Jeugdgemeenteraad wil publiek laten meepraten Griep? Verkoudheid ASPIRINE Junior werkt snel en zeker JUBILEUMACTIE VOOR ONS GENOEGEN VERLOOPT STROEF Eerste tien jaar komt er nog geen „schouwburg" Regionaal kamp Tiel heft Kesteren op VEILING SEPTER TIEL Vergadering op 24 januari Stichting woonwagenwerk na drie jaar openbaar Bekendmaking Aspirant-leden op reservelijst Veiling Resteren Belt u dan even a.u.b. Inbraak bij „Ritmeester" in Kesteren Raad vergadert „„I:: 10550 11079 Mals varken als hoofdprijs Drie mille schade door aanrijding Leersum groeide Van wildpark tot dierentuin Volgens forum uit raadsleden: Maatschappelijk werker en aantal vrijwilligers Geslaagd „Euphonia"" werkt aan Joh. Passion Diëtiste spreekt voor bejaarden Dankbaar Stagnatie BURGERLIJKE STAND RHENEN IIIIS 2o tabletten fi05 AGENDA DINSDAG 21 JANUARI 1969 RHENEN De jeugdgemeenteraad van Rhenen komt vrijdag 24 januari om half acht ten gemeentehuize in openbare vergadering bijeen met een agenda van tien punten. Een nog onbekend spreker zal volgens de agenda een inleiding hou den over recreatie in Rhenen. Na die inleiding zal er gelegenheid zijn tot het stellen van vragen. Dat is eveneens het geval bij punt 8 van de agenda. Dan wordt het publiek op de tribune in de gelegenheid gesteld vragen op de jeugd gemeenteraad af te vuren. Dit is een novum. Ook in de gemeenteraad werd al over dit punt gesproken, maar daar wilde men eerst nog even informeren naar ervaringen in andere gemeenten waar met dit bijltje is gehakt. De agenda bevat verder nog als punt „wat moet er met de lege Pano ramamolen gebeuren". Het is bij de jeugdgemeenteraad waarschijnlijk nog niet bekend dat de Molen is of wordt verkocht aan de stichting „de Holland se Molen" die dit op de monumenten lijst voorkomende object gaat restau reren en in de oorspronkelijke staat gaat terugbrengen. Waarschijnlijk zal genoemde stichting zelf wel bepalen wat er met de molen gaat gebeuren. RHENEN De burgemeester van Rhenen brengt ter openbare kennis dat de gemeenteraad dinsdag 28 januari '69 des namiddags 8 uur ten gemeentehuize in openbare zitting bijeen komt. Hij maakt de ingezetenen erop attent, dat de op deze vergadering betrekking heb bende stukken voor een ieder ter inzage liggen in de openbare leeszaal/biblio theek (Wilhelminaschool) op vrijdag 24 januari 1969 van 13.00-15.00 uur en van 18.30-20.30 uur. Rhenen, 21 januari 1969 De burgemeester voornoemd, L.Bosch v. Rosenthal. RHENEN Geboren: Gerritje, d.v. J. Breekveldt en A. Looijen; Jan Mar- tinus, z.v. C. Dekker en H. van Dijk (Veenendaal); Derk Cornelis, z.v. C. Dekker en H. van Dijk (Veenendaal); Christina, d.v. J. Rensen en G. van Engelenburg; Cornelus Berdinus, z.v. C. B. Tollenaar en M. van Doode- waard; Dirkje, d.v. J. van den Berg en M. H. Heikoop (Echteld); Marcus Johannes Hendrikus, z.v. J. H. H. Moonen en H. M. A. Theunissen (Vee nendaal); Arnoldus, z.v. C. A. van Os en G. van de Westeringh; Robert John Casper, z.v. P. A. Ivens en J. J. de Heij; Wilhelmina Aaltje Maria, d.v. J. Gerritsen en H. van de Scheur; Jimmy, z.v. H. F. Loor en R. O. No- bibux (Veenendaal). Ondertrouwd: A. Buitenhuis, 24 jr. en C. C. van Setten, 23 jr. Overleden: H. Schrijver, 91 jr., geh. gew. met J. Looijén; H. J. de Bruin, 68 jr., geh. gew. met D. de Man (Vee nendaal); H. W. van de Burgt, 78 jr., geh. gew. met C. Welkzijn (Ede); L. J. Ackerman, 46 jr.. echtg. van C. P. Hootsen (Veenendaal). Ingekomen: G. A. Schoeman g/'m van Zaanen van Amerongen naar Kon. Elisabethplantsoen 4a; J. Slotboom g/m Opperman van Veenendaal naar Weversstraat 17; P. Wagensveld met gezin van Leersum naar Rijksstraat weg 137 Eist; G. C. Beek g/m van Laar van Ede naar Friesesteeg 31; J. B. Griffoen met gezin van Wagenin- gen naar Beatrixstraat 72 Eist; M. de Graaf van Leersum naar Trambaan- weg 17b; A. C. Uidam g/m de Graaf van Mijdrecht naar Trambaanweg 17b; W. A. J. van Bergeijk van Putten naar Nieuwe Veenendaalseweg 220; M. G. Hoiting wed. v. De Jong met gezin van Putten naar Nieuwe Veenendaalseweg 220; W. Vonk van Lienden naar Rijks straatweg 194 Eist; A. Griffioen van Lisse naar Cuneraweg 425; J. van Dipten g/m van de Weerd van Dor drecht naar Nieuwe Veenendaalseweg 228g; A. van den Berg van Tiel naar Lijsterberg 14; W. Meijnen g/m Van Laar van Amerongen naar Nieuwe Veenendaalseweg 50; D. Brouwer met gezin van Curacau naar Julianastraat 1; P. van Wijk van Doorn naar Nieu we Veenendaalseweg 53; K. Gerlach met gezin van Papendrecht naar Ake leiplantsoen 24. Vertrokken: J. W. Zandbergen g/m Bomert van Cuneraweg 425 naar Hen gelo (O); A. Smit van Rhenen, Veer- plein 1 naar Almelo; G. de Bruin van Dokter Wallerstraat 22 naar Duits land; H. W. van Es van Ribeslaan 21 naar Duitsland; J. van Netten van Willibrordweg 16 naar Wageningen; M. Azouz van Cuneraweg 411 naar Vee nendaal; A. Bootsma van Dokter Wal lerstraat 14 naar Arnhem. KESTEREN De prijzen van de op de veiling aangevoerde produkten in Kesteren waren gisteren als volgt: Goudreinette: I 65/75 63-65, 75/85 67-74, 85/95 65-72; II 65/75 52-61, 75/85 61-68, 85 95 59-65. Jonathan: I 60/65 20-29, 65/70 27-36, 70/75 36-48, 75/85 50; II 60/65 15-20, 65/70 18-26, 70/75 24-31, 75 85 23-31. Cox's Or. Pippin: I 55/60 43-44, 60/65 79-86, 65/70 97-98, 70/75 109-110, 75/80 110-111, 80/85 110. Golden Delicious: II 60/65 15-20, 65/70 21-31, 70/75 30-52, 75/80 30-45, 80/85 28-55. Ingrid Marie: II 60/65 23-24, 65/70 41-42, 70/75 61-63, 75/85 57-66. LombartscalvilleII 60/70 18-23, 70 80 23-38, 80 90 23-34. iLaxton's Superb: II 60-65 19-35, 65/70 28-36, 70 75 33-45, 75-80 35-55. 80/85 37-46. Zoete appels: I 60/70 55-56, 70 80 67-72. Legiponts: I 55/60 13-14, 60 70 20-21. Conference:: 55'60 19-22, 60 70 27-33, 70 80 40. Doyenne du Cornice: I 65/75 62-65, 75/85 54-47. Gieser Wildeman: I 45/55 18-22, 55/65 36-46. Winter jannen: I 50/60 18-26, 60/70 40. Bredcrodes: II 60 70 26-36, 70/80 37. Zuur kroet blank: f 10,50 per 100 kg. Rode kroet: f 6,00 per 100 kg. Doordraai blank: f 13,00 per 100 kg. Doordraai Jonathan: f 8,00 per 100 kg. De prijzen zijn vermeld in centen per kg, tenzij anders is aangegeven. Of is het wellicht de bedoeling van de jeugdraad bij de stichting met een suggestie te komen? Een ander opmerkelijk punt is de in vragende vorm gestelde onderwerps- aanduiding: „Hoe stellen wij ons de viering van Koninginnedag in Rhenen voor?" Eén van de leden van de jeugdge meenteraad deelde mee, dat er in de achterliggende jaren door de vereni ging „Oranjedag" te veel naar een be paald cliché is gewerkt. Op de vraag of bedoeld lid van de jeugdraad dan al bepaalde plannen in een andere richting had, antwoordde hij ontken nend. Tenslotte heeft het bestuur van de jeugdgemeenteraad medegedeeld dat er een reservelijst wordt opgesteld, zodat eventuele belangstellenden die zich kandidaat willen stellen voor de jeugdgemeenteraad op deze reserve lijst kunnen worden geplaatst. De leeftijdsgrenzen voor de jeugdle den zijn gesteld op 17 tot 25 jaar. Meisjes en jongens die interesse heb ben kunnen zich aanmelden bij de se cretaris, de heer P. J. de Vries, Greb- beweg40 te Rhenen. ADVERTENTIE UW KIND VERWACHT Hl7 p voor Veenendaal Zaterd. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhenen 3328 Nwe Veenendaalseweg 159 AMERONGEN Zoals bekend, is er onlangs een actie-comité gevormd om voor de viering van het 50-jarig bestaan van de muziekvereniging Ons Genoe gen. Op 1 november jl. werd een huis- aan-huis-circulaire verzonden om de in woners van Amerongen hierop te wij zen. Tevens werd een beroep gedaan op de financiële medewerking van de gehele Amerongse gemeenschap om bij dit jubileum een cadeau namens de be volking te overhandigen. De financiën zijn nodig omdat de mu ziekvereniging nieuwe instrumenten nodig heeft. Sinds de oorlog speelt Ons Genoegen eigenlijk op onvoldoende ma teriaal terwijl aanschaf vanmieuwe in strumenten voor de vereniging zelf een onmogelijke zaak is. Als de plannen van hetactiecomité niet slagen zal de muziekvereniging waarschijnlijk gedoemd zijn te ver dwijnen. Begin december ging opnieuw een circulaire de deur uit. Deze zette op nieuw de noodzaak van nieuwe instru menten uiteen. De circulaire ging ver gezeld van een intekenformulier waar op men een vrijwillige bijdrage kon ge ven, hetzij ineens, hetzij in termijnen. Van het totale aantal verspreide inte kenlijsten zijn er tot nu toe maar wei nig teruggekomen. Voor het aanschaf fen van de nieuwe instrumenten is een bedrag nodig van vijftien- tot twintig duizend gulden. Van deze twintigdui zend gulden is nu f 5100,- binnen. Het comité vindt dit momenteel nog wel wat aan de lage kant en van alles zal dan ook worden geprobeerd om de inkomsten te vergroten. Zo zal een ball pointactie worden gehouden, een loterij met aantrekkelijke prijzen worden ge organiseerd, kortom, al het mogelijke Heden, dinsdag VEENENDAAL Korenbeurs, 20 uur: Jaarvergadering CHU. Na pauze groepsdiscussie over Veenendaalse onderwerpen. SCHERPENZEEL Gemeentehuis, 19.30 uur: Raadsvergade ring. WAGENINGEN Junushof, 19.30 en 22 uur: Filmliga Bioscoop Luxor Theater Veenendaal, geen voor stelling. Morgen, woensdag SCHERPENZEEL Verenigingsgebouw, Molem Jaarvergadering C.B.T.' Hertog van Gelre, 19.30 v dering vrijw. brandwe Rehoboth, RENSWOUDE 14.30 uur: Bejaarc'; 0 u.: :a- WAGENINGEN Junushof, 20 uur: Toneèlgroep met „Beschuit met muisjes" Bioscoop Li. ii.. 1', Veenendaal, 19.30 uur: „De dood komt te paard". zal worden georganiseerd om aan de benodigde gelden te komen. Met een bedrag van f 20.000,- valt of staat Ons Genoegen. Er wordt een dringend be roep gedaan om de intekenlijsten in te vullen en op de bekende adressen in te leveren. Het comité zou graag zien, dat dit voor 1 februari a.s. geschiedde. RHENEN Het comité bejaarden- tocht in Rhenen is met goedkeuring van burgemeester en wethouders begonnen met de verkoop van loten a één gulden per >tuk voor een op 28 februari a.s. door notaris S. J. Vleer te houden trek king met als prijs een schoon aan de haak thuisbezorgd varken! De gehele opbrengst komt ten goede aan de dit jaar op 4 juni te houden autotocht voor de Rhenense bejaarden. Het varken kost het comité niets, want dat is geschonken door de heer Van Dijk, slager aan het Fred. v. d. Paltshof. Er moeten in totaal 3500 lo ten van de hand. Talrijke vrijwilligers hebben zich bereid verklaard zich met de verkoop te belasten. Naast het var ken zijn er nog andere prijzen te win nen. Mochten er nog ingezetenen zijn, die eveneens loten willen verkopen, dan kunnen zij zich melden bij de he ren K. J. ten Hoope, R. C. A. v. Voort- huisen, D. van Thuyl, A. van Thuyl en B. Both, maatschappelijk werker van de gemeente Rhenen. Nog nader wordt bekendgemaakt waar de trekking wordt gehouden. KESTEREN Gisteren vond een on geluk plaats nabij de spoorwegovergang in de Tielsestraat te Kesteren. Twee auto's, beide komende uit de richting Opheusden, kwamen met el kaar in botsing. De bestuurder van de auto, die voor op reed was van plan links af te slaan en had daarom richting aangegeven. Op het laatste moment twijfelde hij echter en reed toch recht door. De ach teropkomende auto bemerkte dit te laat en kon een aanrijding niet voorkomen. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. De schade was aanzienlijk en wordt geschat op f3.000. KESTEREN Tijdens het afgelopen weekeinde is ingebroken bij de Rit meester Sigarenfabrieken op het indus trieterrein in Kesteren. Onbekenden hebben zich door middel van het in slaan van een ruit toegang tot het be drijf verschaft. Uit een bureau in de kantoorruimte werd enig geld gemist. Gisteren is door de politie en recherche een onderzoek ingesteld dat nog steeds voortduurt. Tot nu toe ontbreekt van de daders ieder spoor. LEERSUM In het vorig jaar be gon Leersum met een inwoneraantal van 4602. Daar kwamen bij door ge boorten 94 en door vestigingen 373 nieuwe inwoners, maar door overlijden vielen er 43 af en er vertrokken er 336. Hierdoor kon Leersum het jaar afsluiten met 4690 inwoners. Een toe neming van 88 zielen. LEERSUM Donderdagmiddag or ganiseert het Nut een filmmiddag voor de twee hoogste klassen van de lagere school. De filmmiddag zal worden ver zorgd door de Stichting Koninklijke Rotterdamse Diergaarde. 's Avonds wordt het programma voor ouderen vervolgd met een lezing waarna kleurenfilms met als onder werp: „Van Wildpark tot Dierentuin". Aan de hand van een tweetal kleu renfilms kan men in enkele Afrikaanse wildparken diverse dierenobserveren en q,.a. getuige zijn van het overbren gen van een aantal witte neushoorns naar een ander reservaat. VEENENDAAL De meerderheid van de gemeenteraadsfracties ziet niet dat er binnen afzienbare tyd in Veenendaal een „cultureel centrum" in casu een schouw burg annex bioscoop komt. Dat bleek gisteravond tijdens een door de NVV-jonge ren belegde forumavond, waarin alle fracties, op die van Binding-Rechts na, ver tegenwoordigd waren. De NVV-jongeren hadden aan alle fracties een uitnodiging gezonden om één of twee leden af te vaardigen voor het forum. Uiteindelijk bleek dit te bestaan uit mevrouw H. Buddingh-de Vries Lentsch (VVD) en de heren H. van Wagensveld (CHU), M. G. H. Hendriks (KVP), G. v. d. Berg (SGP), J. v .d. Haar (SGP), B. Vrieling (AR) en B. van Remmerden (PvdA). De heer H. Hannink, districtsbestuurder van de NVV-bond „De Eendracht" trad op als forumvoorzitter. De eerste vraag van de elf aanwe zigen ging over die schouwburg. Door het forum werd gesteld, dat het college van b. en w. op een desbetreffende vraag tijdens de jongste algemene be schouwingen geantwoord had. dat er in Veenendaal geen behoefte aan bestond. Vooral de heer Hendriks bestreed deze gedachtengang van het college, maar het forum kwam vooral op prak- tisch-financiële gronden tot de conclu sie, dat voorlopig eeri dergelijk gebouw in Veenendaal niet haalbaar was. Er werd gewezen op de „Arbeiderskunst kring", die ook „ter ziele" was gegaan, maar dat lag volgens de heer van Rem merden en een van de aanwezigen aan KESTEREN De Stichting Woonwagenwerk Tiel en Omstreken komt, na drie jaar werken achter de schermen eindelijk in de openbaarheid. De plannen voor de bouw van een lang verwacht regionaal woonwagenkamp, die nu bijna rond zyn, betekenen onder meer, dat het woonwagenkamp in Kesteren zal gaan ver dwenen. De Stichting heeft nu echter kans een van haar doelstellingen te gaan verwezenlijken. Het plan om een maatschappelijk werker in vaste dienst te be noemen kan door de bouw van het regionale kamp uitgevoerd worden. Bovendien wil men zich inzetten om een aantal vrijwilligers te werven, die de kampbewo ners op vele terreinen behulpzaam kunnen zijn. In de korte historie van de stichting is er maar weinig gebeurd, waar de bestuursleden in tevredenheid aan te rug denken. De doelstellingen, die in de stichtingsactie staan vermeld ble ven wensen op papier, want er was geen gelegenheid ze uit te voeren. De heer A. A. Kerremans, secreta ris van de stichting, weet ervan mee te praten. „We konden tot dusver maar weinig doen. Nu komt er wat meer activiteit en we zullen' onze in spanning dan ook moeten gaan ver dubbelen..." De gemeente stond steeds op het standpunt, dat initiatieven om het le ven in het kamp wat aangenamer te maken (in grote lijnen het doel van de stichting) maar beter konden wachten tot het regionale kamp was gereali seerd. „Ja", haakt de heer Kerremans in, „dat is zo. We hebben de gemeente destijds eens benaderd met de vraag of er geen tijdelijk onderkomen kon komen op het kamp. Een accommoda tie, waar iets in georganiseerd zou kunnen worden. Maar men wilde in af wachting van het nieuwe kamp, begrij pelijk. zo weinig mogelijk kosten m? ken. Nu staat er een afgedankte auto bus, die voor van alles en nog we' dienst doet..." De stichting, die gesubsidieerd wordt door de overheid en gesteund wordt door particulieren, en die een onder deel is van een landelijke organisatie die zich bezig houdt met, zoals dat heet, „de behartiging van de belangen van de woonwagenbewoners", be schouwt het als een van haar voor naamste taken beroeps- en vrijwillige krachten aan te trekken. Deze mensen wil men inzetten om de kampbewoners bij te staan. Men denkt in dit opzicht in de eerste plaats aam een aantal enthousiaste medewerkers op vrijwillige basis. Over die laatste categorie zegt de heer Kerremans: „Er is veel te doen... jeugdwerk, sport, hobbyclubs en ver- keersonderricht niet te vergeten. De vrouwen zou bijgebracht moeten wor den hoe ze hun baby moeten verzor gen, om maar iets te noemen en van zelfsprekend moet er voorlichting zijn over de hygiëne. Naast de vaste kracht zijn hierbij vrijwilligers noodzakelijk." ners in de burgermaatschappij worden geïntegreerd. Het regionale kamp met de vele moderne voorzieningen ziet hij als een eerste stap daartoe. De stichting heeft in feite geen in spraak gehad bij de vaststelling van het ontwerp-plan voor het regionale kamp, een project van 3V2 miljoen. Toen het al klaar was werd het aan de bestuursleden van de stichting toe gezonden. De heer Kerremans zegt het een goed plan te vinden, waar de stich ting zich in grote lijnen achter stelt. „Er is wel een regelmatig contact met de gemeente. We worden voorge licht en daarnaast is er overleg met onze landelijke vereniging..." Het nieuwe kamp, dat achter het oude, aan de Passewaaijse Hogeweg, wordt gebouwd krijgt de beschikking over een aantal moderne voorzienin gen. Er komt onder meer een ontspan ningsruimte, die voor velerlei doelein den gebruikt kan worden, een school (met een kleuterschool), voldoende sa nitair en een gebouwtje voor het kamppersoneel. „Men zegt dat de woonwagenbewo ners de boel gauw kapot zullen maken, maar ik betwijfel dat. Er worden van allerlei verhalen verteld, maar ergerlij ke vernielingen heb ik nog nooit gecon stateerd", aldus de heer Kerremans. het feit, dat het bestuur van „Sola Fide" een te strenge censuur toegepast had. Bovendien waren de bezoekers kop schuw gemaakt door te veel balletvoor stellingen. Niemand wilde ondanks aandrang uit de zaal de televisie de schuld geven. Een andere vraag ging over de wen selijkheid van sexuele voorlichting op de lagere scholen. De meerderheid van het forum was van mening volgens de conclusie van de voorzitter dat die wenselijkheid inderdaad bestaat. De uitvoering iedere onderwijzer of een speciale „vakman" werd in het mid den gelaten. Men was er echter van overtuigd, dat er in de gezinnen waar het volgens het forum inderdaad thuis hoort te weinig aan gedaan werd. Wel werd als voorwaarde gesteld, dat het vak facultatief zou zijn. Een praktische vraag had betrekking op het schoonhouden van trottoirs bij gladheid. De vraagstelster had opge merkt, dat het plein voor het raadhuis door gemeentearbeiders was schoonge maakt, terwijl er bij de flatgebouwen door niemand „gestrooid" was. De raadsleden verscholen zich eerst achter de algemene polietieverordening,(APV), waarin staat, dat iedereen het trottoir voor zijn eigen huis moest schoonhou den, maar daarop kwam men later te rug. Het forum onderkende dat er een leemte was in de APV met betrek king tot de flats. Overigens wist de heer Hendriks te vertellen, dat de blokhoof den in de wijkgemeenschap „De Enge lenburg" er voor gezorgd hadden, dat op de trottoirs rond de flats gestrooid was. Het forum kwam tot de conclusie, dat in de nieuwe APV die in de maak is met deze aangelegenheid rekening gehouden moest worden. Hoe echter de kwestie opgelost zou worden werd nog niet duidelijk. Er werd verder nog over een aantal zaken gesproken, als de „doorstroming" Noch het forum, noch de zaal wist ech ter een goede oplossing. KESTEREN De heer P. van Ma meren uit Kesteren is op 19-jarige leef tijd aan de rijksuniversiteit te Utrecht geslaagd voor het kandidaatsexamen wis- en natuurkunde. VEENENDAAL Het pand Hoofdstraat 92, dat in de oorlog werd gevorderd door de Duitsers en daarna een andere bezetting be leefde doordat de genieente het ge bouw in gebruik nam als gemeente secretarie krijgt een andere bestem ming. Het wordt momenteel inwen dig verbouwd om dienst te gaan doen als etalageruimte voor mode magazijn Hein van Sc hup pen. Vo rig jaar kwam het pand leeg toen de gemeente Veenendaal alle dien sten onderbracht in het nieuwe raadhuis. Ook het exterieur onder gaat een verandering door een lui- f el-constructie die inmiddels is aan gebracht. Naar de directie van de firma Hein van Sc huppen verwacht zal het pand medio maart in ge bruik genomen kunnen worden. ^S/*AAAA/VAA/VSAAAA/VsA/*AAA/SAAAAAA^V>^^g' RHENEN De christelijke orato rium/vereniging „Euphonia" in Rhenen maakt zich weer op om haar traditio nele uitvoering van de Johannes Pas sion van Joh. Seb. Bach te geven. Als datum van uitvoering is gekozen dins dag 18 februari. De Cunerakerk vormt weer het voor deze gelegenheid uitge zochte decor. De vereniging heeft zich weer van de medewerking van 'n keur van solisten kunnen verzekeren. Het Radio Bach Orkest begeleidt de uit voering, terwijl Gijsbert van Zanten uit Veenendaal de algehele leiding heeft. VEENENDAAL Woensdagmiddag 22 januari zal in het OCB-gebouw voor de Veenendaalse bejaarden een diëtis te van het Voorlichtingsbureau van de Voeding" een lezing houden over het onderwerp: „Onze voeding als we ouder worden". Spreekster zal vele nut tige weken geven voor een gezonde le venswijze. Na een uiteenzetting over opbouw en structuur van het menselijk lichaam, zal de diëtiste vertellen over de toepas sing van diverse op medisch advies ge geven diëten. Woensdagmiddag 29 ja nuari is er weer de brei- en praatmid dag voor de dames. RHENEN B. en W. van Rhenen brengen ter openbare kennis dat over eenkomstig artikel 203 der gemeente wet met ingang van heden gedurende drie maanden op de gemeentesecreta rie, afdeling Algemene Zaken, ter le zing van een ieder is gelegd, de door de gemeenteraad bij zijn besluit van 1 ok tober 1968, nummer 8, vastgestelde verordening opslag gas-, huisbrand- en stookolie. Rhenen, 24 januari 1969 B. en W. voornoemd, W. C. Pieters, secretaris L. Bosch v. Rosenthal, burge meester. De heer Kerremans, die arbeidsdes- kundige (bij de gemeentelijke Medische Dienst) van beroep is en nogal eens met woonwagenbewoners te maken heeft gehad, weet uit ervaring, dat zij bijzonder dankbaar zijn voor hulp die hun wordt geboden en dat zij daar be paald niet afwijzend tegenover staan, mits, die hulpverlening op de juiste wijze wordt aangepakt. Heel wat mensen, zo vindt hij, zien het woonwagenkamp nog als een apart ■ve-cldie. waar weinig goeds over te valt. Hij acht dit geen juist .eeld. Volgens hem kan het in de toe komst na een geleidelijke ontwikkeling denkbaar zijn, dat de woonwagenbewo- De stagnatie die enkele jaren verg de (de gemeente zag zich geconfron teerd met diverse moeilijkheden op het planologische vlak waardoor het bouw plan enigszins op de lange baan werd gesohoven) is duidelijk van invloed ge weest op de activiteiten van de stich ting. In 1966, het jaar van de oprich ting van de stichting, werd er al ge hoopt dat de plannen dat jaar gereali seerd zouden worden. Toen men met die stagnatie werd geconfronteerd wer den bijvoorbeeld de pogingen een maatschappelijk werker aan te trek- 1: "i geminiseerd. Er is nu weer wat leven in de brou werij gekomen en voor de stichting breekt eindelijk een periode aan waar in daadwerkelijk gewerkt kan worden. 39—41 39—43 44—46 33—35 34—36 27—45 54—57 65/70 81—87 49—65 32—34 23—25 24—36 60/65 60—62 55/60 15—18 Veilbericht van de Tielse veiling Septer van maandag 20 januari Opgave na klasse mm maat Appelen: 75/op 70/75 Cox Orange Pipp. k.2 1.091.11 9799 x Goudreinet k.2 6280 6170 x Golden Delicious k.2 3945 3844 Dijkmanszoet x Jonathan k.2 Laxtons Superb k.2 Lombartscalville k.2 Lombartscalville geel k.2 Pomme Rosa Zoete Pippeling Kroet per 100 kg zuur 8.10; rood 7.70. Fabrieksfruit per 100 kg blank 10.00; rood 9.20. Stip en stek per 100 kg 6.10. Peren: Doyenne du Cornice k.2 6265 6568 Conference k.2 3537 Brederode Winter jan IJsbouten Giezewildeman Perenkroet per 100 kg 3.00. Groenten: Boerenkool 80 -82; knolselderij per stuk 2431; prei 3"—52, 1529; rode kool 2" spruiten ge.choo^d 6972. x hoofdaanvoer Alles in centen per kg tenzij anders vermeld. 1969 1 47—59 12—39 40—72 1343 16—39 xl6—22 51—55 35—48 34—36 34—50 19—24 15—39 17—25 16—28 1356 11—21 5—15 10—15 20 —22; uien 16—21; uien geschoond avcoiekool 1720; spruiten 5168;

De Vallei | 1969 | | pagina 3