Gezondheidskwesties belangrijkste reden bedrijf sbeëindiging „KYP moet overwegen in oppositie te gaan" ontmoet bij DE VRIES de nieuwe generatie van Mercedes-Benz i Vakbeweging houdt eigen verantwoordelijkheid Hoge leeftijd aanvragers U1 Weer zending voedsel en medicamenten voor Biafra Wiesenthal in actie tegen Draganovic Rijkspostspaarbank wijzigt rentevergoedingen ONDERZOEK MIDDENEN KLEINBEDRIJF SNEEUW, VERRASSING VOOR DE KINDEREN Blaiberg viert weder geboorte' Jaar cel voor diefstal van schilderijen Als P.v.d.A. koers niet wijzigt AVG over sociaal statuutDouwe Egberts: GECOMPLICEERDE KETTINGBOTSING f 35.000 verdwenen uit brandkast Weer vleesinvoer uit Joegoslavië INKOMEN MOTIEVEN GEZONDHEID ZUIDVIËTNAMESE DEFENSIE-UITGAVEN WELLICHT OMHOOG Onderga perfektie ais een boeiende belevenis, in de nieuwe generatie van Mercedes-Benz. Maak vrijblijvend een ontdek- kingsril fn het toppunt van veiligheid, kracht en comfort. Uw wagen staat bij ons voor u klaar. Wij staan voor u klaar met alle service en Informatie die u wenst AUTOMOBIELBEDRIJF DE VRIES N.V. Apeldoorn, Amersfoortseweg 16 tel. 05760-15950 Harderwijk, Thorbeckelaan 47. tel. 03410 -42 55 5 IR. GEUZE BENOEMD TOT KAMERHEER KANSEN CRISIS ACHTTIEN ZATERDAG 28 DECEMBER 1968 riEN HAAG Op basis *an een studie dour haar Beroepsstructuur U heelt de commissie sociaal-economische politiek en arbeidsvraagstukken ▼an de Raad voor het Midden- en Kleinbedrijf een ontwerp-rapport samen gesteld over beroep^kermerken en bedrijfsbeëindiging. Dit ontwerp-rapport. dat in de vergadering van de raad op 15 januari a.s. in behandeling komt. beschrijft een aantal kenmerken van de beroepspositie en van de beroeps- j geschiedenis van aanjagers, die zich tot de Stichting Ontwikkeling en Sane ring voor het Midden- en Kleinbedrijf hebben gewend om hulp bij beëindi ging van de onderneming. Die stichting is. zoals bekend is. in 1966 ingesteld. Dit onderzoek naar die kenmerken ia een eerste facetstudie als onderdeel van het meer omvattende onderzoek naar de beroepsstructuur van het mid den- en kleinbedrijf. Voor de studie heeft de werkgroep een/onderzoek gehouden onder de aan vragen van 617 ondernemers in het midden- en kleinbedrijf. Hoewel de re sultaten van het onderzoek, naar in 't ontwerprapport wordt opgemerkt, wel meer licht werpen op een aantal struc tuurkenmerken van de gehele subcate gorie ondernemers met een te gering bedrijfsinkomen, gaat het bij dit on derzoek allereerst om de aanvragers van hulp bij beëindiging van het be drijf. Daarbij is het „te gering bedrijfs inkomen" het norminkomen dat. om aanspraak op hulp bij beëindiging van het bedrijf te kunnen laten gel den. is afgeleid van het minimum loon voor werknemers. Wat de hoofd lijnen van de Stichting Ontwikkeling en Sanering aangaat, komen onder nemers in aanmerking voor genoem de hulp als ze reeds gedurende ten minste tien jaar onafgebroken een bedrijf uitoefenen, gedurende de laatst drie jaar gemiddeld een fis caal inkomen uit hun onderneming hebben gehad, dat lager was dan het minimum-ondernemersinkomen (f 8300 voor de jaren 1964 t/m 1966) en van hun totale fiscale inkomen meer dan vijftig procent verkregen uit de te liquideren onderneming. Volgens de laatst bekende gegevens had in 1964 ongeveer 29 procent van de ondero ethers in het midden- en kleinbedrijf een inkomen uit het be drijf van minder dan f 7600 per jaar. Voordat het onderzoek werd gehouden stond al vast dat de aanvragers van hulp bij beëindiging van het bedrijf een betrekkelijk hoge leeftijd en een betrekkelijk gering inkomen zouden hebben. Van de 617 aanvragers die op 1 ja nuari 1967 hulp verzochten waren er twee jonger dan 45 jaar, vier jonger dan 49. 26 jonger dan 55 en de rest ouder. Er waren 71 bij die tussen de 65 en 69 jaar oud waren, 29 tussen de 70 en 74 en 16 van 75 jaar en ouder. Van die 617 waren 64 vrouwen. Het gemiddeld netto-jaarinkomen uit het bedrijf in de laatste drie jaar had voor 64 van de 617 aanvragers minder dan f 2000 bedragen, voor 170 tussen de f 2000 en f 4000, voor 197 tussen de f 4000 en f 6000 voor 131 tussen de f 6000 en f 8000, voor 38 tussen de f 8000 en f 10.000 en meer. Van de 617 bij het onderzoek betrok ken aanvragers hadden 164 een bedrijf in de sector nijverheidsambacht, 363 in die van detailhandel, 19 detailhandel ambacht gemengd, 5 in horeca, 9 in ver voer, 36 in dienstverlenende ambachten •n 21 in overige sectoren. Het noorden (Groningen - Friesland - Drente) leverde liet grootste aantal aanvragers: 156. Het oosten (Gelder land - Overijssel) 74. Het westen (Utrecht, Noord- en Zuid-Holland, zon der de drie grote steden) 133. Het zui den 15 en de drie grote steden tezamen 104. Zestien van de 617 aanvragers had den zich voor 1920 al gevestigd. 51 ln de jaren 1920-'24, 108 in 1925- 29. 167 in 1930- 34. 129 in 1935-39, 37 in 1940- 44. 46 in 1945-'49. 39 in 1950- 54 JOHAKK ESBURG Op 2 ja- vuari zal met recht „een groot kind" in Kaapstad met een taart en een kaars zijn eerste wederge- geboortedag" vieren. Het is de 59- jarige tandarts in ruste dr. Philip Blaiberg, die op 2 januari 1968 in het ziekenhuis „Groote Schuur in Kaapstad een nieuw hart kreeg van de niet blanke-textielarbeider Clive Haupt. De operatie werd verricht door prof. Chris Barnard. Sinds de operatie van bijna een jaar geleden heeft dr. Blaibergdie zichzelf „een optimistische fata list" noemteen taaie wil getoond om in leven te blijven, hoewel hij er zich van bewust is. dat elke dag een keer ten kwade kan brengen. Deze sterke wil heeft hem over twee ernstige crises na zijn operatie heengeholpen. Tn juni 1968 moest Blaiberg weer in het ziekenhuis Groote Schuur op genomen worden wegens een lever- aandoening. Langzaam genas hij. Maar drie toeken later kreeg hij 'n gevaarlijke long complicatie. Men vreesde het ergste. Hij kwam er doorheen, mede dank zij een mid del. het antilymfocytenserum. Van die tijd af ging het bergopwaarts. Dr. Blaiberg. zijn vrouw en zijn 21-jarige dochter bereiden zich thaps zelfs voor op een in maart voorgenomen reis naar Europa en de Verenigde Staten. en 24 sinds 1955. Bij velen, niet bij een meerderheid echter, heeft de drang naar zelfstandigheid naar hun zeggen een rol gespeeld bij het zich vestigen als ondernemer. Andere mo tieven daarvoor waren „meer ver dienen". „goede toekomstmogelijkhe den". „overneming familiebedrijf" en „werkloosheid". Niet minder dan 57 pet. van de 617 aanvragers bleek uitsluitend lager on derwijs te hebben gehad, aldus het ontwerp-rapport, terwijl zelfs 86 pet. beneden het niveau van het uitgebreid lager onderwijs was gebleven. Van de aanvragers hebben 603 (98 pet.) na het verlaten van de school als werknemer gewerkt, van wie 60 pet. uitsluitend bij vreemden en de rest bij familieleden. Van die 603 von den 444 dat de werknemerservaring la ter goed van pas is gekomen. Voor niet minder dan 529 van de 617 aanvragers (85.8 pet.) is het be drijf waarvoor hulp ter beëindiging daarvan werd aangevraagd, het enige geweest dat ze hebben gehad. Van de 617 hebben 359 zelf een bedrijf opge richt, 131 anderen hebben het van de ouders overgenomen. 94 van vreemden gekocht. De belangrijkste beweegreden om hulp te vragen was een slechte gezondheid (43,^ peet. van de aanvra gers). 36,3 pet. noemde de financië le toestand als motief, of wel te ho ge kosten, geen toekomst, geen ver betering mogelijk, 31,3 pet. gaf als reden op de hoge leeftijd. 11,2 pet. noemde de concurientie hetzij te groot, dan wel toegenomen, hetzij te veel collega's in de buurt, verdron gen door grootwinkelbedrijf of su permarkten. In het ontwerp-rapport wordt onder meer opgemerkt, dat de hulp bij be ëindiging van het bedrijf voor de aan vragers vooral wordt gezien als een oudersdoms- en/of arbeidsongeschikt heidsuitkering. De aantrekkingskracht van de geboden gelegenheid tot hulp is gering voor ondernemers, die jon ger zijn dan 55 jaar. Die hulp is n.l. geen blijvende., welvaartsvaste uitke ring, maar een uitkering-ineens van in de regel f 2000. Daarnaast moet de ge wezen ondernemer, die jonger is dan 55 jaar ander werk zien te vinden, het geen bijzonder moeilijk is. Overigens is de leeftijdsgrens voor een blijven de uitkering verhoogd van 55 op 58 jaar. De commissie van de Raad voor het Midden- en Kleinbedrijf beveelt onder meer een herziening van de uitkerings voor waarden van de stichting aan. SAIGON Zuid-Viëtnam wil ondanks het vredesoverleg in Parijs zijn defen sieuitgaven volgend jaar met 32 njil- jard piaster (ca. 950 min gulden) ver hogen, zo zeiden regeringskringen .in Saigon gisteren. Op de begroting is voor defensie 85 mld piaster (2.4 mld gul den) uitgetrokken tegen 53 miljard dit jaar. Een eerste reden vormen de kos ten van Zuidvïëtnams volledige mobili satie, die het afgelopen halfjaar op gang is gekomen. De kamer van afge vaardigden heeft de begroting, die in totaal 130 mld piaster beslaat, al goed gekeurd, maar de Senaat besnoeide haar met een miljard en het ontwerp gaat nu terug naar de kamer. 0 Niet alleen in Amsterdam, waar deze foto werd gemankt, maar in vele steden en dorpen in het land hebben kinderen kunnen genieten van de sneeuw. Een fijn tijdverdrijf in de kerstvakantie AMSTERDAM De 50-jarige Duitse koopman H. B. uit Keulen is gisteren door de Amsterdamse rechtbank wegens diefstal van schilderijen veroordeeld tot een jaar gevangennisstraf met af trek van voorlopige hechtenis. Er was anderhalf jaar met aftrek geëist. De koopman, die reeds meermalen wegens schilderijendiefstal is veroor deeld, heeft steeds ontkend, maar de rechtbank achtte bewezen, dat hij in de nacht van 11 op 12 mei van dit jaar inbrak bij de Amsterdamse antiquair Guillaume Franssen en daar twee schil derijen met een geschatte waarde van f 35.000 ontvreemdde. BREDA De voorzitter van de Jongerengroep van de Katholieke Volkspartij, ir. J. J. A. C. Stienen. meent dat de KVP moet overwegen in de oppositie te gaan, indien de PvdA vasthoudt aan het standpunt van ir. Vondeling, dat de KVP geen regeringspartner is. H|j verklaarde gisteren bij de opening van het tweedaags kerstcongres over cultuur, politiek en jeugdbeleid dat, als de PvdA bl|jkt b|j de afwijzing van ir. Vondeling en de KVP geen geschikte partner zou kunnen vinden om het programma uit te voeren, bijvoorbeeld D '66, „wjj er dan eens moeten gaan denken om in de oppositie te gaan. Dit zou ook voor KVP zelf wel eens goed zijn". De heer Stienen verklaarde, dat ir. Vondeling, kennelijk in een gefrus treerde stemming, een boek had ge schreven, dat ver beneden het peil lag dat men van hem had mogen ver wachten. In dit boek wordt de kans op samengaan met de KVP 0,0 genoemd. „Indien ir. Vondeling voorzitter 1DVERTENT1E DEN HAAG Met ingang van 15 de cember 1968 is benoemd tot Kamer heer in buitengewone dienst van Hare Majesteit de Koningin, ir. M. A. Geuze te Poortvliet. De heer Geuze werd ge boren op 22 februari 1917 te Poortvliet. Hij bezocht de rijks HBS te Bergen op Zoom en studeerde aan de Landbouw hogeschool te Wageningen. Hij is land bouwer te Poortvliet, ere-voorzitter van de Zeeuwse Landbouwmaatschappij en voorzitter van het bestuur van de Sui kerunie U.A. Hij is voorzitter van de Commissie Waterhuishouding, lid van de Raad van de Waterstaat en voorzit ter van de technische commissie van de Confédérations Europeénne d'Agricul- ture. Van 6 november 1956 tot 18 december 1967 was de heer Geuze lid van de Eer ste Kamer der Staten Generaal en van september 1961 tot september 1968 lid vap de interparlementaire Beneluxraad. Ir. Geuze is officier in de orde van Oranje-Nassau. JTRECHT ln een communiqué naar aanleiding van de totstandkoming van een sociaal statuut (in plaats van een „gewone" c.a.o.) bjj Douwe Egberts, heeft de Katholieke Bond van Personeel in de Agrarische Voedings- en Genot- middelenbedrijven (AVG) met nadruk gesteld, dat de vakbeweging haar eigen verantwoordelijkheid behoudt en dat die verantwoordelijkheid zich niet oplost in die van de onderneming. De AVG, een van de bij het overleg met de directie van Douwe Egberts be trokken vakbonden, staat positief tegenover de bereikte overeenstemming. De bond meent, dat het sociaal beleid in ruime zin moet worden geïntegreerd in het ondernemingsbeleid. Een kettingbotsing in Harper Woods in de Amerikaanse staat Michigan leverde dit chaotische beeld op: ongew 65 auto's waren bij dit gecompliceerde ongeluk betrokken. Er waren zes personen die lichte verwondingen oplii pen. De aandeelhouders hebben een con trolerende en corrigerende taak t.a.v. de produktiefactor kapitaal de com missarissen t.a.v. de produktiefactor leiding. De AVG is van oordeel, dat (gezien de bestaande driedeling kapi- taal-arbeid-leiding) analoog daaraan een soortgelijke taak is weggelegd voor de vakbeweging ten opzichte van de factor arbeid. Vooral de ondernemingsraad en de daarvan afgeleide organen moeten bin nen de onderneming een belangrijke rol vervullen bij het integratieproces. Maar de AVG meent, dat deze ontwikkeling eveneens activiteiten van de vakbewe ging in de onderneming nodig maakt, omdat de vakbeweging een eigen ver antwoordelijkheid draagt. Ze zal onder meer een intensief' contact moeten on derhouden met de vertrouwensmannen van de vakbonden in de onderneming en met de vakbondsvertegenwoordigers, die regelmatig deelnemen aan het over leg met de directie. In de nu met Douwe Egberts gesloten overeenkomst ziet de AVG een eerste aanzet, die redelijke kansen biedt voor een verdere uitbouw. Een belang rijke voorwaarde daarbij acht de bond een frequenter overleg tussen de vakbonden en de directie. Dat overleg zal de mogelijkheden moeten openen tot een intensiever beraad. Daarbij zal de aard van de punten die wor den besproken volgens de AVG me debepalend zijn voor het slagen van de nieuwe opzet. In het kader van de brede beleidsop- /et blijft een voor de medewerkers zo verantwoord mogelijke rechtspositie van primair belang. Suggesties als zou de eigen verantwoordelijkheid van de vakbeweging zich hebben opgelost in die van de onderneming acht de AVG niet in overeenstemming met de werke lijkheid van de bestaande ondeme- ningsstructuur en de taak van de vak jeweging. „Het is met deze zin voor de ealiteit, maar anderzijds met het oog >p de nog te benutten mogelijkheden, lat de AVG het vertrouwen bij verde re uitbouw van dit sociaal beleid con- 1 structief mede wil bevorderen", aldus het communiqué. wordt van de PvdA krijgt deze uit spraak meer gewicht en verpest zij het politieke klimaat in Nederland. Als hierdoor Nederland onregeerbaar wordt dan zal de volle verantwoorde lijkheid bij de PvdA liggen", aldus ir. Stienen. Er is geen alternatief, omdat een progressieve concentratie niet tot een regeerbare combinatie kan komen zon der de drie christelijke partijen, aldus ir. Stienen. Hij sprak de hoop uit, dat de PvdA de crisis, waarin zij als gevolg van on derlinge meningsverschillen verkeert, spoedig te boven zal komen. Sinds het laatste congres van de KVP JG in maart toen de radicalen uittraden om zich bij de PPR te voegen is de samenwerking tussen KVP en jongeren groepen aanzienlijk verbeterd. Bij het herschrijven van de beginselverklaring van de KVP zal een door de jongeren vervaardigd stuk als uitgangspunt wor den gebruikt. Ir. Stienen meende, dat de jeugd organisaties van de KVP, ARP en CHU. een avant-garde-positie in de Groep van Achttien zullen moeten in nemen. Medewerking met de Arjos, die evenals de CHJO een vertegen woordiger naan het congres had ge zonden, is nodig om de conservatieve achterban met de Anti-Revolutionai ren mee te krijgen voor een progres sief beleid, aldus ir. Stienen. Hij herinnerde er in dit verband aan, dat volgens een recent opinie onderzoek 88 pet. van de AR-kiezers de voorkeur geeft aan voortzetting van het kabinet-De Jong boven een kabinet-Den Uyl, gevormd door een progressieve consentratie. Voorts prefereert 21 pet. van de AR-kiezers samenwerking met de VVD en 13 pet. met de PvdA. Het beleid van het kabinet-De Jong zal zich geleidelijk meer op het pro gramma van de Groep van Achttien moeten richten. Indien premier De Jong er in slaagt het kabinet in de richting te sturen van het programma zal hij bij de komende verkiezingen acceptabel zijn om in de geest van de Achttien voort te werken, aldus ir. Stienen. De voorzitter van de KVP JG noemde de extra uitgaven van 225 mil joen gulden voor defensie „misschien nog acceptabel" maar toonde zich te leurgesteld over de wijze waarop het besluit naar buiten is gebracht. Al heeft deze regering meer voor ontwik kelingshulp gedaan dan enig ander ka binet, 't blijft te weinig, aldus ir. Stie nen. RIJSWIJK Uit de bi*andkast van de Hema in het Rijswijkse winkelcen trum In de Bogaard is tijdens de Kerst dagen een bedrag van f ,35.000 verdwe nen. Er zijn geen sporen van braak, noch van de inbrekers. DEN HAAG Twee F-27 Troop ships van de Koninklijke Luchtmacht hebben gisteren van de vliegbasis Soes- terberg een zending van Sy2 ton medi camenten en voedingsmiddelen be stemd voor de zieke en gewonde kin deren uit Biafra naar Parijs overge vlogen. Vandaar zal de lading waar schijnlijk vandaag al door Franse vliegtuigen naar Gabon worden ge transporteerd. Dit is de tweede maal, dat de Koninklijke Luchtmacht is in geschakeld bij het vervoer van goede ren voor Biafra. De eerste maal - 25 nov. jl. - betrof het een lading van zeven ton, die ge heel door de minister van Defensie ter beschikking was gesteld. Ditmaal zijn de medicamenten en voedingsmiddelen geleverd in opdracht van de minister# van Landbouw en Sociale Zaken en Volksgezondheid, benevens door de ge zamenlijke huisartsen van Beverwijk en door een aantal particulieren. D® lading, die straks in Gabon zal worden overgedragen aan het medische team van de stichting Terre des Hommes, bestaat uit onder meer vijf ton mage re melkpoeder, die dopr tussenkomst van de ministers van Landbouw is aan gekocht. Een tientonner van 829/832 zware transportcompagnie van de AAT heeft nog voor Kerstmis de melk poeder van Zwolle naar Soesterberg gebracht. Meegezonden werden voorts: 73.500 ampullen triplo-vaccin en ca. 1.100 ampullen anti-tetanus se rum, beschikbaar gesteld door de mi nister van Sociale Zaken en Volksge zondheid, alsmede een hoeveelheid pijnstillende middelen, antibiotica, sul- fatabletten, anti-wormpreparaten en vitaminen, die werden geschonken door de gezamenlijke Beverwijkse huisartsen. Van particuliere zijde werd hieraan kindervoedsël toegevoegd. Tenslotte zijn met deze zending een aantal kerstpakketten meegegaan voor de Nederlandse medische teams, die in Gabon en Biafra werkzaam zijn. Radio-Biafra heeft gisteren de federa le troepen van Nigeria er van be schuldigd, dat zij herhaaldelijk het kerstbestand hebben geschonden. Zo zouden zij o.a. Owerri en plaatsen in het gebied van Aba met kanon nen en tanks hebben beschoten. Vol gens de Biafraanse zender is van Biafraanse kant het vuren niet be antwoord. Inmiddels heeft de federale overheid van Nigeria er in toegestemd, dat het Internationale Rode Kruis zijn vluch ten binnen Nigeria hervat. Op 23 de cember had de regering in Lagos, ken nelijk uit veiligheidsoverwegingen, de ze vluchten verboden. DEN HAAG De minister van Land bouw en Visserij heeft besloten de in voer van vlees en vleeswaren van her kauwers en varkens uit Joegoslavië met ingang van 1 januari 1969 weer toe te staan, „gezien de bevredigende situa tie op het gebied van mond- en klauw zeer in dat land". Ook ontheffingen voor de invoer van levende slachtrunderen zullen op de ge bruikelijke wijze wederom bij de vee- artsenijkundige dienst kunnen worden aangevraagd, aldus een mededeling van het ministerie van Landbouw en Visse rij. WENEN Het hoofd van het in We nen gevestigde documentatiecentrum voor de opsporing van oorlogsmisdadi gers, ir. Simon Wiesenthal, heeft het Zuidslavische ministerie van Justitie schriftelijk verzocht, de voormalige emigranten-priester ipgr. Krunoslav Draganovic te laten ondervragen over mogelijke hulpverlening aan gevluchte nazi-misdadigers. De geestelijke, die na de oorlog in Oostenrijk verbleef, verdween in 1967 onder geheimzinnige omstandigheden in Triest. Kort daarop maakte de regering in Belgrado be kend, dat hij vrijwillig in Zuidslavië was teruggekeerd. Een in dat land te gen hem lopende procedure wegens collaboratie met de nazi's werd toen gestaakt. Draganovic was sinds 1943 als verte genwoordiger van de door de Duitser® gevormde staat Kroatië bij het Vati- caan geaccrediteerd. Volgens een kort geleden verschenen boek van een in Ita lië wonende voormalige SS-leider „Vlucht voor Neurenberg" zou Draga novic een rol hebben gespeeld bij de vlucht van belangrijke nazi's zoals Martin Bormann en de ex-Gestapochef Heinrich Müller. Daartoe zou hij een kantoor in Genua hebben gehad met 'n „filiaal" in Triëst. In zijn brief aan de autoriteiten in Belgrado schreef Wiesenthal, dat Dra ganovic hem vorig jaar met gerechte lijke vervolging had gedreigd als hij hem van hulpverlening aan gevluchte nazi's zou beschuldigen. DEN HAAG Met ingang van 1 ja nuari 1969 zullen enige wijzigingen wor den aangebracht in de rente, die de Rijkspostspaarbank vergoedt op gewone rekeningen, jeugdspaarrekeningen en premiespaarrekeningen en op door deze instelling in het kader van het premie- spaarplan uitgegeven spaarbewijzen. Gewone spaarrekeningen: de rente vergoeding op gewone spaarrekeningen die per 1 januari 1967 werd gebracht op 3,48 procent wordt gewijzigd in 3,5 pet. Deze wijziging houdt verband met het overgaan op elektronische apparatuur voor de renteberekening. Jeugdspaarrekeningen en premie spaarrekeningen: de ren.e.ergoeding op jeugdspaarrekeningen en premiespaar rekeningen bedraagt sedert 1 januari 1967 0,48 pet meer dan de rente die op gewone spaarrekeningen wordt vergoed. Dit verschil wordt op 1 pet gebracht, waardoor de renté op deze rekeningen 4,5 pet. gaat bedragen. Dit is het rente percentage dat ook door de andere spaarinstellingen die aan het premie- spaarplan deelnemen wordt vergoed. Spaarbewijzen: voor de spaarbewij zen, die sedert 1966 in het kader van het premiespaarplan worden uitgege ven, heeft de rentevergoeding tot dus ver 3.5 procent bedragen. De Rijkspost spaarbank is met de andere spaarin stellingen overeengekomen, op de ln 1969 uit te geven spaarbewijzen een rente van 4 procent te vergoeden.

De Vallei | 1968 | | pagina 5