegen woordigers van drie andere sterke ten- nislanden Australië, de VS en Enge land. Aan de besprekingen hebben verder deelgenomen Bill Edwards, de voor zitter van de Australische bond, Bob Kelleher van de Amerikaanse bond en Derek Hardwick van de Britse bond. „Wij zijn niet gemachtigd beslissin gen te nemen. Wij houden alleen een dialoog en wij hopen aan het slot van onze besprekingen een communiqué uit te geven", zo zei Kelleher. Chartrier zei dat alle tennisbestuur- ders bezorgd zijn over de geringe be langstelling bij de eindstrijd hier. Naar de eerste enkelspelen kwamen slechts 5.500 mensen kijken en gisteren bij het dubbelspel was de menigte nog kleiner. „Ik herinner mij dat ik in 1956 in Adelaide was voor de eindstrijd. Zo wel de Amerikaanse als de Australi sche ploeg was toen slechter, toch waren er alle drie dagen 17.000 toe schouwers en het was vrijwel onmoge lijk kaartjes te krijgen. Wij kunnen de ze grote strijd niet ter ziele laten gaan. Wij moeten handelen en wij moeten di rect handelen", aldus Chartrier. RIO de JANEIRO De Braziliaanse voetbalbond heeft de aangesloten clubs verboden nog langer uit te komen in het toernooi om de Liberators-»Cup, het Zuidamerikaanse equivalent van de Europese beker voor landskampioenen. Zoals bekend worden er jaarlijks twee wedstrijden gespeeld tussen de win naars van de Europese en Zuidameri kaanse bekertoernooien. De Braziliaanse bond sprak zijn veto uit nadat 't organisatiecomité, de Zuid amerikaanse voetbalbond, had besloten de strijd om het bekertoernooi uit te breiden tot de nummers twee van de nationale kampioenschappen. Een be stuurslid van Santos, de toonaangeven de Braziliaanse club (van Pele), roem de het besluit van de Braziliaanse bond. Hij zei dat, nu ook clubs, die op de tweede plaats zijn geëindigd, mogen meedoen, de kans groot is dat de top clubs uit Brazilië en Argentinië aanzien lijke bedragen zullen verliezen, doordat de toeschouwers-aantallen bij wedstrij den tegen weinig bekende clubs uit an dere landen beneden het minimum zul len blijven. EAST LONDON De Britse Virginia Wade heeft vrijdag in East London (Zuid-Afrika) de finale dames-enkelspel van het internationale „Grens" tennis toernooi gewonnen. Zij versloeg haar landgenote Winnie Shaw met 6-1, 3-6, 6-1. De finale heren-enkelspel, die van daag gespeeld wordt, zal gaan tussen Ron Maud (Zuid-Afrika) en diens land genoot Bob Hewitt. Dat is nog een lange weg. Ik kan niet zeggen dat het niet zou gebeuren, want men weet nooit. Er zullen dan echter wel bepaalde zaken veranderd moe ten zijn. Ten eerste, is er op dat uur X plaats in Rotterdam? En ten tweede, het betaalde voetbal in Nederland dan ook gezonder geworden? Zoals de zaken er nu voorstaan zou het zeker niet gebeuren. Misschien is het tegen die tijd wel beter om amateur te blij ven". De gedachte aan betaald voetbal is echter geen kwelling voor de man die daarin alles heeft meegemaakt. Ern stig zegt hij: „Ik hoop nog altijd een ding te verwezenlijken. Een FC Rot terdam. Misschien een illusie, maar ik ben daar toch al vijf jaar mee bezig. Bijvoorbeeld met Sparta, maar daar is men niet bereid - en dat is begrijpe lijk - om afstand van een eveneens klankvolle naam te doen. Het idee heb ik evenwel nooit uit mijn hoofd ge zet". Het is begrijpelijk dat de moeilijke beslissing om Xerxes/DHC op te hef fen, bij de heer Hoogenboom nog vers in het geheugen ligt. Met weemoed denkt hij terug aan de glansrol van het laatste seizoen. De herinnering daar aan wordt nog altijd levendig gehou den. Niet dat hij er dagelijks over prakkizeert, maar kaarten en brieven van spelers die de moeilijke periode meemaakten, houden de herinnering levendig. „Ik had die tijd niet willen missen en ik ben blij dat de spelers mij niet vergeten zijn. Bij de opening van het nieuwe sportcomplex van Xerxes hoop ik ze nog eenmaal bij elkaar te krij gen voor een openingswedstrijd tegen een gerenommeerde tegenstander". Voor Piet Hoogenboom is er geen weg terug. Voor hem is de episode Xerxes/DHC verleden tijd en kijkt hij nu weer recht vooruit. Met trots toont hij het nieuwe complex in wording, waar een prachtige kantine reeds is voltooid, waar met de hand op het hoofdveld plaggen zijn gelegd en waar het beton wordt gestort voor een grote prachtige tribune. Met trots toont hij ook de kleed- en waslokalen, voorzien van douches en al wat het moderne voetbal vraagt. Het wordt inderdaad fantastisch. Wij zend op een geëgaliseerd stuk terrein zegt de heer Hoogenboom: „Ik denk dat ik daar een hobby-garage laat bouwen. Ik heb er reeds een vergun ning voor. En het is de bedoeling dat daar iedereen naar vrijheid en onder deskundige leiding, tegen een schappe lijke prijs, aan zijn wagen kan sleute len. De winst die daarvan binnenkomt is geheel voor Xerxes. Mijn besluit om dit te doen is echter nog niet definitief. Misschien maak ik er ook wel een ver- keersinstructieschooltje van". Piet Hoogenboom heeft weer een doel. Hij werkt er hard voor, want voor hem staat vast: Xerxes hoort De volgende evenementen komen on der meer aan de orde in het N.T.S.- Sportprogramma, dat van 19.30-20.30 u. op Nederland 1 wordt uitgezonden. De voetbalwedstrijden Holland Sport PSV en SpartaNAC; het internatio nale ijshockeytoernooi om de Spengler Cup in Davos; het internationale bas- ketbaltoemooi van Blue Stare in Am sterdam; het internationale volleybal toernooi van AMVJ en Blokkeer in Am sterdam. In het RON O-sportprogramma „Sport voor Sport"", (18.30-19.25 uur) wordt naast de gebruikelijke reeks van uitsla gen van de in het weekend gehouden sportevenementen speciaal aandacht ge schonken aan de wedstrijden NEC Feyenoord, FC TwenteMW, Veen- damDe Volewijckere, SC Cambuur- Elinkwijk, AGOWLimburgia. Sneeuw en vorst hebben het voetbal- programma van de Engelse League voor vandaag gedeoimeerd. Vrijdagmiddag was al besloten dertien wedstrijden af te gelasten. Drie van de vier clubs uit de top van de ranglijst (Liverpool, Leeds United - dat al twee wedstrijden achter is - en Everton) zijn bij de afgelastingen betrokken. Het veld daarentegen waar vandaag het duel West Ham United Arsenal moet worden gespeeld, ligt er uitstekend bij. De organisator, Vittorio Strumolo, heeft gisteren meegedeeld, dat de zesdaagse van Milaan voor wielren ners van 6-12 februari gehouden zal worden in het sportpaleis. Hij verklaarde te hopen, dat aan de wedstrijd deelgenomen zal worden door Jan Janssen, de Belg Eddie Merckx, de Franse veteraan Jacques Anquetil, de Duitser Rudi Altig en de Italiaan Gianni Motta en de wereldkampioen op de weg Vittorio Adorni. niet thuis in de vierde klasse, ,,'t gek hè, maar ik kan het niet laten" Is BREMERHAVEN Het Nederlands basketballteam heeft zijn eerste wed strijd gewonnen in het internationale toernooi te Bremerhaven. De Neder landse ploeg versloeg „The Blue Devils", een Amerikaans legerteam dat was „in gevallen" voor het niet verschenen Noorwegen, met 76-56. Halverwege de wedstrijd had het Nederlandse team een voorsprong van vijf punten, 35-30. De meest produktieve spelers bij Neder land waren H. Harrewijn (17), Rijsewijk (14) en R. Harrewijn (13). De resultaten van de wedstrijden van vrijdag zijn: Groep A: België-Blue De vils 69-45; Zwitserland-West-Duitsland- b 75-42; België-Zwitserland 63-81. Groep B: West-Duitsland-Schotland 101-41} Denemarken-Z weden 44-76; West- Duitsland-Denemarken 90-35. DEN HAAG De stichting de na tionale sporttotalisator heeft de mel dingstermijn voor prijswinnaars in sportoto 19 van het afgelopen weekein de verlengd tot 3 januari 12.00 uur. Een van de grote krachten die vol overgave meehelpen om Xerxes weer terug te brengen is trainer Berry Janse. Op hem rust de zware taak om het eerste elftal omhoog te stuwen naar de plaats waar velen de bijna vergeten club weer wil len hebben. Berry Janse, geschoold op het CIOS, blijkt een nuchter, reëel vak man te zijn. Ogenschijnlijk een doodgewoon plaatje van 'n jongen en een meis je op een brommer, maar toch beslist niet zo gewoon. Die jongen is namelijk TT-winnaar Paul Lodewijkx, die hier een proefrit maakt met een splinter nieuw produkt van het nijvere Neder- horster drietal, de JAMATHI-brom- fiets. Uitgerust met vier voetversnel lingen, kickstarter en hydrolische ve ring moet dit produkt een commerciële ruggesteun betekenen voor zijn strijd om het wereldkampioenschap in de 50 cc klasse. „Ik breng niets", zegt hij. „Ik ben maar een van de mensen die daar aan mee mag werken. Laat iedereen dat goed begrijpen. De club, die dwingt ons naar de eerste klasse. Er zal wel een jaartje tussen zitten dat we niet promo veren, maar het zal wel snel gaan. Naast het eerste elftal, met een Verhoe ven van 34 jaar en Van Dijk van 32 jaar, is de gemiddelde leeftijd van de spelers 25 jaar. Met de grote aanhang van de jeugd moet een stijging naar de top er komen". Trainer Janse, in het bezit van het A-diploma, werd twee jaar geleden voor de keus gesteld: beroepstrainer of het vak als tijdverdrijf te beschouwen. Hij koos doelbewust het laatste. Als semiprof bij Tubantia en Longa werd hij geconfronteerd met alle vooral financiële problemen van het betaal de voetbal. „Soms voelde ik me zielig als er vijf honderd toeschouwers waren en ik dan nog geld aan moest nemen. Als je dat hebt meegemaakt, dan bedenk je je wel voor een vaste baan aan de kap stok wordt gehangen". Voor trainer Janse geen betaald voet bal dus? „Het is toch tekenend dat door het wegvallen van Xerxes/DHC en het terugkeren van vele amateurs naar de verenigingen, de belangstelling voor het amateurvoetval enorm is gestegen. Al le oud-Xerxanen zien wij bij thuiswed strijden langs de lijn, onder anderen Faas Wilkes en Lagendaal". „Kijk naar De Musschen, dat soms voor vijfduizend toeschouwers speelt. JNee, ik geloof dat als je er zo voor staat, betaald voetbal overbodig is. Als ik nu aan betaald voetbal denk, dan moet ik lachen". „Als je zelf een goed elftal hebt", is zijn mening, „en je zegt de spelers pre cies wat hen als semiprof staat te wachten, dan geloof ik n\et dat het moei lijk is om ze van een dwaze stap, een contract van 1500 gulden, te weerhou den. Neem ik mezelf maar. Ik ben be roeps, maar mijn ideeën zijn amateu ristisch. Voor mij is voetbal een kijk spel, afgestemd op publiek. Als dat niet komt, heb je geen reden van bestaan. Qua vereniging zijn wij een eredivisie club, waarin de sfeer is terug te vinden van een groot verleden. Clubliefde be staat nog altijd. Dat heb ik hier onder vonden". Sportleraar Janse is niet bang voor de toekomst. Ook niet voor het afromen van zijn topelftal door betalende clubs. MIAMI BEACH toernooi om de In het (Florida) Orange Bowl"-tennis- kampioenschappen voor juniores heb ben vier Europese en vier Amerikaan se spelers de kwartfinales van de en kelspelen voor jongens tot maximaal 18 jaar bereikt. Een van de desbetreffende spelers is de Nederlander Fred Hemmes, die zijn plaats in de kwart-finales bereikte door een 6-2, 3-6, 6-2 zege op de Tsje- choslowaak Jan Psecky. In het dubbelspel versloegen Fred Hemmes en zijn landgenoot Jan Hor dijk ae Oostenrijkers Kurt Bernegger en Norbert Orthner met 6-1, 6-1. Verder verloor het dubbel Paul van Min (Nederland), Oscar Saleas (Ne derlandse Antillen) met 6-3, 7-5 van de Spanjaarden Jorge Gisbert en Alberto Riba. Tenslotte wonnen de Belgen Robert van Melder en Daniel Frère met 6-8, 6-2, 6-2 van Glen Regales (Nederlandse Antillen) en Jerry Rosen (VS). Er wacht de hard werkende trainer van Xerxes nog een lange en zware weg. Hij bewandelt die weg met lief de. „Iedereen zegt nu al dat wij kam pioen worden. Men vergeet daarbij dat de naam Xerxes bij onze tegenstanders al weerstand oproept. Juist van ons willen ze winnen. Ook al omdat men van het verkeerde standpunt uitgaat dat wij nog altijs semiprofs in onze gelede ren hebben. Onzin, want er zijn bij Xerxes alleen maar amateurs terug gekeerd. Ik hoop het echt mee te mo gen maken. Er wordt hard voor ge werkt". PARIJS Judith Salomé heeft vrij dag de halve finales van het jeugdten- nistoernooi om de Coupe Michel Bivort in Parijs bereikt. In de kwartfinales schakelde zij de Belgische Monique van Haver met 6-2, 3-6, 6-2 uit. Fried Schmitz en Peter Vaarties slaagden er niet in de finale van het jongens-dub belspel te bereiken. Zij verloren in de halve eindstrijden met 6-2, 6-2 van het Engelse duo John di Mendoza/John Paish. MOSKOU De 23-jarige Victor Sa nejev, die tijdens de Olympische Spe len goud veroverde op het nummer hinkstapsprong en bovendien met 17.39 meter een wereldrecord op dit onder deel vestigde, is in Rusland tot sport man van het jaar gekozen. Speerwer per Janis Lusis eindigde op de tweede plaats en bokser Boris Lagoetin werd derde. GRONINGEN In de vierde ronde van het Niemeyer-jeugdschaaktoernooi in Groningen is de positie van de Ne derlanders Ligterink en Boehm niet verbeterd. Ligterink behield zijn kans op een finale-plaats, de jeugdkampioen Boehm moet als uitgeschakeld worden beschouwd. Inmiddels komen de cracks ondanks het Zwitserse systeem dat schakers van gelijke kracht tegen el kaar doet uitkomen, langzaam maar zeker naar voren. Opmerkelijk is het herstel geweest van de Roemeen Ghiz- davu en de Hongaar Ribli, die zwak van start gingen. Uitslagen van de 4e ronde: Mzder Vaganian Vt-%; AndersonWebba TurunenAtanassov Vs-%Ribli Lombard 1-0; GhizdavuPayrhuber 1-0 LigterinkVujacic V2-V2; Schaufel- bergerFedder 1-0; MolesTeirlink 1-0 BellonJuhnke 1-0; Pokojouczyk Böhm 1-0. Stand na vier ronden: 1-5 Andersson, Mader, Ribli, Vaganian, Webb 3 pnt; 6-9 Atanassov, Ghizdavu, Schaufelber- ger, Turunen 2V2; 10-13 Ligterink, Lom bard, Moles, Vujacic 2 pnt.; 14-15 Bel lon, Payrhuber IV2; 16-18 Fedder, Po kojouczyk, Teirlinck 1 pnt.; 19-20 Böhm Juhnke lh pnt. T\e St. Bernard-honden worden lui en zijn niet meer de onbetwiste mees ters in het opsporen van lawineslacht offers, zo heeft een deskundige in het Zwitserse Andermatt gezegd. Ze zijn, volgens hem, te zwaar en te verwend. De tijd van de St. Bernard met het tonnetje alcohol om de nek lijkt dan ook voorbij. Duitse en Belgische her ders schijnen het beter te doen. DEN HAAG In Den Haag is giste ren het contract getekend voor de leve ring aan de Kon. Landmacht van 415 Leopard-tanks, die zijn bestemd voor vervanging van de Centurions bij zes tankbataljons van het Nederlandse le gerkorps. Met deze tankorder is een bedrag van f 459 miljoen gemoeid. Voor Nederland tekende de kwartier meester-generaal, luitenant-generaal ir. L. W. C. Adank. Voor de Duitse leve rancier van de tanks Krauss- Maffei A. G., tekenden dr. H. Wolf en dr. ir. Th. E. Carl. De 415 tanks, zo staat in het contract, zullen voor eind 1971 wor den afgeleverd. In het gisteren getekende contract is verder opgenomen een verplichting voor Krauss- Maffei om tót een bedrag van 160 miljoen D. Mark orders bij de Ne derlandse industrie te plaatsen. Er is voorts overeenkomst bereikt over plaat sing, bij de Nederlandse industrie van nog eens een bedrag van 200 miljoen D. Mark aan compensatie-orders. RHENEN/AMERSFOORT Zaterdag 4 en zondag 5 januari organiseert AZ en PC in het Sportfondsenbad te Amersfoort voor de dertiende maal het traditionele Van Haselen-waterpólotoernooi. Ondanks de financiële risico's die het organiseren van een dergelijk toernooi met zich meebrengt, is het AZPC weer gelukt om Europese topploegen naar Amersfoort te halen. Deelnemers zijn dit jaarCN Barcelona, meervoudig kampioen van Spanje en onlangs doorgedrongen tot de halve finales in de strijd om de Europa Cup, Duisburg-Amateur, meervoudig Westduits kampioen, Sla via Pilsen, een van de topploegen van Tsjecho-Slowakije, De Robben, meervoudig kampioen van Ne derland, De Kikvorsen, het officieuze Nederlandse zevental, bekerhouder en ook nu tot de favorieten behorend en „last but not least" de jonge ploeg van AZ en PC, die als een gevaarlijke outsider kan worden beschouwd. In de AZPC-ploeg zullen zeer waarschijnlijk twee oud-leden van de Rhenen- se zwem- en poloclub De Forellen uitkomen, te weten Bert Koetsier en Piet de Zwarte. Bert Koetsier studeert momenttel fysiotherapie in Amsterdam. Hij kwam na De Forellen via DWK (Barneveld) bij AZPC en behoort al enkele jaren tot de kern van het eerste team van De Salamanders. Ook speelde hij vele malen in het Nederlands jeugdzevental. Door zijn studie heeft hij weinig tijd om te trainen, maar hij hoopt op tijd in conditie te zijn om dit grootste toernooi van Nederland mee te maken. Piet de Zwarte, deze zomer afgestudeerd aan het CIOS te Overveen en mo menteel in militaire dienst, is pas ruim twee jaar lid van AZPC. Hij behoort echter ook al tot de selectieploeg van coaches Hans Beijer en Rolf Wagenaar en zal waarschijnlijk samen met Hans van Harten de verdediging van AZPC gaan vormen. Een verdediging die het bijzonder zwaar te verduren zal krijgen in dit toernooi, dat zaterdag 4 januari om 19.00 uur en zondag 5 januari om 12.00 uur begint VEENENDAAL Voor zowel de hoofdploeg van de dames als de heren van Panters ziet de nabije toekomst er vrij zonnig uit. Beide teams staan aan de kop van de ranglijst van hun respectieve afdelingen. De dames zijn nog ongeslagen en draaien met dit jonge team uitstekend. De heren doen het onverwacht goed in de eerste klasse. Ook deze ploeg verloor niet eenmaal, doch speelde vijf maal gelijk. De reserve-dames doen het in de tweede klasse ook rede lijk. De herenteams spelen in de tweede en derde klasse een bescheiden rol, terwijl de jongens-jeugdploeg in de adspirantenafdeling een fraaie tweede plaats inneemt De tweede helft van de competitie zal voor de hoofdploe- gen van Panters ongetwijfeld nog diverse sensationele wed strijden brengen, alvorens de beslissing valt De dames begonnen, wederom met en kele nieuwelingen uit de jeugdploeg in hun midden, met gemengde gevoelens aan de competitie. De grote vraag was of de jonge meisjes de belasting in de overgangsklasse wel zouden kunnen dragen, maar zij hebben zich tot dusver prima geweerd. Panters staat nog onge slagen aan de kop van de overgangs klasse V en alleen WA uit Amersfoort kan Panters nog verdringen. Overigens, tegen deze ploeg moet Panters nog twee maal uitkomen. Ziet Panters kans om een van deze duels te winnen, dan is de ploeg reeds dicht bij het kampioenschap. De stand is thans: 1. Panters 1 2. WA 3. SSS 4. Spirit 5. EW 6. VIOS 9—18 8—14 8—12 9—12 9—10 7—10 7. SVV 8— 6 8. VZK 8— 4 9. Be Quick 8— 2 10. Isala 9— 2 11. Shok '68 9— 2 Ook het jonge Dames 2 doet het goed in de 2de klasse van de bond. Diverse krachten moesten in het eerste team worden opgesteld, waardoor deze for matie danig werd verzwakt. Toch neemt het thans een fraaie 4e plaats in, in deze klasse. De ranglijst van deze afdeling ziet er als volgt uit: 1. Unitas 2 11—19 7. SOS 4 9—9 2. Athlon 2 11—16 8. CGSI 2 8—7 3. SVV 3 9—14 9. Rhevo 1 10— 7 4. Panters 2 11—12 10. Dalto 1 9— 6 5. Cito 3 11—11 11.USS2 9—4 6. UW/SU 1 11—10 12. DPC3 11—4 Panters mag er geen punt meer worden weggegeven, want daarmee vergooit het de kans op de titel. De stand luidt: 1. Panters 1 10—15 6. USS 1 9— 8 2. Nijenr. 8—13 7. Shot 2 8—6 3. SVV 2 9—13 8. Boni 1 9— 6 4. Valbovol 3 8—10 9. SOS 3 8—3 5. CGSI 1 10—10 10. SVE 1 10— 3 Doordat maar liefst zeven spelers van Heren 1 en 2 vóór de aanvang van de competitie om hoofdzakelijk studierede nen vertrokken werd heren 2 danig ver zwakt. Men trok deze formatie wijselijk terug uit de eerste klasse en zelfs in de tweede klasse doet men het niet zo best. De ploeg komt echter de laatste weken flink opzetten, waardoor de tweede helft met optimisme kan worden tegemoetge- zien. De stand in deze twede klasse A: 1. Unitas 1 10—19 6. Hercul. 3 8—6 2. BOA 1 916 7. CGSI 2 8—6 3. Pioniers 1 10—13 8. DPC 3 9—6 4. Valbovol 4 8—11 9. SVE 2 10— 4 5. Panters 2 11— 7 10. Dalto 1 7— 2 Heren 3, het veteranenteam van Pan ters, doet het dit seizoen niet zo best als in voorgaande jaren. Het staat thans' op de 7e plaats. Ook hier moet de tweede helft een beter resultaat brengen. In de herenafdeiing hebben de zaken zich verrassend ontwikkeld voor Pan ters 1. Verleden jaar kon een sterk ver jongd team zich maar net in de midden moot handhaven en thans prijkt dit team aan de kop van de ranglijst in de eerste klasse van de bond. SVV 2 en Nijenrode moeten nog tweemaal tegen elkaar spe len. Panters heeft reeds tweemaal tegen Nijenrode gespeeld (tweemaal 22) en SVV 2 moet nog bij Panters op bezoek. Dus er zit voor Panters 1 nog van alles in. Overigens is er heel weinig klasse- verschil in deze afdeling en elke wed strijd is van 't allerhoogste belang. Door De stand: 1 SVOl 2. VKS 1 3. DOSC 1 4. Unitas 2 5. Valbovol 6 6. Cito 5 Heren 4 is 7. Pant. 3 10— 8. 'Valk 1 9— 9. DPC 4 8— 10. P'niers 2 9 11. SOS 6 9— 9—17 8—13 7—12 8—11 8— 9 7— 7 hoofdzakelijk samenge steld uit spelers van de jeugdploeg van vorig seizoen. Het is duidelijk, dat hier nog veel moet worden geleerd en dat zich steeds een groot gebrek aan erva ring manifesteert. Men verkeert aan de verkeerde kant van de ranglijst in de 3e klasse. 1.SW3 9—16 7. SOS 5 9—7 2. Vitesse 1 9—15 8. Rhevo 1 10— 7 3. USS 3 9—13 9. Pant. 4 9—1 4. Unitas 4 913 lO.Vives 2 94 5. Hercul. 4 9—11 11. UPS 3 8—2 6.Athlon 2 9—9 Het jongens-jeugdteam, geheel be staande uit nieuwe kweek, doet het in de adspirantenafdeling uitstekend. Een maal verloren de jonge Panters en twee maal speelde ze gelijk. Panters neemt fraai de tweede plaats in achter het al tijd bijzonder sterke Valbovol. De stand in deze jeugdafdeling: 1. Valbovol 6—11 5. Shot 6—4 2. Panters 68 6. Smash In a 12 3. Pioniers 6—6 7. SVO 6— 1 4. Tibra 66 8. Smash In b 10 DEN HAAG In Den Haag hebben gistermiddag ruim 200 personen, meest jongeren, deelgenomen aan een demon stratie, die was georganiseerd door de Centrale Jongerenorganisatie van de republiek Zuid-Molukken. De demon stranten waren met autobussen naar het Malieveld gekomen. Vandaar trok ken zij, al vuurwerk afstekend en leu zen roepend, naar het kabinet van de minister-president aan het Plein 1813. Aan het hek voor het gebouw hingen zij een aantal spandoeken op, die zij ook in de stoet hadden meegevoerd, met teksten als „Soumokil is vermoord door Suharto" en „Geef ons onze rech ten, opdat wij ook onze plichten voor de wereldvrede kunnen vervullen, want daarvoor is een vrije en onafhankelij ke republiek Zuid-Molukken een stevig fundament". De demonstranten bleven ongeveer drie kwartier voor het hek staan. Zij wierpen sneeuwballen, zevenklappers en voetzoekers in de tuin voor het gebouw, waarbij vooral de daar postende poli- tie-agenten het moesten ontgelden. Aan het eind van de demonstratie, die gehouden werd ter herdenking van de soevereiniteitsoverdracht aan Indo nesië op 27 december 1949, bood een de legatie van zes demontranten een peti tie aan een functionaris in het kabinet van premier De Jong aan. In de petitie, die is ondertekend door ir. J. A. Ma- nusma, „president van de republiek der Zuid-Molukken", wordt premier De Jong en de regering gevraagd „op nieuw hun standpunt en beleid met be trekking tot het Zuidmolukse recht van zelfbeschikking in overweging te ne men en te herzien".

De Vallei | 1968 | | pagina 11