KERKDIENSTEN Verdienstelijk militair met goud onderscheiden DE VALLEI LANTAARNPAAL RIEP MONTEUR HALT TOE Bromfietser redde leven met sprong Veenendaler vrijgesproken die agent verblindde Transport van gewonde liet 12 minuten op zich wachten In 1968 INWONERTAL STEEG VOOR HET EERST MET RUIM DUIZEND ZIELEN TVieuwe behuizing voor kleuters in Leersum Hinderwet W. Blaney Davidson grools gehuldigd Neem nu een abonnement op Programma van „Oskadi*" VEEMARKT UTRECHT Tijdens plechtigheid in De Wittenberg LEERSUM ZONDAGSDIENSTEN VRIJDAG 10 JANUARI 1969 LEGERPLAATS DE WITTENBERG De commandant van het treinenbataljon van de elfde Pantserinfanteriebrigade, luitenant-kolonel H. E. Rensink, heeft don derdagmorgen onder grote belangstelling van tal van vertegenwoordigers van ver schillende legeronderdelen de eremedaille in goud voor 36-jarige langdurige, eer lijke en trouwen dienst uitgereikt aan sergeant-majoor William Blaney Davidson, werkzaam bij een geneeskundige compagnie van het bataljon en woonachtig In Rhenen, aan de Anjelierlaan 55. va werd geboren, kwam in 1941 in dienst en werd een jaar later al door de Japanners gevangen genomen. Hij heeft in Birma en vlak bij de grens met Indo China gezeten en vele ontberingen moeten doorstaan. De uitreiking van de onderschei ding die 'mede verdiend was door tro- pendienst in vaak moeilijke omstandig heden, de sergeant-majoor heeft ook nog in krijgsgevangenschap gezeten en aan de beruchte Birma-spoorlijn moe ten werken, geschiedde met de nodige militaire luister voor het front van de troepen, gevormd door enige compag- niën van het treinenbataljon die onder commando van majoor L. C. Beekman op de appelplaats van de legerplaats stonden opgesteld. Het tamboer- en trompetterkorps van het opleidingscen trum Militair Geneeskundige Dienst uit Amersfoort luisterde de plechtigheid met muziek op. Die begon, zoals ge bruikelijk, met een begroeting door overste Rensink, een inspectie en werd gevolgd door het voorlezen van het be sluit waarbij de onderscheiding was toegekend waarna overste Rensink de sergeant-majoor zijn gouden medaille opspeldde. De overste wees er daarbij op dat men gerust waardering kan op brengen voor iemand als sergeant-ma joor Blaney Davidson die zijn land zo lang en vooral zo trouw heeft gediend, vooral omdat hij bekend staat als een harde werker en een goed pollega. De overste prees het in de onderscheiden onderofficier dat deze zijn taak ondanks vele moeilijkheden zo opgewekt heeft verricht. HULDE Na een défilé op het terrein van de legerplaats volgde in de onlangs ver grote onderofficierskantine een meer gemoedelijke bijeenkomst waarbij tal van sprekers hoog opgaven van de goede kwaliteiten van de onderscheiden militair. Overste Rensink wees er daarbij nog op dat de sergeant-majoor door zijn prettige houding vele anderen tot het leveren van goed werk heeft gestimu leerd en bood namens de officieren een draagmedaille aan. Kapitein Kools, de compagniescom mandant, zei dat sergeant-majoor Bla ney Davidson in de hele legerplaats be kend en vooral ook gezien was. Zijn loopbaan is een stuk geschiedenis met vele hoogte, maar ook dieptepunten waarbij de krijgsgevangenschap wel een bijzonder onprettige periode is geweest. De sergeant-majoor, die in 1923 op Ja- Vertrokken: fam. P. Wagensveld, Brem weg 6 naar Rhenen; dhr. L. L. G. Kierkels, Engelberg 5 naar Den Helder; mej. L. M. Rijntjes, Hoog straat 8 naar Utrecht; dhr. M. de Graaf, Majoorsweg 1 naar Rhenen; fam. H. Schuchardt, Majoorsweg 1 naar Sneek; dhr. J. H. Jongsma, Wilhelminahof 12 naar Vreeswijk; dhr. J. W. Bakker, Planterslaan 2 naar Utrecht. Vestigingen: fam. A. Meindertsma, Middelweg 44 uit Avêreest; dhr. F. van Stekelenburgh, Middelweg 44 uit Avereest; mej. H. van Stekelenburgh, Middelweg 44 uit Avereest; fam. P. T. J. Schipper, Burg. v.d. Boschlaan 79 uit Ede; dhr. B. B. Hamad, Rijks straatweg 6 uit Veenendaal; fam. F. J. C. van Gelderen, Peisenlaan 6 uit Velsen; mej. H. C. de Caluwe, Burg. v.d. Boschlaan 6 uit Australië; mej. O. Malkova, Hoogstraat 8 uit Tsjecho- Slowakije; mej. H. Babitzova, Hoog straat 8 uit Tsjecho-Slowakije; dhr. Mohamed Ben Mohamed, Buurtweg 30 uit Marokko; dhr. B. M. A. Mohamed, Buurtweg 30 uit Marokko; mevr. F. E. S. de Frank, Scherpenzeelseweg 43 uit Geldrop. Dat nam niet weg dat toen hij een maal was bevrijd bij zich direct als ziekenverzorger meldde, een functie waaraan destijds groot gebrek was. Als zodanig heeft hij op Java gewerkt en kwam hij in 1950 naar Nederland. Hier heeft hij, te beginnen in Amersfoort verschillende functies en standplaatsen gehad totdat hij in 1966 naar De Witten berg kwam. Ook kapitein Kools was dankbaar voor hetgeen de onderschei den onderofficier heeft verricht en bood hem als bewijs daarvan een schemer lamp aan. Ook de gebruikelijke enve lop van het ministerie ontbrak niet. Waarderende woorden en geschenken kwamen voorts nog van de zijde van sergeant-majoor instructuur Leifheid die namens de onderofficieren sprak en adjudant-onderofficier De Haas die „Ons Belang" vertegenwoordigde. Het slotwoord werd door de mess-president sergeant-majoor Edenburg. gesproken die ook nu weer de juiste woorden wist te vinden om de jubilaris te belich ten. Alle sprekers deden hun welge meende woorden van toepasselijke ge schenken vergezeld gaan waarbij zij mevrouw Blaney Davidson, van ge boorte een Siamese, op prettige wijze in de hulde betrokken en haar over laadden met bloemen. Met een kort dankwoord van de terecht in de bloe metjes gezette onderofficier werd de bijeenkomst besloten. VEENENDAAL De 19-jarigë brom fietser C. S. uit Veenendaal kon giste ren ternauwernood het vege lijf redden, toen een militaire vrachtauto bestuurd door de heer A. B. uit Echten (Fr.) door he4 gele licht op het kruispunt Hoofdstraat - Hoogstraat reed. De vrachtauto reed over de Hoofd straat. Bij het kruispunt kon hij niet meer stoppen voor het gele licht. De bromfietser naderde vanaf de Hoog straat en toen hij enkele meters voor de zebra was, ging het verkeerslicht voor hem op groen. Op de kruising zag hij plotseling van links de vrachtauto na deren. Hij sprong van zijn brommer, waarbij hij zijn enkel bezeerde. Voor onderzoek werd hij naar het Juliana- ziekenhuis overgebracht. Zijn brommer kwam onder het linker achterwiel van de vrachtuto terecht. BON INVULLENPOSTEN (zonder postzegel)EN KLAAR Naam Adres Woonplaats abonneert zich op DE VALLEI per week ad0,97 per maand ad 4,15 per kwartaal ad 12,35 (Doorhalen wat niet wordt gewenst) Deze bon uitknippen en in open enveloppe verzenden. Wij betalen de port. U behoeft geen postzegel te plakken, indien als volgt wordt geadresseerd Dagblad De Vallei, Antwoordnummer 8, VEENENDAAL De Vallei wordt nog op de dag van uitgifte bezorgd in Veenendaal - De Klomp - Ederveen - Renswoude - Scherpenzeel - Ov#»rberg - Amerongen - Leersum - Eist - Kesteren - Opheusden - Rhenen - Achterberg. RENSWOUDE/SCHERPENZEEL „U staat bekend als een stevige gebruiker van alcohol, maar overigens niet ongunstig", sprak de Utrechtse politierechter, mr. P. J. Klaver tot de 22-jarige service-monteur E. van G. uit Renswoude, die in de nacht van 21 juli vorig jaar te Scherpenzeel met z(jn auto, die h(j onder invloed van sterke drank bestuurde, uit de bocht was gevlogen en tegen een lantaarn paal van de Gelderse Elektriciteitsmaatschappij was gebotst. De auto, die verdachte had gekocht voor f 1500,- was alleen nog maar voor de sloop geschikt na de aanrijding. De service-monteur had bovendien de Gel derse Elektriciteitsmaatschappij een schadevergoeding van f 202,- moeten betalen wegens het vernielen van de lantaarnpaal. „U reed toen veel te hard en boven dien had u gedronken", sprak de po litierechter. „Ik reed niet zo erg hard", zei Van G., „maar ik was net met een sigaret bezig. Daarom ben ik uit de bocht ge vlogen". „U had teveel gedronken", meende mr. Klaver. „Absoluut niet", antwoordde de mon teur. „Absoluut wel", repliceerde de poli tierechter, „u bent hem er bovendien tussenuit geknepen en dat ligt nogal voor de hand". Een getuige had Van G. na het onge luk zien waggelen op zijn benen en had geroken, „dat hij stonk van de drank Een andere man had de monteur ach ter op zijn bromfiets mee naar huis ge nomen. Een bewoner van een huis aan de overkant had de klap gehoord. Hij ren de naar buiten en zag de bestuurder nog achter het stuur zitten. „Uit zijn woor den was niets op te maken; ik had de indruk, dat hij sterk onder invloed van sterke drank was", had deze getuige te gen de politie verklaard. „Nou ja, geen wonder", meende ver dachte, „Ik had drie gekneusde ribben' Ik had niet veel gedronken, 's Middags een paar glaasjes en 's avonds één". Aangezien niemand hem voor het on geluk had zien rijden, kon de officier van justitie, mr. F. G. Wüstenberg, hem artikel „26" rijden onder invloed van sterke drank niet tenlaste leggen. Het bleef nu bij het „veroorzaken van een ongeval na drankgebruik. De eis luidde een geldboete van f 150,- subs, dertig dagen en vijf maanden ontzeg ging van de rijbevoegdheid. De service- monteur merkte nog op. dat hij in ver band met zijn beroep zijn rijbewijs zo slecht kon missen. „Dat had u eerder moeten bedekrken", zei de politie rech ter, die hem veroordeelde conform de Proces-verbaal klopte niet helemaal ARNHEM „Het is toch al te gek dat iemand die bijzonder oplettend rijdt en bovendien bij eventuele moei lijkheden hulp wil bieden wordt be keurd, terwijl de politie in die situatie een paar kwalijke fouten heeft ge maakt." Dat zei gisteren de Arnhemse advo- kaat mr. V. M. Phijffer voor de krijgs raad in Arnhem in de zaak tegen de 23-jarige Veenendaalse sergeant Jan de K., die eind augustus het vorig jaar een bon kreeeg, omdat hij met het beweegbare richtlicht op het dak van zijn auto had geschenen, toen hij werd verblind door een op een kruising stilstaande Veenendaalse politieauto. De sergeant reed 's nachts langs het spoor toen hij op de verhoging van een overweg een auto zag stil staan op een plaats waar een wacht verbod gold. De auto voerde niet zoals voor geschreven-stadslichten, maar ver blindde met zijn koplampen het nade rende verkeer. Heel voorzichtig reed De K. er langs, maar omdat zijn eigen koplampen door het heuveltje bij de overweg in de lucht schenen en hij in het licht van de naar even later bleek aan de politie behorende auto niets kon zien, richtte hij even zijn zoeklicht op de situatie. „Er had wel iemand op de grond kunnen liggen", motiveerde de sergeant. „Ik reed stapvoets uit voor- zichtigheid". Het proces-verbaal van de agent, die K. aanhield had niet helemaal geklopt, dat had de man overigens zelf later enigszins toegegeven. Zo stond erin, dat de sergeant hem passeerde "met een snelheid van veertig kilometer. „We moeten ervan uit gaan, dat zo'n op een ambtseed berustend proces verbaal klopt", zei de auditeur mili tair in zijn requisitor, „maar de ager' de bestuurder niet was." heeft toch verzuimd te zeggen dat hij Om die reden al diende er voor de sergeant vrijspraak te volgen. Immers, zoals de Veenendaler inmiddels al uit zijn hoofd had geleerd, het licht mag worden gebruikt als men stapvoets rijdt of stilstaat, als men de overige bestuurders niet hindert en als men tegelijkertijd geen groot licht mag ge bruiken. En de chauffeur van de po litieauto had niet in de auto gezeten op dat moment. De sergeant had overigens meer kri tiek op de politie :„Hij zei daar te staan omdat er een trein langs kon ko men, terwijl de knipperingsintallatie kapot was. Maar 's nachts rijdt daar geen trein. Ik heb het nagevraagd". Overigens was de krijgsraad door de redeneringen van auditeur en raads man zo volledig overtuigd dat De K. direct werd vrijgesproken. eis tot f 150,- boete subs, dertig dagen en vijf maanden intrekking van het rij bewijs. SCHERPENZEEL Voor het eer ste kwartaal in 1969 is het „Oskadi" weer gelukt een goed programma in elkaar te zetten. De dansavonden wor den zoals gewoonlijk weer in Boszicht gehouden. De volgende groepen zullen in de ko mende weken optreden: 11 januari a.s. S.O. Four, 25 januari a.s. Action Set, 8 februari a.s. S.O. Four, 22 februari The Pops, 8 maart a.%. S.O. Four, 22 maart a.s. The Pops. Tevens zullen er in dit kwartaal twee extra dansavon den worden gegeven en wel 15 februari a.s. met medewerking van Revel In en 29 maart a.s. met medewerking van S.O. Four. Totale aanvoer 3950, .runderen 1141, vette kalveren 31, graskalveren 62, nuchtere kalveren 537, schapen 840, varkens (boven 100 kg) 379. varkens (beneden 100 kg) 90, biggen 843, bokken en geiten 27. PRIJZEN (in guldens): melk- en kalfkoeien, per stuk 1175- 1525; kalfvaarzen, per stuk 950-1050; vare koeien, per stuk 825-1015; pinken, per stuk 700-875; stieren, per stuk 900- 1200; graskalveren, per stuk 425-640; nuchtere kalveren, per stuk 40-80; fok- kalveren, per^stuk 110-335; schapen, per stuk 95-135; lammeren, per stuk 110- 180; drachtige varkens, per stuk 400-550; lopers, per stuk 100-130; biggen, per stuk 69-80; bokken en geiten, per stuk 15-55; vette koeien le kwal. per kg gesl. gew. 4.70-4.90; vette koeien 2e kwal., per kg gesl. gew. 4.40-4.60; vette koeien 3e kwal., per kg gesl. gew. 4.00-4.30; vette kalveren le kwal., per kg lev. gew. 4.60-4.80; vette kalveren 2e kwal., per kg lev. gew. 4.40-4.60; vette kalveren 3e kwal., per kg lev. gew. 4.00-4.40; nuch tere kalveren, per kg lev. gew. 1.40- 1.85; zware vette varkens, per kg lev. gew. 2.50-2.55; zouters, per kg lev. gew. 2.60-2.65; slachtzeugen, per kg lev. gew. 2.00-2.05; jonge slachtzeugen, per kg lev. gew. 2.05-2.15. OVERZICHT (resp. handel en prijzen): melk- en kalfkoeien, redelijk - ruim prijsh.; vette koeien, vlug - ruim prijsh.; vare koeien, rustig - ruim prijsh.; vette kalveren, vlug - ruim prijsh.; graskal veren, redelijk - even hoger; nuchtere kalveren, rustig - prijsh.; fokkalveren, willig - ruim prijsh.; schapen, idem; lammeren, idem; varkens, redelijk - even hoger; biggen idem. VEENENDAAL De geneeskundig inspecteur van de volksgezondheid van de provincie Utrecht is bezig een onder zoek in te stellen wat er waar is van de berichten, dat op 15 december van het vorig jaar twee Spaanse gastarbei ders zwaar gewond op de Cuneraweg voor het Julianaziekenhuis lagen, maar dat voor transport naar dit ziekenhuis gewacht moest worden op een ambulan ce, die uit Veenendaal moest komen. Zowel de SGP-fractie als het VVD- raadslid mevrouw Buddingh-de Vries Lentsch hadden hierover vragen gesteld aan het college van B. en W. In hun antwoord wijzen B. en W. er op, dat een goede coördinatie bij ver keersongevallen is verzekerd. Bij ge bruik van het alarmnummer van de politie (12345) worden de te nemen maatregelen in een vaste volgorde af gewerkt. In dit geval vond het ongeluk buiten de gemeente plaats en kwam de melding niet via het politiebureau. Uit een antwoord dat van de genees-; heer-directeur van het Julianazieken huis werd verkregen blijkt dat de eer ste melding van het ohgeluk te onge veer 19.36 uur door de ziekenhuistele foniste werd ontvangen. Een bij dit on geval lichtgewond slachtoffer werd te plm. 19.37 uur in de eerste-hulp-kamer gebracht. Te ongeveer 19.41 uur ver scheen de brancard van het ziekenhuis en onmiddellijk daarna de ambulance wagen uit Veenendaal. Te plm. 19.47 uur en plm. 19.48 uur werden de beide zwaargewonden in het ziekenhuis bin nengedragen. Uiteraard kunnen wij de ons verstrek te gegevens op geen enkele wijze con troleren. De juiste tijd, verlopen tussen het moment van het ongeval en van de melding is b.v. niet te achterhalen, al dus het antwoord van het college. VEENENDAAL Ned. Herv. Kerk: Oude Kerk: 9.30 uur: ds. Van de Krift; 17.00 uur: ds. Vroegindeweij. Julianakerk: 9.30 uur: ds. Bakker; 17.00 uur: ds. Van de Krift. Vredeskerk: 9.00 en 10.30 uur: ds. Wis- gerhof; 17.00 uur: ds. Langerak. Sion^erk: 9.30 uur: ds. Langerak; 17.00 uur: ds. Jongerden. Poortkerk: 10.30 uur: ds. Vroeginde weij; 18.30 uur: ds. Wisgerhof. Bejaardencentrum: 9.0C uur: ds. Vroegindeweij. Veeneind: 15.00 uur: ds. Bakker; don derdag: 19.30 uur: dhr. Van Ek uit Maartensdijk. Dijkstraat: 14.45 uur: dhr. Van Beu- sekom. Herv. Gem. „Sola Fide": 10.30 uur: ds. Vijzelaar; 10.30 uur: jeugdkapel, dhr. Hasselaar; 18.00 uur: ds. Nijeboer. Geref. Kerk: Ver.geb. Eikenfaan: 9.00 en 16.30 uur: ds. Blanken (bed. H.A.). Petrakerk: 9.30 en 17.00 uur: ds. Ytsma (bed. H.A.). Geref. Poortkerk (Vrjjgem.): 9.00 uurf leesdienst; 16.30 uur: ds. Pool. Chr.-Geref. Kerk: Bethelkerk: 9.30 en 17.00 uur: ds. Langbroek (bed. H.A.). Pniëlkerk: 9.30 en 17.00 uur: ds. Brons (bed. H.A.). Geref. Gem. in Ned.: 9.30 en 18.30 uur: leesdienst. Geref. Gem. (Syn.): 9.30 en 17.00 uur: leesdienst; donder dag: 19.30 uur: ds. Wisse uit Elspeet. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur: ds. Monnée uit IJsselstein. R.-K. Kerk: Salvatorkerkzaterdag 18.45 uur en zondag 9.00 en 11.00 uur: H. Mis. Willibrorduskerk: 10.00 uur: H. Mis. Leger des Heils: 10.00 uur: Heiligingssamenkomst; 19.30 uur: Verlossingssamenkomst. Jehovah's Getuigen: NV V-gebouw: 9.30 uur: openbare ver gadering; 10.30 uur: Wachttorenstudie; .dinsdag: 19.30 uur: Theocr. bedie- ningsschool; 20.30 uur: dienstvergade- ring. RHENEN Ned. Herv. Kerk: Cunerakerk: 9.00 uur: ds. Broekhuis uit Onstwedde; 10.30 uur: ds. De Jong uit Maarsbergen; 18.30 uur: ds. Koore man. Bergschool: 9.00 uur: ds. De Jong. Geref. Kerk: 10.00 en 17.00 uur: ds. Goldschmeding. Geref. Gem. (Syn.): 10.00 en 17.30 uur: leesdienst; woens dag: 19.30 uur: ds. Wisse uit Elspeet. Geref. Gem. in Ned.: 10.00 en 17.30 uur: leesdienst. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur: ds. Tjalsma uit Arnhem. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk: Andrieskerk: 10.00 uur: ds. Kaastra; 18.30 uur: ds. Van Noort. Dorpshuis: 10.00 uur: jeugdkapel. Geref. Kerk: 10.00 en 17.00 uur: ds. Lugtigheid. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur' ds. Van Veen uit Utrecht. Geref. Gem.: 10.00 en 18.30 uur: leesdienst: LEERSUM Ned. Herv. Kerk: Zaterdag 11 jan.; 16.00 uur: ds. Over- gaauw (H.A.); zondag 10.00 uur: ds. Overgaauw; 18.30 uur: ds. Broekema. Geref. Kerk: 10.00 en 17.00 uur: ds. Zwaan. OVERBERG Ned. Herv. Kerk: 10.00 en 18.30 uur: dhr. v. Vrouwerff. Oud-Geref. Gem.: 10.00 en 18.30 uur: leesdienst; woens dag: 19.00 uur: ds. Kamp. ELST Ned. Herv. Kerk: 10.00 en 18.30 uur: ds. Van Malenstein. VEENENDAAL Wat, behoudens de grenswijziging van enkele jaren geleden, nog nooit is voorgekomen in de gemeente Veenendaal, is in 1968 ge beurd. Het aantal inwoners in het vori ge jaar steeg met meer dan 1000. na melijk met 1091 tegen 851 in 1967. Het aantal ingekomen personen be droeg 1686, terwijl 1051 inwoners vertrokken. 178 ingezetenen overleden en 634 geboorten werden geregistreerd. Per 1 januari bedroeg het inwonertal van de gemeente Veenendaal 28.500. LEERSUM Deze week is ook de nieuwe openbare kleuterschool aan de Meester Boswg voor de kleuters ge opend. Voor de kerstvakantie is de Christe lijke kleuterschool reeds geopend, zodat Leersum nu in het rijke bezit is van twee kleutrscholn. De vroegere neu trale kleuterschool aan de Schermlaan is gesloten. De officiële opening van beide kleu terscholen in Leersum zal plaatsvinden op vrijdag 17 januari. Naar wij vernemen kunnen op de openbare kleuterschool nog enkele leer lingen worden geplaatst. De nieuwe kleuterscholen lijken als twee druppels water op elkaar. Er werden in 1968 255 huwelijken vol trokken. De gemeente deed grondaankopen voor een bedrag van f 973.625,- en er werd in 1968 verkocht voor een totaal bedrag van f 1.482.925,-.' De statistiek van de woningbouw in de gemeente Veenendaal vertoont de volgende cijfers. Aantal gereedgekomen woningen: Woningwetwoningen 436 (437); Pre miewoningen 158 (21) ;Woningen in de ongesubsidieerde sector 38 (47); To taal gereed gekomen 632 (505); Ophef fing onbewoonbaarvéTklarmg 0 (0), Gesloopt i.v.m. sanenngs- en uitbr plannen 12 (4). Onttrokken aan bestemming 15 (3). Onbewoonbaar verklaarde woningen 26 (35. Totale vermeerdering 579 (463. In aanbouw: Woningwetwoningen 288 (364); Pre-è miewoningen (incl. bej. flats Sterke Arm) 395 (298); Ongesubsidieerde sec tor 11 (21); Totaal in aanbouw 694 (683); Nog niet gesloopte onbewoonb. verkl. woningen 29 (40) Waarvan nog bewoond 24 (6); Woningvoorraad 1 ja nuari 1968 7474 (7011); Toename 579 (463); Woningvoorraad 1 januari 1968 8053 (7474) (De tussen haakjes ge plaatste cijfers zijn van 1967). SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur: ds. R. de Bruin uit Lunteren; 18.30 uur: ds. Noordergraaf uit Ede. Geref. Kerk: 10.00 en 18.30 uur: $ls. Overduin uit Veenendaal. Geref. Gem. (Syn.): 10.00 en 18.30 uur: dhr. B. Roest. Geref. Gem. in Ned.: 10.00 en 18.30 uur: leesdienst. Vrije Evang. Gem.: Verenigingsgeb. Molenweg: 10.30 uur: ds. Van Petegem. Ver. v. Vrijz. Herv.: Geen dienst. R.-K. Kerk: Verenigingsgeb. Molenweg: 8.30 uur: H. Mis. LIENDEN Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur: ds. Stëenbeek uit Iingen; 18.30 uur: ds. Bakker uit VeenertdaaL RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 18.30 uur: ds. v.d. Peut. Geref. Kerk: 10.00 en 18.30 uur: ds. Jonkers. EDERVEEN Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 18.30 uur: ds. De Bie. Geref. Gem. in Ned.: 9.30 en 18.45 uur: ds. Aaangeenbrug. Oud-Geref. Gem.: 9.30 en 19.00 uur: leesdienst. EDE Oud-Geref. Gem.: 10.00 en 18.30 uur: ds. v.d. Poel. KESTEREN Ned. Herv. Kerk: Geen opgave. OPHEUSDEN Ned. Herv. Kerk: 10.00 en 1*8.30 uur: ds. Muilwijk. Geref. Gem. in Ned.: ds. Van Beek. Geref.-Gem. (Syn.): 10.00 en 18.30 uur: leesdienst. VEENENDAAL ARTSEN Zaterdag 11 januari G. J. Verschoor, Sandbrink 2. Tel. 12529. Zondag 12 januari Dr. Heij, De Klomp 5, De Klomp. TeL 08387-200. APOTHEEK Apotheek Zuidersma, Hoofdstraat 53. Tel. 12123. WIJKVERPLEGING Zr. Vreeman, De Grote Pekken 240. Tel. 10360. RHENEN ARTSEN Zaterdag 11 januari Dr. Almekinders, Herenstraat 59. Tel. 2432. Zondag 12 januari Dr. Wijchers, Achterbergsestraatweg. Tel. 2328. APOTHEEK Apotheek Deijs gesloten. Voor spoedge vallen wende men zich tot tot de dienstdoende apotheek in Wagenin- gen. AMERONGEN, LEERSUM, ELST ARTSEN Dr. v.d. Burg, Leersum. Tel. 03434-1388, neemt waar voor de artsen Kars en Ossendorp uit Amerongen, Bakker uit Leersum en Van Ommeren uit Eist. RENSWOUDE, EDERVEEN, DE KLOMP ARTSEN Dr. Ter Velde, Oude Holleweg 4, Rens woude. Tel. 450. DIERENARTSEN Dr. Nutma, Hoofdweg 49a, Ederveen. Tel. 08387-457. KESTEREN ARTSEN Dr. Guépin, Ommeren. Tel. 03443-250. WIJKVERPLEGING Zr. Westerhof, Groene Kruis. Tel. 08886- 210. OPHEUSDEN ARTSEN Dr. Van Driel, Ochten. Tel. 03444-213. WIJKVERPLEGING Zr. De Winter, Opheusden. Tel. 08887- 210. TANDARTSEN Voor spoedgevallen bellen 08385-12945. AMERONGEN, LEERSUM WIJKVERPLEGING Zr. Mostert, Burg. Bosweg 9, Leersum. Tel. 1423. RHENEN Burgemeester en wet houders van Rhenen brengen ter open bare kennis, dat ter gemeentesecreta rie, afdeling algemene zaken, ter inza ge ligt: een verzoek van firma Van der Hilst en Van der Weerd, Rijksstraat weg 227 te Eist (U.) om vergunning tot het oprichten van een herstelinrichting van aannemersmateriaal in het perceel Rijksstraatweg 227 te Eist (U), kada straal bekend gemeente Rhenen, sectie H nrs. 3358 en 3359. Schriftelijk bezwaren tegen het verle nen van deze vergunning kan een ieder gedurende tien dagen na dagtekening van deze bekendmaking inbrengen bij het gemeentebestuur, waar dit verzoek ter inzage ligt. De ingekomen bezwaar schriften worden- mede ter inzage ge legd. Mondelinge bezwaren kan een ie der persoonlijk of bij gemachtigde in brengen op een openbare zitting, te houden op dinsdag 28 januari 1969 des voormiddags 11.00 uur ten gemeentehui ze. Beroep tegen beschikking kan la ter onder andere slechts worden inge diend door: a. een inwoner van een gemeente, waar deze openbare kennisgeving is ge schied, mits hij in persoon of bij ge machtigde op de bovenbedoelde zit ting is verschenen. b. een andere belanghebbende, mits hij binnen de gestelde termijn schrifte lijk bezwaren heeft ingediend. Rhenen, 10 januari 1969. B. en W. voornoemd, De secretaris, W. C. Pieters. De burgemeester, L. Bosch van Rosenthal.

De Vallei | 1969 | | pagina 5