„Moeilijkheden in de fruitteelt door EEG" NIEUWBOUW HEEFT PARKEERPROBLEMEN Boxal vierde feest Telers hebben grote zorgen Lienden krijgt binnenkort ook een volleybalclub Hond doodde een schaap Echtpaar uit Renswoude naar Amazone Uitvoering „Fanfare Kesteren" Ir. C. Staf, voorzitter N.F.O. Personeelsavond Recticel N.V. weer succes Repetitie-avond zangvereniging verschoven \ogelexcursie van de WY Boete van f 100 voor rijden onder invloed Mist u uw VALLEI? Belt 10550 11079 „The Jargoons" traden op in kamp Overberg „Gelria'''-teams konden geen zege behalen Grote afvloeiing uit de landbouw Gevonden Slachtrunderen en kalveren duurder Varkensprijzen weer hoger Aanrijding met lichte schade TEELTTECHNIEK AFZETMETHODEN „DWARSBOMEN TEGEN MODERNE FATSOEN" MARKTEN r MAANDAG 13 JANUARI yr ELST De stemming op de door de Kring Rijn en Waal georganiseerde truitteeltmiddag in hotel De Vereniging te Eist was niet beter dan op de on langs in Geldermalsen gehouden fruitteeltdag. Feitelijk weet men niet goed meer hoe men uit de impasse, waarin deze bedrijfs tak is komen te verkeren, zal moeten konien. De situatie is momenteel verre van rooskleurig en zelfs de optimisten geven bij hun visie over de toekomst van de fruitteelt bepaalde restricties, waaraan lang niet alle telers kunnen vol doen. Toekomst heeft de fruitteelt alleen op de allerbeste gronden en met de allerbeste rassen, zo wordt er gezegd. In Eist behandelde ir. Joh. Bos, hoofdredacteur van „De Frulteelt" het onderwerp „De toekomstige fruitteelt gezien op teelttechnisch gebied" en ir. A. Groot, secretaris-directeur van de Nederlandse Fruittelers Organisatie belichtte de vraag „Is de huidige af- zetmethode ook in de toekomst te hand haven?" De door beide sprekers behandelde onderwerpen vatte ir. C. Staf, voor zitter van de N.F.O. samen met de uitspraak, dat het niet goed gaat in de fruiteelt. Er is grote zorg, die men van de gezichten kan aflezen. Men zit in de moeilijkheden, zo stelde hij en als eigen mening voegde hij er aan toe, dat ze door de EEG, waarvan men al les verwachtte, maar die weinig heeft gebracht, worden veroorzaakt. Ir. Staf somde een aantal oorzaken «p: overschotsituaties, mislukking van allerlei regelingen, waarin de telers vertrouwen hadden, ongeremde uitbrei ding van de fruitteelt in Italië en Frankrijk, aangemoedigd door onrede lijke subsidies. Ir. Staf wees ook op de mislukking van het interventiesysteem en de in ons land ongunstig afstekende belastingsystemen in vergelijking met b.v. Frankrijk, België en Italië. Daarbijkomt nog de import van overzees fruit. Het zal zaak zijn aller eerst gezamenlijk te trachten gehoor te vinden voor de moeilijkheden, waarin de fruitteelt van nu verkeert. Hier ligt een taak voor de organisaties, die en bloc naar buiten moeten treden en op de moeilijkheden wijzen. De sprekers werden ingeleid door de heer H. Veer, voorzitter van genoemde Kring, die in zijn openingswoord ook al over pessimisme sprak. Ir. Bos groepeerde het eerste deel van zijn inleiding rond het thema: kwali teit. Men moet een goed produkt heb ben, wil men kunnen verkopen. Er is in ons land en in de EEG-landen niet teveel fruit, maar teveel slecht fruit. Hij wees op de rooipremies. Vernieu wing en verbetering zijn hard nodig, men moet streven naar .veel kilo's kwaliteitsfruit per hectare. Hij noemde 40.000 kilo. Men moet meer afzetmogelijkheden kunnen aantonen; die zijn er, maar de klant moet op de juiste wijze worden benaderd. Het verschil tussen opbrengst- prijs en kostprijs is er voor de teler om van te leven. Voor 1972 is er geen verwachting voor een stijgende op- brengstprijs. Voorwaarden voor een hoge kilo-op- brengst per hectare noemde ir. Bos: goede grond en goede bodem, goede ziektebestrijding, niet teveel dunnen, goede rassenkeuze, dicht planten, niet KESTEREN De eerste feestavond voor het personeel van de polyetherfa- briek Recticel NV in het nieuwe jaar, die vrijdagavond plaatsvond, is een groot succes geworden. Bijna het vol tallige personeel was in de kantine van het bedrijf in Kesteren bijeen. Het Bin go-spel met als hoofdprijs een koelkast genoot veel belangstelling. Op de tonen van een gerenommeerd dansorkest uit de omgeving werd tot diep in de nacht gedanst. Zoals kenmerkend voor alle feestavonden van de Recticel-perso neelsvereniging, heerste ook vrijdag avond weer een ware carnavalstem ming. SCHERPENZEEL De Scherpen- seelse Christelijke Gemengde Zangver eniging heeft vrijdagavond op de 40e jaarvergadering een 40 jaar oude tra ditie moeten verbreken. Zolang de ver eniging bestaat is de repetitieavond op vrijdag geweest. Thans heeft men met het benoemen van de nieuwe dirigent de repetitie moeten verplaatsen naar de maandagavond. De vergadering in het verenigingsge bouw aan de Molenweg onder leiding van voorzitter W. Schimmel verliep zeer vlot. Na de gebruikelijke agenda punten kreeg men de bestuursverkie zing. Alle aftredenden werden herkozen waaronder ook de .voorzitter W. Schim mel. De voorzitter dankte voor het ver trouwen dat in hem wordt gesteld en zei dat hij er trots op was om voorzit ter te zijn van een vereniging waar al tijd zo'n prettige sfeer heerste. Door dat de oude dirigent de heer Van Vliet een hogere functie had aanvaard, was de benoeming van een nieuwe dirigent noodzakelijk. In zijn plaats werd be noemd de heer H. Boelee uit Driebergen. De heer Boelee is geen onbekende in de zangwereld. Hij heeft een koor in Rens- woude, Driebergen, Zeist en Bodegra ven en hier is nu Scherpenzeel bij ge komen. In samenwerking met de nieuwe di rigent wil men trachten het kinderkoor weer op te richten. Als er voldoende belangstelling is, zal ook een jeugdkoor worden opgericht voor de kinderen in de leeftijd van 14 tot 18 jaar. Aan het slot van de vergadering werd een drietal leden gehuldigd, die 40 jaren lid waren. Het waren mevr. Stuiven- berg-Van Schaik en de heren W. Schim mel en G. v.d. Peppel. teveel snoeien, goede bestuiving. nachtvorstbestrijding, Teelttechnisch zag ir. Bos goede mo gelijkheden. Hij wees op groei- en rem- stoffen ter voorkoming van hachtvorst- schade, nieuwe methoden van snoei, vi rusvrije bomen en spurtypen. Hij attendeerde op de toenemende arbeidsproduktiviteit. In 1955 kon men 20 kg per uur plukken, in 1964 was dat 36 kg en in 1968 45 kg. Bij toepassing van kleine bomen op nauwe plantaf- stand kan dat 72 kg per uur worden. Een tweede punt in zijn voordracht was de mogelijkheid van verlaging van de produktiekosten. Hierbij noem de hij het samen gebruiken van werk tuigen, snoeien met maaibalk, che misch dunnen enz. Voor de all round vakman op behoor lijke bedrijven op de goede gronden zag ir. Bos nog wel toekomst. Hij ge loofde niet in de mammoetbedrijven, die dr. Mansholt schetste. De teler zal dan beslist onvoldoende aandacht aan de produktie kunnen geven om kwaliteits fruit te telen en dat is het meest es sentiële punt, zei ir. Bos. Hij was voorts van oordeel, dat de collega fruittelers uit de EEG-landen beslist niet beter en goedkoper het goede fruit kunnen telen dan de Nederlandse te ler. Ir. Groot stelde voorop, dat hij per soonlijke indrukken gaf. Het afzetpro- bleem is omweven met grote gevoelig heden, hij was zich dat terdege be wust. Er zijn geen treffende vergelij kingen mogelijk. De laatste jaren zijn de afzetresultaten beslist onbevredi gend. doch dit is niet alleen een Ne derlands probleem. Er is grote vraag naar goed fruit. Voor ons fruit is export een levens kwestie. Zonder export vallen we terug tot 'n tweede- of derderangs fruitland. Men zal zich moeten inspannen een zo danige afzet te maken, dat het buiten land zich niet van ons fruit afwendt. Hoewel naar sprekers mening de Nederlandse veilingen goed werk heb ben gedaan en nog doen, zal in ver band met de nieuwe verhoudingen, die om een inkooppolitiek op termijn vra gen, aanpassing nodig zijn. Hierbij dient op bruikbare verpakking en het bekend zijn van aanbod gestreefd te worden. Het zal mogelijk moeten worden te voren tegen vaste prijzen aanbiedingen te doen. Grote supermarkets en in koopcombinaties moeten hun reclames voorbereiden. De vraag is gerecht vaardigd: worden alle afzetmogelijkhe den benut. Hij verwees hierbij naar de afzetmethoden in het buitenland. Ir. Groot stelde, dat gezocht moet worden naar een wijziging van dat af- zetgedeelte voor fruitmarkten buiten Nederland en voor de grootwinkelbe drijven. Hij zag b.v. een mogelijkheid in het stichten van een centraal verkoopbu reau. Men zal er niet mee moeten wachten. Voorkomen moet worden dat het hard fruit tussen schip en wal te recht komt. Spreker belichtte ook de functie van de individuele fruitteler. Hij zal zich aan de moderne ontwikkeling, die af spraken eisten tegen bepaalde prijzen over een bepaalde periode, moeten aanpassen. Het individuele handeltje is uit den boze. Een groot aantal produ centen zal bereid moeten zijn aan een moderne afzetorganisatie mee te wer ken, want hun eigen belang brengt dit mee. De vragen, die los kwamen, lagen veelal op het praktische vlak. Zij gin gen over de slechte medewerking van de telers bij de veilingpogingen tot de vorming van pools, de grote financiële problemen, waarmee de telers nu wor stelen en de ongerustheid, die er alom heerst. RHENEN In samenwerking met de Nederlandse Vereniging tot Be scherming van Vogels houdt de VVV - Rhenen een vogelexcursie naar „De Blauwe Kamer" in de Grebbe, het unie ke reservaat voor de wintergasten on der de vogels. De excursie vindt plaats op zaterdag 18 januari, om 13 uur ver zamelen bij de Grebbesluis halverwege Rhenen - Wageningen. Sneeuwval is geen beletsel, bij stren ge vorst eventueel gaat deze excursie niet door, daar de plassen dan als ijs baan in gebruik zijn. Deelnemers uit de richtingen Amers foort, Arnhem en Utrecht stappen uit bij de bushalte „Grebbesluis". Wie per auto komt parkeert het beste bij de Grebbesluis en sluit aan bij de excursi- onisten die per bus komen. De leiding is weer in handen van ex cursieleider - veldbioloog Adriaan P. de Kleuver, die vele jaren ter plaatse vogelinventarisaties verrichtte voor het ITBON. LIENDEN Bij de vele verenigin gen, die het dorp Lienden reeds rijk is, zal zich binnenkort een nieuwe voe gen. Een groepje initiatiefnemers is n.I. bij de jongeren in het dorp een ope- niepeiling gaan houden. Hieruit is ge bleken, dat bij vele jongeren in de ge meente de wens leeft In open vereni gingsverband de volleybalsport te gaan beoefenen. Bij de eerste opiniepeiling werden reeds 42 toezeggingen van lid maatschap genoteerd. Er heeft zich een voorlopig bestuur gevormd. De heer H. Sproen zal als voorlopig voorzitter optreden en de heer S. van Oostveen als voorlopig se cretaris. Het voorlopig bestuur en de initiatief nemers hebben zich tot het gemeente bestuur gewend om beschikbaarstelling van zaalaccommodatie in het nieuwe gymnastieklokaal te Lienden. B. en W. hebben dit verzoek ingewilligd. De gymzaal zal op woensdagavond van 8 tot 10.30 uur voor de volleybalsport KESTEREN In een weiland langs de Broekdijk in Kesteren heeft een los gebroken herdershond een slachtpartij gehouden onder een koppel schapen. De hond beet een schaap dood en een tweede werd ernstig gewond. De eige naar van de hond stelt de benadeelde veehouder schadeloos. De hond zal waarschijnlijk worden afgemaakt om herhaling te voorkomen. ARNHEM De Arnhemse poli rechter, mr. B. W. van Houten, vero< deelde vrijdag de 59-jarige grondwr ker Dirk de M. uit Veenendaal confor de eis tot honderen vijf tig gulden bor en vier maanden ontzegging voor h' besturen van motorrijtuigen. De man was op 6 oktober 1968 u vijf glazen jenever en een behoorlijk aantal glazen bier te hebben gedronker op zijn brommer gestapt om al slinge rend huiswaarts te keren. Daarna was het de beurt van een andere Veenenda- ler om voor de politierechter te ver schijnen die ook al onder invloed van alcohol over Veenendaal's straten slin gerde. Op 29 september 1968 zagen twee agenten de 26-jarige sloper J. R. met zijn fiets op een zeer acrobatische wij ze over de Patrimoniumlaan rijden. Hij verklaarde opgewekt achttien pils jes te hebben gedronken. De sloper die als een oude bekende door de politierechter werd begroet bleek over een behoorlijk lange straf lijst te beschikken. „Op die manier openstaan. Het ligt in de bedoeling reeds woens dag 15 januari a.s. met de training te beginnen. Nieuwe leden kunnen zich op de trainingsavonden aanmelden voor in schrijving. Binnenkort zal een oprichtingsverga dering worden belegd, waar dan tevens een definitief bestuur zal worden geko zen. De vereniging in oprichting is voornemens zich bij de Nederlandse Velleybaibond aan te sluiten. Het nieuwe gymnastieklokaal zal hiermee vrijwel regelmatig bezet zijn. Van maandag tot en met vrijdag is het overdag in gebruik voor de schooljeugd van de burgemeester Kampschool en de Eben-Haëzerschool. maandag- en dinsdagavond oefent de gymnastiek vereniging ILO, alsmede zaterdags van 13 tot 21 uur, donderdagavond speelt er de ambtenaren-sport-club ASC en vrij dagavond de korfbalvereniging De Ba taven. u dan even a.u.b. voor Veenendaal Tot 17.30 uur Van 17.30- 19.30 uur 's Zaterd. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhenen 3328 Nwe Veenendaalseweg 159 OV'ERBERG In het kader van de vrije-tijdsbesteding van de jongens van „Kamp Overberg" stonden de middag uren zaterdag weer in het teken van de muziek, geheel belangeloos ver zorgd door de meer en meer bekend heid verkrijgende „Club 500" uit De Bilt onder de bekwame leiding van de organisator, de heer Lohuizen. De ope ning en aankondiging van de verschil lende artiesten werd door hemzelf ver zorgd. Ditmaal werd de hoofdschotel ge vormd door „The Jargoons" uit Wage ningen. De beatklanken werden voort gebracht door 3 gitaren, 2 saxophoons en een drum, oftewel The Jargoons. Zij bleken goed op elkaar ingesteld te zijn, waardoor de verschillende nummers vlot werden afgewerkt. In het eerste optreden lag de nadruk meer op het in strumentaal gedeelte, terwijl bij het verdere optreden ook veel aandacht werd besteed aan het vocale deel, ver zorgd door een zangeres en zanger. An ja Puik uit Hilversum, bekend om haar Franse chansons, bracht op ge voelige wijze en met duidelijk stem enige Nederlandse, Engelse en Franse chansons ten gehore, zichzelf op de gi taar begeleidend. Zij heeft een goede voordracht en eigen stijl, wat vooral in een liedje Over Israël tot uiting kwam. En dan te bedenken, dat zij hiervoor tijd moet vinden naast haar taak als moeder van 4 kinderen. Ter afwisseling van het een en ander hield de goochelaar Robetti uit Hil versum de zaal minutenlang in span ning bij 't verrichten van zijn manipu laties. Na afloop vond de gebruikelijke uitreiking, plaats van enige versnape ringen, waarbij de heer Lohuizen na het dankwoord van de directie een hoeveelheid gezelschapsspellen aanbood namens Club 500. KESTEREN Zaterdag kwam het eerste en tweede team van de korfbal club „Gelria" uit Kesteren uit in wed strijden in dë eierhallen van Barneveld. De uitslagen waren als volgt: Amersfoort II-Gelria II 3-0, Gelria II- Soesterkwartier 0-0. Gelria II kwam door deze uitslagen in de finale. Maar in de finale was de tegenstander „De Meteoren" sterker. Gelria I zag geen kans het tot de finale te brengen. De uitslagen van Gelria I luidden als volgt: Gelria I-Soesterkwartier 0-0. Gelria I- Odik 0-1, Gelria I-Amersfoort 1-2. Op 1 februari zullen de allerkleinsten van de Kesterense korfbalclub, Gelria III, eveneens deelnemen aan wedstrij den in de eierhallen van Barneveld. KESTEREN Ook in de gemeente Kesteren wordt het parkeren een pro bleem. In de gemeenteraad is deze kwestie reeds verschillende malen aan de orde geweest. Vooral in het afgelopen jaar zijn de nodige kredieten beschikbaar gesteld voor de aanleg van parkeergelegenheden. In de nieuwe woonwijken Het Achter dorp in Kesteren en De Smachtkamp in Opheusden blijft het parkeren echter in bepaalde straten moeilijkheden opleveren. In de Jan Tooropstraat in Kesteren staan de auto's bijvoorbeeld aan beide zijden van de weg geparkeerd. Het noopt het overige verkeer in vele ge vallen deze straat te mijden. RENSWOUDE Vrijdagavond om 10 uur zijn van Schiphol vertrokken, de heer en mevrouw Veneman-Heer - dink met als doel Tefe aan de Amazone in Brazilië. De heer Veneman, die een opleiding aan de Sociale Akademie te Eindhoven heeft gevolgd, zal in het amazonegebied gaan werken als sociaal-werker. In Tefe zelf staat een radiozender en in de wijde omgeving' bestaan plm. 300 radioschooltjes, met de bedoeling mensen op te leiden in het radiowerk. Ook is er in Tefe een klein ziekenhuis je met 36 bedden, maar een laborato rium ontbreekt nog. Het is de taak van mevrouw Veneman-Heerdink (dochter van de gewezen t Postcdt. der Rijks politie Renswoude) om hier een labora torium op te richten. Tevens zal zij met de enige arts, die aan het zieken huis verbonden is, de nederzettingen aan de rivier de Amazone langs moeten voor medisch onderzoek. Het is een streek van grote armoede met veel voorkomende ziektegevallen, zoals malaria en tbc. De kindersterfte is vrij groot. Een paar keer per week komt er in Tefe een vliegtuig aan met een beschikbare plaats voor een ernstig patiënt, die naar het grote ziekenhuis in Manaos ge bracht wordt 650 kilometer verder. Autowegen kent men in het Amazone gebied niet. Al het vervoer gaat of per boot of per vliegtuig. In Tefe staat een houtzagerij waar van de eigenaar een Hollander is. In Manaos heeft zowel Philips als Bruyn- zeel fabrieken, waar ook enkele Hollan ders werken. De heer en mevrouw Vene man, die uitgezonden zijn door de Stich ting Hulp aan Latijns-Amerika te Leu ven (België) hebben een contract van drie jaar afgesloten. wordt het een lijst van kapitale lengte", merkte mr. Van Houten op. H. werd tot honderd gulden boete veroordeeld. Opperwachtmeester M. J. Bronk van de rijkspolitie te Kesteren is van de parkeerproblemen in het Achterdorp op de hoogte. Volgens hem ontmoet het instellen van een parkeerverbod voor één zijde van de straat nogal be zwaren. De heer Bronk kondigde aan dat de nieuwe woonwijken, zowel in Kesteren als in Opheusden in de toekomst zul len worden uitgerust met meer par keerruimte. KESTEREN De muziekvereniging „Fanfare-Kesteren" organiseert vrij dag 17 en 24 januari de jaarlijkse uit voering in de zaal van de heer Van Verseveld. Beide avonden beginnen om half acht. Na afloop van de uitvoering is er gelegenheid om te dansen. Enke le leden van de muziekvereniging zul len onder andere een toneelstuk opvoe ren. Een momentopname in de Jan Toorop straat, waar evenals in andere straten in Kesteren en Opheusden de parkeer problemen duidelijk aanwezig zijn. De situatie in de landbouw in de pro vincie Utrecht is niet direct rooskleu rig te noemen. Het aantal bedrijven met hoofdberoep landbouwer nam sinds 1962 met twaalf procent af. De opper vlakte aan bouwland, die nog circa 4 procent van de totale cultuurgrond om vat, neemt ook ieder jaar nog af. Daar boven blijkt voorts dat de gemiddelde bedrijfsgrootte ook verre van gunstig is. Dat blijkt uit gegevens uit het land- bouwverslag van de provincie Utrecht over 1968. Daarin word o.m. vermeld, dat 90 procent van de cultuurgrond nog als grasland in gebruik is. De bedrijfs- grootte-structuur is in deze provincie verre van gunstig, in het oosten is de helft van de bedrijven kleiner dan 10 hectare. Van die kleine bedrijven blijft bijna 80 procent beneden de norm voor de kans op een behoorlijk inkomen. Daarmee is de uitermate moeilijke po sitie van het kleine boerenbedrijf wel scherp getekend. Vooral als men daar bij de bedrijven telt die meer dan een tot twee man aan het werk hebben. Voor dergelijke bedrijven is de situa tie per arbeidskracht bezien eigenlijk nog ongunstiger, slechts de helft daar van is nog van voldoende omvang. Hier kan alleen vermindering van het aantal medewerkenden enige uitkomst bren gen. ELST In Eist is een gymnastiek- pakje gevonden. Inlichtingen bij d« plaatselijke rijkspolitie. VEENENDAAL De jaarlijkse personeelsavond van Boxal N.V. uit Vee nendaal, die zaterdagavond in schouwburg Junushoff in Wageningen is gehou den, heeft op het personeel een grote indruk gemaakt. Een keur van bekende artiesten, zoals Willy en Willeke Alberti, The Three Jacksons en de Riva's eis ten tijdens een wervelende show de aandacht van het publiek op. Vooral een sketch je, door enkele leden van het gezelschap, waarin een tiental glazen bier in enkele minuten door één persoon werd leeggedronken zie foto), werkte op de lachspieren van de aanwezigen. Na afloop van de show vond in de foyer, van Junushoff een groot bal plaats. Het kwartet van Piet Daalhuizen en het beat- orkest „The Hearts of Soul" zorgden voor de muzikale omlijsting. RENSWOUDE De Nederlandse Christelijke Vrouwenbond, afd. Rens woude, organiseert de eerste vergade ring in 1969 op woensdag 15 januari. Als spreker voor deze avond heeft het bestuur uitgenodigd, de heer T. U. Laar man van de „Bond tegen het vloeken". Zijn onderwerp is: „Dwarsbomen te gen het moderne fatsoen. De vergadering begint 's avonds om kwart voor acht in gebouw „Rehoboth" De gemeenschappelijke EEG-prijs voor slachtrunderen is voor de week tot 10 jan. becijferd op f 238,85, dat is f 2,55 hoger dan voorgaande week. De gemeenschappelijke prijs in Neder land werd becijferd op f 243,43, dat is 29 ct. hoger dan voorgaande week. De prijzen zijn echter niet geheel vergelijkbaar, omdat thans genoteerd wordt excl. B.T.W. De Nederlandse prijs ligt slechts weinig beneden de gemeenschappelij ke oriëntatieprijs. In de week tot 3 jan. was de handelsactiviteit nog vrij be scheiden. Er werd 231 ton uitgevoerd, waarvan 52 ton naar derde landen, terwijl 275 ton werd ingevoerd uit de lidstaten. Aan levende dieren werden 675 stuks ingevoerd, waarvan 147 uit Engeland, 64 uit Denemarken en 30 uit Ierland, de overige overwegend uit België en Frankrijk. De gemeenschappelijke prijs voor kalveren werd becijferd op f 400,48 dat is f 1,52 hoger dan voorgaande week. De Nederlandse prijs evenwel liep met ca. f 9 terug tot f 418,73, terwijl de Belgische prijs met ca. f 29 opliep tot f 436,46 per 100 kg levend. De uitvoer van kalfsvlees bedroeg in de week tot 3 jan. 1031 ton, waarvan 450 ton naar Duitsland en 428 ton naar Italië ging. Naar derde landen ging 77 ton. Uit België en Duitsland werden 300 stuks levende kalveren aangevoerd. De inkoopcombinaties voor slacht- varkens (VAKO (Oss); IVO (Deven ter) en HOVA (Cuyk) hebben, evenals de NCB coöperatie en de Coveco, de uitbetalingsprijzen voor de in de week tot 17 jan. over te nemen varkens met 8 cent verhoogd. Men betaalt, behou dens de Coveco, die 4 cent meer be taalt, doch l'/ï pet. commissie inhoudt, de volgende prijzen op basis van af- mestbedrijf voor geslachte varkens van le kwal.: 68/85 kg f 3,25; 86/90 kg f 3,20; 91/100 kg f 3,10, met handha ving van de gebruikelijke kortingen van 12, 17 en 22 cent voor varkens van 2e, 3e en 4e kwaliteit. De uitvoer bedroeg de afgelopen week, volgens voorlopige opgave 45.000 50.000 stuks. De definitieve cijfers voor de week tot 3 jan. geven een uit voer aan van23.110 geslachte en 5541 levende varkens, met 430 ton aan delen 240 t. buikspek en 190 t. fabricagespek, alles met bestemming de lidstaten. De markt blijft zeer willig, met na me door de goede vraag in Frankrijk. TIEL Op de kruising Prinses Bea- trixlaan-Veemarkt slipte zaterdag de automobiliste J. A. v. S. uit Waarden burg. De bestelauto van F. v. D. uit Doorn kon het slippende voertuig niet meer ontwijken. Er ontstond een aan rijding met lichte materiële schade. Coöp. Veilingsvereniging „Geldermal sen en Omstreken" G.A. - Noteringen van vrijdag 10 januari 1969. Appelen. Goudreinet K 32-68, EI 65/75 72-73 75/85 80-86 85/95 79-84, EII 65/75 61-72 75/85 68-77, 85/05 71-77. Rode Goudreinet EII 65/75 71 75/85 83 85/95 81-87. Jonathan K 16-31 EII 60/65 21-30, 65/ 70 33-41 70/75 42-50, 75/80 48-51 80/85 42. G Delicious K 18-35, EII 60/65 15-28, 65/ 70 29-46, 70/75 35-49, 85/80 35-50, 80/85 38-51. L Calville K 16-28, EI 60/70 32-33 70' 80 50 80/90 47 EII 60/70 17-18, 70/80 29-42 80/90 31-40. Lax ton's Suberb EII 60/65 21 65/70 34 70/75 42 75/80 47 80/85 45. Ingrid Marie EII 60/65 26 65/70 42 70/ 75 59, 75/80 67 80/85 66. Cox's Orange Pippin K 16-71 EI 55/60 40 60/65 60-68, 65 70 82-90, 70/75 05-109 75/80 103-114, 80/85 101-110, EII 55/60 21-35 60/65 55-66, 65/70 73-85 70/75 87- 98, 75/80 91-106, 80/85 90-106. Peren. Conference EI 55/60 21-31 60/70 30-47, 70/80 37-41. Doyenne du Cornice EI 65/75 66-69, 75/ 85 60-62. Brederode II 15-38, EI 60/70 34-37, 70/ 80 42-44. St. Remy II 10-25, EI 60/70 30 70/80 31. Winterjan II 10-26, EI 50/60 15 60/70 35 G Wildeman II 35-71 EI 50/60 58, 601 70 81. Coöperatieve Veilingvereniging Zalt- bommel en Omstreken. Prijsbericht d.d. 10 januari 1969. EXPORT FRUIT COX. OR. P.: I 70/75 93 I 65'70 80 I 60/65 58 II 75/80 89-102 II 70/75 78-88 II 65/70 68-78 II 60/65 47-55 II 55'60 42-46 per kg. GOLDEN DELICIOUS: II 75/80 34-36 11 70/75 28-36 II 65/70 22-26 II 60/65 15- 20 per kg. JONATHAN: II 75/80 33-37 II 70/75 31- 36 II 65/75 22-30 II 60/65 19-22 per kg. GROENTEN: ANDIJVIE: II 96-113 afw. 31-70 per kg. BOEREKOOL: I 84-86 II 45-85 per kg. KOOLRAAP: 11-28 per kg. KNOL SELDERIJ: A 46-51 B 20-24 per kg. PREI: AI 46-58 All 17-46 BII 15-33 per kg. RODE KOOL: A 28-46 B 39-41 per kg. SLA: 20-22 per stuk. SPRUITEN: A 64-100 B 60-73 D 66-102 per kg. UIEN: I 27-30 II 10-16 per kg. WITLOF: A 112- 115 B 95-121 afw. 51-99 per kg. WOR TELEN 28-38 per kg. TIEL Op de NV Vruchtenveiling „Tiel en Omstreken" waren de noterin gen vrijdag als volgt: APPELEN: Cox's Orange Pippin I 75/ 80 1.04 70/75 95-99 65/70 83-88 60/65 62- 68 I 39-62 II 17-38. Golden Delicious II 75/80 32-44 70/75 28-42 65/70 25-33 60/65 15-26 I 19-34 II 15-21. Goudreinette I 75c 85 78-85 65/75 73-79 II 75/85 73-81 65/75 69-72 I 34-62 II 15-35. Jonathan II 75/80 38-42 70/75 35-41 65/70 32-37 60/65 23-27 I 21-30 II 11-20. Laxton's Superb II 75/ 80 30-36 70/75 27-30 I 21-31 II 15-22. Lomba rtscalville I 75/80 39-42 70/75 37- 44 65/70 24-33 I 21-35 II 15-22. Pr. v. Engeland II 65/70 30-34 60/65 25-30. Benderzoet I 41-57. Industrieappelen per 100 kg. blank 12.10, rood 6.10. PEREN: Conference II 65/70 31-35 55/65 21-25. Doyenne du Cornice I 50/60 72-75 I 46-65. Brederode I 22-40 II 11-22. St. Remy I 20-33 II 9-18. Alles in ets per kg., tenzij anders vermeld.

De Vallei | 1969 | | pagina 3