Brandweer, EHBO en Rode Kruis in Rhenen gaan samenwerken Nieu w j aarsbij eenkomst drie brandweerkorpsen KERKDIENSTEN VALLEI? Belt 10550 11079 M( ax)-T(ailleur) stoel is een groot succes Surinaamse turnsters in raadhuis ontvangen Rhenenaar niaakt stoel voor Reuma-patiënten „Ze vliegen de deur uit" BURGEMEESTER P. BODE BEGROETTE RIJKSGENOTEN D. IJ. van Eldik (77) kreeg het Kruis van Verdienste Adreswijziging Automobilist verdween na botsing Prijswinnaars gevraagd v - - T~ UW BURGERLIJKE STAND RHENEN Voorname rol Geschenkjes Organisatie van warme bakkers ZONDAGSDIENSTEN VRIJDAG 3 JANUARI 1969 RHENEN Voor de eerste maal in de geschiedenis kwamen de brandweer korpsen win Rhenen, Eist en Achterberg gezamenlijk bijeen in de hoofdcen trale te Rhenen ter gelegenheid van de nieuwjaarsbijeenkomst, waar burge meester jhr. mr. L. H. N. F. M. Bosch, ridder van Rosenthal, uit naam van het gemeentebestuur zijn traditionele nieuwjaarstoespraak hield. Tegelijkertijd werd de heer D.D. van Eldik (77) gehuldigd in verband met het feit, dat hij als actief onder-brandmeester van het korps van Achterberg die functie neerlegt, maar nog wel zal aanblijven als secretaris. De heer Van Eldik mocht uit handen van de burgemeester het kruis van verdienste ontvangen. Hij kwam in 1950 bij het korps Achterberg als adspirant brandwacht en promo veerde vervolgens tot onder-brandmeester. Zijn vrouw kreeg van commandant J. van Lienden van Achterberg een boeket bloemen. Nadat commandant J. Meijer alle korpsleden, oud- en ereleden welkom had geheten, daarbij zijn voldoening uitsprekend over het feit dat nu alle korpsen onder één dak waren samen gekomen,'sprak de burgemeester. „Ik wil graag beginnen met u allen uit naam van het gemeentebestuur har telijk te danken voor de betoonde bur gerzin in het voorbije jaar. Ik ben ver heugd dat ik voor het eerst de volledi ge korpsen uit mijn gemeente hier mag begroeten. Dat doet me buitengewoon veel genoegen, omdat ik weet dat nu al heel wat jaren de onderlinge verhou ding tussen de drie korpsen bijzonder goed is. Bij oefeningen en wedstrijden heerst altijd een goede en sportieve sfeer". De burgemeester ging verder met zijn voldoening uit te spreken over de grote opofferingsgezindheid van het brand weerpersoneel, hetgeen voor hem nog steeds aanleiding is voor handhaving van het huidige brandweerbestel bij ge meenteraad en hogere colleges te plei ten. „Eén ding moet me nog van het hart, namelijk dat ik voorstander ben van een intensievere samenwerking van de brandweren met Rode Kruis en EHBO. Wanneer er bijvoorbeeld ongelukken ge beuren met wagens, die geladen zijn. met chemische stof, benzine of olie, dan is het altijd de brandweer die als één van de eersteh aanwezig is. Die paraat heid moet worden uitgebreid met in schakeling van Rode Kruis en EHBO, want hoe vaak gebeurt het niet dat er gewonden moeten worden geholpen. Ik verheug me er over, dat uw besturen graag naar die samenwerking willen. Dan kan ik met nóg meer kracht en recht zeggen, dat wij kunnen beschik ken over parate eenheden, die zich wil len inzetten voor de naaste. Ik dank gaarne voor alles wat u weer gedaan hebt in het oude jaar, ik breng u mijn beste wensen over voor 1969 en ik weet dat ik weer op u kan rekenen". Zich richtende tot de heer Van Eldik, wiens staat van dienst door de burge meester werd gememoreerd, wees hij erop in welke grote mate de heer Van Eldik actief- is geweest en zelfs nog op zo'n hoge leeftijd. „U gaat nu de actieve brandweer dienst verlaten, dat kan niet anders vanwege uw leeftijd, maar alvorens dat gebeurt wil ik u namens het gemeente bestuur hartelijk danken voor al het werk dat u hebt gedaan. Ik zou u aan de jongeren tot voorbeeld willen stellen". Als stoffeljjk blijk van waardering speld de de burgemeester de heer Van Eldik het Kruis van verdienste op de borst". Commandant J. Meijer dankte de bur gemeester vopr "zijn waarderende, woor- Zondag 5 januari 1969 Ned. Herv. Kerk Oude Kerk, 9.30 uur: ds. DTOruin uit Lunteren; 17.00 uur: ds. Langerak. Julianakerk, 9.30 uur: ds. Van Brum- melen uit Hierden; 17.00 uur: ds. Van de Krift. Vredskerk, 9.00 uur en 10.30 uur: ds. Vroegindeweij17.00 uur: ds. Van Assenbergh. Sionskerk, 9.30 uur: ds. Van de Krift; 17.00 uur: ds. Wisgerhof. Poortkerk, 10.30 uur: ds. Langerak; 18.30 uur: ds. Spilt uit Ede. Bejaardencentrum, 9.00 uur: ds. Lan gerak. Veeneind, 15.00 uur: ds. Vroeginde weij; woensdag 19.30 uur: de heer Van Oostende. Dijkstraat, 14.45 uur: ds. Van de Haar uit Achterberg. Herv. gemeente „Sola Fide" 10.30 uur: ds. Nijeboer; 10.30 uur: jeugdkapel de heer J. van Voorthui zen; 18.00 uur: ds. Vijzelaar. Geref. Kerk Ver.-geb. Eikenlaan, 9.00 uur: ds. Blanken en 16.30 uur: ds. Couvée uit Utrecht. Petrakerk, 9.30 uur: ds. Couvée en 17.00 uur: ds. Blanken. Geref. Poortkerk (vrijgemaakt) 9.00 uur: ds. Pool en 16.30 uur: lees- dienst. Chr. Geref. Kerk Bethelkerk, 9.30 uur en 17.00 uur: ds. Rebel uit Hilversum. Pniëlkerk, 9.30 en 17.00 uur: ds. Den Butter uit Bunschoten. Geref. Gemeenten (Ned.) 9.30 en 18.30 uur: leesdienst. Geref. Gemeenten (Syn.) 9.30 en 17.00 uur: leesdienst. Ned. Prot. Bond 10.30 uur: ds. Leerink uit Soest. R -K Kerk Salvatorkerk, 9.00 en 11.00 uur: AMERONGEN Herv. Kerk Andrieskerk, 10.00 uur: ds. Hoek uit Vorchten en 18.30 uur: ds. Van Noort. Dorpshuis, 10.00 uur: Jeugdkapel. Geref. Kerk 10.00 uur: ds. Lugtigheid en 17.00 uur: ds. Zwaan. Ned. Prot. Bond Geen opgave ontvangen. OVERBERG Ned. Herv. Kerk 10.00 en 18.30 uur: de eerw. heer Kui- péri. Oud-geref. gem. 10.00 én 18.30 uur: Leesdienst. ELST Ned. Herv. Kerk 10.00 uur: ds. Knier uit Doorn en 18.30 uur: ds. Van Malenstein. Geref. Gem. 10.00 en 18.30 uur: Leesdienst. LEERSUM Ned. Herv. Kerk 10.00 uur: ds. Overgaauw en 17.00 uur: kand. Kuipéri. Geref. Kerk 10.00 uur: ds. Zwaan en 17.00 uur: ds. Lugtigheid. Oud-geref. gem. in Ned. 10.00 en 17.00 uur: leesdienst. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk Grote kerk, 9.30 uur: ds. Romein uit Wezep en 18.30 uur: ds. Den Hartog uit Ede. Verenigingsgebouw Woudenberg (Vrijz.) 19.15 uur: ds. Van Rossum uit Drie bergen. Geref. Kerk^ 10.00 uur: ds. D. van Enk uit Veenen- daal en 18.30 uur: ds. Van Strien uit Woudenberg. Vrije Evangelische gemeente Verenigingsgebouw Molenweg, 10.30 uur: Evangelist Van Duren uit Drie bergen. Geref. Gem. (Syn-) 10.00 en 18.00 uur: de heer Roest. Geref. gem. in Ned. 10.00 en 18.30 uur: leesdienst. H. Mis. A Willibrorduskerk, 10.00 uur: H. Mis. R _K Kerk Leger des Heils Verenigingsgebouw 10.00 uur: ^Heiligingssamenkomst en Uur: H. Mis. 19.30 uur: 'Verlossingssamenkomst. Soefie-beweging Gebouw Ned. Prot Bond, 16.30 uur: Universele eredienst. Jehovah's Getuigen NVV-gebouw, 9.30 uur: Openbare vergadering; 10.30 uur: Wachttoren studie; dinsdag 19.30 uur: Theocr. be- j R7rk dieningsschool en 20.30 uur: Dienst- vergadering. RHENEN Ned. Herv. Kerk Cunerakerk. 9.00 uur: ds. Bos uit Lunteren; 10.30 uur: ds. Koorenrhan en 18.30 uur: c(s. De Vries uit Drie bergen. Bergscjhool, 9.00 uur: ds. Kooreman. Geref. Kerk 10.00 en 17.00 uur: ds. Goldschmeding (H.A.). Geref. Gem. (Syn.) 10.00 en 15.30 uur: Leesdienst. Geref. Gem. in Ned. 10.00 en 17.30 uur: Leesdienst. Oud-geref. Gem. Donderdag 9 januari 19.00 uur: ds. Wiltink. Ned. Prot. Bond 10.30 uur: ds. Brinkering uit Rhenen. Molenweg 8.30 LIENDEN Ned. Herv. Kerk 10.00 uur: ds. De Boer uit Zeist en 18.30 uur: ds. Das uit Rijswijk. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk 9.30 uur: ds. Cuperus uit Aalst; 18.30 uur: ds. v. d. Peut. 10.00 en 18.30 uur: ds. Jonkers. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk 9.30 uur: ds. v. d. Peut uit Renswou- de en 18.30 uur: ds. Cuperus uit Aalst. Geref. gem. in Ned. 9.30 en 18.45 uur: ds. Aangeenbrug. Oud.-geref. gem. 9.30 en 19.00 uur: "leesdienst. EDE Oud.-geref. gem. 10.00 en 18.30 uur: ds. v. d. Poel. KENTEREN Ned. Herv. Kerk Geen opgave OPHEUSDEN Ned. Herv. Kerk 10.00 en 18.30 uur: ds. Muilwijk. Geref. gem. (Syn.) 10.00 en 18.30 uur: leesdienst. Geref. gem. in Ned. 10.00 en 18.30 uur: ds. Van Beek. den. Hij noemde het jaar 1968 niet spectaculair voor de brandweer, maar wel voor het verenigingsleven. *Er wer den talrijke brandweercursussen ge volgd, waarvoor iedereen slaagde en Rhenen heeft zelfs een primeur omdat zes korpsleden een zogenaamde pers luchtcursus volgen. Verheugd was de heer Meijer ook over de verbeteringen van het materieel, zoals de'nieuwe blus- eenheid in Eist en de poederwagen in Rhenen. De brandweer Eist werd ge prezen omdat die vereniging ook nog zoveel voor de gemeenschap doet op an der terrein dan dat van brandblussen. Met de contacten tussen Rode Kruis en EHBO is men volgens de comman dant van de brandweer op de goede weg. De heer Meijer verzekerde de bur gemeester dat hij ook in het pas be gonnen jaar weer op zijn brandweer zal kunnen rekenen. Tot de heer Van Eldik, de jongste jubilaris, sprak de heer Meijer waar derende woorden. Hij sprak de hoop uit, dat hij'nog vele jaren het secre tariaat van de Achterbergse brandweer ^1 mogen vervullen. ELST Van de verloting, die óp za terdag 14 december 1968 tijdens een to neeluitvoering In het gebouw Pniël werd gehouden, zijn een groot aantal prijzen nog steeds niet afgehaald. De nummers van de loten, waarop de niet afgehaalde prijzen zijn gevallen, luidden35, 57, 170, 187, 292, 312, 345, 470, 730, 753, 770, 815. 835, 903, 930. 972, 980, 1117, 1182, 1183, 1203, 1214, 1262, 1305, 1325. 1381, 1382, 1387, 1492, 1561, 1707, 1730, 1750, 1755, 1845, 1866, 1959. De prijzen kunnen alsnog worden af gehaald bij mevr. Kr. van Lienden, Rijks straatweg 103 te Eist. ADVERTENTIE Tot 17.10 uur dan ovon a.u.b. Van 17.30- 19.30 uur dan brengen wij hem nog Alleen voor Veenendaal Zaterd. van 16.30-17.30 uur RHENEN TEL. 3328 RHENEN Onze medewerker in Rhe nen, de heer A. J. Bovenschen, is tijde lijk verhuisd van Oude Veenendaalse- weg 1 naar Veerweg 15. De heer Bovenschén is 's avonds nog bereikbaar onder het huidige telefoon nummer 2226. Geboren: Johan, z.v. D. Nijkamp en E. Baan; Erik Paul, z.v. R. C. J. Eek- hardt en J. C. H. de Leeuw; Johannes, z.v. J. A. J. C. Overeem en A. G. van Hardeveld; Gerritje, d.v. J. van Ge- sink en G. E. van de Scheur; Teuntje, d.v. J. van den Heuvel en J. W. van Erven; Gerrit 'Gijsbertus, z.v. G. van de Weerthof en G. van de Kraats; Christine Jurrendine, d.v. H. Ophof en S. Rense; Janna Maria, d.v. N. Wilde man en J. C. van Baaren. Gehuwd: M. van Soestbergen en G. J. M. Kuipers; R. G. van Wijk en J. van de Waal; W. Vonk en E. van Vee nendaal; J. G. W. van der Flier en H. A. van Ommeren. Overleden: Johanna Mulder, 81 jr.; Evert Bomhoff, 79 jr. Vertrokken: J. W. Florijn, naar Am sterdam; C. J. Hensen, naar Wijk bij Duurstede. RHENEN Zo op het eerste gezicht lijkt de stoel op een normaal zitmeu bel. maar wanneer directeur M. Op- hof van de gelijknamige stalen-meube- lenfabriek, wonende aan de Ericalaan 9 te Rhenen in zijn huiskamer tekst en uitleg gaat geven, dan blijkt het meubelstuk een aantal technische snuf jes te bevatten, waardoor het geschikt is voor reumapatiënten, waarvan er al leen in Nederland al honderdduizen den moeten zijn. Eén van hen is Max Tailleur. Als oprichter van het anti reumafonds heeft hij zich er bijzonder voor geïnteresseerd een dergelijke stoel op de markt te brengen. Het ont werp is dan eindelijk tot stand geko men door intensieve samenwerking tus sen de Amsterdamse arts-reumatoloog dr. G. van Dam, broeder Bakker van het Amsterdamse reumacentrum en de heer M. Ophof uit Rhenen. De stoel die ongeveer een half jaar geleden op de markt is gekomen wordt nu aan de lopende band verkocht. Bij voldoende belangstelling kan hij in do fabriek van de heer Ophof in serie worden vervaar digd, waardoor de prijs niet onaanzien lijk zal kunnen dalen. Momenteel kost de stoel f200,hetgeen al evenmin aan de hoge kant is" gezien de bijzon dere voorzieningen die de heer Op hof moest treffen. Omdat Max Tailleur jaarlijks for se bijdragen uitkeert ten behoeve van speciale voorzieningen voor reumapatiënten en bij dit project ten nauwste betrokken is, werd het meubel „M. T.-stoel" genoemd. „Morgenochtend moet mijn vrouw weer naar Max toe", zegt de heer Ophof, „hij was straks aan de tele- VEENENDAAL -r- De groep Surinaamse turnsters die met haar leider, de heer E. Deekman, op uitnodiging van gymnastiekvereniging Sparta en door be middeling van de Vereniging Rijksspelen een tegenbezoek brengt aan de yee- nendaalse gymnastiekclub, is gisteren door burgemeester P. Bode in het Vee- nendaalse raadhuis ontvangen. Op deze zeer geanimeerde bijeenkomst, die een diepe indruk maakte op het Surinaamse gezelschap, waren onder meer vertegenwoordigd de voorzitter van de Vereniging Rijksspelen, de heer L. A. de Sanders, gymnastiekleraar W. Vaartjes en echtgenote en een lid van het Sparta-bestuur. Na dit officiële bezoek bezichtigde de delegatie uit de West de Veenendaalse sportaccommodaties. Burgemeester Bode beschouwde 'het als een grote eer de Surinaamse gasten in het raadhuis te kunnen ontvangen? In zijn toespraak zqj. Veenendaals eer ste burger onder meer: „Namens het gemeentebestuur van Veenendaal mo ge ik u verwelkomen ep mijn waarde ring erover uitspreken, dat er door de sport contacten kunnen worden gelegd, tussen personen die op grote afstand van elkaar wonen, die behoren tot di verse rijksdelen, maar leden zijn van het Koninkrijk der Nederlanden. Wij begroeten u dan ook als rijksgenoten". Hij hoopte dat de turngroep in de veertien dagen dat zij in Holland is reeds veel geleerd heeft en sprak de wens uit, dat er steeds meer jongens en meisjes in Suriname gymnastiek zullen gaan beoefenen. „In het leven van de moderne mens spelen sport en lichamelijke opvoeding een voorname rol, speciaal ook voor de jongere ge neratie", aldus de burgemeester, die zijn speech als volgt voortzette: „Sport, spel, turnen en atletiek zyn niet alleen lichaamscultuur, maar be tekenen ook vreugdevol genieten van de geestelijke vrijheid. Overheidsbe- stuurders kunnen in dezen in belangrij ke mate bijdragen tot een verantwoor de lichaamscultuur door het verlenen van subsidies, de aanleg van terreinen en sportparken en de bouw van sport hallen en zwembaden. Ik geloof dat de gemeente Veenen daal een open oog voor dit alles beeft en een actief beleid terzake voert". Maar ook in Suriname ging het vol gens burgemeester Bode de goede kant uit. Hierover zei hij: „Al is dan alles wellicht nog niet honderd procent, ik meen dat de heer Deekman heeft ge zegd in Suriname geen goede accomo- datie te hebben en een tekort aan toe stellen. Desondanks is 1968 een bijzon der jaar voor Suriname geweest, want, als ik juist ben geïnformeerd, heeft uw minister-president, excellentie J. A. Pengel, in november de eerste Suri naamse sporthal officieel geopend, aan welke totstandkoming de NSF even eens een financiële bijdrage heeft ge leverd. Ik wens u met die eerste sport hal van harte geluk en hoop dat er meer zullen volgen. Tenslotte wenste burgemeester Bode de gasten uit het overzeese rijksdeel De foto toont op de achtergrond de Surinaamse meisjes" met rechts (staand) de heer Vaartjevan de gymnastiekvereniging Sparta uit Vee nendaal. Op de voorgrond (zittend) v.l.n.r. wethouder Ant. de Ruiter, bur gemeester P. Bode en de heer Deek man, begeleider van de Surinaamse turnsters. nog een prettige tijd in Hólland, waar zij hebben kunnen kennismaken met vorst, ijs en sneeuw en veel succes in het turnen. „Een goede reis terug naar Suriname, wellicht boordevol alhier op- gadane indrukken, die naar ik hoop, van prettige en aangename aard zul len zijn", zo besloot Veenendaals eer ste burger zijn toespraak. Vervolgens bood hij de gasten een le peltje met het wapen van Veenendaal, alsmede een ansichtkaart van het raad huis aan. De heer Deekman. de leider van de groep turnsters, bedankte in spontane bewoordingen de burgemees ter voor de leuke ontvangst, waarna de voorzitter van de Vereniging Rijks spelen, de heer De Sanders, burge meester Bode een herinneringsvaantje overhandigde. Het gezelschap uit Paramaribo be zocht na de bijeenkomst in het raadhuis onder meer het Panhuis-complex en 't nieuwe overdekte bad. Vanavond geven de Surinaamse meis jes leden van de verenigingen Thesos en NUI uit Paramaribo samen met Sparta-tumsters en -turners een de monstratie voor de ouders van de Vee nendaalse leden. Dat is tevens de gene rale repetitie voor de grote uitvoering van BATO In Oosterbeek, waaraan Sparta en zijn gastengroep morgenavond meewerkt. foon met de boodschap dat er op nieuw een hele stapel bestellingen ligt te wachten. De mensen weten nog niet goed dat zij de stoel bij mij kunnen kopen, vandaar dat ze te rade gaan bij Max Tailleur, die ze dan wel weer doorstuurt". „Ik heb destijds contact gekre gen met iMax Tailleur toen hij zelf een speciale stoel moest hebben. Daarin treedt hij nu nog steeds op. Al pratende zijn we toen op het idee gekomen een stoel voor- reumapa tiënten in de produkte van ons be drijf in Rhenen op te nemen. Tail leur gaf er zo'n dertig weg, die hij uit eigen zak betaalde. Trouwens ik maak ook speciale stoelen voor tandartsen en voor nog andere men sen die een beroep uitoefenen waar bij je niet zonder een aangepaste stoel kunt. Aan de M. T.-stoel heb ik een half jaar gedokterd voordat ik kon zeggen: ja, dat is ie. Ik kan momenteel over heel Nederland verkoopkantoren krijgen. We kun nen de produktie praktisch niet aan. Zo groot is nu plotseling de belang stelling. Zelfs de Belgische televisie had ik aan de lijn-, die kwam infor meren of we de M. T.-stoel ook in België op de markt zouden brengen. En iedereen is enthousiast over de prijs". De M. T.-stoelen kunnen worden geleverd met en zonder zwenkwie- len. Voor de meest immobiele reu mapatiënten zijn de „gewielde" meubelen ideaal: met een eenvou dige handbeweging kunnen deze mensen zich zonder moeite in elk vertrek verplaatsen en in drempel loze woningen zelfs over een hele etage. Voor degenen die wat beter uit de voeten kunnen, maar verder zwaar gehandicapt zijn door 'reuma, zijn de weilloze stoelen ideaal. Al le M. T.-stoelen hebben langere en zwaardere armleggers dan normaal, omdat zich vele gehandicapten op richten door op het voorste uitein de van de leuning te steunen. De druk op het achterste deel wordt daardoor groot en daar komt bij, dat die druk toch al extra-groot is, omdat de patiënten met hun hele gewicht op de armleggers steunen als ze gaan Verzitten. „De M. T.-stoel kan zónder enige moeite in elke gewenste stand wor den gebracht", vertelde de heer Op hof. „Door een simpele lichaamsbe weging draait de zitting heel ge makkelijk rond. Door een kleine handbeweging, de druk van een pink is voldoende, kan ze op elke ADVERTENTIE De eigen bakwaren worden voortdurend op kwaliteit gecontroleerd door het station voor maalderij en bakkerij te Wagenlngen. ELST Op de splitsing Rijksstraat- weg/Houweg vond donderdagmiddag een aanrijding plaats, toen de heer J. D. uit Eist, komende uit de richting Rhenen, zijn auto de Hou weg wilde in sturen. Doordat op dat ogenblik uit de Houweg een auto de Rijksstraatweg wilde oprijden, hield de heer J. D. in, teneinde de ander, vanwege de kleine ruimte, voor te laten gaan. Op dat mo ment werd hij echter van achteren aan gereden door een eveneens uit de rich ting Rhenen komende automobilist, die onmiddellijk verdween. De politie stelt een onderzoek in. gewenste hoogte worden gebracht. Daartoe is in de poot een speciale lift met drukcilinder aangebracht, die via een knop automatisch wordt bediend. De stand van de zitting kan ten opzichte van de rugleuning wor den veranderd, zodat zowel grote als kleine mensen de meest ideale zithouding zelf kunnen bepalen. Om dat reumapatiëriten gedoemd zijn i vaak de hele dag te zitten, bevindt zich in de met sterk skai overtrok ken zitting en rugleuning een spe ciaal soort schuimplastic, waardoor doorzitten en andere ongemakken tot een minimum worden beperkt". De heer Ophoij, die oorspronkelijk in een Duitse fabriek is begonnen met de vervaardiging van meubelen en al spoedig naar Rhenen verhuis de, heeft momenteel één stoel in voorraad. „Ik kan ze gewoonweg niet ge noeg aanmaken", verzucht hij. „Zo dra ik er weer een serie klaar heb vliegen ze de fabriek uit. Daar moet ik nu toch echt wat aan gaan doen, maar in afwachting daarvan kan ik beslist geen verkooppunten in Ne derland en België openen, eenvou dig niet omdat ik het toch nog niet kan voorwerken. Maar ik hoop dat spoedig rond te hebben. Ik ben erg blij dat ik op deze manier mijn steentje kan bijdragen tot verzach ting van het leed van zovelen die gehandicapt zijn door reuma. Maar u begrijpt, mijn produktie van alle mogelijke andere stoelen moet ook doorgaan, vandaar dat ik er wat op moet vinden om de M. T.-stoelen ge lijk te laten meedraaien". Inmiddels hebben vele reumapa tiënten al gereageerd op de stoel. De heer Ophof laaf trots de dank betuigingen zien, die praktische al lemaal neerkomen op de enthousias te uitlating: „Zo lekker heb ik nog nooit gezeten". VEENENDAAL ARTSEN Zaterdag 4 januari: N. Rijlaarsdam, Boompjesgoed 221, tel. 10885. Zondag 5 januari: G. Annot, Kerkewijk 56, tel. 10198. APOTHEEK Zuiderapatheek, dr. Slotemaker de Bru- ineplein 7, tel. 10714. WIJKVERPLEGING Dienst heeft zr. Post, De Grote Pekken 392, tel. 12573. RHENEN ARTSEN Zaterdag 4 januari: De heer Wijcher», Achterbergsest'raatweg, tel. 2328. Zondag 5 januari: de heer Almekin- ders, Herenstraat 59, tel. 2432. APOTHEEK Apotheek Deys geopend voor spoedge vallen. AMERONGEN, LEERSUM, ELST ARTSEN De praktijken van départsen Kars en Ossendorp uit Amerongen, Bakker en v.d. Burg in Leersum en Van Omme ren in Eist worden het komend week end waargenomen door de heer Van. Ommeren. Rijksstraatweg 158, tel. 08377 - 217. RENSWOUDE. EDERVEEN. DE KLOMP ARTSEN Weekenddienst heeft de heer Radema ker, Hoofdweg 50 Ederveen, tel. 201 DIERENARTS Weekenddienst heeft de heer Van Ri es sen, Dorpsstraat 18, Lunteren, tel. 08388 - 2557. KESTEREN ARTSEN Weekenddienst heeft de heer Van de Veen uit Lienden, tel. 03443 - 220. WIJKVERPLEGING Weekenddienst heeft zr. De Jong, Groe ne Kruis, Ochten, tel 03444 - 257. OPHEUSDEN ARTSEN Weekenddienst heeft de heer Buuding uit Opheusden, tel. 08887 - 213. WIJKVERPLEGING Weekenddienst heeft zr. Budding uit Dodewaard, tel. 08885 - 218. VEENENDAAL, RHENEN i TANDARTSEN Voor spoedgevallen bellen 08385 - 12946.

De Vallei | 1969 | | pagina 5