Rhodesia House werd in Londen bestormd Boetes wil centrum voor bundeling betogingen WEER BETOGINGEN IN N OORD-IERL AND WD wil grote bedrijven verplichten tot publikatie jaarverslag Rillerig? Pas dan op voor neem bijtijds PvdA-beraad over vormiiu progressieve concentratie heeft plaats op 25 januari BETOGING TEGEN IAN SMITH EN Z. AFRIKA PvdA vierkant tegen verkoop Staatsmijnen Meisje verbrand Zuid-Nederland ontduikt hoge PTT -tarieven vanuit België NOODZAAK NU NOG GROTER DAN IN 2967" Opspraak rond Gerstenmaier Zoon voor Deense prinses Geen sluipregel in Duitse wet voor nazi's Auto's botsten: drie doden Jongen dood door ontploffen auto I Zt tfentsnetujeeft fit. „Nederlandse katholieken willen geen schisma" Verpleegsters hebben griep: patiëntenstop ..v' Bij examen gevluchte gevangene gepakt Publiek geheim PROTEST MEUR Kiesrecht Doortocht ONDERWERPEN MINDER VER '""mm Alfrink in interview: TWEEDE PROEFVAART MELANIA SUCCES IN HEERENVEEN MAANDAG 13 JANUARI 1969 A Twee Britse jongemannen Ian Middlehurst en Jon Coles zijn er in geslaagd de top van het Rhodesiahuis te Londen te bereiken en er de Britse vlag te plaatsen, uit protest tegen de opvattingen en handelwijze van de Rhodes,- sche regering. Op de foto: politiemannen trachten de jongemannen te be wegen zich te verwijderen. ZEIST De pacifistische senator Boetes wil, dat er een politiek centrum komt, dat betogingen, demonstraties en andere acties van de buitenparlementaire op positie bundelt. Het Eerste-Kamerlid heeft het plan dit weekeinde gelanceerd op een bijeenkomst over parlementaire eri buitenparlementaire acties van de PSP. Hij wil in het centrum de bestaande •groeperingen die de mensen achter hun spandoeken i*>gen te krijgen, onderbren gen. Die groeperingen worden bedreigd met verstarring waardoor zij, zo be toogt hij, hun functie als initiator van nieuwe sociale visies en Vhn agitator tegen sociaal onrecht kunnen verliezen. Het centrum zou moeten bestaan uit mensen die verspreid wonend over het hele land contacten onderhouden en acties bespreken en uitstippelen. Be stuur, leden, contributies en secreta- UTRECHT De Partij van de Ar beid zal zich „ten scherpste keren" te gen elke verkoop van de Staatsmijnen. ..Wij kunnen ook niet aanvaarden dat de Staatsmijnen zoeken naar samen werkingsvormen waarin de eigenaars, dat zijn u en ik, geen meerderheidspo sitie meer innemen". De socialistische fractieleider drs. J. M. den Uyi. zei dat zaterdag op de ver gadering van de Partijraad van de PvdA in Utrecht in antwoord op vragen va,n de Nieuw-Linkser Han Lammers. Aanleiding was de mededeling van mi nister De Block (economische zaken) dat de Staatsmijnen besprekingen voe ren met andere ondernemingen. HEERLEN Een felle brand in een Heerlense meubelhandel heeft zaterdag middag het leven gekost aan de tien jarige Josefietje Straten, dochtertje van een der directeuren. De brand ont stond na een ontploffing in een der magazijnen. De Heerlense brandwee? kop niet voorkomen dat het vuur oversloeg naar het naastgelegen textielbedrijf „De Mijnstreek". De schade aan beide be drijven beloopt enkele honderdduizen guldens. Het verkoolde lijkje van het slachtof fertje werd tijdens het blussingswerk gevonden op een achter de meubelfa briek gelegen vliering, waar het kind vermoedelijk aan het spelen was ge weest. UTRECHT Kees C., de 34-jarige gedetineerde die dinsdag kans zag aan zijn bewakers te ontsnappen toen hij in Utrecht was om er examen te doen, is zaterdagavond in Gorkum gepakt. De Rijkspolitie hield C,. die in de Scheveningse gevangenis een straf moet uitzitten wegens heling, aan tij dens een routinecontrole. Hij was dins dag op klaarlichte dag zijn bewakers te slim afgeweest riaat wijst de heer Boetes als begin punten voor „establishment" en „machtsposities" resoluut van de hand. Want niets is de aartsbestrijders van deze maatschappelijke orde en van hen waren er heel wat bijeen een groter gruwel. Dat is dit weekeinde in het conferentie-oord Woudschoten in de druilerige bossen van Zeist duidelijk gebleken. TERNEUZEN De Nederlandse posterijen in Zuid-Nederland maken eich de laatste tijd zorgen over een toenemende ontduiking van de post- wet. Het gaat om Nederlands druk werk. dat door particulieren naar België wordt gebracht om vandaar uit weer door de Belgische poste rijen naar ons land te worden ver zonden. Deze, op het eerste gezicht tijd rovende, omweg wordt ruimschoots goedgemaakt door het financiële voordeel. De tarieven voor druk werk in België, ook wanneer dit een buitenlandse bestemming heeft, lig gen bijna twee cent lager dan de Nederlandse. Het Belgische tarief voor druk werk naar Nederland bedraagt an derhalve franc (10.5 cent) tot vijftig gram. De verzending van drukwerk naar het buitenland kost in Neder land tot en met twintig gram twaalf cent en. tot en met vijftig gram vijf tien cent. Indien men gebruik maakt van de in België geldende kortingsregeling voor grote partijen betaalt de verzender zelfs slechts twintig centime (dat is nog geen anderhalve cent) per vijftig gram. Het is een publiek geheim dat heel wat bedrijven en instellingen in on ze zuidelijke provincies op deze voor hen voordelige wijze folders, offertes en ander drukwerk be stemd voor Nederlandse relaties door de Belgische post laten ver zenden. Na 1 februari zal het behalve voor drukwerk ook voor gewone brief post aantrekkelijk zijn die via Bel gië naar Nederland te sturen. De Nederlandse PTT vraagt dan voor een brief tot twintig gram een kwartje. Verzending van deze brief door de Belgische posterijen komt op maar drie franc, dat is 21 cent. LONDEN Een woedende menigte heeft gisteren stormlopen gedaan op de diplomatieke missies van twee blanke Afrikaanse regeringen Zuid-Afrika n Rhodesië. Terwijl een deel op de Strand voor het Rhodesia House een gevecht met poli tie cn aanhangers van het bewind van Ian Smith leverde, vernielden anderen de ruiten van het Zuid-Afrika-huis op Trafalgar Square. Een groep voerde een /.warte-witte doodskist met daarin een pop van Enoch Powell, het conservatieve parle mentslid, dat alle zwarten naar Afrika wil terugsturen. Nadat de pop in brand was gestoken riep iemand „Laten wij het Rhodesia House kort en klein slaan. Daar zijn de fascisten**. De groep keerde daarop van Downing Street terug naar Trafalgar Square en de Strand. Na verwoede vechtpartijen konden honderden politie-agenten op het kant je voorkomén dat zij het gebouw bin nendrongen. Zij hadden het willen be zetten. Soortgelijke vechtpartijen speelden zich af bij de ambassade van Zuid- Af rika, niet ver daar vandaan. Allee bij elkaar waren er zeker twintig ge wonden. Er sneuvelden tientallen rui ten en er waren arrestaties. Het straatgevecht bij het gebouw van de Rhodesrische vertegenwoordig ging in Engeland betekende het hoog tepunt van een grote protestmars door Londen tegen de rassendiscriminatie en tegen de blanke minderheidsrege ring van Rhodesië. Deze betoging viel samen met de Gemenebestconferentie, waar de rassenkwestie en Rhodesië knelpunten zijn in het overleg. Tweehonderd leden ram een uiterst- echtse blanke organisatie, het Natio nale front, waren ook naar Rhodesië House gekomen, maar dan om éa\ te verdedigen tegen de bestorming door de voor het grootste deel zwarte de monstranten. De politie wilde van die hulp niets hebben. Terwijl de belegering aan de gatig was wapperde boven het gebouw van Rhodesië de Britse vlag. Die van Rho desië was zaterdagavond neergehaald door twee Britten, een van 25 en een van 27, allebei ervaren alpinisten. Zij hebben tot gisteravond toe stand gehouden tegen alle r~ zachtaardige pogingen van de politie, om een einde te maken aan "dit vlagincident. Het tweetal is geen lid van enige politieke partij. De twee mannen von den het alleen tijd dat de Britse rege ring iets doet tegen Rhodesië. Omdat dit naar hun mening niet gebeurt be gonnen zij met de Rhodes sche vlag neer te halen. Het ging hier om de nieuwe vlag van Rhodesië, diie illegaal is. De Brit se regering is evenwel niet bij machte te voorkomen dat die zelfs in het hart van Londen wappert. Ongeveer 800 politiemannen vorm den een muur voor het gebouw. De po litie bewaarde volkomen de discipline en maakte geen gebruik van de wapen stok. Een paar meter van een span doek tegen het „wrede politieoptreden" knielde een bobby neer, om een beto ger te helpen zijn bril te vinden, die hij in het gedrang had verloren. Aan het slot van de betoging werd de Union Jack weer door hen gestreken. UTRECHT De Partij van de Arbeid zal zich op 25 januari beraden over de problemen die vastzitten aan de vorming van een progressieve concentratie. In de loop van deze week worden de twee leden aangewezen die de PvdA in de vrijdag in Amsterdam gevormde werkgroep Progressief Akkoord (PAK) zullen vertegenwoordigen. De afgevaardigden in deze werkgroep met PSP en PPR treden voor eigen verantwoording op. BONN' De president van het West- duitse parlement, dr. Eugen Gersten maier (62). is in opspraak geraakt. Hij heeft ruim een kwart miljoen mark ge accepteerd als schadevergoeding om dat de nazi's destijds zijn carrière als hoogleraar onmogelijk hebben ge maakt. Gerstenmaier had in 1965 aan het ministerie van Binnenlandse Zaken verzocht in aanmerking te komen voor de schadevergoeding, als voormalig verzetsstrijder en slachtoffer van het nazi-regime. Nu heeft hij verklaard, dat hij dit verzoek alleen had ingediend om zich te verdedigen tegen valse beschuldigin gen, maar zich niet bewust was dat hem een zo grote schadevergoeding te wachten stond. Gerstenmaier stond reeds in de jaren dertig bekend als een tegenstander van Hitler. In 1940 stond hij op het punt lec tor in de theologie te worden en een benoeming tot hoogleraar lag in het vooruitzicht. De nazi's ontnamen hem evenwel het recht aan een universiteit te doceren. In de oorlogsjaren was Gerstenmaier een leidende figuur in de verzetskrin gen van de Duitse evangelische kerk. In 1944 stond hij in contact met de sa menzweerders' van de 20e juli. Kort na het mislukken van de aanslag op Hit- Ier werd hij gearresteerd en veroor deeld tot zeven jaar tuchthuis. Na een procedure, die ruim twee jaar duurde, besliste het ministerie van bin nenlandse zaken verleden jaar dat Ger stenmaier als vervolgde van het nazire gime inderdaad recht had op schade vergoeding. Gerstenmaier zelf reageerde gister avond met een commentaar waarin hij opmerkte dat voor de president van de Bondsdag hetzelfde recht geldt als voor iedere andere Duitse staatsburger. „Om schadevergoeding", aldus Ger stenmaier. „heb ik evenwel niet ge vraagd. Van het bedrag van 281.000 mark is 56.000 maric betaald aan belas ting; 150.000 mark zijn geschonken aan de nabestaanden van de omgekomen verzetsstrijders". FRANKFORT Prinses Benedikte van Denemarken heeft gisteren in de universiteitskliniek van Frankfort aan de Main het leven geschonken aan een zoon. Moeder en kind maken het goed. De prinses is vorig jaar getrouwd met de Duitse Prins Richard zu Sayn-Witt- genstein-Berleburg. LONDEN Een vreedzame betoging door 3000 katholieken en tegenstanders van de (protestantse) regering van Noord-Ierland, is zaterdagavond in de stad Newrv uitgelopen op brandstichting op grote schaal. Ook werd er een inval gedaan in het postkantoor door een groep uit de hand ge lopen jongelui, op wie de organisatoren van de betoging gaan vat meer hadden. Vijf manschappenauto's van de poli tie werden in brand gestoken. Sommige daarvan werden onder luid gejuich van de betogers in een kanaal geduwd. Een regen van stenen daalde neer op de 400 politiemannen die in het centrum van Newry waren geconcentreerd. Zij ar resteerden 24 mensen onder wie drie vrouwen. In Newry, dat vlak bij de grens van de Ierse republiek ligt, was de aanlei ding tot de betoging de discriminatie die de katholieken in Noord-Ierland (Ul ster) ondervinden op het gebied van het kiesrecht en bij de toewijzing van ge meentewoningen. De moeilijkheden begonnen zaterdag, toen de protestmars de toegang werd geweigerd tot een protestantse wijk van Newry. Die was door de politie herme tisch afgegrendeld onder meer met manschappenwagens en dranghekken. Veel winkeliers hadden hun etalages dichtgetimmerd uit .vrees voor glas schade. De organisatoren van de mars pro beerden vergeefs toestemming te krij gen voor doortocht, maar toen dit na een lange schreeuwpartij over en weer niet gelukte, gingen sommige jonge be togers over tot bestorming van de bar ricaden. De politie gedroeg zich inge togen, ook toen de ene na de andere auto in vlammen opging. Bij de ongeregeldheden in London derry van een week tevoren had men de politie bruut optreden verweten. In Londonderry, het voornaamste cen trum van de politieke en godsdienstige onrust in Noord-Ierland. hebben lei ders van de hoofdzakelijk katholieke campagne voor burgerrechten de bar ricaden laten verwijderen welke de vo rige week rond de protestantse wijk Bogside werden opgeworpen. London derry is na Belfast de grootste stad van Noord-Ierland. Newry is een hoofdza kelijk katholieke plaats van 15.000 in woners. BONN Het gemoderniseerde ar tikel 50 lid 2 van het Westduitse wet boek van strafrecht is géén ontsnap pingsclausule, geen „verkapte amnes tie" voor oorlogsmisdadigers. Als eerste Westduitse rechtbank heeft het Westberlijnse Kammerge- richt een uitspraak van deze strekking gedaan. Het wees een verzoek tof in vrijheidstelling af van de oud-SS-er Ot to Bovensiepe, die in voorarrest zit we gens medeplichtigheid aan de moord op 26.000 joodse Berlijners. Bovensiepe had zich beroepen op het omstreden nieuwe wetsartikel. In West- Duitsland was consternatie ontstaan om dat door dit artikel, tegen alle bedoelin gen in, vele oorlogsmisdadigers wel licht vrijuit zouden kunnen gaan. Het juist als vooruitstrevend bedoel de artikel bepaalt dat medeplichtigen lichter moeten worden gestraft voor zover zij niet dezelfde „laaghartige mo tieven" hebben als de hoofddader. Met Behulp van nog andere rechtsregels kan hieruit worden afgeleid, dat de misda den van vele kleine „bureaumoorde naars" uit de Hitierjaren intussen zou den zijn-verjaard. De Westberlijnse rechtbank zegt in haar besluit dat massamoord op grond van rassenvooroordeel op zichzelf al, laaghartige motieven bewijst, zodat die nog niet eens apart bij iedere mede plichtige behoeven te worden aange toond. Dr. C. de Gaan, lector aan de Rijks universiteit in Groningen en inleider op de vergadering van de Partijraad in Utrecht, noemde de noodzaak van een progressieve concentratie nu groter dan eind 1967 toen het congres van de P.v.d.A. een opdracht in die richting gaf. Het gaat om het moeken naar een alternatief voor de regering-De Jong. Hoewel hij er niet op tegen was. vond dr. De Galan de tussenschakel van de werkgroep PAK („Anne, pak me nog een keer") niet zo zinrijk. „We werken sneller als de partijbesturen een minimum-program aan de afdelin gen zouden voorleggen." Dr. De Galan gaf tien dringende on derwerpen aan ontwikkelingshulp in ruime zin, buitenlands beleid met meer openheid en risico's, hervorming, staat kundige vernieuwing, inkomens- en ver mogensverdeling, onderwijs (zeer hoge prioriteit), ruimtelijke ordening en grondpolitiek, welzijn en woonomgeving, cultuurpolitiek en collectieve voorzie ningen. Dr. De Galan was voorstander van een zo groot mogelijke plaatselijke sa menwerking. Bij een landelijke concen tratie zou hij het accent willen leg gen op de losse toon en de bewogenheid van de PPR, het radicaliserende ver langen en het sterk internationaal den ken van de PSP en 't onmiddellijk ver talen in concrete politiek van de P.v.d.A. Daar zou nog de grote aan dacht voor democratisering en -open heid van D'66 bij kunnen komen. Het grote struikelblok is het gebrek aan begrip voor elkaar. D'66 heeft daar de meeste moeite mee, zei dr. De Ga lan. Langs zijn neus weg sprak hij over het bijeenhouden en sterk maken van de P.v.d.A. „Hier past een ogenblik stilte. De zwakte van onze partij is ook de zwak te van een progressieve concentratie. Laten we daarom de onbelangrijke me ningsverschillen die in onze partij be staan vergeten", zei hij. WISSENKERKE Een auto-ongeluk in Wissenkerke op Nrd.-Beveland heeft zaterdagmiddag het leven gekost aan 3 inwoners uit Kapelle. Op een kruising vlogen 2 auto's op elkaar, doordat de een de ander geen voorrang verleende. De auto van de 42-jarige J. Meulen- berg uit Kapelle sloeg over de kop en kwam in de berm tot stilstand. Drie van de vier inzittenden, de bestuurder, zijn 41-jarige echtgenote en hun 7-jarig dochtertje werden uit de auto geslin gerd. Het echtpaar Meulenberg-Mar- kussen was op slag dood. Het doch tertje kwam onder de auto terecht en overleed een half uur na aankomst in het Berghzichtziekenhuis in Goes. Een 9-jarig zoontje van de familie liep'een lichte hersenschudding op. VENLO De 15-jarige zeeverkenner Hay Houben te Venlo is zaterdagmiddag bij een ontploffing om het leven geko men. Met nog enkele andere jongens van zijn groep hielp hij in de werk plaats van een botenhuis bij het.repare ren van de auto van de beheerder van het botenhuis. Bij het aftapper van de benzine, waarbij de 15-jarige onder de auto lag, ontstond een ontploffing, gevolgd door een brand. Hij kon niet meer ontko men. De partijraad van de PvdA, die zaterdag bijeenkwam in het gebouw voor Kunsten en Wetenschappen te Utrecht, heeft besloten geen wijzigingen aan Je brengen in de kandidatenlijst voor een nieuw bestuur. V.l.n.r.: drs. Den Uyl, H. J. Eysink, Dankert, dr. Tans, Koopman en A. van der Louw. DEN HAAG De VVD wil, dat alle grote ondernemingen open en gesloten naamloze vennootschappen, firma's of onder welke rechtsvorm dan ook in principe worden verplicht hun jaarverslagen te puMiceren. Zy heeft dan het oog op ondernemingen met meer dan 100 werknemers of een balanstotaal van meer dan drie miljoen gulden. Deze verslaggeving moet echter wel worden bekeken in verband met de ontwikkelingen in andere Europese lan den en gespecialiseerde of toeleverende bedrijven hebben recht op een soepele overgangsregel. Met 180 tegen 144 stemmen heeft de buitengewone vergadering van de V.V.D. «aterdag hierover een resolutie aangenomen tijdens de behandeling van het rapport „Herziening van het ondernemingsrecht." Een grote minderheid wilde minder ver gaan. Zij kwam met- een resolutie waarin alleen gesloten naamloze ven nootschappen met een balanstotaal bo ven acht miljoen gulden de plicht zou den hebben hun jaarverslagen open- 'baar te maken. Bovendien zouden ven nootschappen onder firma en comman ditaire vennootschappen moeten wor den uitgezonderd, evenals kleinere be sloten N.V.'s. Ook zou de plicht tot pu blikatie niet verder moeten gaan dan die, welke geldt voor vergelijkbare on dernemingen in andere Europese lan den. Mr. H. van Riel, de voorzitter van de liberale Eerste-Kamerfractie en la ter ook het Tweede-Kamerlid mr. J. G. Rietkerk pleitten voor aanneming van de tweede resolutie, die was inge diend door de afdeling Wassenaar. Drs. G. M. V. van Aardenne, de voorzitter van de Sociaal Economische Commissie die het rapport heeft opge steld, hield voet bij stuk. v Eerder op de dag wilde een deel van de vergadering verder gaan dan de commissie. Er lag een resolutie, waarin de partij zich afwijzend tegen over de werknemerscommissaris zou moeten uitspreken. „Ik betreur die re solutie in hoge mate", zei het Tweede- Kamerlid mr. W. J. Geertsema. Als er in de raad van commissarissen een vertegenwoordiger van de werknemers zit is de kans groot, dat hij hun ge- dachtenwereld kent. „Ik betreur dat wij ons hier zo tegen keren. Zo'n werk nemerscommissaris is in de toekomst onvermijdelijk. Daarom moeten we niet zo negatief zijn." Drs. Van Aar denne vond dat alle commissarissen alle belangen moeten bekijken en dat het onjuist is om één commissaris een bepaalde taak te geven Mr. Geertsema was in tweede in stantie wat gematigder. „Er behoeft geen speciale werknemerscommissaris te worden benoemd maar in de raad moet wel iemand zitten die het vertrou wen van de werknemers heeft." Het resultaat was een nieuwe resolutie. Hierin is de partij nog wel tegen een werknemerscommissaris, maar met de toevoeging „en spreekt zich uit voor verbreding van het vlak waaruit com missarissen worden benoemd, zodat al le bij de onderneming betrokkenen ver trouwen in de raad van commissaris sen kunnen hebben." Een andere belangrijke beslissing was dat de V.V.D. niet alleen aan* de vakcentrales, maar ook aan de dan niet erkende vakbonden het recht wil geven om een enquête aan te vragen. —Fim 1 ADVERTENTIE 'I ROME De Nederlandse rooms-ka- tholieken willen geen schisma. Zij wen sen de band met Rome te behouden. Dit heeft kardinaal Alfrink verzekerd in een vraaggesprek met het Italiaanse blad La Stampa. Hij gaf toe dat er in Nederland „be paalde anti-Romeinse gevoelens" wa ren, maar hij vertrouwde erop dat deze bij een betere communicatie tussen de Romeinse Curie en het Nederlandse episcopaat zouden verdwijnen. Over <ie berichten, die in Rome «ir- culeerden dat het Nederlands Pastoraal Concilie de pauselijke encycliek „Hu- manae Vitae" over geboortenregeling had verworpen, zei kardinaal Alfrink dat er vaak verwarring is in de bericht geving over het Pastoraal Concilie om dat men niet goed de gang van zaken kent en als gevolg daarvan evenmin de wharde van de voorbereidende docu menten. „In Nederland, evenals in de gehele kerk, zijn mensen die de encycliek zon der voorbehoud aanvaarden en andere die moeite hebben alle onderdelen daar van zonder voorbehoud aan te nemen. Daarom heeft het Nederlands Pastoraal Concilie gevraagd om een voortzetting van de dialoog tussen de Nederlandse katholieken met andere delen van de kerk en de paus over de verscheidene aspecten van de encycliek", aldus kar dinaal Alfrink. De kardinaal voegde er aan toe: „In dit verband heeft het Concilie gesteld dat de absolute en totale veroordeling van anti-conceptionele middelen niet overtuigend is op grond van de rede nen, die in de encycliek zijn gegeven. Een absolute veroordeling zou de mo gelijkheid van exceptionele gevallen uitsluiten." AMSTERDAM De tweede proef vaart van Nederlands grootste tanker, de 210.000 ton metende Melania, ver loopt opperbest. Nadat de Melania vrij dagmiddag van de Verolmewerf op Ro zenburg was vertrokken, bevond het schip zich zaterdagavond onder de Schotse kust. Alle proeven die werden genomen slaagden voortreffelijk. De kans dat de Melania morgen al met de vlag In top naar ons land zal terugkeren, lijkt groot. HEERENVEEN Het ziekenhuis in Heerenveen neemt alleen nog maar pa tiënten op die onmiddellijk hulp nodig hebben. Men is tot die maatregel ge dwongen doordat er zestig verpleegsters griep hebben. Een groot deèl van hen heeft de Hongkong-griep. Men heeft er in het ziekenhuis de zorg voor de verpleeg sters, die intern zijn, bijgekregen. Het diaconessenhuis in Leeuwarden telt 87 zieken onder het personeel. Hoe wel dit ziekenhuis dit weekeinde was aangewezen als opvangcentrum voor ongevallen, heeft men het daar kun nen bolwerken. De griep maakt overigens in Fries land vreemde sprongen. Er zijn bedrij ven waar van griep nog niets gemerkt wordt, maar speciaal Heerenveen en omstreken zitten danig in de greep van de „Mao". Bij de «Batavus-fabrieken in Heeren veen zijn 70 man van het 475 man tel lende personeel ziek. Daardoor is stag natie ontstaan in de produktie, met na me in die van bromfietsen. Kantoor personeel is nu ingezet om de achter stand in te halen. Opmerkelijk is dat het personeel van het bedrijf zich al jaren vrijwillig heeft laten inenten. t

De Vallei | 1969 | | pagina 5