BENOEMING VAN OPVOLGER WORDT SPOEDIG VERWACHT Rennies Stelende galvaniseerder kwam er nog genadig af Griezel METINGEN VOOR JACHTHAVEN Vijf jongens uit Rhenen in arrest Burgemeester presideerde laatste begrotingsraad Voorzieningen in eierhal voor diverse zaalsporten Beroepen Huurwoningen Speelplaatsen Honderd gulden boete Interessante lezing voor leden NBP J a arvergader ing C.P.B. Overberg Om tuinbouwlioeh 7' Geslaagd Belt 10550 11079 Snertverkoop POLITIE ROLT JEUGDBENDE OP Brandend maagzuur, BURGERLIJKE STAND MARKTEN AGENDA WOENSDAG 22 JANUARI 1969 SCHERPENZEEL Burgemeester mr. C. P. Hovtema van konijnenburg presideerde gisteravond de Scherpenzeelse gemeenteraad met gemengde ge voelens. Eind volgende maand gaat hij met pensioen en dan komt aan zijn 33- jarige burgemeestersloopbaan een einde. Behalve weemoedig was hij blij een ge meente te kunnen overdragen, die, zoals hij zelf zei, financieel economisch en geestelijk gezond is. Deze constatering deed hij tijdens zijn nieuwjaarstoe spraak waarin hij verder de verschillende facetten van het dorpsleven be lichtte. Hij kwam tot de slotsom dat Scherpenzeel een goede gemeente is, die weliswaar met enige problemen te kampen heeft, maar waarin het verder goed leven en werken is. Tot dezelfde overtuiging kwamen ook verschillende raads leden bij de behandeling van de begroting voor 1969, die sluitend kon worden aangeboden en zelfs nog een overschot vertoont van f 35.000,Dit bedrag kan worden besteed voor rente en aflossing van nog uit te voeren kapitaals- werken. In zijn nieuwjaarsrede stak burge meester Hoytema van Konijnenberg een waarschuwende vinger op tegen de boe renstand, die naar zijn mening te veel toegeeft aan de versnippering van de bedrijven, waardoor de exploitatie in het gedrang komt. Daartegenover noemde Scherpenzeel's eerste burger veel positieve punten. Economisch gaat het de gemeente bijzonder goed door de verschillende industrievestigingen, er is nog burgerzin bij de bevolking en er is een groot vestigings- en geboorte overschot waarbij in het afgelopen jaar de gemiddelde leeftijd van de bevol king daalde doordat zich veel jonge mensen in de gemeente vestigden. Ook op het gebied van onderwijs en sport worden de nodige activiteiten ont wikkeld. Zowel het christelijk als het openbaar onderwijs heeft verbouw- of nieuwbouwplannen en ten aanzien van de sportaccommodatie stelde de voorzitter voor de volgende vergade ring een voorstel in het vooruitzicht om de markthal geschikt te maken als sporthal. Naast alle positieve geluiden liet de voorzitter ook een minder optimistisch geluid horen en wel ten aanzien van de volkshuisvesting. Dat de bouw van woningwetwonin gen thans geheel stagneert betreurde hij omdat daardoor het aantal woning zoekenden weer toeneemt. Getracht zal worden met bouwondernemingen die in het plan „Wittenberg" gaan bouwen afspraken te maken over de bouw van woningen die als huurwoningen kunnen worden uitgegeven. Aan het einde van zijn nieuwjaars toespraak memoreerde burgemeester Hoytema van Konijnenburg nog even de plannen die er bij rijk en provincie bestaan om de provinciale grenzen tus sen Utrecht en Gelderland te wijzigen waarbij aan Scherpenzeel een belang rijke functie wordt toegedacht. De heer G. van Kampen (A.R.) wilde niet vooruit lopen op het afscheid van burgemeester Hoytema van Konijnen burg, omdat hij meende dat hiervoor op een later tijdstip nog wel gelegen heid zal zijn. Wederkerig wenste hij de burgemeester een voorspoedig 1969 toe. Daarna kwam de behandeling van de begroting voor 1969 aan de orde. De commissie uit de raad die de getallen reeks had doorgenomen verschilde in haar rapport op weinig punten van me ning met het college. De plannen voor Mevrouw ZWAAN—DEN HERTOG (V.V.D.) ideeënbus J. H. E. STERK (S.G.P.) zondagsheiliging O het komende jaar die het college in de begroting tot uiting had laten komen werden goeddeels onderschreven. De opmerkingen van de commissie betroffen ondergeschikte punten zoals de aanschaf van een graflift op de ge meentelijke begraafplaats, de kilome tervergoeding aan de keurmeesters van de vleeskeuringsdienst, een betere be veiliging van het kruispunt Willaerlaan- Eikenlaan en het instellen van een con tactcommissie voor sport en recreatie In plaats van het college-voorstel een sportraad in het leven te roepen. Over al deze punten werd bij de behande ling van de begroting nog even doorge praat. Vier partijen hielden algemene be schouwingen. De heer van Bruggen die namens de P.v.d.A.-fractie het woord voerde had niet veel vertrouwen in het plan om de bouwondernemingen te benaderen of zij woningen voor de verhuur beschik baar willen stellen. Als voorbeeld noeitide hij plan-zuid waar 25 premie woningen in het vooruitzicht waren ge steld. „Als wij het wel hebben zijn er van die 25 maar 6 overgebleven en die zijn nog aan de industrie beschikbaar gesteld". Voor de jongste inwoners van de gemeente bepleitte de heer Van Bruggen de aanleg van speelplaatsen. De heer J. H. E. Sterk (S. G. P.) was bang, dat met het instellen van een contactcommissie voor sport en recre atie de raad buitenspel kwam te staan. Verder was hij helemaal niet zo enthou- ■iast over uitbreiding van het zwembad en de bouw van een camping. Volgens spreker waren dat allemaal factoren die ertoe zullen leiden dat de zondags heiliging in gevaar wordt gebracht. Mevr. ZwaanDen Hertog (V.V.D.) vroeg of er bij de verbetering van de Barneveldsestraat aandacht geschon ken kan worden aan de gevaarlijke bocht bij de boerderij van de heer Van de Peut. „Kan daar het fietspad niet verlegd worden door het bos naar „Klein Orel", zo vroeg zij het college. Verder gaf zij in overweging om bij de plannen voor de bouw van een gymnas tieklokaal voor de scholen in Scherpen- zeel-zuid de mogelijkheid te bezien om onder de zaal een instructiebad aan te brengen. Om wat irteer geïnformeerd te wor den over onderwerpen die bij de be volking leven heeft de WD afdeling Scherpenzeel in samenwerking met de groep Gemeentebelang een en quête ingesteld. Mevrouw Zwaan kwam met de resultaten aandragen waarbij bleek dat 22 procent van de ondervraagden verfraaiing van het dorpsaanzien wenste, 19 procent zich bezorgd maakte over de verkeersvei ligheid, nog eens 19 procent pleitte voor betere sport- en recreatievoor zieningen, 12 procent vroeg om een betere regeling van de vuilnisophaal dienst en hetzelfde percentage vroeg algemene voorlichting van het ge meentebestuur. Tenslotte lanceerde het VVD-raads- lid het voorstel in de hal van het ge meentehuis een ideeënbus te plaatsen. De heer G. van Kampen informeerde in zijn algemene beschouwing hoe lang de .burgemeestersvacature zou duren. „Als de verwachting is dat de benoe ming van een opvolger voor burgemees ter Hoytema van Konijnenburg langer dan veertien dagen of een maand op zich zal laten wachten ben ik er voor stander van dat het aantal wethouders tijdelijk met een wordt uitgebreid", al dus de heer Van Kampen, die anders vreesde dat de loco-burgemeester wel eens een dictatoriaal bewind zou kun nen gaan uitoefenen. Sprekend over de grenscorrectie achtte spreker het van belang dat de bevolking hierover te zij ner tijd voldoende over wordt geinfor- meerd. De heer Van Kampen toonde zich tenslotte een voorstander van me chanisatie bij de dienst gemeentewer ken. G. VAN BRUGGEN P.v.d.A weinig vertrouwen De C.H.-fractie hield geen algemene beschouwingen omdat twee leden van deze groepering deel uitmaakten van de begrotingscommissie. In zijn antwoord kon de voorzitter geen exacte datum noemen waarop zijn opvolger zal worden benoemd. Hij ver wachtte echter, dat de benoeming niet zo lang op zich zou laten wachten. De ze mededeling werd later nog eens on derstreept door wethouder J. A. van den Ham (C.H.) die langs politieke ka nalen aan de weet was gekomen dat de benoeming van de nieuwe burgemees ter spoedig na het vertrek van burge meester Hoytema van Konijnenburg be kend zal worden gemaakt. Ten aanzien van de grenscorrectie deelde de voorzitter mee, dat deze materie nog geheel op het informele vlak ligt, waarbij de betrokken ge meentebesturen geheimhouding van bovenaf is opgelegd. Naar aanleiding van de opmerking van de heer Sterk ten aanzien van de zondagsheiliging wees de voorzitter er op, dat de handhaving van de zondags rust een taak van de overheid is, maar dat zondagsheiliging een zaak is, die ieder individu persoonlijk aangaat. De begroting 1969 werd hierna zon der hoofdelijke stemming aanvaard. ADVERTENTIE druk op de maag. opgeblazen gevoel? Burgemeester HOYTEMA VAN KONIJNENBURG laatste begroting SCHERPENZEEL „U hebt eigenlek een gevangenisstraf verdiend", sprak de Utrechtse politierechter, mr. P. J. Klaver, tot de 20-jarige galvaniseerder Jacob D. D„ die in de maanden augustus en september vorig jaar ten nadele van zijn werkgever, N.V. Overeem (metaalwarenfabriek), steeds geldsbedragen had weg genomen uit een geldkistje op het kantoor ten bedrage van totaal f 168,50. De politierechter wilde zich echter aansluiten btf de eis van de officier van justi tie, mr. F. G. Wüstenberg, die gevraagd had verdachte te veroordelen tot een ge vangenisstraf van vier weken, echter geheel voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar en daarnaast een geldboete van f 100,subs. 20 dagen. RHENEN De twintig jaar oudeal grijzende en kalende mantelbaviaan, die in Ouwehands Dierenpark dagelijk zijn strenge blikken laat gaan over niet min der dan negen vrouwen, ruzies tussen al die vrouwen beslecht, zijn amoureuze bedoelingen ten opzichte van al die vrouwen niet onder stoelen of banken steekt en bovendien nog optreedt als de machtige beschermer van zijn ha rem, blijkt plotseling een belang stelling te ontwikkelen, die op een voor een baviaan niet alleen vreemd maar zelfs ondenkbaar vlak ligt. Hij maakt namelijk se dert kort óók jonge dames het hof die bij de apenrots passe ren of er een kijkje komen ne men. Zodra zich een lid van het vrouwelijk (menselijk) geslacht vertoont, maakt de enorme ba viaan op de rand van de vijver de gekste capriolen om maar vooral de aandacht te trekken. De oppassers hebben de aap enige tijd, geobserveerd en vastge steld, dat hij zich volkomen nor maal gedraagt wanneer er man nelijk bezoek is. Niemand kan een verklaring ge ven voor dit wonderbaarlijk ge drag van de baviaan, die ook al zou hij zich een haarstukje la ten aanmeten geen schijn van kans heeft, want alle vrouwen, met uitzondering van die van 'n eigen soort, vinden hem maar een griezel! Dat Jacob er zo genadig afkwam, had hij voor een deel te danken aan de ook zo milde houding van zijn baas, die het toch nog wel met hem wilde proberen, ook al om het feit, dat de vader en een broer van verdachte daar ook werkten en zo goed bekend stonden. Trouwens over het werk van Jacob was men ook heel tevreden. Het was dan ook een gro te teleurstelling, toen hij werd ontmas kerd als de dader van de diefstallen. In de zomermaanden miste men steeds kleine geldsbedragen uit het kist je in het kantoortje. Aanvankelijk tast te men in het duister. Maar er werd een valletje opgezet; door middel van vingerafdrukken kon worden vastgestel dat Jacob niet de ware, maar de dader was. Hij bekende regelmatig kleine be dragen te hebben weggenomen. „Waf wilde u met dat geld doen, lie ver gezegd, wat hebt u ermee gedaan?" vroeg de politierechter. „Kermissen bezoeken", antwoordde verdachte, „ik ben altijd gek op een kermis „Op bepaalde vermaken, autootjes of zo?" „Nee, op alles, ik vind de hele ker mis leuk, ik deed er van alles", zei Ja cob, die een flink loon bleek te verdie nen en thuis bijna niets hoefde af te geven. „Maar u hebt dat zeker nu wel afge leerd?" vroeg mr. Klaver. „Ja", antwoordde de galvaniseerder deemoedig. De directie had hem nog niet willen ontslaan. Zij wilde de jongen nog een kans geven om hem op het goede pad te houden en ook het gezin wilde men helpen. „Het doet me genoegen dat te horen", zei mr. Klaver. „Misbruik maken van vertrouwen vind ik een ernstige zaak", zei de offi cier van justitie, mr. F. G. Wüstenberg, die vier weken voorwaardelijk eiste en f 100 boete. Verdachte was allang blij, dat het een voorwaardelijke straf was en hij was helemaal opgelucht, toen mr. Klaver besloot het daar maar bij te laten. KESTEREX Dezer dagen organi seerde de Nederlandse Bond voor Plat telandvrouwen in Resteren een verga dering in samenwerking met de plaat selijke afdeling van de Gelderse Maat schappij van Landbouw. De voorzitter van laatstgenoemde vereniging, de heer T. v. d. Pol, open de de avond en heette mej. N. P. Zijl stra, kandidaat-notaris te Opheusden, welkom. Mej. Zijlstra hield een lezing over het onderwerp „Erfrecht". Onder meer kwam naar voren het belang van een testament en het „trouwen op hu welijksvoorwaarden". Na de pauze was er gelegenheid tot het stellen van vragen over het onder werp, dat door de inleidster was behan deld. Mevrouw Van Stuiveling-v. d. Vlist, presidente van de Nederlandse Bond voor Plattelandsvrouwen, sloot de bijeenkomst en overhandigde mej. Zijlstra een enveloppe met inhoud. De volgende bijeenkomst vindt plaats op 24 februari. Op deze jaarvergadering zal onder meer de jaarlijkse bestuurs verkiezing worden gehouden. Er zal dit seizoen nog een cursus worden geor ganiseerd over het onderwerp „Kneep jes in het vak". De cursus wordt gehou den o.l.v. mevrouw Peters. RESTEREN Geboren: Dirkje J„ d.v. M. van Dam en J. Bor; Wilhelmi- na P. D. E., d.v. H. van Leerdam en H. Schreven; Elisabeth G., d.v. G. v.d. Sluis en P. van Veenendaól; Jan, z.v. H. J. v.d. Sluis en D. ter Burg; Johan na M., d.v. J. J. Huibers en J. Hen- driksen. OVERBERG De afdeling Overberg van de C.P.B. houdt donderdagavond 23 januari haar jaarvergadering in de la gere school. Het gehele programma wordt gevuld door de eigen leden. VEENENDAAL De kerkeraad van de Geref. Gemeente (Synodaal) te Vee nendaal heeft een beroep uitgebracht op kandidaat L. Blok uit Zeist. Ik geef op deze plaats spoedig tips over het aanplanten van rozen en een beeld over wat er zo al met een roos te doen is. Bij open weer kunnen we diverse rozen planten. Gaat men zich verdiepen in een bepaald onderwerp, dan begint men onwillekeurig te denken aan zijn ontstaan. En wat weten we in dit verband van de roos? Nogal heel wat en dus duiken we even in de mythologie, want er zijn le gio verhaaltjes over het ontstaan van de koningin der bloemen", de roos. Volgens een oude Arabische legende ging Mohammed bij zijn komst in de hemel rondom de troon van God. Hij werd beschaamd omdat de Almachtige hem recht in het gezicht keek en bloosde zo gewel dig, dat zijn gehele gezicht met zweet bedekt werd. Toen hij het zweet afveegde vielen er twee druppels op de aarde, de ene bracht de roos, de andere de rijst. Een andere mythologische legende zegt, dat de roos ontstaan is uit het bloed van Alfonis, weer een andere legende zegt, dat Cybele, een godin van de vruchtbaarheid, de schepster is van de roos. Het is allemaal een beetje vaag geble ven, ondanks navorsingen door ge leerden uit diverse landen. In ieder geval was de roos ook in de grijze oudheid geen onbekende. Homerus, een oude Griekse dichter uit de 9e eeuw voor Christus, gebruikte haar Ilias en Odyssee als Zinne beeld en Sappho (600 jaar voor Christus) zegt vn zijn gedicht, dat de Olympische goden beslisten dat de roos de koningin der bloe men" zou zijn. De rozen, die het eerst in Europa aangetroffen werden, zijn afkom stig uit China, zij verspreidden een geur die overeen kwam met die van de fijn riekende thee en aldus ontstond de naam theerozen" Een op hoog peil staande rozencul- tuur treffen we reeds aan bij de Romeinen, grotendeels dank zij het gunstige klimaat in hun land. In die tijd was de liefde voor de roos zeer groot. Bij de zeer aan zienlijken werden bij festiviteiten rozenbladeren gestrooid en de beelden der goden waren met guir landes versierd. Het was in de ho ge kringen de gewoonte om in lig gende houding op rozebladeren de uitgebreide maaltijd te gebruiken (of de gasten dan wel geheel nuch ter waren? Dat weet ik niet.,..) Keizer Nero liet ter gelegenheid van een groot feest een rozenversie- ring in zijn paleis aanbrengen, hetgeen ongeveer zeshonderddui zend gulden kostte En tenslotte spreekt de Heilige Schrift over de roos van Saron en Jericho en le zen we in Jesaja 35, vers I „De woestijn en de dorre plaatsen zul len hierover vrolijk zijn en de wïl- dernis zal zich verheugen en zal bloeien als een roos". In het rosarium van Bagatelle te Parijs worden tegenwoordig jaar lijks de internationale rozenkeurin- gen gehouden. In ons land bestond zo'n keuring niet, doch het ge meentebestuur van Den Haag heeft het initiatief genomen tot het aan leggen van een permanent interna tionaal rozenproefveld in het West- broekpark. Hier trekken nu de keu ringen van nieuwe rozen zeer gro te belangstelling uit vele landen, de eerste keuring had in 1961 plaats. Behalve dit proefveld is door de dienst der Gemeenteplant soenen een groot rozarium aange legd en een miniatuur-rozenbeplan- ting. Deze rozenkeuringen zullen zeer zeker medewerken tot meer glorie van de Nederlandse rozen teelt. Er is betreffende de rozen over de gehele linie het nodige veranderd, doch wat gebleven is, is wel het feit dat de roos nog steeds de koningin der bloemen is. Een familie met historie heeft haar genealogie en zo ook de familie van de koningin der bloemen". De bekendste rozengeslachten laat ik hier volgen. Misschien stimu leert het de echte liefhebber tot het aanschaffen en planten van een dezer soorten. Remontantrozen werden vroeger veel aangeplant, doch werden door de theerozen verdrongen en wel door de theehybriden. Een nog wel bekende remontantroos is de Fr au Carl Druschky. De theerozen zijn door de opkomst van de theehybri den verdrongen, deze zijn ontstaan door kruisingen van theerozen met remontantrozen. Pemethiarozen zijn ontstaan uit kruisingen van theehybriden met Rosa Lutea, waardoor geheel nieuwe kleuren onder de rozen kwamen. De polyantharozen ontstonden uit kruisingen van theerozen met Rosa Multuflora en de polyanthahybri- den danken hun naam aan de krui singen van polyantha's met thee hybriden. Deze wijken van de ge wone Polyantha af door grotere bloemen, een bekend soort is o.a. corona. De Floribunda Grandiflora- rozen komen in bloemvorm dicht bij de theehybriden, een bekend soort is Burning Love (Brennende Liebe). Ik zeg het nu een mijner vroegere leraren wéér na is „tot hiertoe aan". Beste lezers, ernstig moet ik U waar schuwen om luk-raakrozen te kopen. Bestelt de verlangde rozen- soort bij een plaatselijke kweker. Dan is dat vertrouwd en ontvangt U goede waar. Ik geef het U op een briefje, dat men binnenkort weer zogenaamde rozenhandelaars op de wekelijkse marktdag zult aantreffen, staande tussen pakken rozen. Gewapend met een snoei- schaar knipt hij in een minimum van tijd de rozen in die U kocht en U voelt zich overgelukkig met de aangekochte nieuwe aanwinst voor Uw tuin(tje). dat U O, zo goedkoop op de kop tikte. Maar O, wat zult U later ontnuchterd worden. U zult dik bedrogen uitkomen. Het is uitschot wat die marktschreeuwer U verkocht. Uitschot, zonder klas se! Geeft groot verdriet! Koopt bij een bekend en vertrouwd adres, luistert niet naar het gekweel van dergelijke markt-rozenhandelaars E. J. Grijsen-Rhenen. RHENEN De heer G. Ziermans te Rhenen, die sinds kort het voorzitter schap bekleedt van de Rhenense jeugd- gemeenteraad, slaagde te Arnhem aan de Rijkskweekschool voor de akte on derwijzer met volledige bevoegdheid. VEENENDAAL, 21 jan. 1969 Eier markt. Aanvoer ca. 52.000 stuks. Prijzen grote eieren f 12,tot f 13,kleine eieren f 8,tot f 10,alles per 100 stuks. Handel traag. RHENEN Aan de Rijnoever in Rhenen, waar zich de restanten bevinden van een oude steiger, die destijds heeft dienst gedaan voor het aanleggen van grote salonboten, warén gisteren enkele landmeters bezig om het terrein in kaart te brengen. Officieel werd niet toege geven dat hier werkzaamheden worden verricht die verband hou den met de toekomstige vestiging van een jachthaven. Officieus ver namen wij echter dat dit wel dege lijk met deze al lang slepende zaak, die voor Rhenen van zo'n groot toeristisch belang is, verband houdt. SCHERPENZEEL Heden, woensdag Hertog van Gelre, 19.30 uur: Jaarver gadering, vrijw. brandweer. Verenigingsgebouw Molenweg, 19.30 uur: Jaarvergadering C.B.T.B. WAGENINGEN Junus, 20 uur: Toneelgroep Theater met „Beschuit met muisjes". Bioscoop Luxor Theater Veenendaal, 19.30 uur: „De dood komt te paard". Morgen, donderdag RHENEN Stichtse Oever, 20 uur: Propaganda- avond ANWB. ELST Clubhuis, Musketiers, 20 uur: Kaart avond. SCHERPENZEEL Markzicht, 19.30 uur: Jaarvergadering Gelderse Mij. van Landbouw. Bioscoop Luxor Theater Veenendaal, 19.30 uur: „De Apenplaneet". u dan even a.u.b. voor Veenendaal 's Zaterd. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhenen 3328 Nwe Veenendaalseweg 159 AMERONGEN De Amerongse huisvrouwen kunnen zaterdag voor de bereiding van het middagmaal wel vrij af nemen. Vrijwilligers komen vanaf 's morgens negen uur met erwtensoep langs de deur, die tegen een prijs van f 1,25 per liter zal worden verkocht ten bate van het Bouwfonds van de Gere formeerde kerk. RHENEN Vijf jeugdige inwoners van de gemeente Rhenen zijn dinsdag, verdacht van diefstal, door de politiekorpsen van Rhenen en Veenendaal aan gehouden. Drie van de verdachten werden ingesloten in het Veenendaalse poli tiebureau, de andere twee kwamen in een Rhenense cel terecht. Bovendien werd er een Veenendaler aangehouden, verdacht van heling van een aantal gestolen goederen. Het vijftal heeft een aantal diefstallen bekend, maar de poli tie vermoedt, dat ze nog meer op hun kerfstok hebben. Men verwacht in de ko mende dagen nog een aantal bekentenissen. Al enkele maanden worden Rhenen en" omgeving geteisterd door een 'golf van inbraken, waarvan de daders uit han den van de justitie konden blijven. De gearresteerde jeugdige Rhenenaren in leeftijd variërende van 16 tot 20 jaar, hebben inmiddels bekend acht inbraken te hebben gepleegd, waarvan twee in Rhenen, één in Amerongen, drie in Veenendaal, één in Kesteren en één in Wageningen. Hoofdzakelijk ging het de jongens om geld, sieraden en rookarti kelen. In Veenendaal zijn ingesloten de 19- jarige C. E. en J. P. H. en M. de J. die beiden 16 jaar oud zijn. Als heler is R. B. W. opgetreden. H. en E hebben reeds bekend ingebroken te hebben bij Kimberley Clark in Veenen daal op zondag 19 januari jl. Hun buit bedroeg daar aan geld f 102,- en bo vendien 15 pakjes sigaretten uit een automaat. Verder stalen zij een tran sistorradio en een stopwatch. Zij bekenden ook inbraken bij Recter in midden 1968 en bij de melkfabriek Vemiez. Bij Recter had de buit f 600,- bedragen terwijl bij de Veminez wat klein geld en 'n aantal flesjes slagroom meegenomen werden. H. en De J. braken zondag 12 januari in bij Simon de Wit in Veenendaal. Hun buit bestond daar uit f 2.50, acht slof fen sigaretten, twee flessen portwijn en een slagersmes. In Amerongen verdween ruim f 2000,. Bij een Rhenense familie werd een spaarvarken van de kinderen gestolen, inhoudende ruim f 100,-. De knapen kwamen binnen door het uitsnijden van ruiten. De heler, W. had een radio, 2 sloffen sigaretten en drie flessen portwijn en een slagersmes van de inbrekers „over genomen". Het vijftal zal in Arnhem worden voor geleid voor de Officier van Justitie. Vette Kalvermarkt Barneveld, 20-1. Aanvoer 480 stuks, handel: traag. Prijzen: le kwal. 4.10-4.40; 2e kwal. 3.90-4.05; 3e kwal. 3.70-3.85, alle prij zen per kg.

De Vallei | 1969 | | pagina 5