Initiatief-voor stel van PPR tot onderzoek economische macht nu ingediend Koekoek blijft voorzitter van Boerenpartij VVD is er tegenKVP „ziet er weinig in99 Parijs begint pas einde deze week Koningin stelt op 26 maart eerste kerncentrale in werking Goedkope boter is vrijwel op Moordwapen van Turk gevonden ,Hornland' en ,Angot' allebei schuldig aan aanvaring B.P. weerde pers Terreur op school in New York „Munitie-rivier" zal worden leeggepompt IN VLISSINGEN KOMT GROTE ALUMINIUM- FABRIEK KONINKLIJK PAAR HIELD NIEUWJAARSRECEPTIE HMMM JAAR STUDIE Utrechtse KVP-fractie aanvaardt Roovers niet ONCONTROLEERBAAR NIET OPENBAAR BEZWAREN VERBINDINGEN KASTEEL PUCHHEIM WELLICHT NIEUWE „THUIS" VOOR PRINS CAREL HUGO EN PRINSES IRENE Zaak tegen rechter OUD-STRIJDERS VRAGEN ONDERZOEK Ontslag gevraagd van Gerstenmaier Radio-actieve chemicaliën Graaf Bismarck in arrest IS IMNMÉii DiixoüAS 21 JANUARI 1969 DEN HAAG De Politieke Partij Radicalen (Greep-Aarden) heeft vaart gezet achter haar voornemen om een parlementair onderzoek te doen instellen naar de bundeling van economische macht in ons land. De P.P.R. diende daar over gisteren een initiatief-voorstel bij de Tweede Kamer in. Het gaat de Radicalen om de con centratie van de economische macht in de jaren 1964 tot en met 1968 door fusies en soortgelijke vormen van het samengaan van ondernemingen. Die periode is volgens de PPR te kort om ook de gevolgen van fusies uit die tijd te overzien. Doel van het onderzoek is daarom een zo nauwkeu rig mogelijk beeld te krijgen van de geboorte van fusies. De radicalen wil len meer democratisering in de onder neming. De enquête zal zich kunnen beper ken tot een of twee gevallen per be- DEN HAAG De eerste Nederland se kerncentrale wordt op woensdag 26 maart officieel in gebruik gesteld. Ko ningin Juliana zal op die dag om elf uur 's morgens de centrale in Dode- waard symbolisch in werking stellen. Zaak tegen rechter uitgesteld DEN HAAG De goedkope koelhuis- boter is bijna op. Rond de kerstdagen kwam drieduizend ton van deze boter op de markt met toestemming van de Europesche commissie. Niet overal in het land heeft men royaal van de goedkope boter kunnen profiteren. Er kwam tweemaal 1500 ton op de markt, op de tweede portie werd door handelaren en ompakkers wat laat ingeschreven waardoor er in enkele de len van het land al vlug een eind kwam aan de verkoop van de goedkope boter. Het is niet uitgesloten dat minister Lardinois (landbouw) nog eens een ver zoek bij de Europesche commissie zal indienen om koelhuisboter goedkoop in de winkels te mogen brengen. Maar dit zal niet direct gebeuren. In sommige winkels is de prijs van de koelhuisboter al enigszins verhoogd. Dit is volgens het produktschap Zuivel gebruikelijk voor deze tijd van het jaar. Het produktschap vindt de verhoging wel gunstig omdat het publiek dan snel ler aan de oude prijs went. De prijs van de boter varieert van 1.70 tot 1.85 gulden. TILBURG In een container vlak bij het pension waar de 28-jarige Turk C. Obadaz zondag binnenstrompelde en stierf, heeft de Tilburgse moordbrigade gisteren een stiletto gevonden. Aan het lemmet zat bloed van dezelfde groep als die van het slachtoffer. De vorm van het mes kwam overeen met de do delijke wond. De kort na de moord aangehouden man heeft nog geen bekentenis afge legd. Het motief is de politie nog ondui delijk. Obadaz is kennelijk in de buurt van het pension opgewacht. Het huis in de Curagaostraat, waar het slachtoffer vandaan kwam, ligt on geveer een kwartier lopen van het pen sion waar hij stierf. Toch heeft hij vol gens de politie enige uren- nodig gehad om de afstand te overbruggen. UTRECHT De fractie van de KVP in de Utrechtse gemeenteraad heeft gisteravond meegedeeld dat zij de heer J. H. A. Roovers niet kan aan vaarden als lid van de fractie omdat hij geen toestemming heeft gekregen van het bestuur van de plaatselijke KVP-centrale om in de raad zitting te nemen. De fractie verwijst naar een verklaring van de centrale van 15 ja nuari, dat de heer Roovers deze toe stemming nodig heeft op grond van de verklaring die hij indertijd bij zijn kandidaatstelling tekende. Zoals bekend, zijn de heer Roovers en drie andere KVP-ers in november uit de raad getreden na een langdurig conflict met zeven andere leden van de fractie over de uitgangspunten voor het financiële beleid van de gemeente. Zij stelden hun zetels in de raad be schikbaar. Als zij dat niet hadden ge daan zouden zij als lid van de KVP zijn geroyeerd. Aangezien nog een ander fractielid aftrad en er dus vele vacatures ver vuld moesten worden, stond de heer Rovers op een gegeven moment weer bovenaan de KVP-kandidatenlijst. Hij werd toen automatisch door het stem bureau opnieuw benoemd en accep teerde deze benoeming. drijfstak, waarbij dan vooral de „min of meer omvangrijke concentraties" worden bekeken. De commissie van onderzoek zou uit vijftien leden en vijf tien plaatsvervangende leden moeten bestaan. Zeker vijf leden moeten de verhoren meemaken. De PPR denkt aan een studieduur van een jaar. Zij hoopt dat in april de plenaire behande ling van het voorstel in de Kamer kan beginnen. De vraag is aldus de radicale fractie hoe kan worden bevorderd, dat juiste beslissingen worden geno men en met de belangen van alle be drijf sgenoten op een juiste wijze reke ning wordt gehouden. De publieke opi nie wordt steeds bezorgder over het ontbreken van verantwoording bij de machtsdragers in de onderneming. De PPR wil het onderzoek toespit sen op „de feitelijkheid van onvoldoen de gecontroleerde, ongecontroleerde of oncontroleerbare macht, meer dan op het aan het licht brengen van foutie ve besluiten en het misbruik van machf De overheid bevordert de concentra tie in bepaalde bedrijfstakken door middel van haar subsidiebeleid, zeg gen mej. Kessel en de de heren Aar den en Janssen in de memorie van toelichting op het voorstel. Daarom kan de fractie van de PPR niet onver schillig zijn voor de manier van con centreren. „Alleen een parlementaire enquête commissie kan getuigen en deskundi gen verplichten voor zich te verschij nen en hun verklaringen onder ede af te leggen. Bij het feitelijke ontbreken van een controlerend college kan een parlementaire enquêtecommissie op korte termijn in het gemis voorzien". Als de Kamer zou besluiten ook de gevolgen van fusies na te gaan, dan zou volgens de PPR ook moeten wor den teruggegrepen naar de jaren voor 1964. De radicale fractie heeft „na lang aarzelen" ervan afgezien voor te stel len de getuigen in het openbaar te ho ren. Zij geeft toe dat er voor openbaar heid sterke argumenten zijn, maar zij vreest dat door die openbaarheid „be langen van ondernemingen ernstig kunnen worden geschaad. Bovendien zouden belangerijke getuigenverklarin gen achterwege kunnen blijven". Fractieleider drs. J. M. Aarden: „Wij zullen de processen-verbaal wel laten publiceren. Ik verwacht dat het bedrijfsleven op de basis die wij voor stellen zijn medewerking niet zal wei geren". Drs. Aarden zei ook dat hij de maatregelen die de regering zich voorstelt spelregels voor fusies en zo niet wil vertragen. Het is een grote vraag of het voor stel van de PPR door de Tweede Ka mer komt. Vooralsnog lijkt het er niet op. omdat vooral de VVD bezwaar heeft en de KVP er niet zo heel veel in ziet. Eerste reactie van de KVP'er mr. R. J. Nelissen, voorzitter van de frac tiecommissie Economische Zaken: „Een onderzoek naar de economische machts verhoudingen gaat veel dieper dan een onderzoek naar de geboorte van fusies, zoals de Groep-Aarden wil. Dat laatste is wel een goede zaak. Maar de heer Schmelzer heeft daarvoor nog onlangs de aandacht gevraagd. Dat onderzoek loopt nu. Ik vraag me nu af of naast het werk van de regering op dit punt het parlement nog apart een onder zoek moet instellen. Ik zet daar grote vraagtekens achter. Ik zie de zin daar van niet goed in. Een speciale staats commissie met vertegenwoordigers uit het bedrijfsleven zou de regering kun nen helpen". De socialistische fractieleider drs. J. M. den Uyl: „Het voorstel van de Groep-Aarden verdient alle steun. Het toont ook een verstandige beperking. Ik hoop dat de Kamer zal meewerken. Het is zeer wel mogelijk dat aan de de hand van gegevens die bij het on derzoek beschikbaar komen later op het beïnvloeden van politieke beslissin gen door het bedrijfsleven kan worden ingegaan." De heer P. J. J. Mertens, voorzitter van het NKV, die enkele maanden ge leden zei dat de economische macht in Nederland in handen is van twee honderd mensen, zei gisteren over het initiatief van de PPR: „Zaak is dat duidelijk wordt hoe de economische machten zijn samen gesteld, wie de werkelijke macht in handen hebben en of er voldoende con trolemogelijkheden zijn". Tegelijkertijd zou volgens hem open baar kunnen worden gemaakt wie de commissarissen in de open en besloten vennootschappen zijn en hoe de onder linge verbindingen tussen deze com missarissen liggen. De heer Mertens acht het mogelijk, dat een dergelijk onderzoek aan de Sociaal-Economische Raad wordt op gedragen. Hem is de laatste maanden gebleken dat èn bij de voorzitter van de SER èn bij vele werkgevers een dergelijke openheid, die er dan zou ontstaan, op prijs wordt gesteld. Het kasteel Puchheim bij Wells in Oostenrijk waar de door Spanje uitgewezen prins Caret Hugo met zijn vrouw prinses Irene wil gaan wonen. Hij zou bij de Oostenrijkse regering een permanente verblijfsver gunning hebben aangevraagd. De carlistische pretendent voor de Spaanse troon logeert al enige tijd in Wenen. Het kasteel Puchheim is eigendom van de familie van Carel Hugo. Inzet: prinses Irene en Carel Hugo. AMSTERDAM Zowel de Hornland als de President Pierre Angot, die op 27 oktober 1967 op de Nieuwe Waterweg ter hoogte van de Westgeul tegen el kaar voeren, hebben schuld aan deze aanvaring. De beide schepen zijn toen gezonken. Slachtoffers vielen daarbij niet. De Raad voor de Scheepvaart, die gisteren in de zaak uitspraak deed, was van mening dat de aanvaring voorko men had kunnen worden als de loodsen op het Franse schip, dat binnenliep, en op het Duitse schip, dat uit Rotterdam kwam, met elkaar over de radio con tact zouden hebben gehad. Dan zou er geen enkele twijfel hebben bestaan over de koers die de twee schepen volg den. De raad doet naar aanleiding van de aanvaring tussen de Hornland en de Pierre Angot de aanbeveling vooral „duidelijk" te varen. dodelijke aanrijding wordt uitgesteld DEN HAAG De Haarlemse rechter mr. H. G. R., die op 28 januari voor de Haagse rechtbank zou moeten verschij nen heeft een bezwaarschrift tegen zijn dagvaarding ingediend. Mr. R. moet voorkomen omdat hij vermoede lijk onder invloed van drank een dode lijk verkeersongeval veroorzaakt zou hebben. Zijn zaak zal door dit bezwaarschrift dit zittingsjaar, dat in juli afloopt, niet meer halen. Wanneer er ongunstig wordt beslist over het bezwaarschrift van de 59-jari ge rechter zal hij vermoedelijk in be roep gaan bij de raadkamer van het hof. Wanneer die afwijzend beslist kan hij nog bij de Hoge Raad in beroep gaan. In februari is het een jaar geleden dat het ongeluk gebeurde. BARNEVELD Terwijl in het Bar- neveldse Concertgebouw de ledenver gadering van de Boerenpartij bezig was Koekoek opnieuw uit te roepen tot voorzitter, verdrong zich aan de ingang een aantal journalisten van landelijke en provinciale bladen. Wat zij ook probeerden, de leiding, van de Boerenpartij voelde er niets voor hen binnen te laten. Uitsluitend vertegenwoordigers van NTS, ANP en „Telegraaf" hadden toestemming ont vangen de vergadering te verslaan. Hoe verontwaardigd de uitgesloten journalisten zich ook toonden, de heer Koekoek bleef onverbiddelijk. Toen de theepauze was aangebroken verzocht de voorzitter van de afdeling Barneveld de aanwezigen in de koffie kamer niet met de wachtende journa listen te spreken. Pas tegen het einde van de vergade ring gingen de deuren van de verga derzaal open en mochten de overgeble ven verslaggevers op de valreep nog wat aantekeningen maken. NEW YORK Op een middelbare school in Brooklyn (New York), is een leraar scheikunde door drie negerleer lingen afgeranseld. Zij besprenkelden hem tenslotte met benzine en probeer den hem in brand te steken. De afgelopen maand zijn op school, de Franklin Lane High School, veer tien leraren mishandeld. De bond van leraren heeft burgemeester Lindsay van New York verzocht maatregelen te ne men. De school telt 5600 leerlingen, van wie 65 procent negers en portoricanen. 285 van de 300 leraren zijn blank. DEN HAAG De federatie van Ne derlandse oud-strijdersorganisaties heeft bij premier De Jong aangedrongen op een onderzoek naar oorlogsmisdaden begaan door Nederlandse militairen in Nederlands-Indië in 1945-1950, zoals J. E. Huetink in een t.v.-uitzending heeft gesteld. Gevraagd wordt om een wetswijzi ging, zodat alsnog bedrijvers van oor logsmisdaden, „inclusief de heer Hue tink", kunnen worden vervolgd. PARIJS. De eerste voltallige en „vol waardige" zitting van de Vietnamese vredesconferentie zal, naar van ge zaghebbende kant wordt verwacht, niet worden gehouden voor het einde van deze week. Dit staat in verband met het feit dat de vice-president van Zuid-Viëtnam Ngoejen Cao Ky nog niet terug is in Parijs. Ky verlaat heden Saigon, maar zal niet voor donderdag in Frankrijk ar riveren. Naar men zegt zal de vice-president al vorens ter bespreking te gaan, eerst een onderhoud hebben met de plaatsvervangende chef van de Zuid- vietnamese delegatie, ambassadeur Phang Dam Lam. Door een en ander is de conferentie ietwat uitgesteld. Men had gehoopt vandaag of morgen te kunnen begin nen. Dit was ook het oordeel van de tweede man van de Amerikaanse de legatie, Cyrus Vance. Maar het uitstellen van de vergadering tot achter in deze week moet gebeu ren met toestemming van de leider van de Amerikaanse delegatie, Hen ry Cabot Lodge, die heden uit Wash ington te Parijs wordt verwacht. De late aankomst van president Ky werd hier verklaard doordat de pre sident, oud-jagerpiloot, er de voor keur aan had gegeven met een Dou glas DC-6 propellervliegtuig naar Pa rijs te komen. Daarmee duurt de reis 30 uur veel langer dan met een straalmachine. Het is hier niet bekend of Ky nog be paalde voorstellen bij zich zal heb ben doch het wordt wel voor mogelijk gehouden dat de Zuidvietnamezen Ky's plan om de conferentie in drieën te splitsen formeel zullen indienen. Dit zou dan betekenen 1. Besprekin gen tussen Saigon en Hanoi over bilaterale problemen; 2. Besprekin gen, te houden in Zd.-Viëtnam, tussen Saigon en de Viet Cong over binnen landse vraagstukken en 3. Trilatera le ontmoetingen tussen Zuid-Viët nam, Noord-Viëtnam en de Verenigde Staten over zaken van militaire aard. Geen van de andere drie gesprekspart ners (Amerika, het nationale bevrij- dingsfront en Hanoi) hebben tot nu toe hierover van enige geestdrift blijk gegeven. In geallieerde kringen is men van oor deel, dat er niet verwacht kan wor den dat er flink schot in de bespre kingen zal komen. Na de eerste twee bijeenkomsten zou het wel eens tot een impasse kunnen komen. Lawrence Walsh, de door Nixon be noemde plaatsvervangende chef van de Amerikaanse delegatie, is uit Washington te Parijs aangekomen. Hij zag de conferentie tegemoet met „gematigd optimisme". GRAVE Het riviertje de Raam bij Grave waaruit onlangs een grote hoe veelheid munitie te voorschijn kwam wordt leeggepompt. Vermoedelijk ligt in de modder op de bodem van de Raam nog een aanzienlijke partij gra naten, mijnen en patronen daterend uit de Tweede Wereldoorlog. BARNEVELD Hendrik Koekoek bljjft voorzitter van „zqn" Boerenpartij. De voorzitter van de, na enkele afsplitsingen, tot drie man geslonken Boerenfractie in de Tweede Kamer nam gistermiddag een daverende ovatie in ontvangst toen op de in Barneveld gehouden algemene ledenvergadering werd meegedeeld dat hjj met 1016 stemmen tot voorzitter was herkozen. De boerenleider ondervond deze dag weinig oppositie. De enige aanwezige die kritiek van betekenis liet horen was de heer H. W. J. den Hartog, vroeger gemeenteraadslid van Purme- rend. In een viertal ordevoorstellen legde hij zijn wantrouwen op tafel tegen de gang van zaken bij de verkiezing van het hoofdbestuur. Hij eiste een contro lecommissie uit de ledenvergadering, aangezien hij de controle op de stem briefjes door de groep-Barneveld on juist en onvoldoende vond. De heer Van Marion vreesde malversaties bij de geheime verkiezing, zodat deze on geldig zou worden. Voorts drong bij aan op de benoeming van een interim- bestuur, dat binnen drie maanden een ledencongres moest organiseren, als mede om volledig orde op zaken te stellen en de BP te saneren. De ordevoorstellen kwamen niet in stemming, toen na uitvoerige bespre king bleek dat het weerwoord van de heer Koekoek in grote meerderheid door de ledenvergadering werd ge steund. Hij zei voorstander van de „vrije verkiezing" te zijn, waarbij elk lid kan stemmen op wie hij maar wenst. Over de ordevoorstellen van de heer Den Hartog zei de heer Koekoek: „Hier is sprake van voorstellen van drie leden en niet van de afdeling Zaanstreek-Waterland. Want die be staat niet". Uit de vergadering drong men er op aan maatregelen te nemen tegen die personen, die de BP in diskrediet wen sen te brengen. De loftrompet stak de Boerenpoliti- cus over waarnemend secretaris Van Marion, die later door de vergadering definitief tot secretaris werd gekozen. „Wij hebben voor het eerst een echte secretaris. Van Van Harsselaar en Harmsen heb ik nooit enige steun ge had. De organisatie is nu voor hon derd procent in orde". Een financieel overzicht kon van de zijde van het hoofdbestuur niet worden verstrekt. „Onze boeken zijn bij de jongste splitsing door Van den Brake meegenomen". Naast de definitieve verkiezing van de heren Koekoek en Van Marion wer- FRANKFORT De „vereniging van vervolgden onder het nazi-bewind" heeft het ontslag geëist van Bondsdag voorzitter Eugen Gerstenmaier, omdat hij „het aanzien van de Bondsrepu bliek en de zaak van de schadevergoe- ging, die al jarenlang op schadever- schaad". De vereniging heeft veel kri tiek op de wijze waarop Gerstenmaier wegens zijn houding tegenover het na zi-bewind schadevergoeding heeft ge kregen. Hij kreeg zoals bekend 280.000 mark, omdat hij ondanks zijn benoeming geen professor was geworden. Ex-verzetsstrijders en slachtoffers van het nazi-bewind, aldus de vereni ging, die al jaren lang op schadever goeding wachten, kunnen zich alleen maar verwonderen over deze gang van zaken. De uitkering aan Gerstenmaier was in strijd met de wet op de schadeloos stelling, die het betalen van een schadevergoeding verbiedt aan men sen die een functie bekleden die wat betekenis en salariëring betreft, gelijk waardig is aan die waarop zij aan spraak meenden te mogen maken. Voor Gerstenmaier nu was een poli tieke carrière zeker gelijkwaardig aan een loopbaan als professor, aldus de vereniging, die er tot slot op wijst dat Gerstenmaier met het echte verzet niet veel te maken heeft gehad. den op grond van een voorlopige uit slag in het hoofdbestuur gekozen de heren Ubak, Van der Waal en Steur. Na de bekendmaking van de uitslag bood de heer Borsboom uit Den Haag de herkozen voorzitter een reproduk- tie van een schilderij aan van de ne- gentiende-eeuwse schilder Koekoek, die zich toelegde op de vervaardiging van bosgezichten en winterlandschap pen. EINDHOVEN Bij Philips Chemi sche Fabriek in Maarheeze zijn giste ren zes vaatjes met licht radio-actieve thorium oxyde verdwenen. Aan het eind van de ochtend werd de vermis sing uit het magazijn ontdekt. Er zijn weinig aanwijzingen. Men heeft kun nen vaststellen, dat de afrastering van het fabriekterrein is beschadigd. Tho rium oxyde wordt gebruikt bij de ver vaardiging van bepaalde verlichtings artikelen. DEN HAAG/MIDDELBURG/PA RIJS Na jarenlange onderhandelin gen heeft het Franse concern Péchi- ney besloten in Vlissingen een fabriek te stichten voor de fabricage van ru we aluminium. Met de bouw is 500 miljoen gulden gemoeid, er komen uit eindelijk 800 arbeidsplaatsen. Twee Nederlandse ondernemingen, de Nederlandse Aluminium Maatschap pij en Hunter Doreglas/Laagland gaan met de Vlissingse vestiging van Péchi- ney samenwerken. Tot de bouw van een kerncentrale voor het opwekken van elektriciteit, die min of meer noodzaak was om Péchiney van goedkope stroom te voorzien, is nog niet definitief besloten. Wèl zal op korte termijn een „gewo ne" elektrische centrale in de nabij heid van het nieuwe bedrijf worden gebouwd in Borssele op Zuid Beve land. Minister mr. L. de Block (econo mische zaken) stelde gisteren de Vas te Commissie uit de Tweede Kamer er van op de hoogte, dat met Péchi ney overeenstemming was bereikt over de stroomprijs, die het provinci aal elektriciteitsbedrijf zal berekenen en over rijkssubsidie op de grond- en bouwkosten. De minister weigerde be kend te maken hoe hoog die subsidie is. Het eerste deel van de fabriek zal in 1972 moeten draaien met 500 werkne mers, terzelfder tijd moet de nieuwe elektrische centrale klaar zijn. Er is nog niet beslist of die nieuwe centrale later met een kernreactor wordt uit gebreid. Péchiney heeft 44 ha grond gekocht, maar er is een terrein van totaal hon derd hectare voor het bedrijf beschik baar in de nieuwe Sloe-polder. De alu- miniumproduktie wordt op 150.000 ton per jaar geschat. De onderhandelingen duurden jaren, omdat de Zeeuwen hoopten op een toe wijzing uit het potje goedkoop aard gas van minister De Block om het aluminiumbedrijf voordelige energie te kunnen leveren. De minister weiger de, omdat ip Delfzijl reeds een alumi niumbedrijf hieruit put en alleen be drijven, die een nieuw soort activiteit in ons land ontplooien, daarop recht, hebben. Zeeland verklaarde zich toen kandi daat voor de vestiging van een kern centrale voor de opwekking van elek triciteit. Tot de bouw van een „gewone" cen trale 1 s voorshands besloten, omdat die sneller in bedrijf kan zijn dan een kerncentrale en omdat er een gunstige prijs voor stookolie kon worden be dongen. KOPENHAGEN De Deense poli tie heeft bekend gemaakt dat zij graaf Karl Alexander von Bismarck, de 33-ja- rige achter-achter-kleinzoon van de Duitse „IJzeren Kanselier", nog steeds in hechtenis heeft, wegens het in bezit hebben van verdovende middelen en eeh vuurwapen. De graaf, diie lange haren heeft en bij voorkeur gekleed gaat in nauwe broek, rijdt in een zilverkleurige Mer- cedes-300 SL. De politie vond het ver dacht zo'n hippie in zo'n wagen te zien rijden en hield hem vorige week aan. In zijn auto werden verdovende midde- llen en een geladen pistool gevonden. De graaf noemt zich het „zwarte schaap van de familie". Tegenover de Deense rechter van instructie heeft hij verklaard, een Westduitse wapenver gunning te hebben en dat hij het pistool per ongeluk had meegenomen naar De nemarken. De verdovende middelen had hij op doktersrecept gekregen voor zijn maagklachten. Hij wordt vastgehouden terwijl zijn beweringen worden onder zocht. 19 hm AMSTERDAM Koningin Juliana en prins Bernhard hebben gisteren in hei paleis op de Dam hun nieuwjaarsreceptie gehouden. Tot de vele diplomaiev die de receptie bezochten behoorde ook minister Luns, die er met aabe. weinig vredelievend uitzag.

De Vallei | 1969 | | pagina 9