CAROLAN-PERSONEEL BIJEEN IN JUNUSHOF Tennisclub „Rhenen" had goed jaar en twintig Vijf jubilarissen onderscheiden Frontale botsing eiste 8 gewonden OUDE KOSTUUMS GAVEN FLEUR AAN TONEELSTUK Geslaagd Groote-prijs postuum uitgereikt aan echtgenote leraar C. C. M. v. Rijswijk Ondanks verscheidenheid is eenheid bewaard gebleven DS. O VERG AA UW BIJ AFSCHEID EENDRACHTVIERDE 50-JARIG BESTAAN gebed van Zijn kinderen God regeert wereld door VEILING RESTEREN Voetballers £aan klaverjassen Mutaties in bestuur Bij La Montagne Politie beslechtte dronkemaiisruzie Kaarters spekten bejaarden pot NVY-kaartavond VALLEI? Belt u dan even a.u.b. vr,,ou°; 11079 Bij uitvoering Fanfarev Botsing na voorrangsfout NCR (eis) V-a vond voor CPB Dank Samen werking CBTB houdt jaarvergadering Lachen en huilen op hoofdbureau Verloren en gevonden Bejaarden zingen voor bejaarden Aanbesteding Eerst excursie dan vergaderen AGENDA MAANDAG 20 JANUARI 1969 VEENENDAAL Thérèhe Steinmetz (foto boven) viel met Rien van Nunen en Ronnie Tober het meest in de smaak tijdens de feestavond die de personeels vereniging van „Carolan-Pharr-Camira" uit Veenendaal zaterdag in schouwburg „Junushof" organiseerde. Behalve door het hierboven genoemde trio werd aan het programma meegewerkt door de conferencier Fred Bourgonje, Peter Gooney met goochel-act, de Como Brothers en Cap Klinkenberg. De muzikale begeleiding was in de vertrouwde handen van Harry Broek huizen. Na 't met veel vaart gepresen- Heden, maandag VEENENDAAL NVV-gebouw, 19.30 uur: NVV-bijeen- komst „Inspraak-uitspraak". Kantine politiebureau, 20.00 uur: Ver- keerscompetitie bedrijven. Ie ronde. RESTEREN C.P.B., 19.30 uur: Veilingkantine NCRV- avond. Bioscoop Luxor Theater Veenendaal, 19.30 uur: „De (jood komt te paard". Morgen, dinsdag VEENENDAAL Korenbeurs, 20.00 uur: Jaarvergadering CHU. Na de pauze groependiscussie over „Afvalwaterzuivering, Verkeers problemen en Woningbouw in Veenen daal". SCHERPENZEEL Gemeentehuis, 19.30 uur: Raadsvergade ring. WAGENINGEN Junushof, 19.30 en 22.00 uur: Filmliga. Bioscoop Luxor Theater Veenendaal: geen voor stelling. Donderdagavond 23 januari houdt de v.v. Musketiers haar vierde kaartavond in de serie van vijf. speciaal voor kla verjassers. In het clubhuis hotel Stuy- venberg. Degene, die op deze avond het hoogste aantal punten behaalt, ontvangt een prijs. Verder wordt er in competitieverband gekaart, waarna bepaald wordt wie de hoofdprijswinnaars zullen worden De laatste en belangrijkste kaart avond wordt georganiseerd medio fe bruari. KESTEREN De prijzen van de op op de veiling van Kesteren aangevoerde produkten waren: Goudreinette: I 65/75 60-63, 75 85 69-72, 85 95 65-66; II 65/75 52-60, 75 85 62-65, 85^95 60-62. Cox's Or. Pippin: I 55/60 43-44, 60/65 72-79, 65/70 99-192, 70/75 107, 75/80 108-110, 80/85 110. Ingrid Marie: II 60 65 2\-28, 65'70 41-48, 70/75 58-61, 75 80 64-66, 80/85 61-66. Jonathan: II 60 65 17-22, 65'70 23-32, 70/80 35-43. L. Calville: 60'70, 70/80 26-30, 80'90 24-31. Laxton's Superbe: II 60'65 22-26, 65/70 32-34, 70'75 41-46, 75 80 40-46. Golden Delicious: II 60 70 22-23 70 80 40. Brederodes: II 60/70 24-29. Dov. du Cornice: I 75 85 60. Conference: I 65 75 26-28. I^giponts: I 60 65 18-19. Prijzen genoteerd in centen per kg. teerde programma was er een bal met muzikale medewerking van het trio Ben Smit. RHENEN Vrijdagavond heeft de tennisclub „Rhenen" de algemene jaar vergadering gehouden in hotel „De Stichtse Oever". Na een kort inleidend woord van voorzitter H. Visch, die constateerde dat de opkomst niet bijzonder groot was, bracht de secretaresse mevrouw E. Th. van Dongen-van Toorn het jaar verslag uit. Hjeruit bleek dat deze Rhe- nense sportvereniging thans 87 senior leden telt en 37 juniorleden. Met het gemeentebestuur kwam een regeling tot stand wat de drie tennisbanen betreft op het gemeentelijk sportpark Candia. De club heeft over twee banen voort durend de beschikking en over de der de baan alleen op donderdag- en vrij dagavond en zaterdag en zondag over dag. Penningmeester F. Leusden maakte melding van een bevredigend financieel resultaat. Hij zei dat hij bijna wel een feestrede kon houden, maar dat hij dat maar liever niet deed, aangezien er toch een negatieve kant aan de zaak zat. Het aantal ballen dat in het afgelopen jaar was verloren gegaan was ni. schrikbarend hoog. De verga dering besloot stringente maatregelen te nemen om dit in de toekomst zoveel mogelijk te voorkomen. De kascommissie bracht bij monde van de heer A.v.d. Ree verslag uit. In de nieuwe kascommissie kregen zitting de heren A. v.d. .Ree en R. Lodder. Bij de behandeling van de begroting bleek deze sluitend te zijn. De penning meester zag geen aanleiding een voor stel tot verhoging van de contributie te doen. Hij sprak de hoop uit, dat weer velen zich dit jaar als lid zouden melden. De voorzitter van de technische com missie H. J. v. Dongen kon mededelen dat het eerste team kampioen werd in de vierde klas, maar niet promoveerde. Het tweede eindigde op de tweede plaats in de vijfde klas. Het zaterdag team kon zich in de tweede klas niet handhaven en degradeerde naar de derde. De junioren deden het beter, die eindigden op de derde plaats. Aan de geslaagde clubkampioenschappen, die dit jaar met veel regen te kampen hebben gehad, werd deelgenomen door 14 dames, 24 heren en 6 junioren. Als laatste agendapunt kwam de be stuursverkiezing aan de orde. Secreta resse mevrouw Van Dongen, die zich herkiesbaar had gesteld, werd herko- ze. De heren H. Visch, Kemperman en P. Stevens hadden zich niet herkies baar gesteld. Voor hen in de plaats werden gekozen mevrouw E. C. La- gaay-Damen en de heren S. A. M. Ste vens, J. de Weeger en Paul v.d. Schaaf, jeugdbestuurslid. De heer Stevens sprak namens de nieuw gekozenen een woord van dank voor het werk dat de schei denden hadden verricht. De heer J. Hoksbergen bood het bestuur een voorzittershamer aan. Aan het slot van deze vergadering werd een geluidsfilm vertoond, waarin de Australiër Rod Laver en de Span jaard Manual Santana te zien waren. VEENENDAAL De Algemene Bond van werknemers in het Textiel- en kledingbedrijf „De Eendracht" vierde zaterdagmiddag in het NVV-gebouw zijn 50-jarig bestaan. Tijdens het officiële gedeelte werd aan 25 leden het zil veren of gouden insigne wegens resp. 25-jarig en 40-jarig lidmaatschap uitge reikt door bondsvoorzitter Th. de Jong. Onder de aanwezigen waren burge meester P. Bode en de wethouders R. Koppenberg en M. Bastmeijer, afge vaardigden van de bedrijven de ka tholieke bond „Sint Lambertus" en de „Unitas", diverse NVV-bonden, NVV- vrouwenbond, PvdA-vrouwenbond en de gehele PvdA raadsfractie. Afdelingsvoorzitter C. Smit gaf een kort overzicht over de afgelopen vijftig jaar en legde enkele wensen op tafel. „Ten aanzien van de Bedrijfs Genees kundige Dienst (BGD) zou ik willen zeggen dat hij iets aan zijn image moet gaan doen. We weten dat het bestuur bezig is met bepaalde zaken, maar we hopen dat als alles rond is er opening gegeven wordt. De werkne mers zijn niet erg gelukkig met de huidige instelling", zo merkte hij on der meer op. Als eerste „gast"-spreker bracht bur gemeester Bode namens het gemeente bestuur gelukwensen over. Namens „De (landelijke) Eendracht" deed dat bondsvoorzitter De Jong, die tot de aanwezige werkgevers een oproep richtte de oudere werknemers, die door de automatisering niet meer mee kunnen, zinvolle arbeid te bieden. Hij raadde hun aan de problemen te zamen VEENENDAAL Een achttal perso nen werd zondagmiddag meer of minder ernstig gewond toen de twee personen auto's waarin zij zaten nabij hotel „La Montagne" betrokken raakten bij een frontale botsing. De gewonden wer den allen overgebracht naar het Julia- naziekenhuis. Het ongeluk ontstond toen een uit de richting Eist komende Mercedes met een vijftal jongens uit Enschede die een muziekuitvoering in de jeugdher berg „de Eikelenkamp" hadden ver zorgd, op de linkerweghelft terecht kwam en tegen een Volkswagen botste. De Volkswagen werd bestuurd door de heer L. uit Acquoy bij Geldermal- sen), die met zijn echtgenote en drie kinderen, waaronder een tweeling, in de richting Rhenen reed. Het ergst was mevr. L. er aan toe. Zij kreeg ondermeer twee gebroken be nen, een hersenschudding en een ernsti ge hoofdwond. Haar echtgenoot kreeg eveneens een gebroken been. Een van de tweelingzusjes kreeg ernstig letsel aan haar neus. De vijf inzittenden van de Mercedes liepen allen lichte verwon dingen op. Beide auto's werden zeer zwaar beschadigd. ELST Doordat de heer K. in de nacht van zaterdag op zondag beschon ken thuiskwam, ontstond er een huise lijke twist, waaraan de politie te pas moest komen. De heer K. werd bijgestaan door twee makkers uit Amerongen. De Rijkspo litie heeft de zaak in onderzoek. SCHERPENZEEL Was de op brengst van de kaartavond voor de be- jaardentocht vorige maal in Markt- zicht maar 170 gulden thans in hotel Boszicht was de opbrengst veel hoger. Dank zij een veel grotere opkomst. De netto opbrengst was f 284,50 die kon worden afgedragen aan de comissie.. Namens het comité was aanwezig de heer W. Schimmel. Deze bracht dank aan allen die hadden meegewerkt aan het grote succes van deze avond. SCHERPENZEEL Op vrijdag 24 januari houdt de bestuurdersbond van het N V V haar maandelijkse kaart avond in Hotel Boszicht Er zijn voor de kaartliefhebbers weer fraaie prijzen te winnen met de ondernemingsraden te bestu deren. Districtsbestuurder J. C. Havinga bracht de gelukwensen van „Unitas" over, terwijl de heer T. Verkuyl dat namens de plaatselijke NW-besturen- bond deed. Hij vertelde dat de bestu renbond op 14 juni aanstaande zijn vijftigjarig bestaan viert. Als laatste sprak de voorzitter van de afdeling Rhenen, de heer Swammer. Aan het einde van de bijeenkomst kregen de heren A. v.d. Bos, G. v.d. Bos, E. van Capelleveen, G. W. Kui per, C. Neersman, H. v.d. Brink, A. van Assolt, G. van Capelleveen, H. Drost, T. v.d. Bovenkamp, S. van Kruistum, G. J. van Barneveld, W. v. d. Pol en G. Drost het gouden insigne opgespeld. Mevrouw v.d. Pol-Henzen, die ook veertig jaar lid is van het NW, kon niet aanwezig zijn. Het zilveren insigne werd uitgereikt aan: H. Bouman, H. P. v.d. Heuvel, G. Heikamp, G. van Kooten, A. van Maanen, H. G. van Ommeren, J. Pa ter, G. Schoeman, H. Schuilenburg en J. Versteeg. Alle jubilarissen ontvingen boven dien een kistje sigaren, terwijl er voor hun dames bloemen waren. Het „Eendracht"-bestuur dat veel gelukwensen in ontvangst nam ter ge legenheid van het 50-jarig bestaan. voor Veenendaal 17.30 uur 10550 's Zaterd. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhenen 3328 Nwe Veenendaalseweg 159 KESTEREN Afgelopen vrijdag heeft de muziekvereniging „Fanfare- Resteren" de jaarlijkse uitvoering ge geven. De avond werd geopend door de voorzitter, de heer D. J. van Breuk, die de vele aanwezigen van harte welkom heette. De toneelvereniging Castra uit Kes teren zorgde voor het traditionele to neelstuk. Deze keer was de keuze ge vallen op „Boer Teun is dood", een blij spel van Wim Bisschot. Het stuk speelde zich af in het jaar 1890. Het publiek was enorm enthou siast over hetgeen ten tonele werd ge bracht. Ook de costuums uit de 19de eeuw trokken de nodige aandacht. Na afloop van het toneelstuk was er gelegenheid tot dansen. Door de grote belangstelling heeft de muziekvereniging „Fanf are-Kesteren besloten de uitvoering op vrijdag 24 januari te herhalen. Deze tweede feest avond wordt opnieuw gehouden in de zaal van de heer Van Verseveld. OPHEUSDEN Bij het Koninklijk Technicum PBNA te Arnhem slaagde onze dorpsgenoot J. G. Geurts Specht straat 4, voor aspirant bouwkundig op zichter-tekenaar, deel I VEENENDAAL Bij de afrit van Rijksweg 12 liepen twee personenauto's schade op, nadat een der bestuurders een voorrangsfout maakte. De heer F. E. N. uit Wageningen reed over de Nieuweweg in de rich ting De Klomp. Op de afrit naderde de Rotterdammer P. G. M. van S„ die geen vrije doorgang verleende aan N., waar door er een botsing ontstond. KESTEREN De Christelijke Plat telands Vrouwenbond komt vanavond bijeen voor de maandelijkse vergadering De Nederlandse Christelijke Reis Ver eniging zal enkele films vertonen over het toerisme in Duitsland en Luxem burg, alsmede ook een bezoek aan de Zonne-eilanden. De vergadering wordt gehouden in de kantine van de veiling te Kesteren. Ds. Overgaauw zei o.a. „We moeten afscheid van elkaar nemen. Ik mocht bijna zes jaar in uw midden zijn en zo'n periode laat indrukken na. In een uur als dit komen veel herinneringen boven. Deze periode in Leersum heeft ons iets gedaan. Er zijn banden ont staan die vanmiddag verbroken zullen worden. Deze dienst is een dienst des Woords. Het gaat niet om de menselij ke gevoelens, maar om te luisteren naar Gods woord. De woorden van Paulus beginnen mei een dankzegging. „Ik dank mijn God". Dit is een uiting. Paulus had be hoefte om te danken. Hij is tot dit dan ken gekomen door te gedenken. Als ie mand gaat gedenken dan richt hij zich op het verleden. Bij dat denken aan het verleden komt hij er toe God te danken. Aan mijn periode in Leersum denk ik met grote dankbaarheid terug. De jaren hier waren voor mij en mijn gezin goede jaren. Ik heb het werk van God in Leersum mogen mee maken en beleven. Ik dank God dat hij mij in deze drukke gemeente heeft te werk gesteld. Bij dat gedenken mag men echter het heden niet aan zich voorbij laten gaan. Dat deed Paulus ook niet in zijn gevangenschap. Hier dacht hij aan de kleine Christenge meenten. Van alle kanten was zijn weg daartoe versperd. Vele wegen op aarde kunnen echter geblokkeerd zijn, maar voor Gods kinderen blijft altijd een weg open, nl. de weg van het gebed. Het bidden is 'n onvervreemdbaar ken merk van het Christen zijn. Paulus ging de weg van het gebed. Ook nu, bijna 20 eeuwen later moeten we dat nog doen. Ik heb veel gebeden voor de geestelijke nood in Leersum. Er is hier veel import gekomen. Daar door heeft Leersum een zeer genuan ceerd karakter. Het gevaar hiervan is altijd een opsplitsing in alle richtingen en stromingen. Ondanks die verschei denheid in Leersum is de eenheid be waard gebleven. Dat di't mogelijk is. is geen gave van mij, maar een verho ring van mijn gebed. Het gebed is een kracht. God re geert de wereld door het gebed van zijn kinderen", aldus ds. Overgaauw, die zijn preek als volgt besloot. „Mijn werk hier in Leersum is niet af. Na twee maal voor een beroep te hebben bedankt, nam ik het derde beroep aan. Dit betekent geenszins dat mijn werk hier af is.. Ik denk bijvoorbeeld aan het bejaardencentrum. Nu dit bijna klaar is ga ik weg. Ook valt het mij zwaar weg te gaan omdat ik in Leersum zulke prettige contacten heb gelegd". Hierna richtte ds. Overgaauw het woord tot de burgemeester en wethou der Schapenk. „Ik stel het bijzonder op prijs dat u mijn afscheidsdienst heb willen bijwo nen. Bij u heb ik steeds begrip gevon den, vooral in verband met de bouw van het Protestant Christelijk Bejaar dencentrum. U doet uw taak van gan ser harte en vol overgave want vooral ook de burgemeester weet dat de ge meente Leersum niet zo gemakkelijk te besturen is". Hij sprak tegenover het college de hoop uit op een steeds bete re samenwerking tussen kerkelijk en gemeentelijk bestuur. Een woord van dank werd gericht tot de classis Doorn, de ring Rhenen, de consulent ds. Kaastra uit Ameron gen, ds. Broekma en de Stichting Be jaardenzorg. Deze Stichting heeft al tijd de liefde van mijn hart gehad al dus ds. Overgaauw. „Ik ben er tegen mijn zin ingekomen, maar hoe langer ik er in zat hoe meer ik me er aan ging hechten". Vervolgens gingen woorden van dank naar de afgevaardigden van het Bij belgenootschap en de hoofden van scholen. Hij bracht dank voor de vriendschap die hij op de scholen bij het personeel altijd mocht ondervin den. Hij sprak de hoop uit dat het Leer- sumse onderwijs in goede harmonie zal blijven groeien. Ook wees de scheidende dominee nog even op het contact tussen de kerken in Leersum. Aanvankelijk was dit onderling contact niet zo erg vlot, maar geleidelijk aan is hierin VEENENDAAL Mevrouw M. J. van Rijswijk-Stoorvogel ontving zater dagmiddag uit de handen van de oud burgemeester van Den Haag. mr. H. A. M. T. Kolfschoten ^en oorkonde en zilveren legpenning, behorend toi.j de W. A. Grooteprüs-1967, die posthuum toegekend was aan haar echtgenoot, de heer C. C. M. van Rijswijk. De uit reiking geschiedde in het Hiltonhotel in Amsterdam in aanwezigheid van tal van vooraanstaande figuren uit de Ne derlandse onderwijswereld. De „W.A. Groote-prijs", genoemd :.aar de uitvinder van het ste nografie- systeem-Groote, wordt jaarlijks uitge reikt aan een persoon, die zich bijzon der verdienstelijk heeft gemaakt voor het onderwijs in de Stenografie in Ne derland. De commissie besloot de heer Van Rijswijk de onderscheiding uit te reiken omdat hij, behalve voorzitter te zijn geweest van Stichting Nederlandse Unie voor Praktijkexamens in Steno grafie en Machineschrijven, ook nog en kele leerboeken voor het systeem-Groo- te geschreven heeft. Mevrouw Van Rijswijk-Stoorvogel was bij het in ontvangst nemen van de prijs vergezeld van haar dochter, een broer van de overledene en diens echt genote en de heer Chr. van Rijswijk, de vader van de onderscheidene. Het was voor de eerste maal. dat de W.A. I Groote-prijs postuum werd uitgereikt. een verandering gekomen. „We stap ten niet ineens over alle bezwaren heen, maar er komt een groeiende samenwerking". Verder waren er woorden van dank voor de kerkeraad, de ouderlingen de diakenen, de kerkvoogden en de nota belen, de administrateur de heer Van de Berg en de koster de heer Van Dijk, de organiste mevrouw Kuiperi, de hulporganist de heer Dekker en aan tal van andere kerkelijke relaties. Een bijzonder woord van dank werd ge richt aan alle gemeenteleden. U bent voor ons veel geweest. Ik ben bijzon der verheugd met de mooie geschen ken die ons zijn aangeboden. Hierna werd het woord gevoerd door Ds. Hoorweg. Hij sprak namens de sa menwerkende kerken. Kerken zijn on derling zeer uiteenlopend. In de con tacten hebben we elkaar echter als christenen leren kennen. Ds. Kaastra „Het is buiten triest en bij dit afscheid is het in onze harten ook wat triest. U was een goed en trouw collega". Namens de burgerlijke gemeente sprak de burgemeester, mevrouw s' Jacob. „We hebben veel met el kaar te doen gehad. U was niet zo conservatief als u zelf wel denkt. Ik heb u veel ontmoet in verband met het bejaardencentrum de scholenbouw en het kerkelijk centrum. Namens de ge meente dank ik u voor de steun en de ondervonden vriendschap". De rij van sprekers werd gesloten door de heer Kuiperi. Hij bracht dank over namens de kerkelijke gemeente en kerkeraad. Het was in Leersum voor u niet altijd even gemakkelijk, trouw hebben u de steun gegeven. De heer Kuiperi sprak de hoop uit dat het ds. Overgaauw en zijn gezin in Vrie- zenveen goed mag gaan. Hierna maakten velen van de gele genheid gebruik de heer en mevrouw Overgaauw en hun kinderen een hand druk te geven. SCHERPENZEEL Woensdagavond 22 januari houdt de afdeling Scherpen- zeel van de Chr. Boeren en Tuinders Bond haar jaarvergadering in het Ver enigingsgebouw aan de Molenweg. Na behandeling van de gebruikelijke jaar stukken houdt de heer P. de Fijter uit Zoelen een lezing over de agrarische sociale sector. SCHERPENZEEL Donderdagavond ^23 januari houdt de afdeling Scherpen- zeel van de Gelderse Maatschappij van Landbouw haar jaarvergadering in ca fé Marktzicht. Na het zakelijke gedeel te spreekt de heer W. A. Tieman uit Utrecht, hoofdinspecteur-chef der Utrechtse recherche en zedenpolitie (buiten dienst) over „Lachen en hui len op het hoofdbureau ELSTGevonden: handelaarskente ken van auto, nikkelen zakmesje. Verloren: roestvrij stalen vulpotlood merk Parker,rechter glacé herenhand schoen. RENSWOUDE Woensdagmiddag 22 januari zal in „Rehoboth" weer de maandelijkse bijeenkomst voor de be jaarden georganiseerd worden. Hiervoor heeft men medewerking gevraagd van het bejaardenzangkoor uit Scherpen- zeel dat toegezegd heeft deze middag met zang te komen opluisteren. Ook nu kunnen bejaarden die vervoer wensen zich weer opgeven bij diverse adressen o.a. ds. L. van de Peut en de heer Van Dijk aan de Van Reedeweg. LEERSUM Voor de aanleg van een vijver aan de Hoflaan had dezer dagen een aanbesteding plaats. Inge schreven werd door 15 bedrijven. De laagste was de firma J. H. van den Els- hout en Zn. te Raamsdonksveer voor f 19.300. de hoogste was 't aannemings bedrijf K. Plieger uit Lexmond voor f 72.900,- De raming was f 69.00,- Het werk is aan de op een na laagste inschrijver gegund, nl. de firma G. J. Schoonhoven te Veenendaal, die inschreef voor f 28.135,- SCHERPENZEEL Woensdagavond 22 januari houdt de Scherpenzeelse vrij willige brandweer haar jaarvergade ring in de Hertog van Gelre. Naast de gebruikelijke agendapunten zoals jaar verslagen en bestuursverkiezing, gaan de spuitgasten bespreken of er in het komende jaar weer aan wedstrijden wordt deelgenomen. Voordat de vergadering begint zal a eerst de fabriek van NV Heuga- felt gaan bezichtigen. LEERSUM In een overvolle Nederlandse Hervormde Kerk nam Leersum zondagmiddag afscheid van ds. G. F. Overgaauw, die het beroep naar de ge meente Vriezenveen heeft aangenomen en daar 26 januari bevestigd zal wor den. Ds. Overgaauw is in Leersum werkzaam geweest vanaf 31 maart 1963. Als tekst voor de afscheidspreek had de scheidende dominee gekozen Filippen- zen 1 vers 36.

De Vallei | 1969 | | pagina 3