Gehandicapt Rhevo moest USS 3 voorrang verlenen DE VALLEI Reserve-officier, steun in moreel van leger cn Sinaasappel Vrnchtenlimonade S Q 1.49 Ir albert heijn Opleidingscurssen voor scheidsrechter in maart W. de Kleuver in ongenaakbare vorm Pachters niet gewenst in Commissie Grondgebruik Bekendmaking Belangstelling voor Staats loterij stijgt 88 55 l!5 95 29 89 Neem nu een abonnement op Spaanse Sinaasappelen °=a^;;pelen Ch Instant Droge Rijst Ch Spliterwten Ch Krentenbrood Oh Rondo's Ch Ontbijtworst Ch Tabac Zeep Ch Engelse Drop Ch Dropmenagerie Citroenen Star-Kist Tonijn Ch Snebs verser bij Onderschatten V.R.C.-LOTERIJ Boete van f 500 geëist tegen Veenendaalse groothandel Oud-militairen houden weerbaarheid op peil Overleg over cao streekvervoer voortgezet .gggdkoop houHt ii TMSU MacQueen Volleybal Dammen V.D.C. MARKTEN STEVIGE BA1SD GEDULD, GEACHT GEEN ALCOHOL BIJ SNELVERKEER Bijna 1 miljoen loten fpinün^ 1 '4 alles is DONDERDAG 23 JANUARI 1969 RHENEN De heren van Rhevo hebben het tegen de studentenploeg USS 3 uit Utrecht in eigen huis niet kunnen bolwerken. In de eerste set al blesseerde een der Rhevo-spelers z\jn, waardoor titf op halve kracht verder moest spelen. Rhevo heeft echter toch nog de kans gehad een gelijk spel te behalen, maar in de laatste set ging het door de knieën, doordat men de geblesseerde speler niet kon ver vangen. In de eerste set toog USS 3 gevaar lijk in de aanval en Rhevo had zo goed als geen verweer tegen een grote se rie hard ingeslagen ballen. USS 3 speelde zich naar een 17 voorsprong en op dat moment verstuikte Piet Bochane van Rhevo zijn enkel vrij ernstig. Het spel werd een tijdlang on derbroken daar er geen vervanger aanwezig was. Hij ging daarna weer meespelen, maar was gedoemd als fi gurant mee te huppelen. UUS 3 toog naar een grote 3-15 setoverwinning en Rhevo stond met 0-1 achter. In de tweede set kon Rhevo ondanks de handicap toch wel goed meekomen. Beurtelings werden er punten ge scoord, maar bij de stand 11-14 voor USS 3 scheen de zaak te zijn verloren. Toch kwam Rhevo -nog terug tot 13-14. USS 3 kon echter juist op tijd 't laat ste punt scoren en stond op 0-2. In de derde set speelden de mannen van Rhevo eindelijk naar wens. USS 3 ging de zaak min of meer onderschat ten en gaf Rhevo daardoor de kans aan het net gevaarlijker te worden. Rhevo greep deze kans met beide han den aan en scoorde vele punten. Het verkreeg een dermate grote voor sprong, dat de eindsprint van USS 3 te laat kwam. Rhevo won met 15-10 en VEENENDAAL. Het ligt in het voornemen van de scheidsrechterscom- missie "van de Afdeling Utrecht van de Koninklijke Nederlandse Voetbalbond om in de loop van de maand maart weer te beginnen met een nieuwe op leidingscursus voor scheidsrechter. Deze cursus zal wekelijks één avond duren en gedurende zeven achtereen volgende weken plaatsvinden. Kosten zijn aan het volgen van deze cursus niet verbonden. Bij voldoende deelneming zal de cur sus te Amersfoort, Hilversum, Utrecht, Veenendaal en eventueel andere plaat sen worden gegeven. Voor het volgen van deze cursussen worden mannelijke kandidaten gevraagd in de leeftijd van 18 tot 35 jaar. Ook dames kunnen deze cursus vol gen. Aanmeldingen voor deze cursus sen kunnen worden gedaan tot eind fe bruari bij de Afdelingsadministratie, Biltstraat 194, Utrecht. had de achterstand gereduceerd tot 1-2. In de vierde en laatste set heeft USS 3 Rhevo de kans om gelijk te spe len uit handen genomen. Het nam het initiatief weer over en Rhevo was dui delijk gedoemd» te verliezen met dit gehandicapte team. USS 3 won ver diend met 7-15 deze laatste set en had de strijd met 1-3 gewonnen. Voor Rhe vo wordt het de hoogste tijd om veel meer aandacht aan de aanvalstechniek te besteden. Veelal slordig spel haalde Rhevo steeds weer uit zijn ritme en ook het serveren was soms ver bene den alle peil. VEENENDAAL Op de goed be zochte clubavond van VDC konden ver schillende partijen worden gespeeld. De in gelijke stand afgebroken partij tussen N. Valkenburg en De Roden eindigde snel in remise. Daardoor kon de jeugdige Valkenburg zijn wedstrijd nog spelen tegen W. de Kleuver, die hij echter in ongenaakbare vorm vond. Ook Valkenburg sr. had een slechte avond door van Van de Hor te verlie zen. De grote verrassing was wel, dat Van Stempoort met materiaalverlies toch nog weer remise wist te bereiken tegen de wisselvallige Keijman. De uitslagen waren als volgt: E. Schaap J. Vermeer, 1-1; A. G. GazenbeekE. Schurer, 11; N. Val kenburg J. H.de Roden, 1-1; A. Kal- ter D. v. Leeuwen, 2-0; W. de Kleu verN. Valkenburg 20; A. Keij man M. v. Stempvoort, 1-1; J. v.d. Vliert G. v. Rotterdam, 2-0; J. Th. TollenaarH. Verhoef 2-0; B. Valken burg W. v.d. Hor, 0-2. VEENENDAAL De eerste prijs in de loterij van voetbalvereniging VRC een dames- of herenrijwiel is gevallen op lot nummer 1841. De overige prijzen kunnen worden afgehaald met de volge- de nummer: 1547-2848-391-449-937-2328- 1161-2615-2814. Winnaars kunnen vanaf maandag a.s. hun prijzen afhalen bij de voorzitter van de Veenendaalse Racing Club, de heer J. H. H. Jansen, P. H. van Rijnstraat 36. De bazaar van de vereniging wordt vrijdag en zaterdag in de eierhal ge houden. 's Avonds van 7-11 en zaterdag middag van 2-5 uur, is de hal geopend. BON INVULLENPOSTEN (zonder postzegel)EN KLAAR Naam Adres Woonplaats abonneert zich op DE VALLEI per week od0,97 per maand ad f 4,15 per kwartaal ad 12,35 en (Doorhalen wat niet wordt gewenst) Deze bon uitknippen en in open enveloppe verzenden. Wi{ betalen de port. U behoeft geen postzegel te plakken, indi als volgt wordt geadresseerd Dagblad De Vallei, Antwoordnummer 8, VEENENDAAL De Vallei wordt nog op de dag van uitgifte bezorgd in Veenendaal - De Klomp - Ederveen Renswoude - Scherpenzeel - Overberg - Amerongen - Leersum - Eist - Kesteren - Opheusden - Rhenen - Achterberg. ARNHEM De procureur-generaal bij het Arnhemse gerechtshof, mr. v. Yzendoorn, eiste gisteren vijf geldboe tes van honderd gulden tegen de N.V. J. C. van Hunnik te Veenendaal. De N.V., een groothandel in o.a. zui- velprodukten, vleeswaren, conserven, kruidenierswaren en gedestilleerd, be gon in juli 1966 een kleinhandel in ra dio- en televisietoestellen in de Nijver heidslaan, zonder vergunning van de Kamer van Koophandel in Utrecht. De Arnhemse economische politie rechter veroordeelde de groothandel begin vorig jaar tot honderd gulden boete, terwijl de officier vijf geldboe tes van honderd gulden had gevorderd. Het hof doet over 14 dagen uitspraak. PUTTEN. Eiermarkt. Aanvoer woensdag 114.000 eieren. Prijs kippe- eieren f 11,7512,50, kg-prijs f 1,97 op basis van 63 gram; jongehenneëieren f 911,50; eendeëieren 13,alles per 100 stuks. Handel traag. De reserve-officier, hoort hij er nog bij of heeft hij voor het leger afge daan? Bij de huidige legeropbouw Is hij maar een beperkte tijd bruikbaar. De meeste reserve-officieren krijgen dan ook op 35-jarige leeftijd, soms iets later, een briefje in de bus van het mi nisterie waarin staat dat ze vriendelijk bedankt worden. Een deel van hen krijgt dan nog een mobilisatiebestem ming, de meesten echter worden afge schreven omdat het aantal mobilisatie bestemmingen voor de grote groep re serve-officieren nu eenmaal te klein is om ze allemaal te kunnen plaatsen. Deze gang van zaken zou voor de meeste Nederlanders, die ooit in een officiersrang het leger hebben gediend, eigenlijk reden genoeg zijn om de con tacten met het leger voorgoed te ver breken. Dat gebeurt echter in de mees te gevallen niet. Integendeel, de mees ten onderhouden de banden met de krijgsmacht en laten geen gelegen heid voorbijgaan om zich op de hoogte te stellen van de ontwikkelingen die zich geregeld op technisch en organi satorisch gebied in het leger voltrek ken. Sommigen hebben daar zelfs veel voor over. Ze komen, op eigen kosten of, zoals dat in de militaire gemeen schap heet, „voor rekening man", naar demonstraties en bijeenkomsten om zich op de hoogte te stellen van wat er zo al gaande is. Waarom dat alles? Daarop geeft de 35-jarige reserve-eerste luitenant H. J. Scheepmaker, de voorzitter van de af deling Apeldoorn van de ANVRO, de algemene vereniging van Nederlandse reserve-officieren een heel kort en dui delijk antwoord. „We willen de band met de krijgsmacht versterken, het on derling contact bewaren en verstevi gen en mede daardoor onze weerbaar heid verhogen. We zijn beslist geen vakvereniging en het verdedigen van de belangen van de officieren laten we dan ook aan anderen over", aldus de heer Scheepmaker, voorzitter van een afdeling, die thans zo'n 75 leden telt en haar werkterrein heeft in een ge bied. omgrensd door de gemeenten Nijkerk, Putten, Nunspeet, Harder wijk, Deventer, Lochem, Zutphen. De leden van deze afdeling hebben door de activiteit van hun voorzitter en vooral ook dank zij de medewerking van verschillende garnizoehscomman- danten, waaronder met erkenning de naam wordt genoemd van de vorige garnizoenscommandant van Harder wijk, de toenmalige luitenant-kolonel H. Koerselman, in de afgelopen jaren zo hier en daar wat demonstraties meegemaakt met modern materieel. Maar die zetten, hoe interessant ook, toch weinig zoden aan de dijk waar het er om gaat de gedachten van de vereniging te realiseren. Er zijn plan nen om de paraatheid van de reserve- officieren te verhogen door deze cate gorie regelmatiger te laten oproepen voor herhalingsoefeningen en ze mee te laten lopen in de troep. Er zijn overigens activiteiten genoeg onder de reserve-officieren. De landelijke ver eniging, die rond de drieduizend leden telt, doet pogingen het internationale congres van reserve-officieren, te or ganiseren door het „Confédération In- teralliée des Officiers de Reserve", dit jaar in Nederland te doen houden. Het congres zal vijf dagen duren en vermoedelijk in het westen van het land worden gehouden. Daaraan zullen reserve-officieren uit alle landen deel nemen. In het kader van dat congres worden sportwedstrijden gehouden en is ook een legerdag gepland. Vroeger werd de reserve-officier nauweljks geduld in het officiers korps. Die tijd ligt echter al lang weer achter ons. Thans is de reserve-offi cier een vaak en graag geziene gast bij bijeenkomsten van beroepsofficie ren en weten zij zich niet vergeten door de militaire gemeenschap. Sinds het moment waarop, zo'n 70 jaar gele den, de eerste reserve-officier zijn in trede deed in de gelederen van de Ne derlandse strijdkrachten is er heel wat veranderd. Er is een grote mate van waardering gegroeid tussen de beroepsofficier en zjn reserve-collega. Aan dat alles heeft de ANVRO zeker een groot en werkzaam aandeel gehad. Evenals dat vijftig jaar geleden bij de oprichting van de vereniging het geval was is het doel van de ANVRO ook nu nog: zoveel mogelijk mee te werken aan de weerbaarheid van ons land en werkzaam te zijn voor de belangen van hen die in de positie van reserve officier zijn ingedeeld bij de strijd krachten en voorts het bevorderen van de kameraadschap. Die doelen tracht men te bereiken door het organiseren van cursussen voor reserve-officieren, het laten houden van lezingen, schiet wedstrijden en oefeningen „in de wa penhandel", alsmede deelname aan mi litaire prestatietochten. De ANVRO is aangesloten bij de Confédération Interalliée des Officiers de Reserve, de CIOR, waarin circa 700.000 reserve-officieren uit de NATO- landen zijn verenigd. Landelijk is er een groeiende samenwerking met de verschillende verenigingen van officie ren waarvan met name de VMO (Voor de Marine), de NCOV (voor christelijke georiënteerde officieren) en de ARKO (katholieke off. vereni ging) reserve-officieren in hun gelede ren opnemen. Wil echter de ANVRO haar doelstel lingen volledig kunnen realiseren dan is een sterkere ledengroei wel nood zakelijk. Daarom worden zij die nog aarzelen aangespoord contact op te ne men over het lidmaatschap waarover men inlichtingen kan krijgen bij de se cretaris van de plaatselijke en regiona le afdeling Apeldoorn, de heer W. G. J. Wieberdink, Mangaanstraat 32, tel. 11927 te Apeldoorn. Dat kan nog voor de algemene ledenvergadering, die op maandag 3 februari om 20.00 uur in de Echoput wordt gehouden. Mede in verband met de plannen tot wijziging van de Pachtwet heeft het bestuur van de Bond van Land- pachters, daarin gesteund door de So ciaal Economische Raad bij het Land bouwschap een verzoek ingediend om een adviserend lid te mogen aanwij zen in de Commissie Grondgebruik van dat schap. Reeds eerder werd een dergelijk ver zoek door de Bond van Landpachters bij het Landbouwschap ingediend om dat deze organisatie tot nog toe eigen lijk de enige was, die in deze commis sie niet was vertegenwoordigd. Deze verzoeken werden echter steeds door het Landbouwschap afgewezen met het argument, dat de landbouworganisa ties, waaruit het Landbouwschap is samengesteld zelf de pachters-grond gebruikers al in voldoende mate ver tegenwoordigden. Met de grondeigena ren-verpachters, die wel in de com missie vertegenwoordigd zijn, zou dat anders liggen omdat er in die catego rie nog tal van personen en instellin gen zijn die niet in de landbouworga nisaties zitting hebben. Deze eige naars hebben derhalve wel inspraak in de commissie. Het KNLC. 't Koninklijk Nederlands Landbouw Comité, de overkoepeling van de neutrale landbouworganisa ties, meent dat de Bond van Land- pachters als bonafide organisatie van betekenis om praktische redenen een adviserend lid in de Commissie Grond gebruik dient te hebben. Voor dit standpunt was echter, vooral aan de zijde van de confessionele organisa ties, geen meerderheid te vinden zo dat de betrokken Bond, wel door het ministerie van Landbouw erkend even als door de Centrale Grondkamer en andere instanties, vele duizenden pachters vertegenwoordigend, straks bij de eventuele wijzigingen in de Pachtwet geen vinger in de pap zal krijgen. RHENEN Burgemeester en wet houders van Rhenen maken bekend, dat bij hen zijn ingekomen: a. een verzoek van ir. M. Timmermans, Verl. Acacia laan 25 te Rhenen om vergunning voor de bouw van e^n woning met garage op het perceel, kadastraal bekend gemeen te Rhenen. sectie G nr. 2629 ged., ge legen aan de Asterstraat; b. een ver zoek van mej. J. R. de Bode, Nieuwe Veenendaalsew. 132 te Rhenen om ver gunning voor de bouw van een woning met garage op het perceel, kadastraal bekend gemeente Rhenen, sectie G nr. 2029 ged., gelegen aan de Dominees bergweg; c. een verzoek van J. Nieu- wenhuis, Nieuwe Veenendaalseweg 84 te Rhenen om vergunning voor de bouw van een woning met garage op het per ceel, kadastraal bekend gemeente Rhe nen. sectie G nr. 2029 ged., gelegen aan de Domineesbergweg; d. een verzoek van J. W. Atteveld, Schokkingstraat 15 te Veenendaal om vergunning voor de bouw van een woning met garage op het perceel, kadastraal bekend gemeen te Rhenen, sectie G nr. 1781 ged., gele gen aan de Domineesbergweg. Deze bouwplannen wijken af van het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Het voornemen bestaat bovengenoemde vergunningen te verlenen met toepas sing van artikel 20 der Wederopbouw- wet, juncto artikel 23 der Overgangs wet ruimtelijke ordening en volkshuis vesting. Alvorens daartoe over te gaan worden eiegenaren en gebruikers van aangren zende percelen en nabij gelegen gron den in de gelegenheid gesteld om bin nen 14 dagen na dagtekening van deze bekendmaking tegen het verlenen van de gevraagde vergunningen schriftelijk bij hun college bezwaren in te brengen. De hierboven bedoelde bouwaanvra- gen en de daarbij behorende stukken liggen gedurende genoemde periode ter inzage ter gemeentesecretarie. Rhenen. 24 januari 1969. DEN HAAG De vraag naar staats loten neemt voortdurend toe en voor de huidige staatsloterij, de 589ste, zijn nu al 960.000 loten uitgegeven. Vooral sedert in september van het vorige jaar met een extra prijs van een half miljoen werd gestart, is de belangstel ling voor de loten sterk toegenomen. Voor september werden er nog maar ongeveer 700.000 loten uitgegeven. De staatsloterij past het aantal lo ten, dat zij uitgeeft, voortdurend aan de vraag aan. Bij de vorige loterij kwam men zo'n 60.000 loten te kort om in de vraag te voorzien en dit is de reden, dat voor de huidige loterij het aantal loten werd verhoogd van 900.000 tot 960.000. Deze toevoeging van 60.000 loten betekent ook, dat er een serie loten wordt uitgegeven, die niet compleet is. Men staat in zo'n ge val voor de keus 60.000 hele loten of 100.000 drievijfde loten uit te geven en kiest in zo'n geval de uitgifte van incomplete series komt wel meer voor voor de drievijfde loten. De extra prijzen van de staatsloterij (resp. bestaande uit 50.000, 100.000 en 500.000 gulden) kunnen op zo'n drie vijfde lot vallen en in dat geval ko men deze prijzen niet in hun geheel tot uitkering, maar slechts voor drievijf den. Een half miljoen wordt dan dus drie ton. Waarom geeft de staatsloterij niet liever 60.000 hele loten uit, zodat de kans op volledige uitkering van deze extra prijzen behouden blijft? Naar de directie van de Staatsloterij ons mede deelde geeft men om financiële rede nen de voorkeur aan de uitgifte van gedeeltelijke loten. Theoretisch be staat namelijk de kans, dat alle extra prijzen in de bewuste, incomplete, se rie vallen. Dan zou in zo'n serie meer worden uitgekeerd dan er aan wordt ontvangen. Een serie van 60.000 loten brengt namelijk slechts anderhalf mil joen gulden op, terwijl bij uitgifte van hele loten de mogelijkheid bestaat, dat een kleine 1.7 miljoen aan prijzen moet worden uitgekeerd. Bij uitgifte van driekwart loten bestaat dit risico niet UTRECHT De Nederlandse, de Katholieke en de Protestants-christe lijke Bond van Vervoerspersoneel heb ben gistermiddag een verklaring uitge geven waarin wordt gezegd dat het overleg tussen de Koninklijke Neder landse Vereniging van Transportonder nemingen (KNVTO) en de drie bonden over de cao, autobusondernemingen is voortgezet nadat dit op verzoek van d« werkgevers was opgeschort voor intern beraad. Over het uitgangspunt van de bonden (optrekking van het loonniveau in het streekvervoer naar dat van de gemeen telijke vervoersbedrijven) werd geen overeenstemming bereikt. Het gaat daarbij volgens de bonden om een ver schil van 80 a 100 gulden per maand. De besprekingen zijn hierna opge schort. Besloten is uitspraak te vragen van een college van „wijze mannen" over het uitgangspunt van de bonden. Aan dit college wordt gevraagd een uitspraak te doen op een zodanig tijd stip dat partijen in de gelegenheid zijn het overleg op 13 februari te heropenen. De bestuurscolleges van de drie bon den hebben zich in gisteren gehouden vergaderingen volledig gesteld achter het beleid van hun delegaties. Direct na 13 februari zal opnieuw beraad met de leden plaatshebben. 1969 wordt een goed AH-jaar voor u CA I Jverkoudheid en griep: Vers kwaliteitsfruit, rijk aan vitaminen Navels - Salustianas - Cadaneras uit Spanje! i pak 400 gram (koolzuurvrij) plasticfles 0.7 liter Jo9" MM %M -700 gram,12(r pak 6 stuks J5W vacuum verpakt per 100 gram J3B" stukken (a 100 gram) *1^ stukken Speciale aanbieding 500 gram Speciale aanbieding 250 gram voor een gezonde grog chunckstyle- (keuze uit Kaas-Dip- of Trisneks) per zak JèST -blik 184 gram^ Prijzen gelden van donderdag 23 tjm woensdag 29 jan., Fruit in de meeste AH zelibedieningszakeo y

De Vallei | 1969 | | pagina 12