DIRIGENT FRITS KNOL VERVING PAUL HUPPERTS Italiaanse dynamiek en 'n „Russische les" tijdens U.S.O.-concert Belangstelling dit jaar zeer matig KERKDIENSTEN yL VUILNISAUTO MET GROTE CAPACITEIT VAN DER KOLK VEENENDAAL N.V. Beter diaconaal jaar dan dienstplicht voor meisjes Inwonertal steeg l>oven de 2500 HORLOGERIE \y VAN MANEN Imkers gaan vergaderen Afscheid Bedankt Epidemie Y er meer der ing Op en Deur Wennen Gemeenteavond Enquête VAN WOUT BLAUWKOUS Voor hulp in tehuizen Permanent FORD-show in showroom VRIJDAG 17 JANUARI 1969 Het bestuur van onze gemeente heeft aan degenen die haar beroepshalve ter zijde staan opdracht gegeven om een nota samen te stellen over de voorlich ting aan haar inboorlingen. Ik acht dat geen overbodigheid. We zijn er tenslot te allemaal bij betrokken. Eén keer in de vier jaar krijgen we de gelegenheid om in het diepste geheim achter een stoffig schotje met behulp van een aan een touwtje verankerd timmersmans- potlood een hokje rood te kleuren. En daarmee hebben wij onze bijdrage aan de democratie geleverd. We hebben een raadslid in één van die stemmig- blauw beklede zetels gewerkt of we grijpen er net naast omdat onze favo riet de vereiste kiesdeler niet haalt. Voor het overige moeten we maar afwachten wat het door ons gekozen gezelschap in de komende vier jaar uit- stukt. We staan er verder buiten. Zelfs bij het uitdelen van de wethouderszetels komen we niet aan bod. Die moeten we in goed vertrouwen laten uitzoeken door het aantal raadsleden dat van ons pot lood afhankelijk is. Om van de burgemeester maar hele maal niet te spreken, want over diens benoeming heeft geen sterveling van onze goede gemeenschap iets te zeg gen. Ik heb wel eens horen leuteren dat er met het uitzenden van deputaties naar Den Haag op dit punt iets te be reiken valt, maar ik geloof toch niet dat iemand ooit achter het fijne van een dergelijke benoeming heeft geke ken. Een burgemeestersbenoeming speelt zich via enkele gezaghebbende kanalen af tot uiteindelijk het noten ten bureau van de minister van Bin nenlandse Zaken wordt bereikt en deze excellente autoriteit heeft het voor het „ja" of „nee" zeggen. Alles dan onder voorbehoud over het verkrijgen van een handtekening van onze Vorstin on der het papier waarop de aanstelling is beschreven. En daarmee is de zaak bekeken. Maar.... heeft ons gemeentebestuur nu gezegd, daarmee is in feite de de mocratie niet gemaakt. Wij dienen er stuk voor stuk in de vier jaar die lig gen tussen het rode potlood en de stem bus bij betrokken te blijven. We moe ten meeleven met de dingen die onze bestuursgezelschappen in die tussenlig gende vier jaar uithalen. Een gezond standpunt, dacht ik. Maar over het geheel genomen inte resseert het ons geen barst. Enkele on derbezette genoot schap j es, die zich kiesverenigingen noemen daargelaten, gaan we nooit om de tafel zitten om de tanden 'es gevoelig in het beleid van de gemeentebestuurders te zetten. In een aantal gemeenten heeft men dit gebrek aan belangstelling--en ook begrip voor dé zaken die ineén ge meente gaan omstaan trachten op te vullen door de burgers van "tijd tot' tijd wat op de hoogte te houden. ïn een kleine gemeente gebeurt dat via een blaadje dat periodiek verschijnt en waarin men kan lezen wat men op het gemeentehuis kwijt wil. Ik heb eens met mijn Driek een nog net aan een grenswijziging ontstapt dorpje gelogeerd, waar men via een gestencild blaadje het een en ander uit de gemeentekeuken in de huiskamers serveerde. Het geheel had niet veel om het lijf. Er stond in te lezen dat het tijd werd om een reispapier te bestellen wilde men niet met z'n vakantieplan ning in de knoei raken, wanneer de burgemeester spreekuur hield en naam en adres van de gemeentewerkman bij wie men kosteloos rattenvergif kon ver krijgen. Verder was het blaadje volgeschre ven met een mij té objectief en zoute loos raadsverslag, waar volgens mijn gastheer achter stak, dat één van de gemeenteraadsleden het verslag in de plaatselijke nieuwsflodder verzorgde en volgens het gemeentebestuur té veel op zichzelf aanschreef. Ik kan me niet voorstellen, dat ons gemeentebestuur een dergelijk soort voorlichting op het oog heeft. De bur gemeester heeft het zelf gezegd: „Voor lichting door de gemeente is noodzake lijk, zolang de democratie niet wordt beleefd". Met andere woorden, dat wij burgers, onze nietedelachtbare neus te weinig in gemeentezaken steken en ons er niet bij betrokken voelen. Tenminste, zolang het ons zelf niet aangaat. Het is maar een klein voorbeeldje maar niettemin van enig belang. Buur Bram had onlangs op een mistige za terdagmorgen wat beunhazen gemobi liseerd om zijn ouderwetse in drie stuk ken versnipperde glasgevel te laten ver vangen door één grote ruit, waardoor naar zijn mening het pand zowel van buiten als van binnenuit in aanzien steeg. De eerstvolgende maandagmorgen had hij al een persoon gehuld in een leren jas aan de bel, die hem namens het plaatselijke bestuursapparaat kwam mededelen, dat de hele zaak weer in de oude toestand moest wor den teruggebracht. Hij had met zijn daad buiten het potje geplast waarin de betreffende verordening was samen- gegoten. Bram verkeerde in een duvel se staat. Goed, hij geniet nog steeds van het uitzicht door zijn grote spiegelruit, maar desondanks gaat ie al weken met het verhaal van de man in de leren jas de boer op. Het is maar een kleinigheid, maar het werkt averechts aan de gedachte over de „public relations" die ons ge meentebestuur in gedachten heeft. Ik acht het merendeel van de ambtenaren wel geschikt om te zeggen wat wel en niet mag, maar het zo te zeggen dat het gemeentebestuur in aanzien stijgt is on eindig veel moeilijker. Wout Blauwkous VEENENDAAL Het Utrechts Symfonie Orkest heeft het gisteravond in 't Verenigingsgebouw zonder zijn dirigent Paul Hupperts moeten stellen. De rondwarende griep had ook hem tot haar slachtoffers gemaakt. De assistent dirigent van het USO, Frits Knol had de ondankbare taak hem plotseling te moeten vervangen, maar kon de toehoorders ondanks alles een ongewijzigd programma presenteren, waardoor "t niet overbekende vioolconcert van Chat- sjatoerian toch zijn uitvoering kreeg. Iets waar we enorm blij mee waren, want zo bleef hét Oosteuropese gedeelte van dit concert volledig behouden. De ouverture „Roeslan en Loedmilla" van Michael Iwanowitsj Glinka, gecom poneerd in 1842 was een pittig openingsstuk, waarmee Frits Knol wei nig moeite had. De inleiding tot een sprookjesopera ligt goed in het gehoor. Het is als 't ware een voorstellen van de orkestbezetting, waarbij iedere groep instrumenten haar beurt krijgt om het vrolijke thema de toehoorders in te prenten. Duidelijk zijn in deze ouver ture elementen uit de Russische volks muziek te herkennen. Vergeleken bij het hiernavolgendè vioolconcert van Chatsjatoerian \yas de ze inleiding „Russisch voor beginners Hét vioolconcert werd precies 10Ó jaar later gecomponeerd en veronderstelt door zijn „moderne" klanken bij de luisteraars het predikaat „gevorder- dern". Chatsjatoerian is een in Ruland veelgeprezen componist die talrijke marsen en enige symfonieën op zijn naam heeft staan, eer beknd is de sabeldans uit het ballet „Gajanee". Het vioolconcert dat gisteravond werd vertolkt, is vooral bekend en populair geworden door de vele uitvoeringen die de violist David Oistrach*er van gege ven heeft. Het stuk toont een enorme rijkdom aan, op de folklore geïnspireerde, Sla vische melodiek. Verrassend zijn de overvangen en klankencombinaties. De solist van deze avond. Jaroslav Ros- majzl (sinds 1967 woonachtig in ons land en eerste violist van het USO) 'toonde in'dit'concert al zijn virtuositeit en bracht vooral in het rustige Andan te sostenuto de Slavische melancholiek prachtig tot leven. Zijn Tsjechiche af komst zal daar niet vreemd aan zijn. Helaas werd in het eerste deel de so- VEENENDAAL Ned. Herv. kerk Oude kerk, 9.30 'u.: ds. Langerak, 17.00 u. ds. Wisgerhof. Julianakerk, 9.30 u.: Kand. Westland uit Huizen, 17.00 u.: ds. Van Assenbergh. Vredeskerk, 9.00 u. en 10.30 u. ds. Jon- gerden, 17.00 u. ds. Langerak. Sionskerk, 9.30 u. ds. Van Assenbergh, 17.00 u. kand. Vreekamp uit Houten. Poortkerk, 10.30 u. ds. Wisgerhof, 18.30 u. ds. Van de Krift. Bejaardencentrum, 9.00 u. ds. Wisgerhof Veeneind, 15.00 u. ds. Van de Haar uit Achterberg; woensdag 19.30 uur: ds. Middelkoop uit Zwolle. Dijkstraat, 14.45 u. ds. Terlouw. Herv. gemeente „Sola Fide", 10.30 u. ds. Vijzelaar (bed. H.A.), 18.00 u. ds. Vij zelaar (bed. H.A. en dankz.). Geref. kerk Ver.-geb. Eikenlaan, 9.00 u. ds. Ytsma, 16.30 u. ds. Van der Meulen te Ede. Petrakerk, 9.30 u. ds. Van der Meulen en 17.00 u. ds. Pieterse van Culemborg (jeugdappèl). Geref. kerk (Vrijgemaakt) 9.00 u. ds. Pool, 16.30 u. ds. Pool. Chr. Geref. kerk Bethelkerk, 9.30 u. en 17.00 u. ds. Lang broek. Pniëlkerk, 9.30 u. en 17.00 u. ds. Brons (voorber. H.A.). Geref. Gemeenten (Ned.) 9.30 u en 18.30 u. leesdienst; woensdag 19.30 uur: ds. Chr. v. d. Woestijne uit Barneveld. Geref. Gemeente (Syn.) 9.30 u. en 17.00 u. leesdienst. Ned. Prot. Bond 10.30 u. ds. Van de Bovenkamp van Wageningen. R. K. kerk Salvatorkerk, zaterdag 18.45 u. en zon dag 9.00 en 11.00 u. H. Mis. Willibrorduskerk, 10.00 u.: H. Mis. Leger des Heils 10.00 u. Heiligingssamenkomst en 19.30 u. Verlossingssamenkomst. RHENEN KERKDIENSTEN Ned. Herv. Kerk Cunerakerk, 10.00 uur: ds. Kooreman (H.A.); 18.30 uur: ds. W. Glashouwer uit Driebergen (HA en Dankzegging). Bergschool: (geen dienst). Geref. Kerk 10.0 en 17.00 uur: ds. Goldschmeding. Geref. Gem. (Syn.) 10.00 en 17.30 uur: de heer Boogaard uit Nisse. Dinsdag 19.30 uur: ds. C. van Dam uit Werkendam. Geref. Gem. in Ned. ADVERTENTIE 10.00 en 17.30 uur: Leesdienst. Oud-geref. gem. Donderdag 23 januari 19.00 uur: ds. Kamp uit Utrecht. Ned. Prot. Bond 10.30 uur: ds. J. Brinkerink uit Benne- kom. AMERONGEN Ned. Herv. kerk Andrieskerk, 10.00 uur: ds. Van Noort, 18.30 uur: ds. Kaastra. Dorpshuis, 10.00 uur: Jeugdkapel. Geref. Kerk 10.00 uur: ds. Riphagen; 17.00 uur: ds. Lugtigheid. Ned. Prot. Bond 10.30 uiir: ds. Metz uit Arnhem. ELST Ned. Herv. Kerk 10.00 en 18.30 uur: ds. Van Malenstein. OVERBERG 10.00 en 18.30 uur: de heer Van Vrouw- erff. Oud-geref. Gem. 10.00 en 18.30 uur: Leesdienst. LEERSUM Ned. Herv. Kerk Geen opgave. Geref. Kerk Ï0.00 uur: ds. Lugtigheid; 17.00 uur: ds. Riphagen. Oud-geref. gem. 10.00 en 17.00 uur: leesdienst. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk 9.30 uur: ds. De Bruin uit Lunteren en 18.30 uur: ds. R. C. Cuperus uit Ede. Geref. Kerk 10.00 uur: ds. Hajer uit Ede; 18.30 uur: ds. Van Strien uit Woudenberg. Vrjjz. hervormden Verenigingsgebouw Woudenberg, 19.15 uur: mej. ds. S. A. J. F. Doets uit Leersum. Geref. Gem. (Syn.) 10.00 en 18.30 uur: de heer Roest. Geref. Gem. in Ned. 10.00 en 18.30 uur: Lees'dienst. R.K.-kerk Verenigingsgebouw Molenweg, 8.30 uur: H. Mis. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk 9.30 en 18.30 uur: ds. L. v. d. Peut. Geref. Kerk 10.00 uur: ds. Jonkers (HA); 18.30 uur: ds. Slingenberg uit Brielle (HA). EDERVEEN Ned. Herv. Kerk 9.30 uur en 18.30 uur: ds. De Bie. Geref. Gem. in Ned. 9.30 en 18.45 uur: ds. Aangeenbrug. Oud-geref. gem. 9.30 en 19.00 uur: Leesdienst. EDE Oud-geref. gem. 10.00 en 18.30 uur: ds. v. d. Poel. RESTEREN Ned. Herv. Kerk Geen opgave. OPHEUSDEN Ned. Herv. Kerk 10.00 en 18.30 uur: ds. Muilwijk. Geref. Gem. in Ned. 10.00 en 18.30 uur: ds. Van Beek. Geref. gem. (Syn.) 10.00 en 18.30 uur: Leesdienst. loviool verscheidenè malen volkomen „weggespeeld" door met name de bla zers, waardoor Rosmajzl wat verloren stond te musiceren. In het derde d-eel wordt van orkest en solist een strakke en sterke ritmiek verwacht die er gisteravond jammer- genoeg niet helemaal uitkwam. Wel bleek bij deze uitvoering dat de zaal te enen male ontoereikend is om deze dynamische muziek tot haar recht te laten komen. Wat dat betreft mist Vee- nendaal een goede concertzaal. Mis schien kan men er bij de bouw van de sporthal eventueel rekening mee houden en een opzet kiezen die het mogelijk maakt om naast het sportgebeuren de ze zaal ook voor concerten als deze ge schikt te maken. Het is bekend dat een zelfde combinatie geschapens is in Veendam en de resultaten daar zijn be- s ist bemoedigend. Na de pauze werd het publiek terug gevoerd naar 1830, tijdens de enthou siaste uitvoering van Mendelssohn's Vierde of Italiaanse symfonie. Mendels- sohnn was een bereisd man. Deze enorm hard werkende componist en di rigent bracht vanuit Schotland en Ita lië een aantal thema's en folkloristische melodieën mee, die hij met al zijn meesterkunst verwerkte tot een twee tal zeer geliefde symfonieën. Zo weer spiegelt deze vierde symfonie de ge lukkige tijd die hij doorbracht in het zuiden. Vooral de intensevrblijké inzet van het eerste deel dóet e-vn ieder be amen wat de componist zélf over deze symfonie heeft gezegd: „Zij is het vro lijkste stuk, dat ik ooit gemaakt heb". In het Allegro Vivace juichen de vio len van blijmoedige levensvreugde en het was hier dat Frits Knol al zijn en thousiasme kon overbrengen op zijn or kestleden. Het Andante con moto toont duidelijk hoe groot de invloed van het orgel is ge weest in Mendelssohn's muziekleven. Zonder veel moeite kan men er het stac cato bespeelde pedaal in herkennen met de typische kerkmuzikale melodie, afwisselend gespeeld door een lichte en zwaardere uitkomende stem. In deze symfonie dan doen de hobo's en fagot ten het beurtelings met de altviolen. Het vurige en dynamische zuidelijke temperament spreekt vooral uit het laatste deel, een onvervalste oude Ita liaanse saltarello. Het USO bracht al le werken met een overrompelend en thousiasme waarbij de zuiverheid en maatvastheid gelukkig volkomen be waard bleven. Al met al een feestelijk slot van een avond waarvan 't bezoek tegenviel. Met de term „matig" zijn we nog aan de ruime kant. Gelukkig was er onder het publiek in verhouding veel jeugd, wat een stimulans mag zijn voor de orga nisatoren, want ook met dit concert is een goede culturele traditie, succesvol voortgezet. JAN HESSELS MULDER RENSWOUDE Met een toename van 314 personen, kwam de bevolking van Renswoude per 1 januari 1969 op 2575 inwoners. Dit aantal is het hoogste dat de gemeente Renswoude ooit heeft gekend. Voor de grenswijzigingen in 1960 tel de de gemeente namelijk 2544 inwoners. Na de grenswijzigingen waren het er nog slechts 1926, een teruggang van 618 inwoners. Thans is dit aantal echter weer ruimschoots ingehaald en wel door de vestiging van 349 personen: 175 mannen en 174 vrouwen en door de geboorte van 67 kinderen: 34 mannen en 33 vrouwen. Er vertrokken 93 persenen: 43 man nen en 50 vrouwen en er overleden 9 inwoners 4 mannen en 5 Vrouwen. Deze cijfers geven een toename te zien van 162 mannelijke en 152 vrouwe lijke inwoners, totaal 314 personen. Er werden 28 huwelijken gesloten en 1 echtscheiding werd ingeschreven. WMF f en 'Jdjl SOLA elite ïy. KELTUM 1 •plee! -/ en-staal L HOOGSTRAAT ?8 VEENENDAAL EDERVEEN Dinsdagavond 21 J** nuari houden de imkers hun jaarverga dering in café Marktzicht te Ederveen. Ook ditmaal zal er een gratis ver loting zijn voor alle leden. Deze verlo ting wordt mogelijk gemaakt doordat d® leden de bijenwas aan de vereniging af staan die uit deze opbrengst hun prij zen kunnen kopen. Men verwacht ook dit jaar weer een grote opkomst. VEENENDAAL De afdeling rei niging van- de dienst gemeentewerken heeft sinds enige tijd de beschikking over een truck met oplegger voor het ophalen van vuilnis. Het is een Leeds packmaster waarin men het dubbele portie vuil mee kan vervoeren dan tot dusver het geval was. Vooral nu het vuil verder weggebracht moet worden sinds de vuilnisstortplaats aan de Em- minkhuizerberg vol is, betekent de dubbele capaciteit van de nieuwe wa gen een hoger rendement. In afwach ting van het effectief tot stand komen van de gemeenschappelijke regeling fussen een groot aantal gemeenten om het vuil in Maarn te storten wordt het Veenendaalse huisvuil thans gestort in een van de uitgegraven zandgaten bij Kesteren op het grondgebied van de gemeente Lienden nabij de steenfa briek van Hesteren en Jansen. De nieu we truck met oplegger leverde aanvan kelijk nog wat moeilijkheden op bij het gemanoeuvreer door de Veenendaalse straten, maar het personeel is dat nu weer te boven. rugkerend contact met elkaar en met de leidsters. Voor de nieuwe groep, die half augustus 1969 begint, kan men zich nu reeds opgeven. Voor opgave of inlichtingen is het adres: Diakonaal Jaar, t.a.v. mejuf frouw C. F. Best, Apeldoornseweg 17-19, Arnhem. Tel. 08300-27872. VEENENDAAL In een van de kerkbladen, die vorige week versche nen kwam een artikel voor onder de kop Sociale dienstplicht voor meisjes". Het artikel behelsde geen pleidooi voor een dergelijke dienst plicht, maar riep jongeren tussen 17 en 30 jaar op een jaar als Diah (DIAconaal Help(st)er te gaan werken. De periode, die men als Diah doorbrengt noemt men Diakonaal jaar". In de organisatie werken vrij wel alle protestantse kerken in Nederland samen. Behalve bij het aan het eind, van het artikel genoemde adres, kan men ook inlichtingen inwinnen bij de eigen predikant of wijkouderlingHierna volpt het kerkbladartikel onverkort. De hervormde predikant van Eder veen, ds. J. C. de Bie, zal op zon dag 20 april afscheid nemen van zijn gemeente. Ds. De Bie heeft een be roep naar de hervormde kerk te Rijssen aanvaard, waar hij op zon dag 27 april intrede zal doen. Vóór zijn intrede daar, wordt hij beves tigd door ds. De Lange, die oud-di recteur van de Gereformeerde Zen- dingsbond. De vijfdaagse werkweek is zo langzamerhand doorgedrongen in bijna alle tehuizen waar mensen worden verzorgd of verpleegd. Dat is niet meer dan natuurlijk, want waarom zou het personeel hier niet mogen profiteren van de grotere welvaart in ons goede Nederland? Het geeft alleen in veel gevallen pro blemen, want waar haal je de extra mensen vandaan om het werk dat hetzelfde blijft op te vangen? Heel wat tehuizen en instellingen voor zieken, bejaarden of gehandi capten kampen hierdoor met een te kort aan personeel. Er zijn mensen die dit probleem rigoureus te lijf wil len gaan door het instellen van een sociale dienstplicht voor meisjes. Ieder meisje zou dan verplicht moe ten worden gedurende een bepaalde periode verplegend, verzorgend en of huishoudelijk werk te doen. Na een korte training zou ze in staat moeten zijn de deskundige beroeps kracht heel wat werk uit handen te nemen, zodat de instelling dan over voldoende personeel zou kunnen be schikken. TREK EEN JAAR UIT Natuurlijk zou die dienstplicht een oplossing zijn, maar waarschijnlijk niet de meest ideale. Het is name lijk lang niet zeker dat alle dienst plichtige meisjes hun werk met hart en ziel zouden doen. Het kan zijn dat sommigen zouden proberen zo veel mogelijk de kantjes eraf te lo pen omdat ze geen zin hebben in iets waartoe ze worden gedwongen. Op deze manier zou aan bejaarden, zieken en gehandicapten meer kwaad dan goed gedaan worden, want met minder dan met hulp die van harte gegeven wofdt, kunnen ze niet toe. Daarom vraagt het Diakonaal Jaar niet om een dienstplicht voor meisjes. Het vraagt wel aan zoveel mogelijk meisjes èn jongens of zij vrijwillig en van harte een jaar wil len uittrekken voor hulp aan ande ren. VOOR ANDEREN In overleg met de leidsters wor den deze jonge mensen geplaatst in bijvoorbeeld 'n bejaardencentrum,' 'n tehuis voor langdurig zieken, 'n kindertehuis, een instelling voor li chamelijk- of geestelijk gehandicap ten, een psychiatrisch ziekenhuis, of bij een instelling voor gezinsverzor ging. EN ZO VOOR JEZELF Als je je opgeeft heb je een jaar lang contact met mensen die anders zijn dan jezelf. Je helpt daar niet al leen anderen mee. maar het is ook voor jezelf bijzonder verrijkend. Je gaat daardoor veel zaken in een an der licht bekijken. ENKELE GEGEVENS Het Diakonaal Jaar gaat uit van de protestantse kerken en staat open voor jongeren van 17-30 jaar. De diah's staan 'n deel van hun salaris af voor de financiering van een door henzelf te kiezen pro ject in binnen- of buitenland. De diah's werken in teamver band. Er is een gezamenlijke ope ningsweek en daarna regelmatig te- De door de hervormde gemeente in Scherpenzeel beroepen predikant ds. Koele heeft bedankt. Binnenkort wordt het beroepingswerk weer ter hand genomen. „Avandi" schrijft in het Contact orgaan van de Pniëlkerk onder het kopje „Periodieke Epidemie" het volgende: „Zo af en toe schrik je behoorlijk als je deel uitmaakt van de ere dienst in ons Kerkgebouw. De ge dachte dat je er een volgende maal nog slechts ongeveer met een 18 per sonen zult zitten kruipt dan angstig bij je omhoog. Gelukkig valt dit steeds weer mee. In de aanloopka nalen naar ons Kerkgebouw merk je nog hoegenaamd niets van haar. Voor de aanvang van de officiële dienst merk je ook nog weinig. Bij de aanvang van de kerkdienst kun je het eerste ver verwijderde geruis net waarnemen, maar na het „gro te" gebed ontstaat er een aanzwel lend crescendo, waarbij je geneigd zou raken om dekking te zoeken on der de bank Al naar gelang de preek de interesse waard is heft het geluid af en toe aan en tenslotte bij de uitgang merk je er niets meer van. Iedereen is dan weer koest. Wat wij bedoelen?... De hoest!" Het aantal leden en doopleden van de christ. geref. Pniëlkerk in Vee- nendaal is het vorige jaar gestegen met 26. Dat kan men lezen uit een in „Om Sions Wil" afdrukt statis- tiekje. Uit de statistiek blijkt, dat 13 doopleden en 3 belijdend leden over kwamen uit andere kerkformaties. Elf doop- en 9 belijdende leden ver trokken echter naar een andere kerk. Op 1 januari 1968 telde de kerk 699 doop- en 722 belijdende leden. Die cijfers waren op 31 december resp. 722 en 725, zodat deze kerk thans in totaal 1447 leden telt. „Sola Fide", het orgaan van de gelijknamige hervormde buitenge wone wijkgemeente in Veenendaal geeft een verslag van het werk dat de Open Deurgroep rond de kerst gedaan heeft. „Verspreiding van het kerstnum mer van „Open Deur", eerst deur aan deur, in de kerstnacht van fa briek tot fabriek, en op de morgen van le kerstdag van woonwagen tot woonwagen". In het verslag wordt gememoreerd dat behalve leden van de eigen gemeente ook een aantal gereformeerden bij de verspreiding betrokken zijn geweest. Tevens wordt er aan herinnerd, dat het kerstnum mer van het evangelisatieblad was volgeschreven door „vogels van di verse (protestantse) pluimage" en katholieken. „We hadden zodoende geen hinder van het soort versper ringen, dat gescheiden optrekken, ieder met eigen papieren, oplevert", zo besluit het verslag. Ds. J. J. v.d. Krift vertelt in „Veens Kerkblad", dat hij zowel door Ermeloërs als door Veenen- daalers vaak de vraag voorgelegd krijgt: „Kunt u nogal wennen?" Vol gens hem hopen de Ermeloërs dan op een ontkennend en de Veenenda- lers op een positief antwoord. De do minee vindt zelf de waarheid in het midden liggen: „Een maand is maar kort. Bovendien wordt dat wen nen wel wat belemmerd door het feit, dat we, wat het huis betreft nog wat aan het kamperen zijn. We ho pen echt dat we onze eigenlijke wo ning in de Eikenlaan spoedig kunnen betrekken. Een deel van onze inboe del staat bij collega Van Assenbergh opgeslagen. Dat heeft als gevolg dat we dagelijks op zoek zijn naar din gen. Elke dag komen wij tot de ont dekking, dat of het een, of het an der net niet daar is, waar wij dach1 ten en dat went niet zo gemakkelijk". Op woensdagavond 29 januari wordt er uitgaande van de Hervorm de Jeugdraad te Renswoude een ge meente-avond gehouden in gebouw „Rehoboth". Ds. H. Koudstaal uit Alphen aan de Rijn zal spreken over „Christen zijn in een verande rende wereld", waarna dit onder werp zal worden besproken. De jeugdraad van de Hervormde gemeente te Renswoude gaat een en quête houden onder de jongeren van 16, 17 en 18 jaar. De bedoeling van de enquête is om een inzicht te krij gen in de belangstelling en behoef ten van deze jongerengroep. Aan de hand van de antwoorden, die per in- vulformulier zullen worden verkre gen, gaat de jeugdraad een pro gramma samenstellen. Kerkewijk 128 Telefoon Veenendaal (08385) 12244

De Vallei | 1969 | | pagina 3