Mr. Van der Stoel mag niet meer in Griekenland komen Dit waren de I klachten j Dr. Samkalden pleit voor Amsterdamse haven Rapporten hebben alleen na enkele belangrijke wijzigingen een kans Derde bankroof in dezelfde Bredase wijk Tankers ondanks staking binnengesleept jjgjj „Melania" moet wachten met tweede proefvaart Gebrek aan objectiviteit verweten Kunstgebitten KOLONELS HOUDEN DEUR GESLOTEN VOOR RAPPORTEUR VAN RAAD VAN EUROPA Politie is dieven van kunstwerken uit kerken op liet spoor „Fut tot verdere verbetering lijkt er bij regering nu uit Vijfde perencrisis is afgelopen Meer controle op invoer van sigaretten uit België Volgende maand rapport over oeververbinding Westerschelde Moeizame discussie op Pastoraal Concilie Bar uitgebrand in Den Haag Tilburg en Eindhoven strijden samen voor medische faculteit Snelbus tussen Utrecht en Schiphol SLECHTE INDRUK „WEL BEREID" „WELKOM" FLESSEHALS NADER BERAAD CONSERVATIEF VERANDERDE VISIE roed bericht voor de bezittere van ZONDER HULP STAKINGSKAS DINSDAG 7 JANUARI 1969 DEN HAAG Het socialistische lid van de Tweede Kamer, mr. M. van der Stoel, mag zoals wij in een deel van onze oplage al meldden niet in Griekenland komen. Mr. Van der Stoel had gisteren als rapporteur van de Raad van Europa over de situatie in Griekenland naar dat land zullen vliegen. Het Griekse bewind had echter vrij dag laten weten, dat het deze reis niet nodig vond. Het drong erop aan dat mr. Van der Stoel zou afzien van zijn voornemen naar Griekenland te gaan. De rapporteur voor de Raad van Europa heeft dit gedaan omdat, zo zei hij gisteren in Den Haag, hij zeker wist, dat hij toch niet verder zou ko men dan het vliegveld van Athene. Hij had volledige zekerheid dat hij niet zou worden toegelaten. Mr. Van der Stoel wilde nogmaals naar Griekenland om de laatste gege»- vens te verzamelen voor zijn rapport over de situatie in Griekenland, dat hij op 30 januari aan de Raadgevende ver gadering van de Raad van Europa moet aanbieden. Hij zal, ondanks de Griekse weigering hem toe te laten, dit rapport toch uitbrengen. De Griekse regering trekt de onpar tijdigheid van mr. Van der Stoel in twijfel. Bovendien heeft ze een aantal bezwaren tegen hem. Mr. Van der Stoel moest dan ook niet naar Grieken land vertrekken voordat de Raadgeven de vergadering deze bezwaren kende en voordat zij had beslist of ze de Ne derlandse rapporteur zou handhaven, zo deelde het Griekse bewind op 24 decem ber mee. Het Permanente Comité besloot mr. Van der Stoel te steunen. Hierop kwam de mededeling, dat hij niet welkom was in het land, dat de bakermat van de de mocratie is. Mr. Van der Stoel vindt de klachten van Griekenland onjuist en niet ter za ke. Hij gelooft, dat het Griekse bewind al leen de aandacht wil afleiden van het punt waarom het gaat: de voortzetting van de dictatuur in Griekenland. De heer Van der Stoel meent dat de weigering om hem toe te laten „om 't zacht te zeggen" een zeer slechte in druk op de Raadgevende Vergadering zal maken. Het is niet onmogelijk dat deze Ver gadering nu een aanbeveling aan het ministerscomité zal doen om Grieken land te schorsen als lid van de Raad van Europa. Voor de aanbeveling is twe derde van de stemmen nodig; het mi nisterscomité moet vervolgens even eens met tweederde beslissen om de aanbeveling te volgen. De Griekse regering is volledig be reid een rapporteur van de Raad van Europa toe te laten in Griekenland om er gegevens te verzamelen over de si tuatie. maar dan moet hij volkomen objectief zijn. Het socialistische parle mentslid mr. Van der Stoel was dat echter volstrekt niet, aldus gistermid dag een woordvoerder van de Griekse ambassade in Den Haag. „Toen de heer Van der Stoel tot rap porteur van de Raad van Europa werd benoemd, waren wij ervan overtuigd, dat hij een scheidslijn zou kunnen trek ken tussen zijn twee functies: socialis tisch lid van het Nederlandse parle ment en lid van de Raadgevende Ver gadering van de Raad van Europa. Hij is echter op dit punt in gebreke geble ven", zei de Woordvoerder. „Een rapporteur dient minder par tijdig te zijn dan de heer Van der Stoel, die zich herhaaldelijk tegen de Griekse regering heeft uitgesproken. Hij be hoort op zijn minst geen verklaringen MAASTRICHT Nederlandse en Belgische rechercheurs hebben enkele arrestaties verricht in een lange serie kerkdiefstallen, die in België. Neder land en mogelijk ook in Duitsland zijn gepleegd. De diefstallen dateren voornamelijk van vorig jaar november en december. Onder andere werden in een kerk uit het Belgische Sutendaal enkele zeven- tiende-eeuwse paneeltjes gestolen, die een waarde van enkele duizenden gul dens vertegenwoordigen. Via de Sittardse opkoper B. P. kwam de Nederlandse recherche dezer dagen op het spoor van de hoofdver dachte, een Nederlander. Deze had in Sittard enkele panelen te koop aange boden voor vierhonderd gulden. De po litie heeft deze inmiddels opgespoord. Nog twee van de kunststukken zijn zoek. De politie, die het onderzoek In sa menwerking met de Belgische Opspo ringsbrigade voortzet, vermoedt met een internationale bende te maken te hebben. Er worden dan ook nog meer arrestaties verwacht. Al eerder is in België een complete kruiswegstatie opgespoord, die uit een kerk was gestolen. Nog zoek zijn tal van kostbaarheden waaronder een com pleet orgeL 5 Tn Den Haag zei mr. Van der j 5 Stoel gisteren, dat de klachten j j rich op vijf punten hadden toege- J spitst: 1. Hg zou bü zjjn bezoek in april J een Deense tolk hebben meegeno- J men; hij had haar bovendien niet 5 tydig by de Griekse autoriteiten aan- J gemeld. De Deense nationaliteit was J J een bezwaar. Mr. Van der Stoel zei gisteren, dat j 2 hij haar op het laatste moment had j gevonden en dat hij had geprobeerd 2 om haar aanwezigheid in de delega- j 5 tie aan de ambassadeur te melden. j Deze was niet aanwezig. De Neder- J landse rapporteur heeft haar naam g direct na zijn aankomst in Grieken- land opgegeven. De Griekse rege- 3 2 ring ging toen akkoord met haar aanwezigheid. 2. Mr. Van der Stoel had aan het J einde van zijn bezoek in april een J persconferentie gehouden. Dit zou j niet mogen. tegen ons af te leggen, pal voor ons ambassadegebouw." „Wij zijn niet tegen mensen die Grie kenland kritiseren. Als men dat nodig vindt, gaat men zijn gang maar. Een rapporteur voor de Raad van Europa dient echter strikt objectief te zijn. Wanneer de Raadgevende Vergadering een nieuwe rapporteur zou benoemen, die objectief is, is hij van harte wel kom in Griekenland." Het ministerie van Buitenlandse Za- Mr. M. VAN DER STOEL klachten zijn onjuist ken in Den Haag heeft nog geen com mentaar op de Griekse houding tegen over mr. Van der Stoel gegeven. Giste ren verklaarde de heer Van der Stoel, die staatssecretaris van Buitenlandse Zaken was in het kabinet-Cals, dat hij minister Luns voortdurend op de hoog te heeft gehouden van de houding van de Griekse regering. Minister Luns be vindt zich op het ogenblik in Tunesië. AMSTERDAM „De haven van Am sterdam behoort op dit ogenblik nog tot de best toegankelijke havens van de West- en Noordwesteuropese kustlijn. Des te meer is het »te betreuren, dat de fut tot voortgezette verbetering (van haven en havenmond) er bij de regering uit schijnt te zijn". Aldus sprak giste ren Amsterdams burgemeester dr. I. Samkalden in zijn nieuwjaarsrede voor de gemeenteraad. Mede als gevolg van de verbeteringen die in de afgelopen jaren tot stand zijn gekomen, overschreed het goederenver voer in de Amsterdamse haven vorig jaar de 17,5 miljoen ton en steeg het aantal binnengelopen schepen tot 8380. Het percentage, dat in de rijksbegro ting voor de verbetering van het Noord zeekanaal wordt uitgetrokken, is echter zeer sterk gedaald, zo constateerde bur gemeester Samkalden. „In een ambtelijke werkgroep werd weliswaar overeenstemming bereikt over de vervanging van de Hemspoor- brug door een tunnel, maar het bleek de minister helaas niet mogelijk er in de eerstkomende jaren een begin mee te maken. En over de zeer urgente bouw van een nieuwe sluis in IJmuiden is ook nog geen enkele aanwijzing te krij gen." „De havenmond is voltooid als ruime tweebaans-vaarweg voor grote schepen; door de verbreding zal het Noordzeeka naal eveneens een tweebaans-vaarweg voor grote schepen worden. Maar het sluizencomplex in IJmuiden dreigt voor alle schepen met meer dan 29 voet diepgang een één-baans vaarweg te blijven." Dr. Samkalden kondigde aan dat hij spoedig met zijn Rotterdamse collega W. Thomassen een gesprek zal hebben over de vestiging van een Wereldhan delscentrum. Zoals men zich zal herinneren be staan in beide steden plannen voor de oprichting van zulk een centrum. DEN HAAG Met ingang van he den, 7 januari, is de perencrisis ten einde. Dit heeft het produktschap voor groenten en ruit meegedeeld. De be treffende crisisperiode was 9 decem ber begonnen. In die tijd zijn 4.000 ton peren uit de markt genomen. In het seizoen 1968-'69 zijn thans vijf crisisperioden geboekt, waarin in totaal meer dan 50.000 ton peren uit de markt werden genomen. Een crisispe riode breekt aan als een paar dagen de prijzen voor peren bijzonder slecht zijn. Ze eindigt als de prijzen op drie ach tereenvolgende veilingdagen boven de crisisprijzen liggen. Daarna treedt de prijsregeling van het Centraal Bureau van Tuinbouwveilingen weer in wer king. 5 deeld. Alleen zei ik hun, dat mijn conclusies anders waren dan die van 5 twee Engelse parlementariërs". 3. De Nederlander zou verklaringen 5 van Griekse bewindslieden onjuist J hebben weergegeven. „Ik heb mijn uiterste best gedaan g om zo zorgvuldig mogelijk te zijn. j Bovendien was ik bereid om correc- J g ties of amendementen op te nemen in mijn rapporten. Tot nu toe heb ik g geen verzoek hiertoe gehad". 4. De Griekse regering neemt mr. j Van der Stoel zijn in de Tweede Ka- g mer gedane uitspraak kwalijk dat S g moet worden onderzocht of in het 5 Atlantisch verdrag de bepaling moet g j worden opgenomen dat landen met J g een dictatuur worden geschorst of j uitgesloten. g „Dat heb ik gezegd, maar dat doet hier niet ter zake". 5. Mr. Van der Stoel zou een aan- S g tal demonstranten voor de Griekse j J ambassade in Den Haag hebbeq toe- g 2 gesproken. g „Dat heb ik gedurende twee minu- J ten gedaan. Ik zei toen hiet meer g X 11. L 1 J .1.'J1-J. A - 2 DEN HAAG - Nederlanders die dicht bü de Belgische grens wonen mogen voortaan maar één pakje sigaretten met vrüstelling van belasting uit België in voeren. Dit heeft het ministerie van Finan ciën gisteravond bekend gemaakt. Onder deze bepaling vallen personen die in een gebied wonen dat maximaal 25 kilometer van de Nederlands-Belgi sche grens ligt. De maatregel is er op gericht, een buitensporige invoer van sigaretten uit België tegen te gaan als gevolg van de verhoging van de tabaksaccijns. Dit zou bijzonder schadelijk zijn voor de tabakswinkels in het Nederlandse grensgebied. De douane zal scherpere controle gaan uitoefenen op de invoer van siga retten uit België. GOES Hot rapport van de stich ting Vaste Oververbinding Wester schelde over het tracé van een vaste oeververbinding zal waarschijnlijk vol gende maand bekend worden gemaakt. Dat werd op een gisteren in Goes ge houden vergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden- en Noord-Zeeland meegedeeld. Op deze vergadering sprak men te leurgesteld over de „aanvankelijke voorkeur" van minister Bakker (Ver keer en Waterstaat) voor een vaste oe ververbinding bij Kruiningen-Perkpol- der. Volgens het te verschijnen rapport zal een verbinding bij Temeuzen het meest rendabel zijn. Na een vechtpartij met een drietal Surinamers, zaterdagavond op de Ca- rolieweg te Groningen, moesten drie Ambdhezen behandeld worden in het Academisch Ziekenhuis. Een van hen de 19-jarige E. M. Akadoman uit Ap- pingedam moest voor verdere obser vatie achter blijven. Hij had een zware buikwond opgelopen ten gevolge van een messteek. De korpsleiding van de Amster damse politie heeft burgemeester Samkalden gevraagd of er mogeiykhe- den bestaan, dat er naast politie-psy- choloog drs. P. G. Kuiper ook twee so ciaal-pedagogen worden aangesteld. Men wil op die manier komen tot een uitbreiding van de mentale vorming van de agent. NOORD WIJKERHOUT Wij zijn een theologisch volkje. Dat is gisteren weer gebleken op de tweede plenaire zitting van het Nederlands Pastoraal Concilie in Noordwijkerhout. De besprekingen over de rapporten „De zede lijke levenshouding van de Christen" en „Huwelijk en Gezin" leverden een moeizame discussie op met veel grote, maar over het algemeen weinig duide lijke woorden. ADVERTENTIE De vergadering kreeg pas laat in de middag een wat levendiger karakter. Dat gebeurde nadat pater Goddijn, se cretaris van het Pastoraal Concilie, de brief had voorgelezen, die vier hoogle raren in de verloskunde aan kardinaal Alfrink hadden gezonden. Zij oefenen daarin scherpe kritiek op het rapport dat de commissie voor Hu welijk en Gezin had uitgebracht. In haar rapport had de commissie een aantal controversiële kwesties aan de orde gesteld en daarin een progressief standpunt ingenomen. Zij legde bij voorbeeld sterk de nadruk op het per soonlijk geweten van de gehuwden, wees resoluut de pauselijke encycliek Humanae Vitae over geboorteregeling af en wrikte zelfs aan de rooms-katho- lieke leer over de onwrikbaarheid van het huwelijk. De vier hoogleraren' prof. dr. J. L. Mastboom, van de Nijmeegse uni versiteit, prof. dr. L. A. M. Stolte, dr. H. J. J. Rotinghuis en dr. T. A. K. B. Eskes, beiden uit Amsterdan wezen de visie van de commissie radicaal af. Zij schrijven dat zij de samenstelling van de commissie Huwelijk en Gezin zodanig achten dat aan het oordeel daarvan nauwelijks enige betekenis kan worden toegekend. Zij spreken ten slotte de verwachting uót dat het Ne derlands episcopaat opdracht zal geven tot nader beraad om te komen tot een visie, die geacht kan worden „repre sentatief te zijn voor de terzake des kundigen van katholiek Nederland". Na het voorlezen van deze brief for muleerde pater Goddijn zijn persoon lijke visie als volgt: „Het is merk waardig, dat deze verloskundigen een ingreep doen twee maanden nadat het rapport ter wereld is gekomen". De voorzitter van de vergadering prof. P. A. J. M. Steenkamp (die de vergadering zeer kundig leidde deelde later mee dat de vier artsen- hoogleraren zullen worden uitgenodigd hun visie alsnog in de vergadering te komen verdedigen. Prof. Steenkamp: „We zullen kijken wat er uit de kraam kamers komt". Zo eenvoudig bleek dat overigens niet te zijn. Er rezen principiële bezwaren uit de vergadering. Pas na een inter ventie van kardinaal Alfrink bleek de vergadering na een moeizame stem ming (77 tegen 15) bereid de heren tot de vergaderzaal toe te laten. De vier hoogleraren wezen overigens de invita tie af. Overigens was er ook in de vergade ring zelf nogal wat kritiek op het rap port. Enkele bezwaren: het rapport was te humanistisch, discriminerend voor 'niet gehuwden, het hoofdstuk „ge zin" was te weinig uitgediept, de for muleringen waren te volstrekt. Het conservatieve geluid kwam op deze vergadering duidelijker naar vo ren dan in voorgaande bijeenkomsten. Vooral de interventies van prof. Mal tha, kapelaan Simonis en mevrouw De Vos-de Waal, droegen een sterk behou dend karakter. Over het algemeen was het debat te leurstellend. Er waren te veel onbe langrijke interventies, zoals de vraag stelling: „Waarom wel een bruidsze gen, maar geen bruidegomszegen". In elk geval bleek gisteren dat het rapport over Huwelijk en Gezin pas na belangrijke wijzigingen de eindstreep zal kunnen halen. Datzelfde geldt voor het rapport over de zedelijke levenshouding van de chris ten dat gistermorgen in discussie kwam. De commissie had in zes hoofd stukken de ontoereikendheid van de vroegere zedelijke levenshouding van de christenen uiteen gezet en voor een meer op het eigen geweten gebaseer de levenshouding gepleit. Er was waardering, zeker, maar de bezwaren overheersten toch. De voor naamste bezwaren kwamen in het kort hierop neer: de bijbelse theologische fundering was te smal; het rapport zet zich te veel af tegen het verleden; het pastorale beleid inzake de zedelijke le vensverhouding mag niet in tegen spraak zijn met de door Rome ver langde en door het Nederlands episco paat aangenomen wijzigingen van de nieuwe catechismus, met name wat be treft de „ons geweten altijd en in alle omstandigheden bindende morele wet ten" (prof. Maltha). Indruk maakte de reactie van prof. Kwant van conservatieve kant. „Wat zij rijn, ben ik geweest", zei hij. „Tien jaar geleden zou ik ook zo'n moeite hebben gehad met een vlammend pro test tegen dit rapport, maar ik ben na een zware worsteling vrij geworden én vrijheid, die je zo moeilijk verworven heb, geef je niet gemakkelijk prijs". Er ontstond nog even een debat tus sen kardinaal Alfrink en prof. Maltha over een toespraak die de kardinaal in 1959 had gehouden. In zijn rede tot de katholieke artsenvereniging had de kar- dinaaal indertijd een visie ontwikkeld, die dicht lag bij die van de encycliek Humanae Vitae. De kardinaal gaf ruiterlijk toe dat zijn visie intussen was veranderd. Hij knoopte er de waarschuwing aan vast dat deze ervaring leert hoe riskant het is om vroegere zekerheden door nieu we zekerheden te vervangen. De vergadering duurt vandaag voort. Dentofix - een nieuw aangenaam en hygiënisch poeder - brengt uitkomst voor alle loszittende of losrakende kunstgebitten. Een weinig Dentofix, 's morgens op de plaat gestrooid, houdt Uw gebit de gehele dag, onder alle omstandigheden, vast en zeker op zijn plaats.Tevredenheid gega randeerd. Verkri|gbaar in discrete, neutrale plastic flacons, prijs f. 2,35, bij apothekeo en drogisterijen. BREDA Voor de derde keer te twee maanden tijds Is in het noorde lijk stadsdeel van Breda een bankover val gepleegd. Gistermiddag ging een ongeveer 35 jaar oude man er met bij na tweeduizend gulden vandoor uit het bijkantoor van de Boerenleenbank in de M echelenstraat Op 8 november ver dween een overvaller uit hetzelfde kan toor met duizend gulden. Het systeem van de beide bankroven en van die op een bijkantoor van de Algemene Bank Nederland, op 6 decem ber in Breda, doet sterk vermoeden dat daarbij dezelfde man aan het werk is geweest. Ook nu vroeg de overvaller een bepaald bedrag en dreigde hij met iets dat op een pistool leek. Ook nu weet de politie niet hoe de man is ver dwenen. Zij houdt er bovendien reke ning mee, dat het dezelfde man is die soortgelijke overvallen heeft gepleegd in Arnhem en Amersfoort. De politie begint het vermoeden op te geven dat de dader een inwoner is van Breda-Noord. De bijkantoren lig gen alle uitermate gunstig voor over vallen. Via enkele brede wegen is men binnen enkele minuten op uitvalswe gen naar Utrecht, Antwerpen, Roosen en Rotterdam Het is mogelijk dat de overvaller naar rijn auto is gerend, indien hij die enkele straten verder zou hebben ge parkeerd. Het moet voor hem vrij een voudig zijn geweest in het halfduister weg te komen. Na de vorige overvallen had de poli tie steeds op vrijdagavonden, omdat de onbekende dan tegen half zeven zijn slag sloeg, rechercheurs laten posten in alle bijkantoren van banken in Bre da-Noord. De man moet dit hebben ge weten, en nu een ander moment heb ben uitgekozen. De buit van de drie overvallen bedraagt in 4800 gulden. Een van de dames in het bijkantoor van de Boerenleenbank aan de Meche lenstraat, die ook de eerste overval meemaakte, meende dat de dader van gisteren veel forser was dan die van de vorige keer. Zij had de man ndet herkend. DEN HAAG Vannacht is een bar aan het Noordeinde in Den Haag uit gebrand. De schade wordt geschat op 100.000 gulden. Er deden zich geen per- sooniyke ongelukken voor. De brand werd ontdekt toen ze reeds woedde in de bar „Kameleon" en op de eerste en tweede verdieping. Het hele pand brandde uit, ofschoon de brand weer het vuur spoedig meester was. Do oorzaak van de brand is niet bekend. >»tnnn»t\n\»n«»t«\vnn\\«wm«v_ V K'sg- - y WMMmm ROTTERDAM De Melania, het grootste ooit in Nederland gebouwde schip van 210.000 ton (in twee stukken in Amsterdam vervaardigd) wordt aan de lopende band door pech achtervolgd. Mislukte eerst de proeftocht op de Noordzee door een mankement aan de machines en moest het naar Verolme in Europoort om te worden gerepareerd nu kan het voor een tweede proefvaart niet uitvaren ten gevolge van de sta king van het sleepbootpersoneel in de Rotterdamse haven. Zaterdag had het schip van de werf van Verolme verhaald moeten worden naar Europoort om te bunkeren en vandaag naar zee moeten vertrekken. De havenmeester van Rotterdam vond het echter te riskant het reusachtige schip met de werfsleeptboten van Ve rolme de Waterweg op te sturen. Andere boten laten zich minder door de staking ringeloren. Met de regelmaat van de klok liepen ook gisteren vrij grote schepen zonder sleepboothulp bin nen. De eenzame sleepboot Maasbank, die sinds vrijdag in de vaart bleef, heeft inmiddels assistentie gekregen van de Europa, die met enkele werkwilligen werd bemand. Samen brachten de twee slepers gisteren drie grote olietankers Europoort binnen. Voor Hoek van Holland wachtten gisteren zes schepen om Europoort bin nen te komen en zeventien voor een van de andere havens. Conflicten de den zich nergens in de haven voor. Aan het front van de organisaties was het echter druk, zonder dat er re sultaten werden geboekt. Over het voor stel om het sleepbootpersoneel onder te brengen in een andere bedrijfsgroep van de NVV, wat het afsluiten van een betere CAO mogelijk zou maken, wordt pas vandaag beslist. Ook de uitslag van het referendum van de vakbond NBV over het bereikte CAO-akkoord (en waarover de staking is uitgebroken) wordt pas vandaag verwacht. Stakingsleider L. van Os (geschorst door de OBV, die de staking uitriep), kondigde gisteren aan, dat met de PSP en met de studentenvakbeweging een stakingskas geformeerd zal wor den. Uitkeringen zijn nog niet gedaan aan de stakers. Gisteren waren er in de Rotter- damse haven twee sleepboten in de vaart. De Maasbank, die nooit van zijn post was geweest, kreeg assistentie van de Europa, toen enkele werkwilligen zich kwa- men melden op de sleepboot- steiger. Samen konden de boten 1 beginnen grote olietankers Euro- i poort binnen te slepen. De Opawa (40.000 ton groot) was de eerste, 5 die tijdens het middaguur achter- stevoren naar zijn ligplaats werd 5 gebracht. EINDHOVEN De burgemeester van Eindhoven, ir. H. B. J. Witte heeft maandagavond in zijn nieuwjaarsrede in de Eindhovense gemeenteraad ont huld dat Tilburg en Eindhoven besloten hebben elkaar niet langer als rivalen te beschouwen in de strijd om de vesti ging van de achtste medische faculteit. De burgemeester, tevens president-cu rator van de TH Eindhoven, zei dat de twee steden gaan samenwerken om de achtste medische faculteit in ieder ge val in Brabant gevestigd te krijgen. UTRECHT „Het ligt in de be doeling, dat begin 1970 wanneer het nieuwe Jaarbeursgebouw in Utrecht zal zijn geopend een nieuwe verbin ding tussen Schiphol en Utrecht tot stand zal komen. Er zijn plannen voor een frequente busverbinding van dertig minuten. De buitenlandse toerist, die op Schip hol aankomt, kan zodoende even snel in Utrecht zijn als op het Amsterdam se Leidseplein". Deze mededeling deed maandag de voorzitter van de Verenigng van Sou venirsfabrikanten, de heer B. Drost, in een toespraak bij de opening van de internationale Souvenirsbeurs in de Jaarbeurs in Utrecht. Volgens hem, zou de snelle busverbin ding vooruitlopen op reeds lang bestaan de plannen voor een helikopterdienst tussen Schiphol en Utrecht. „Voorlopig echter zal het nog niet zover zijn, vooral nu is gebleken, dat het dak van het nieuwe Jaarbeursge bouw niet geschikt is om als toekom stige helihaven te worden gebruikt, al dus de heer Drost

De Vallei | 1969 | | pagina 7