Veenendaals dagblad Buiten Arnhemse politie rekent drie wapendie ven in PTT bleef onder geraamde winst Gelders-Utrechtse streekcourant voor Rijn- en Gelderse Vallei Kruidendokter ontslaat 18 chauffeurs Amerikaanse vloot waakzaam Terugblik op somber 1968 Biafra stelt bestand voor NA VEROORDELING ISRAËL DOOR VEILIGHEIDSRAAD EN HEVIGE ARABISCHE TERREURACTIES: 1 z 1 1 J 2 -> Moeder en zoon dood na slippen van hun auto Hart van arts overgeplant STEUN VOOR SMRKOFSKY Na inbraak in kazerne Grote kostenstijging in komende jaar verwacht Jongen dood na explosie van zelfgemaakt vuurwerk Havenarbeiders kwamen niet op het werk Vooreerst zacht ISRAEL o T Louwmaand j De veroordeling door de Veilig- Israëldinsdagavondis gevolgd TEL AV1V heidsraad van door een golf van terreurdaden van Arabische zijde. Daardoor is nu de spanning aan de grenzen van Israël groter dan de laatste weken het geval is geweest, VLOOT PARAAT OPENLIJK VERONTWAARDIGD REACTIF COMPLOT? Dochter van Hans Habe vermoord VRIJWILLIGE ZIEKTE VERZEKERING VEEL DUURDER C.M.B.-V OORZITTER MAANT WERKGEVERS TOT ZELFKRITIEK IN LIVERPOOL V Bur. voor redactie en administratie Prins Bernhardlaan 28, Veenendaal, Telef. 08385-10550 (adm.), 10757 en 10955 (red.), Giro 1321600. Losse nummers 0,25; Abonnement 1 0,97 p. w., 4,15 p. m„ 12,35 p. k. VALLEI 'r. Voortzetting van het nieuwsblad „De Vallet', opgericht in 1926. Uitg.: Wegener's Couranten Concern n.v. Advertentietarieven op aanvraag. DONDERDAG 2 JANUARI I969 - 43e JAARGANG no. I BOMBARDEMENT OP JORDANIË f~T2RSrF3^ 'SrttQ'*} Nozoreth - To<?b;w* [C O o a Nablöês ftamoflab 9 Kora«* A —DODtz zee- Beers, napo ANP v.pieÏAl EINDHOVEN Op het Eindhovense arbeidsbureau is geen aanvraag binnen gekomen voor goedkeuring van ont slag, dat de Casterense „kruidendok ter", de heer Van de Moosdijk, acht tien van zjjn 24 chauffeurs heeft aange legd. Daags vóór Nieuwjaar heeft de kruidendokter de chauffeurs op straat gezet. „Ik ben hiertoe moeten overgaan om dat zij geen van allen nog kruiden kun nen verkopen. Zelfs in hotels, waar zij gewoonlijk overnachten, was plotseling geen plaats meer voor hen. Ook hadden zij moeite om voor hun bestelwagen, waarop staat dat zij van het Casterense Kruidenhuis zijn, benzine te krijgen. In Zeeland is zelfs op een van mijn auto's geschoten." De heer Van de Moosdijk beweert, dat zijn handel in Nederland na de uit zending van W. Duys' „Voor de Vuist weg" kapot gemaakt is. „Ook de offi cier van justitie onderneemt op het ogenblik stappen om mij het uitoefenen van mijn zaak onmogelijk te maken", aldus de kruidendokter. „Ze willen mijn bedrijf sluiten op grond van de Vesti gingswet. Op 20 januari komt in hoger beroep de zaak voor, die enkele maan den geleden voor het kantongerecht in Eindhoven diende en waar ik veroor deeld werd tot het betalen van 2 x 10.000 gulden boete wegens het onbevoegd uitoefenen van de geneeskunde." Jn 't algemeen mag worden ge- zegd, dat we meer ontspanning S vinden op de heldere dagen der S eerste maand dan in de doorgaans S sombere van haar beide voorgang- sters. Zelf heb ik daarbij het pretti- ge gevoel, dat de dagen in januari alweer lengen, zij het, dat daarvan j in de eerste helft nog niet veel blijkt. Op Nieuwjaarsmorgen komt de zon tegen 9 uur boven de kim en daalt omtrent kwart voor vijf. Ik ben optimistisch genoeg om hier- 5 aan blijmoedig toe te voegen dat dit met Driekoningen (6 januari en slot van het oude Joelfeest) reeds vijf minuten later is dan op de kortste dag, maar wanneer de S maand ten einde loopt en Maria Lichtmis wenkt van nabij, hebben toe al vijf kwartier langer daglicht, nl. des ochtends bijna een half uur j en 's avonds op een klein kwartier na een vol uur. Dit lijkt al heel wat. Dan constateert het buitenvolk, dat je het langer worden der dagen J goed begint te merken en mijn i grootmoeder placht te zeggen, dat de dagen in louwmaand een hane- schrêe lengen. De mensen van het platteland lopen voor zoveel het 't schaarse buitenwerk betreft 5 met de ziel onder de arm; er wordt mest gestrooid over de akker en men slecht de molshopen in de wei, onze tuinman werkt de compost- hoop om en hier of daar zien we snoeien van boom en struik, doch J eigenlijk zijn het haast allemaal J ,,wachtwerkjes"zoals men dit op j de Veluwe wel benaamt. Veel ligt S het eraan, of men behoorlijk in de S 1 rv I «Am /i m n /i vi 7 /-* /-» ft i v* 5 grond kan komen, en een langduri ge vorst- en sneeuwwinter kan aan de ijver van boer, tuinder en ouder- j wetse dorper een ernstige handicap bezorgen. Echter op de drempel van het nieuwe jaar geen zorgen vóór de tijd! 2 januari 1969 A. B. Wigman. Israël beschouwt de veroordeling van zijn vergeldingsaanval op het vliegveld van Beiroet dan ook als een directe aanmoediging voor de leiding van de Arabische terreurorganisatie £1 Fatah, die haar hoofd kwartier in Beiroet, de hoofdstad van Libanon, heeft. Vanmorgen hebben Israëlische vliegtuigen op Jordaans grondgebied posities van El Fatah gebombardeerd, van waaruit in het Dal van Bei san een Israëlische patrouille was beschoten. De Veiligheidsraad heeft dinsdagavond Israël met algemene stemmen veroordeeld. Wanneer zulke incidenten nog eens voorkomen, zal de Vei ligheidsraad verdere stappen ondernemen tegen Israël. Welke die stap pen zjjn werd in de resolutie niet gezegd. Voorts vindt de raad dat Li banon recht heeft op schadevergoeding. De Verenigde Staten zijn van mening, dat de spanning in het oostelijke bek ken van de Middellandse Zee als gevolg van het incident zo groot is geworden dat bijzondere maatregelen nodig zijn. De Amerikaanse Zesde vloot is op voet van beperkte paraatheid gebracht. Dat hangt samen met de aanwezigheid van Russische vlootstrijdkrachten in de Middellandse Zee. Nöèh bij de Ameri kaanse, noch bij de Russische vloot strijdkrachten is overigens iets te mer ken van bijzondere maatregelen of be wegingen van schepen. Als gevolg van het groeien van de spanning in het Midden Oosten hebben de verzekeraars in Londen de premies voor verzekering tegen oorlogsmolest flink verhoogd. Vooral de scheepvaart wordt daardoor getroffen. Nauwelijks was bekend gerr dè Veiligheidsraad met aigemu-.e stem men Israël had veroordeeld wegens zijn vergeldingsaanval op het interna tionale vliegveld van Beiroet, of de Ara bische terroristen verhevigden hun aan vallen. Het gevolg was dat in de laat ste uren van 1968 nog ten minste zes Israëlische burgers omkwamen. Voor het eerst traden leden van de El Fatah openlijk op aan de grens tus sen Israël en Libanon, waar het tot nu toe meestal rustig was. Zij bestookten met raketten van Tsjchoslowaakse ma kelij de stad Kyriat Sjemona in het noorden van Galilea. Daar vielen drie doden. Aan de grens ontstond paniek, voor al op Libanees gebied, toen bekend werd dat de Libanese regering reke ning Meld met een Israëlische vergel dingsaanval. Ook van Jordaans gebied uit werd Is raël op Oudejaarsdag met raketten be- HOENSBROEK De gladheid van de weg heeft op Nieuwjaarsdag in Hoensbroek twee mensenlevens geëist. Op de weg Geleen-Heerlen raakte een auto, bestuurd door de 47-jarige mevr. M. G. Campo uit Heerlen, in een slip. Er ontstond een frontale botsing met een tegemoetkomende auto, bestuurd door de 24-jarige J. K. uit Brunssum. Mevrouw a Campo, die uit de wagen werd geslingerd, evenals haar naast haar zittende veertienjarige zoon B. wa ren op slag dood. J. K. werd slechts licht gewond. BELLINGWOLDE De 66-jarige G. H. Huising uit Bellingwolde is dinsdag in zijn woonplaats aangereden door een auto, terwijl hij op de fiets reed. Hij was op slag dood. Bij Nuenen in Noord-Brabant is de 16-jarige Aleida P. A. Janssen dood aan getroffen achter een autobus, die Stil stond bij een halte. Naast het meisje lag haar bromfiets. Terwijl de autobus stil stond, is een vrachtauto gepasseerd en men neemt aan, dat het meisje op haar bromfiets door deze vrachtauto is aangereden. NEW YORK In het medisch cen trum van de Comelluniversiteit in New York hebben artsen het hart en de twee nieren van een collega over geplant in drie patiënten. De ingreep geschiedde onder leiding van dr. Wal ton Lillehei, die aan de universiteit van Minnesota o.a. de leermeester is geweest van de Zuidafrikaanse hart chirurg prof. Barnard. Het hart was afkomstig van de 48- jarige arts Mei vin Boigon uit New York, die aan een bloeding was overle den. Zijn weduwe had toestemming ge geven voor de transplantatie. In de „Literatoernaja Gazeta" is be kendgemaakt, dat twee maanden gele den voor het eerst in de Sovjet-Unie een hart is getransplanteerd. Het blad vermeldde niet waarom dit pas nu kon worden gemeld. Er zouden nog vijf patiënten voor een dergelijke ingreep in gereedheid worden gehouden. stookt. Daarvan werd het dorp Kineret aan het Meer van Galilea het slachtof fer. Er werd wel schade aangericht, maar er vielen geen doden of gewonden. Tegelijkertijd reed in het zuiden een militaire auto op een mijn. Daarbij kwamen drie Israëliërs om. Op Nieuwjaarsdag kwam het overal langs de Jordaans-Israëlische grens tot incidenten. Ook daarbij zijn slachtoffers gevallen. Er werden voorts luchtgevech ten geleverd. Verscheidene malen kwa men Israëlische vliegtuigen boven Jor daans gebied om terroristen te achter- Volgen. De verontwaardiging over de veroor deling van Israël door de Veiligheids raad is zeer groot. „Wij staan weer al leen", hoort men overal zeggen. Wat Israël bijzonder heeft gvkwetst is, dat niemand dt- moeite hee-U genomen om iejS&Tffc ÉP de reeks i* /reurdaden Aie aan de' Israëlische vergeldingsaanval waren voorafgegaan: niet alleen de schietpartijen langs de grenzen en de bomaanslagen, maar ook het kapen van een Israëlisch passagiersvliegtuig en de beschieting op het vliegveld van Athe ne van een ander vliegtuig van El Al. Vooral het telegram van deelneming dat de Paus aan de Libanese regering na de Israëlische actie tegen Beiroet heeft verzonden heeft een storm van verontwaardiging ontketend. Dat komt omdat de Heilige Stoel niets van zich had laten horen na de dood van de Is raëlische ingenieur Shirdan, die om kwam in het door Arabische terroris ten aangevallen vliegtuig van El Al in Athene. De Israëlische minister van gods dienstzaken herinnerde er in een scher pe aanval op het Vaticaan aan, dat paus Pius XJI ook gezwegen had toen miljoenen Joden in de gaskamers tij dens de Tweede Wereldoorlog de dood vonden. Het Vaticaan wees Israëlische verwij ten van de hand als zou de paus zijn stem eenzijdig ten gunste van de Ara bieren hebben verheven. Een woord voerder verklaarde, dat paus Paulus niet alleen in zijn nieuwjaarstoespraak, maar ook in zijn persoonlijke bood schap aan de president van Libanon „gewelddaden, van welke kant ook" had veroordeeld. Alle mensen van goede wil had hij aangespoord bij te dragen tot een vreedzame regeling van het con flict. President De Gaulle heeft in een ge sprek met de Libanese ambassadeur in Parijs, Takla, de verzekering gegeven, dat Frankrijk Libanon volledig steunt in de kwestie van de Israëlische aan val op de internationale luchthaven van Beiroet. Tevoren had het staatshoofd in een rede tot de buitenlandse diplomaten, die hem hun beste wensen kwamen brengen voor het nieuwe jaar, het Israë lische optreden veroordeeld als een „overdreven gewelddaad van geregelde strijdkrachten van een staat tegen de burgerluchthaven van een vredelieven de en traditioneel met Frankrijk be vriende mogendheid". Vele Tsjechoslowaken blijven openlijk hun sympathie betuigen voor de voorzitter van het parlement, Jozef Smrkofsky, een van de weinige pro gressieve leiders die nog aan de macht zijn. Op 't beel dvan St. Venceslas in Praag prijkte gisteren Smrkofsky's portret met daaronder de aanmoedigen de woorden ,,Wij Slowaken staan achter U". ARNHEM De Arnhemse politie heeft op oudejaarsavond drie mannen gearresteerd, die kort daarvoor uit het mobilisatiewapendepot van de Oranje kazerne te Sehaarsbergen 23 pistolen van het type Browning FN hadden ge stolen. De arrestanten zijn de 54-jarige P. C. T., zijn 30-jarige zoon P. C. T. en de 33-jarige A. van W., allen uit Arnhem. De mannen hadden de bewaking van het kamp weten te misleiden, waarna ze over het enkele meters hoge hek klommen en ongezien naar het gebouw waarin de wapens waren opgeslagen, liepen. Daar vernielden zij een ruit en gingen weer weg zoals ze waren geko men. Hun buit hadden ze in een jute zak gedaan. Met de grote Amerikaan se wagen van Van W. reden de man nen weg. De inbraak werd korte tijd later door een schildwacht ontdekt, die de wacht van zijn maat kwam overnemen. Hij sloeg onmiddellijk groot alarm. De politiekorpsen van Arnhem en de omliggende gemeenten werden ge waarschuwd. De personenauto van de drie mannen was bij de kazerne ge signaleerd. Zodoende had de politie die inmiddels met een intensieve controle op de wegen was begonnen, de be schikking over een signalement van de gezochte auto. Op het Stationsplein te Arnhem werd de wagen omstreeks acht uur door pa trouilleauto's van de politie klem ge reden, waarna de wapendieven zich zonder verzet overgaven. Hun buit werd in beslag genomen. De mannen zijn opgesloten in het Arnhemse poli tiebureau. De Koninklijke Marechaussee stelt een onderzoek in. De diefstal staat mogelijk in ver band met eerder gepleegde wapendief stallen in kazernes, o.a. die in Oirschot die nog steeds niet is opgelost. De po litie acht het niet uitgesloten dat zij met een georganiseerd complot te ma ken heeft. HOLLYWOOD Het stoffelijk over schot van Marina Elizabeth Habe, de 17-jarige dochter van de schrijver Hans Habe, is gisteravond gevonden in de met struikgewas bedekte heuvels bij de Mulholland Drive in Hollywood, enkele kilometers van haar huis. Volgens de politie is de doodsoorzaak nog niet be kend. Het lijk werd door een helikopter gezien, nadat een speurtocht was be gonnen nadat de beurs van mej. Habe en andere persoonlijke bezittingen door een automobiliste waren gevonden op een bochtige weg. DEN HAAG De winst van de PTT zal over 1968, voor zover men thans kan overzien, ongeveer 26 miljoen gulden lager uitkomen dan aanvankelijk was geraamd en vermoedelijk 168 miljoen gulden bedragen. Dit zei de direc teur-generaal der PTT, de heer H. Reinoud, in zijn vanochtend voor vertegen woordigers van het personeel gehouden nieuwjaarsrede. Eerder had hij gewezen op het minder gunstige verloop van de exploitatiekos ten. De loonsverhogingen en daarmee de loonkosten bleken in 1968 aanmerke lijk hoger te zijn dan men had begroot. In het begin van het jaar leken de resultaten belangrijk ongunstiger te zullen uitvallen. Efficiencymaatrege len, actieve commerciële bedrijfsvoe ring en de verbetering van de con junctuur in de laatste maanden van het jaar hebben de teruggang van de geraamde winst tot het genoemde be drag van f 26 miljoen beperkt, zo ver volgde de directeur-generaal. Over de vooruitzichten voor 1969 kan men bezwaarlijk optimistisch zijn, al dus de heer Reinoud. De loonkosten stijging voor de PTT zal dit jaar waar schijnlijk ruim 8 procent en de mate riaalprijsstijging plm. 5 procent be dragen. Wat dit betekent blijkt uit het feit, dat de totale personeelslasten het mil jard gulden overschrijden en dat dit jaar voor meer dan 900 miljoen gulden zal worden ingekocht. „Het is duidelijk, dat wij deze enor me van buitenaf komende kostenstij gingen niet door een actieve commer ciële bedrijfsvoering en door produk- tiviteitsverhogingen kunnen opvangen, hoewel de gezamenlijke inspanning daartoe groot is en toeneemt. Mede met het oog op de betekenis van de winst voor de financiering van onze investeringen, zijn dan ook de aange kondigde tariefsverhogingen onvermij delijk gebleken", aldus de directeur- generaal der PTT. Men zie voor verder nieuws uit de nieuwjaarsrede van de heer Rein oud elders in deze editie. AMSTERDAM Vrijwel alle zieken fondsen hebben de premie voor de vrij willige ziekenfondsverzekering ver- hoofd. De gemiddelde premie per ver zekerde van 16 jaar en ouder komt daardoor van f 30,30 op f 35,33 per maand. Dit is een stijging van 16,6 pro cent. De premies van de verschillende zie kenfondsen lopen nu uiteen van 28 tot 41,50 gulden per maand. Dit was in ja nuari 1968 van 25,07 tot 33,20 gulden. Evenals vorige jaren is ook nu de premieverhoging noodzakelijk als ge volg van het toenemend gebruik van middelen, die door de ziekenfondsen worden verstrekt, en door de stijging van lonen en prijzen. Een belangrijke rol in de hogere kosten spelen ook de verpleging en behandeling in ziekenhui zen. UTRECHT De voorzitter van de Christelijke Metaal Bedrijfsbond, de heer C. van Dijk, heeft vanochtend in een nieuwjaarstoespraak voor bestuur ders en medewerkers in Utrecht de beschuldiging van de hand gewezen, dat bij de recente loononderhandelin gen in de metaalindustrie de vakbon den de werkgevers het mes op de keel hebben gezet, zodat van werkelijk on derhandelen geen sprake zou zijn ge weest „Het is een verdraaiing van de fei ten", zo zei de heer van Dijk. „Niet de vakbonden, maar de werkgevers hebben aanvankelijk niet willen onder handelen". Om legendevorming te voor komen, stelde de heer Van Dijk, dat de vakbonden pas een scherper houding hebben aangenomen nadat was geble ken, dat de werkgevers de vakorgani saties met de rug tegen de muur wil den plaatsen. Er is dan ook geen spra ke van, dat de vakbonden te vroeg en te snel over de mogelijkheid van een staking hebben gesproken. De heer Van Dijk gaf de werkge vers in overweging de hele periode vanaf het indienen van de loonvoor- stellen tot het einde nog eens op zich te laten inwerken. „Enige zelfkritiek kan daarbij geen kwaad", zo meende hij. Dit zijn de 23 pistolen die op Oudejaarsavond uit het mobilisatie com plex achter de Oranjekazerne in Sehaarsbergen zijn gestolen. /V\^A^A^A^#>^AA'VV\AAA^/VVA#yVW\^»WWVS'VVS#WS'yyVVWS/WVWVVVVVVWWVVWWWVW DE BILT Volgens het KNMI moet het afgelopen jaar 1968 tot de zeer sombere jaren worden gerekend. Dit geldt vooral de zuidelijke provincies. In Vlissingen kan van het somberste jaar sedert het begin der registratie van de zonneschijn in 1907 worden gesproken, in Zuid-Limburg zijn slechts twee nog somberder jaren bekend. In het noorden en midden van het land is 1966 over het algemeen nog iets som berder geweest dan het afgelopen jaar. In Den Helder is ruim 1450 uur zon ge registreerd, in delen van Gelderland en van Brabant niet meer dan 1230 uur. Van de twaalf maanden waren alleen april en juli te De Bilt wat aan de zonnige kant. De hoeveelheid neerslag bedroeg, gemiddeld over het gehele land genomen, onge veer 850 millimeter, tegen 744 millimeter normaal. Vooral in het centrum van het land heeft het veel geregend, Limburg was de minst natte provincie. De natste maand was september, de droogste april. De maanden mei tot en met oktober waren alle te nat. In De Bilt sneeuwde het op 41 dagen tegen op 24 dagen nor maal. De temperatuur was in het afgelopen jaar voornamelijk overdag gemiddeld een weinig onder de normale. De koudste maand wa§ december, de warmste augustus. In De Bilt werden vijftien zomerse dagen en 79 vorstdagen opgetekend tegen resp. 23 en 64 dagen normaal. De eerste zomerse dag kwam al in april, daarentegen was de zomer bijzonder arm aan warm zomerweer. OEMOEAHIA De Biafraanse lei der, kolonel Ojoekwoe, heeft een be perkt bestand in de Nigeriaanse bur geroorlog voorgesteld. Tijdens zo'n be stand zou de nodige „grootscheepse hulp" kunnen worden verleend. Tot dusver heeft Biafra gestaan op een sta akt-het-vuren vóór vredesonder handelingen. De Biafraanse leider stelde in zijn nieuwjaarsrede een bestand en onder handelingen zonder voorwaarden voor af voor. ERMELO Ln Ermelo is de negen tienjarige lyceïst Eibert Ruiter op ou dejaarsavond zo ernstig gewond bij een ontploffing van zelfgemaakt vuurwerk, dat hij gisterochtend in een ziekenhuis is overleden. Met nog drie andere jongelui, leer lingen van de landbouwschool, had hij het plan gehad een bom te ontwikke len, die met de jaarwisseling een knal zou veroorzaken, die op twintig kilome ter afstand hoorbaar zou zijn. Om even over elven ontplofte het ding, waarvan voor de politie alleen vaststaat dat er natrium in heeft gezeten. Alle andere ingrediënten van het stuk vuurwerk zijn nog onbekend. Vandaag hoort de politie de drie jon gens, die bij de ontploffing geen schrammetje hebben opgelopen. LONDEN De haven van Liver pool was op Nieuwjaarsdag vrijwel verlamd, doordat tienduizend haven arbeiders niet op het werk verschenen. De eerste januari gold voor hen niet als een vrye dag, maar daar stoorden ze zich niet aan. De dag na Kerstmis, eveneens een normale werkdag, waren ze ook al thuisgebleven. Ook in andere Britse bedrijven ble ven duizenden werknemers thuis. Dit kostte de industrie naar schatting meer dan een miljoen pond (8,6 miljoen gul den). Het zwaarst getroffen werden de autofabrieken, die de afgelopen tijd ernstig te lijden hebben gehad van ar beidsconflicten. TOKIO Een 48-jarige Japanner heeft vandaag met een katapult een ijzeren kogeltje afgeschoten naar kei zer Hirohito, die samen met familiele den op een balkon van zijn paleis de nieuwjaarsgroeten van een menigte van 30.000 mensen in ontvangst nam. De keizer noch zijn familieleden wer den geraakt. Tien mensen uit het publiek stortten zich op de schutter, die nog meer me talen kogeltjes in zijn bezit bleek te hebben. De man bevond zich ongeveer twintig meter van het balkon. Hij werd door de politie 'ingerekend. (Van onze weerkundige medewerker) Nadat we glijdend over de drem pel waren gekomen, heeft een krachtig hogedrukgebied ten zui den van Ierland (1040 millibar) samen met een depressie in het Skagerrak de winter verdreven. Noordwestelijke winden voeren de eerstkomende dagen zachte oceaan- lucht aan, waarin het kwik in Gel derland tot zeven d acht graden op loopt. In Zweden echter vroor het vanmorgen nog wel 18 tot 22 gra den. Verwacht moet worden dat dit Atlantische weertype met een ge leidelijk toenemende kans op mist zich ook gedurende het weekeinde zal handhaven. Volgende week wordt de kans op een nieuwe vorstinval groter. De Engelse weerkundigen hebben hun publiek zojuist voorbereid op een koude januari. Curieus is op Oudejaarsdag de ongewoon sterke luchtdrukstijging in Noord-Siberië geweest. Met 1084 millibar (813 mm) is daar toen een nieuwe wereldrecordwaar- de bereikt. (Voor de Bilt stond dit op 1050llt, waargenomen in 1932). Morgen: zon op: 08.48, onder: 16.41, maan op: 15.51, onder: 09.18.

De Vallei | 1969 | | pagina 1