J. VAN DONSELAAR (CHU) LANCEERDE EEN IDEE Jaarlijkse uitreiking van Rhenense onderscheiding .ARENA' HEEFT GUNSTIG JAAR ACHTER DE RUG Ab Dillen werkt met de karakters van spelers Ds. Overgaauw neemt afscheid van Leersum College heeft plan in studie Macro houdt oriënterings wandeling Bekendmaking Politienieuws Al 14 honden uit de pot Watersnood bij ijsberen Nu ook eigen clubhuis Verzekering afgeschaft 0 p E L CHEVROLET Mist II VALLEI? 10550 11079 Zomertarief paspoorten Voorzitter van Friesclie Ver. afgetreden Oranje-Wit heeft gewoon wat ongelukkig gespeeld de laatste tijd" Vertrek naar Vriezenveen Ede verwacht 70.000ste inwoner Jaarvergadering van tennisclub UW NUCHTER ATLETISCH BURGERLIJKE STAND HERONTDEKT VOORBIJ V.A.B. KIRPESTEIN AGENDA Voor OUDHOLLANDSE MEUBELEN moet u naar APELDOORN LEERKES Mariastraat 76, TEL. 18813 APELDOORN VRIJDAG 17 JANUARI 196* RHENEN In zijn algemene beschouwing tijdens de begrotingsvergadering heeft het raadslid J. van Donselaar (CHU) de suggestie gedaan een soort ere penning in het leven te roepen voor die ingezetenen van Rhenen, die zich ten bate van de gemeenschap bijzonder verdienstelijk hebben gemaakt. De CHU- afgevaardigde was bereid zijn idee in een gesprek nader toe te lichten. „Het gaat mij er niet om dat een dergelijke penning, of wat het dan ook mag zijn, wordt verleend aan iemand die bijvoorbeeld een groot aantal jaren bij één baas heeft gewerkt. Daarvoor zijn wel andere medailles", aldus de heer Van Donselaar. „Mijn gedachten gaan meer uit naar de vrouw of de man die in een bepaald jaar een uitzonderlijke prestatie heeft geleverd. Dat kan zelfs een ingezetene zijn, die gedurende een bepaalde tijd be langeloos de zorg voor een ander gezin op zich heeft genomen. In dit vlak zijn er nog veel andere voorbeelden te noe men. Voorbeelden van mensen die zich verdienstelijk hebben gemaakt zonder RHENEN De motorclub Rhenen gaat iets nieuws organiseren voor de leden en dat wordt een Macro-oriënte ringswandeling op vrijdag 24 januari, start 's avonds om 8 uur in het ge bouw van „Ons Genoegen". De gemid delde snelheid van deze tocht, die dus bij donker plaats vindt, is 4 km per uur. Er zijn fraaie prijzen en aan de fi nish een welkome traktatie. Het ma cro-bestuur adviseert de deelnemers de volgende attributen mee te nemen: een lamp, een balpen, een horloge of wek ker en een toelichting. De routebe schrijving zal het idee hebben van die van een oriënteringsrit voor gemotori seerd verkeer. RHENEN Het gemeentebestuur van Rhenen maakt bekend, dat zij de richtlijnen voor de verlening van bij stand heeft gewijzigd. De normbedragen zijn ingaande 1 ok tober 1968 als voLgt verhoogd: Voor een alleenstaande van f 225,35 tot f250,35 per maand; voor een kost ganger van f278,05 tot f325,- per mnd; (all-in uitk.) voor een gezin van 2 per sonen van f338,95 tot f357,50 p. mnfl; voor een gezin van 3 personen van f346,35 tot f363,78 p. mnd; voor een gezin van 4 personen van f 352,65 tot f 369,20 p. mnd.; voor een gezin van 5 personen van f359,40 tot fb/ó?,per mnd; voor een gezin van 6 personen van f 364,15 tot f 378,95 p. mnd; voor een gezin van 7 personen van f 369,60 tot f388,05 p. mnd; en meer. Op deze bedragen wordt f 53,75 in mindering gebracht, indien een der echtgenoten ontbreekt. Met ingang van 1 januari 1969 zijn de basisnormbedragen andermaal ver hoogd en wel als volgt: Voor een alleenstaande van f250,35 tot f260,- per maand; voor een kost ganger van f325,- tot f336,95 p. mnd; (all-in uitk.) voor een gezin van 2 per sonen van f357,50 tot f371,40 p. mnd; voor een gezin van 3 personen van f363,78 tot f378,95 p. mnd; voor een ge zin van 4 personen van f 369,20 tot f 385,75 p. maand; voor een gezin van 5 personen van f 374,83 tot f 392,60 per mnd; voor een gezin van 6 personen van f378,95 tot f 398,45 p. mnd; en meer. Op deze bedragen wordt f 55,70 in mindering gebracht etc. (zie boven). Genoemde bijstandnormen wqrden ver meerderd met de. premie voor een vrijwillige ziekenfondsverzekering, als mede met het werkelijke huurbedrag (uitgezonderd kostgangers); dit laatste evenwel met een maximum huurver- goeding tot f31,60 per week. Voor bewoners van centraal ver warmde flats, die bijstand behoeven, wordt op het volle huurbedrag een kor ting toegepast van f30,- per maand, zijnde het aandeel dat voor verwar ming in de huur begrepen wordt geacht. Voor gezinnen met kinderen zal, voorzover daarop een recht bestaat en deze niet reeds uit anderen hoofde wordt verkregen, de wettelijke kinderbijslag eveneens als bijstand per maand wor den uitbetaald. In dit verband wijzen wij erop. dat de gezinsledentoeslag, zoals deze gold vóór 1 oktober 1968 komt te vervallen en hiervoor in de plaats de wettelijk geldende kinderbijslag komt. In enkele gevallen zal dit voor de bij- standgenietende geen verbetering in houden van de bijstandsuitkering. Voorzover zulks een achteruitgang be tekent zal de bijstandsuitkering door middel van een garantie-uitkering op hetzelfde niveau worden gehouden als gold vóór 1 oktober 1968. Ofschoon wij er ons van bewust zijn, dat niet alle bijstandontvangenden op gelijke wijze kunnen profiteren van vo renstaande verhogingen, hebben wij toch gemeend onze medewerking te moeten verlenen aan de wens van de minister van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk, om te geraken tot uniforme landelijke richtlijnen voor de verlening van bijstand, zoals deze ons worden voorgehouden door genoem de minister. Betaalbaarstelling van de nieuwe bijstandsnormen plus de verho ging met terugwerkende kracht naar 1 oktober 1968 zal nog in de maand ja nuari plaatsvinden. Rhenen, 15 januari 1969. B. en W. van Rhenen. De secretaris W. C. Pieters. De burg. L. Bosch v. Rosenthal dat ze er ooit „dankjewel" voor krij gen. Neem nou eens een vereniging, die 50 of voor mijn part 100 jaar bestaat. De voorzitter krijgt een lintje, maar de man die jarenlang bij weer of geen weer langs de weg heeft gezeten om de zo nodige contributies op te halen, ziet men niet eens staan. En hoe be langrijk is zo'n man niet? Het gaat mij in grote mate om de stille werkers, die soms bijzonder goed werk hebben verricht, eens in het zon netje te zetten. Ik heb grote grieven tegen het geven van een onderschei ding aan een hooggeplaatst persoon als in de praktijk al lang gebleken is dat de man een mislukking was. En toch gebeurt zo iets maar al te vaak". De heer Van Donselaar onderstreept dat de jaarlijks uit te reiken gemeen telijke onderscheiding alleen dan ver diend kan worden, wanneer de persoon in kwestie iets in het belang van de gemeenschap heeft gepresteerd en bo vendien zonder dat hij er financieel voordeel van heeft gehad. „Iedere Rhenenaar moet in de gele genheid zijn bij burgemeester en wet houders kandidaten te stellen. Het is m'n bedoeling, dat er elk jaar één wordt gepikt. Het moet uiteindelijk een onderscheiding blijven". Gemeente-secretaris W. C. Pieters vertelde aanvullend op het gesprek met de heer Van Donselaar dat burgemees ter en wethouders zich al aan het be- VEENENDAAL De heer J. S. uit Ede reed tegen de achterzijde van de auto van de heer II. X. uit Scherpen- zecl, waardoor beide auto's schade op liepen. De Schepenzeler wilde op de Nieuweweg linksaf de oprit van de Rijksweg in de richting Arnhem op rijden, wat door de Edenaar te laat werd opgemerkt. De heer W. v. A. uit Veenendaal stopte op de Kerkewijk nabij de over steekplaats in de buurt van de Kanaal- weg. De achter hem rijdende vracht auto, bestuurd door J. H. W. uit Maas- driel gleed door op het vochtige wegdek en ramde de auto van Van A. aan de achterzijde, waardoor de auto van Van A. beschadigd werd. De wielrijder Van A. werd op de kruising Industrielaan-Stationssingel/ Kerkewijk aangereden door de auto mobilist H. K. uit Rhenen. Van A. klaagde over pijn in de rug en werd met een ziekenauto naar het Juliana- ziekenhuis gebracht. De heer A. T. kreeg, toen hij met zijn personenauto over de Talmastraat inde richting van de Patrimoniumlaan reed, geen voorrang van de automobi list J. H. uit Veenendaal. Door de bot sing liepen beide auto's lichte schade op. VEENENDAAL in de maanden november en december 1968 werd in de trouwzaal van Veenendaal een bedrag ingezameld van: f 370,--. Zoals bekend, is deze opbrengst be stemd voor het Koninklijk Nederlands Geleidehondenfonds. Op 1 maart 1962 werd voor het eerst het zogenaamde „hondenpotje" in de trouwzaal geplaatst. De totaalopbrengst bedraagt op dit ogenblik: f 6916,09. Om gerekend betekent dit bijna 14 honden, hetgeen neerkomt op twee honden per jaar. Het bekende kleine collecte-potje is thans vervangen door een aan het in terieur van het nieuwe raadhuis aange paste „spaarpot". Vanzelfsprekend hoopt het Geleide hondenfonds van harte, dat de trouw lustigen ook deze nieuwe „hondenpot" zullen willen blijven gedenken. RHENEN Een paar dagen na dat de drie ijsberen van Ouwe hands Dierenpark weer samen wa ren gebracht op de buitenrots, waarbij ook het wijfje dat enkele weken zonder gevolg afgezonderd was geweest in de .kraamkamer" raakte de afvoer verstopt van de gracht die dier en mens van elkaar scheiden. Het water steeg met het uur en er dreigde een gevaarlijke toestand te ontstaan, omdat de ijsberen zó hoog konden zwemmen, dat ze bij na over de bostwering konden klim men. Terwijl maatregelen werden ge nomen om door middel van een pompinstallatie het overtollige wa ter te verwijderen waarmee een gehele nacht was gemoeid slaag den de oppassers er in twee van de drie ijsberen in hun nachtverblijf te krijgen. Het wijfje, dat men enkele weken binnen had zitten, in de hoop dat er jong leven zou komen, had er ech ter schoon genoeg van. Met de lek kerste hapjes was ze niet te verlei den en volgde het op peil pompen van de gracht op de voet, overigens zonder de „pompeurs" lastig te vallen. J. VAN DONSELAAR idee zinnen zijn op het voorstel van de CH- afgevaardigde. „Het is moeilijk nu al iets los te la ten". „Als het college zelf nog niet goed weet welke kant het op moet. Maar op korte termijn zal er wel wat uit de bus komen. Uiteindelijk moet de raad zelf beslissen", aldus de heer Pieters. BClt u dan even a .u.b. voor Veenendaal Tot 17.30 uur Van 17.30- 19.30 uur 's Zaterd. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhenen 3328 Nw# Veenendaalseweg I59 AMERONGEN Prov. Staten heb ben besloten over te gaan tot invoering van 'n zg. „zomertarief" voor de afgif te van paspoorten en toeristenkaarten B. Dit betekent dat de kosten voor pas poorten en toeristenkaarten B, aangevr in de periode van 1 april t/m 31 aug ustus, verhoogd zullen worden met f 2,- Aanvragen die voor 1 april en na 31 augustus worden ontvangen zullen wor den afgewerkt tegen het bestaande ta rief. RHENEN Onder leiding van waarnemend voorzitter J. Harpe kwam SV Arena in algemene ledenvergadering bijeen. De heer Harpe keek met voldoe ning op 1968 terug. Het is een gunstig jaar voor de vereniging geweest. Vooral omdat gebleken is, dat de omvorming tot sportvereniging een goede zet is geweest. De badmintonafdeling en er zijn nu ongeveer atletiekafdeling krijgt maanden alle mogelijke floreert goed 50 leden. De de komende aandacht van het bestuur. Tot nog toe hebben zich circa 15 leden opgegeven, maar er be staat goede hoop, dat dit aantal snel zal vermeerderen. Bovendien is het de bedoeling een „keep-fit" cursus voor gehuwde dames te gaan houden. Ook heeft „Arena" het afgelopen jaar de beschikking gekregen over een eigen clubhuis, een gedeelte van de vroegere huisvesting van gemeentewer ken aan de Molenstraat. De heer Har pe noemde het een enorme aanwinst, waar de vereniging erg blij is. Het is reeds schoongemaakt en er wordt nu begonnen met schilderen. De vergadering besloot op zaterdag middagen, wanneer er niet behoeft te worden gekorfbald, te trainen op het veld. De voorzitter riep de jeugdcom missie en het jeugdbestuur op om sa men een programma voor de jeugd te organiseren in verband met de opening van het clubhuis. Er wordt gewerkt aan een vereni gingsembleem. Er zijn al veel ontwer pen ingekomen maar nog niet voldoen de om een keus te kunnen maken. VEENENDAAL De Friesche ver eniging voor Veertendaal en Omstr. Fryske Fallei Fugels" heeft in de „Korenbeurs" te Veenendaal de jaar vergadering gehouden. In zijn openingsrede, moest voorzit ter De Vries beginnen met de droeve mededeling te doen van het ten gevol ge van een auto-ongeluk overlijden van de heer B. Popkema. Hoewel lid van de „Krite Wageningen", was hij toch ook zeer bekend bij de leden van de „Fryske Fallei Fugels", daar hij deel uitmaakte van de gecombineerde to- neelploeg Wageningen/Veenendaal. Tot zijn spijt moest de voorzitter be kend maken, dat de secretaresse van de vereniging, mevrouw Van Veen-de Vries, genoodzaakt is haar functie neer te leggen en dat hij zelf op dok ters advies hetzelfde moet doen. Maar als pleister op de wonde kon de voor zitter meedelen, dat beiden wel deel willen blijven uitmaken van het be stuur als adviserende leden. Vandaar ook dat het bestuur aan de aanwezi ge leden het voorstel wilde doen tot verdeling van de bestuursfuncties in de volgende formatie: Bij acclamatie te kiezen tot voorzitter en tevens be last met propaganda Fryske lectuur. G. Monsma te Veenendaal, als secre- tarisen teve n sredactielid aan. te stel len P. S. Zuidema. De volgende func ties bleven onveranderd: penningmees ter, W. Dijkstra te Veenendaal, 2e penningmeester, J. v.d. Horst te Vee nendaal, propaganda comm. lid, S. Hiemstra te Veenendaal, redactielid en toneel: N. Smilde te Amerongen. Con tactman voor Rhenen is F. Hielkema. Met algeheel instemmen van de leden werd het voorstel aangenomen en daar de nieuw gekozen bestuursleden hun functies aanvaardden werd óp vlotte wijze in de ontstane vacatures voor zien. In de rondvraag deden vele le den suggesties aan het bestuur die dankbaar werden aanvaard en nader zullen worden uitgewerkt. De avond werd besloten met het vertonen van kleurenfilms. Omdat er jaarlijks veel geld wordt betaald aan een ongevallenverzekering voor alle leden van „Arena" en er bij na nooit iets behoeft te worden terug gevraagd, werd dit 'n punt van bespre king, waarop men besloot in het ver volg geen verzekeringsgelden meer aan de leden te vragen, zo,dat er ook niets meer vergoed wordt. De mees ten zijn toch al verzekerd bij het zie kenfonds. Na de rondvraag, waarbij onder meer werd geïnformeerd naar de uitslag van de gehouden kerstverloting, werd de vergadering besloten. Die uitslag was als volgt: Hoofdprijs lot 1306 fam. Bijker, Gou denregenplantsoen 21, Rhenen; taar ten fam. Budding, Rhenen. L. Wottins- ki, Zeist en fam. Berg, Rhenen; kal koenen mej. F. Vedder, Ede, mevrouw Ross, B'kom, fam. Looyen, Rhenen; rollades B. C. Rense, Rhenen, D. v.d. Pol, Achterberg en fam. Jansen, Rhe nen. Alle prijzen zijn reeds uitgereikt. VEENENDAAL „De voetballers die mijn pupillen zijn moeten plezier hebben in hun sport. Dat is een eerste vereiste. Zij moeten veel over hebben voor hun ploeggenoten, voor hun trai ner en daadwerkelijk plezier hebben wanneer hun ploeg een wedstrijd speelt. De resultaten komen dan van zelf". Ab Dillen, een grijsaard van 47 jaar, zeer bekend in de Veenendaalse sport wereld en momenteel oefenmeester van het Elster Oranje-Wit en de zaterdag- afdeling van Scherpenzeel, zegt het zeer gedecideerd. „Ik kan ook aan mijn leerlingen oefen stof geven die ervoor zorgt, dat zij na 20 minuten totaal uitgeput langs de lijn liggen, maar dat is niet het systeem naar mijn mening. Een forse training is afdoende. Tenminste wanneer de spelers zich in hun vrije tijd een beetje matigen en geen buitensporige dingen doen, vooral niet vlak voor een wed strijd", aldus de boomlange Dillen, die jarenlang triomfen heeft gevierd als doelverdediger van Veenendaal en de laatste jaren het trainersvak (als hob by) beoefent. „Voor mij is het van de grootste im portantie dat ik de karakters ken van de spelers. Daar werk ik mee in de praktijk Ab Dillen, geboren in Kampen en ruim 33 jaar woonachtig in Veenendaal, is een zeer nuchter mens. Ook in de sport. Volgens hem maken veel clubs de fout om na enkele kampioenschap pen meteen veel te hoog te grijpen. „Onmiddellijk worden er nieuwe syste men ingevoerd, andere trainingsmetho den gebruikt enz. enz.", vertelt de oefen meester, „en dat is soms faliekant. Ik ben beslist niet conservatief, maar ik ga niet meteen over op 4-2-4 of 4-3-3 bijvoorbeeld. Natuurlijk je moet vaak een bepaalde tactiek uitstippelen bij verschillende tegenstanders, maar om meteen na een serie succesjes geheel nieuwe systemen in te voeren... nee!" „Dat enorme plezier in de sport, dat moet er zijn. De periode dat ik aan DOVO verbonden was bewijst dat". Ab Dillen heeft DOVO in een periode van vijf jaar inderdaad naar de top ge bracht. Hij bezorgde de roodwitten drie titels en de KNVB-beker. De een me ter zevenentachtig lange trainer heeft vele verenigingen uit Veenendaal en omgeving getraind. Alleen vóór zijn 14e jaar heeft hij gevoetbald. A's veldspe- ler wel te verstaan, want gekeept heeft hij tot en met zijn 29e jaar. Toen hij pas in Veenendaal woonde meldde hij zich als lid bij de gelijknamige club en de leiding van de vereniging zag onmid dellijk wat in de lange, atletsche doel verdediger. Hij kreeg een plaats in het eerste en hierin heeft hij zich grote bekendheid verworven in de glorietijd van Veenen daal. Tot en met zijn 29e stond hij on der de,lat. Toen hij na een zware ziek te wat uit vorm geraakte en bovendien LEERSUM Ds. G. F. Overgaauw zal zondagmiddag 19 januari om half drie afscheid nemen van de hervormde gemeente van Leersum. De week daar na, nl. zondagmiddag 26 januari 1969 zal hij om half drie in de Grote Kerk, na vooraf 's morgens om half tien in datzelfde kerkgebouw te zijn bevestigd door de consulent, ds. H. Binnekamp uit Vriezenveen, intrede doen als predikant van de hervormde gemeente van Vriezenveen, waar hij beroepen is in de vaca ture van ds. A. J. van Oost, aan wie met ingang van 1 maart van het vorige jaar (1968) om gezondheidsredenen vervroegd emeritaat is verleend. Gijsbertus Frans Overgaauw werd op 25 juni 191Q te Zwijndrecht geboren en was eerst enige jaren werkzaam in 'n carrosseriebedrijf. In 1939 dus op drieëntwintigjarige leeftijd deed hij toelatingsexamen voor de derde klas van het Marnix-gymnasium te Rotter dam. Daarna bezocht hij nog drie jaar het gemeentelijk gymnasium te Doe- tinchem en studeerde vervolgens onge veer vier jaar aan de rijkuniversiteit te Utrecht, waar hij in juni 1946 zijn kandidaatsexamen theologie en onge veer acht maanden later in februari 1947 ook zijn kerkelijk voorbereidend examen aflegde. Nadat de heer Overgaauw in mei 1947 door het provinciaal kerkbestuur van Noord-Brabant en Limburg was toegelaten tot de evangeliebediening in de Nederlandse Hervormde Kerk werd hij op 10 augustus van datzelfde jaar (1947) door ds. J. Godthelp uit Rotter dam, toen nog predikant van de her vormde gemeente van Zwijndrecht, be vestigd als predikant van de herv. ge meente van Schore (en Vlake) in de classis Goes. Op 2 maart 1952 verwis selde ds. Overgaauw deze gemeente met die van Woudrichem in de classis Heusden. Daarna stond ds. Overgaauw van 18 mei 1958 tot 24 maart 1963 nog bijna vijf jaar te Woubrugge in de clas sis Leiden en op 31 maart 1963 werd hij door ds. K. Chr. van Gorcom uit 's-Gravenzande bevestigd als predikant van de hervormde gemeente van Leer sum in de classis Doom en in de kerk provincie Utrecht. Tijdens zijn ambtsbediening als pre dikant van de hervormde gemeente van Woudrichem was ds. Overgaauw enige tijd assessor van het breed moderamen van de classicale vergadering van Heus den en scriba van het breed ministerie van de ring Woudrichem. Te Woubrug ge was hij ongeveer vijf jaar gedele geerde van de classis Leiden voor de sectie Kerk en Krijgsmacht en vanaf de oprichting in november 1961 voorzit ter van de hervormdeStichting voor bejaardenzorg te Woubrugge, waarin de hervormde diaconieën van Hazers- woude, Koudekerk a./d Rijn, Hoogma- de en Woubrugge samenwerken. Verder heeft hij daar meegewerkt aan de voor bereidingen om te komen tot de bouw van een bejaardencentrum. Tijdens zijn ambtsbediening als pre dikant van de hervormde gemeente van Leersum was ds. Overgaauw onge veer vier jaar lid van de provinciale kerkvergadering van Utrecht; enige tijd assessor van het breed ministerie van de Ring Rhenen en te Leersum zelf: voorzitter van de protestants christelijke Stichting voor bejaarden zorg, waarvan hij in 1964 mede één van de oprichters was; van 1963 tot 1967 on geveer vier jaar voorzitter van de in terkerkelijke Stichting voor Gezinsver zorging; sinds 1963 voorzitter van de plaatselijke afdeling van het Neder lands Bijbelgenootschap en sinds 1963 ook nog voorzitter van de hervormde mannen vereniging. Tijdens zijn verblijf in Woubrugge gaf ds. Overgaauw daar in september 1958 mede de stoot tot de oprichting van een hervormde vrouwenvereniging „Wees een Zegen". Te Leersum werk te hij in 1966 mee aan de oprichting van de Woningstichting „Leersum" en een jaar later gaf hij mede de stoot tot de stichting van een interkerkelijk sociaal centrum. SCHERPENEEL Geboren: Peter Antonie, z.v. A. v. d. Wetering en G. H. Palsgraaf, Broekerlaan 11; Robin René Richard, z.v. E. A. A. Hut en M. A. v. Mannekus, Lindenlaan 38; Wouter Ge rard, z.v. J. v. Doorn en G. v. d. Vliert Kolfschoten 59; Marjan Maria, d.v. J. Ha ringman en M. M. M. v. Daatselaar, Spechtlaan 10; Angélique Christine, d.v. J. W. Baxter en C. P. M. Rademaker, Doornboomspark 57. Overleden: Kornelis van Dijk, oud 76 jaar, Hendrika Blanken e.v. G. Hooij- er, oud 82 jaar. last van zijn knie kreeg stopte hij als actief speler. Maar hij werd herontdekt, zoals hij het zelf noemt. Hij had ^nmiddels zijn vrouw lerên kennen en kwam bij DOVO terecht, waar ook haar broers speel den. In het veteranentoernooi viel in de Ritmeester-ploeg de doelverdediger erg op: Ab Dillen. Zijn prestaties waren zo hoog, dat DOVO hem vroeg als keeper in de eerste uitgave. Een seizoen lang verdedigde de talentvolle veteraan het doel van de roodwitten, maar na dat seizoen ging hij zich met de jeugd be moeien. Ab Dillen (één bruisende woor denwaterval) vertelt er het volgende over: „Vier jaar heb ik de jeugd van DOVO getraind en de ploegen werden steeds zonder moeite kampioen. Toen veel talent overging naar de senioren, ging ik automatisch mee. Omdat de spelertjes dat wilden. Ik kende ze alle maal door en door en dat is zo belang rijk. Dat moet je als trainer: je men sen kennen. En ik heb een prachtige tijd gehad vijf jaar lang. We werden drie keer kampioen en eisten zelfs de KNVB-beker voor ons op". Daarna heeft Dillen vele verenigin gen onder zijn hoede gehad: Uchta uit Ochten, het Leersumse HDS, De Vee nendaalse Racing Club, weer HDS, Renswoude en momenteel Scherpen- zeel-zaterdag en Oranje-Wit uit Eist. Wat is er aan de hand met Oranje- Wit, dat zo voortreffelijk van start ging? „We hebben een fijne ploeg, die steeds beter voetbal speelt, maar we hebben de laatste tijd gewoon erg veel pech gehad. Steeds worden we gecon fronteerd met verlies in de laatste mi nuten. Bovendien hebben we geen afronder. Maar ik blijf erbij dat we een elftal hebben voor de bovenste plaats. Daar heb ik tot voor kort dan ook steeds op gegokt", aldus Dillen. Hij is zeer te vreden over zijn pupillen die met een enorme inzet strijden en trouw de trai ningsavonden bezoeken. „Het voetbal gaat werkelijk vooruit van Oranje-Wit. Het was allemaal een beetje verwaar loosd toen ik er kwam en ik had bo vendien een korte tijd om me voor te bereiden". Publiek uit Veenendaal en omgeving Oefenmeester Ab Dillen met een van z(jn dochters. gebruikt bij vele matches de naam Oranje-Wit nogal eens, omdat die on verbrekelijk verbonden schijnt te zijn met slecht en systeemloos voetbal. Wat is zijn mening daarover? „Oh, die tijd zijn we allang voorbij. Dat zijn zo de dingen die van vroeger blijven han gen. Oranje-Wit voetbalt voor een afde lingstweedeklasser goed. We hebben al leen wat ongelukkig gespeeld de laatste weken", repliceert de grijze trainer. Hij is vol goede moed. „Ik blijf erbij dat wanneer een ploeg veel over heeft voor de sport en er goede onderlinge verhoudingen zijn, dat het belangrijk ste is. De titel komt dan vanzelf' ADVERTENTIE VEENENDAAL CITY-MOTORS - EDE Heden, vrijdag WAGENINGEN Junushoff, 20 u.: Radiostad Comedie met, „Hoogheid, uw kameel staat voor". BIOSCOOP Luxor Theater, Veenendaal, 19.30 uur: „James Bond 007 contra dr. No". Morgen, zaterdag VEENENDAAL NV V-gebouw, 14.30 uur: Receptie „Een dracht" voor genod.; 16 uur: Receptie „Eendracht" voor leden. WAGENINGEN Junushoff, 20 uur: Uitvoering voor per soneelsvereniging Carolan te Veenen daal. BIOSCOOP Luxor Theater, Veenendaal, 19.30 uur: „James Bond 007 contra dr. No". EDE Het laat zich aanzien, dat binnen enkele weken de 70.000ste inwo ner zal kunnen worden ingeschreven. Het gemeentebestuur zal aan het be reiken van deze mijlpaal ondermeer aandacht schenken door het uitreiken van een spaarbankboekje met een in leg van f 200. Een overzicht van de eer der bereikte 10.000-tallen van de ge meente Ede laat zien dat de gestadige groei van de gemeente Ede zich onver minderd voortzet. 10.000ste vóór 1880; 20.000ste in 1912; 30.000ste 17 augustus 1929; 40.000ste 28 april 1943; 50.000ste 2 juli 1954; 60.000ste 19 december 1961. RHENEN De tennisclub „Rhe nen" houdt vrijdag 17 januari om acht uur in hotel „De Stichtse Oever" de jaarlijks algemene ledenvergadering. Naast de gebruikelijke agendapunten zijn er enige zaken die de speciale aandacht vragen. Het bestuur zal eni ge 'mutaties ondergaan. Aftredend is de secretaresse mevr. E. Th. van Don- gen-Van Toorn, die zich herkiesbaar heeft gesteld. De voorzitter van de club echter, de heer H. Visch, en de heren H. H. Kemperman en P. Ste vens hebben zich niet herkiesbaar ge steld en voor hen in de plaats zullen dus anderen gekozen moeten worden. Nadat men de veertien punten van de agenda heeft afgewerkt zal er nog een geluidsfilm worden vertoond, ge titeld „Volmaakt tennis". ADVERTENTIE Permanente show van Oudhollandse styimeubelen uniek in Nederland 3 etages Oudholl. en Oudvlaamse stijlmeubelen vindt u bij ons in een sfeer, zoals u het thuis graag zou willen hebben. Geopend van 8.3012.30 uur en 14.0018.00 uur Vrijdags ook van 19.0022.00 uur Gesloten dinsdags na 13.00 uur zaterdags na 15.00 uur Specialist in Oudhollandse stijlmeubelen

De Vallei | 1969 | | pagina 5