Renswoude krijgt een modern gemeentehuis Verandering zondagsdienst in Rhenen VALLEI? Belt 10550 11079 B. en W. willen eigenaar geen financieel voorschot geven W oning in Opheusden nog steeds verstoken Trekking prijzen van elektriciteit St.-N icolaasactie Auto op lot nr. 700837 Licht van kaarsen en olielampen RHC versloeg i n zware wedstrijd Spirit (9-8) Besloten vergadering over samenvoeging van drie gemeenten Beroepen Ede Beleid Bekendmaking Chauffeur na botsing met trein ongedeerd LONAS KRIJGT f 18.000 Schipbreuk Inbrekers gingen er vandoor met kantoor servies Onverantwoord Halschool won zwemtoernooi ru3a,a 3 DINSDAG 31 DECEMBER 1968 ADVERTENTIE RENSWOUDE Om 8 uur gaf bur gemeester J. A. Hosang met een forse hamerklap te kennen, dat de raadsver gadering geopend was. Direct daarop ■loot hij hem weer, om in gesloten zit ting te gaan. Bijna drie kwartier lang spraken de leden van de Renswoudese gemeenteraad achter gesloten deuren over de voorgenomen grenswijziging en samenvoeging van de gemeenten Renswoude, Scherpenzeel en Wouden berg. Hoewel enkele raadsleden be zwaar aan wilden tekenen, maakte de burgemeester hen duidelijk, dat er geen schijn van kans was, dat er met hun bezwaren rekening gehouden zou wor den. Na de heropening van de vergade ring verscheen de architect Van Linzen in de raadszaal, die een uitvoerige toe lichting gaf over de bouwplannen van het nieuwe gemeentehuis. In de verga dering ging de raad akkoord met de gemeentebegrotingen voor 1969 en met een krediet van f 4.200,- voor het aan leggen van een speelterreintje aan de BURGEMEESTER Wel beleid Geboren: Janna J., d. v. P. Bos en J. van de Munt; Albertus, z. v. J. H. de Leeuw en M. Veldhuizen; Paul A. Chr., z. v. Chr. J. A. ter Horst en E. Th. Bertou; Teunie E., d. v. G. van Omme en G. Kroesbergen; Berend, z. v. G. Veenendaal en C. van den Brink; Herman W., z. v. G. van Amerongen en G. Willemsen; André L. G., z. v. C. G. Lucas en Th. G. Bouwman; Etienne Th., z.v. B. H. ten Böhmer en E. J. A. Pastoors; Gerritje H. A., d. v. E. Pa ter en R. W. van Ginkel; Jacoba, d v. G Bos en H. Vermeer; Woutera, d. v. D. van de Kaa en M. C. van der Wall; Angelina C. J., d. v. F. van Hoeflaken en H. J. Voest; Alexander, z. v. C. van Dam en A. Krop; Antonia M., d.v. J. van Donkelaar en A. van Donselaar; Dirkje M., d. v. B. van Geerenstein en G. Nijburg; Robert F., z.v. C. P. Uit- tenbogaard en R. Pitlo; Sandra H., d. v. H. J. Schuurman en P. H. van de Peppel; Gerard, z. v. M. Roseboom en A. Bouwheer; Hendrika G., d. v. D. K. Meijer en H. G. Borghuis; Evert, z. v. E. Jacobsen en R. Kennis; Ge rard, z.v. T. Lagemaat en G. Vermeer; André, z. v. G. Aalbertsen en I. van Mastbergen; Jakob E. F., z. v. T. J. Siefkens en E. van Welij; Andries P., z. v. J. Oskam en G. P. Hol; Aar- noudt, z.v. A. J. Oskam en M. G. van Beekum; Annette, d.v. J. A. van de Weerdt en A. A. van Beek; Beatrix M., d.v. H. van den Brink en B. van den Brink; Hermanus E., z. v. D. A. H. van Harselaar en R. van de Wetering; Corno, z. v. N. van den Berg en G. Lans; Willempje, d. v. P. N. Klok en J. Th. van Amerongen. Ondertrouwd: Christiaan W. Blom en Marijke Kling; Elzienus A. de Groot en Marianne H. Weyland; Wil lem Schrijver en Janny van de Kui len; Antonius van Hulst en Gerritje W. Klarenbeek; Jan den Broeder en Meta Beumer; Johan A. Eggink en Magola Gonzalez Restrepo. Getrouwd: H. van Ree en D. L. van Nieuwenhuijzen; W. van de Zilver en G. Methorst; J. J. S. Broertjes en A. N. Busser; G. M. van Hoef en T. van Eek; B. J. W. Whien en J. C. C. van der Lelie; P. J. Jansen en C. van Veldhuisen; J. van de Kraats en G. Hol; A. M. Lpuman en A. W. M. H. Mombarg; M. van Egdom en T. C. Vink; C. Kieft en M. Buitenhuis; C. Bol en G. Borren; H. Venema en J. E. A. Moolenaar; B. van Laar en J. A. Klok; L. Mekking en A. van Roekei; G. Blankespoor en E. Meerveld; R. J. Visser en J. P. Verkade; N. Laterveer en A. Bosman; J. W. van de Pol en H. M. van Middendorp; W. P. Omta en T. J. E. Jansen; B. A. Heij en M. Vink; P. G. H. Uges en W. M A Wei- mar; E. C. Hansen en A. E. J. van Deutekom; J. W. Okhuijzen Mulder en J. Akma; A. F. X. C. Mientjes en B. M. H. van der Plaat; H. J. de Vos en J. F. van der Schelde; M. Kukulj en J. B. I. van Schuppen; H. C. A. Corne- lisse en J. P. van Bemmel; T. C. M. Wijsman en A. M. G. de Boer; H. Pol en H. G. Nijburg; L. van der Sluis en H. E. W. Blom; G. Roskam en W. H. Methorst. Overleden: Gijsbert van de Kraats, 69 jr.; August Breuer, 70 jr.; Aleida Th. van Zwam, e/v H. J. Hardeman, 51 jr.; Betje van der Hoef, e/v C. El- bertsen, 68 jr.; Adriana van Roest e/v H. D. Dijkland. 79 jr.; Albert G. van Manen, 66 jr.; Klarus Jacobsen, 77 jr.; Gerardus L. Bol, 76 jr.; Hendrika G Borghuis, e.v. D. K. Meijer, 25 jr.; Jo hanna G. de Nijs, geh. gew. met R Belksma, 95 jr.; Willem E. Lammers, 66 Jr. sr Oude Holleweg. Uit de uiteenzetting van de heer Van Linzen bleek, dat Renswoude een mo dern bouwwerk als gemeentehufs krijgt. Voor een groot deel uit beton opgetrok ken en twee verdiepingen hoog. De be nedenverdieping wordt voornamelijk gebruikt voor „bredere" doeleinden, als BB-commandopost, ruimte voor een maatschappelijk werker en archief, ter wijl de ruime hal als trouwzaal kan dienstdoen. Ook een koffiekamer is hier gepland. De bovenverdieping heeft de bestuurlijke vertrekken toebedeeld ge kregen, met ondermeer een werkkamer voor de burgemeester. Alle vertrek ken liggen langs de gevels. In het mid den komt de raadszaal, waarvan de wanden van hout niet geheel tot aan het plafond zullen worden opgetrokken. Details van uitvoering kunnen nog be sproken worden en zijn nog niet be kend. Voor de „naakte" bouw begroot te de architect een bedrag van f 500.000,-. De raad voteerde f 100.000 meer om het geheel te kunnen aankle den. Zonder enig bezwaar van de zijde van de raad werd aan de verlangens voldaan van een comité, gevormd uit bewoners van de Van Reedeweg, om een speel terrein in te richten. De gemeente plaatst een aantal toestellen en legt het verdere terrein aan. Het comité krijgt het daarna in bruikleen en zal voor het onderhoud zorg moeten dragen. De gemeentebegroting riep, na een uit voerig afdelingenonderzoek niet veel vragen meer op. Slechts de heer H. Stoer (chu) wist er nog een zestal te for muleren. ,U vertelt, dat de benodigde grond voor het uitbreidingsplan Noord ontei gend zal worden. Is er reeds contact geweest met de bewoners van de Dorps straat, die hiervoor een deel van hun achtertuinen moeten afstaan?" zo vroeg hij ondermeer. De burgemeester ver telde dat dat niet het geval was. Men had tot nu toe slechts met de familie Taets van Amerongen onderhandeld, omdat die het grootste deel van de grond moet leveren. Er zou echter nog voor men een onteigeningsprocedure op gang liet komen onderhandeld worden met de andere grondeigenaren. De duur van de gehele procedure schatte de bur gemeester op tenminste 18 maanden. De heer Stoer zei ook: „Ik ben van mening, dat het college geen bepaalde gedragslijn volgt bij het tegengaan van clandestiene bouw. Na de afbraak van de garage had ik gehoopt dat het hete hangijzer eindelijk uit het vuur geno men was, maar ik lees nu dat andere gevallen in studie zyn. Daardoor heb ik het idee gekregen, dat het college geen beleid heeft. Ik betrer het trou wens, dat u de raad alleen In een be sloten vergadering over deze kwestie wilt inlichten. Ik zou dit graag in een openbare raadsvergadering behandeld willen zien". De burgemeester was het bepaald niet met de CHU-er eens: „Dat we geen beleid zouden voeren is een te krasse uitdrukking. De clandestiene bouw is duidelijk een zelfbestuurszaak van het college, dus daar wil ik beslist niet in een openbare raadsvergadering over praten. Bovendien zouden er dan na men genoemd moeten worden en daar ben ik tegen. Bovendien zijn de geval len die in studie zijn niet alleen garages of andere bouwsels die niet door men sen bewoond worden. U begrijpt dat er consequenties zijn, als we een te strak ke lijn gaan doorvoeren. De garage- afbraak heeft echter echt niet als af schrikwekkend voorbeeld gediend. Binnen korte tijd zult u meer van ons horen". De heer Stoer verzwakte zijn opmer kingen, door te stellen, dat het hem niet om namen ging. Hij wilde alleen duidelijk weten of het college ook op trad als er clandestien gebouwd werd. Dat kon de burgemeester hem positief toezeggen, hij wees er op, dat er kort geleden twee bouwwerken, die niet met toestemming begonnen waren, waren stopgezet. Indien er bovendien bouw sels worden opgezet zowel de burge meester als de heer Stoer spraken over „pre-fab"-gebouwen die in een dag opgezet kunnen worden, zonder dat daarvoor toestemming is verleend, dan zou de burgemeester ze ogenblikkelijk laten neerhalen. De heer Stoer toonde zich tevreden gesteld door de beantwoording en zei, dat hij het helemaal niet op prijs stel de om zoals de burgemeester hem aangeboden had na de vergadering nog ingelicht te worden over het clan- RHENEN De artsen in Rhenen hebben andere afspraken gemaakt over de regeling van de zondagsdiensten. Tot nu toe namen de artsen bij toer beurt een gehele weekenddienst waar. In het vervolg zullen er echter zowel voor de zaterdag als voor de zondag verschillende artsen de dienst waarne men. De weekenddiensten lopen nu vanaf zaterdagmorgen 7 uur. Tot zondagmor gen 7 uur heeft de ene arts en vanaf die tijd tot maandagmorgen 7 uur de andere arts dienst. VEENENDAAL Burgemeester en wethouders van voormelde gemeente brengen ter kennis van belanghebben den, dat de vuilnisstortplaats Emmik- huizen met ingang van 1 januari 1969 wordt gesloten. Veenendaal, 27 dec. '68 B. en W. voornoemd; De secr. v. Manen, de burge meester P. Bode. Tot 17.30 uur Van 17.30- 19.30 uur u dan even a.u.b. dan brengen wij hem nog Alleen voor Veenendaal Zaterd. van 16.30-17.30 uur RHENEN TEL. 3328 H. STOER (CHU) Geen beleid destiene bouwbeleid. „Ik ga liever niet slapen met al die moeilijkheden in mijn hoofd. Dat laat ik aan het college over", meende hij. VEENENDAAL De heer A. uit de B. uit Harderwijk ontsnapte ternau wernood aan de dood, toen zijn perso nenauto gegrepen werd door een trein op de spoorwegovergang tussen de Groeneveldselaan en de Middellaan. Zijn auto werd zeer zwaar beschadigd. De heer Uit de B. kwam van de Groendeveldselaan en merkte de voor hem links komende trein bestuurd door de machinist W. H. Z. uit Amers foort kennelijk niet op, hoewel hij verklaarde naar links en rechts geke ken te hebben. Mevrouw Van Gessel heeft zojuist de verlichting van de woning ont stoken. J- ADuvucnrv n« hasr fVnn VEENENDAAL De bezitter van het lot 700 837 uit de verloting van de Veenendaalse winkeliersver. Handel en Nijverheid, ten bate van de stichting Lonas, is eigenaar van een auto. Dat bleek gistermiddag tijdens de trekking, die werd verricht door dr. C. P. En gel, voorzitter van het stichtingsbe stuur, ten overstaan van notaris J. Ha- ge. Hiermee werd de Sint-Nicolaasactie officieel afgesloten. Lonas werd door het verkopen van anderhalf miljoen loten f 18.000.rijker. Behalve de auto werden er ook vijf bromfietsen verloot. Vooraf dankte de heer C. P. Engel de winkeliersvereniging voor het uit schrijven van deze verloting: „Ik vind het een bijzonder sympathiek idee, dat u bij al uw zakelijke beslommerin gen de liefdadigheid niet vergeet. Ik ben bovendien blij, dat ditmaal aan Lonas is gedacht", zei hij. Winkeliersverenigingsvoorzitter J. H. van Schuppen memoreerde dat het de tweede maal was dat de winkeliers vereniging min of meer een loterij or ganiseerde. We hebben Lonas gekozen omdat het doel ons sympathiek is, om dat het algemeen belang van Veenen daal er mee gediend wordt en omdat de bouw van het gezinsvervangend te huis spoedig begint, zodat je kunt zien, waar je geld gebleven is." Hij herinnerde nog even aan het feit. dat vorig jaar de hoofdprijs, evenals nu een personenauto, niet afgehaald was. Hij had echter het idee, dat de men sen nu veel zuiniger op hun lot waren geweest. De bromfietsen zijn voor de houders van de lotnummers 210.257, 642.820, 123.448, 217.032 en 140.999. Voor het af halen van de prijzen kan men zich wenden tot de heer Van de Weert, J. P. C. Leinweberstraat 48 of tot kan- Dokter Engel dook in de ton om uit te maken wie de gelukkige eigenaars van auto en bromfietsen zullen wor den. Notaris Hage keek toe of alles volgens de regelen van de wet ge beurt. toormachinehandel Van de Poll in de Hoofdstraat. OPHEUSDEN De beer G. van Ges sel en zijn vrouw in Opheusden kam pen al geruime tijd niet een nog zel den voorkomend probleem. Het huisje waarin zijn wonen is niet op het elek triciteitsnet aangesloten. Als het aan burgemeester en wethouders van de ge meente Kesteren ligt. zal aansluiting op het stroomnet van de woning voor lopig ook nog niet kunnen plaatsvin den. De heer Van Gessel beschikt zelf op het ogenblik nog niet over de beno digde financiële middelen. Hij heeft daarom het gemeentebestuur om een renteloos voorschot gevraagd. Burge meester en wethouders zijn niet van plan het voorschot van ongeveer 4000 gulden te verstrekken. Zij stellen de ge meenteraad voor om afwijzend over 't verzoek van de heer Van Gessel te be schikken. „Ik vind het onredelijk van het col lege. Bij mijn informatie is gebleken dat verschillende mensen in Opheus den in het verleden voor de aanslui ting op het elektriciteitsnet wel een renteloos voorschot hebben gekregen", zegt de heer Van Gessel, die op het ogenblik zijn woning met kaarsen en olielampen moet verlichten. „Gemeen tesecretaris M. M. Vink heeft mij tij dens een onderhoud gezegd, dat een voorschot wel tot de mogelijkheden zou behoren. De secretaris geloofde zelfs dat ik voor een subsidie in aan merking zou komen. Achteraf blijken al deze hoopvolle mededelingen kant RHENEN In 'n goede wedstrijd versloeg RHC senior heren 1 afgelopen weekend een van de naaste kampioenskandidaten, Spirit. Zonder Hans Kok, altijd goed voor een paar doelpunten, werd een zware wedstrijd tegemoetgezien. Dat is het ook inderdaad geworden. Met negen man, wegens een blessure, heeft men ge durende de gehele wedstrijd opbouwend spel ten beste gegeven. De fel op winst spelende tegenstander, uitgerust met een uitstekende keeper, deed eveneens al het mogelijke om het spel een prettig aanzien te geven. De verdedigingen van beide partijen bepaalden het spelbeeld. Zoals gewoonlijk nam RHC met een doelpunt van Cees v.d. Pol al heel gauw de leiding. De eerste helft bleef verder gekenmerkt door weinig doelrij- pe kansen aan beide zijden, zodat de rust met een 3-2 voordeelstand voor RHC aanbrak. Na de rust gingen de zenuwen en de vermoeidheid een woordje meespreken, waardoor situaties werden geschapen, die tot doelpunten uitnodigden. Beide partijen deden dit weer in praktisch gelijke mate. Het valt trouwens in deze afdeling van de competitie toch op, dat de ploegen in tegenstelling b.v. tot de afdeling ju nioren zo uitstekend tegen elkaar zijn opgewassen. Het ideaal van een compe titieleider is immers de ploegen zo in te delen, dat na de op een na laatste wed strijd nog niet vaststaat wie de titel uit het vuur zal slepen. Vooral Jan v.d. Pol speelde een goe de partij. Met een enorme conditie nam hij voortdurend deel aan het op- bouwspel, zag de open plaatsen en wist regelmatig de tegenstander met listig aanvalsspel te verschalken. Aangezien RHC in de laatste fase van de strijd steeds één doelpunt vóór wist te blij ven, kwam het eindsignaal deze keer bij een stand van 9-8 in het voordeel van RHC. Een goede prestatie, die nieuwe kansen op het kampioenschap opent na de twee achtereenvolgende ne derlagen van de afgelopen weken. Het tweede herenteam van RHC ver loor met 15-6 van Spirit 2; gezien de sterkte van dit team beslist geen slech te prestatie. De damessenioren wonnen ondanks het door de twee blessures van afgelopen week gehandicapte team door hun rustige speelwijze met 4-1 van Spirit 3. De jongensjunioren wonnen met 21-1 en de meisjesjunioren verlo ren. De jongensaspiranten tenslotte zorgden voor wat vreemde uitslagen in de dubbel wedstrijd tegen UD. De eerste wedstrijd werd door enig intern geharrewar met 8-2 verloren; de twee de ontmoeting daarentegen werd ge wonnen met 10-9. Volgende week speelt HSI in de Ex- pohal in Hilversum tegen HHC om 15.15 De overige teams spelen in de Utrecht se Bernhardhal te weten om 11.10 JA tegen Sport Vereent, om 11.30 HJ tegen UHV, om 11.45 DS tegen DWSM. om 12.15 DJ tegen Spirit, om 13.40 HS2 te gen UD 3. Het huisje in de Tolsestraat, dat nog steeds niet op het elektriciteits net is aangesloten. nog wal te raken", aldus de heer Van Gessel. Het raadslid de heer J. den Hartog (thans wethouder) heeft, volgens de heer Van Geslsel. overtuigd van de noodzaak van elektriciteeit het advies gegeven een beroep te doen op de al gemene bijstandswet, maar ook dit verzoek werd afgewezen. Een be zwaarschrift tegen deze beslissing bij Gedeputeerde Staten van Gelderland bereikte evenmin het beoogde doel. alle tot nu toe aangewende pogingen om in het bezit te komen van een finan ciële tegeometkoming hebben schip breuk geleden. Het ziet er naar uit, dat de heer Van Gessel voorlopig zijn huisje zal moeten blijven verlichten met olie lampen en kaarsen. Temeer omdat zijn vrouw op het ogenblik in verwach ting is, ziet de heer Van Gessel de toekomst met zorg tegemoet. Het ge bruik van een wasmachine en andere elektrische huishoudelijke apparaten behoort voorlopig voor zqn vrouw tot de onmogelijkheden. Het opnemen van een lening voor de financiering van de aansluiting op het stroomnet vindt de heer Van Gessel onverantwoord, omdat hij zich niet in staat acht de rente en aflossing te betalen, zeker niet nu er een baby wordt verwacht. Burgemeester en wethouders van Kesteren zijn van mening, dat de heer Van Gessel de aansluiting van zijn wo ning op het elektriciteitsnet dient uit te stellen tot een tijdstip waarop zijn financiële positie gunstiger is. Volgens het college huldigt de heer Van Ges- VEENENDAAL In het weekend is ingebroken in het kantoor van de firma De Jong en Schoute aan de Ka- naalweg. De ongewenste gasten wisten binnen te komen door aan de achter zijde een ruit uit een bovenlicht te ha len. De „heren" hebben het hele kantoor doorzocht en daarbij alle kasten open gebroken. Ze verdwenen met medene ming van een koffiezetapparaat, een transistorradio, een auto-brandblusap- een nietmachine, zes pakjes sigaret ten en drie dozen sigaren. VEENENDAAL be hervormde predikant ds. T. Langerak in Veenen daal heeft een beroep ontvangen van de hervormde gemeente te Kampen. sel de mening, dat als hij de aanslui- tingskosten niet kan betalen de ge meente dit dan maar moet doen via de algemene bijstandswet of op een andere wijze. De heer Van Gessel spreekt dit tegen omdat hij slechts om een voorschot heeft gevraagd, dat hij zo snel mogelijk wil terugbetalen. „Niemand heeft de heer Van Gessel verplicht om op 22-jarige leeftijd een woning te kopen, die zijn financiële draagkracht teboven gaat. Wellicht was het hem binnen afzienbare tijd mogelijk geweest om een woningwet woning te huren", aldus het college in een schrijven aan de raad. Aangezien het naar de mening van B. en W. geenszins tot de taak van de gemeente behoort om in gevallen, waarin ,op onverantwoorde wijze wo ningen worden gekocht aan de kopera de door hen gewenste bijstand te ver lenen, stellen zij voor het verzoek van de heer Van Gessel af te wijzen. RHENEN In het kader van de va kantiebestedingen heeft het personeel van het Litterberg-Instructiebad samen met de afdeling Onderwijs in Rhenen voor de eerste keer een Kerst-School- zwem-Toernooi georganiseerd, waaraan ruim 100 zesde-klas-leerlingen van 9 in Rhenen gevestigde lagere scholen heb ben deelgenomen. Het was 's morgens in het bad dan ook een drukte van belang. Vooral toen chef-zwemster Van Schoonhoven om half tien de eerste start weg-floot, waren de aanmoedigingskreten niet van de lucht. Met forse driftige slagen werd de schoolslagwedstrijd gezwommen, waar na alle krachten aan de hindernisbaan werden besteed. De snelste zwemmers waren tenslotte voor de estafette-wed strijd gekozen; zij waren het, die hun school nog een laatste duwtje in de goede richting zouden kunnen geven. En dat is dan ook wel gebeurd. Met veel vuur en enthouéiastme werd hun favoriet aangemoedigd, die zijn aller beste krachten gaf om toch maar een zo goed mogelijke beurt te maken. Na het laatste fluitje en na enig ge reken kon de gemiddelde tijd per leer ling en dus ook de winnende school be kend worden gemaakt. De uitslag was als volgt: 1. de openb. Halschool 3.05.3 min., 2. de R.K. Cuneraschool 3.13.1 min., 3. de Ericaschool 3.13.4 min., 4. Chr. Achterb. str.w. school 3.13.8 min. Binnenkort zal de Halschool de wis selbeker, die door het gemeentebestuur beschikbaar wordt gesteld, worden uit gereikt. De vier prijswinnaars zullen ook een aanvulling van hun prijzenkast ontvangen, terwijl aan de scholen, die aan dit toernooi hebben deelgenomen, 'n herinneringsvaantje zal worden toege zonden.

De Vallei | 1968 | | pagina 3