Twee oudere mensen kunnen toch niet 3 maanden zonder auto Douwe Egberts verwerft belang van 50 proeent in Panter Sigaren L. J. de Regt gekozen tot voorzitter C.B.T.B. „Wiekslag" en „Johan Friso J. Versteeg van Musketiers naar Uchta Te vroeg MACRO in kort geding over „De Gouden Helm" Studieavonden over bedrijfsoverdrach t in Lienden Veenendaler kreeg (voor goed uitkijken) f 40.- boete Beroepen Centraal antennesysteem ook voor particuliere woningen in Scherpenzeel Politienieuws KANTONGERECHT WAGENINGEN Doodsbang Valleiruitertjes bestaan 5 jaar Reconstructie van hoek Willaerlaan Dorpsstraat Jaarvergadering N.P.B.- Scherpenzeel Sloper Linksaf Belt u dan even a.u.b. 10550 11079 NCVB besprak doel van bond tegen vloeken Veenendaler won reis naar Israël Scherpenzeel nam in zielental toe VOTOUPROGRAMMA Geen spreekuur burgemeester Samenwerking bij export MARKTEN Afd. Utrecht Denk overal en altijd weer om het kind in 't verkeer Vastgelopen ZATERDAG 18 JANUARI 1969 WAGENINGEN „lk rij nu al ruim dertig jaar auto en heb nog nooit een ongeluk gehad", vertelde woonwagenbewoner Nicolaas W. uit Rhenen gisteren aan kantonrechter mr. A. C. van den Brand. Verdachte stond terecht, omdat hij in een auto had gereden, die niet verzekerd was. De wagen had bovendien •en ondeugdelijke stuurinrichting en was aan de onderzijde flink doorgeroest. „De verzekering van mijn auto was verlopen zonder dat ik het wist. Omdat mijn vrouw ziek was, heb ik geen tijd gehad er aan te denken", legde Nicolaas W. uit. Mr. Van den Brand herinnerde verdachte eraan, dat hij tegenover de politie had verklaard de verzekering nog niet te hebben betaald, zodat hij ook niet over een polis beschikte. „Echt waar edelachtbare, daar weet ik niets van. Trouwens ik begrijp er ook niets van, want ik heb de politie de polis en de groene kaart nog laten zien", zei Nicolaas W. verbaasd. De officier, mr. J. H. C. Pieters, achtte ondanks de tegenstrijdige ver klaringen van de verdachte, het ten laste gelegde overtuigend bewezen. Voor het in een onverzekerde auto rijden eiste hij f 100 boete en drie maanden onvoorwaardelijke ontzegging van de rijbevoegdheid. De eis luidde verder: f 50 boete voor de ondeugdelij ke stuurinrichting, 50 gulden boete voor de verroeste bodem en in beslagname van de auto. „Rijden met ondeugdelij ke en onverzekerde auto's is onverant woord", motiveerde mr. Pieters. „Heus, edelachtbare, van die ondeug delijkheden aan mijn auto weet ik niets SCHERPENZEEL Woensdagavond 22 januari houdt de ponyclub „de Val leiruitertjes" haar jaarvergadering in hotel Schimmel te Woudenberg. De club bestaat 5 jaar, dus draagt deze vergadering een feestelijk karakter. Enige punten op het programma zijn o.a. diploma-uitreiking, vertoning dia's enz. SCHERPENZEEL Enige dagen ge leden is de fa. Roseboom begonnen met de reconstructiewerkzaamheden van de gevaarlijke hoek DorpsstraatWillaer laan in Scherpenzeel. De werkzaamheden begonnen enkele jaren geleden met de aankoop van het huis staande naast de weverij De Driekleur. Na afbraak van deze in de weg staande woning werd er tijdelijk een gedeelte van de vrijgekomen grond bestraat, waardoor de weg al breder werd en men een beter uitzicht kreeg naar de rechterzijde, komende uit de Willaerlaan. Gevaarlijk bleef echter het uitzicht naar links, aan de zijde van de sigarenwinkel van de heer Verwoerd. Het trottoir is hier erg smal zodat men weinig uitzicht heeft. Nu men begonnen is met de recon- gtructi ewerkza amheden zal het trottoir aan de zijde van de heer Verwoerd aanzienlijk verbreed worden waardoor tevens het uitzicht belangrijk verbe terd wordt. De weg komt nu aan het einde, gezien vanaf de Willaerlaan meer naar rechts te liggen. De reconstructiewerkzaamheden die door de fa. Roseboom uitgevoerd wor den zullen totaal ongeveer f 39.000 be dragen. De fa. Roseboom heeft hier voor ook de reconstructiewerkzaamhe den aan het Plein 1940 uitgevoerd. Dit is nu in zijn geheel gereed. Vorige week heeft men de laatste hand aan de werkzaamheden gelegd door het aanbrengen van de verlich ting. Het geheel is nu vooral bij avond door de geplaatste natriumlampen nog overzichtelijker geworden. Wanneer ook de reconstructie van de hoek Wil laerlaan - Dorpsstraat gereed is, is Scherpenzeel twee gevaarlijke kruis punten armer. SCHERPENZEEL De Nederland se Bond van Plattelandsvrouwen afd. Scherpenzeel houdt dinsdag 21 januari a.s. in café Marktzicht te Scherpenzeel de jaarvergadering. Op de agenda staat o.a. het jaarver slag van de secretaresse en van de pen ningmeesters. Tevens zal er op de ze avond een lezing gehouden worden door mevr. Hofman over „Utrecht in de vier jaargetijden". Het belangrijkste agendapunt is echter de bestuursverkie zing. Aftredend en herkiesbaar is de presidente mevr. M. Dijkstra-Willems. Verder zijn aftredend de dames be stuursverkiezing. Aftreden en herkies baar is de presidente mevr. M. Dijk stra-Willems. Verder zijn aftredend de dames bestuursleden: mevr. H. Ben- Eck, mevr. A. v. Staveren-van Stralen. Zij zijn niet herkiesbaar. Kandidaten voor de bestuursverkiezing zijn: mevr. D. Appelhof-van Brakels, mevr. M. A. Blaauwendraad-Westeneng, mevr. E. Hooijer-Baggel, mevr. T. Jans-Bregt en mevr. N. Klumpenaar-van Baaren. af. Ik ben zelf doodsbang om in een slechte auto te rijden. Ik durf te zwe ren, dat mijn stuurinrichting voor hon derd procent in orde was", aldus ver dachte, die over de verroeste bodem nog opmerkte: „Je bekijkt een auto nu een maal niet telkens aan de onderkant". „Edelachtbare heren zou ik u een vraag mogen stellen", zei plotseling de overigens zeer beleefde Nicolaas W. Een knikje van mr .Van den Brand was voor verdachte al voldoende om van wal te steken. „Is het niet mogelijk die drie maan den ontzegging van rijbevoegdheid te laten vallen. Mijn vrouw en ik, twee oudere mensen, kunnen toch niet drie maanden zonder auto". Mr. Van den Brand maakte duide lijk, dat de boete dan vele honderden guldens hoger zou worden. „Gezien uw financiële positie zou u die toch niet kunnen betalen", aldus de rechter, die voor het onverzekerd rijden conform de eis van de officier vonniste. Het vonnis voor de ondeugdelijke stuurinrichting was eveneens conform de eis, terwijl voor de verroeste bodem 25 gulden boe te werd gevonnist. De auto zou volgens de veroordeling bovendien aan het ver keer worden onttrokken. Johannes G., autosloper in Renkum had zijn zoon laten rijden in een auto zonder de benodigde papieren. Het voer tuig was bovendien niet verzekerd. „Ik ken die hele auto niet", voerde Johan nes G. gisteren tijdens de rechtzitting aan. „En U bent bij de politie geweest om de auto weer op te halen", merkte mr. Van den Brand óp. „De politie kan wel meer vertellen; Ik ben autosloper van beroep en als ze tegen me zeggen er staat een auto voor bij ons, dan haal ik hem op", aldus verdachte. „U wilt dus beweren, dat de politie een onjuist rapport heeft gemaakt", repliceerde de rechter. Johannes G. knikte bevesti gend. En werd besloten de zaak aan te houden. De Veenendaler Aart van E. werd tij dens de zitting van het kantongerecht veroordeeld tot f 40 boete, omdat hij een aanrijding had veroorzaakt. Ver dachte was linksaf geslagen, terwijl hij door een andere auto werd iqgehaald. „Ik heb goed uitgekeken, maar heb de auto niet gezien", vertelde Aart van E. „Dat goed uitkijken mag u wel tussen haakjes plaatsen", vond mr. Pieters, die de overtreding duidelijk bewezen achtte. De officier eiste f 75 boete. Rech ter Van den Brand vonniste f 40 boe te. voor Veenendaal Tot 17.30 uur Van 17.30- 19.30 uur 's Zaterd. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhenen 3328 Nwe Veenendaalseweg 159 VEENENDAAL De hervormde kerkeraad te Waddinxveen heeft een toezegging van beroep uitgebracht op ds. T. Langerak te Veenendaal. VEENENDAAL/JOURE Panter Sigarenfabrieken H. en J. Schuppen n.v. te Veenendaal en een dochtermaatschappij van Douwe Egberts Koninklijke tabaksfabriek-koffiebranderij en Theehandel N.V.. Douwe Egberts Tabaks maatschappij N.V., te Joure, zijn overeengekomen, dat Douwe Egberts Tabaks maatschappij een belang van 50 procent zal verwerven in Panter Sigarenfa brieken. De overeenkomst tussen deze twee Nederlandse ondernemingen heeft tot doel te komen tot een nauwe samen werking op het gebied van de export, die voor beide vennootschappen een belangrijk deel van hun activiteiten uit- SCHERPENZEEL Eiermarkt. Aan voer 850.000 eieren. Prijzen kippeëieren f 13,—- f 14,en henneëieren f 11, f 13,Handel traag. Varkensmarkt. Aanvoer 76 biggen. Prijzen f 75/-- - f 85,per stuk. Handel goed. Tot voorzitter van de Gelderse Chris telijke Boeren- en Tuindersbond is vrij dagmiddag de heer L. J. de Regt uit Eist in de Betuwe gekozen. De nieuwe voorzitter, die thans 63 jaar is, volgt de heer C. Heij op, die de bond vele jaren in deze en andere functies heeft gediend. De heer De Regt is Zeeuw van geboorte en stamt uit een agra risch gezin. Hij is zelf nog actief in de landbouw werkzaam en heeft een ge mengd bedrijf dat vooral de laatste tijd overwegend op de akkerbouw is in gesteld. Met de heer De Regt is een voorzit ter aan het bewind gekomen die bijna vijfentwintig jaar volop in het vereni gingswerk zit. Hij is bestuurslid van verschillende coöperaties, vice-voorzit- ter van de ruilverkavelingscommissie Over-Betuwe en heeft tal van functies in kerk- en schoolbesturen. Een man die werkt vanuit echt christelijke be ginselen, een sterk ontwikkeld sociaal gevoel heeft en daarbij ook de nodige zakelijke inzichten bezit. De heer De Regt ziet niet alleen de wenselijkheid, maar ook de noodzaak in van een goe de samenwerking met andere, ook niet confessionele organisaties, maar zou anderzijds de zelfstandigheid van zijn op christelijke grondslag gevestigde bond niet prijs willen geven. Overigens neemt de heer De Regt het roer over in een tijd die verre van gemakkelijk is. Veel van wat er op agrarisch terrein gebeurt wordt niet al leen meer nationaal, maar internatio naal geregeld. Het is dus niet gemak kelijk voor regionale organisaties om nog een eigen gezicht te laten zien. Daarom wil de CBTB dan ook samen met de andere organisaties op die ter reinen waar dat mogelijk is een zeke re inspraak trachten te verkrijgen in het landbouwbeleid zodat men kan ko men tot een regionaal structuurbeleid waarbij de belangen van de mens pri mair staan. In dat verband wees de heer De Regt er vrijdagmiddag tijdens een bespreking in Arnhem op dat men ook in Gelderland niet alleen tot een goede afvloeiing in de landbouw moet kunnen komen,- maar dat men daarbij in het oog zal moeten houden dat ook hier, evenals dat in Limburg het geval is, vervangende werkgelegenheid komt. De CBTB heeft er begrip* voor dat er in de landbouw iets moet gebeuren om de zaak weer gezond te krijgen, om te komen tot een meer evenwichtige verhouding in vraag en aanbod en voor al om tot een redelijk inkomensniveau voor de boer te kunnen geraken. Men is dan ook blij met plannen die daar naar streven. Maar het plan-Mansholt kan vooralsnog niet de volle waarde ring hebben omdat het prijsbeleid dat daarin tot uiting komt op vele punten onaanvaardbaar geacht wordt. Het houdt een koude sanering in en laat te weinig ruimte voor de mens. Men heeft echter anderzijds toch wel goede hoop dat men in samenwerking met andere organisaties zal kunnen geraken tot 'n meer sociaal verantwoorde en vooral ook menselijke behandeling van de vraagstukken, waarvan men natuurlijk erkent dat ze bestaan en dat ze om 'n oplossing vragen. De CBTB acht de vraagstukken die thans op een groot deel van ons volk af komen stormen, en niet alleen op de landbouwers, van zo groot belang, dat daaraan best een studie-congres te wij den zou zijn. RENSWOUDE Dc NCVB afdeling Renswoude had voor haar maandelijkse vergadering K onder leiding van mevr. Hosang uitgenodigd de heer Laarman, afgevaardigde van de „Bond tegen het Vloeken". Spreker begon met een uiteenzetting over de doelstellingen van de bond. Men tracht op allerlei manieren deze volkszonde te weren o.a. door affiches te plaatsen in openbare gelegenheden e.a. Spreker betoogde dat de mensen .ovér het algemeen een moord (zonde tegen het zesde gebod) vreselijk vin- „den, maar dat aan het vloeken (een zonde tegen het derde gebod) veel minder aandacht wordt besteed. Veel mensen, aldus spreker halen de schouders op over onze bond, maar bewijzen hiermede weinig af te weten van Gods Evangelie. Na de pauze volgde een geanimeerde bespreking. Daarna vertelde mevr. Vink uit de Taets van Amerongenweg over haar 3 maanden durende reis naar Canada. De eerstvolgende vergadering is astgesteld op woensdag 19 februari. i: i voor heeft men uitgenodigd 'n ver tegenwoordiger van de Organon-bedrij- .ven te Oss. maakt. Voor beide ondernemingen biedt deze samenwerking de mogelijk heid tot assortimentsverbreding. Daar door wordt tevens een snellere ontwik keling van de produktie verwacht. Panter Sigarenfabrieken zal haar vol ledige zelfstandigheid behouden. Haar werkzaamheden in Nederland zullen op dezelfde wyze als voorheen worden voortgezet. De leiding blijft berusten bij de huidige directie, die bestaat uit de heren J. J. van Schuppen, H. Stoffels en D. Ybe- ma. Het huidige college van twee com missarissen zal met twee door Douwe Egberts Tabaksmaatschappij te benoe men commissarissen worden uitge breid. Panter Sigarenfabrieken, gesticht in 1920, specialiseert zich in het maken van kleine sigaren; de produktie vindt plaats in haar vestigingen te Veenen daal, Utrecht en Culemborg. Douwe Egberts is de grootste kerfta bakleverancier op de Nederlandse markt. Zij beschikt over vestigingen in,; Europa, Canada en de Verenigde Sta ten, aldus een gemeenschappelijk com muniqué van beide ondernemingen. VEENENDAAL Een van de hoofd prijzen van de loterij voor het Joods Nationaal Fonds waarvoor landelijk 250.000 loten zijn verkocht is in Veen endaal gevallen. De heer L. Katz, Sta tionssingel is de gelukkige. De heer Katz krijgt een reis naar Israël aange boden. Aagezien hij pas vorig jaar een bezoek aan Israël heeft gebracht, zal hij waarschijnlijk pas volgend jaar van het aanbod gebruik maken. In Veenen daal werden ongeveer duizend loten ten bate van het Joods Nationaal Fonds verkocht. SCHERPENZEEL Volgens een .voorlopige telling van de afdeling be volking der gemeente-secretarie van Scherpenzeel bedraagt het aantal in woners per 31 december jl. 5163. Per 1 januari 1968 bedroeg het aantal inwo ners 4808. Een bevolkingstoename der halve met 355 zielen waarvan 161 man nen en 194 vrouwen. In 1968 werden 103 kinderen geboren waarvan 52 mannen en 51 vrouwen. Het aantal gesloten hu welijken bedraagt 45. LEERSUM Verdraagzaamheid en eendrachtige samenwerking waren veel ge bezigde termen by de officiële opening van twee nieuwe kleuterscholen, een openbare en een christelyke, die gistermorgen plaats vond. Het officiële gedeelte van deze voor het kleuteronderwijs in Leersum zo heugelyke gebeurtenis vond plaats in het gebouw van de wijkverpleging aan de Kon. Julianalaan. Talrijke genodigden voerden daar 't woord onder wie burgemeester C. M. s' Jacob. Zij schetste de situatie die zij aantrof bij haar benoeming tot bur gemeester van Leersum en die op dat moment verre van rooskleurig was. Overleg met verschillende instanties en samenwerking met de gemeente Renswoude leidde er toe, dat in een soort bouwstroom twee scholen in Leersum en een in de gemeente Rens woude gerealiseerd konden worden. De Chr. kleuterschool aan de Vogel slag krijgt de naam „Wiekslag" terwijl de raad zal worden voorgesteld aan de openbare kleuterschool de naam Jo han Friso" te geven. Deze school is gebouwd aan de Meester Bosweg. De VEENENDAAL Jan Versteeg, de aanvaller van het Elster Musketiers, gaat met ingang van volgende week spe len voor de zondagvereniging Uchta. De KNVB heeft Versteeg, die ver vroegde overschrijving van Musketiers naar Uchta in Ochten had gevraagd, dezer dagen toestemming verleend. De ex-Musketiers-.rechtsbinnen woon reeds in Ochten. 3e klasse D West I ZeistUltrajectum HollandAmsvorde DonarCandia '66 DEV—CDN VVYVriendenschaar VictoriaBaarn 4e klasse H-West I: De MeernVeenendaal JSVZwaluwen Vooruit FortitudoSaestum KDSSVF UtrechtVreeswijk EMSStichtse Boys le klasse A MinervaRoda '46 Veensche BoysMidlandia ScherpenzteelKampong le klasse B Utr. BoysW.b. Duurstede 2e klasse B DVSUOlympia '25 Rivierwijkers—De Meeuwen 3e klasse B RUC—'t Goy HDSAres totale stichtingskosten inclusief bedra- •ger per school bijna f 190.000. Tijdens de bijeenkomst in het wijkge- ■bouw werd verder nog het woord ge- ivoerd door de voorzitter van het chr. schoolbestuur, de heer C. H. W. Kuipe- ri en namens de Vereniging voor Open baar Onderwijs door de heer Van Vliet en het hoofd van de Julianaschool, de heer W. Klaassen. Ieder voor zich be pleitten deze heren het nut van het soort onderwijs dat zij voorstaan. Na het officiële gedeelte werden bei de scholen bezocht waarbij de kleuters een werkzaam aandeel hadden in het feestprogramma. Wat de huisvesting betreft hebben nu noch de vereniging voor Openbaar Onderwijs noch de Stich ting en instandhouding van Scholen met de Bijbel reden elkaar met een scheef oog aan te kijken. De scholen lijken als twee druppels water op el kaar. Als er bovendien maar de helft van het aantal uitgesproken wensen tot samenwerking tot stand komt is ook in dit opzicht de toekomst zonder wolken. RENSWOUDE Daar de burge meester van Renswoude verhinderd is woensdag 22 januari op de gebruikelijke tijd zijn spreekuur te houden, zal hij die dag 's morgens te spreken zijn en wel van 9 tot 10 uur ten gemeentehui ze. VEENENDAAL Het is altijd prettig als je op 14-jarige leeftijd weet bij welk onderdeel je gaat dienen als de tijd aangebroken is om 's konings wapenrok aan te trekken. Tot deze conclusie moe ten de ouders van Aris Heikamp deze week gekomen zijn toen zij een brief ontvingen van de com mandant van de Koning Willem III-kazerne uit Amersfoort, waar in deze de ouders van Aris ver zocht om schriftelijke toestem ming dat de dienstplichtige op zondag mag reizen. Vader Heikamp toog met de brief naar de afdeling militaire za ken van de gemeente Veenendaal om opheldering. Na enig speur werk bleek een buurjongen van de familie bij zijn indiensttreding het telefoonnummer van de familie Heikamp te hebben opgegeven als' contactnummer. De vergissing van de kazernecommandant bete kent dat Aris Heikamp voorlopig rustig de lessen kan blijven volgen aan de Technische School. RHENEN De Motor en Auto Club Rhenen en Omstreken, de „MACRO", organisator van de jaarlijkse „Leccius de Ridder" motocross op Hemelvaarts dag op het circuit „Grebbeberg", is in gebouw Ons Genoegen in jaarvergade ring bijeen geweest. In zijn openings woord legde voorzitter J. W. Mol er nog enes de nadruk op dat het jaar 1968 voor de MACRO alleszins voorspoedig is verlopen. Voor de eerste keer draaide MACRO onder auspiciën van de KNMV, de eni ge internationaal door de FIM erkende motorrijdersvereniging in Nederland. LIENDEN De afdelingen Lienden- Ommeren en Ingen van de Gelderse Maatschappij van Landbouw organi seren een aantal studie-avonden over bedrijfsopvolging en bedrijfsoverdracht in hotel Het Wapen van Lienden te Lienden. Het vraagstuk van bedrijfsopvolging SCHERPENZEEL Reeds geruime tijd wordt door het college van burge meester en wethouders van Scherpenzeel de mogelijkheid onderzocht om in de reeds bestaande bouw in Scherpenzeel een centraal antennesysteem aan te leg gen. Zoals bekend is in de nieuwbouw (Plan Zuid) reeds een centraal-antenne- systeem aanwezig. Nu de benodigde gegevens door bur gemeester en wethouders zijn verkre gen is het de bedoeling de gemeente raad voor te stellen om tot uitvoering van het plan over te gaan. In eerste instantie gingen de gedachten van het college uit naar de aanleg van het an tennesysteem t.b.v. de woningwetwo ningen in Scherpenzeel, maar uit eco nomisch oogpunt heeft het college ge meend ook de particuliere woningen in de opzet te moeten nemen De aanlegkosten van dit antennesys teem bedragen f 150 per woning, ex clusief BTW. Voorwaarde is dan echter dat alle huiseigenaren ook hun mede werking verlenen. Het aangeboden cen traal antenne-systeem gaat uit van ont vangstmogelijkheden van: a. alle AM/ FM zenders, die het betreffende gebied bestrijken (radio); b. Nederland I en II (TV) en c. Duitsland I en II (TV). Huiseigenaren van Scherpenzeel zul- 'en of hebben een schrijven ontvangen waaraan een antwoordstrook is beves- igd of men al dan niet bereid is deel te nemen aan het centraal-antenne-sys- teem. en -overdraeht is bijzonder actueel. De studieavonden zijn vooral bedoeld voor leden, die binnen afzienbare tijd hun bedrijf willen overdragen en voor jon geren die het bedrijf van hun vader willen overnemen. Er zijn vijf avonden gepland: vanaf vrijdag 31 januari iedere volgende vrij dag tot en met 28 februari. Op vrijdag 7 maart volgt dan 'de afsluiting met een forum. Het programma luidt: 31 januari: „Welke eisen worden aan de rentabili teit gesteld bij de opvolging", inleider K. Visser, economisch-sociaal voorlich ter van de GMvL. 7 februari: „Op welke wijze is de ren tabiliteit van het bedrijf te verbete ren?". inleider B. F. Kievitsbosch, be- drijfsdeskundige van het Rijksland- bouwconsulentschap Ti el. 14 februari: „Diverse mogelijkheden vanbedrijfsoverdracht", inleider K. Visser. 21 februari: „Financiering bij de be- drijfsaanpassing en bedrijfsover dracht", inleider G. J. Melenberg, kre dietadviseur van de Centrale Cocpera- tieve Raiffeisenbank. 28 februari: „Fiscale aspecten van de bedrijfsoverdracht", inleider J. van Kampen, directeur bijkantoor boek- houdbureau GMvL te Tiel. Cursusleider is de heer R. van de Weerd, agrarisch-sociaal voorlichter van de GMvL. Het cursusgeld bedraagt f 6,- per deelnemer, inclusief de kosten voor de cursusmap. Aanmelding kan geschieden bij de heren M. J. G. van Heteren. Ingen, tel. 246 en C. H. Stam te Lienden, tel. 287. De publieke belangstelling over schreed voor de eerste keer de 20.000, terwijl de belangstelling voor de Greb- becross van de grote landelijke sport pers enorm was. Dit opent voor de toe komst nieuwe perspectieven. De voorzitter deelde mede, dat de winnaar van „De Gouden Helm"-wis- selprijs in 1967 Jan de Rooij uit Eindhoven tot nu toe niet bereid is geweest deze trofee in te leveren. Aan gezien alle overleg om tot een sportieve schikking te komen is vastgelopen, heeft het bestuur juridische bijstand in geroepen. Er zal op korte termijn een kort geding aanhangig worden gemaakt bij het gerechtshof in 's-Hertogenbosch. Over de „Leccius-de Ridder"-moto- cross 1969 zei de voorzitter dat met ve le prominente renners uit binnen- en buitenland reeds contracten zijn afge sloten. Op aandringen van de vergade ring werden enkele namen van renners bekend gemaakt: Uit Engeland o.a. John Banks en Jeff Smith en uit Ne derland onder meer Frans Sigmans, Pierre Karsmakers en Gerrit Wolsink (kampioen 1968). De aftredende bestuursleden G. H. W. Kroes en J. v. Laar werden bij ac clamatie herkozen. VEENENDAAL De wielrijder J. W. uit Veenendaal werd gewond en moest overgebracht worden naar het Julianaziekenhuis, nadat hij op de krui sing Hoofdstraat/Hoogstraat door een auto aangereden werd. De auto, be stuurd door de heer J. van H. uit Vee-^ nendaal kwam van de Hoogstraat. De fietser wilde van de Hoofdstraat linksaf de Zandstraat inrijden. Het verkeers licht op de Hoogstraat had op groen gestaan, toen de botsing plaatsvond. De ambachtsscholier A. K. uit Renkum had twee middagen gespijbeld. De directeur van de technische school in Wageningen was daar achter geko men en had de jongen naar huis ge stuurd. Hij durfde het echter niet aan zijn ouders te vertellen, waardoor hij na wat omzwerven in Veenendaal te recht kwam. Hij meldde zich bij de politie, die zijn ouders waarschuwde. In gezelschap van zijn vader is hij la ter toch naar huis gegaan. Op het trottoir van de Hoofdstraat viel het meisje J. B. uit Renswoude zonder zichtbare aanleiding voorover. Vermoedelijk betrof het een geval van epilepsie. Het meisje is met een zie kenauto naar het Julianaziekenhuis ge bracht.

De Vallei | 1969 | | pagina 3