Jorrit Jorritsma imponeerde in Inzeil Loting toernooi Engelse beker KNVB veroordeelt Osim-show Trial in Kootwijk Fin Turunen versloeg Mader Henk Solleveld kwam weer terug bij DWS Rhevo-heren op de 3e plaats in Doorn Rocco: „AC Milan of Celtic wint Europa Cup I" BÖRJES500 METER IN 40.2 SEC. Koersen In Hilversum Fred Anton Maier Noors sportman van het jaar HERACLES-SPELER GING MET VAKANTIE België taboe voor Rally Monte Carlo Lutz had moeite met 41-jarige Sedgman Jean-Noel Dugert winnaar in Adelboden „Ik kan mij nu uitsluitend richten op de spelers" ROTTERDAMMER REED 1500 METER IN 2.07.0 Einde loopbaan ZUIDSLAVIËR IS WEER NAAR HUIS, OM UIT TE RUSTEN Verontwaardiging Niet spelen Volleybal Vastbesloten Veld oprennen Sociaal SPORT van hier en daar Niemeyer-schaaktoernooi DINSDAG 7 JANUARI i... LONDEN Nereo Rocco, de coach van A.C. Milan, voorspelt, dat of zijn ploeg of Celtic de Euro pese voetbalbeker voor landskam pioenen gaat winnen. De twee elf tallen ontrnoeten elkaar in de kwartfinales. ,,Wie deze kwartfinale wint, wint ook de beker," zei Rocco. „We zijn de sterkste twee ploegen die zijn overgebleven". Rocco is in Schotland geweest om Celtic te zien spelen en een plan op te stellen voor zijn ploeg. Rocco zei,, We weten dat Celtic de sterkste ploeg in Groot-Brittannië is, waarvan moeilijk te winnen is." In zijn voorspelling hield Rocco dus geen rekening met andere be faamde ploegen, zoals bekerhouder Manchester United, Rapid uit We nen, Benfica, of een outsider. De kwartfinales worden in fe bruari en maart gespeeld. De wed strijden zijn: AjaxBenfica, Mi laanCeltic, Manchester United Rapid, Spartak Tmava (Tsjecho- slowakije)A.E.K. Athene. INZELL Jorrit Jorritsma heeft maandag in Inzeil tijdens wedstrijden voor de driebanentournee de 1500 meter gewonnen in 2.07.0, de beste tijd van dit sei zoen. De Westduitser Gerhard Zimmermann, die na de eerste dag in het algemeen klassement gering voordeel bezat op Jorritsma, bleef met 2.07.1 (tweede) in het spoor van de Rotterdammer. Arie Eriks eindigde in 2.08.1 als derde. In de sprinterklasse imponeerde de Zweed Hasse Börjes opnieuw. Na zijn 40,4 sec. van zondag volgde er nu 40,2 sec., eveneens de beste seizoentijd. Haakan Holmgren (Zweden) en Erhard Keiler, die sprongsgewijs dichter bij zijn vorm van vorig jaar komt, deelden de tweede plaats in 40,4 sec. Op de laatste afstand, de 5000 meter, nam Jorrit Jorritsma definitief afstand van Gerhard Zimmermann. Met 7.36.2 benaderde hij zijn persoonlijk record op 2,2 seconden. Zimmenmann werdt 2e in 7.41.4. De andere Nederlandse deelne mers eindigden allen bij de eerste vijf in tijden binnen de 7 minuten en 50 se conden. De jeugdige Ron Nooitgedagt verraste met een tijd van 7.44.6 (vier de). In het eindklassement kwam Jorrits ma uiteindelijk uit op 173.903 punten tegen Zimmermann 174.190 punten. De uitslagen waren: Sprintersklasse: 500 meter: 1. Hasse Börjes (Zwed.) 40,2 sec.; 2. Erhard Keiler (W.-Dld.) en Haakan Holmgren (Zwed.) 40,4; 4. Ot- mar Braunecker (Oost) 41,1; 5. Hans Lichtenstern (W.-Dld.) 41,4. 1500 meter: 1. Lichtenstern 2.14,4; 2. Georgio Torgler (Italië) 2.15,1; 3. Mihaly Martos (Hongarije) 2.15,2. Stand na eerste drie-banenwedstrijd: 1. Holmgren 123.250 punten; 2. Börjes 123.700 3. Lichtenstern 125.200. All-round klasse: 1500 metér: 1. Jorrit Jorritsma (Ned.) 2.07,0; 2. Gerhard Zimmermann (W.- Duitsl.) 2.07,1; 3. Arie Eriks (Ned.) 2.01,1; 4. Karei te Winkel (Ned.) 2.10,5; 5. Franz Krienbühl (Zwitserland) en Ron Nooitgedagt (Ned.) 2.10,8. 5000 meter: 1. Jorritsma 7.36.2; 2. Zimmermann 7.41.4; 3. Eriks 7.44.3; 4. Nooitgedagt 7.44.6; 5. Te Winkel 7.49.3. Eindklassement 1. Jorritsma 173.903 punten; 2. Zim mermann 174.190; 3. Eriks 177.647; 4. Nooitgedagt 178.677; 5. Krienbühl 178,937; 7. Te Winkel 180.147. ROTTERDAM De draverij voor paarden die meer dan 25.000 gulden wonnen biedt vanavond in Hilversum wel aardige perspectieven voor het pu bliek. Er staan namelijk tussen de tien paarden er twee, die recent zo goed werk leverden, dat zij bijvoor beeld een erkand snelle als Entry Vo- lann het leven zeer zuur kunnen ma ken. Die twee zijn Caesar Julia H en Allouez II Caesar is altijd vrij moeilijk ge weest met uitschieters naar beide kan ten. Zijn laatste koersen liep hij zo perfect uit, ondanks toch wel zware concurrentie, dat wij hem ook nu vooraan verwachten. Allouez II is na lange rust teruggekomen met een bes te tweede plaats op zeer zware baan en wat nog verwonderlijker was met winst eergisteren, op de mijl. Va der en zoon Wagenaar hebben vrij goede ijzers in het vuur met Boy van Quicken Bretteur P., maar wij zien geen van beide met de volle winst naar Otterio terugkeren. Het programma begint om zeven uur en, voorzien van onze favorieten, ziet het er aldus uit: Flageoletprijs 2040 m., eerste afd.): Freule CM - Frigga J - Fusie. Outsi der: Graaf De Rijk. Gamelanprijs (2000 m., autostart, met trio): Esmoreit - Grietje - Friedl Hanover Outsider: Gert Jan. Flageoletprijs (tweede afdeling): Granida - Frisco H - Fantast CH. Luitprijs (2400 m): Dox van Rood en Noot - Darling Adrie V - Brown Bomber. Gitaarprijs (2000 m., autostart, met trio): Filter - Festi - Dorita Hollandia. Hoboprijs (2000 m); Caesar Julia H - Allouez II - Entry Volann. Krontjongprijs (2000 m., met trio): Electra W - El Mac - Campeador Mac. Outsider: Daniella Prelesnjik. Leerlingen Winterkampioenschap 1 (2400 m); Fennep Silk - Dido. OSLO Fred Anton Maier, 30, Olympisch kampioen hardrijden op de schaats, is gisteravond gekozen tot Noors „sportman van het jaar 1968". Hij werd hiertoe uitgeroepen door Noorse sportverslaggevers. Maier werd verleden jaar ook Euro- pees- en wereldkampioen hardrijden op de schaats. LONDEN De beide koplopers in de Engelse eerste divisie, Liverpool en Everton, hebben het bij de loting voor de vierde ronde van het toernooi om de Engelse voetbalbeker niet slecht ge troffen. Beide clubs zullen als gastvrouw op treden. Liverpool ontvangt op 25 janua ri Burnley (niet zo best op dreef dit seizoen) en Everton komt uit tegen het laaggeplaatste Coventry City. Bekerhouder West Bromwich Albion lijkt het op papier ook niet moeilijk te krijgen in de uitwedstrijd tegen de in de gradatiezorgen tweede divisionist Fulham. De Londense club won even wel in de derde ronde met 41 van Sunderland en dat kan wellicht een aanwijzing zijn dat de ploeg van inter national George Cohen zich in het be kertoernooi geducht wil laten gelden. Europa-Cup-houder Manchester United kan met een gerust hart de ontmoeting met het in de derde divisie spelende Waterford tegemoet zien en ook Stoke City zal tegen Halifax Town op een gemakkelijke zege kunnen afstevenen. Reuzendoder Southend United kan ver der komen via een' triomf op Mans- field Town. De enige non-leagueclub, Kettering Town, komt uit tegen Bolton Wanderers als Kettering tenminste mor gen de replay uit de derde ronde tegen Bristol Rovers weet te winnen. De loting had het volgende resultaat: Blackburn Rovers - Portsmouth; Ox ford United of Southampton - Aston Villa; Millwall - Barnsley of Leicester City; Manchester United - Watford; Bolton Wanderers - Bristol Rovers of Kettering Town; Everton - Coventry City; Preston North End - Chelsea; Mansfield Town - Southend United; Ful ham - West Bromwich Albion; Hud- dersfield Town - West Ham United; Li verpool - Burnley; Sheffield Wednes day of Leeds United - Birmingham Ci ty; Tottenham Hotspur - Wolverhamp ton Wanderers; Cardiff City of Arse nal - Charlton Athletic of Crystal Pa lace; Stoke City - Halifax Town; New castle United - Manchester City. JORRITSMA ALMELO. Bestuur en trainer van Heracles zijn des duivels. Daags voor de zondag gespeelde wedstrijd tegen Blauw Wit werden zij op onverwachte wijze geconfronteerd met de eigenaar digheden van een contractspeler. Guus Hoevenberg, die was opgesteld voor het duel in Amsterdam, deelde «trainer Valks toen laconiek mee, dat hij niet kon spelen omdat hij op wintersportva kantie ging. Valks was met stomheid geslagen en hij wenste de laconieke mededeling vooreerst niet serieus te nemen. Het bleek echter allerminst een grapje, want zaterdag vertrok Hoevenberg met zijn verloofde voor twee weken naar Zwitserland. Heracles manager Van den Eist kon geen woorden vinden voor deze onbe zonnen daad. „Zoiets heb ik nog nooit meegemaakt. Wat er precies gaat ge beuren, kan ik nu nog niet zeggen, maar het kon wel eens het einde van zijn loopbaan betekenen. Het bestuur moet zich hierover nog beraden, maar dat het optreden van Hoevenberg verstrek kende gevolgen zal hebben, staat wel vast." Door de handelwijze van Hoevenberg kwam trainer Valks in ernstige moei lijkheden en zag hij zich genoodzaakt de onlangs aangetrokken maar condi tioneel nog niet sterke Zuidsilaaf Luric op te stellen. ZWOLLE Ivica Osim, de voetbal vedette uit Serajewo, zit alweer rustig in zijn geboorteland Zuid-Slavië. Ver verwijderd van de doorgaans rustige Overijsselse hoofdstad Zwolle, waar de plaatselijke, in de tweede divisie uit komende voetbalclub Zwolse Boys zijn talent best zou kunnen gebruiken. Maar Osim de vedette is moe en is daarom teruggekeerd naar huis. „Er is niets aan de hand", verzeker de manager Schoonderwoerd van Zwol se Boys. „Hij heeft van ons toestem ming gekregen in Zuidslavië nog wat privézaken te regelen. Bovendien was hij zeer vermoeid. Binnenkort ga ik hem zelf in Zuidslavië ophalen." Hoe moe Ivica Osim wel was is tij dens een bewogen weekeinde in Zwol le duidelijk gebleken. Zondag na de wedstrijd toonde hij zich snel geïri- teerd en fotografen riskeerden hun ca mera wanneer ze een plaatje van de Zuidslavische international wilden ma ken. „Het leek wel", aldus manager Schoonderwoerd „of Osim drie wed strijden had gespeeld, maar ik neem aan dat hij, wanneer hij over een dag of tien v/eer in Zwolle is, wel zal zijn opgeknapt. Dan staat er ook een huis voor hem klaar." De nogal komisch aandoende gebeur tenissen rond de Zuidslaaf hebben de KNVB inmiddels geïnspireerd tot het veroordelen van de manier waarop Zwolse Boys de komst van zijn nieuwe aanwinst in de publiciteit heeft ge bracht. Het bestuur van de sectie be taald voetbal heeft daarover in een brief aan de Zwolse vereniging zijn verontwaardiging uitgesproken. De KNVB wijst erop dat Zwolse Boys al van tevoren wist dat Osim in de wed strijd tegen Limburgia niet zou mogen worden opgesteld, omdat het transfer certificaat nog niet op het bondsbu- reau was ontvangen. Secretaris G. Ruitenberg van Zwol se Boys, zeker onaangenaam getroffen door die motie van wantrouwen en vol gens zijn zeggen nog niet in het bezit van de bewuste brief: „Het is al eer der gebeurd dat we de zaak met een Zuidslavische speler op het laatste mo ment rondkregen. Vrijdag hebben we met de Zuidslavische voetbalbond ge beld en die verzekerde ons dat de pa pieren in ieder geval vóór zondagmor gen in Den Haag zouden zijn." De KNVB kreeg zondagmorgen wel bericht, maar niet het bericht waarop Zwolse Boys had gerekend. Secretaris Huijbregts van de sectie betaald voet bal: „We kregen een telegram waar in stond dat Osim zijn verplichtingen tegenover zijn oude vereniging nog niet is nagekomen. Hij mocht dus in geen geval spelen. Dat mag pas wan- In de zandverstuivingen rond Kootwijk hadden de leden van de motorclub „Hars kamp" weer een prachtig circuit uitgezet voor de eerste motor-trial in het nieuwe jaar. Het was ook de eerste maal, dat dit parcours was uitgezet volgens de internationale regels. Het ca. 10 kilometer lange traject bevatte v(jf zware en drie lichte non-stops. Voor de nieuwelingen betekende dit tweemaal rqden en voor de junioren en senioren driemaal. 0 Het Deens voetbalelftal speelt op 15 januari a.s. in Paramaribo een wedstrijd tegen Suriname. Behalve het Nederlands elftal heeft nog nimmer een national team van een land uit Europa in Suriname gespeeld. Uit alle delen van het land waren de coureurs naar Kootwijk gekomen, zo dat ruim 40 deelnemers aan de start verschenen. Als gewoonlijk in Koot wijk waren ook de twee grote cracks Henk Vink uit Amstelveen en Bob de Graaf uit Amsterdam weer aanwezig. Henk Vink behaalde ditmaal een ge makkelijke zege, want zijn grote rivaal Bob de Graaf, moest wegens motorpech de strijd staken. Van welk een klasse Henk Vink is bewees hij door op dit bijzonder zware en moeilijke terrein slechts vijf strafpunten op te lopen. Het is een lust Henk door de non-stops te zien rijden. Met een bijna volmaak te techniek weet hij zijn motor in de moeilijkste wendingen in balans te hou den. Paul Lodewijcks uit Nederhorst den Berg, de grote triomfator van Assen verscheen ook aan de start. Paul is pas met het trial-rijden begonnen en startte in de junioren-klasse. Met 41 strafpunten bracht hij het er met de T.'idens de motor-trial in Kootwijk één van de deelnemers in actie op een van de heuvelachtige paden tus sen twee non-stops. vierde plaats lang niet slecht af. De uitslagen luidden: MOTOREN: Nieuwelingen: 1. G. Diks, Deventer 42 str.p.; 2. F. van Loenen, Soesterberg 45 str.p.; Junioren: 1. W. Stolk, Naaldwijk 28 str.p.; 2. G. Oonen, Amsterdam 30 str.p 3 J. Spee, Amsterdam 35 str.p.; 4. Paul Lodewijckx, Nederhorst den Berg 41 strp. Senioren: 1. Henk Vink, Amstelveen 5 str.p.; 2. J. Timmer, Amsterdam 21 str.p.; 3. B. van Beukei, Maasdijk 21 str.p.; 4. Chr. Groenewegen, Amster dam 28 strp.; Bromfietsen: Nieuwelingen: 1 K. van Loenen, Harskamp 19 str.p.; 2. G. Koot Arnhem 24 str.p.; 3. B. van de Kamp, Arnhem 32 str.p. OSIM vermoeid neer het transfercertificaat binnen komt." Manager Schoonderwoerd, in deze dagen een veelgeplaagd man, laat de kritiek rustig langs zijn niet al te bre de schouders glijden. „Ik vind die be schuldiging van de KNVB niet fair", sprak hij gisteravond vermoeid. „Er is in het bestuur van Zwolse Boys mis schien een beetje langs elkaar heen ge werkt, maar we hebben toch wel naar behoren behandeld. Maar in ieder ge val hebben we leergeld betaald. Voort aan ben ik de enige man die het nieuws zal doorgeven wanneer we MONACO De deelnemers aan de komende Rallye de Monte Carlo moe ten buiten België blijven. Dit is het gevolg van een meningsverschil tussen de organisatoren en de Belgische auto riteiten, die een extra verzekering wil de laten afsluiten voor het gedeelte door België. De rallyleiders wensten hier geen ge volg aan te geven en prefereerden de route te wijzigen. De equipes die op 17 januari uit Londen, Reims en Frankfort vertrekken, zullen nu door Noord-Frankrijk rijden alvorens vanuit Boulogne naar Monaco te vertrekken. MELBOURNE Twee uur had de Amerikaanse Davis Cup speler Bob Lutz maandag in Melbourne nodig om de 41-jarige Australische professional Frank Sedgman te verslaan in de eer ste ronde heren-enkelspel van het ten nistoernooi om de open kampioen schappen van Victoria. Lutz, die vori ge maand in de Challenge rouncj met Stan Smith het dubbelspel won tegen Australië, zegevierde uiteindelijk met 6-3, 6-4, 3-6, 4-6, 6-3. Verrassingen bleven in de eerste ronde uit. De voornaamste resultaten waren: Heren-enkelspel, eerste ronde: Bow- rey (Austr.) - Rouyer (Fr.) 6-2, 6-3, 6-4; Alexander (Austr.) - Dell (VS) 7-5, 7-5, 6-3; Orantes (Spa) - Brown (Austr.) 6-2, 6-3, 6-2; Ashe (VS) - Kei ler (Austr.) 6-2, 6-3, 6-4. weer een stunt hebben. Overigens heb ik wel de indruk dat veel voebalclubs van naam in Nederland het niet goed kunnen hebben dat zo'n kleine club uit Zwolle een voetballer van formaat heeft weten aan te trekken." De meningen binnen het bestuur van Zwolse Boys zijn echter verdeeld. Tweede voorzitter J. Freitema noem de het rumoer rond Osim een onver kwikkelijke affaire en hij achtte het onjuist dat er door woordvoerders van Zwolse Boys was verteld dat Osim zondag zou spelen. „We hadden", zo meende hij, „eerst de papieren moe ten hebben. Maar op de eerstvolgende bestuursvergadering wil ik er toch wel het mijne van weten." ADELBODEN De Fransman Jean- Noel Augert heeft gisteren de reuzen slalom van Adelboden gewonnen. Zijn totaaltijd over de twee manches op het 1600 meter lange parcours met een hoogteverschil van 410 meter, waarop 69 poortjes waren uitgezet, bedroeg 3 minuten en 20.13 seconden. Jean-Pierre Augert een neef van de winnaar, legde met 3.21.44 beslag op de tweede plaats. De Oostenrijker Karl Schranz eindigde met 3.21.60 op de derde plaats. De uitslag is: 1. Jean-Noel Augert 3.20.18; 2. Jean-Pierre Augert 3.21.44; 3. Karl Schranz (Oost.) 3.21.60; 4. Rein- hard Tritscher (Oost.) 3.23.41; 5. Ger hard Nenning (Oost.) 3.23.42; 6. Ber nard Orcel (Fr.) 3.23.64. Na de reuzeslalom zien de klassemen ten voor de wereldbeker er als volgt uit: Combinatie: 1. Schranz (Oost.) 60 pnt.; 2. ex aequo: Orcel (Fra) en Rus sell (Fra) 26 pnt.; 3. ex aequo Jean- Noel Augert (Fra) en Matt (Oost.) 25. Reuzenslalom: 1. Schranz 40 pnt.; 2. Orcel 26; 3. Jean-Noel Augert 25; 4. Jean-Pierre Augert 20; 5. Duvillard (Fra) 15. Landen: 1. Frankrijk 315 pnt., 2. Oos tenrijk 209; 3. Verenigde Staten 75 pnt. MADRID Atletico Madrid heeft maandagavond in een wedstrijd voor de Spaanse voetbalcompetitie gelijk ge speeld (1-1) tegen Las Palmas. De ont moeting vond plaats in Madrid. Na zestien speeldagen is de stand aan de kop van de ranglijst nu: 1. Real Madrid met 28 punten, 2. Las Palmas met 21 punten en 3. Barcelona met 20 punten. GRONINGEN. Gisteren is er in Groningen geapplaudisseerd. De Fin Turunen, het tweede woord sedert veer tien dagen moet nog over zijn lippen komen, versloeg per dame-officier de Westduitser Mader. Aldus werden we met een fraaie partij verrijkt en is de kans op een felle eindstrijd herleefd in het Niemeyer-jeugdschaaktoemooi. De kleine Zweed Andersson sprong in de achtervolging door een mat-zege op Atanassof. Vaganian en Ghizdavu zwoegden een dameloos-middelspel naar het afbreken toe; de situatie lijkt in evenwicht te zijn. Schaufelberger zorgde voor een anek dote. Hij gaf in betere stand op, om dat hij een defensieve-finesse overzag en daarom ten onrecht meende de da me te zullen verliezen. De slimme Engelsman Webb won weer eens „geruisloos": hij bond de Zwitser Lombard aam de zegekar. In de kwalificatie-groep heeft Juhnke met 5 uit 5 het heft behoorlijk in han den. Plezier doet het overigens, dat jeugdkampioen Hans Böhm in opmars is. Hij versloeg de Ier Moles in een goede partij en heeft daar hij Juhn ke nog „tegenkomt' goede uit gangspunten voor een succesvolle ach tervolging geschapen. Vandaag volgen de zesde ronden. Uitslagen finale-groep: Vierde ronde: Mader (W-Dld) Schaufelberger (Zwits) 1-0. Vijfde ronde: Vaganian (Rus) Ghizdavu (Roem) afg., Schaufelberger Ribli (Hong) 0-1, Turunen (Finl) Mader 1-0, Anders son (Zwe) Atanassof (Buig) 1-0, Webb (GB) Lombard (Zwits.) 1-0. Kwalificatiegroep: Vijfde Ronde: Fedder (Den) Bellon (Spa) 1-0, Juhnke (W-Dld) Ligterink (Ned) 1-0, Boehm (Ned.) Moles (Ierl.) 1-0, Vujacic (Z-Sl) Payrhuber (Oost) 0-1, Pokojowczyk (Pol) Teirlinck (Belg) afg. Stand na 5 ronden in de finalegroep: 1. Mader 4; 2. Andersson 3Va; 3. Ribli en Webb 3; 5. Vaganian 21/» en 1 afg.; 6. Ghizdavu 2 en 1 afg.; 7. Atanassof Lombard, Schaufelberger en Turunen allen lVt. Stand na 5 ronden in de kwalificatie- groep: 1. Juhnke 5; 2. Boehm 3Va; 3. Polojowczyk 21/» en 1 afg.; 4. Vujacic, Fedder en Moles 2V»; 7. Bellon en Payrhuber Va; 9. Ligterink 1 Va, 10. Teirlinck 0 en 1 afg. AMSTERDAM Op 3 mei van het vorig jaar trad Henk Solleveld zes jaar lang de strijdbare voorzitter van DWS op doktersadvies af. Nu al is hij terug als onbezoldigd manager bij de club die hij niet vergeten kan. „Die jongens", zegt hij over zijn spelers, „wisten niemand tegen wie zij konden aan praten. Ik ben nu de man die probeert de problemen «van de spelers op te vangen. Heel fijn werk, bij wijze van hobby. Als voorzitter had ik destijds veel te veel dingen aan mijn hoofd. In de eerste plaats moest ik bovendien denken aan het belang van de club, maar nu kan ik mij uitsluitend richten op de spe lers." Henk Solleveld, voortvarend zaken man met zes fotowinkels, als clubbe stuurder boordevol ideeën wie hem beter kent heeft zich over zijn come back na zijn ziekbed (overspannen, vier maanden volstrekte rust en de opdracht het voortaan kalmer aan te doen) niet verbaasd. Hij vertelt: „Ik was er kapot van, vo rig jaar. Kijk, iedereen die een beetje verbeelding heeft, denkt dat hij zo'n voorzitters baant je beter vervult dan een ander 't zou doen. Dat is onzin natuur lijk, maar het betekende voor mij wel dat ik mij voor de volle honderd pro cent moest inzetten. Zeven avonden per week was ik voor DWS bezig, daarnaast had ik mijn foto- RHENEN De herenploeg van Rhevo heeft in Doorn op een door volleybal vereniging Unitas georganiseerd toernooi een 3e plaats veroverd. De Rhene- naren hadden de pech om in de halve finale tegen het Utrechtse SVO de twee de set veel te ruim te verliezen (115), terwijl de eerste set met 156 was ge wonnen. Deze marge was te groot om in de finale te komen. In de strijd om de derde plaats klopte Rhevo Unitas 3 in een spannende strijd met 21. In de eerste wedstrijd trad Rhevo aan tegen Unitas 4. Jammerlijk ging er*een set verloren, doch Rhevo sleep te toch nog een 1-1 gelijk spel uit het vuur. In de tweede wedstrijd ging het beter en Rhevo klopte gedecideerd het Utrechtse SSVU met 2-0, waardoor de Rhenenaren zich een plaats verschaften in de halve finale. In deze halve finale moest het aan treden tegen SVO. De Grebbestadbe- woners draaiden voortreffelijk en won nen de eerste set verdiend met 15-6. In de tweede set was de cadans geheel uit de ploeg verdwenen. Er werd dom weg gemodderd en Rhevo kwam er he lemaal niet meer aan te pas. SVO greep de kans met beide handen aan en won ruim met 1-15. Dit bracht SVO in de eindstrijd, terwijl Rhevo dagma speelde om de 3e prijs. Tegenstander Unitas 3 was vastbe sloten deze 3e prijs op het eigen toer nooi in de wacht te slepen. Deze wat oude formatie verrast Rhevo vaak op de meest onverwachte momenten en Rhevo verloor de eerste set met 8-15. Het herstel liet niet lang op zich wach ten, want in de tweede set sloeg Rhe vo flink van zich af. Met 15-11 won men deze set en een derde set zou de beslissing moeten brengen. Wederom twee fel vechtende ploegen die lange tijd nodig hadden om tot een beslissing te komen. Men scoorde om en om de punten en de strijd bleef tot de stand 10-10 in evenwicht. Maar toen liep Rhevo sterk aanvallend weg van Unitas 3 en won verdiend de derde prijs door deze set te winnen met 15-12 (2-1). De eerste prijs eiste Unitas 4 voor zich op, terwijl de tweede prijs naar SVO ging. De dames van Rhevo na men niet deel aan dit toernooi. De Nederlander Huub Harings is maandag in het Italiaanse Solbiate Olona, in de buurt van Varese, zesde geworden bij een cyclocross. De race over bijna 24 kilometer werd gewonnen door de Italiaan Renato de Longo, die de Belg Eric de Vlaeminck met een banddikte versloeg. zaken en een confectie-bedrijfje dat ik intussen aan de kant heb gedaan." Na zijn gedwongen rustperiode en huiselijke moeilijkheden ziekte van zijn vrouw heeft Henk Solleveld ge probeerd te wennen aan de status van eenvoudig supporter. „Met opzet ben ik niet bij de bestuursleden gaan zitten, maar op een rustig plekje met een paar vrienden. Je probeert jezelf dan wijs te maken dat je kalm zit te kijken, maar dat is natuurlijk niet waar. Het was een verschrikking. Ik wilde af en toe het veld wel oprennen, maar alleen je ge zond verstand zegt dat je zoiets niet kan doen". Eenmaal verloste het bestuur van DWS Henk Solleveld uit het isolement, waaraan hij niet wennen kon. „Ze vroe gen me of ik voor twee wedstrijden te gen Chelsea en Go Ahead, er weer bij wilde zijn, als een soort sociaal begelei der. Ik voelde natuurlijk dat zoiets voor langere tijd was bedoeld. Ik heb het natuurlijk gedaan om het te probe ren. Kijk, het heeft me nooit aan zelf vertrouwen ontbroken, maar na zo'n klap word je toch wat voorzichtiger. Ik moest eigenlijk nog maar afwachten of de spelers me wilden accepteren. Dat is reusachtig meegevallen. Ik houd de sociale begeleiding in de gaten. Op onze concentratie-bijeenkom sten drink ik een kopje koffie met de jongens. De ene keer vertel ik een mop en de andere keer mopper ik een beetje". Henk Solleveld, die drie jaar geleden van DWS een full-profclub maakte, aan het einde van het vorig seizoen besefte dat hij te hoog had gegrepen, en zijn spelers maakte tot semi-prof. Door zijn ziekte wat minder strijdbaar geworden? Zijn antwoord: „Dat geloof ik niet. Ik denk niet aan de mogelijkheid om nog eens in het bestuur te komen, maar ik krijg terwijl ik rondkijk natuurlijk wel bepaalde ideeën die ik mettertijd graag eens met het bestuur zal doornemen." Het min of meer mislukte experiment met het full-prof-team heeft hem, naar hij zegt, geen pessimistischer kijk op de totale voetbal gegeven. „Het ontbrak ons destijds aan opleidingsperioden. De spelers hadden niet de juiste mentali teit, en knokten er niet voldoende voor om als goed betaalde artiest het pu bliek iets te bieden. En dat kun je de jongens niet eens kwalijk nemen. Een artiest moet vaak door diepe dalen van ellende gaan voordat hij een grote hoogte kan bereiken. Maar hoe gaat dat in het betaalde voetbal? Elke speler met enig talent wordt al gauw, op wel ke manier dan ook, weggehaald door andere clubs. Desnoods via betaling on der tafel, of zo. Er zijn nu al aardig wat spelers gaan inzien dat die menta liteit moet veranderen. En straks, bij een verdere sanering, zal er nog meer aan moeten veranderen." Hier gaan de oogjes toch open. Henk Solleveld blijkt nog steeds een strijd bare bestuurder. Hem is toegezegd dit seizoen als onbezoldigd manager bij DWS uit te dienen. Het lijkt onmoge lijk dat hij zich het volgende seizoen afzijdig zal houden. Henk Solleveld: „Dat kan ik mij in derdaad niet voorstellen".

De Vallei | 1969 | | pagina 9