De fanaticus doet het iets kalmer aan Loting voor Nederlandse schaatskampioenschappen Mader toch winnaar van Niemeyer-jeugdtoernooi Spoeling dun in toto 20 en 21 Ik ben het grootste kopieerwonder sinds de uitvinding van het karbonpapier. Vanavond kom ikopTV. Zondagsport op radio en t.v. Ski-kampioenschap der Lage Landen Nederlandse equipes naar Monte Carlo Noor Harald Berg misschien naar ADO Jan Janssen kreeg Gerrit Schuitetrofee Crealy/Stone klopten Bowrey/Ruffels Maud en Cox in finale Bloemfontein I BAKSTEENFABRIKANT WILL VAN DOMMELEN WERD ÉÉN VAN NEDERLANDS GROOTSTE IJSHOCKEYVEDETTEN Versterking Aarzeling Vele sporten Puck-crazy Doordacht Tips voor hengelaars Officieel bericht Toto 20 VAN DER GRINTEN N.V. BON ZATERDAG II JANUARI 1969 RHENEX „Ik ben jarenlang totaal Üshockyygek geweest. Vrijwel zonder onderbreking was Ik bezig met de sport. Wanneer ik een wedstrijd had gespeeld waarin ik foutjes had gemaakt, kon ik niet slapen. In die ttfd had ik allerlei slaapmiddeltjes verzameld. Pillen die onmiddellijk uitwerking hadden, capsu les waarvan ik pas na by voorbeeld twee uur iets merkte (dan had ik toch nog tijd om over allerlei dingen uit de match na te denken) en nog veel meer Will van Dommelen, één van de grootste Nederlandse jjshockeyvedetten, vertelt 't onomwonden. Jaren achtereen heeft hij maar voor één ding geleefd: het fascinerende ijshockey. Keiharde trainingen schreef hij zich zelf voor, duizenden kilometers legde hij af om op het ijs te kunnen duelleren met zijn tegenstanders. Hij was ver slaafd aan zijn sport. Dat is nu nog zo in zekere mate. „Maar", zegt hij, „ik doe het iets kal mer aan. Ik wil koste wat het kost de topsport blijven beoefenen, maar nu ik veel aan ervaring heb gewonnen is toch mijn wilde, alles vergende spel wel wat veranderd". De fanaticus „Dat ben ik zonder meer!" is zijn wilde haren kwijt. Will van Dommelen (onlangs 25 Jaar geworden) leefde in een ijshockeywe- reld. En dat heeft hem in zijn privé-le- ven voor zover men daarvan nog kan spreken vaak moeilijkheden bezorgd. Maar aan de andere kant brachten zijn sterke spel, zijn bewonderenswaardige conditie en zijn fanatisme hem naar de top in de Nederlandse sportwereld. Van Dommelen, adjunct-directeur van een baksteenfabriek in het Betuwse Lien- den, presteerde het om op zeventienjar- rige leeftijd in het nationaal ijshockey- team te spelen. Hij maakte in 1961 zijn debuut bij de ijshockeyelite en heeft sindsdien een vaste plaats in het Neder landse team. Will van Dommelen is al acht jaar befaamd international en heeft reeds vier wereldkampioenschappen meege maakt. In 1961 in Lausanne en Genève, in 1962 in Colorado Springs, in 1963 in Stockholm en in 1967 in Wenen. Hij heeft een groot gedeelte van Europa bezocht met de nationale ploeg of met zijn vereniging HIJS HOKIJ, die hij twee seizoenen geleden verliet om zich aan te melden bij IJ.H.C. Den Bosch. De ijshockeycoryfee bezocht onder andere België, Oostenrijk, Frankrijk, Duitsland, Zwitserland, Italië, Joegosla vië, Tsjecho-Slowakije, Denemarken en Zweden. In het buitenland kent men dus de atletische baksteenfabrikant. Rudolf Potsch, captain van de Tsjechoslowaak- se club Z.K.L. Brno, die onlangs met zijn formatie een tournee door Neder- HIJS HOKIJ verloor aan Van Dom melen een keiharde routinier. De jonge sportman koos als tweede vereniging IJ.H.C. Den Bosch. land maakte, zei het volgende over de import-Rhenenaar: „Ons team heeft al driemaal de Europa-Cup gewonnen, maar een speler als Will van Domme len zou na een stevige training zonder meer een versterking betekenen voor onze ploeg". Voelt Van Dommelen zich nu niet enorm gevleid door deze woorden van een speler van wereldformaat? „Ik ben bij Z.K.L. Brno op bezoek geweest in Tsjecho-Slowakije", vertelt de sport man in zijn riante huis in Rhenen, diep weggezakt in een comfortabele fauteuil. Hij drinkt een glas jus d'órange in één keer leeg en vervolgt: „Daar heb ik fij ne wedstrijden gespeeld voor stampvol le ijsstadions". Ja, maar wat is zijn reactie op de uit spraak van Potsch? „Ik was verbaasd toen ik het hoorde. Alle spelers uit de Nederlandse eerste divisie hebben er aanleg voor". Potsch noemde echter alleen de naam Van Dommelen. Na enige aarzeling: „Omdat ik één van de beste achterspe lers van ons land ben..." De 25-jarige, in Soest geboren, ijshockeyer wordt nu wat zelfverzekerder. Hij komt wat naar voren uit zijn donzige zetel, denkt even na en zegt: „In Tsjecho-Slo wakije bijvoorbeeld hebben de hockey er* veel meer trainingsuren. Ik ben ervan overtuigd dat, wanneer dat voor Nederlandse spelers te realiseren zou zijn, zij zich op korte termijn kunnen meten met de Tsjechen". mumMmam HEERENVEEN Vrijdagavond Is in Heerenveen de loting verricht voor de 500 en 1500 meter dames en 500 en 5000 meter heren, die vandaag voor de Ne derlandse kampioenschappen op de Thialf-kunstysbaan worden gereden. Het ijs is in uitstekende conditie en er worden 7000 a 8000 toeschouwers ver wacht. Het resultaat van de loting was: 500 meter dames Eerste rit: Nel Visser (Heerenveen)— Marie Willems (Pesse). Tweede rit: Wil Burgmeyer (Nieuw- veen)Ans Schut (Apeldoorn). Derde rit: Bep Geyssen (A'dam)Jan- nie Goorman (Nijverdal). Vierde rit: Elly Vermeulen (A'dam) Carry Geyssen (A'dam). Vijfde rit: Stien Kaiser (Dedft)Akke Falkena (Koufurderige). Zesde rit: Truus Dijkstra (Buitenpost)— Berta Schutte (Lochem). Zevende rit: Doetie Schilstra (IJlet) Sietske Veenstra (Houtigehage). Achtste rit: Marja Taris (Groningen) Elly van den Brom (A'dam). Negende rit: Trijntje Rep (Oostzaan) Rieneke Demming (Terwolde). Tiende rit: Atje Keulen-Deelstra (Irn- sum)Truus Veldhof (Albergen). 1500 meter: le rit: FalkenaVan den Brom 2e rit: DijkstraKaiser 3e rit: DemmingSchutte 4e rit: Bep GeyssenGoorman 5e rit: VermeulenVisser 6e rit: BurgmeyerTaris 7e rit: VeenstraKeulen-Deelstra 8e rit: RepVeldhof 9e rit: SchilstraWillems 10e rit: Carry GeyssenSchut Heren, sprintersklasse: 500 meter: Eerste rit: Frits Bartling (A'dam) Marien Hoekstra (Heerenveen). Tweede rit: Jan Bazen (Zevenhuizen) Jan de Vries (Ruinerwold). 500 meter: Eerste rit: Jappie v. Dijk (Ruigahuizen) 4 0V'Fr>TB:iv7/e Will van Dommelen in actie op een trainings avond van IJ.H.C. Den Bosch. moet beslist wat mooier worden ge maakt"). en zelfs zijn lippen zijn aan merkelijk dikker geworden na een fer me dreun van een opponent. Hij toont in zijn studeerkamer zijn met de grootste zorgvuldigheid opgebouwde archief (tientallen mappen documentatie over o.a. alle wereldkampioenschappen en buitenlandse trips) en allerlei attribu ten, die hem herinneren aan zijn favo riete sport in binnen- en buitenland. Will van Dommelen heeft altijd al voor de sport geleefd. „Anderen heb ben bijv. muziek als hobby, maar bij mij is het altijd sport geweest. Ik heb vanaf mijn schooltijd vele sporten be oefend: waterpolo, honkbal, tennis, soft bal, volleybal, zaalhandbal, skelteren (doe ik nog veel) enz. Ik tennis ook nog, maar in feite vind ik dat te tam'Wan Soest verhuisde hij naar Amersfoort en op zijn tiende jaar vestigde zijn fami lie zich in Den Haag. „Toen ik twaalf jaar was nam mijn vader mij mee naar een ijshockey wedstrijd. Dat was het metéén voor me. Ik werd lid van HIJS HOKIJ en daar heb ik gespeeld tot twee seizoenen geleden. Aan mijn vader heb ik erg veel te danken. Hij was de grote animator in mijn Haagse periode. Hij spoorde mij steeds aan. Als ik in de derde editie van HIJS uitkwam vertelde hij me, dat ik moeiteloos in het tweede zou kunnen spelen. Na genadeloze trainingen werk te ik me op en kwam zo uiteindelijk op mijn zestiende in het eerste team. Mijn fanatisme was geboren..." aldus Van Dommelen, die pas geleden nog op de tv te zien was in een programma van journalist Frans Henrichs over (hoe kan het anders?) de ijshockeysport. Zijn geweldige inspanningen werden beloond. In 1961 kwam hij voor het eerst In het nationale team uit. Rode Ster was toen de tegenstander. Van Dommelen viel op door zijn doordachte spel hij is een vrij defensieve achter speler en zijn zeer opvallende inzet. Hoogtepunten uit zijn trotse carrière noemt hij de overwinning, die HIJS HOKIJ boekte op Sparta k-Praag en de twee ontmoetingen tegen het gerenom meerde Ottawa Montagnards. Eén duel verloor de Haagse ploeg in de residentie, maar het volgende eindigde in een prachtige zege. WiU van Dommelen speelt nu voor het tweede seizoen bij IJJi.C. Den Bosch, waar hij het erg naar zijn zin heeft. Hij rijdt voor zijn sport per jaar nog 10.000 kilometer met zijn fraaie Volvo. Nu doet hij het wat kalmer aan, maar hij blijft een zeer fanatiek beoefenaar van het ijshockey. Zó fanatiek nog dat hij zegt: „Ik vergelijk mijn fabriek met een ijshockeyvereniging: de directie is het bestuur van de club, terwijl de arbei ders de spelers zijn HILVERSUM In het NRU-sport- programma „Langs de Lijn" (14.30 17.00 uur via Hilversum II en 18.10 18.30 uur via Hilversum 1) zal een kort verslag worden gegeven van de volgen de voetbalwedstrijden: DWS - Feyen- oord, Excelsior - Fortuna VI., PSV - FC Twente, Limburgia - De Graafschap. Verder zal er uitgebreid verslag wor den gedaan van de nationale schaats kampioenschappen voor dames en he ren in Heerenveen; voorts nieuws over en uitslagen van hockey, microkorfbal, zaalhandbal en de paardenkoersen in Hilversum. Het programma NTS-Sport, dat van 19.30 tot 20.30 uur op Nederland I wordt uitgezonden, bestaat - wijzigingen voor behouden - uit de volgende onderdelen: de nationale schaatskampioenschap pen in Heerenveen; de voetbalwedstrijden PSV - FC Twente en DWS - Feijenoord; de skiwedstrijden in Wengen (Lau- berhornrennen) de basketballwedstrijd Wilskracht - Landlust in Amsterdam; de draverijen om de Daim-prijs in Hilversum; de tafeltennis wedstrijd Nederland - België, die in het kader van het toer nooi om de Europa Cup in Gouda wordt gespeeld. In het RONO-programma „Sport voor Sport" kan men van 18.30 tot 19.25 uur een uitvoerige reportage beluisteren van de Nederlandse schaatskampioenschap pen, die dit weekeinde in Heerenveen worden gehouden. In het bijzonder; wordt aandacht geschonken aan de ver richtingen van de noordelijke en ooste lijke deelnemers. Verslaggever is Hein- ze Bakker. Op het programma staan voorts nabeschouwingen van de wed strijden GVAV - Volendam, Vitesse - Blauw-Wit en Sportclub Drente - EDO bij het betaalde voetbal. Wat betreft de amateurs staan op het programma Sportclub Enschede - Vosta. MOW - Achilles en WW - Noordpool. GRONINGEN - De Westduitse jeugd kampioen Karl Heinz Mader heeft vrij dagavond na een overwinning in de ne gende en laatste ronde op de Bulgaar Atanassov het Niemeyer-jeugdtoernooi gewonnen. Hij behaalde zeven punten, evenals de Rus Vaganian en de Hon gaar Ribli. De resultaten van de onder linge partijen gaven de doorslag ten gunste van Mader, die als winnaar de „Europese Juniorcup" mocht ontvan gen. De kwalificatiegroep leverde ook een Westduitse zege op. Juhnke bleef met 8,5 punten uit 9 partijen ongeslagen. De Nederlandse jeugdkampioen Böhm deelde de tweede plaats met de Pool Pokojowcyk. VAL d'ISERE Op de eerste dag van de skikampioenschappen van de Lage Landen, die in Val d'Isère worden gehouden, was de in Innsbrück wonend Renée Palm de beste Nederlandse. Zij bezette bij de afdaling de tweede plaats achter de Britse Barbara King. Jeugd kampioene Linda Esser werd vierde. Dezelfde plaats bereikte bij de heren Willem Calkoen. De uitslagen van de afdeling luid den: Heren: 1. Richard Lovell (G. Br.) 1 min. 26,21 sec.; 2. Andrew Baird (G. Br.) 1.27.04; 3. Robert Blanchaer (Belg.) 1.27.42; 4. Willem Calkoen (Ned.) 1.27.73; 21. Rolf Esser (Ned.) 1.37.97; 22. Frank Thunissen (Ned.) 1.39.39; 26. Pieter de Jong (Ned.) 1.41.05; 28. Noel van Meeuwen (Ned.) 1.43.40. Dames: 1. Barbara King (G. Br.) 1.06.98 2. Renée Palm (Ned.) 1.07.58; 3. Daniele Pacco (Belg.) 1.09.24; 4. Linda Esser (Ned.) 1.09.87; 7. Eveline de Weger (Ned.) 1.10.04; 15. Anne-Hijke Burg (Ned.) 1.33,60; Karin van Elde- ren gaf op. De stand na de afdaling luidt: 1. Groot-Brittannië; 2. Nederland; 3. Bel gië; 4. Denemarken. Uitslagen finalegroep 9e en laatste ronde: Turunen (Fin) Ghizdavu (Roem) 0-1, Andersson (Zwe) Schaufelber- ger (Z-Sl) Vt-Vi, Webb (Eng) Vaga nian (USSR) (0-1), Lombard (Z-Sl.) Ribli (Hon) 0-1), Atanassov (Bul) Mader (W-Dl) 0-1. Uit de achtste ronde: Vaganian Andersson 1-0. Kwalificatiegroep: Böhm (Ned) Bellon (Sp.) 1-0, Vujacic (Joeg.) Juhnke (W-Dl) 0-1, Pokojowczyk (Pol) Fedder (Den.) 1-0, Teirlinck (Belg.) Ligterink (Ned.) 0-1, Payrhuber (Oost.) Moles (Ierl.) 1-0. Slotstand finalegroep: 1/3. Mader (W-Dl), Ribli (Hon), Vaganian (USSR) 7; 4/5. Ghizdavu (Roem.), Webb (Eng) 5; 6/7. Andersson (Zwe), Schaufelberger (Z-Sl) 4; 8. Atanassov (Bul) 2Vs9. Lombard (Z-Sl) 2; 10. Turunen (Fin) IV». Slotstand kwalificatiegroep: 1. Juhn ke (W-Dl) 8V«; 2/3. Böhm (Ned), Poko jowczyk (Pol) 5; 4/5. Ligterink (Ned), Moles (Ier) 4V*; 6/8. Fedder (Den), Pay- huber (Oos), Vujacic (Joe) 4; 9. Bellon (Sp.) 3V«; 10. Teirlinck (Belg.) 2. DEN HAAG Vier Nederlandse equi pes zullen deelnemen aan de Ralley Monte Carlo, die van 18 tot 24 januari wordt gehouden. Gijs van Lennep start met Jast Klein in een Volkswagen 411 te Reims. Oscar Rosenblatt, die met Luybrengts in een BMW-2000 rijdt, koos hetzelfde vertrekpunt. Rob Slotemaker en Ferry van der Geest beginnen in Frankfort met een BMW-2002-TI aan de ruim 3000 km lange tocht naar Monaco. Gerard van Lennep en Dick Schwarz starten, eveneens met een 2002-TI, ln Warschau. Rob de Jong is voorts co-equipier van de Belg Walter van Pelt. Zij vertrekken uit Reims met een BMW-2002-TI. Wim Beukers (Bergen). Tweede rit: Ard Schenk (Anna Paulow- na)—Piet Vink (Middelie). Derde rit: Ron Nooitgedagt (A'dam) □Jan Bols (Hoogeveen). Vierde rit: Ernst Beets (A'dam)Eppie Bleeker (Wolvega). Vijfde rit: Wim Borgers (Apeldoorn) Piet de Rijke (Nagele). Zesde rit: Harm Kuipers (Norg)Karei 'te Winkel (Brummen). Zevende rit: Arie Eriks (St. Maarten) Ab Krook (Loosdrecht). Achtste rit: Piet Meyer (Katwoude)— Theo Roozendaal (Zwaagdijk). Negende rit: Henk Waanders (Twello)— Peter Nottet (Loosduinen). Tiende rit: Dirk Stekelenburg (Loos drecht)Eddy Verheyen (Deventer). Elfde rit: Jorrit Jorritsma (R'dam)— Kees Verkerk (Puttershoek). Twaalfde rit: Hans van Helden (Hee renveen)Arie Hekman (Balkbrug). Dertiende rit: Bas van Os (Waarder) Henk Beltman (Wijhe). 5000 meter: le rit: BeukersEriks 2e rit: SchenkNooitgedagt 3e rit: De RijkeWaanders 4e rit: StekelenburgBorgers 5e rit: VerkerkBols 6e rit: JorritsmaVink 7e rit: Te Winkel—Krook 8e rit: Van DijkNottet 9e rit: Van OsBleeker 10e rit: KuipersHekman 11e rit: RoozendaalVerheyen v 12e rit: MeyerBeltman 13e rit: BeetsVan Helden OSLO Harald Berg, de midden voor van de Noorse eerste-divisie-club Lyn uit Oslo, heeft gisteren gezegd, dat hij een aanbod heeft aangenomen om als prof te gaan spelen voor het Haagse ADO. „Ik heb een aanbod aangenomen om voor ADO te spelen, maar het con tract is nog niet getekend", zo vertelde Berg aan de Oslose krant „Dagbladet". Berg vertelde, dat hij op 27 december in Den Haag was geweest om het aan bod te overwegen. Het is voor een groot deel aan Berg te danken, dat Lyn de kwart-finale heeft bereikt van het hui dige Europese bekertoernooi voor be kerwinnaars. De Noorse club moet in deze kwartfinale spelen tegen Barcelo na. Volgens „Dagbladet" zou Berg na 1 juli voor ADO kunnen gaan spelen. "Y7"an de bakende sportvisser en hen- gelsportdeskundige Jan Schreiner is onlangs opnieuw een bijzonder aar dig boekje verschenen. Bij Elsevier ver scheen namelijk de eerste uitgave van het pocketboek „Aan de haak gesla gen", waarin Schreiner in een boeien de verteltrant talrijke aardige tips geeft voor geroutineerde zowel als beginnen de hengelaars. Schreiner heeft er slag van op origi nele wijze vele tips in een aardig ver haal aaneen te rijgen. Hij deed dat al in „Tussen ruisend riet en plompeblad", dat onlangs zijn tweede editie beleefde, in „Vast slaan en strak houden", dat al een derde druk haalde en in „Haken en ogen" en „Van vechtstoel tot schar- haak". Onze enige bezwaar tegen Schreiners boeken is, dat hij nogal eens in herha ling treedt, hoewel dat niet zo opval lend gebeurt, omdat hij een nogal rui me woordkeus heeft. Nu de hengelsport bijna van dag tot dag aan populariteit wint, bieden de boekjes van Jan Schreiner een welko me gelegenheid om veel theoretische ervaring op te doen. DEN BOSCH Jan Janssen, die woensdag werd uitgeroepen tot sport man van het jaar, is ook renner van het jaar. Vrijdagavond ontving hij in café-restaurant „De Vliert" voor de vijfde achtereenvolgende maal de Ger rit Schuitetrofee, die wordt uitgereikt aan de renner met de beste prestaties, sportiviteit, karakter, koersinzicht en mentaliteit. De Limburger Jan Krekels mag zich de renner van de toekomst noemen. Krekels, die dit seizoen als professio nal debuteert, volgt daarmee Fedor den Hertog op. In verband met de op een woensdag vallende Nieuwjaarsdag werd op grond van Art 17, lid 1 b van het Sporttotoreglement de meldingster mijn voor Toto 20 verschoven naar 10 januari 12.00 uur. De datum waarop winnaars in het bezit moeten zijn van hun prijs wordt dan 29 januari. De reclametermijn voor niet ontvangen prijzen loopt van 30 januari tot 5 februari 12X10 uur (zie de Art 15,16 en 17). Er zijn vele duizenden winnaars, doch niettemin is met de betaling van prij zen reeds een aanvang gemaakt. Achtereenvolgens worden uitgekeerd de 1e, 2e en extraprijs en tenslotte do 3e prijs. Alles wordt in het werk gesteld om een vlotte afwerking te bevorderen en daarom wordt men dringend verzocht hierover NIET op te bellen eit NIET to schrijven vóór 30 januari a.s. DEN HAAG De cijfers van sport- toto 20 van 28 en 29 december zijn: Deelnemers 734.742; bruto-inleg f 1.613.427,30; prijzenbedrag f 726.042. beschikb. voor de le prijs: f 217.812,60; aantal meldingen: 653; bedrag: plm. f 33,-. Beschikbaar voor de 2e prijs: f 145.208,40; aantal meldingen: 11.695; bedrag plm. f 12,40. Beschikbaar voor de 3e prijs: f 217.812,60; aantal meldin gen: plm. 71.000; bedrag: plm. f 3,-. Be schikb. voor de extra prijs: f 145.208,40; aantal meldingen: plm. 8.900; bedrag: plm. f 16,30. De reclametermijn loopt af op 5 februari 1969 te 12.00 uur. De cijfers van sporttoto 21 van het af gelopen weekeinde zijn: Deelnemers: 794.294; bruto-inleg: f 1.740.797,10; prijzenbedrag: f 783.359,-. Beschikb. voor de le prijs: f 235.007,70; aantal meldingen: 11; bedrag bruto f 21.364,-; netto f 18.159,40. Beschikbaar voor de 2e prijs: f 156.671,80; aantal meldingen: 238, bedrag: f 658,-. Be schikbaar voor de 3e prijs: f 235.007,70; aantal meldingen: 2.668; badrag: f 88,-. Beschikbaar voor de extra prijs: f 150.671,80; aantal meldingen: 546; be drag: f 286,-. MELBOURNE De Australiërs Dick Crealy en Allan Stone veroverden de titel in het herendubbelspel van de kam pioenschappen van Victoria door een overwinning met 97, 64, 64 in 80 minuten op hun landgenoten Bill Bow- rey en Ray Ruffels, die Australië in de challenge round van het toernooi om de Davis Cup vertegenwoordigden. De zege van het als tweede geplaatste duo was vooral te danken aan de 2-jarige Crea ly, wiens opslagen en ground strokes steeds problemen vormden voor Ruffels en Bowrey, die in de ogen van de or ganisatoren favoriet waren voor de ti tel. BLOEMFONTEIN De Zuidafrikaan Robert Maud en de Brit Mark Cox zul len elkaar ontmoeten in de finale van het herenenkelspel van de internationa le tenniskampioenschappen van Oranje Vrijstaat. Maud versloeg vrijdag zajn landgenoot John Yuill met 64, 63 en Cox won met 64, 62 van de Zuidafri kaan Frew McMillan. De dameseind strijd zal gaan tussen de Zuidafrikaanse Pat Walkden, die de Britse Winnie Shaw met 61, 63 de baas bleef, en de Britse Virginia Wade, die een over winning met 60, 62 behaalde op de Zuidafrikaanse Van Denveter. Virginia Wade en Winnie Shw ver overden de titel in het damesdubbelspel. Het Britse duo versloeg in de finale Pat Walkden en Carole Skcriff in twee sets: 62, 62. De Zuidafrikanen Bob Hewitt en Frew McMillan bereikten de finale herendubbelspel. Zij versloegen An drew Pattison (Rhodesië) en Ernal Kru- ger (Zuid-Afrika) met 86, 63. ADVERTENTIE Wat is de grote bekoring' van het ijs hockey voor hem? „Het pijlsnelle, het harde. IJshockey is een flitsende sport, een keiharde mannensport. Iedere ijs hockeyer is puck-crazy. Gooi je op een trainingsavond één puck op het ijs, dan vliegen de spelers erop af als wilde beesten. Ik sta bekend om mijn harde spel en oin de risico's, die ik neem. Jarenlang heb ik bepaald wild gespeeld. Ik gaf iedereen die voor me kwam een dave rende body-check (gewoon machtig). Nu speel ik wat technischer en ietwat rustiger. Ik ben, geloof ik, mijn wilde haren kwijt. De enorme risico's blijf ik echter nemen". En dat ls wel te zien aan de populaire (dat weet de baksteenfabrikant zéér goed) topsporter. De hevige duels heb ben hem getekend. Zijn gezicht ver toont enkele littekentjes (een ervan Mijn naam is 'Océ'1400, Vanavond om 20.15 uur (Ned. I) laat Ik u zien hoe ik alles kopieer. Getypte brieven, balpen-brieven, vulpen-brieven. Tekeningen en kaarten. Tijdschriften en boeken. Vanavond demonstreer ik u mijn gemakkelijke bediening. Eén druk op De 'Océ' 1400, (één van de 24 'Océ' kopieerapparaten), kunt u kopen, huren of huren-per-kopie. kopieert in uw voordeel de knopklaar. En net zoveel kopieën ais u wenst Vanavond ook toon ik u mijn zuinigheid. Ik maak zelfs kopieën op halve grootte. Dus voor de halve prijs! Vanavond om 20.15 uur (Ned. D laat ik u versteld zitten. Verkoopkantoren in: Amsterdam. Den Bosch, Den Haag en Hengelo i "^uTirT'Icnfp uit^stuuTop! ■M- voor overvloedige informatie over de 'Océ' 1400. Ik wil graag alles weten over de 'Océ' 1400. Firma: T.a.v.: Adres:. Tel: Nog eenvoudiger: Voor informatie kunt u ook bellen 04100-24461 VAN DER GRINTEN N.V., Verkoop Nederland Aartshertogenlaan 151, Den Bosch. N-A. 11/1

De Vallei | 1969 | | pagina 7