Rechtbank Arnhem Arnhemse meisjes speelden mooi weer met grote buit van Opheusdense inbrekers Viertal had veel succes op nachtelijke rooftochten Huim 150 geslaagden in Valleibad OCHTENS SCHAATSDUO OP RECORDJACHT IN INZELL Lijsterbergbad taboe voor afzwemmers Aspirine" helpt snel en urenlang... „Iedere dag hard trainen om de top te bereiken m Schooltest als vervanging „schooleindonderzoek" Lood W.W. Sneeuwbal Afschuiven Schutters gaan meer contributie betalen Voorlichting aan bejaarden over Bijstandswet Aanvangsuren zondagsschool gaan veranderen Bestuur benoemt schoolhoofd Nuts-muziekavond Weer cursus ,Pech onderweg' Kruisverenigingen gaan samenwerken tijdens week-ends Voorzichtig zijn Geweldige training Fijn stel jongens MARKTEN Gemeentebestuur huurt overdekte iu Veenendaal W aarschuwing Verloren en gevonden BURGERLIJKE STAND KESTEREN WOENSDAG 8 JANUARI 1969 Van een onzer redacteuren ARNHEM Twee opgesmukte meisjes uit het rosse le ven van het Arnhemse Spijkerkwartier waren er getuige van hoe twee goede bekenden van hen, de 23-jarige ha venarbeider Joop S. en de 22-jarige classificeerder Sas W., beiden uit Opheusden, gisteren teneergeslagen voor de president van de Arnhemse rechtbank stonden. Een glan zende bontjas, die een van de meisjes sierde, herinnerde nog aan de dagen, dat het tweetal met geld kon smijten. Ze hoefden destijds niet op een honderdje te kijken, want een reeks van inbraken had hun een waar fortuin ver schaft. De inbraak in een woning aan de Rozenstraat in Opheusden. was hun beste slag geweest. Ze wisten f 50.000 en een aantal sieraden te ontvreemden. Een nieuwe perio de in hun leven brak aan. Ze konden voortaan financieel doen en laten wat ze wilden. W. kocht alleen al vijf auto's en S. stak zich ruim in het wapentuig en schafte onder meer een kostbaar drumstel aan. De meisjes van de Spij- kerbuurt profiteerden eveneens. Toen de politie hun bijna professionele inbrekers bes taan ontdekte, kwam er plotseling een dikke streep te staan onder het leventje, dat hun zo dierbaar was geworden. Na weken van voorarrest stonden ze gisteren voor de rechtbank, vergezeld van twee vrienden, de 20-jarige D.B. en de 27-jarige A. G.. beiden eveneens uit Opheusden, en de moeder van laatstgenoemde, mevrouw Jen je G.-B. (53). De kameraden en mevrouw G. hadden ook meege deeld in de buit, al ontkenden zij dit aanvankelijk voor de rechter. Joop S. en Sas W. zaten op een vrij dagavond bij eerstgenoemde thuis. On derwerp van gesprek: hun nijpende geldgebrek. Slechts een flinke kraak zou hun financiële problemen oplossen, vonden ze. De schoonmoeder van Joop, mevrouw G., wist wel een adres (,.niet waar", reageerde ze direct toen de pre sident mr. B. W. van Houten haar aan deel in de gebeurtenissen onder de loep nam). De volgende nacht, die van zaterdag op zondag, ging het tweetal op pad. Met 'n schroevedraaier forceerden ze de ach- ADVERTENTIE Griep? AMERONGEN In hotel Buitenlust hield de Amerongse schietvereniging haar 10e algemene jaarvergadering. De voorzitter, de heer Pakvis, me moreerde het plotseling overlijden van het lid P. van de Sigtenhorst, in leven lid van het bestuur der vereniging, die altijd een stuwende kracht voor de ver eniging is geweest. Uit de ledenlijst bleek, dat de ver eniging momenteel 54 leden telt. De verslagen van de secretaris en de pen ningmeester werden onveranderd goed gekeurd, In de bestuursvakature werd voorzien door de benoeming van de heer G. van Toorn. De secretaris G. A. van Leeuwen heeft zijn functie als secretaris van de schietvereniging neergelegd, doch bleef wel lid van het bestuur. In een der volgende bestuurs vergaderingen zullen de verschillende functies onderling worden verdeeld. In het afgelopen jaar werden door een aantal leden wedstrijden bezocht van zusterverenigingen, waarbij mooie prijzen werden gewonnen. De zomer wedstrijd, door de leden onderling ge houden was verdeeld in 3 klassen. In klasse A werden de prijzen gewonnen door G. van Toorn, J. de Greef en A. de Haas; in klasse B door H. den Uijl en J. Pakvis en in klasse C door J. A. van Leeuwen. Bij de rondvraag kwam het plan naar ▼oren om, behoudens goedkeuring van het gemeentebestuur, een bazaar te or ganiseren. Als streefdatum werd .voor gesteld 29 en 30 maart. Uit de leden werd een commissie benoemd om de bazaar te organiseren. De contributie van f 1,25 werd verhoogd tot f 1,50 per maand. LEERSUM Het bestuur van de Prot. Chr. Stichting voor Bejaarden zorg heeft bij herhaling bemerkt dat er vele bejaarden in de gemeente Leer- sum zijn die niet weten hoe het nu ei genlijk zit met de uitvoering van de bijstandswet. Om nu meer bekendheid hieraan te geven heeft het bestuur be sloten, alle bejaarden in Leersum hier over deskundig te laten voorlichten. De ze voorlichting zal plaatsvinden op woensdag 22 januari in de Johannes- kerk aan de Lomboklaan. terdeur van de woning, die de vrouw hun had getipt. Zij werkte wel eens bij het gezin dat naast het huis, waar Joop en Sas hun slag gingen slaan, woonde en was, zo veronderstelde de president, er wel van op de hoogte dat daar flink wat te halen viel. In de woonkamer boekte het tweetal het eerste succes; ze vonden tien brief jes van tien. De grote buit troffen ze in een slaapkamer van het tijdelijk niet bewoonde huis aan. Een grote sierkist, waar drie kleinere kistjes vol kostbaar heden in gestopt waren. Naast de sieraden zaten daar bijna dertig gouden tientjes in, waar het tweetal wel raad mee wist. De kistjes werden in een zak gestopt, die later, zo als de president het uitdrukte, „te wa ter n werd gelaten". Het geld, de tientjes en de sieraden werden thuis verdeeld. Het lieve leventje begon. Vervolgens verschijnt Arie G., stoker van beroep en een zwager van Joop op het tondel. Joop toont hem op een avond zijn rijkdom, die hij haastig op zolder had verborgen. Vanzelfsprekend moest Arie zwijgen als het graf. Hij verklaarde later aan de politie, dat Joop hem op het hart had gebonden: „Mond heiden of anders lood vreten". Arie wist wat dat betekende. Joop, zijn zwager zou in staat zijn, hem neer te schieten, als hfj z(jn mond voorby zou praten. De donkerharige Arie werd overigens wel beloond voor zijn belofte tot zwijgen. Hij kreeg drie duizend gulden mee naar huis. Van Sas incasseerde hij hetzelfde bedrag. Arie's moeder werd eveneens be dacht. Zij kreeg 200 gulden van haar schoonzoon, wie het plotseling zo voor de wind ging. Had zij niet in de gaten, dat Joops plotselinge rijkdom, niet zo maar uit de lucht gevallen kon zijn. Had zij niet vermoed dat hij er niet eerlijk aangekomen vas? „Nee. edelachtbare", zei ze vertwijfeld, „joop zei dat ie vijftienhonderd gulden van de WW had gebeurd en daarvan gal hij me die tweehonderd, omdat ik al zo veel voor hem gedaan heb...." Toen het tweetal net inbrekerspad eenmaal ingeslagen hau, werd er al weer aan nieuwe plannen gedacht. Een weduwe aan de Smachtkamp, in Op heusden werd hun tweede slachtoffer. Ze gingen nu met z'n vieren; Joop, Sas, Arie en Dirk B., een 20-jarige steenfa brieksarbeider uit Opheusden. Omdat ze tenslotte meer ervaring hadden dan de andere twee, deden Joop en Sas het zware werk. Ze kwamen de woning via 'n wc-raampje binnen. Dit keer viel de buit wat tegen: een bedrag van f 800,- verpakt in loonzakjes. Het geld ver deelden ze broederlijk. Dirk speelde vervolgens een hoofdrol bij de volgende kraak. Het viertal reed naar de steenfabriek Ten Cate in Lien- den. Dirk wist, omdat hij daar werkte een partij bronsafval te liggen. Ieder namen ze 25 kilo van dat materiaal mee. En om ook Arie volledig de kans te geven zich in het inbrekersvak te be kwamen nam hij een kraakje bij het eethuisje bij het veer in Ochten voor zijn rekening. Het ging hem met behulp van een valse sleutel goed af. Hij be machtigde onder meer een transistor, flink wat sigaretten en aan geld f 225,-. Daarmee is nog niet alles gezegd, want Joop bleek nog in 'n tweede kom- plot te zitten. Met een paar andere kor nuiten ging h(j op roof uit in onder an dere Velp, Lochem, Zaltbommel, Lien- den, Dodewaard, Veenendaal en Tiel. „De diefstallen hoopten zich als een sneeuwbal op", concludeerde de offi cier van justitie, mr. C. A. Kopp. De officier zag hem dan ook als de hoofd dader. Niet alleen stond hij garant voor het grootste aantal inbraken, maar de officier noemde hem ook de initiatief nemer. „De anderen waren gewil lige meelopers". Sas kwalificeerde hij als „een amateur, die door het grote succes al aardig op weg is zich tussen de profs te rangschikken". Hij bracht ook de meisjes van het Spijkerkwartier nog even ter sprake. Joop en Sas wa ren daar zo veel geld kwijtgeraakt, dat de dames ..zich een riante inrichting konden verschaffen". Zijn eis tegen Joop luidde: een gevan genisstraf van tien maanden en een maand voorwaardelijk met een proef tijd van drie jaar. Tegen Sas eiste hij •en gevangenisstraf van zeven maan den en een maand voorwaardelijk met eveneens een proeftijd van drie jaar. Hij vond dat Arie in zijn verklaringen de feiten lelijk had verdraaid. „Hij wist donders goed dat 't geld van dief stal afkomstig was", zei hij, voordat hij zijn eis uitsprak: vier maanden gevangenisstraf met aftrek en een maand voorwaardelijk met een proef tijd van drie jaar. Tegen dirk eiste hij dezelfde straf. Dc rol die mevrouw G. in het geheel had gespeeld, noemde hij „bijzonder kwalijk". „Zij heeft duidelijk de rol van tipgeefster gespeeld en wil nu alles van zich afschuiven...." Snikkend hoorde z(j de eis aan: een boete van f 200 en een voorwaardelijke gevangenisstraf van een maand met een proeftijd van twee jaar. De recht bank zal over veertien dagen uitspraak doen. Op verzoek van een aantal ouders gaat de zondagsschool de aanvangs- uren wijzigen. De nieuwe regeling vangt aan op zondag 12 januari. Men heeft reeds enige tijd twee zon dagsscholen; een in plan-zuid en een in plan Wittenberg. Om nu kftideren genheid te geven de zondagsschool te van buiten het dorp' ook meer de gele- bezoeken, begint de zondagsschool in plan zuid aan de Bruinhorsterlaan om 9.45 uur en de school die op het ogen blik in de noodschool in plan Witten berg is gevestigd op de gebruikelijke tijd om 11.30 uur. Wel is het zo dat als men eenmaal zijn keus heeft be- overleg met het bestuur kan wijzigen, paald men die niet maar zo zonder De nieuwe kinderen moeten de leef tijd van 5 jaar hebben bereikt. Door en zeer uitvoerige folder huis aan huis te verspreiden in de komende we ken over het .werk en doel der zondags school wil men het zondagsschoolwerk vooral bij de nieuwe inwoners meer be kendheid geven. SCHERPENZEEL Het bestuur van de toekomstige Christelijke school op geref. grondslag dat van plan is om in augustus te starten is thans reeds bezig met het benoemen van personeel. Als hoofd is benoemd de heer D. v. Vliet uit Ouddorp (ZH). De heer Van Vliet is 43 jaar oud en heeft als school hoofd elf jaar ervaring waarvan vier jaar in Ouddorp. Hij is belijdend lid der Ned. Hervormde, kerk op Ger. grondslag. AMERONGEN De afdeling Ame- rongen van het Departement van het Nut organiseert op dinsdag, 14 januari weer een muziekavond, die zal plaats vinden in het Dorpshuis te Ameron- gen. Aan deze avond zal medewerking worden verleend door de vroegere dorpsgenote mevr. H. Kingma-Wen- sing. AMERONGEN Na het succes van de eerste cursus „Pech Onderweg" in het voorjaar gaf een tweede cursus in oktober en november eenzelfde beeld. Merkwaardig was wel, dat de techniek heel veel dames begint te interesseren: het grootste deel der cursisten werd n.l. gevormd door dames. De mogelijk heid is niet uitgesloten dat in het voorjaar nogmaals eenzelfde cursus wordt georganiseerd. Aanmeldingen kunnen nu reeds geschieden bij de be stuursleden van het Veilig Verkeer. AMERONGEN LEERSUM —Bij wijze van proef zullen, met ingang van vrijdag 10 januari de wijkver pleegsters van het Amerongse Groene Kruis en de Christelijke Wijkverple ging te Leersum volgens een gemeen schappelijk rooster week-enddienst vervullen. Dit betekent dat op zaterdagmiddag en op zondag één zuster voor beide kruisverenigingen dienst heeft. Op vrijdag en op zaterdagmorgen is van iedere vereniging een zuster aan het werk. Het telefoonnummer van de Christe lijke Wijkverpleging te Leersum wordt dus nu ook voor Amerongen van be lang: 1423. Voor 10, 11 en 12 januari is het sche ma voor Amerongen: vrijdag en zater dagmorgen tot 12 uur Zr. Schreu- ders, tel. 1576. Zaterdagmiddag en zondag (tot maandagochtend 8 uur) Zr. Mostert, Leersum, tel. 1423. VEENENDAAL Ruim 150 kinderen en volwassenen uit Veenendaal en om geving hebben dezer dagen in het Val leibad te Veenendaal hun zwemdiplo ma behaald. Het aantal deelnemers aan het diplomazwemmen was ook dit maal weer hoger dan voorgaande ke ren. Volgens ehef-badmeester W. Kok krijgt het zwembad steeds meer een streekfunctie. Tijdens het afgelopen di plomazwemmen viel vooral op. dat het aantal deelnemers uit de wijde omge ving van Veenendaal zo groot was. In totaal slaagden voor het A-diplo ma 95 kinderen en 35 volwassenen. Het B-diploma werd door 22 kinderen be haald. Zowel bij de volwassenen als bij de kinderen moest één kandidaat wor den afgewezen. Het jongste deelneem- stertje. de 5-jarige Tamara Jongsma uit Scherpenzeel, slaagde met vlag en wimpel voor het A-diploma. Volgende week wordt in het Vallei- bad diplomazwemmen gehouden voor de schooljeugd van Veenendaal. Ver wacht wordt dat hieraan ruim duizend kinderen zullen deelnemen. In het overdekte zwembad te Veenen daal slaagden enige Ederveense jonge ren voor hun zwemdiploma nl. Voor diploma F Reddingszwemmen Mej. F. de Koning. Voor diploma A. Jacoline Slotboom, Bennie de Koning en Nieske Radema ker. OCHTEN Zeventien februari, 's nachts om vier uur, vertrekken Henk van Tuil (19) en Janus van Lavieren (21) naar Inzeil. Het is de start van een veertiendaagse vakantietrip, waaraan een bezoek aan de wereld kampioenschappen schaatsen in Deventer vooraf gaat. De Ochtense troeven hopen op de gladde ijzers en op de snelle piste een record jacht te openen. Zij maken deel uit van de schaatstrainingsclub Arn hem. Voor de plaatselijke ijsvereniging De Hoeken is het een eer, dat twee leden zijn uitverkoren om de reis mee te maken. Voor Henk en Janus is het dus meer schaatsen ge blazen dan vakantie houden. Zij hebben er niet in het minst bezwaar tegen. Inzeil moet namelijk de vruchten opleveren van een bikkelharde training. „Het is een prachtige sport. Heerlijk gewoon om snel over het ijs te gaan. Maar je moet er wel wat voor over hebben", zegt de jeugdige Van Tuil. Zijn vriend beaamt, dat hij gelijk heeft. „Kijk maar eens naar andere topsporters. Niet roken, niet drinken, op tijd slapen en dag-in dag-uit trainen", vult Ja nus van Lavieren aan. „Als je dan veel pech krijgt is dat natuurlijk spijtig. Zelf denk ik steeds weer: Een volgende keer beter. In Inzeil moet het mij kun nen lukken. Ik heb geweldig getraind. Als het niet gaat stop ik er waarschijnlijk mee". V Voor Henk van Tuil liggen de kansen gunstiger. Hoe gunstig? „Daar laat ik me niet over uit. Over zoiets kun je beter niet teveel zeggen. Dan behoef je het ook niet te verantwoorden", antwoordt hij. Even een herinnering ophalend: „Vorig jaar waren we in Inzeil en kregen we allemaal griep. Je moet eerst wennen aan de ijle lucht. Je hebt echt wel behoorlijk wat dagjes nodig om aan te passen. We bleven destijds tien dagen en dat was te weinig. Janus van Lavieren: In mooie stijl door de bochten. Henk van Tuil: Concentratie voor de start. Toen we in vorm kwamen konden we opstappen". Henk van Tuil in zijn dagelijks leven schilder schaatst al vanaf zijn tiende jaar. Bij school wedstrij den toonde hij zich al spoedig de sterkste. Een wer kelijk serieuze training volgt hij sinds twee jaar bij de trainingsclub in Arnhem. Samen met Janus van Lavieren trekt hij per auto naar de Gelderse hoofd stad. In de bossen krijgen de knapen een geweldige con ditietraining, terwijl de ijstraining plaatsvindt op de kunstijsbaan te Deventer. De jongens zien zich keer op keer voor hoge reiskosten geplaatst, maar zij hebben het er allemaal graag voor over. „Het is nu eenmaal onze liefhebberij", zegt Janus. Zijn presta ties worden op de Koninklijke Maatschappij De Be tuwe N.V., waar hij als heftruckchauffeur werkzaam is. nauwlettend gevolgd. Het zijn prestaties, die er wel mogen zijn: 46,2 over de 500 meter en 2.31 over de 1500 meter. Geen wereldtijden, maar wel tijden met perspectief. Voor Henk ziet het er nog florissanter uit: 45 se conden rond over de 500 meter en 2.23.1 over de 1500 meter. De 3000 meter reed de Betuwse schaat ser in 5.07. Op de 5 en 10 km kwamen beiden nog niet uit. „Het zijn afstanden, die weinig gereden worden, zelfs niet i-n de kernploeg", merkt Henk op. En terecht! „Neem Jan Bols, die werd vorig jaar gekozen, terwijl hij voor de tweede keer van zijn leven een lange afstand reed". De twee Ochtense vrienden zijn best tevreden over de gang van zaken bij de trainingsclub. „We hebben een fijn stel jongens. Heel wat anders dan bij voet bal. Zet dat er maar eens bij in de krant", be toogt Van Tuil. Hij en zijn metgezel trekken al vier jaar met elkaar op en kunnen het een beetje we ten. Zij streven beiden naar een plaats in de cen trale Nederlandse ploeg. Hiervoor moeten er secon den en nog eens .seconden van hun tijden worden afgeknabbeld. Inzeil moet daarvoor de poort ontslui ten. Zij spiegelen zich daarbij aan hun „grote" sport vrienden Kees Verkerk en Ard Schenk. Zij hebben er ieder één tot favoriet en krijgen er nooit ruzie over wie de beste is. „Wel over Ajax en Feijenoord", beweert Janus van Lavieren lachend. „Hoor hem, hij traint als Feijenoorder altijd in het Ajax-shirt", grapt Henk van Tuil terug. Zijn lach verdwijnt snel, want hij kijkt bedenkelijk naar zijn licht geblesseer de been. Dat moet nog genezen voor de Inzell-reis. VEENENDAAL In plaats van het „schooleindonderzoek", dat 't vorig leerjaar onder'de leerlingen van de zesde klassen van de lagere scholen is gehouden, stel len alle schoolhoofden van Veenendaal voor dit leerjaar een andere methode te volgen. Aan deze methode, die een voor alle leerlingen gelijke test in de Neder landse taal en het vak rekenen bevat, wordt het gemeentebestuur gevraagd me dewerking te willen verlenen. Hierbij zou de administratie van het een en ander op de gemeentesecretarie gevoerd moeten worden. Het college van B. en W. heeft hiertegen bezwaren en adviseert de raad op een andere dan de gevraagde wijze mee te werken aan het verzoek van de schoolhoofden. De test, die de schoolhoofden zich voorstellen zou slechts een deel om vatten van de waarderingen, die door de onderwijzers gegeven moeten wor den op 't door het ministerie vastge stelde formulier. Behalve de vakken VEENENDAAL 7 januari 1969. Eiermarkt. Aanvoer ca. 47.000 eieren. Prijs grote eieren van f 13,- tot f 14,-; prijs kleine eieren van f 8,- tot f 11,-. Alles per 100 stuks. Handel: traag. RHHNEN In het overdekte „Lijs terbergbad" te Rhenen mag niet meer worden afgezwommen voor een diplo ma. Sinds de inwerkingtreding van de nieuwe diploma-eisen mag slechts wor den afgezwommen in een bad met een wateroppervlakte van mininaal 250 m2. Burgemeester en wethouders van de Grebbestad zaten met de handen in het haar, maar het gemeentebestuur van Veenendaal stak de helpende hand toe. Dat stemde er mee in, dat de Rhenen- se zwemmers het nieuwe overdekte bad in die gemeente konden gaan ge bruiken. Inmiddels hebben in het Veenendaal- se bad al talrijke Rhenenaren hun di ploma behaald, om precies te zijn vier en veertig dames en heren, die met particuliere auto's werden vervoerd, het volledige badpersoneel van „Lijs- terberg" inbegrepen. Zes en twintig zogenaamde A-zwem mers, volledig gekleed aan de start, zwommen vijf en twintig meter, daar na 75 m schoolslag in badpak, 50 m rugslag en 1 minuut watertrappen. Het was een genoegen te zien hoe allen met forse krachtige slagen door het held" e water kliefden. Zonder enige moeilijkheden behaalden allen nog fit de finish. Even later stonden achtten kandida ten gereed om zich te onderwerpen aan de eisen voor het diploma B, te weten 100 m gekleed zwemmen, waar van 75 m borst- en 25 m rugzwemmen, gevolgd door nog eens 200 m zwem men, waarvan de eerstè 7 meter onder water, 125 m op de borst en 75 m op de rug. Na 1 minuut watertrappen kon den ook deze kandidaten zich verheugd aankleden. Bij het uitreiken van de diploma's sprak chefzwemmeester van de „Lijs- terberg", de heer Van Schoonhoven, zijn bewondering uit over het feit, dat de B-zwemmers in gemiddeld 20 les sen tot dit resultaat waren gekomen. De diploma A-bezitters adviseerde hij op woensdagmiddag van 16.15 tot 15 uur voor het diploma B te komen oefenen. De inspecteur voor lichamelijke op voeding, de heer L. L. J. Heugen, als mede mevrouw Braggaar, beiden door de KNZB als official aangewezen, die zich eveneens verheugden over deze re sultaten, hebben goede ervaringen met betrekking tot het aantal lessen, dat gemiddeld moet worden genomen om in het bezit van het diploma A te ko men, zulks naar aanleiding van de kri tiek van de VVD'er A. Jansen in de onlangs gehouden begrotingsvergade ring van de raad, waarin deze de vraag stelde of het zwemmen leren in het „Lijsterbergbad" niet al te lang duurde. Het oordeel van de deskundigen luid de, dat bij het schoolzwemmen gemicf- deld 40 lessen nodig zijn, terwijl bij particuliere lessen, te weten twee les sen per week, toch gemiddeld altijd 30 a 35 lessen nodig zijn om het A-diplo ma te behalen. Gezien het feit, dat het landelijke ge middelde van het aantal geslaagden op 70 procent ligt, is een compliment zowel aan de kandidaten als aan het badpersoneel met dit succes, in het Veenrndaalse bad geboekt, toch wel op zijn plaats. Nederlandse taal en rekenen komen op dat formulier ook de vakken handen arbeid'handwerken, geschiedenis, aardrijkskunde en lichamelijke oefe ning voor. Uit deze gegevens meent 't college dat de „waarde van de te hou den test (onzes ihziens) wordt over schat." Het beoogde resultaat kan ook worden bereikt door het houden van gelijkluidende proefwerken. Hiermee zou de commissie van onderwijzers be last kunnen worden. Daarvoor is een bedrag nodig.dat neerkomt op f 3.- per zesde-klasser. De gemeente wil deze kosten voor het openbaar onder wijs voor haar rekening nemen, waar door de vergoeding voor het bijzonder onderwijs met f 0,50 verhoogd kan worden. Hieruit zouden de schoolbestu ren de kosten van het gemeenschappe lijk proefwerk moeten betalen. De conpnissie van onderwijs gaat met het voorstel van B. en W. akkoord, maar wil indien mogelijk reeds in 1970, een schoolpsychologische dienst in het leven roepen. RHENEN De burgemeester van Rhenen vestigt er de aandacht op, dat het nog steeds voorkomt dat giftige be strijdingsmiddelen, die worden ge bruikt in de land- en tuinbouw, alsme de bij de fruitteelt, na gebruik vaak niet op behoorlijke en verantwoorde jvijze worden opgeborgen. Wanneer dientengevolge deze bestrij dingsmiddelen in verkeerde handen te recht komen, kan dit door onwetendheid of onbekendheid de dood ten gevolge hebben. Hij waarschuwt ernstig in dit opzicht alle nodige voorzorgsmaatregelen tr nemen, met bedoelde giftige middek vooral de grootste voorzichtigheid betrachten en de vergiften na gel in afgesloten ruimten te bewaren. Rhenen, 6 januari 1969. De burgemeester van Rhenen, L. Bosch v. Rosenthal. KESTEREN Ingekomen: W. P. Bosselaar, van De Bilt naar Boveneind- sestr. 20; H. J. Dirkse en P. E. Soldt, van Arnhem naar C. Huygensstr. 20; J. P. Mostert en E. Jansen, van Hil versum naar C. Huygensstr. 4; J. H. G. Slangen en A. S. M. Offermans en J. H. Slangen van Wageningen naar N. Beetsstr. 2; E. N. R. van Ingen en C. van Ingen, van Echteld naar N. Beetsstr. 18; T. van Ingen en T. van Eldik en 4 kinderen van Echteld naar Nic.Beetsstr. 18; G. van Schaijk en E. M. H. van Daalderen en 2 kinderen van Rhenen naar N.Beetsstr. 10; A. Roest en G. van Schaik en 1 kind van Lien- den naar C. Huygensstr. 12; B. Hoek stra en B. Wielinga en 2 kinderen van Wageningen naar N.Beetsstr. 14; P. S. Vlietstra van Wageningen naar C. Huy gensstr. 22; R. Verwoerd van Nijme gen naar Kempkeslaan 4; J. de Graaf en W. A. Poelstra en 1 kind van Ede naar C. Huygensstr. 16; J. Ketellapper en E. Beek en 1 kind van Velsen naar C. Huygensstr. 2; P. G. Bartlema en A. L. Marck van Utrecht naar C. Huy gensstr. 14; Van den Ende en H. Vliet? stra van Hilversum naar C. Huygens str. 22; Heikoop en G: H. van Schenk- hoff van Buurmalsen naar Lakemond- sestr. 5; N. P. J. Kleiberg en C. A. de Vries van Driebergen naar C. Huygens str. 8. Vertrokken: Van de Scheur wv T. Kerkstra, van Spechtstr. 1 naar Ede; S. C. Taniwele, van Molukkenstr. 21 naar Apeldoorn; J. C. van de Weerd, van Acaciastr. 7 naar Lienden; M. M. A. Taliou, van Jan Tooropstr. naar Hel den; J. T. van der Heiden, van Rozen straat 18 naar Ssassenheim; C. J. van Eek ev Septer. van Koningsstr. 34 naar Veenendaal. Geboren: Frederika C. J„ dv J. M. Zaaijer en L. H. van Doodeweerd te Kesteren; Anna G. P., dv J. A. Verheij en P. van Lent, te Opheusden; Hendrl- ka B„ dv J. H. van Eek en C. Eick- hoff, te Opheusden; Franciscus J, zv F J. Hehewerth en R. Knot, te Oph' den; Dirkje J., dv M. van Dam Bor, te Opheusden. Getrouwd: M. J. Septer en C Eek. EERSUM Gevonden voorwerpen: derfiets met tassen en schaatsen, arte linkerdameshandschoen; paar <ruinwollen ki'nderwanten; zwarte por temonnee met inhoud. Inlichtingen: postbureau Rijkspoliti Bentincklaan 50, Leersum, tel. 2438.

De Vallei | 1969 | | pagina 5