^If*44TSïO*v VOORZITTER KAMER VAN VANOCHTEND IN NIEUWJAARSREDE: „Dienstverlenende bedrijven kunnen in Veenendaal tot een grote ontplooiing komen" Gebrek aan woningen in de lagere huurklassen Veenendaal heeft eerste verkeersbrigadiertjes tójk DE VALLEI Minister heeft nog geen vaste toezegging gedaan Huizen in Eist beklad p Auto schepte twee kinderen VAN DER KOLK VEENENDAAL N.V. Ontheiliging van zondag neemt grotere vorm aan 2 HORLOGERIE VAN MANEN Neem nu een abonnement op Burgemeester reageerde op woorden voorzitter K. van K. EERKES E CHEVROLET 0 The Jargoons naar Overberg Plannen Kerkgang Vonnis Positie Op zicht Soefi VAN WOUT BLAUWKOUS Bouwen Planologie V.A.B. KiRPESTEIN Zondagsrust en -heiliging n Permanent FORD-show in showroom Adres Woonplaats VRIJDAG 3 JANUAKi «969 In de mening, dat de zeden steeds meer verwilderen staat mijn Driek waarachtig niet alleen. Daarmee zal ik geen nieuws in uw huiska mer brengen. Alleen is het de vraag of u 't er mee eens bent. Nee, nee, ik bedoel niet dat. u met de mond meespreekt in het koor van personen die het allemaal niet zo netjes meer vinden. Wat er op de televisie komt, in de kranten staat, in kleur in de tijdschriften wordt uitgestald; om van de films die in de antieke bioscoop worden afgedraaid dan maar niet eens te spreken. Wij zijn hier nog behoudend ge noeg om er met een uitgestreken gezicht onze afkeuring over uit te spreken. In het algemeen dan. Zo over hetgeen door Jan en Alleman met het blote oog langs de straat valt waar te nemen. Ondertussen zijn misschien stille genieters van pikante dingen die worden verwerkt in stilstaande of bewegende reportages, die op het eerste gezicht heel onschuldig lijken. Als u er zo eentje bent, vindt u mijn Driek lijnrecht tegenover u. Ze haalt de verkeerde dingen er met 'n scherp oog tussenuit. Denkt u niet. dat ze valt over een ontkle de etalagepop. We leven in de tijd, dat het kan gebeuren dat zo'n geval een poosje aan het oog van het win kelend publiek wordt blootgesteld voordat het opruimingsgoed er om heen is gespeld. Driek zal zich daar niet aan sto ten, alhoewel ze meent dat met weinig moeite even een couponnetje keperflanel om de vrouwelijke vor men gehangen kan worden voordat het jurkje van f9.95 er omheen is gewurmd. Maar ze zal er geen neringdoen de het oordeel over aanzeggen, om dat ze meent dat niemand zich er aan zal verlustigen. Daarvoor is ze in de loop van de tijden zelf ook te veel verandert. Toen we samen op vrijersvoeten over het Boerseland schoven zag ze er anders uit dan vandaag den dag. Tussen haar hoge rijgschoenen en lange rokken was geen stukje van haar benen zichtbaar. Zowel van 't schoeisel als de rokken heeft ze in al die jaren een heel stuk prijsge geven, want al mag zwart dan de kleur zijn: voor de mode is nie mand ongevoelig. En zeker geen vrouw. Maar ik zei het al: de verleiders haalt ze er met een scherpe blik tussenuit. Neem de televisierecla- .me. Een stukje dagelijks beeldbuis- voedsel. waarvan de kijkdichtheid mee door ons wordt bepaald. Zou er bij wijze van spreken geen hond meer naar kijken dan kon men in Hilversum toch altijd nog op twee trouwe klanten rekenen. Enerzijds omdat het altijd tussen iets in zit, dat we niet mogen missen het kinderwerk en het journaal of dat het er precies achteraankomt en anderzijds omdat we met weinig moeite de reclame even in het kijk genot meenemen. Bovendien is het nog plezierig kijken ook. Alle ad vertenties zijn korte programmaat je op zich. waarvan je de zekerheid hebt dat ze nooit zullen gaan ver velen omdat ze vanwege de kosten maar een aantal seconden duren. Toch heeft Driek iets tegen bepaal de „sjots" zoals men dat in vak termen uitdrukt. En ze steekt dat niet onder stoelen of banken. „Daar kijken nou de kleine jon gens van onze Klazien naar of het de gewoonste zaak van de wereld is", zei ze laatst, toen er enkele niet onaantrekkelijke flitsen van een vrouwpersoon zichtbaar werden die met donzig zacht spul werden inge zeept. Ik zag er niet veel bijzonders in, hetgeen ik toeschrijf aan mijn leef tijd. want voordat de badscène kans kreeg op me in te werken werd het geheel overspoeld door de bekende golfjes en kwam een man met een strenge stem zeggen waarom ik dat en niet iets anders in mijn tank moet laten gieten, wil ik in dit bar re jaargetijde niet onverhoeds er gens blijven steken. En dat terwijl ik tweewieler noch driewieler met motorische aandrijving bezit. „Kijk", zei Driek, „weer zoiets vuils". Hoewel het weer met zeep of een vloeibaar soort badschuim in verband stond. Ook het doorbreken van een stuk je gevulde chocolade boven een bloot naveltje kan geen genade in de ogen van Driek vinden. We lieten daarna het wereldge beuren langs ons heen gaan en ik draaide de knop in de goeie rich ting, omdat er verder niets van on ze gading zou worden vertoond. We grepen naar de andere publiciteit: allebei een lap van de Kerst-Vallei. „Hoe vind je dit dan" vroeg ik aan Driek en ik draaide haar een foto onder ogen van een rijtje meis jes van de Bikini-eilanden, die er 'zelfs geen beha aan ten koste had den gelegd. „Ach ja", zei Driek. „dat zijn die zwartjes gewend. Zo heb ik ze wel in de blaadjes van de zending zien staan". „Misschien wordt het toch tijd, dat er eens een zendeling van die eilanden naar ons vasteland wordt gestuurd", dacht ik. Wout Blauwkous. UTRECHT „In de provincie Utrecht heeft zich de ar beidsreserve ook in 1968 op een laag peil weten te hand haven. Tegenover een gecorrigeerd landelijk percentage per 1 december van 1,9 procent staat in de provincie Utrecht slechts een percentage van 1,1 procent". Dit zei vanochtend de voorzitter van de Kamer van Koophandel voor Utrecht en Omstreken, ir. E. D. Cartier van Dissel, in zijn nieuwjaarsrede. Deze gunstige arbeidsmarktcijfers versluieren, volgens de voorzitter van de kamer, een be langrijke en zich reeds geruime tijd voordoende verande ring in het werkgelegenheidspatroon, namelijk het terug lopen van het aantal arbeidsplaatsen in de industrie en daartegenover de groei van de werkgelegenheid in de dienstensector. „Deze ontwikkeling, die als een gevolg kan worden gezien van de snelle rationalisatie en automatise ring in de industrie, is een landelijk verschijnsel doch vol trekt zich in versnelde mate in de provincie en meer nog in de stad Utrecht", aldus ir. Cartier van Dissel. De voorzitter van de Kamer van Koophandel acht het dubieus dat de in dustriële werkgelegenheid ook ln onze regio zoals dat wél landelijk wordt aangenomen een bescheiden groei zal gaan vertonen zonder bevordering van de uitbreiding van gevestigde in dustriële bedrijven en een zekere sti mulering van nieuwe industriële vesti gingen. waarbij ook aan middelzware industrieën in de metaalsector dient te worden gedacht. „Het industriële kli maat kan onder andere worden bevor derd door redelijke elektriciteitstarie ven. De GEVU-tarieven werken in dit opzicht niet stimulerend terwijl in Vee nendaal de waterzuiveringstarieven on- zes inziens terecht bij de industrie be zwaren ontmoeten", merkte ir. Cartier van Dissel op. In zijn nieuwjaarstoespraak voor spelde de voorzitter onder andere dat in Veenendaal dienstverlenende activi teiten. naast bestaande en nieuwe in dustrieën, to* grote ontplooiing kun nen komen. „De mogelijkheden van uit breiding van de dienstverlenende en industriële activiteiten zullen echter pas dan zo optimaal mogelijk kunnen wor den benut, indien de woningbouw niet slechts op peil bljjft, doch verder wordt opgevoerd. In diverse gemeenten in ons gebied heeft het bedrijfsleven nog al tijd met een groot tekort aan woningen voor zijn werknemers te kampen. Dit tekort manifesteert zich vooral in de lagere huurklassen", aldus ir. Cartier van Dissel, die voorspelde, dat vooral in Midden-Utrecht de woonsituatie op korte termijn nog nijpender zal wor den, vooral in de sector van de lagere huurklassen. Ondanks de prijzenswaar dige bouwactiviteit kan. volgens de voorzitter, ook het bedrijfsleven in Veenendaal hierover meespreken. „Ik zou het beslist van belang achten VEENENDAAL Twee verkeersbrigadiertjes en evenzovele ,,-brigadieres" gaan met ingang van maandag het oversteken van de leerlingen van de Rehoboth- school, die in de voormalige Van de Westeringhschool aan de Prins Bernhardlaan huizen en de leerlingen van de Gelderse kleuterschool het oversteken veiliger maken. De twee brigadiertjes zijn gerekruteerd uit leerlingen van de Rehoboth- school, de brigadieres zijn twee onderwijzeressen van de kleuterschool. Een en ander is een gevolg van de steeds toenemende drukte op de Prins Bernhardlaan. als de woningbouw minder op immen se flatgebouwen en meer op eengezins huizen en kleinere complexen van flat woningen gericht zou worden. Dit zou meer met de woonwensen van de over grote meerderheid van de bevolking stroken en de doorstroming bevorde ren", aldus ir. Cartier van Dissel. Reeds in zijn vorige nieuwjaarsrede wees ir. Cartier van Dissel erop dat een voorlopige reservering van de schaarse beschikbare ruimte noodzake lijk is voor de bevrediging van de hui dige en de te verwachten behoeften op alle gebieden, zodanig dat na zorgvul dige afweging van alle belangen een optimaal resultaat bereikt wordt. Van ochtend merkte hij hierover op: „Hier bij zal tussen alternatieven gekozen moeten worden en zullen vervolgens prioriteiten moeten worden vastgesteld. Ook zullen de voorlopige plannen t.z.t. aan nieuwe ontwikkelingen, zoals bijv. wijzigingen in de bevolkingsgroei, so ciale veranderingen, nieuwe woon- en vervoerstechnieken etc., moeten worden aangepast." „Doordat de Kamer van Koophandel door het provinciaal bestuur in de ge legenheid is gesteld deel te nemen aan het werk van diverge planologische commissies en ook gemeentebesturen de Kamer bij planologische aangelegen heden betrekken, weten wij van nabij dat de provinciale en gemeentelijke overheden intensief en met visie aan de ruimtelijke problematiek, ook op lan gere termijn, werken en dat daarbij de belangen van het bedrijfsleven een be langrijke plaats innemen. Deze proble matiek is extra gecompliceerd, omdat De secretaris van de afdeling-Veenen daal van het Verbond voor Veilig Ver keer, de brigadier van gemeentepolitie C. A. Visser, zegt er het volgende van: „De Prins Bernhardlaan is min of meer een voorrangsweg geworden, waardoor de automobilisten nog meer kans heb ben hun snelheid op te voeren. Boven dien wordt door het doortrekken van de Brouwersstraat het verkeersaanbod steeds groter. Toen het schoolbestuur vroeg of er verkeersbrigadiertjes kon den komen, hebben wij daarin graag toegestemd". De brigadiertjes zijn gekleed in de moderne rose fluorescerende jassen, met eventueel de zuidwester. In de zo mermaanden wordt de jas door een cape vervangen. Het hele jaar door dra gen zij het bekende spiegelei. „Als zij dienst doen, wordt het verkeer ver zocht daar rekening mee te houden en de snelheid aan te passen" aldus de her Visser. Op de volgende tijden zijn de briga diertjes te verwachten: tussen 08.10 en 08.45. 11.30 en 12. 13.10 en 14. en 15.30 en 16 uur. ADVERTENTIE VFFNKNDAAL CITY- MOTORS CDB ELST De twee broertjes D. uit Eist, van 5 en 8 jaar oud werden donderdag avond door een achteropkomende per sonenauto geschept, toen zij in de buurt van het huis van Goosen van Piggelen op Zwijnsbérgen aan de rechterkant van de weg liepen. Waarschijnlijk werden de jongens te laat door de automobilist opgemerkt. De jongste liep ernstige hoofdverwondingen op. terwijl zijn oudere broer er met lichte verwondingen afkwam. De auto. be stuurd door een bewoner uit Zwijnsber- gen, werd aan de voorkant zwaar be schadigd. ADVERTENTIE 77 VEENENDAAL Tot de vele verenigingen in Nederland die zich inspannen om een af ander „goed" doel na te streven mag ook wel gerekend worden de „Nederlandse Vereniging tot Bevordering van de Zondagsrust en Zondags heiliging", gevestigd te Ede. De vereiging spant zich zoals uit haar naam al blijkt in om de zondagsrust en -heiliging zoveel mogelijk te bevorderen. Zij doet dit door onder meer het schrijven van brieven en het rondzenden van circulaires aan ondernemingen, personen of groepen van ondernemingen en personen die naar haar mening die heiliging en rust in gevaar brengen. Zo is er bijvoorbeeld een drukke correspondentie geweest met de directie van de jaarbeurs, over het openstellen van beurzen op zondag. Ook de stand houders van op zondag opengestelde beurzen worden door de vereniging aangeschreven. Kerkewijk 128 Veenendaal Telefoon (08385) 12244 In het jaarverslag over 1968 welk verenigingsjaar loopt van sep tember 1967 tot september 1968 wordt in 45 pagina's uiteengezet, welke activiteiten door de vereni ging zijn ontplooid. Dat blijken steeds protesten te zijn, de een wat groter dan de ander, terwijl ook de reacties nogal uiteenlopen. De ver eniging is sterk verontrust over een verval dat zij meent te moeten con stateren. In een „Ten Geleide", on dertekend door het dagelijks be stuur, waarvan de oud-gereformeer de ds. J. v. Prooyen uit Stavenisse voorzitter is. staat dit duidelijk te lezen „Naar onderscheidene verschijn selen te oordelen neemt, naarmate de tijd voortschrijdt, de ongerech tigheid steeds groter vormen aan. Inzonderheid geldt dit wel inzake de ontheiliging van de dag des He ren. Deze dag moest ons boven alles dierbaar zijn. Maar het kan de nauwlettende toeschouwer duidelijk zijn, dat ook in ons land deze dag in toenemende mate wordt verlaagd tot een werkdag, een sportdag, een uit gaansdag. Dat ook wij. die ge zamenlijk de strijd hebben aange bonden tegen de ontheiliging van enerzijds het provinciale territoir zeer beperkt van omvang is en voor een re latief groot deel bestaat uit gebieden welke een belangrijke landschappelij ke en recreatieve functie hebben en het anderzijds door zijn centrale ligging, goede infrastructuur en aantrekkelijk woonklimaat in toenemende mate noodt tot bedrijfs- en woon vestiging. Niet slechts voor de welvaart in dit ge west doch ook in nationaal-economisch opzicht is het van belang dat hiervoor zoveel mogelijk ruimte wordt gescha pen. Het is nl. evident dat de grote agglomeratie, die wij Randstad Hol land noemen en waarvan het Sticht een snel aan betekenis winnede peiler is, een voor velerlei bedrijfsactiviteiten uitermate geschikte vestigingsplaats is. Daarbij zal een zeker selecterend beleid niet kunnen worden gemist, dat zoals ik al zei vooral ook gericht moet zijn op versterking van de industriële structuur en het mede daardoor tot ver dere ontwikkeling komen van hoog waardige industriële en dienstenactivi teiten", aldus ir. Cartier van Dissel. De voorzitter merkte hier verder nog over op: „Een belangrijk punt dat naar onze mening bij de planologie veelal onvoldoende tot zijn recht komt is het financieel-economisch aspect van de plannen. Dit achten wij een duidelijke tekortkoming en wij hopen dan ook stellig dat voortaan bij het voorberei den van ruimtelijke plannen en het ne men van beslissingen terzake meer en tijdig met dit aspect rekening zal wor den gehouden". ADVERTENTIE SOLA elite HOOGSTRAAT 28 VEENENDAAL OVERBERG -r Club £00 komt za^ terdagmiddag 11 januari a.s. weer met een ontspanningsprogramma voor de in jongens in Observatiekamp Overberg; daar zullen dan o.m. optreden The Jar goons, de bekende beatgroep uit Wa- geningen. Het programma van deze groep zal worden omlijst door het op treden van een manipulator en een zangeres. BON INVULLENPOSTEN (zonder postzegel)EN KLAAR Neem abonneert zich op DE VALLEI per week ad0,97 per maand ad 4,15 per kwartaal ad 12,35 (Doorhalen wat niet wordt gewenst) Deze bon uitknippen en in open enveloppe verzenden. Wij betalen de port. U behoeft geen postzegel te plakken, indien als volgt wordt geadresseerd Dagblad De Vallei, Antwoordnummer 8, VEENENDAAL De Vallei wordt nog op de dag van uitgifte bezorgd in Veenendaal - De Klomp - Ederveen - Renswoude - Scherpenzeel - Overberg - Amerongen - Leersum - Eist - Kesteren - Opheusden - Rhenen - Achterberg. VEENENDAAL Burgemeester P. Bode werd, naar aanleiding van de door de voorzitter van de Kamer van Koophandel gemaakte opmerking over de mogelijkheid van vestigingen van dienstverlenende instanties in Veenendaal om commentaar gevraagd. De heer Bode had voor hij zijn ambt in Veenen daal aanvaardde in een interview met een onzer verslaggevers verklaard, dat hij pogingen zou aanwenden om de dienstensector in Veenendaal te ver ruimen. „In het project „Winkelcentrum Veenendaal" komt een torenflat met kantoorruimte voor. Hier zouden mogelijkheden zijn om een aantal kantoren te verhuren aan dienstver lenende instanties. Ik heb hierover reeds een gesprek gehad met de mi nister, maar veel concreets is er tot nu toe niet te zeggen". De burgemeester herinnerde er aan, dat het Centraal Overleg voor Ambtenarenzaken onder meer in verband met de overplaatsing van het Burgerlijk Pensioenfonds nogal wat bezwaren naar voren had ge bracht. Daaruit blijkt, dat het niet eenvoudig is om dergelijke diensten uit Den Haag te verplaatsen. „Het is overigens niet de bedoeling, dat er in Veenendaal een dergelijke grote dienst gevestigd zal worden. Vee nendaal is in de eerste plaats een industrie- en handelsgemeente en de dag des Heren, wakende bevon den mochten worden! Maar dan wa kende en biddende, opdat onze ar beid geen blinde ijver zij. Ook voor ons zal de laatste ure komen. Ook wij zullen komen te staan voor de Zoon des mensen. Dan zal uitko men of onze werkzaamheden ten behoeve van de rustdag zich waken de en biddende hebben voltrokken", aldus het „Ten Geleide". De RXl-tentoonstellingen die al vele jaren op zondagen geopend zijn waren ook aanleiding voor de verenigingen om circulaires te sturen. De reacties daarop, die afge drukt werden in het jaarverslag, zijn nogal verschillend. Velen gaan uit van de gedachte dat het be zoek aan tentoonstellingen en beur zen op zondag, een nieuwe vorm van recreatie is en daarop zijn de meeste antwoorden afgestemd. Bo vendien wordt er gesteld dat vele kleinere ondernemers alleen op zon dag dergelijke evenementen kunen bezoeken. Enkelen deelden de ver eniging mee dat hun stands op zon dag gesloten zijn. enkelen zouden de wensen van de vereniging aan het hoofdbestuur van de tentoon stellingsorganisatie overbrengen met verzoek de beurs op zondag geslo ten te houden, terwijl er ook een aantal waren die schreven in de trant van „waar bemoeit u zich mee?" Merkwaardig is het volgende schrijven van éen firma uit Alk maar, naar aanleiding van een ter gelegenheid van de Hiswa rondge zonden circulaire: „Uw circulaire van 16 maart jl. in dank ontvangen en wij hebben erg om uw zorgen gelachen. Sinds jaar en dag worden op zondag duizenden kinderen over al ter wereld vermoord, wij deden het ook tijdens onze acties in Indo nesië en nu gebeurt het dagelijks in Viëtnam, Afrika, enz. Doch uw club je maakt zich wel zorgen over een op zondag geopende tentoonstelling, doch over het doodslaan op zondag maakt u nimmer gewag. Maar .mis schien denkt u dan aan die christe lijke term dat op deze wijze het Goddelijk Gezag wordt gehand haafd. U voelt al wel dat wij het hufterig vinden zich tot ons te wen den over zo'n onbenullig onderwerp. Doch als u het doodslaan van men sen wilt tegengaan, dan staan wij voor 100 procent aan uw zijde." Ter gelegenheid van de Huishoud beurs deed de vereniging ook een circulaire uitgaan. Deze was onder meer ontvangen door het Nederlands Bijbelgenootschap. Het Bijbelge nootschap schreef het geheel eens te zijn met de bezwaren tegen open stelling van de beurs op zondag, maar hun stand was tóch op die dag geopend, wat „zijn oorzaak (vindt) in onze overtuiging, dat wij juist op een dergelijke dag de mo gelijkheden voor contact met „bui tenkerkelijken" of mensen die in het algemeen weinig of geen kennis van de bijbel hebben, moeten be nutten. Hierdoor worden mensen bereikt die langs kerkelijke weg niet benaderd kunnen worden. De erva ring van vele jaren bevestigt dit." Belangstellenden kunnen het jaar verslag gratis toegestuurd krijgen, indien zij dit opgeven bij het secre tariaat. Const. Huygensstraat 6 in Barneveld. weer een Universele eredienst in 't gebouw van de Protestanten Bond aan de Kerkewijk. De dienst begint om 16.30 uur. Mevrouw M. van Leer-Lindemans treedt op als spreekster. De dienst wordt opgeluisterd met zang van mevrouw B. Visser- Hendriks en de heer Chr. Visser, terwijl mevr. A. van Zanten-van Manen het orgel zal bespelen. Maandag 6 januari organiseert de gereformeerde kerkeraad in Ame rongen een gemeentevergadering. Tijdens deze vergadering zullen de plannen voor het beroepingswerk besproken worden. Ook de begroting voor 1969 wordt toegelicht. De volgende op rijm gestelde ont boezeming is van „Mageiros" een cursiefjes-schrijver in „Om Sions wil",' n classicale chr. gereformeerde kerkbode: „Uw kerkgang/ is van belang' als u hoort/ Gods Woord;/ maar hij Is kwaad/ als u gaatom deze reê: Ik hoor de dominee". Regelmatige kerkgang is de beste methode om jeugdige delinquenten weer op het rechte pad te brengen. Dat is de mening van rechter Tho mas E. Lee in Miami (Florida). In de afgelopen anderhalf jaar heeft hij 125 jeugdige zondaars, die hij veroordelen moest wegens verkeers delicten of handel in verdovende middelen voor de keus gesteld: Boe te of gevangenisstraf of: een jaar elke zondag naar de kerk. De mees ten kiezen voor de kerk. Daarmee verplichten zij zich dan meteen om rechter Lee wekelijks een brief te schrijven, waarin ze hem over de preek vertellen. „Er is nog niet een tje weer voor de bali gekomen", zegt Lee, die in de Presbyteriaanse kerk diaken is. (CW). Donderdagavond 23 januari ko men van vrouwenverenigingen van de chr. geref. ring „Veenendaal en omstreken" bijeen in het vereni gingsgebouw achter de Bethelkerk aan de Beatrixstraat. De vroegere Veenendaalse arts, de heer S. P. Engel uit Amerongen zal een lezing houden over het onderwerp „De po sitie van de oudere vrouw in onze samenleving, in het bijzonder de weduwe en de alleenstaande vrouw". De bijeenkomst begint om 19.30 uur. De Soefi-beweging, centrum Vee nendaal, houdt zondag 5 januari De gereformeerde kerk van Scher penzeel laat 'n aanstaande kandidaat ..op zicht" komen. Het gaat om de heer J. P. Bos, die in maart aan staande beroepbaar zal zijn in de gereformeerde kerken. De heer Bos komt op woensdag 15 januari met de Scherpenzeelse gemeenschap kennismaken. Dit is een tegenstel ling tot de gewoonte, dat men eers4 beroept en daarna een kennisma king afspreekt. Beide partijen zijr vrij om in maart te doen wat mer wil. De kerkeraad is niet verplieb de heer Bos uit Harderwijk te be roepen, de heer Bos verplicht zich niet een eventueel beroep aan te nemen. daarvan wil ik echt geen ambtena- rendorp maken". Het vestigen van een ontvangers kantoor van de directe belastingen dat telkens weer opduikt op ver gaderingen van de winkeliersvereni ging en ook wel eens in de raad speelde had de burgemeester nog niet overwogen: „Ik wist van deze verlangens nog niet af, maar ik zal de mogelijkheden zeker onderzoe ken. Als burgemeester van Vëenen- daal zou ik het bijzonder op prijs stellen, als de Veenendalers voor hun betalingen ter plaatse terecht kun nen. Maar als kamerlid heb ik inder tijd de centralisatieplannen van de belastingdienst meegemaakt en ik kan me dat centralisatiebeleid wel indenken". Overigens is het college momen teel enorm druk met twee hete hangijzers in het beleid: de bouw plannen in Dragonder-Zuid en de realisatie van het winkelcentrum. ELST Tijdens de jaarwisseling zijn in Eist diverse huizen door vermoede lijk dronken jongelui beklad. Hoofd zakelijk huizen aan de Driftweg, de Verbindingsweg en de Engweg moes ten het ontgelden. Met kalk en krijt werden de ramen en deuren volgeklad met schuttingwoor den. Slechts met veel moeite konden de betreffende bewoners het geklad van hun huizen halen. Van de daders ontbreekt tot nu toe elk spoor. De rijkspolitie stelt een onder zoek in. ADVERTENTIE VOOR OUDHOLLANDSE MEUBELEN MOET U NAAR APELDOORN PERMANENTE SHOW VAN OUDHOLLANDSE STIJLMEUBELEN" uniek in Nederland. 3 etages Oudholl. en Oud- vlaamse stfllmeubelen vindt U bij ons in een sfeer zoals U het thuis graag zou wil len hebben. Geopend van 8.30-12.30 en 14.00-18.00, vrijdags ook van 19.00-22.00 uur. Gesloten dinsdags na 13.00 uur, zaterdags na 15.00 uur gesloten. Specialist in Oudhollandse stijlmeabelen Mariastraat 76 - Tel. 18818 APELDOORN

De Vallei | 1969 | | pagina 3