Nu kunt u Engels leren vlotter dan u Nederlands hebt geleerd! r J 1.S9 0.49 Wat u moet weten van de nieuwe omroepbijdragen 1.09 1.69 LS 18 l I VERKOOPORGANISATIE representatieve jonge mensen WAARNEMEND HOOFD VOOR DE ZUSTERSEETZAAL Dames van 21 t/m 45 jaar Receptie HOTEL SUISSE Biefstuk tartaar Heerlijke Krautboy wijnzuurkool ERWTENSOEP Honingzoete mandarijnen 1 NIEUW: GE 105 AUTOMOBIELVERKOPER GROENWOUDT'S NIEUW :GE53 GENERAL^ ELECTRIC 7 v Met deze moderne methode leest u onmiddellijk Engels en begrijpt u ieder woord van de cursus direct. Binnen een week bent u in staat eenvoudige vragen in het Engels te beantwoorden. Ruim 1.000.000 personen maakten reeds gebruik van deze vlotte manier om de wereldtaal Engels te leren. Grote Internationale zoekt vragen EEN PRETTIGE GEDEELTELIJKE OF VOLLE DAGTAAK ervaren DINSDAG Bi WOENSDAGKOOPJES ADVERTEERT IN DIT BLAD BULL Aan bezitters van een TV- en{of radiotoestel Publicatie van de Dienst Omroepbijdragen c Geen gezwoeg en uit het hoofd leren meer. Het is afge lopen met vertalingen. Alleen door uw gezonde verstand te gebruiken, leest en begrijpt u dadelijk de Engelse tekst van de Natuurmethodecursus. U leert de taal door het bijzonder aardige verhaal te bestuderen, dus spelenderwijs. Zag u mis schien tot nu toe tegen de moei te om Engels te leren op? Dit euvel is nu verholpen: met deze methode leert u op' prettige wijze Engels, want in plaats van te moeten zwoegen op lange rijen woordjes, kunt u nu gebruik maken van uw aan geboren taalgevoel. Op deze wijze gaat u rechtstreeks en op de meest logische manier op uw doel af. Vraag onze bro chure aan. Zij is gratis en ver plicht u tot niets. Vul onder staande bon in en zend deze op. Engels ls vandaag voor ledereen onontbeerlijk In het dagelijkse -leven is een scherpe scheidingslijn merkbaar tussen hen die Engels kennen en hen die het niet kennen. Dit geldt in het zakenverkeer en in het gezelschaps leven - ja, het geldt overal waar mensen samen zijn. Maar men beseft dit eerst in zijn volle omvang wan neer men zelf Engels heeft geleerd. In het nieuwe tijdperk waarin wij ons bevinden, is het Engels een cul turele band tussen alle Westerse landen geworden. U bent het daar om aan uzelf verplicht Engels te leren. Of u het doet met het oog op uw algemene ontwikkeling of van- Marianne Edgerton: „In slechts 2 maanden leerde ik vol gens de Natuurmethode meer dan ge durende 4 jaar middelbaar onderwijs in Zweden Meer dan 70 profes soren, verbonden aan Europese en Ameri-* kaanse universitei ten bevelen de Natuurmethode aan. Volgens professor van der Weel: „Het allerbelangrijkste dat ik vaststelde is: deze ingenieuze me thode houdt haar woord... wege uw toekomst - leer nu Engels. Het is niet langer een kwestie van willen - het is noodzakelijkI U leest en begrijpt de Engelse tekst onmiddellijk Wanneer u zich aanmeldt voor-de Natuurmethode ontvangt u enkele dagen later het eerste boek van de cursus. U slaat pagina 1 op en be gint meteen Engels te lezen en te begrijpen, zelfs indien u vóór die tijd geen enkel woord Engels kende. U leest het eerste hoofdstuk, dat een lengte van zes bladzijden heeft, achter elkaar uit en zult bemerken, dat de betekenis van elk woord dui delijk blijkt uit het zinsverband. U hebt helemaal geen Nederlandse woorden of vertaling nodig. En om dat alles duidelijk is, hechten de woorden en zinnen zich vanzelf in uw geheugen. Verbazingwekkend snélle resultaten Als u zo de 740 bladzijden van de ,,Natuurmethode"hebtdoorgewerkt, hebt u de taal geleerd. U kunt dan zonder bezwaar Engels spreken, lezen en schrijven, daar u zich niet hebt aangewend vanuit het Engels in het Nederlands te vertalen en om gekeerd, maar van het eerste ogen blik af uzelf eraan gewend hebt in het Engels te denken. Eenstemmige lof van taalkundigen Niet alleen duizenden vroegere leerlingen, maar ook de bekendste taalkundigen van de West-Europese Universiteiten hebben lof voor de Natuurmethode. Professor Otto Jespersen, Kopenhagen, één van de meest vooraanstaande onderzoekers van de Engelse taal, schreef o.a.: „Met veel genoegen voldoe ik aan het verzoek van de uitgever om een voorwoord bij zijn cursus „Engels volgens de Natuurmethode" te schrijven, daar ik zijn methode van ganser harte aanbeveel. Naar mijn gevoel is zij met grote vaardigheid en waar pedagogisch inzicht samen gesteld". Vul de bon In en stuur deze vandaag nog weg Onze gratis brochure bevat een uitvoerige beschrijving over de nieu we taalmethode. Bovendien kunt u hierin lezen wat nog vele andere taalgeleerden erover zeggen. En tenslotte zult u talrijke brieven vin den van opgetogen leerlingen, die nu, dank zij de Natuurmethode, kunnen spreken met 666 miljoen mensen over de gehele wereld. Volg hun voorbeeld en zend onder staande bon nog heden op. U ont vangt dan onmiddellijk de uitge breide, geïllustreerde brochure met alléinlichtingen:hetbindtutotniet8. DE NATUURMETHODE I Amsterdam - Handboogstraat 6 I I Zend mij gratis en zonder verplichtingen f het geïllustreerde boekje over de snelweg I naar het ENGELS volgens de Natuur-1 methode. Dhr. Meïf Straat: mmmmmm.**-. i1"**" 77 Ik heb ook belangstelling voor I FRANS ITALIAANSD LATIJND volgens de Natuurmethode. A.u.b. In blokletters schrijven en opzenden 1 in envelop of overschrijven op briefkaart. NAC 13-1-69 Goed nieuws BULL GENERAL ELECTRIC start 1969 met wéér enkele nieuwe computers. Kleine ditmaal, want daar is de meeste vraag naar. Mog meer computers, zegt U Jazeker. U wenst immers te cunnen kiezen? U wilt toch dat er alle mogelijke formaten van :omputers zijn, van groot tot klein? Welnu, gróte computers lebben we volop voor Uonze series G E 400 en G E 600 /oorzien in elke mogelijke behoefte. Maar nü gaan we steeds verder in de vervolmaking van ons assortiment aan kleine machines. Dftzijn ze, de kleine computers die wij U voortaan naast onze bestaande apparatuur aanbieden Een specifieke kaartcomputer, klein maar allround, die Uw eerste stap kan zijn in onze „groei '-serie van GE 100 computers. Hij staat voor U klaar, als U een betrekkelijk bescheiden hoeveelheid gegevens tóch seriegewijs op een computer wilt verwerken. Wij bieden hem U in verschillende uitvoeringen aan, waarbij de maandhuren aanvangen bij 4500 gulden. Werkelijk, hier hebt U een computer die U mogelijk alles biedt wat U momenteel verlangt. En als U in de toekomst méér gegevens wilt gaan verwerken, dan komt het winstpunt naar voren dat de G E 105 tot de serie G E 100 behoort. Want dèn gaat U simpelweg over op de G E115, die U naast ponskaartverwerking ook verwerking met behulp van magnetische banden en magnetische schijven biedt, dus een grotere geheugencapaciteit en een grotere verwerkingssnelheid. En is ook dat U op zeker tijdstip niet meer genoeg, dan biedt BULL GENERAL ELECTRIC U in dezelfde serie de GE 130. Ook op déze machine, die alles nogeens 3 maal sneller doet dan de G E115, stapt U zonder problemen over I Heus, de G E105 kan wel eens net die computer zijn waar U op zat te wachten. Toch eens nagaan I Zij die op kort? termijn kunnen beginnen ge lieven persoonlijk contact op te nemen met de heer Löwinger op dinsdag 14 januari van 19 - 21 uur Hotel Suisse, Stationsplein 15, Apeldoorn. Het Sanatorium en Verpleegtehuift „Son- nevanck" en het Boerfcaave Ziekenhui* te Harderwijk. Intern. Salaris a/Shaakelijk van leeftijd, opleiding en ervaring. Toeslagregeling voor onre gelmatige diensten van toepassing. Opna me in pensioenfonds mogelijk. Sollicitanten moeten zijn van pos. prot. Chr. beginselen. Schriftelijke sottidtattiee te richten aan d» Adjunct Directrice. Ittinnen wfj bieden met hoge verdienste mogelijkheden. Voor een persoonlijk ooderho»d kant V zich meiden bij de STATIONSPLEIN IB APELDOORN t/m vrijdag dagelijks om 2.30 uur n.m. Off. dealer van gerenommeerd Europees automerk vraagt1 SoMicttattebrieven met pasfoto te richten onder letter W 31, bureau van dit Wad 250 gram pak, ruim 500 gram a7\ Information jjs) Systems Een jaar geleden creëerde BULL GENERAL ELECTRIC zijn serie GE 50 computers. Het bijzondere daarvan? Het zijn machines met „direct access", dat wil zeggen dat U er rechtstreeks - via een simpel toetsenbordje - en doorlopend gegevens op kunt invoeren om hen onmiddellijk te verwerken. Dus niet eerst een aantal gelijksoortige gegevens verzamelen en deze gelijktijdig verwerken (seriegewijs), maar onmiddellijk elk gegeven behandelen dat voor U van belang is. De GE 55 was de eerste machine in deze serie. En zonder meer een succes. In kleine, vaak zelfs zeer kleine, maar ook in grote ondernemingen blijkt de mogelijkheid tot directe verwerking een aantrekkelijke zaak te zijn. Daarom nu de GE 53. Iets kleiner van formaat dan de GE 55 zal ook déze machine zijn weg wel vinden. Daar zijn wij van overtuigd, want legio zijn de ondernemingen waar de behoefte aan geautomatiseerde gegevensverwerking gepaard gaat met slechts zeer kleine hoeveelheden te verwerken gegevens. Die combinatie is NU geen bezwaar meer: voor slechts 2500 qulden huur per maand bieden wij U de GE 53 aan. Dit alles biedt BULL GENERAL ELECTRIC U thans aan Ponskaartenapparatuur in een zeer grote verscheidenheid. Direct access computers in de serie GE 50. Kleine, middelgrote en grote computers van de nieuwste generatie in de series G E100, G E 400 en G E 600. Maar weest U ervan overtuigd dat wij U in de toekomst nog veel meer zullen bieden. En dat niet alleen in het vlak van de machines, maar ook in dat van de kennis van zaken waarmee wij de problemen van onze cliënten tegemoet treden. Met ingang van 1 januari 1969 is de Wet op de Om roepbijdragen in werking getreden. Hiermee is het be kende luister- en kijkgeld vervangen door omroepbij dragen. Misschien hebt u er al over gehoord of gelezen. De belangrijkste punten van de nieuwe regeling vatten wij in deze publicatie voor u samen. Omroepbijdrage A: ƒ75,- per jaar (te voldoen in twee termijnen van ƒ37,50). Deze bijdrage bent n verschuldigd voor de aanwezig heid in uw woning van: één of meer televisietoestellen één of meer televisietoestellen èn één of meer radio toestellen of draadomroepaansluitingen. Omroepbijdrage B: ƒ24,- per jaar (in één keer te voldoen). Deze bijdrage bent u verschuldigd voor de aanwezig heid in uw woning van: uitsluitend één of meer radiotoestellen of draad omroepaansluitingen (een draagbare radio is óók een radiotoestel!). Met deze nieuwe regeling vervalt de afzonderlijke hef fing van een bijdrage voor autoradio's en Yervalt tevens de zogenaamde 'bijkaart' voor toestellen die buiten de woning worden meegenomen. Ook voor radio- en televisietoestellen in nevenwoningen (zomer- of tuin huisje) is géén omroepbijdrage verschuldigd. Wie inoefen omroepbijdrage betalen? Alle houders van ontvangtoestellen moeten omroep bijdrage betalen. Voor gezinnen blijft het betalen van één omroep bijdrage (A«of B) als regel voldoende. Inwonende meerderjarigen echter moeten afzonderlijk betalen voor ontvangtoestellen die in hun eigen kamer(s) aanwezig zijn. Verrekening of terugbetaling Het is mogelijk dat u over een bepaalde periode van 1969 al luister- en kijkgeld hebt betaald voor toe stellen waarvoor u op grond van de nieuwe regeling geen omroepbijdrage verschuldigd bent. Pit is bij voorbeeld het geval wanneer u krachtens de oude regeling voor twee televisietoestellen in uw woning kijkgeld hebt betaald of wanneer u luistergeld voor uw radiotoestel hebt betaald, terwijl u dit na 1 januari 1969 niet meer verschuldigd bent omdat u dan om roepbijdrage A gaat betalen. Het te veel betaalde wordt in de tweede helft van dit jaar verrekend of per cheque gerestitueerd. Toezending nota's Bent u omroepbijdrage A verschuldigd, dan blijft, wat de wijze van betalen betreft, alles bij het oude. De nota's voor deze bijdrage ontvangt u in dezelfde maan den waarin u vroeger de nota's voor het kijkgeld ont ving. De nota voor omroepbijdrage B kan niet eerder worden verzonden dan in de maand juni van dit jaar. Wij verzoeken u dringend met de betaling van deze bijdrage te wachten totdat u de nota hebt ontvangen. Vrijstelling Wanneer u vrijstelling van luister- en/of kijkgeld genoot, blijft u gedurende de vastgestelde periode ontheven van de verplichting tot het betalen van enige bijdrage. Wanneer de vrijstelling voor een periode van één jaar is verleend en u het verzoek daartoe op grond van financiële omstandigheden hebt gedaan, moet u een eventueel nieuw verzoek wèl twee maanden vóór het einde van deze periode bij de burgemeester van uw woonplaats indienen. Slechtzienden, blinden, 'slechthorenden en doven kun nen onder bepaalde omstandigheden ook vrijstelling krijgen. Inlichtingen hierover geeft de Dienst Omroep bijdragen, Hofweg 3, 's-Gravenhage. Ontvangtoestellen in bedrijven e.d. Elk radio- en televisietoestel en elke draadomroepaan sluiting in kantoren, werkplaatsen, fabrieken, kantines, winkels en dergelijke wordt in het algemeen afzonder lijk belast. Inlichtingen hierover geeft de Dienst Om roepbijdragen. Een goede raad tot slot Er zijn mensen die één of meer ontvangtoestellen in huis hebben zonder daarvan aangifte te hebben ge daan. Dit is bijzonder onverstandig! Zij riskeren een strafvervolging en zware boetes (waarvan de maxi mumbedragen krachtens de Wet op de Omroepbij dragen zijn verdubbeld). Wij geven deze mensen een goede raad: begin 1969 met een schone lei - doe op een postkantoor aangifte! complet groot ..Clementines" zonder pit, Icilo BULL GENERAL ELECTRIC (NEDERLAND) N.Y., Vliegtuigstraat 26, Amsterdam-W. Tel. 020-158955.

De Vallei | 1969 | | pagina 12