Net" boven ons land om vuile lucht te meten Pools-Duitse strijd privé voortgezet Vliegramp door wonder overleefd Nederlanders dachten in Zweeds bos te sterven PvdA heeft verdergaand plan voor krotopruiming dan minister Schut Ada Kok naast „zilveren van Zeeuw thans opgeheven Al enkele maanden proef in Twente Bereid extra lasten te aanvaarden 99 Belgt Middenstand in grensstreken wil Duitsers en ren b.t.w. teruggeven Rijk moet meer bijspringen voor tekorten Man pleegde scala van misdrijven Voor neersteken van rivaal in de liefde tien maanden geëist Boze buurvrouw Driebergen krijgt winkelcentrum Poolse spion terechtgesteld Na zeven uur zoeken in sloot gereden Dodelijke botsing in dichte mist Bakkers mogen geen koelhuisboter gebruik en Geen commentaar uit Rome op uitspraken te Noor dwi j kerhout Voorschot als compensatie AMSTERDAMSE RAAD MEENT: PONSBAND Oud-strijder voelde zich getergd DAT WAS TE ERG AANGEBELD „NIEUW WONEN IN OUDE WIJKEN" MEER WONINGEN VERBETERING HERHALING VRIJDAG 10 JANUARI 1969 BILTHOVEN Tegen het einde van dit jaar gaan deskundigen denken over de dichtheid van een landelijk net voor meting van luchtverontreinigingen. Zo'n net is in voorbereiding. Het zal geheel geautomatiseerd worden. Hoe dicht het moet worden hangt af van de ervaringen met een proefmeetnet in Twente. Dat proefmeetnet is niet geautomatiseerd. Het is sedert oktober vorig jaar in werking. De staatssecretaris van Sociale Za ken en Volksgezondheid, dr. R. J. H. Kruisinga. wees er gisteren tijdens een werkbezoek aan 't Rijks-Instituut voor de Volksgezondheid (RIV) in Bilthoven op. dat een goede handhaving van zo groot mogelijke reinheid van de lucht alleen mogelijk zal zijn met een geau tomatiseerd landelijk net voor meting van luchtverontreiniging. Het zal op den duur niet blijven bij meting van het geschatte gehalte aan zwaveldioxyde in de lucht, aldus mr. Kruisinga. Ook aan de automatische meting van ozon en stikstofdioxyde wordt nu al gedacht. De staatssecretaris liet zich door des kundigen in het RIV voorlichten over de wijze waarop het gehalte aan zwa veldioxyde in de lucht in 't proefmeet net in Twente wordt vastgesteld. Dat net bestaat uit 63 meetposten in en om Hengelo. Beide delen van het proef meetnet samen hebben een oppervlak te van 62 vierkante kilometer. De meetposten dienen voor het ne men van monsters buitenlucht waarvan het gehalte aan zwaveldioxyde en het rookgehalte worden bepaald. Als uit komsten krijgt men gemiddelden over telkens een etmaal. De monsters gaan tenslotte naar het RIV in Bilthoven MAASTRICHT „Wij zoeken naar stig naar een mogelijkheid in de Ne derlandse wet om toch BTW aan de Duitse en Belgische kopers terug te kunnen betalen", aldus drs. L. Horbach secretaris van de Kamer van Koophan del in Maastricht. „De situatie is onaanvaardbaar ge worden. De Nederlandse middenstan ders aan de Duitse en Belgische grens zien hun omzetten met sprongen terug lopen". In september vorig jaar stuurde de Maastrichtse Kamer van Koophandel samen met drie andere Kamers in Limburg 'n brief aan de staatssecreta ris van Financiën, drs. F. Grapper- naus, waarin werd geprotesteerd tegen de teruggave van de „Méhrwert Steu- •r" aan de Nederlanders, die in Duits land kopen. De staatssecretaris wendde zich toen tot zijn Duitse ambtgenoot. Sindsdien is de restitutie van de Duitse BTW aan Nederlandse particulieren verminderd met 3 tot 4 procent export-belasting. Begin deze week heeft de voorzitter van de Kamer van Koophandel voor West-Brabant, dr. ir. F. Smits van Waesberghe, in zijn nieuwjaarsrede ge pleit voor teruggave van de BTW aan de Belgen, die in Nederland kopen. Hierdoor zouden de Nederlandse mid denstanders in 't grensgebied enigs zins worden beschermd tegen de con currentie van de goedkopere Belgische winkels. Deze maatregel zou van kracht moeten blijven totdat de BTW in 1970 ook in België is ingevoerd. AMSTERDAM Verdere oplossing van de financiële problemen waar de gemeente Amsterdam mee kampt is al leen mogelijk als het Rijk in aanzien lijke mate bijdraagt in de tekorten op de onderwijsuitgaven, het tekort op de rekeningen van de gemeentelijk zie kenhuizen en het tekort van de Ge meentevervoerbedrijf. De gemeente raad van Amsterdam stelt dat vast in een motie die gisteren met 36 tegen 4 stemmen werd aangenomen. De raad zette gisteren zijn algemene en financiële beschouwingen over de ge meentebegroting voort. De besomming van inkomsten en uitgaven, zoals bur gemeester en wethouders die hebben opgesteld, levert een tekort op van bij na 105 miljoen gulden. In commissie vergaderingen zullen de onderdelen van de begroting worden doorgenomen. De raad meent, blijkens de motie, dat het Rijk mee moet opdraaien voor de geweldige last van de opeenhoping van tekorten op de gemeentebegrotingen van Amsterdam in de afgelopen jaren. De begrotingstekorten uit de afgelopen jaren zijn in Amsterdam opgelopen tot bijna vierhonderd miljoen gulden. In de motie wordt bij burgemeester en wethouders aangedrongen op ver dere uitwerking van de meerjarenplan ning en op een geregeld op de hoogte houden van de raad van de uitvoering van het efficiency-programma zoals dat in de geleidebrief bij de begroting is aangekondigd. AMSTERDAM Enkele tienduizen den guldens heeft de 29-jarige barkee per P. van D. uit Amsterdam buitge maakt met het plegen van oplichting, verduistering, inbraak en valsheid in £?schrifte. De man. die actief is geweest in Am sterdam, Den Haag, Rotterdam en Lei den, heeft volgens de recherche in de maanden november en december zes gehuurde auto's verkocht, gestolen rij bewijzen vervalst, drie inbraken ge pleegd en daa»bij ontvreemde cheques geïnd. Gisteren is hij aan de Amsterdamse officier van Justitie voorgeleid. waar zij scheikundig en worden onderzocht. natuurkundig De bepaling van het gehalte aan zwa veldioxyde in de monsters, die bij het RIV binnenkomèn, geschiedt in Biltho ven sedert 1 oktober van het vorige jaar automatisch. Daarbij gebruikt men een zgn. auto-analyser. De meet- uitkomsten worden op een ponsband gezet en zo in een computer gevoerd, die voor verdere verwerking van die gegevens, samen met andere gegeven* zorgt. Algemene normen voor het beperken van de luchtverontreiniging zijn nog niet vastgesteld, zei dr. Kruisinga. Waarschijnlijk zullen in de toekomst andere normen gaan gelden voor delen van het land waar de lucht nog betrek kelijk zuiver is dan voor gebieden met vrij veel luchtverontreiniging. Het is zeker de bedoeling de „schone" gebie den zo lang mogelijk van luchtveront reiniging vrij te houden. O MIDDELBURG De gijzeling van de 44-jarige Vlissingse melkboer Jan Koole is opgeheven. Hij heeft enkele maanden in het Middelburgse huis van bewaring doorgebracht omdat hij wei gerde zijn handtekening te zetten onder een contract, waarbij hij aan twee Dom- burgse aannemers gronden verkocht. Het Haagse gerechtshof had hem ge sommeerd het contract te tekenen op straffe van gijzeling of een dwangsom van vijftigduizend gulden. Om zijn ge zin niet te ruïneren besloot men in ok tober vorig jaar de man te gijzelen. Hij bleef echter weigeren zijn handtekening te zetten. Gisteren liet de advocaat van de aan nemers de gijzeling opheffen. Hij wil nu de dwangsom laten innen. De melk boer kan echter geen halve ton beta len en daarom is zijn faillissement aan gevraagd. DEN BOSCH Het was die avond een voortzetting op zeer kleine schaal van de Tweede Wereldoorlog geworden, zij het met een andere, amoureuze inzet. Net als dertig jaar geleden, was van Duitse zijde het eerst een grote mond opgezet, maar anders dan toen was daar van Poolse zijde direct met een aanval op gereageerd. MMHnmumuiiiiiiimiiiimiiiuiiiiMiiiimmiiiMfMMmmmiinifiMiNMMM ESKILSTUNA (Zweden) Zweedse luchtvaartdeskundigen vinden het een won der, dat de twee Nederlanders, die dinsdag met hun Piper PA 23 by Eskilstuna neerstortten, deze ramp hebben overleefd. Piloot Friedrich Klein (34) liep een hersenschudding op en enkele ontvellingen. Zyn passagier, de 58-jarige directeur Bert Kuiken uit Emmeloord, brak verschei dene ribben. Zij waren onderweg van Emmeloord naar Eskilstuna. Piloot Klein vertelde gisteren: „Ons vliegtuig raakte bij Eskilstuna de boomtoppen. Ineens werd alles zwart. Het was verschrikkelijk. Na een poos je had ik geen enkel gevoel meer in mijn benen. Nu zal je dood vriezen, dacht ik". Het vroor 12 graden, toen het vlieg tuig omstreeks half zeven dinsdagavond neerstortte. Ruim twee uur later werd het wrak ontdekt. Waarschijnlijk was de heer Klein in de mist de koers kwijt Tn Oegstgeest heeft mejuffrouw A. Smit al geruime tijd herrie met de hollenmachine van haar buurman, de N.V. Homan Co. Door het lawaai, dat de machine maakt, is haar leven ondraaglijk geworden, 's Nachts doet zij geen oog dicht. Als er een raam open staat kan zij geen gesprek voeren. Juffrouw Smit heeft beroep aange tekend tegen het besluit van Bur gemeester en Wethouders van Oegstgeest van 14 augustus 1967, waarbij toestemming werd gege ven voor het gebruik van de ma chine voor het sorteren, drogen en verpakken van bollen. Het beroep is nu alle ambtelijke molens doorgerold en zal binnen kort door de Raad van State wor den behandeld. Mejuffrouw Smit is inmiddels al in alle staten. DRIEBERGEN/RIJSENBURG Dezer dagen is de oprichtingsaktie ver leden van dc „Stichting Winkelcentrum De Traay". De?e stichting stelt zich ten doel het bevorderen en realiseren van de uitbreiding van het centrale winkel- apparaa'i van Driebergen op terreinen gelegen tussen de Traay en de Bos straat. Aan deze plannen ligt de gedachte ten grondslag dat de groei van Drie bergen in de komende jaren tot onge veer 24.000 inwoners het noodzakelijk maakt het centrale winkelapparaat van deze gemeente te vernieuwen en uit te breiden. Hiervoor bieden o.a. de ge noemde terreinen in verband met de plannen tot sanering van de dorps kern de mogelijkheid. Het ligt in de bedoeling zo spoedig mogelijk een architect uit te nodigen een schetsplan uit te werken. WARSCHAU In Polen is een 28- jarige man, Adam Henryk Kaczmarzyk, terechtgesteld wegens spionage voor Engeland. De man had Britse contact mensen in Warschau defensiegeheimen verkocht. Hij is vorig jaar juni ter dood veroordeeld. geraakt, toen hij het vliegveld Kjula bij Eskilstuna naderde. De piloot: „Het wachten duurde ver schrikkelijk lang. De kou was het erg ste. Wij wisten niet of iemand naar ons zocht. Wij hoorden niets. De heer Kuï- Piloot Friedrich Klein (voor grond) en directeur Bert Kui ken krijgen in het ziekenhuis van Eskilstuna een liefdevolle verzor ging. Hun toestand is redelijk. Dinsdag stortten zij, onderweg van Emmeloord naar hét Zweedse Es kilstuna, neer in een bos. MiiiniiiiHimininiHiiiiiiHwininiuiiniiiiiiiuiniiiiiiiiHiniinuiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiHiiim ken raakte opgesloten in het wrak. Ik kon er uit kruipen, maar was te ver suft om hem te helpen. Na twee uur gaven wij het op. Wij wisten met ze kerheid, dat wij zouden gaan sterven". Maar toen was de redding nabij. Een reddingsploeg hoorde een flauw geluid in het bos, waarvan werd aangenomen, dat het van een vos afkomstig was. „Je kan je niet voorstellen hoe prachtig 't was weer mensenstemmen te horen. Het was gewoon heerlijk", aldus de pi loot. Daardoor stond de Poolse deelnemer aan de Pools-Duitse strijd van man- tegen-man. die zich drie maanden ge leden in Eindhoven had afgespeeld, gisteren voor de rechtbank in Den Bosch. Mieczyslaw G., 62 jaar oud en auto monteur van beroep, maar zeven jaar geleden wegens een maagkwaal invali de verklaard, had zich als Pool goed aan het Nederlandse leven gewend. Nadat hij in Engeland was gedemo biliseerd als lid van het befaamde Poolse Legioen, was hij in 1947 naar Eindhoven gekomen. Daar had hij een thuis gevonden bij een vrouw, wier man al lang zijn echtelijke plichten niet meer nakwam. Twintig jaar lang nam de Poolse oud-strijder die plichten met genoegen waar, maar toen werd hij buiten de deur gezet. Op de avond van 20 okto ber vertelde een jongere musicus hem in een café dat hij zijn plaats had in genomen en dat tot overmaat van ramp een Duitser, een lid van het volk, dat alle familie van Mieczyslaw had uitge moord. De Duitser meende zijn betrek kingen met de vrouw, bij wie Mieczys law een maand tevoren al een ruit had ingegooid, maar direct veilig te moeten stellen door het dreigement: „Als je je nog eens vertoont op dat adres, ben je een lijk". Dat werd Mieczyslaw, die toch al nooit een van de kalmsten was geweest, al had hij zijn strafblad altijd maag delijk weten te houden, te veel. „Als het' niet een Duitser was geweest, was het nog anders geweest, maar ik ben nog nooit van mijn leven zo kwaad geworden als toen", legde hij de recht bank in moeizaam Nederlands uit. Na de taalkundig weinig verantwoor de, maar wel duidelijke aankondi ging: „ik niet sterven, maar hij ster ven door mij", rende hij naar huis. Daar haalde hij een scherpgepunt mes, dat hij had gebruikt voor het leggen van dakleer op een duiventil. De Duitse musicus was dan wel veel jonger dan hij, maar Mieczyslaw had de strijd nooit geschuwd toen hij in de oorlog tegenover het Afrikakorps van generaal Rommel stond en dat zou hij ook nu niet doen. Hoewel de kastelein en twee bezoe kers van het café waar de publie ke opinie geheel op zijn hand was hem dat ontraadden, spoedde hij zich naar het huis van de vrouw. „Hij nam zelf het heft (van het mes) in handen", schetste de officier van Justitie het gisteren. Op het bellen van de oorlogsveteraan, had zijn Duitse tegenstander zelf opengedaan en zonder verdere oorlogsverklaring dan hij in 't café al had afgelegd („Jij dood of ik dood") was de strijd ontbrand. Volgens Miexzyslaw had hij van zijn tegenstander een schop tegen zijn oor gekregen en had hij daarop met zijn DEN HAAG Dc Party van de Arbeid is bereid om, zo nodig, de omzetbelasting den gedacht aan verlaging van loon- en en de pry's van benzine te verhogen teneinde geld te krygen voor de opruiming van krotten. Dat zei drs. H. van den Doel gisteren in Den Haag by de aanbie ding van het socialistische rapport „Nieuw wonen in oude wyken". In dit rapport worden de socialisti sche ideeën uiteengezet over de oprui ming van krotten. De plannen van de Partij van de Arbeid zouden vele hon derden miljoenen meer kosten dan de bedragen die minister Schut (Volks huisvesting en Ruimtelijke Ordening) hiervoor heeft uitgetrokken. De minister krijgt het verwijt dat hij te weinig visie heeft op de stedelijke samenleving. Het wonen in oude wij ken moet, aldus het rapport, niet alleen worden verbeterd door krotten op te ruimen, maar door $le hele woonomge ving te saneren. In het rapport wordt geëist dat het aanrtal te bouwen woningen de komen de drie jaar van 125 duizend tot 140 duizend wordt opgevoerd. De woning nood kan dan in 1971, in plaats van in 1973 zijn verdwenen. MMiiWMiiiiiimiwiMiMiiiimiHiimifniiHwmmmMMiJitiHMMiiiiiwiiMiMiiimMiiHiiiifliHimiMHmi Tn Groningen, dat toch het einde van de wereld niet is, is een automobilist uit Franeker zeven uur lang op zoek geweest naar zijn broer, die in een van de nieuw bouwwijken is gesitueerd. De man reed al die tijd speurend straat in straat uit. Aan het slot dook hij met zijn auto in een sloot. De politie, die geen aanwijzing kon vinden dat de man onder invloed verkeer de, hielp hem toen maar van de sloot op de wal. De prijzen voor de „oude" grond moeten volgens het rapport in de hand worden gehouden, onder meer door prijsbeheersing en door bijdragen van het rijk aan gemeenten voor kosten van sanering. Het rijk zou ook op an dere punten de gemeenten financieel moeten steunen bij sanering van krot ten: De vergoeding van tachtig procent in de kosten van aankoop van grond en krotten in te vernieuwen wijken moet eerder worden uitbetaald dan nu het geval is. Het rijk moet tachtig procent van de sloopkosten ten hoogste tweedui zend gulden voor zijn rekening ne men. De premie voor ontruiming van een krot nioet worden verdubbeld. Er moet een goede schadevergoe ding voor bedrijven komen. Voor de verbetering van oude huizen zou volgens het socialistische rapport het volgende moeten gebeuren: De premie voor verbetering van wo ningen, die nu voor gebieden met gro te werkloosheid geldt, zou tot het gehe le land worden uitgebreid. Woningbouwverenigingen en ge meenten dienen hogere leningen te krij gen onder mindér zware voorwaarden, Er moet een afzonderlijke bijdrage komen voor het aanbrengen van nood voorzieningen. De regeling voor de bijdragen bij verbetering van wijken moet worden uitgebreid. De oprichting van gemeenschaps bouwbedrijven moet woiyien bevorderd. Er moet een Nationale raad voor de stadsvernieuwing komen. „Dat hierbij voorlopig niet kan wor- inkomstenbelasting is toch waarlijk niet moeilijk in te zien", is een be langrijke conclusie uit het rapport van de socialistische Tweede-Kamerfractie. mes in de Duitse borst gestoken. Waar schijnlijk was het mes op een rib af gestoten, want de gevolgen waren niet ernstig geweest, al had de Duitser la ter de afgebroken punt van het mes in zijn revers teruggevonden. Daardoor stond Mieczyslaw gisteren niet voor een voltooid misdrijf terecht, maar voor een poging. Een poging tot moord, volgens de officier van justitie, mr. W. Peijnenburg, omdat het mes ha len na de dreigende aankondiging op kalm beraad en rustig overleg wees. Bij de bepaling van zijn eis liet mr. Peijnenburg meetellen, dat de Haagse psychiater dr. mr. F. M. Havermans de Poolse oudstrijder als een pientere maar mogelijk door zijn oorlogsver leden bijzonder agressieve man had beschreven. Ook volgens de reclassering was hij een gevreesd man, die gauw met het dreigement „Ik jou dood ma ken" klaar stond. Met de psychiater achtte de officier het gevaar voor herhaling geenszins denkbeeldig, te meer daar de situatie met de vrouw in kwestie nog niet was veranderd. Om de maatschappij'tegen herhaling te beschermen zonder tegen de Pool 'n straf te vorderen die automatisch uit zetting zou betekenen („Nederland heeft toch bepaalde verplichtingen jegens hem"), eiste mr. Peijnenburg tien maan den gevangenisstraf met aftrek en ter beschikkingstelling van de regering. De raadsman, mr. J. M. M. Donkers, meende dat terbeschikkingstelling te zwaar was voor iemand met een blanco strafregister die naar de opvatting van de verdediging niet meer had ge pleegd dan poging tot zware mishande ling. Met nadruk vroeg de advocaat ech ter ook de gevangenisstraf niet zo hoog te maken dat uitzetting het gevolg zou zijn. „Hij heeft geen familie of kennis sen meer in Polen, dus dat zo.u een geestelijke moord zijn". ETTEN-LEUR In dichte mist is donderdagmiddag op do rijksweg Bre- da-Bergen op Zoom in de gemeente Et- ten-Leur een verkeersongeluk gebeurd, dat het leven heeft gekost aan de 53- jarige boekhouder A. P. J. van der Ou- deraa uit Bergen op Zoom en waarbij twee personen ernstige verwondingen opliepen. Zij waren de inzittenden van een per sonenauto, die op de rijksweg werd aangereden door een vrachtwagen die, komende van de Lagevaart, de snelweg opreed. v ONSTWEDDE Te Veenhuizen tus sen Stadskanaal en Onstwedde, is don derdagmorgen de 50-jarige H. Bode- witz uit Onstwedde bij een autobotsing om het leven gekomen. De bestuurder van de wagen, dé heer A. Fissering uit Onstwedde, werd met ernstige inwendi ge verwondingen naar een ziekenhuis in Winschoten vervoerd. Het ongeluk gebeurde toen de personenauto 'n auto bus ging inhalen, daarna op het gladde wegdek slipte en onder 'n tegemoetko mende vrachtwagen terecht kwam. SAPPEMEER In de Zuiderstraat te Sappemeer is donderdagmiddag de 73-jarige mevrouw H. Schreuder-Ton- kens met haar fiets gevallen en door 'si vrachtwagen overreden. DEN HAAG De bakkers mogen geen goedkope koelhuisboter gebruiken voor hun produkten. Dit heeft minister De Block (Economische Zaken) gezegd in antwoord op desbetreffende vragen van het Tweede-Kamerlid mej. Kessel (groep Aarden). ADVERTENTIE Volgens een 2 eeuwen oud recept ge stookt in de distilleerderij van N.V. Joh.» Verhoeven, 's-Grayeland. ROME Het Vaticaan heeft geen officieel commentaar geleverd op de kritiek van het Nederlands Pastoraal Concilie op de encycliek Humanae Vi- tae, over geboorteregeling, van paus Paulus. Vaticaanse kringen beschouw den de aanval echter als „minder be langrijk". Op het Pastoraal Concilie in Noord- wijkerhout is de encycliek van de paus „niet overtuigend" genoemd en er is ge zegd. dat de discussies over geboorten- regeling moesten voortduren. In kringen van het Vaticaan werd er gisteren de nadruk op gelegd dat het Pastoraal Concilie in Nederland niet de beraadslagende macht had van een bisschoppelijke conferentie. Men be schreef het Pastoraal Concilie als een „informatieve vergadering". De ver klaringen en aanbevelingen van het Pastoraal Concilie geven niet het of ficiële standpunt weer van de Neder landse rooms-katholieke kerk, maar brengen slechts meningen en sugges ties .naar voren, zo** meent men in Ro me. De conclusies van het Pastoraal Con cilie, aldus Vaticaanse kringen, zijn slechts „wensen of hoopvolle gedach ten", die aan de hiërarchie van de Ne derlandse kerk worden voorgelegd. Wat de steun betreft die het Pasto raal Concilie heeft gegeven aan de Nieuwe Catechismus in zijn originele vorm, wees men er in Rome op dat de Nederlandse bisschoppen zich hadden onthouden van stemming over deze re- £>lutie en dat zij hebben ingestemd met de eis van het Vaticaan dat de tradi tionele leer over de belangrijkste doc trines aan de Nieuwe Catechismus zal worden toegevoegd., DEN HAAG De werkgevers- en werknemersorganisaties in het slagers- bedrijf hebben de slagers geadviseerd het personeel een tegemoetkoming te geven in de vele kostenstijgingen. Ge vraagd wordt de toeslag voor de eerste maal aan het eind van deze week uit te keren. Geadviseerd wordt het mannelijk per soneel van 21 jaar en ouder vier gul den extra per week te geven, beneden 21 jaar twee gulden, vrouwelijke perso neel van 21 jaar en ouder drie gulden en meisjes beneden 21 jaar 1,50 gulden. De toeslagen zullen bij de komende onderhandelingen over de nieuwe c.a.o. die op 1 mei van kracht wordt, worden aangemerkt als voorschot. MEYEL In de Kerkstraat te Me el is donderdagmiddag de zevenjarige Hansje Hoebergen door een bestelwa gen overreden, toen hij plotseling over stak. Het jongetje was onderweg van school naar huis. Het moet in Tilburg goed eten en drinken zijn, want nadat eerder deze week. de nationale biertapwedstrijden in Amsterdam bij de teams in een zege van het Tilburgse echtpaar Schuermans waren geëindigd, kreeg donder dagmiddag. weer in het RAl-ge- bouw, chef-kok M. F. A. Willem- sen van ,,De Korenbeurs" uit de ze textielstad uit handen van zwemster Ada Kok de zilveren koksmuts", de hoofdprijs in de jaarlijkse kookkunstwedstrijd tij dens de Horecava.

De Vallei | 1969 | | pagina 7