Chauffeur zag smalle dijk als racebaan Officier verweet monteur „schandalige rijwijze tutu Plan tot concentratie van vier proeftuinen Oudercomité teken aan Film en toneel.... dan geen catechisatie" Ds. J. VAN DER HAAR VERZUIMDE DRIE MAAL ZIJN LES. GELD NODIG? GEEN NOOD Beroepen Bekendmaking Bekendmaking Bekendmaking Kantongerecht Wageningen Schandalig Banden Schim l\aar links CBTB stelde commissie m NCVB vergadert Mist u uw VALLEI? Belt 10550 11079 Dame die om kleding vraagt lid van is geen Leger des Heils Links- parkeerders gaan op de bon Reorganisatie op komst van tuinbouwkundig onderzoek Brief Vetgehalte en melkopbrengst stegen weer Kindercrèche nu geopend Toneel voor wijkgemeenschap ,De Engelenburg' Nieuwe eigenaar café Van Maurik ZATERDAG II JANUARI 1969 WAGENINGEN „Als de wagen net van de garage komt, ga ik er niet onder liggen. Dan vertrouw ik op de deskundigheid van de garage en moet het hele maal niet nodig zijn. dat'ik er zelf nog es onderkruip", zei de Wageningse koop man J. C. v.d. P. vrijdagmorgen tegen de kantonrechter. Bij controle was de politie namelijk gebleken, dat de bewuste wagen van v.d. P. een gladde band had en de bodem zozeer door roest was aangetast, dat er gaten zichtbaar waren De koopman liet een rekening zien van een bekende Wageningse garage, waar uit zonder meer bleek, dat de wagen twintig dagen voor de politiecontrole nog voor een uitgebreide reparatie ten bedrage van f 195,onder handen was ge nomen. „Omdat de garage in gebreke is gebleven, moet ik ervoor opdraaien", mopper de v.d. P. „De wagen is nota bene op de brug geweest en niemand heeft iets van die roestgaten gezegd. Anders had ik die reparatie van f 195,niet eens laten uitvoeren!" „U had gladde band natuurlijk gemakkelijk zelf kunnen ontdekken", zei de kantonrechter, mr. C. A. van den Brand. „Gaten in de bodem zijn waarschijnlijk ook zichtbaar vanuit het interieur..." „Nee", repliceerde verdachte, „daar kon ik niets van zien, omdat er rubbermat- ten inliggen. Bovendien ga je toch op je garage af. Regelmatig laat ik de wa gen nakijken en dan vertrouw je als leek op de vakman, dat is toch de ge wone gang van zaken". Mr. J. Reinders, de officier, kreeg op zijn vraag naar het bouwjaar, „van 1961" te horen. „Wel een reden om dan eens mee te gaan. wanneer uw wagen in de garage wordt nagezien. Vooral omdat lang niet alle garagebedrijven de service verlenen, die te wensen ware, vond de officier. Als de wagen al zo oud is schept dat bepaalde risico's en u had dan ook weieens mogen denken aan de mogelijkheid van een ANWB-onder- houdskeuring." Mr. Reinders requireerde f 150,- boe te, „omdat u tenslotte verantwoordelijk was voor deze ernstige gebreken". „Wat de onderkant van de wagen be treft, wil ik enige rekening houden met het feit, dat u afging op de goed be kend staande garage", aldus de rechter, die v.d. P. een boete van f 100,- opleg de. De „schandalige wijze van rijden" van de Wageningse installatiemonteur D. T. werd gehonoreerd met zes maan den ontzegging van de rijbevoegdheid «n een fikse boete. ..De jonge Wageninger heeft mis schien het meisje naast hem in de auto willen imponeren, toen hij met een snelheid van 80 a 90 kilometer over de Grebbedijk vloog, terwijl er druk fiet- sersverkeer was", veronderstelde de of ficier. In het proces-verbaal viel te lezen, dat T. bij het inhalen van twee fietsers zo abrupt was uitgeweken, dat hij in een slip raakte, het dijktalud afgleed en beneden in een aardappelveld te recht kwam. Het meisje naast hem liep daarbij verwondingen op. „En het had veel erger kunnen aflo pen. Waarom reed u daat met zo'n ho ge snelheid?, vroeg de rechter. „Zo hard was 't niet. 't Had best goed kunnen gaan", merkte verdachte onverstoorbaar op. „Al je de een of andere opper-cou- reur bent misschien", zei mr. Van den Brand. ,,'t Was zo'', vulde T. aan: „voor me reden twee fietsers naast elkaar en er kwamen me ook twee tegemoet. Ik claxoneerde driemaal, maar ze bleven naast elkaar rijden. Ik heb toen iets te scherp naar links uitgehaald en begon te slippen". In zijn requisitoir had de officier een vernietigend oordeel over de rijwijze van verdachte. „Schandalig om over een smalle dijk vier en halve meter breedte met zo'n snelheid te rijden. De opmerking, dat toch driemaal geclaxo- neerd werd door verdachte, typeert zijn rijmentaliteit. Zo in de stijl van: Aan de kant, laat iedereen maar een goed heenkomen zoeken, want ik kom eraan. Hij heeft om ongelukken gevraagd!^ Mr. Reinders achtte een strenge straf op z'n plaats en eiste zes maanden ont zegging en f 150.- boete. „Ik vind. dat ik door de -ehade al genoeg gestraft ben", gaf T. te kennen, maar rechter v.d. Brand vonniste con form. „Jammer van 't rijbewijs", con cludeerde T. De Veenendaalse chauffeur H. K. was er een van „uitstel-afstel", volgens zijn zeggen. Negen maanden voordat de Wageningse politie hem op de Troel - straweg op drie gladde banden en het ontbreken van een kentekenbewijs be trapte, had hij de bewuste wagen ge kocht. „Ik wist wel, dat die banden niet te best meer waren, maar ja, ik stel de het steeds uit er nieuwe om te leggen. En van uitstel komt afstel". Met het kenteken was 't van hetzelfde la ken een pak. ,,'k Had het wel willen aanvragen", beweerde verdachte. „Wanneer u ergens bij betrokken raakt, is het zonder kènteken niet mo gelijk de eigenaar op te sporen. U weet toch, dat u een kentekenbewijs moet hebben?" vroeg de rechter. Verdachte beaamde het. maar vond misschien juist om die reden het ont breken van een kentekenbewijs wel „veilig". De officier vroeg f 150.- boete voor de banden en f 50,- voor het kenteken bewijs. Rechter v.d. Brand deed er nog eens f 50,- bij voor het laatste feit. „Ik voel me niet schuldig. De auto, waarmee ik in botsing ben gekomen, was niet te zien. het was een schim in 't duister", verklaarde de Edese teke naar A. van D. Hij was op een zwaarbewolkte avond in juli van 't vorig jaar op de kruising Willem de Zwijgerlaan - Juliana van Stolberglaan in Ede met een automobi list in botsing gekomen, die voor hem van rechts kwam. „Het was al bijna donker. ,t Was kwart voor negen, maar zo zwaar bewolkt, dat ik al licht voer de. Die ander heeft verklaard, dat hij ook licht op had, maar dan had ik 'm moeten zien. Hij reed bovendien in een donkerblauwe wagen tegen een achter grond van bomen", zei verdachte. Noch de officier, noch de rechter vond heb aannemelijk, dat de wagen geheel onzichtbaar was geweest. Van D. verklaarde bovendien en niet in z'n voordeel dat hij de krui sing met een snelheid van 40 a 50 kilo meter opgegaan was. Na de eis, het schikkingsbedrag van f 40,- te handhaven, hield rechter v.d. Brand het daarop. In tegenstelling tot zijn verklaring aan de politie, hing de Rhenense fabrieks- VEENENDAAL De kerkeraad van de Hervormde gemeente Ouddorp heeft een beroep uitgebracht op ds. T. Lan- gerak te Veenendaal. RHENEN De burgemeester van Rhenen brengt ter openbare kennis, dat een zomertarief door de staten der provincie is ingesteld voor het aanvra gen van reispapieren, zulks teneinde een spreiding van de werkzaamheden te be vorderen Degenen, die een reisdocu ment nodig hebben en dit aanvragen ge durende het tijdvak 1 april 31 augus tus, betalen een verhoogd (bedrag aan leges, terwijl aanvragen voor of na dit tijdvak tegen 'n lager legesbedrag wor den afgewerkt. Teneinde teleurstelling c.q. vertraging bij reisplannen te voor komen dient een aanvraag om reispa- pier minstens drie weken voor het tijd stip van vertrek ter secretarie (afde ling bevolking) te worden aangevraagd. Het bureau bevolking is dagelijks ge opend van 8.3012.30 uur. De burgemeester van Rhenen voornoemd, L. Bosch van Rosenthal. arbeider J. H. B. vrijdagmorgen een zeer onwaarschijnlijk relaas op bij 't kantongerecht. Hem werd ten laste ge legd, dat hij op de Veenendaalseweg in Rhenen onverhoeds 'n links van de weg gelegen parkeerhaven was ingereden met z'n auto en daarbij een bromfiet ser had gehinderd. Direct na het onge val, waarbij de bromfietser tegen de wagen was gebotst, had B. ruiterlijk be kend, dat hij niet op het achteropko mende verkeer had gelet. Nu zei hij: „Ik stond stil toen ik werd aangereden. Wat zeg ik: ik heb wel drie minuten stilgestaan. Die bromfiet ser heeft mij niet gezien! Hij klapte plotseling tegen m'n auto op". B. mocht ook even vertellen, waarom hij zonder verzekering had gereden. „Ik dacht, dat ik wel verzekerd was. We hebben thuis voor 't gezin een WA- verzekering lopen", merkte hij droogjes op. Het leek de officier niet aanneme lijk, dat verdachte te dom was om te beseffen, dat hij niet voor vijf tientjes per jaar voor alle WA-gevallep, inclu sief de auto verzekerd kon zijn. „Het lijkt me eerder, dat hij bewust dit risico heeft genomen", aldus mr. Reinders, die voor dit feit f 100 requi reerde en 'n voorwaardelijke ontzegging van drie maanden met een proeftijd van twee jaar. Voor het hinderen van de bromfietser vroeg hij f 50,- boete. De rechter vonniste met in totaal f 200,- boete. SCHERPENZEEL Op een be stuursvergadering van de afdeling Scherpenzeel van de Chr. Boeren- en Tuindersbond werden de volgende per sonen aangewezen voor de commissie bestudering bestemmingsplannen. Het werden de heren G. v. Kampen, J. v.d. Hoef en Jan Brons. Door de Gelderse Maatschappij voor Landbouw is dit ook al op een vorige vergadering gebeurd. Het doel van deze commissie is dat zij straks het bestemmingsplan van de gemeente gaat bestuderen om te zien of niet onnodig het agrarische deel van Scher penzeel schade wordt aangedaan. Het is niet de bedoeling om de uitbreiding van de bebouwde kom der gemeente tegen te gaan. Maar het kan zijn dat er in het bestemmingsplan dingen voorkomen zoals het aanleggen van wegen die uit het oogpunt van de landbouw onjuist zijn. Deze commissie wijst de betrokkene erop, of neemt contact op met het gemeentebestuur om voor beide partijen een zo goed mogelijke oplossing te vinden. De CBTB houdt op woensdag 22 januari haar jaarvergadering in het vereni gingsgebouw aan de Molenweg. Naast de gewone jaarstukken houdt de heer P. de Fijter uit Zoelen, assistent van de rijksvoorlichtingsdienst in de agra rische sociale sector, een causerie. RHENEN De afdeling Rhenen van de N^d. Chr. Vrouwen Bond houdt 14 januari in gebouw „Irene" de eerste ledenvergadering in het pas begonnen jaar. Mevrouw Blok-Back uit Arnhem spreekt over „Het doel en de werkwijze van de Nederlandse Consu menten Bond". De afdeling hoopt op veel belangstelling. ADVERTENTIE jan even a .u.b. voor Veenendaal Tot 17.30 uur Van 17.30- 19.30 uur 's Zaterd. v. 16.30-17.30 N we Voor Rhenen 3328 Veenendaalseweg 59 VEENENDAAL De laatste dagen wordt Veenendaal „onveilig" gemaakt door een dame, die „kleding ophaalt voor het Leger des Heils". Het Leger des Heils is van deze activiteit niet op de hoogte en stelt er prijs op te ver klaren, dat deze werkwijze door het Le ger niet wordt toegepast. Het Leger des Heils is gaarne bereid gedragen kleding in ontvangst te ne men. Iemand die iets aan het Leger wenst te schenken belle 12081, waarna de aangeboden goederen opgehaald zul len worden. «w - ,v RHENEN Het is verboden op de rijbaan te stoppen of te parkeren. Dit is slechts toegestaan op wegen met een richtingsverkeer of indien in de rechter zijde van de rijbaan spoor- of tramrails liggen. Het is eveneens geoorloofd in dien voor de rechterzijde een stop ver bod bestaat. De politie in de gemeente Rhenen heeft tot nu toe ten opzichte van links- parkeerders steeds een oogje dichtge knepen, maar daarin komt zeer binnen kort verandering. Van politiezijde wordt er namelijk op gewezen, dat tegen overtreders van het verbod links op de rijbaan te stoppen of te parkeren zonder meer proces-ver baal zal worden opgemaakt. Sluit dan een persoonlijke lening. Wat kost U dat 1.000,aflossing 60,p. mnd. 1.500",aflossing 75,75 p. mnd. 2.000,aflossing 97,36 p. mnd. Ook hogere kredieten zijn ver- leenbaar. Kosten per contract 4.50. Het aangewezen adres voor kre dietverlening is natuurlijk Kastanjelaan 40, foon 08376—2720. Rhenen. Tele- Binnen 12 uur is het geld in uw bezit. RESTEREN De samenvoeging van de rykstuinbouwconsulentschappen Arnhem en Geldermalsen, die op 1 november van het vorig jaar gestalte kreeg in het hui dige consulentschap in Tiel, zal mogelijk ook een concentratie van de proeftuinen tot gevolg hebben. Er zal binnenkort een speciale com missie aan het werk gaan, die tot taak heeft de mogelijkheden van de realise ring van een centrale proeftuin te on derzoeken. Momenteel beschikt men over vier tuinen, die in Geldermalsen, Resteren, Bilthoven en Terwolde liggen. De proeftuinen zijn instellingen die door 't rijk worden gesubsidieerd, maar die in feite eigendom zijn van het be drijfsleven. Vandaar dat het consulent schap in Tiel met het bedrijfsleven in nauw overleg zal gaan treden over de voorgenomen concentratie van het tuinbouwkundig onderzoek. Definitieve plannen zijn er nog niet, zodat bijvoorbeeld de vraag waar de centrale proeftuin in principe gereali seerd zal kunnen worden, nog onbeant woord blijft. Ook als men het eens zal worden en 't plan voor de concentratie in praktijk de her van der ACHTERBERG Tussen vormde predikant, ds. J. Haar in Achterberg en de plaatselij ke openbare lagere school is op nieuw een onverkwikkelijke wrijving ontstaan. De predikant heelt drie maal achtereen verzuimd leerlingen van de school catechisatie te geven. Het oudercomité is daarover zeer verholgen en heeft de kerkeraad een brief geschreven, waarin om ophel dering wordt gevraagd. De predi kant wordt in de brief voorts 'n on fatsoenlijke houding verweten te genover het schoolhoofd, de heer I. J. R. de Groot. De dominee heeft namelijk de hoorn op de haak ge gooid toen het schoolhoofd bij het eerste verzuim van de predikant te lefonisch naar de oorzaak informeer de. ïn het officiële kerkorgaan Val leiklanken van deze week komt do minee Van der Haar in een artikel uitvoerig op het gebeuren terug. De eerste keer, dat de Achterbergse predikant geen catechisatie gaf op de school was vlak na het St. Nico- laasfeest. „Ik was toen zeer bezet met ons kerkblaadje; ook had ik er niet'veel lust toe om zo direct na dat feest - de kinderen mochten uitsla pen en ik werd verzocht later te ko men - met Gods Woord te komen. Er waren tal van films gedraaid en er was toneelgespeeld. De sfeer is niet onbelangrijk, waarin het Woord wordt gebracht. Dat geldt ook voor de laatste vrijdag voor kerst toen er de hele ochtend films zijn ge draaid", aldus ds. Van der Haar in Valleiklanken. De predikant sugge reert vervolgens, dat er kennelijk geen plaats was voor de vertelling over het Kindje in de kribbe. De week tussen St. Nicolaas en kerst mis heeft dominee Van der Haar geen catechisatie op de school gege ven, omdat hij nog niet helemaal be ier was van een griep. „Elke kerk ganger wist dat. Op school weet men blijkbaar zulke dingen niet", aldus de predikant in het kerkorgaan. Over het telefoongesprek met het schoolhoofd merkt ds. Van der Haar nog op: „Ik heb hem gevraagd wan neer er eens rekening gehouden wordt met kinderen van ouders, die bezwaar hebben tegen al die films en dat toneel. Daar schijnt geen re kening mee gehpuden te worden en dat viel mij bar tegen. Nooit heb ik beweerd de catechisatie op school geheel stop te zetten Toen ds. Van der Haar gisteren om een aanvullend commentaar werd gevraagd, verbrak hij de telefoon verbinding: Een tweede poging om met de predikant te kunnen spreken 6ad echter wel succes. „Er is niets meer aan de hand. Dat ik er drie maal niet ben geweest heeft zijn re denen, maar ik geloof dat ik daar duidelijk genoeg over ben geweest in „Valleiklanken", merkte hij op: „Ze kunnen toch niet verwachten, dat ik catechisatie geef als er kort tevoren, films zijn gedraaid. Die sfeer past niet bij het Woord", aldus de predikant, die verder nog aan voerde, dat ter gelegenheid van het kerstfeest op school een kerstver haal was verteld, dat over een cir cus handelde. De dorpinee kantte zich tijdens het gehele gesprek tegen het beleid op de school. „Ik kom alles te weten, want mijn zoon tje die er ook op school is, vertelt mij alles. Bovendien het werk in de gemeente gaat bij mij boven het schoolwerk", merkte hij op. Ds. Van der Haar verbrak vervolgens op nieuw de verbinding. „Ik vind het een onprettige zaak. Nie mand is er mee gebaat", reageert het schoolhoofd, de heer I. J. R. de Groot in een telefonisch commen taar. „Op donderdag 5 december hebben wij ter gelegenheid van het St. Nicolaasfeest enkele kinderfilms gedraaid en een toneelstukje door de kinderen laten opvoeren. Omdat het gemeentebestuur toestemming had gegeven de kinderen na het St. Nico laasfeest drie kwartier later op school te laten komen, heb ik de pre dikant, via zijn vrouw, verzocht ook drie kwartier later te willen ko men. Er werd mij meegedeeld dat de dominee hierin had toegestemd. De volgende, ochtend verscheen hij echter niet op school. Ik heb hem tenslotte opgebeld, maar halverwege het gesprek verbrak de predikant de verbinding", aldus de heer De Groot. Het oudercomité, dat door het school hoofd van de toedracht op de hoogte werd gesteld, reageerde op de han delwijze van de predikant met een brief aan de kerkeraad. „In de eerste plaats werd om een verklaring ge vraagd over het verzuim van de do minee. Bovendien keurde het ouder comité de manier van optreden van de predikant sterk af", vertelt de heer De Groot. De week na St. Nicolaas verscheen ds. Van der Haar wederom niet voor het geven van catechisatie op school. „Achteraf is gebleken, dat hij griep had, maar officieel was ik daarvan niet op de hoogte gesteld. Deze week Ds. J. VAN DER HAAR verzuim heb is dat uit „Valleiklanken" verno men", aldus het' schoolhoofd. „Me vrouw Van der Haar heeft mij de vrijdag voor de kerstvakantie mee gedeeld, dat de dominee verhinderd was om catechisatie te geven, om dat zijn gehoorapparaat kapot was. In „Valleiklanken" wordt dit derde verzuim echter anders uitgelegd. De dominee neemt het ons kwalijk, dat er 's ochtends films zijn gedraaid en noemt de sfeer daarna niet goed voor het geven van catechisatie", besluit de heer De Groot. Volgens sommige inwoners van Ach terberg is de houding van ds. Van der Haar een gevolg van de pogin gen, die - onder andere door de pre dikant - worden ondernomen om een christelijke school te stichten. Rond deze plannen ontstond begin vorig jaar in Achterberg ook al deining. wordt gébracht, zal het nog jaren du ren voordat de grote proeftuin er zal zijn. Mogelijke consequenties voor de personeelsleden van de vier tuinen zijn op dit moment nog niet te overzien. Wel is bekend, dat de reorganisatie van 't tuinbouwkundig onderzoek, per soneelsleden die ouder zijn dan 55 jaar de mógelijkheid biedt met vervroegd pensioen te gaan. "Tot 1 december van het vorig jaar kon men zich hiervoor aanmelden. Hier van is wel gebruik gemaakt. Zo wordt er bijvoorbeeld op vrijdag 31 januari afscheid genomen van drie medewer kers'van de Tielse Rijkslandbouwvoor- lichtingsdienst, die vrijwillig met pen sioen gaan. Zij maken gebruik van dezelfde soort regeling die ook de Nederlandse Spoor wegen voor de oudere personeelsleden heeft getroffen. SCHERPENZEEL Dat er in Scherpenzeel nog zeer goed rundvee is kan men lezen in het jaarverslag van de Scherpenzeelse rundveefokver- eniging. Dit jaarverslag werd donder dagavond uitgereikt op de jaarverga dering van deze vereniging in café „Marktzicht". De vergadering stond onder leiding van de voorzitter de heer G. v. Kampen. Scherpenzeel staat wat het vetgehalte van de melk be treft in Gelderland op de tweede plaats met een gehalte van 3,94 kg. Per 1 januari 1969 telde de vereni ging 34 leden met samen 720 koeien. De totale melkopbrengst was afgelopen jaar met 259 kg vermeerderd, het vet gehalte was met 0,01 pet. gedaald. In het afgelopen boekjaar werden 334 kal veren geschetst. Op de fokveedag die werd gehouden op 3 september 1968 werden door de volgende fokkers zeer fraaie successen geboekt: J. v.d. Vliert 4 eerste. 3 twee de en 2 derde prijzen, J. Veldhuizen 3 eerste en 5 tweede prijzen. G. Schim mel en H. Veldhuizen ieder een eerste prijs. J. v.d. Vliert behaalde toen ook een eerste prijs voor de groep pinken en J. Veldhuizen voor de beste be drijf scollectie koeien. Men was over het algemeen zeer te vreden over het afgelopen jaar. De melkproduktie was zeer goec' gestegen en men was nu voor de tweede keer boven de 600 vetgrammen per dag ge komen. De aftredende bestuursleden M. v. Ginkel en J. v.d. Vliert werden herkozen. Na de uitreiking van de prijzen van de fokveedag, werd er een toelichtipg gegeven over het verwerken van de melkgegevens per computer door de heer A. ter Avest, hoofd van de melk- controledienst in Gelderland. Hij gaf voorbeelden hoe het vroeger ging en hoe het in de toekomst zou worden. De controleur van de afdeling Scher penzeel, de heer De Leeuw, gaf vervol gens een toelichting op het jaarver slag. Nadat een aantal vragen was beantwoord ging men over tot een minder zakelijk gedeelte van de agen da. De directeur van de coöperatieve landbouwvereniging uit Woudenberg, de heer J. Floor, vertoonde een aantal zeer fraaie kleuren-dia's over de door de vereniging georganiseerde fokvee dag. VEENENDAAL Veenendaal is sinds gistermiddag een kinderchrèche rijk. Initiatiefneemster en leidster is mevrouw E. Kleefsman, die vroeger zelf kleuterleidster is geweest. Het voor lopig bestuur van de kinderchrèche, be staat uit vijf dames. De officiële opening vond gistermid dag plaats toen enkele kleuters een ver sierd lint mochten doorknippen. Oor spronkelijk zou de opening worden ver richt door burgemeester P. Bode, maar deze was verhinderd. De kleuters kunnen zich in de crèche, die is ondergebracht in het pand Ker- kewijk 9, op velerlei wijze vermaken, uiteraard tegen betaling van een kleine vergoeding. In de speelzaal is overvloe dig speelgoed aanwezig, alsmede een zandbak. De inrichting van de zaal is verricht door de heren G. Pas en J. Kra mer. De kindercrèche is voorlopig iedere ochtend geopend van half negen tot twaalf uur. De kleuters kunnen gedure de de gehele ochtend worden gebracht, ook zonder afspraak. Inlichtingen over de crèche worden graag gegeven door de leidster, alsmede door het bestuur, be staande uit de dames W. B. de Vries, A. Beekman, I. Anbeek, H. van Esse en T. Wiepking. VEENENDAAL De bewoners van de wijkgemeenschap „De Engelen burg" kunnen hedenavond genieten van het toneelspel „Voor hete vuren", dat opgevoerd wordt in gebouw ,,*t Trefpunt". De voorstelling is een initiatief van de culturele commissie en is alleen voor leden van de wijkgemeenschap toegankelijk. RHENEN Burgemeester en wet houders van Rhenen brengen ter open bare kennis, dat de onderhoudsdienst van het gemeentelijk woningbedrijf met ingang van maandag 20 januari a.s. wordt gewijzigd als volgt: A. Spreekuur opzichter: De opzichter van het woningbedrijf zal met ingang van genoemde datum spreekuur houden: 1. Voor Rhenen en Achterberg: iedere werkdag des voormiddags van 9.00 tot 9.30 uur in het gebouw gemeente werken, Bantuinweg 5 te Rhenen. 2. Voor Eist: iedere woensdagmiddag van 2.00 tot 2.30 uur in café Henzen aan de Franseweg te Eist (U). Met klem wordt er op aangedrongen de tijden van het spreekuur goed in acht te nemen. Klachten omtrent onderhoud van de woningen worden buiten deze urenbehoudens gevallen van dringen de spoed niet meer aangenomen. Eveneens kunnen vanaf heden geen klachten meer worden opgegeven ter gemeentesecretarie, doch uitsluitend aan de opzichter of tijdens de vergade ring van de commissie van bijstand voor het woningbedrijf. Tijdens de zitting van de opzichter in Eist kunnen tevens vuilnisemmers worden aangekocht. B. Vergadering commissie van bijstand voor het woningbedrijf: In afwijking van de geldende regelen zal de commissie van bijstand voor het woningbedrijf deze maand zitting hou den op dinsdag 21 januari a.s. des na middags van 7.00 tot 8.00 uur. In het vervolg zal deze commissie zitting hou den op iedere tweede dinsdag van de maand, voor het eerst dus op 11 februa ri 1969. Rhenen, 9 januari 1969. B. en W. van Rhenen, De secretaris, W. C. Pieters. De burgemeester, L. Bosch van Rosenthal. Burgemeester en wethouders van Rhe nen brengen ter openbare kennis dat in verband met een tot stand gekomen re organisatie ter gemeentesecretarie met ingang van maandag 13 januari 1969 het kantoor van de kassier en de admi nistratie van de dienst van gemeente werken en het gemeentelijk woningbe drijf zijn ondergebracht op de afdeling financiën, gevestigd in het gemeente huis (hoofdgebouw). Rhenen, 8 januari 1969. B. en W. van Rhenen. De secretaris, W. C. Pieters. De burgemeester, L. Bosch van Rosenthal. OCHTEN Café Van Maurik aan de Ochtense brug zal binnenkort in andere handen overgaan. De nieuwe eigenaar is de heer H. C. Vonk te Lienden, die daar tot voor enige tijd het café-restau rant „Het Wapen van Lienden" exploi teerde.

De Vallei | 1969 | | pagina 3