DWS buitte veldoverwicht tegen Glasgow Rangers niet uit: 0-2 Matig spel van Nederlanders Prognose betaald voetbal Hoogoventoernooi leverde aantal opmerkelijke uitslagen op f777,77 Seven-Up Belg Ceulemans op openingsdag EK driebanden snel naar zege Post en Sercu eerste in Bremen Nederlandse meisjes wonnen in Parijs Ann Jones verslagen door Kerry Melville Europa Cup-voetbal OSIM VANDAAG TERUG VERWACHT Nederlandse ploeg voor WK ijshockey A ortnieuws Elly van den Brom tweede in Hamar UEFA-elftal verloor van Den Bosch ROEMENIË GELIJK TEGEN ENGELAND TOM OKKER ALS DERDE GEPLAATST Guillermo Echevarria stopt met zwemmen Jaarbeursavontuur lijkt uit te zijn Open kansen Plotseling Op zijn gemak Traag Nieuwe variatie .lest elke dorst het best! Ook tweede nul Geen beste indruk Minder moeite Suriname won van Denemarken Jürgen May mag weer op wedstrijden uitkomen Tennis Eigenlijk verdient iedereen die een Seven-Up prijs gewonnen heeft een foto - helaas is daar niet ge noeg ruimte voor. -Maar er zijn iedere maand nóg meer pryzen te winnen by Seven-Up. De volgende foto kén die van U zijn! Haal een deelnemerskaart in de winkel. DONDERDAG 16 JANUARI 1969 AMSTERDAM DWS kan het jaarbeursavontuur wel vergeten. In de derde ronde tegen Glasgow Rangers werd in het Olympisch Stadion, dat baadde in een zee van licht, de eerste wedstrijd met 02 verloren. Een teleurstellend resultaat. Zeker als men bedenkt, dat het Amsterdamse team in de eerste helft 40 minuten lang sterk in de aanval is geweest. Dat DWS in deze periode niet royaal afstand kon nemen, was beslist niet aan de bekende Schotse gierigheid te wijten. Integendeel, de Schotse verdediging moest wel royaal zijn met het wegge ven van kansen. Dat kwam voorname lijk door het goede spel van Rensen- brink. Jammer genoeg miste DWS een afwerker, want Seemann en vooral Geurtsen lieten de mooiste kansen lig gen. Eén doelpunt voor rust gescoord en een tweede treffer direct na de her vatting bezegelden toen snel het lot van DWS. DWS dat ervan overtuigd was met zeker twee doelpunten verschil te moe ten winnen om de return wedstrijd in Glasgow te kunnen overleven, schuw de de aanval niet. Seemann joeg al direct na de aftrap de bal langs het doel van jeugdinternational Martin. Nauwelijks twee minuten later glipte Rensebrink over links langs de Deen Johansen. Martin miste. Gelukkig voor de Schotten draaide de bal net uit de doelmond. Deze aanvalsstoten schonken DWS de overtuiging, dat het zeker niet kans loos was. Temeer daar de Amsterdam se verdediging na een vrij aarzelend begin steeds resoluter ging optreden. Alleen Henderson kwam tot een ge vaarlijk schot. De Schotten, die enigs zins geschrokken waren van het ge weld waarmee DWS aanviel, moesten terug. Rensenbrink vergde alle aandacht. Er kwamen harde tackles van de Schotse defensie, die DWS enkele vrije trappen opleverden. Uit één hiervan joeg Flinkevleugel de bal net over de lat. De mooiste kansen kwamen ech ter voor Geurtsen die eerst op een dieptepass doorliep, doelman Martin omspeelde en vervolgens voor een leeg doel nog naast schoot. Even later faal de hij opnieuw. Deze felle aanvallen beletten de Schotten hun normale spel te ontplooien. Het plaatsen werd on zuiver en de sporadische schoten wer den van veel te grote afstand, gelost om Jongbloed te verontrusten. Groot was de teleurstelling dan ook, toen de Rangers zeven minuten voor de rust plotseling de leiding namen. Een dieptepass van Henderson bereik te de op volle snelheid liggende Pers- son die de bal precies op het hoofd van Johnston mikte. Jongbloed was kansloos na diens felle kopstoot, 0-1. Zeven minuten na de rust aarzelde de Amsterdanse verdediging even bij een hoge voorzet van Penman. De bal kwam bij Henderson, die op zijn ge mak kon aanleggen: 0-2. DWS was aangeslagen. Gretig vielen de Schotten aan. Het was op dat mo ment de grote verdienste van doelman Jongbloed, dat de score niet omhoog vloog. Met een paar formidabele red dingen behoedde hij zijn ploeg voor een grotere achterstand. Langzaam, heel langzaam kwam het zelfvertrouwen bij DWS terug. De aan val kon evenwel bij lange na niet meer het peil van voor de rust bereiken, toen de Schotse defensie werd dol ge speeld. Rensenbrink, één oog in de Amster damse aanval, ondervond te weinig steun. Vooral van Geurtsen, die prak tisch geen bal goed afspeelde en boven dien veel te traag was. Dat Rensen brink toch nog met een fraaie kopstoot net iets te hoog gericht, de achterstand bijna tot 1-2 terugbracht, pleitte alleen maar voor zijn grote kwaliteiten. Toeschouwers: 15.000. Scheidsrechter: Loraux. DWS: Jongbloed; Flinkevleugel, Overweg, Soetekouw, Pijlman; Tam- minga, Dijkstra, Van der Vall; Geurt sen, Seemann, Rensenbrink. GLASGOW RANGERS: Martin; Jo hansen, Greig, McKinnon, Marthieson; Penman, Watson; Henderson, Stein, Johnston en Persson. PARIJS Betty Stöve heeft woens dag in de kwart-finales van de interna tionale tenniskampioenschappen van Parijs op overdekte banen voor een ver rassing gezorgd. Het Nederlandse meis je schakelde de Franse topspeelster Ro sa Maria Darmon uit met 6-3, 6-2. Ju dith Salomé won voorts met 9-7, 2-6, 6-2 van de Frangaise Lieffirg. Samen met de Belgische Ingrid Loeys bereikte Betty Stöve de halve eindstrij den van het dubbelspel door een over winning op de Franse meisjes Berson en Niox. De cijfers waren 6-2, 6-2. EREDIVISIE NEC - Fort./Sittardia1 Ajax - Sparta3 DOS - NAC3 0 Volendam - Go Ahead2 Telstar - ADO2 FC Twente - AZ '671 0 Feyenoord - PSV3 0 MW - DWS3 EERSTE DIVISIE 0 Willem II - RCH2 0 Blauw Wit - DFC3 Eindhoven - Vitesse2 Helmond Sport - Heracles1 0 SC Cam buur - FC Den Bosch3 0 Veendam - SW3 Wageningen - Haarlem2 RBC - Elinkwijk2 HVC - De Volewijckers1 TWEEDE DIVISIE Baronie - Fortuna VI2 Roda JC - Excelsior3 ZFC - NOAD1 EDO - PEC1 Hermes DVS - SC Drente3 AGOW - Heerenveen3 Zwolse Boys - SC Gooiland1 Graafschap - Velox1 FC VW - Limburgia2 De wedstrijden met ervoor komen voor op het totoformulier voor zondag a.s. Een van de vele aanvallen van D.W.S., die op niets uitliepen. V.l.n.r.: MacKinnon, Dijkstra, Mathieson en de Schotse doelman Martin. SYDNEY De Britse profspeelster Ann Jones heeft donderdag in Sydney bij de tenniskampioenschappen van Nieuw-Zuid-Wales een verrassende ne derlaag geleden tegen de 21-jarige Australische Kerry Melville. Ann Jones, die als derde was geplaatst, verloor in de kwartfinales met 5-7, 6-4, 8-6. De als eerste geplaatste Billie Jean King en de als tweede geplaatste Margaret Court hadden geen moeite de halve finales te bereiken. Als vierde drong tot de halve eind strijden de Amerikaanse Rosemary Ca sals door. Wimbledonkampioen Rod Laver heeft tijdens de kampioenschappen de halve finales herenenkelspel bereikt. Laver versloeg in de kwarteindstrijden de Brit Roger Taylor met 5-7, 8-6, 6-2, 6-3. De overige voornaamste uitslagen van woensdag luiden: damesdubbelspel: kwartfinales: Billie Jean King/Rosemary Casals (VSt) - Dening/Marsh (Aust.) 6-2, 6-1; Ann Jones/Frangoise Durr (GBr/Fra) - Gail Sherriff/Lesley Hunt (Aust) 6-4, 6-4. Damesenkelspel: kwartfinales Margaret Court (Aust) - Lesley Bow- rey (Austr) 6-1, 6-1; Billie Jean King (VSt) - Judy Tegart (Aust) 6-3, 6-2; Rosemtr- Casals (VSt) - Karen Krant- zcke (Aust) 6-2, 6-4; Kerry Melville (Aust) - Ann Jones (GBr) 5-7, 6-4, 8-6. De eerste ontmoeting tussen het Schotse Dunfirmline en het Engelse West Brom witch in de kwartfinales van het toernooi om de Europa Cup voor bekerwinnaars is geëindigd in een doel puntloos gelijk spel. De wedstrijd werd gespeeld in Dunfirmline. In het Europese voetbaltoernooi voor jaarbeurssteden heeft het West- duitse Hamburger SV de kwartfinales bereikt. Gisteravond verloor het in Edinburgh weliswaar met 2-1 van het Schotse Hibernian, maar de Westduit sers hadden de eerste ontmoeting met met 1-0 gewonnen. Het doelpunt dat HSV scoorde in de uit-wedstrijd gaf daardoor de doorslag. Ook voor Newcastle leverden de in de uit-wedstrijd gescoorde doelpunten een plaats op in de kwartfinales van het toernooi voor jaarbeurssteden. Na een nederlaag tegen Saragossa met 3-2 in Spanje zegevierde het gisteren op eigen terrein met 2-1. ZWOLLE De Zuidslavische voet balinternational Ivica Osim wordt van daag op Schiphol verwacht Voorzitter Van Nek van de tweede-divisieclub Zwolse Boys deelde dat gisteren mee na zijn terugkeer uit Zuid-Slavië. Van Nek zou op het bureau van de Zuidsla vische voetbalbond de transfer van Osim hebben geregeld. „De zaak is nu in kannen en krui ken", aldus Van Nek. „Ze hebben me beloofd dat ze de papieren zo snel mo gelijk naar de KNVB zullen sturen. Het lijkt me dat Osim zondag kan spe len". DEN HAAG Het Nederlandse ijs- hockeyteam, dat van 2 februari - 2 maart zal deelnemen in het Zuidslavi sche Skolpje, zal deelnemen in de C- groep van het toernooi om de wereldti tel, bestaat uit: Doel verdedigers: Van den, Boogaard en, De Wit. Verdediging: Kleyn, Roomer, Van Dommelen en Van Dun. Voorhoe de: Ooms, Bakker, Simons, Gentis, Bles, Christiaans, De Groot en Koekoek. Trainer-coach is Naylor. WIJK AAN ZEE Wat dit Hoog oventoernooi moet worden weet geen sterveling. Eergisteren vielen er in de grootmeestergroep liefst zeven beslis singen, gisteren bij het afbreken van de drie partijen uit de tweede ron de waren er reeds vijf „doelpun ten" gescoord. Zijn we getuige van schoolschaak waar de koningen sneuvelen als tinnen soldaatjes of is er een grootmeestergroep aan het werk met louter top-kenners? Natuurlijk het laatste, hoezeer de re sultaten ook een „verkeerde" indruk wekken. Het veld van reuzen bestaat vrijwel alleen uit vechters, en dank zij die constellatie een compliment aan de plaatsingscommissie van het toernooi wordt er messcherp gespeeld. Dat er dan van loterij sprake is diene men niet te veronderstellen, doch reeds het durven aanvaarden van onzekere fac toren teneinde te winnen is een gro te daad. De markantste uitslag was in eerste instantie de zege van de Amerikaan Benkoe op tank Geiler. Benkoe, die over de gang van zaken in de eerste ronde ach en wee klaagde hij was door vrouwe fortuna schandelijk on derbetaald putte uit alle reserves om in elk geval het initiatief te be machtigen. Dat gelukte deze crack, die in het verleden al tweemaal een kandidatentoernooi heeft gespeeld, perfect. Er werd aanvankelijk afge broken, doch toen Geiler de positie doorlichtte zag hij van verder verzet af. Held nummer twee was Olafsson, die nog wel met zwart Portisch tot overgave dwong. De IJslander, die we maar schaars op het continent zien omdat zijn advocatenpraktijk hem sterk in beslag blijkt te nemen, be proefde een nieuwe variatie... dat hoorde hij althans na afloop van zijn opponent, die meende verrast te wor den door een geraffineerde huis-analy se. De positie werd uiterst moeilijk hanteerbaar, de spelers verslonden tijd. ADVERTENTIE Dit 18 Mevrouw T. Mulder, Warnsveldseweg 23,, Zutphen, één van de 400 Seven-Up geld prijs-winnaars in de maand de cember. ZIJ won Langzaam maar zeker tekenden ach voor Portisch sombere contouren af. De taxatie, die tot Olafssons „nieuw tje" aanleiding was geweest bleek tot verbetering van de bestaande theorie te hebben geleid. Tegen het einde van de vijf uur werd er zeer snel gespeeld, Olafsson won verdiend. Hij heeft niu 2 uit 2, ttrwijl Portisch, kandidatentoer- nooispelpr met 0 uit 2, vrijwel alle hope kan laten varen. Kavalek boekte eveneens zijn twee de nul in successie, nog wel met wit contra de Zuidslaaf Ostoijc. Het betrof een aantrekkelijke combinatiepartij, die abrupt eindigde toen wit een fout beging. Op dat ogenblik was de toe stand onoverzichtelijk. Langeweg deed het (te) mat tegen Donner, die de opening won, het mid denspel actief kon spelen en vervol gens de puntjes precies op de i's ver mocht te plaatsen. Dat Keres in een Spaanse partij te gen Van Scheltinga won bleek minder vanzelfsprekend dan „men" voor de ronde achteloos meende te mogen pro feteren. De Est kwam doodvermoeid de perskamer binnen, zoveel weer stand had hij moeten slopen. Uitslagen Doda Lombardy, Ciric Medina en Botwinnik Ree gingen een twee de zitting in. De uitslagen van de partijen die giste ren zijn gespeeld voor de tweede ronde luiden: Grootmeestergroep: Doda (Polen) Lombardy (VS) V»Vt, Portisch (Hong.) Olafsson (IJsland) 01, Kavalek (Tsj) Ostojic (Z.-Sl.) 01, Botwinnik (Rusl.) —Ree (Ned.) 10, Langeweg (Ned.)— Donner (Ned.) 0—1, Keres (Rusl.)Van Scheltinga (Ned.) 1—4; Ciric (Z.-Sl.)— Medina (Sp.) tyt—Vt, Benkoe (VS)Gel- Ier (Rusl.) 10. De stand na de tweede ronde luidt: 1. Olafsson en Botwinnik beiden 2 pnt., 3. Donner, Keres, Lombardy, Doda en Ci ric, allen I1/* pnt., 8. Benkoe, Ostojic, Langeweg en Geiler 1 pnt, 12. Medina V* pnt., 13. Van Scheltinga, Ree, Kava lek en Portisch, allen 0 pnt. De uitslagen van de partijen gespeeld voor de tweede ronde van de meester greep luiden: Kramer (Ned.)Jongsmd (Ned.) 10, Scholl (Ned.)Bredewout DEN HAAG Raymond Ceulemans slijpt allang geen diamanten meer, maar de ronde Belg heeft het zuivere oog en de precisie van zijn oude vak wel mee de biljartarena in gebracht. Dat bleek ook woensdag op de openingsdag van het Europees kampioenschap drie banden. In de tot een magnifieke biljartzaal omgetoverde sporthal aan de Haagse Steenwijklaan gaf de Vlaming tegen de Duitser Dieter Haring een 70 minuten durende demonstratie, waarin de ene op lossing van de in het driebandenspel vaak voorkomende problemen nog vernuf tiger was dan de andere. Slechts 38 beurten had Ceulemans nodig om de 60 ca ramboles bijeen te stoten. Zijn produktie steunde vooral op drie magnifieke series van zeven caramboles. Haring, die in zijn tweede partij tegen de jonge Deen Thoegersen bewees het driebandenspel toch ook goed te beheersen, stond enkele malen in stille bewon dering naar de Belgische grootmeester te kijken. Toen Ceulemans de partij be ëindigde had de Westberlijner het schamele totaal van dertien Johann Scherz, die met de Frans man Jean Marty gerekend wordt tot de grootste concurrenten van Ceule mans, maakte in zijn openingspartij tegen Jacques Blanc (Zwits) geen bes te indruk. De Oostenrijker begon uit stekend want na tien beurten speelde hij met een gemiddelde van anderhalf. Na de dertigste beurt stokte de pro duktie ineens en Blanc, die zeer zwak begonnen was slaagde er toen in wat dichter bij te komen (24-17). De lange Zwitser ging steeds beter spelen en dank zij een serie van zes kon hij zelfs de leiding nemen. Scherz ging steeds somberder kijken, gebaarde dat het licht hem uiet beviel en zwoegde moei zaam voort. Hij kwam weer voor maar in de zestigste beurt was Blanc op nieuw langszij: 48-48. Pas in de zeven tigste beurt viel de beslissing toen Scherz met een serie van drie afstand nam en Blanc alle illusies ontnam. Rini van Bracht, met zijn 21 jaar de jongste deelneme: van het toernooi, bood op de middelste tafel in Den Haag worden op drie biljarts tegelijk gespeeld de Belgische kampioen Laurant Boulanger zeer lang tegen stand. De hoogblonde Brabander keek halverwege de partij tegen een schijn bare hopeloze achterstand aan: 26-39, werkte die voor een aanzienlijk gedeel te weg maar noest toch buigen voor de routine van de Belg. t De tweede Nederlander, nationaal kampioen Jan Doggen, slaakte na zijn partij tegen de Portugees Vinagre een diepe zucht. „Eindelijk. Die man speelt alleen maar carotte. Wanneer je dan een bal mist. raak je heel je zelfver trouwen kwijt". De Brabander ver- baarde daarmee zijn slechte start, die in totaal vergd. liefst 84 beurten had ge- Riny van Bracht, die in dit toernooi internationaal debuteert, had met Vi nagre, die Doggen zoveel last had be zorgd, opmerkelijk minder moeite. Toch bleken de zenuwen bij de Waal- wijker nog een grote rol te spelen. Met kleine doch nuttige series behaalde Raymond Ceulemans (België) Dieter Haring (West-Duitsland) Rini van Bracht (Nederland) Laurent Boulanger (België) Johann Scherz (Oostenrijk) Jacques Blanc (Zwitserland) Rurt Thoegersen (Denemarken) Dieter Haring (West-Duitsland) Jean Marty (Frankrijk) Avelino Rico (Spanje) Jan Doggen (Nederland) Antonio Vinagre (Portugal) TWEEDE RONDE: hij zijn eerste overwinning in dit toer nooi met een gemiddelde, dat slechts een fractie onder de 1000 lag. Superkadrist Marty, die na zijn prof- periode nu voor het eerst als amateur in het Europees kampioenschap drie banden uitkomt, bevocht in de avond uren zijn tweede overwinning. In te genstelling tot zijn partij tegen de Spanjaard Rico. die hij 's middags in 64 beurten versloeg, ging hij in de avonduren tegen Blanc heel wat moei zamer. Het zag er in de beginfase niet naar uit dat de Parijzenaar 75 beurten nodig zou hebben om de Zwit ser te verslaan. Marty stond na 20 beurten mede dank zij een reeks van zeven, op 25, maar daarna ging het een stuk moeilijker. Ook de Deen Toe- gersen speelde in de tweede ronde te gen Rico niet best. De 22-jarige Deen kwam op een gegeven moment zelfs ver achter (31-39), maar toen hij in de 56e beurt acht prachtige carambo les maakte, keerden de kansen. Rini van Bracht, die op de openings dag met drie partijen wel voor een zware vuurproef stond, ging tegen Ray mond Ceulemans uiteraaid kans loos ten c.ider. EERSTE RONDE: 60 13 51 60 60 52 60 44 60 43 60 47 Van Bracht 60 61 4 0.983 Vinagre 43 61 6 0.704 Thoegersen 60 80 8 0.750 Rico 56 80 5 0.700 Marty 60 75 7 0.800 Blanc 50 75 5 0.666 Boulanger 60 49 6 1.224 Haring 40 49 5 0.816 Van Bracht 37 39 6 0.948 Ceulemans 60 39 9 1.538 38 7 1.578 38 1 0.342 66 4 0.772 66 6 0.909 73 7 0.821 73 6 0.712 61 9 0.983 61 7 0.721 64 9 0.937 64 4 0.671 84 7 0.714 84 4 0.599 49 59 4 0.830 60 59 5 1.016 Doggen Scherz De stand na de eerste dag is: 1. Ceulemans 2 1 120 77 9 1.558 2. Boulanger 4 120 115 6 1.043 3. Scherz O 4 120 132 7 0.909 4. Marty 120 139 9 0.863 5. Thoegers< 120 141 9 0.851 6. Doggen 109 143 7 0.762 7. Van Br; 148 166 0.891 8. Blanco 102 148 i 0.689 9. Rico 99 144 5 0.686 10. Vinagre 2 0 90 145 6 0.620 11. Haring 3 0 97 148 7 0.656 HAMAR Elly van den Brom is gisteren, tijdens internationale schaats wedstrijden in Hamar, als tweede ge ëindigd op de 500 meter dames. De Amsterdamse liet een tijd noteren van 46,3 seconden, haar beste prestatie van dit seizoen. Eerste werd de Noorse Sig- rid Sundby, die eentiende seconde snel ler was. Ans Schut legde beslag op de vierde plaats vóór Willy Burgmeyer. Op dezelfde baan werd de landen- wedstrijd Noorwegen-Zweden voor sprinters gehouden. De Noor Johan Lind won de 500 meter in 40.6 seconden, voor zijn landgenoten Fornaess en Bjoe- rang, die beiden 40.9 lieten afdrukken. Noorwegen behaalde op deze afstand 84 punten en Zweden 52. De totaal stand kwam daardoor op 244-164 in Noors voordeel. De uitslagen waren: Dames: 500 meter: 1. Sigrid Sundby (Noorw) 46,3; 2. Elly van den Brom (Ned) 46,3; 3. Kirsti Biermann (Noorw) 46,9; 4. Ans Schut (Ned) 47,0; 5. Willy Burg meyer (Ned) 47,6; 7. Carry Geyssen (Ned) 47,8; 10. Rieneke Demming (Ned) 49,4. PARAMARIBO Het Surinaamse voetbalelftal heeft woensdag in Para maribo met 2-1 van Denemarken ge wonnen. De ruststand van deze vriend schappelijke wedstrijd was 1-1. De De nen waren sneller en vaak technisch beter, maar het enthousiasme van de Surinamers vormde een goed tegen wicht, zodat de krachten elkaar niet veel ontliepen. Het veld van het Suriname-stadion (met 4.000 toeschouwers matig bezet) was moeilijk bespeelbaar door zware regenval. In de 33e minuut nam Denemarken de leiding door een kopbal van Munk Jensen uit een voorzet van Praest. En kele minuten later maakte de na een half uur ingevallen Purperhart uit een vrije schop gelijk (1-1). Na de pauze ging Suriname in de aanval en dat resulteerde al in de 52e minuut in de beslissende treffer. Va nenburg gaf doelman Engedahl geen kans. In de resterende tijd probeerden de Denen uit alle macht gelijk te ma ken maar doelman Blijd en de Suri naamse achterhoede konden dit voor komen. Bovendien nam de Antilliaanse scheidsrechter Martis vaak ongelukki ge beslissingen waardoor de Denen zich lieten beïnvloeden. DEN BOSCH Het UEFA-elftal speelde gisteravond een oefenwedstrijd tegen FC Den Bosch. In de eerste helft liet de voetbaljeugd behoor lijk voetbal zien, waarbij de aanvallers veel schoten. Na de rust, die met een voorsprong van 42 voor Den Bosch inging, kwamen zij echter conditie te kort. De eindstand werd 72 na doelpun ten voor Den Bosch van Koningstein (3), Hoefs (2), Ad Graauman en De Ridder en tegenpunten van Korevaer (ADO) en Van de Torren (Feyenoord). 0.656 Er waren 2.0000 toeschouwers. (Ned.) 10, Honfi (Hong.)Kozma len) 10, Sandor (Hong.)-Krabbe (Neu.; Vt—V«, Ujtelki (Z.-Sl.)-Westerinen (Fin land) 01, Ciocaltea (Roem.)Gaprin- dasvili (Rusland) 10, Kurajica (Z.-SL) Cortlever (Ned.) 10, Hartoch (Ned.) Bednarski (Polen) VtVt. Stand: 1. Kurajica, Westerinen en Honfi, allen 2 pnt, 4. Kramer, Scholl en Ciocaltea, allen lVt pnt, 7. Hartoch 1 pnt, 8. Sandor, Bednarski, Cortlever, Gaprindasvili, Ujtelki, Krabbe, Kozma, Bredewout, allen 0 pnt. Uit de tweede ronde: Wit: L. Portisch. Zwart: F. Olafsson. Nimzo-Indisch. 1. d2d4, Pg8—f6 2. c2—c4, e7—e6. 3. Pbl—c3, Lf8b4 4. e2—e3, c7—c5 5. Lfl d3 0—0. 6. Pgl—f3, d7d5 7. 0—0, döx c4, 8. Ld3xc4, PbO—c6, 0. a2—a3, Lb4— a5, 10. Ddld3, a7—a6, 11. Tfl—dl,b7— b5, 12. Lc4a2, La5—b6, 13. Dd3—cl, c5c4, 14. Pc3e2, DdÖ—c7, 15. Pe2— g3, Lo8—b7, 16. Lel—d2, Ta8—d8, 17. Talal, e6e5 18. d4xe5, Pc6xe5, 19. Pf3xe5, Dc7xe5. 20. Ld2—c3, De5—e6, 21. La2bl, g7g6, 22. Dc2—e2, h7—h5, 23. Lc3xf6, De6xf6. 24. Lbl—e4, Lb7—c8, 25. Le4—f3, Df6—e5, 26. De2—c2, Td8x dit, 27. Tclxdl, Tf8d8, 28. Tdlxd8f, Lb6xd8. 29. Pg3—e2, Lc8—f5. 30. Dc2— d2, Ld8c7, 31. g2—g3, Lf5-d3, 32. Pe2 —f4, Ld3—f5, 33. Pf4—d5, Lc7—d6, 34. Dd2a5, Ld6—f8, 35> Da5—d8, Kg8— g7, 38. Pd5c7, Lf8e7, Dd8—b8, Kg7 h6, 38. Pc7xa6, De5xb8, 39. Pa6xb8, Le7—f6, 40. Lf3—c6, Lf6xb2. 41. Lc6xd5, c4c3. Wit geeft op. BREMEN Peter Post heeft met zijn Belgische koppelgenoot Patrick Sercu de zesdaagse van Bremen ge wonnen. Het is de 46e overwinning van de Nederlandse zesdaagsekoning. Sercu behaalde zijn twaalfde zege. De eindstand van de zesdaagse van Bremen, die woensdagavond ten einde ging, luidt: 1. Post-Sercu (Nederland-België) 471 punten; 2. Kemper Oldenburg (West- Duitsland) 463; 3. Lykke Eugen (Denemarken) 212. Op een ronde: 4. Rudolph Pfenninger (West- Duitsland-Zwitserland) 301; 5. Schulze Wolfshohl (W. Duitsland) 267; 6. Renz Fritz (W. Did) 216. Op twee ronden: 7. Boelke Peffgen (W. Did) 149. Op 22 ronden: 8. Roggendorf Rancati (W. Did/ Italië) 114 Op 24 ronden: 9. Seeuws De Wit (Belg/ Ned) 192. LONDEN Het Roemeense voetbal- elftal heeft woensdag op Wembley ge lijk gespeeld met 1-1 tegen wereldkam pioen Engeland. Bij de rust leidden de Engelsen met 1-0. Het was een matige wedstrijd, die voor 80.000 toeschouwers werd gespeeld. Jacky Charlton gaf de wereldkampioe nen na een klejn half uur door een kop bal de leiding! Dezelfde speler veroor zaakte een kwartier voor het einde een strafschop, waaruit de Roemenen de gelijkmaker scoorden. Dumitrach maak te geen fout: 1-1. Stromende regen maakte in de slotfase het spelen bijna onmogelijk. BRISBANE Tom Okker is voor het herenenkelspel van de open Austra lische tenniskampioenschappen, dit maandag in Brisbane beginnen, als der de geplaatst achter Wimbledonkampi oen Rod Laver en Ken Rosewall. Bij dt dames wordt de pdaatsingslijst aange voerd door Wimbledonkampioene Billie Jean King. De plaatsingen luiden: Heren-enkelspel: 1. Rod Laver (Aus.) 2. Ken Rosewall (Aus), 3. Tom Okker (Ned), 4. Tony Roche (Aus), 5. John Newcombe (Aus), 6. Pancho Gonzales (VS), 7. Fred Stolle (Aus), 8. Marty Riessen (VS), 9. Andres Gimeno (Sp), 10. Bill Bowrey (Aus), 11. Roy Emer son (Aus), 12. Ray Ruffels (Aus), 13. Earl Buchholz (VS), 14. Mal Anderson (Aus), 15. Roger Taylor (GB), 16. Al lan Stone (Aus). Dames-enkelspel: 1. Billie Jean King (VS), 2. Margaret Court (Aus), 3. Ann Jones (GB), 4. Kerry Melville (Aus), 5. Rosemary Casals (VS), 6. Karen Krantzcke (Aus), Y. Lesley Hunt (Aus), 8. Judy Tegart (Aus), 9. Lesley Bow rey (Aus.), 10. Frangoise Dürr (Fr.). MEXICO CITY De Mexicaanst zwemmer Guillermo Echevarria, oud- wereldrecordhouder op de 1500 meter vrije slag, heeft besloten niet meer in wedstrijden uit te komen. De 22-jarige Echevarria moest tij dens de Spelen van Mexico voor een gouden medaille zorgen maar slaagde daarin niet. Hij kreeg toen hevige kri tiek te incasseren. Met hem namen ook de zwemster Lidia Ramirez en vijf andere leden van de nationale ploeg dezelfde beslis sing te weten Rafael Hernandez, Salva dor Ruiz, Gabriel, Altamirano, Luis Acosta en Eduardo Moreno. HANAU De 26-jarige Jürgen May, die na zijn vlucht van Oost- naar West- Duitsland in juli 1967 door de interna tionale atletiek unie tot 19 januari van dit jaar werd geschorst, staat voor zijn rentree. May, die nog altijd (met Franz Josef Kemper) het wereldrecord over de 1000 meter in zijn bezit heeft (2.16.2), reist maandag met Walter Adams, Günther Spielvogel en Heide Rosendahl naar de Verenigde Staten, waar hij aan wedstrijden in Los An geles en New York mee zal doen.

De Vallei | 1969 | | pagina 11