Veenendaals dagblad ARABIEREN OP ZOEK NAAR RADAR Boycotactie tegen Frankrijk in V.S. groeiende S0J0EZ4 IN RUIMTE Buiten Brandt zal in Djakarta wapens aanbieden NS wil bij bouw stations nauw samenwerken met grootwinkelbedrijven Amerikaanse oplichter in Venlo gegrepen Gelders-Utrechtse streekcourant voor Rijn- en Gelderse Vallei KIEMWIT Bol bloeit bliksemsnel Vrij zacht PRINSES BENEDIKTE'S ZOON r Bosbranden in Australië eisten 17 doden Be j a ardentehuis verhoogde tarief met 15 procent Carmania nog op rotsen Afscheidsdiner Johnson Spaanse radio en t.v. krijgen instructies TWEE DODEN BIJ BOTSING Nieuwe stafchef NAVO DC-8 van S.A.S. in zee gestort BETALINGEN MISSCHIEN TERUGGEËIST MET HELE TAR WEKIEMEN KLEURENREPORTAGE INAUGURATIE NIXON Vogelaanwas j Ondersoek op komst RADAR BOEI1SG Kaartjes kopen bij kruidenier PRINSES IRENE SPRAK NUNTIUS Clandestiene zenders namen wraak op politie en PTT SPOOR VAN LEIDDE VIA MILJOENENZWENDEL IN V.S ZURICH NAAR ONS LAND INTERPOL Republikein schreef troonrede Tijdens Los landing bij Angeles Hotel reserveren per drukknop MAZELEN IN BIAFRA Noodweer in Portugal; negen doden Bur. voor redactie en administratie Prins Bernhardlaan 28, Veenendaal, Te lef. 08385-10550 (adm.), 10757 en 10955 (red.), Giro 1321600. Losse nummers 0,25; Abonnement 0,97 p. w., 4,15 p. m., 12,35 p. k. VALLEI Voortzetting van het nieuwsblad „De Vallei", opgericht in 1926. Uitg.: Wegener's Couranten Concern n.v Advertentietarieven op aanvraag. DINSDAG 14 JANUARI I969 - 43e JAARGANG no. I I ADVERTENTIE NU OOK DWARSGEBAKKEN MOSKOU De Sovjet-Unie heeft vanmorgen een bemand ruimteschip in een baan om de aarde gebracht, aldus berichtte Tass. Het ruimtevaartuig, de Sojoez-4 staat onder commando van luitenant-kolonel Vladimir Sjatalof, aldus Tass. „De kos monaut voelt zich uitstekend", werd eraan toegevoegd. De lancering geschiedde om 08.30 uur. Sjatalof is 41 jaar. Hij is opge leid aan de luchtvaartschool in Katsji- no. In 1963 werd hij in de afdeling ruimtevaarders opgenomen. Hij is ge huwd met Moesa Ionova en heeft twee kinderen, de 16-jarige Igor en de tien jarige Elena. Tass meldde dat het voor Sjatalof de «erste ruimtevlucht was. Minder dan drie maanden geleden heeft kolonel Georgy Beregovoy een vlucht van drie dagen gemaakt. Ook hij was niet eerder in de ruimte ge weest. De Sojoez-4 functioneert volgens plan, en Sjatalof is begonnen met het afwerken van zijn programma, aldus het Russische persbureau. MELBOURNE Het aantal doden als gevolg van de bosbranden die in de afgelopen week in de staat Victoria In Australië hebben gewoed, is thans tot 17 gestegen. In totaal is 2200 vierkante kilometer weide en bosland door de branden ge teisterd. Verder zijn 227 huizen, tien openbare gebouwen, 7 kerken, 4 scho len, 120.000 schapen en paarden, 10.000 kippen en 5 spoorbruggen vernield. Het zwaarst getroffen is de plaats Lara, waar elf personen om het leven zijn gekomen en 47 huizen werden ver woest. HILVERSUM Maandag 20 januari zal de NTS van 16.45 tot 18.45 uur op Nederland I via de communicatiesatel liet Early Bird van de Amerikaanse te levisie een rechtstreekse reportage in kleur overnemen van de inauguratie van de nieuwe Amerikaanse president, Richard Nixon. Deze uitzending wordt door Peter Schroeder van Nederlands commentaar voorzien. ^Waarschijnlijk heeft de kwartel- koning waarover gisteren altoos de uiterwaardgronden langs onze grote rivieren bewoond, J zonder behoorlijk te zijn onder- j kend, door de meestal zeer weinige waarnemers in dit gebied. Tegen woordig let men wel meer op vo gels dan vroeger en verricht tel lingen. waaraan onze vaders en grootvaders niet zouden hebben gedacht. Zij hadden veelal meer in- i teresse voor jacht, collectie en na- tuurhistorisch museum. Een voorlopige inventarisatie der J Waal-uiterwaarden van Nijmegen j tot Gorkum, alsook de uiterwaar- j den van de Boven-Merwede werd in de eerste week van juni 1968 uitgevoerd, nadat een jaar tevoren reeds oriënterende trips rondom Gorinchem waren gehouden, die tot verbazing der onderzoekers liefst 172 paartjes van deze schuwe ral opleverden. De tellingen wer- den 's nachts verricht, want dan J zijn de vogels het drukst en hun scherpe gekraak verraadt licht hun i aanwezigheid. Blijkens een mede- deling in het orgaan der Ornithol. Unie ,,Limosa" worden de resul- J taten meer dan verbluffend ge- noemd; men kon 226 roepende mannetjes vaststellen, terwijl uit dit gebied tot-nu-toe hoogstens J 10(1) paren in de beste jaren be- kend zijn. De onderzoekers hebben natuurlijk en-passant op andere vogels langs de rivieren gelet en uit alles bleek hun, dat de uiter waarden langs deze wateren na tuurhistorisch zeer de moeite waard waren, ja dat zij in het ver- j leden stelselmatig verwaarloosd J zijn. Er is nog maar weinig bekend j over de fauna ervan. Men wil nu ook gaan inventariseren in de res- j terende uiterwaarden, langs Maas, IJssel, enz. Dit betekent een zeer j grote taak, die alleen door onver- j j drotenheid en enthousiasme moge- i lijk is. j 14 jan. 1969 A. B. WIGMAN PARIJS Het Amerikaanse publiek is een boycotactie begonnen tegen Fran se artikelen. De gunstige indruk die de Gaulle indertijd gemaakt had door te weigeren te devalueren, waardoor hij de Amerikaanse dollar moeilijkheden bespaarde, is weggevaagd door het Franse wapenembargo jegens Israël. Vooral de weigering om het geld voor de reeds betaalde vliegtuigen terug te geven, werd in Amerika zeer hoog opgenomen. Het merkwaardige is. dat de houding van de Franse regering meer kritiek ondervindt van het Amerikaanse pu bliek dan van de pers. Nauwelijks was het nieuws over het embargo bekend, of bij Air France en bij de scheepvaart maatschappij Transat ontving men de eerste annuleringen. Voor de kantoren van Renault en voor het Franse boekenhuis posteer- MIDDELBURG De economische recherche zal onderzoeken waarom het bestuur van het Hulster bejaarden tehuis De Blaauwe Hoeve de tarieven 1 januari met ruim vijftien procent heeft verhoogd. Het bestuur kondigde de prijsverhoging zonder voorafgaan de informatie op oudejaarsavond per circulaire bij de bejaarden aan. Economische Zaken zal tevens na gaan waarom ook elders in Zeeland de verpleegtarieven in bejaardentehuizen drastisch zijn verhoogd. Het onderzoek is een uitvloeisel van vragen, die drs. W. Dusarduijn (KVP) hierover aan de minister van Economische Zaken heeft gesteld. NASSAU (Bahama's) Het Britse passagiersschip Carmania, dat zondag voor het eiland San Salvador van de Bahamagroep op de rotsen was gelo pen, zit nog steeds vast. Uit Hamilton (Bahama) is echter 's werelds krachtigste sleepboot, de Li beriaan „Alice L. Moran" van 1167 ton, vertrokken, om te trachten hef schip vlot te trekken. De Carmania, een 21.370 ton metend schip van de Cunard-Line, heeft 471 passagiers aan boord. Volgens functionarissen van de red dingsdienst van de Bahama's hebben duikers geen beschadiging aan de romp kunnen constateren en loopt het schip op de plaats waar het ligt. geen gevaar. Er zijn daar wel vaker sche pen zonder al te grote schade vlotge- trokken. NEW YORK President Johnson heeft maandagavond verklaard van mening te zijn, dat zijn regering het leven van de gemiddelde Amerikaan op een hoger peil heeft gebracht. De president zei dit in een rede, die hij uitsprak tijdens een schitterend af scheidsdiner in New York. In zijn toespraak zei hij: „Wat wij hebben gedaan zal verschillend wor de beoordeeld, gunstig en ongunstig, lo vend en afkeurend, maar van wezen lijk belang is niet het uiteindelijk oor deel, dat de geschiedkundigen over on ze regering zullen vellen, maar of het leven van de Amerikanen er beter door geworden is. Ik geloof dat dat het ge val is." Johnson noemde de negerbevolking, de bejaarden, de Amerikanen van leer plichtige leeftijd en de armen als groe pen welker toestand is verbeterd tij dens de vijf jaar van zijn bewind. Het afscheidsdiner in het Plaza Hotel werd bijgewoond door 400 personen on der wie ook vice-president en mevrouw Humphrey, een aantal ministers als mede gouverneur Nelson A. Rockefel ler, burgemeester John V. Lindsay en senator Jacob Javits, allen republikei nen. den zich mensen met plakkaten, waar op eventuele kopers werd ontraden Franse produkten te kopen. Tal van Amerikaanse zaken gooiden hun Fran se produkten in de uitverkoop om zich zo snel mogelijk van deze voorraden te ontdoen. Het Israëlische kabinet zal het Fran se wapenembargo bespreken. In de Israëlische pers wordt de vraag gesteld of Israël al dan niet de 100 miljoen dollar van Frankrijk moet terugvorderen die het reeds betaald heeft voor bestelde maar niet afgele verde Mirages en vliegtuigonderdelen. Het gezaghebbende blad „Maariv" schrijft dat het embargo een politieke maatregel is, waarop Israël met poli tieke middelen moet reageren. Als Israël de 100 miljoen terugvor dert, komen de Mirages misschien vrij voor verkoop aan Arabische landen, aldus het blad. Het semi-officiële blad „Davar" is een andere mening toegedaan, en ver langt dat Israël zijn geld terugvraagt. Een Sovjet-weigering om de Arabi sche landen een bepaald type radar te verkopen, heeft de Arabische aan koopmissies naar Italië gebracht. Een land dat duidelijk geprobeerd heeft zich buiten het Midden-Oosten te hou den, aldus wordt vandaag van goed ingelichte zijde meegedeeld. Deze radar dient voor „lage waarne mingen" ter verdediging tegen de soort bomaanvallen die Israël gebruik te ter vernietiging van de Arabische luchtmacht tijdens de oorlog in het Midden-Oosten van juni 1967. Waarom de Russen weigeren radar „voor lage waarnemingen" te verkopen was niet duidelijk, maar de zegslieden, onafhankelijk van elkaar maar wel al len zeer goed op de hoogte van iïiterr nationale wapentransacties, verschaf ten deze twee hypothesen. Een ervan liet doorschemeren dat het Russische voorzichtigheid is een wens om de Arabische verlangens naar wraak te kalmeren door een factor uit te schakelen die hen zou kunnen doen denken dat zij immuun zouden zijn voor een nieuwe ramp. De andere uitlegging was dat de Arabische veiligheid tegen spionage zo zwak is, dat de Sovjets het een groot risico vinden radarsystemen in Ara bische landen te installeren. De zegslieden verklaarden dat de jacht op radar in Europa is begonnen gedurende de laatste maanden van 1968 en de kans biedt op contracten van vele miljoenen dollars. De Italiaanse politie heeft maandag op het Romeinse vliegveld nauwgezet een Boeing-707 van de Israëlische luchtvaartmaatschappij El Al door zocht, nadat een onbekende telefonisch had gewaarschuwd, dat er zich een tijdbom in het toestel bevond. De machine maakte een lijnvlucht van Ko penhagen, via Rome naar Tel Aviv. Er werd niets verdachts gevonden. Met een uur vertraging vertrok de Boeing naar Israël. „Instant-tulp, made in Japan" Men plant de bol in de plastic hou der en geeft hem water. „Op slag" zorgt een kunststof ervoor, dat de bloem zich geheel ontwikkelt. Mis schien een ideetje voor mensen die geen boeketten mee willen nemen in volle bussen? Ook verkrijgbaar met krokus, nar cis- en andere bollen. KOPENHAGEN De eerste foto van de eerste baby van Prins Richard Wittgenstein en prinses Benedikte van Denemarken. De jonge moeder maakte de foto zelf, bijgestaan door haar man, die eerst zorgvuldig geïnstrueerd was door Duitse persfotografen. De baby is een zoon, zijn naam is nog niet bekend. DJAKARTA De Westduitse minister van Buitenlandse Zaken, Willy Brandt, zal wellicht bij zijn bezoek aan Djakarta later-deze maand besprekingen voeren over Duitse wapenleveranties aan Indonesië, zo meldt het onafhankelijke dagblad Merdeka. Het blad wijst erop, dat hoewel Bonn de mogelijkheid van wapentransacties met Djakarta ontkend heeft, Djakarta dit nooit gedaan heeft. Merdeka citeert gezaghebbende functionarissen, die zeiden zeker te zijn van het feit dat Brandt zal spre ken over de levering van zware auto matische wapens aan het Indonesische leger. Momenteel is het leger vrijwel uit sluitend uitgerust met Russische wa pens uit de periode-Soekarno. Bij het bezoek van Brandt die 23 ja nuari in Djakarta wordt verwacht, zal ook de economische hulp van West- Duitsland aan Indonesië ter sprake ko men. Merdeka bericht dat na het bezoek van Brandt een Indonesische missie naar Bonn vertrekt voor overleg over de uitvoering van de gemaakte afspra ken. Het blad citeert functionarissen van Buitenlandse Zaken, die zouden heb ben gezegd „niet verbaasd te zullen zijn" als het komt tot Duitse wapen leveranties aan Indonesië. Zij wezen erop dat de positie van In donesië in Zuid-Oost-Azië steeds be langrijker wordt wat betreft het hand haven van de vrede in dit gebied. Ze ker wanneer de Engelse troepen wor den teruggetrokken uit Maleisië en Sin gapore en de Amerikanen vertrekken uit Vietnam en Okinawa. In december heeft de Westduitse chef-staf van het leger een bezoek aan Indonesië gebracht. Een woordvoerder van de Westduit se ambassade heeft later de berichten in Merdeka „volkomen speculatief" genoemd. MADRID De Spaanse regering heeft beslist dat voor radio en t.v. 65 procent van de lichte liedjes in het Spaans gezongen moeten worden. Het decreet, dat over 20 dagen van kracht wordt, eist verder dat 40 procent van de componisten Spaans of Zuidameri kaans moet zijn. Het decreet bepaalt verder dat de ra dio 10 procent van de zendtijd moet reserveren voor klassieke muziek en dat dagelijks één uur klassieke muziek tussen 15.00 en 24.00 uur moet worden uitgezonden. De Spaanse t.v. zal wekelijks zeven uur klassieke muziek moeten brengen. ZUIDWOLDE Een verkeersonge luk in Zuidwolde op de autoweg Hoo- geveen-Ommen heeft vanmorgen vroeg twee slachtoffers geëist. Een personenauto, bestuurd door de heer Schutte uit Dalfsen, botste in vol le vaart op een geparkeerde vrachtwa gen. De heer Schutte werd licht ge wond, de 58-jarige W. Roeberts uit Oud-, Leusden en de 61-jarige J. Groen uit Nieuw-Leusden kwamen om het leven. EDE Op de Apeldoornseweg on der Ede is gistermiddag een personen auto uit de bocht gevlogen. De wagen schoot van berm tot berm en kantel de. Een inzittende, de 25-jarige H. W. Hoebe uit Arnhem, werd uit de auto geslingerd. Hij bleek bij aankomst in het ziekenhuis te zijn overleden. BRUSSEL De Amerikaanse gene raal Horace M. Wade is benoemd tot stafchef van het hoofdkwartier der NAVO-strijdkrachten in Europa. Generaal Wade, die 52 jaar is, volgt op 1 februari a.s. in die functie gene raal Theodore W. Parker op. die met pensioen gaat. De nieuwe stafchef is op het ogenblik bevelhebber van de vierde tactische luchtmacht der gealli eerden. UTRECHT De Nederlandse Spoor wegen willen bij de bouw van een aan tal spoorwegstations nauw samenwer ken met grote levensmiddelenbedrijven (Simon de Wit, Albert Heijn, De Gruy- ter. Co-op). Tussen Beverwijk en Heemskerk zal de eerste spoorweghalte-nieuwe-stijl komen. Daar hebben de Nederlandse Spoorwegen een stuk grond gekocht, waarop Simon de Wit een supermarkt zal bouwen. Er komen ook nog enkele kleinere winkels in dit gebouwencomplex. Si mon de Wit zal voor de NS plaats- kaarten verkopen, zorgen voor een toe gang tot de perrons en voor een over kapping van één ervan. De perrons worden weer aangelegd door de Spoor wegen. De nieuwe stationa zijn zowel voor het levensmiddelenbedrijf als voor de Spoorwegen bijzonder aantrekkelijk. De NS hoeven niet te zorgen voor een stationsgebouw en de winkeliers kun nen de klanten voor de deur laten in- en uitstappen. De Nederlandse Spoorwegen zien MADRID Prinses Irene heeft maandag een onderhoud van een uur gehad met de apostolische nutius in Madrid, mgr. Dadaglio. Er is niet meegedeeld, waarover het gesprek ging, maar in politieke kringen neemt men aan, dat de ontmoeting verband hield met het lot van prins Carel Hu- go, de echtgenoot van de prinses die vorige maand uit Spanje werd gezet. Deskundigen verwachten niet dat het gesprek enige gevolgen zal hebben, ge zien de houding van niet-inmenging van de Pauselijke vertegenwoordigers. ALMELO De Almelose etherpira ten hebben woord gehouden. Toen een groot aantal van hen afgelopen donder dag tijdens een grootscheepse razzia van de Almelose politie het zwijgen werd opgelegd, beloofden zij het eer ste plaatje dat de lucht in zou gaan, op te dragen aan de politie en de PTT. In het weekeinde was het raak. „Oostvogel", een van de geheime zen ders die niet door de politie was opge rold, draaide het ene plaatje na het andere voor de deelnemers aan de grootste actie op dit gebied ooit in Ne derland gevoerd. Vooral de heer D. Neuteboom, chef opsporing bijzondere radiodienst bij de PTT, kreeg het zwaar te verduren. „Oostvogel" droeg de smartlap „Ik ben met jou niet getrouwd" aan hem op. Weliswaar sprak hij niet over de heer Noteboom, maar de bedoeling was duidelijk. VENLO/NEW YORK De Nederlandse en de Duitse politie maken grootscheeps jacht op enkele Amerikaanse oplichters. Zy zjjn betrokken geweest bjj de mil- joenenzwendel op het bureau ter bestrijding van de armoede en sociale achter stand in New York. Eén van hen is vrijdagmiddag gearresteerd toen hy by de bank van Haffmans en Steegh annex Amro Bank in Venlo een cheque van ruim 118.000 dollar (bjjna 425.000 gulden) wilde incasseren. Het was de kort geleden tot Amerikaan genatu raliseerde Duitser C. De Venlose politie kwam in actie nadat een bank in Zürich opdracht had gekregen het grote dollarbedrag over te maken naar Haffmans en Steegh. De Zwitserse bank vertrouwde de transacties niet. Het betrof ee nbankrekening die kort geleden was geopend door C. Pro for ma had deze een paar dollar op de re kening gestort. Plotseling kwamen rechtstreeks uit New York in drie da gen tijds grote bedragen op de reke ning binnen. Een zakelijke bestemming werd aan het geld niet gegeven. De order luidde slechts dat de tegenwaarde in Neder landse valuta tegen cheques en in con tanten moest worden overgeschreven naar de bank in Venlo. In overleg met de politie in Zürich werd Interpol gewaarschuwd. Het Ne derlandse bureau van Interpol in Den Haag kreeg het verzoek te laten na gaan door wie het geld in Venlo zou worden afgehaald. Sindsdien stond de Bank van Haffmans en Versteegh on der voortdurende politiecontrole. De politie arresteerde C. onopvallend bij een van de loketten. Bij het onderzoek naar de fraude bij het Bureau ter bestrijding van de armoede en de sociale achterstand in New York is onder andere het volgende aan het licht gekomen: Pogingen zijn gedaan om vier che ques, goed voor in totaal bijna vijf miljoen gulden uit het tegoed van het bureau over te schrijven op een ge heime bankrekening in Zwitserland. Twee vroegere functionarissen van het bureau en een man die er nog in functie is zouden fondsen hebben verduisterd. Een groepje medewerkers van het bureau, allen uit Durham, zou met computers hebben geknoeid om valse cheques in handen te krijgen. Een fiscale ambtenaar in New York onderschepte cheques van de federale overheid, zonder de echtheid ervan overigens te controleren, en stortte op die wijze bijna dertig mil joen gulden op de rekening van het Bureau tegen de armoede. Daarna ont trok hij geld aan de kas van het bu reau voor uitbetaling van overwerk zonder dat dit geld ooit werd verant woord. STOCKHOLM Een aantal jeugdige sociaal-democraten heeft gisteren bui ten het gebouw van het Zweedse parlement, waar de nieuwe zitting van de Riksdag (parlement) feestelijk werd ingeluid, gedemonstreerd tegen het koningschap. Zij voerden borden mee met opschrif ten als „een president op de troon - de kroonprins moet werken", „stuur de koning met pensioen", „koning schap nee, republiek ja", „het paleis voor het volk", „de kroonprins moet weg" en „zeg ja tegen de republiek". De troonrede was geschreven door de staatssecretaris van het bureau van de minister-president, het sociaal-de mocratische parlementslid Ingvar Carlsson, die de plechtigheid zelf nog nooit heeft bijgewoond. Het voornaamste is dat wij het ge sprek over de republiek levend hou den", zei Carlsson. „Of je de plech tigheid nu bijwoont of niet, is van minder belang". veel in deze nieuwe aanpak. Zij heb ben nog geen concrete plannen voor nieuwe spoorweghaltes annex winkel gebouwen, maar de kans is groot dat in de toekomst meer stations in sa menwerking met grote levensmidde lenbedrijven uit de grond worden ge stampt. LOS ANGELES Een Douglas DC-8 straalvliegtuig van de Scandinavische luchtvaartmaatschappij SAS is maan dagavond met 43 personen aan boord by de landing op de internationale luchthaven van Los Angeles tijdens een zware regenbui in de Grote Oceaan te recht gekomen. Tenminste drie van de 45 inzittenden kwamen om het leven. Drie uur na het ongeluk waren slechts 25 personen aan wal gebracht. Het toestel dreef in de oceaan. Vele overlevenden zijn gewond. De Douglas kwam 13 km buiten de kust in de golven terecht. Het toestel zonk niet en de overlevende passagiers en bemanningsleden kropen op de vleu gels. Kotters van de kustwacht, schepen van de reddingsmaatschappij, brand- weerboten en jachten haalden de inzit tenden van de vleugels af. Het vliegtuig had de verkeerstoren op de luchthaven 20 minuten tevoren meegedeeld, dat het moeilijkheden met het landingsgestel had. Plotseling ver dween het van de radarschermen. Het toestel had een vlucht over de Noordpool gemaakt van Kopenhagen naar Seattle en Los Angeles. Gezagvoerder vanhet vliegtuig was de in Zweden woonachtige Kenneth Da- vis. De verdere bemanning bestond ge heel uit Zweden en Denen. Het was het tweede ongeval van SAS In 1959 stortte een Caravelle van de maatschappij bij Ankara neer. Bij dat ongeluk kwam een 20-tal passagiers om het leven. Een functionaris van de Amerikaanse kustwacht heeft verklaard dat het een wonder is, dat het vlieg tuig is blijven drijven. De internationale luchthaven ligt ca. 25 km ten westen van het centrum van Los Angeles vlak bij de zee. De nationale luchtveiligheidsraad te Washington heeft tien man naar Los Angeles gezonden om een onderzoek naar het ongeluk in te stellen. PARIJS Luchtreizigers die op het vliegveld Le Bourget bij Parijs neerstrijken, kunnen zonder tussenkomst van wie dan ook en zonder al te veel moeite een kamer bespreken in een hotel in Parys. dat vyftien kilometer verderop ligt. In de aankomsthal van 't vlieg veld staat een groot bord, waarop de namen voorkomen van de hotels die hierop zijn aangesloten. Men behoeft slechts op een knop te drukken naast de naam van het ge wenste hotel en de telefoon op te nemen om zijn wensen te kunnen overbrengen aan de receptie van het hotel. Is het hotel vol, dan kan de re ceptionist de naam van het bord doen verdwijnen. Mocht hij dat vergeten, dan behoeft men slechts op de knop van een ander hotel te drukken om daar een onderkomen te vinden. Op die manier kan men zonder kos ten, zonder een voet te verzetten ne gentien hotels aflopen. GENèVE In Biafra en Nigeria is een ernstige mazelen-epidemie uitge broken, die voor de uitgehongerde be volking in Biafra en de door de rege ringstroepen bezette gebieden als zeer ernstig wordt beschouwd. Eind decem ber is het Rode Kruis men inentingen begonnen. In zes dagen tijd zijn 52.000 kinderen tussen een half en drie jaar ingeënt. In totaal hebben anderhalf miljoen kindemi dat nog nodig. LISSABON Een zwaar noodweer in Portugal heeft zondag aan neger mensen het leven gekost. Zes werklui, die bezig waren aan een dam in de sa menloop van de Taag en de Sever, werden door het water meegesleurd en verdronken. Drie zeelieden verdron ken bij Viana do Castelo nadat zij hun schip met een rubberbootje hadden verlaten. i VRIJ ZACHT t Boven de Britse eilanden bevindt zich een depressie, die nog maar weinig van plaats verandert en langzaam in betekenis afneemt. Rond dit lagedrukgebied trekken storingen van de oceaan naar Frankrijk en via Spanje naar het westelijk deel van de Middellandse Zee. In het komende etmaal zullen dergelijke randstoringen ook onze omgeving kunnen bereiken. Er worden daarom naast opklaringen ook enkele buien verwacht. Daarbij zullen de temperaturen overdag dezelfde zijn als vandaag of iets la ger worden. n\\>\vt\\\u\ututuu

De Vallei | 1969 | | pagina 1