Bouw van 54 woningen in plan Resteren-Zuid Ongevallen door de gladheid VALLEI? Belt 10550 11079 STV-Climax contra sterke opponenten Achterberg heeft al zes jaa. een florerende kleuterschool Gelaagd zaaltoernooi van Valleivogels De Ordonnans hield geslaagde tentoonstelling Baldadigheid in Rhenense binnenstad Bedankt Oud-leerlingen Bergschool hielden volleybaltoernooi Geen vestiging van Uniemetaal Schaakclub organiseert gongwedstrijd Twee gewonden Verloren Veel schade Jaarvergaderijio; van M.A.C.R.O. „Fallei Fügels" recipiëren NIEUWE SCHOOL WAS UITKOMST Ontwikkeling buurtschap is levensbelang ms Veel deelnemers aan mid-wintertocht van Rhenense VVV Instuif van Musketiers Renswoude werd winnaar UW Tafeltennis MARKTBERICHT PUTTEN Uitslagen MAANDAG 30 DECEMBER 1968 iititoi KESTEREN De N.V. Aannemings bedrijf E. van Amerongen te Arnhem wil in het plan-Zuid in Kesteren 54 woningen bouwen. De woningen zijn bestemd voor verkoop en verhuur. Op RHENEN Het bestuur van de Rhenense Schaak Club organiseert vanavond een gongwedstrijd in het ge bouw „Irene". De deelnemers kunnen haantjes winnen. Er wordt rekening gehouden met de minder sterke spe lers, zodat ook die in de prijzen kun nen vallen. In de Osbo-competitie is de stand momenteel als volgt: M. ter Haar 2-2; Van Manen 2-2; v.d Berg 2-11/*; T. van Dijk 2-lVt; H. Visch 2-1 Vi; Van Doorn 1-1; Altena 1-1; Busch 1-1; Ver- woert 2-1; S. van Dijk 2-Vs met een af gebroken partij; Bovenschen 1-0; No- termans 1-0. In de onderlinge competitie is de stand nu als volgt: Ter Haar 7-57s; S. v. Dijk 9-572v.d. Berg 1-4Vs; Visch 3-3; Verwoert 5-3; Notermans 5-3; Van Manen 8-3; Meijer 4-2Va; Bovenschen 2-2; Van Doorn 4-2; T. v. Dijk 4-lVs; Altena 9-Vs; Rijkse 3-0 en Snijders 4-0. OPHEUSDEN Ondanks de niet zo beste weersgesteldheden heeft de Op- heusdense Postduivenvereniging „De Ordonnans" zaterdagavond veel belang stelling ondervonden van de jaarlijkse duivententoonstelling. Voor de expositie hadden de leden van de Ordonnans niet minder dan 230 duiven ingeschreven, zo veel dat het bestuur verschillende klas sen moest instellen. Keurmeester C. Brugge uit Gelder- malsen had een moeilijke taak om alle duiven te keuren en de prijswinnaars aan te wijzen. Kampioen bij de oude Doffers werd een duif van de combina tie Roodbeen en Huibers (die in Tiel op de tentoonstelling pas al 'n 2e prijs had behaald). De oude duivin van de heer B. van Eek behaalde i«n deze klasse het kampioenschap. De uitslagen waren als volgt: OUDE DOFFERS: le combinatie Roodbeen en Huibers, 2e combinatie Kerkstra en Schaap, 3e D. Lindner, 4e H. J. Brukman, 5e G. J. v. Holland, 6e D. Lindner. OUDE DOFFERS: le M. C. Corne- lissen, 2e D. Lindner, 3e D. Lindner, 4e J. v. Neerbos, 5e D. Lindner, 6e M. v. d. Pol. JONGE DOFFERS: le D. Lindner, 2e J. Prijs, 3e D. Verwoert, 4e T. Ver woert, 5e D. Lindner, 6e D. Lindner. JONGE DOFFERS: le D. Ver woert, 2e D. Lindner, 3e G. J. v. Hol land, 4e H. Verwoert, 5e .J v. Neer bos Kesteren, 6e D. Lindner. OUDE DUIVINNEN: le D. Lindner, 2e H. Verwoert, 3e B. van Eek, 4e T. Verwoert, 5e M. v. d. Pol. OUDE DUI VINNEN: le B. van Eek, 2e D. Verwoert, 3e D. Lindner, 4e G. J. v. Holland, 5e D. Verwoert. JONGE DUI VINNEN: le combinatie Kerkstra en Schaap, 2e H. J. Cornelis- sen, 3e D. Verwoert, 4e J. v. Neerbos Kesteren, 5e D. Lindner. JONGE DUI VINNEN: le B. van Eek, 2e H. Verwoert, 3e D. Lindner, 4e D. Lindner, 5e gebr. van IJmeren. LATE JONGEN: le B. van Eek, 2e D. Lindner, 3e O. de Wit, 4e G. Hen- driksen, 5e C. Verwoert. de bouw van een permanent schoolge bouw na zal het gehele plan-Zuid met de bouw van de 54 woningen rijn ge realiseerd. Burgemeester en wethouders hebben geen bezwaar tegen de plannen van 't aannemingsbedrijf. Zij stellen de ge meenteraad voor de benodigde perce len bouwterrein aan de N.V. Aanne mingsbedrijf E. van Amerongen te ver kopen voor een grondprijs van f 32, per ni2. De vestiging van een bedrijf van Unie metaal N.V. uit Heemstede op het in dustrieterrein in Kesteren gaat niet door. Burgemeester en wethouders stel len de raad voor een eerder genomen besluit tot verkoop van een perceel in dustrieterrein aan deze firma, in te trek ken. VEENENDAAL De 66-jarige me vrouw Van S. uit Veenendaal kwam gistermiddag op de Kerkewijk, ter hoogte van de Spoorlaan vanwege de gladheid ten val. De dame moest met een hersenschudding en inwendige kneuzingen in het Julianaziekenhuis worden opgenomen. Eveneens vanwege de gladheid moest gisteren het 14-jarige zoontje van de familie van de B. in het ziekenhuis worden opgenomen. Bij een glijpartij in het Rembrandtpark viel de knaap met zijn arm door een ruit. Met een diepe vleeswond moest hij worden overgebracht naar het Julianazieken huis, vanwaar hij later werd vervoerd naar het St. Elisabethziekenhuis in Arnhem. ELST Verloren: herenbril, da mespolshorloge en een Lips huissleu tel. Inlichtingen: Rijkspolitie te Eist. RHENEN De binnenstad van Rhe- nen werd tussen kerst en oudjaar geteis terd door een golf van baldadigheid. Van enkele geparkeerd staande au to's werden banden doorgesneden, ver schillende gebouwen, waaronder het nieuwe kerkgebouw van de Ned. Pro testantenbond aan de Beukenlaan en de nieuwbouw naast het gemeentehuis, werden met witte verf besmeurd. Zelfs de Kerstboom, die op initatief van de plaatselijke VVV onderaan de Molenstraat was geplaatst, moest het ontgelden. Er werden niet alleen veel lampen stuk gegooid, maar ook ver schillende exemplaren eruit gedraaid en meegenomen. Ook de kabel werd in stukken gesneden. De boom heeft na eerste kerstdag dan ook niet meer ge brand. Deze baldadigheid betekent voor velen extra (onnodige) kosten. Nog vrij onverwacht heeft Koning Winter dezer dagen voor een ander landschap gezorgd. Toonden eerst de vorst en een onbeduidende sneeuw val reeds de macht van de genadeloze heerser, nu werd plotseling de wat sober uitziende wereld bedekt door zijn zachte, smetteloos witte mantel. De sneeuw kan de mensen die van schoonheid houden in verrukking bren gen, de jeugd enorm veel plezier bezorgen ende ambtenaren van ge meentewerken desperaat naar het hoofd doen grijpen. De sneeuw eist elk jaar weer haar tol. Onder andere op de wegen. Maar aan de andere kant maakt zij van vele delen der aarde stukjes fijnzinnige schoonheid, die sterk tot de verbeelding spreken. Zoals op deze foto, waarop Koning Winter zijn geweldige artisticiteit weer eens bewees bij het creëren van dit landschap ADVERTENTIE Tot 17.30 uur u dan even a.u.b. Van 17.30- 19.30 uur dan brengen wij hem nog Alleen voor Veenendaal 's Zaterd. van 16.30-17.30 uur RHENEN TEL. 3328 VEENENDAAL De indeling van STV - Climax in de promotiegroep van de hoofdklasse is bekend geworden. Zo als was te verwachten ontmoeten de Veenendalers zeer sterke tegenstan ders, maar zij kunnen, vrij van degra- datiezorgen, onbevangen achter de tafel verschijnen en zullen voor verschillende van deze teams nog een gevaarlijke op ponent blijken te zijn. Van de tegen standers uit het eerste deel van de com petitie is alleen Irene uit Tilburg over gebleven. Voor de rest zijn het alle on bekende ploegen voor de Climax-for matie. De groep bestaat uit de volgende teams: Irene - Tilburg, JSV - Vught, LST - Schiedam, Treffers - Roelofs- arendsveen, Twenty One Up - Rotter dam, STV-ClimaxVeenendaal. De 2de helft van de competitie gaat op 11 januari van start. Ook het derde team van STV-Climax is na een grote overwinning op PSVA uit Dronten op de eerste plaats geëindigd en gaat sa men met z'n grote concurrent Swift (Wageningen) over naar de promotie- groep. Beide teams leden slechts een maal een nederlaag nl. Swift bij STV- Climax 3 en dit laatste team de return in Wageningen. Door een veel beter gemiddelde (2 voor en 10 tegen) eindigden de Veenen dalers wat op de eerste plaats. Dat de ze ploeg zeer homogeen is blijkt wel uit het feit dat de drie spelers precies de zelfde resultaten behaalden, (ruim 83 pet.). Van Beek verloor 4 partijen, maar speelde 2 wedstrijden niet mee (24 gespeeld, 20 gew., 4 verl.). De Kleu- ver en v. Eist speelden beiden 30 par tijen, waarvan zij er 25 wonnen en 5 verloren. De inhaal-wedstrijd tegen de Arnhemse politiesportvereniging lever de geen enkele moeilijkheid op en werd door STV-Climax met 10-0 gewonnen. In deze afdeling is Smets van Swift nu topscorer met slechts 2 verliespar- tijen, terwijl de drie STV-Climax-spe- lers gezamenlijk op de 2de plaats ko men. RHENEN De motor- en autoclub „Macro"-Rhenen komt op donderdag 16 januari in het repetitielokaal van de harmonie „Ons Genoegen" bijeen voor het houden van de jaarlijkse algemene ledenvergadering. De agenda vermeldt als aftredende bestuursleden de heren G. H. W. Kroes en J. van Laar. Beiden hebben zich herkiesbaar gesteld. Op vrijdag 10 januari organiseert de zelfde vereniging een gezellige avond voor leden met echtgenoten en verloof den in „De Munt" aan de Muntstraat. Op vrijdag 24 januari wordt een drop ping gehouden. De start is bij het ge bouwtje van „Ons Genoegen". SCHERPENZEEL De door de Ned. Herv. Kerk in Scherpenzeel be roepen predikant ds. Koele uit Nijkerk heeft voor dit beroep bedankt Dit is het derde bedankje sinds het vertrek van ds. Cazander. VEENENDAAL De Friesche ver eniging voor Veenendaal en omstre ken, „Fryske Falei Fügels", houdt op 13 januari a.s. om 8 uur voor haar leden en eventuele nieuwe leden een nieuwjaarsreceptie in Hotel-Restau rant „De Korenbeurs" aan de Markt te Veenendaal. Dit in tegenstelling tot vorige berichten onder andere in haar verenigingsblad „Us Pompeblêd" Alle leden van de vereniging zijn ver zocht Friezen die nog geen lid zijn, mee te nemen naar deze bijeenkomst. Ili.—1 WW II II RHENEN Zes jaar geleden, om precies te zijn mei 1962, werd in de openbare lagere school van de buurtschap Achterberg gestart met het kleuteronderwijs. Het was een novum, maar met het hoofd van ge noemde school, de heer A. M. van de Waal, algemeen geacht en gezier in Achterberg, als promotor, were het al direct een geslaagde start. Mevrouw Klootwijk uit Rhener nam de leiding op zich totdat Ria ter Haar in oktober van datzelfde jaar met een diploma als kleuter leidster op de proppen kwam en een aanstelling kreeg. Mevrouw Kloot wijk trok zich terug en mejuffrouw R. ter Haar nam haar plaats in. „Ik kwam hup-van-de-kweek bij veertig kindertjes", vertelde zij gis teravond in baar geriefelijke flat te Wageningen. „Een paar kwamen er uit Rhenen, de rest was afkomstig uit Achterberg zelf. Die Rhenense kindertjes konden in de stad niet meer geplaatst worden, vandaar dat ze noodgedwongen in Achterberg naar school kwamen. We hadden een lokaal tot onze be schikking in de openbare school. Het lag op het noorden. Ik herinner me nog dat ik twee winters „stierf" van de kou en kindertjes niet minder. Maar al gauw was al dat ongerief vergeten, net zo goed als dat kleine speelterreintje, afgezet met kippe gaas op de speelplaats van de „gro te" school met alle ongemakken van voetballende jongens. Want al gauw bouwde het gemeentebestuur een se mi-permanent schoolgebouw aan het Ruiterpad. Een éénklassige kleuter school, waar ik tot op vandaag nog in zit. Na drie jaar in de „Vallei- school" had ik eindeldjk mijn eigen „home". Er is nog een hoofdenka- mertje in en er zijn natuurlijk kin dertoiletten. Een pracht oplossing is dat toen geweest en nog". Mej. Ter Haar vertelt dat zij af en toe hulp kreeg van kwekelingen, die bij haar aan de school praktijk kwamen opdoen. Maar meest van tijd staat zij er alleen voor. De hoofdleidster van de Achter- bergse kleuterschool heeft in de af gelopen zes jaar enkele honderden kinderen zien komen en gaan, „Ze gaan hier graag naar school. Het zijn praktisch allemaal kinderen van de boerderij. Prettige kinderen met prettige ouders. Vaak komen of moe der of vader een praatje maken om eens te informeren hoe het op school gaat met de kleintjes. Zelf zijn de kinderen zo enthousiast, dat wanneer ze soms ziek zijn al naar school wil len als ze nog niet eens van de dok ter naar buiten mogen. Wanneer ze eenmaal op de lagere school zijn aangeland komen ze zelfs nog vaak bij me aanlopen. Vooral de meisjes komen dan helpen. Leuk, dat ze op die manier aan willen geven dat ze de tijd, doorgebracht op de kleuter school, nog niet zijn vergeten. Mej. Ter Haar wordt nog enthou siast wanneer ze spreekt over de in gebruikneming van het nieuwe schoolgebouw aan het Ruiterpad. „We kwamen vanuit een donker hok in licht, lucht en ruimte", zegt ze. „U kunt zich voorstellen wat dat voor de kleuters en voor my zelf moet hebben betekend. Ook de ruim te buiten de school was aanzienlijk beter en royaler. We kwamen van de hel in de hemel". Intussen is de Achterbergse be volking er al aan gewend om een kleuterschool te bezitten. Men vindt het vandaag de gewoonste zaak van de wereld. Maar het is toch nog maar zes jaar geleden dat men deze vorm van onderwijs in deze buurt schap dn het geheel niet kende. De nieuwe kleuterschool Af en toe heeft mej. ter Haar wel eens gedacht dat de school moest worden uitgebreid. Dan was de wachtlijst zo groot, dat er wel twee klassen konden komen. Maar telkens wanneer het tijd van aanmelding was voor nieuwe leerlingetjes, dan was het aantal weer precies vol doende voor één klas. „Voor de toekomst kan ik echt geen prognose maken. Wel staat het voor mij als een paal boven water, dat de groei van de school parallel zal gaan met de ontwikkeling van Achterberg. Wordt er een soort be stemmingsplan gemaakt door de ge meenteraad, dat wil zeggen dat er dan ook woningen zullen worden ge bouwd, ja dan zit er groei in mijn school. Komt dat bestemmingsplan er niet, nou ja, dan zal de kleuter school echt voorlopig nog met ver dwijnen, maar ook niet kunnen uit breiden. De school heeft nog vela ja ren levensvatbaarheid. Mej. Ter Haar toont een foto uit 1.962. „Kijk", zegt ze, „dat zijn kin deren die nu al zes jaar ouder zijn en praktisch allemaal in de vijfde klas van de lagere school zitten. Er is in de raad al meerdere ma len door bepaalde fracties aange drongen om aan Achterberg de no dige aandacht te besteden. Mejuffrouw R. ter Haar met de leerlingen van haar school, gefoto grafeerd in 1962. 4 RHENEN Het begint zo langza merhand een traditie te worden, dat leerlingen, oud-leerlingen en leraren van de „Bergschool" voor christelijk mavo te Rhenen in de kerstvakantie een volleybal-ontmoeting hebben om een wisselbeker, de zogenaamde „Berg- schoolcup". Voor de derde maal waren ruim hon derd deelnemers en supporters bij el kaar in de nieuwe gymnastiekzaal aan de Larikslaan, gelegen op een steen worpafstand van de school. Er werd van half twee tot half zes enthousiast gespeeld en tenslotte kon RHENEN Mede dank zij een aan kondiging door middel van fraaie op namen van de Grebbeberg via de Ne derlandse Televisie Stichting op de avond van eerste Kerstdag trok VW- Rhenen zaterdagmiddag een enorm aantal liefhebbers - zelfs vanuit Fries land - voor de midwinterwandeling on der leiding van excursieleider Adriaan P. de Kleuver. Het parkeerterrein naast de militaire begraafplaats was bijna te klein om de vele auto's te kunnen bergen. Dank zij de 's nachts gevallen sneeuw was het landschap bij uitnemendheid geschikt voor de wandeltocht, die bij de deelnemers bij zonder in de smaak is gevallen. de beker worden overhandigd aan Han van Dijk, aanvoerder van het team van oudleerlingen 1966, dat verder bestond uit Jan Seesink, Elle Ellens, Rob Deyers, Kees Meijer en Teunis Jansen. De leraren eindigden op de derde plaats, maar hadden het genoegen om het team 1968 te verslaan. De dames hadden een eigen poule. Nummer één werd een oudleerlingenteam bestaande uit Tineke Zandijk, Janneke Zandijk, Betty van de Hoeve, Wilma Eimers, Li- na Brink. Aangezien er elk jaar een paar teams bijkomen, denken de organisatoren er over een volgende keer een hele dag aan het toernooi te besteden. ELST Voetbalvereniging Muske tiers uit Eist organiseert op vrijdag 3 januari a.s. een nieuwjaars-instuif an nex contactavond voor haar leden van af 18 jaar. PUTTEN Eiermarkt: aanvoer dins dag 116.000 eieren. Prijs kippeëieren f 15,25f 16,25, kg-prijs f 2,50 op basis van 63 gram; jongehenneëieren f 13,50 f 15,00; eendeëieren f 13,00; alles per 100 stuks. Handel: goed. Veemarkt. Aanvoer: 47 biggen. Prijs f 70,00f 80,00 per stuk; handel: goed. Verder 2 drachtige zeugen. Prijs oude drachtige zeugen f 450f 525, jonge drachtige zeugen geen aanvoer. Handel: matig. SCHERPENZEEL Sportvereniging Valleivogels heeft het afgelopen weekend een zeer geslaagd zaalvoetbaltoernooi gehouden. Er was op belde dagen een grote publieke belangstelling in de gemeentelijke eierhal in Scherpenzeel. De organisatie was in handen van de jeugdcommissie van Valleivogels, bestaande uit de heren D. v. Wük, H. Robbers en A. Osnabrugge. Als scheidsrechters fungeerden G. van Bruggen en A. Veldhuizen. De meespelende verenigingen waren Valleivogels, Scherpenzeel, Renswoude en Barneveld. Vrijdags om 1 uur werd begonnen met de welpen. In deze ron de wist Renswoude door het veroveren van 6 punten de leiding te nemen, ge volgd door Valleivogels met 3 punten. Bij de adspiranten B finishte Valleivo gels als eerste met 6 punten, gevolgd door Renswoude met 3 p. Er was nu weer volop spanning. Za terdag werd gestart met de aspiranten A. Nu nam Renswoude weer de leiding met 5 punten. Valleivogels verzamelde er 4 en Scherpenzeel begon zich te we ren door 3 punten op te eisen. De laatste ronde moest nu de beslis sing brengen. In deze serie vergaarden de junioren van Renswoude slechts één punt doordat vooral Barneveld en Scherpenzeel uitstekend speelden. Valleivogels wist twee punten te be machtigen waardoor Renswoude en Val leivogels gelijk eindigden. Renswoude werd tenslotte winnaar door een beter doelgemiddelde. De uitslagen waren: Welpen Scherpenzeel - Barneveld 37; yallel- vogels - Renswoude 02; Scherpenzeel - Renswoude 06; Valleivogels - Barne veld 10; Scherpenzeel - Valleivogels 11; Barneveld - Renswoude 02. Aspiranten B: Barneveld - Renswoude 11; Scher penzeel - Valleivogels 02; Barneveld- Valleivogels 23; Scherpenzeel - Rens woude 23; Valleivogels - Renswoude 32; Scherpenzeel - Barneveld 12. Aspiranten A: Scherpenzeel - Barneveld 3-1; Val leivogels - Renswoude 02; Renswoude - Scherpenzeel 22; Barneveld - Vallei vogels 13; Scherpenzeel - Valleivogels 12; Renswoude - Barneveld 41. Junioren: Barneveld - Renswoude 32; Vallei vogels - Scherpenzeel 00; Barneveld - Valleivogels 20; Renswoude - Scher penzeel 03; Valleivogels - Renswoudt 00; Scherpenzeel - Barneveld 23. Nadat de voorzitter van de jeugdcom missie, de heer D. v. Wijk, alle mede werkers had dankgezegd, reikte hfl dc volgende prijzen uit: eerste prjjs: Rens woude met 15 punten; tweede prjjs: Val leivogels, 15 punten; derde prijs: Barne veld met 11 punten en de vierde prijs was voor Scherpenzeel met T punten

De Vallei | 1968 | | pagina 3