Jan Bols zal waarschijnlijk in Inzeil niet kunnen rijden Deelnemers voor E.K. schaatsen INZELL GEREED VOOR SCHAATS-TITELSTRIJD Rod Laver klopte Emerson met sterk spel in vier sets Glasgow Rangers definitief voor Jaarbeursbeker Prognose betaald voetbal Rallykaravaan aanmerkelijk gedecimeerd Ronde van Gelderland dit jaar zwaarder dan ooit met traject over Posbank Pfrommer niet te optimistisch over Nederlandse kansen Per Willy Guttormsen volledig hersteld RUSLAND VERSLOEG CANADA OPNIEUW FSC-Ajax zaterdag VOETBALLERS BLIJVEN LANGER IN ZEIST GRIEP TASTTE CONDITIE AAN Vijf rijders Voorzichtig Je weet nooit Graadmeter Betty Stöve blijft winnen Heldenmoed Plotseling Overwicht GLAASJE OP, LAAT JE RIJDEN Autosloperij Oefenwedstrijd IJshockey L»Oi •<(-'-:KDAG* 13 JANUARI i/69 INZELL De coach van de Nederlandse kernploeg, Leen Pfrommer, kijkt be denkelijk als in het Kurhaus te Inzeil, waar onder anderen de Nederlandse en Noorse schaatsenrijders zijn ondergebracht, de naam van Jan Bols valt. „Ik weet nog niet of Bols aan het Europese kampioenschap kan deelnemen. Het zou van zelfsprekend jammer zijn, als hij inderdaad niet start, maar we mogen toch geen enkel risico nemen". De afgelopen dagen vocht de Hoogevener tegen de koorts, die hem sinds het af gelopen weekeinde ondermijnde. In Oslo kon Bols de landenwedstrijd tegen Noor wegen niet uitrijden. „Griep", zei ploegarts Lap en de Drent verdween onder de vaderlandse coach nauwelijks een graad meter voor het komende toernooi, al thans wat zdjn eigen rijders aangaat. „De jongens hebben daar gereden zo als zij zelf wilden. Als landenploeg zijn wij nu eenmaal zwakker dan Noorwe gen en met die wetenschap zijn ze de baan op gegaan. De uitslag zou nog niet eens zo gek zijn geworden als Bols had kunnen blijven meedoen en Verkerk niet was gevallen op de 1500 meter, die hij juist voluit had willen rijden. Ik heb in Oslo daarom ook gezegd, dat ik geenszins teleurgesteld was". Ziet Pfrommer dan wellicht geen Ne derlandse Europese kampioen, wèl ge looft hij dat Nederland, evenals Noor wegen, alle vijf rijders bij de laatste zestien kan hebben. Gisteren trainde de kernploeg voor het laatst. „Ik heb ze nu vrijgelaten, ze mogen doen wat ze willen", zegt de nieuwe coach van de kernploeg. „Dege nen dde toch nog wat willen rijden kun nen dat doen. Ik geef ze echter geen echte opdrachten meer". Nu is de Nederlander in zoverre op geknapt, dat hij na enkele dagen ge dwongen rust weer op het ijs kan staan. Leen Pfrommer: „Zeker, hij doet zijn best om weer in conditie te komen, maar ik betwijfel of dat lukt. Er res ten ons nog een paar dagen. Boven dien heeft Bols nog last van zijn keel bij het rijden en is het net alsof zijn luchtpijp wordt dichtgeknepen. Het zou me wel zeer verwonderen, als Jan neg voor zaterdag op zijn normale peil is teruggekomen". Met vijf rijders mag Nederland in de ze Europese wedstrijd uitkomen, even als trouwens de Noren. Cees Verkerk, Ard Schenk, Peter Nottet en Eddy Ver hei jen, die in het 1 andenduel met de Noren in het Bisletstadion zo uitstekend reed, zijn zeker van hun plaats. Het wachten is nu op het tijdige en volle dige herstel van Bols. Indien de Hooge vener niet in staat is deel te nemen, vervangt Karei te Winkel hem. Pfrommer, die met zijn jongens maandag vanuit Oslo In Inzeil aan kwam, liet dezelfde dag nog de kern ploeg, waartoe ook als reserves Ronnie Nooitgedagt en Arie Eriks be horen, naar het ijs gaan. De mening van de Nederlandse schaatscoach: „Het is een juweel, er zullen neen, er móé ten hierop- wel scherpe tijden worden gereden. Ik heb zo'n idee, dat de 5000 meter op dit ijs in 7 minuten en 20 7 minuten en 25 seconden zal worden afgelegd. En jongens als de Noor For- naess en de Zweed Claesson, die ik tot de grote kanshebbers wil rekenen, kun nen op deze baan de 500 m in 40,6 of 49,7 seconden rijden. En dat is zeer snel. Ze zouden daarmee al een ferme voorsprong op hun concurrenten kun nen nemen". Over die concurrentie praat Pfrom mer ook voorzichtig: „Ik dacht zo, dat Fornaess die het vorige seizoen al blijk gaf veel talent te bezitten, op dit mo ment sterker rijdt dan Maler. Ik geloof niet dat Maier in dezelfde vorm is als vorig jaar, toen hij zowel Europees als wereldkampioen werd en bij de Win terspelen in Grenoble eveneens lauwe re oogstte. In de Noor Thomassen, zie ik het deze keer niet, maar ja, uiteindelijk is van alles mogelijk". Of zijn landgenoot Stiansen voor een verrassing zal zor gen? „Neen, dat zie ik óók niet". „Dan wil ik zeker de Zweed Claesson niet vergeten. Een beste rijder, die het mijns inziens nog een heel eind kan bregen". En onze Verkerk? „Ach, ik heb het al eens meer gezegd: je weet het bij hem nooit. Ik weet, dat Kees uitziet naar het wereldkampioenschap in Deventer, half februari, maar toch geloof ik, dat hij geen risico mag nemen. Ik ben van mening, dat een Europees kampioen schap eveneens zeer belangrijk is en dat je daar óók voor moet rijden. Als Kees alles op Deventer gooit dan loopt hij altijd nog de kans het wereldkam pioenschap te verspelen, door een onbe nullige val of zoiets dergelijks". Over Ard Schenk zegt Pfrommer: „Hij heeft zijn achterstand op de anderen nog altijd niet weggewerkt. Op de 5000 meter gaat hij goed, maar zijn 1500 me ter, vroeger toch zijn beste afstand, is nog lang niet alles". De vierlandemvedstrijd het afge lopen weekeinde in Oslo is voor de LEEN PFROMMER niet al te optimistisch ASKIM De Noor Per Willy Gut tormsen is weer volledig hersteld van zijn rugblessure, die hem tijdens het Noorse kampioenschap in Lillehammer na de 500 meter deed uitvallen en die hem een plaats kostte in de ploeg voor de Europese titel. Tijdens wedstrijden in Askim (Noorwegen) won hij woens dag dë 5000 meter in 7.47.7. De Neder landers Wim Beukers (8 minuten pre cies) en Jappie van Dijk (8.10.0) eindig den op deze afstand respectievelijk als derde en vijfde. Op de 500 meter was Iversen het snelst met een tijd van 41,8 seconden. Van Dijk en Beukers kwamen niet verder dan 45,2 en 46,0 sec. In het eindklassement bezette Gut tormsen de eerste plaats met 90.670 punten en werden Beukers en Van Dijk vierde en zesde. INZELL Aan de wedstrijden voor het Europees kampioenschap schaat senrijden, die komend weekeinde in de Beierse plaats Inzeil worden gehouden, zullen 34 rijders uit 13 landen mee doen. De deelnemerslijst ziet er als volgt uit: Nederland: Ard Schenk, Kees Ver kerk, Jan Bols, Peter Nottet en Eddy Verheyen. Noorwegen: Dag Fornass, Fred An ton Maier, Svein-Erik Stiansen, Magne Thomassen en Sten Stensen. Rusland: Valeri Levroesjkin, Alexan der Tsjekoeljajev, Valeri Kaplan en Joeri Maljisjin. West-DuitslandGerd Zimmermann, Günther Traub, Erhard Keiler, en Rolf Bastian. Finland: Kimmo Koskinen, Olavi Hjellman en Timo Luostrinen. Zweden: Göran Claesson en Oer jan Sandler. Italië: Giovanni Gloder en Guido Gil- larduzzi. Oostenrijk: Ottmar Braunecker en Herbery Frankl. Polen: Henryk Szandala en Stanislaw Klettowski. Hongarije: György Martos en Györ- gy Ivankai. Frankrijk: Frangois Perrenoud. Tsjecho-Slowakije: Oldrich Teply. Zwitserland: Franz Krienbühl. INZELL In de in het uiterste zuid oosten van West-Duitsland gelegen wintersportplaats-in-opkomst Inzeil be- dekt een flinke sneeuwvacht de daken van de huizen, de pleintjes en straat jes. Slechts de hoofdwegen en dat zijn er niet zo heel veel zijn schoon gemaakt. In dit stadje, dat in een dal is neergevlijd aan de voet van de Bei erse Alpen, wordt zaterdag en zondag de strijd gehouden om de Europese schaatstitel bij de heren, op het ogen blik in het bezit van de Noor Fred An ton Maier. Terwijl de avond valt dooit het. Maar de burgemeester van het ruim negenhonderd jaar oude Inzeil, Ludwig Schwabl, die tévens voorzitter is van de Westduitse schaatsbond, maa'kt zich daarover geen zorgen. Immers, het kan hier zo weer snel gaan vriezen en bovendien bezit zijn stadje dat zeven honderd meter boven de zeespiegel ligt, een kunstijsbaan. De hooggelegen baan van Inzeil heet een van de snelste ter wereld te zijn. In het „Alma Ata" van West-Duitsland zoals de piste hier wel wordt ge noemd, zijn in de afgelopen jaren al talrijke wereldrecords verbeterd en Herr Schwalb gelooft dat er ook in het komende weekeinde zeer snelle tijden zulle nworden gemaakt. „De baan zal straks klaar liggen als een spiegel. Tenslotte hebben we hier een prima berglucht, die het ijs niet afstompt en er bevindt zich nauwe lijks kalk in het water. Dat zijn alle maal factoren, die een prachtige baan JAN BOLS conditie aangetast door griep waarborgen", aldus burgemeester Schwabl. Hij heeft alle reden om tevreden te zijn, want naast een groot aantal Duit se schaatsliefhebbers verwacht hij dui zend Noorse en vierduizend Nederland se supporters. KEULEN Betty Stöve heeft woensdag in Keulen bij de tenniskam pioenschappen van West-Duitsland op overdekte banen met de Fransman Jean Claude Barclay de tweede ronde van het gemengd dubbelspel bereikt. De Nederlands-Franse combinatie schakelde Ada Bakker en Nick Fleury in de drie sets uit: 6-2, 4-6, 6-2. Later drong Betty Stöve met haar Franse partner Barclay door tot de derde ronde van het gemengd dubbel spel. Zij versloegen het Australisch/ Nieuwzeelandse duo Fay Toyne-Moore John McDonald met 64, 62. De overige belangrijkste uitslagen luidden: Dames-enkelspel, kwartfinales: Christine Jones (GrBr.)-Almut Sturm (WD1) 6-2, 3-6, 6-3; Margaretha Strand- berg (Zwe)-Alena Palmeova (Tsj) 6-4, 6-1. BRISLANE Rod Laver, die de vorige week bij de kampioenschappen van Nieuw-Zuid-Wales voortdurend naar zijn vorm liep te zoeken, lijkt die bij de open kampioenschappen van Australië in Brisbane te hebben terug gevonden. Met werkelijk groot tennis versloeg de Wimbledonkampioen zijn landgenoot Roy Emerson in 2 uur en 40 min met 6-2, 6-4, 3-6, 9-7. Het duel tussen twee van de sterkste Australische profs had 4000 toeschou wers naar de tribunes gelokt en dat was meer dan het dubbele van de drie voorgaande dagen tezamen. Emerson vond aanvankelijk geen antwoord op het bijna perfecte tennis van Laver, die de bal steeds weer In Spelmoment uit de wedstrijd Glasgow Rangers-DWS. Doelman Jongbloed van DWS tijdens een van de vele Schotse aanvallen in actie. GLASGOW In het Ibroxpark in Glasgow is DWS gisteravond uitge schakeld voor het Europese voetbal toernooi voor Jaarbeurssteden. Na de nederlaag tegen Glasgow Rangers in Amsterdam (02) verloren de Amster dammers dit keer met 21. De Schot ten plaatsen zich daarmee voor de kwartfinales. DWS heeft zich met heldenmoed ver dedigd tegen de aanhoudende Schotse aanvallen en vooral in de eerste helft probeerden de Amsterdammers met razendsnelle uitvallen terug te slaan. Glasgow Rangers wilde er voor eigen publiek er waren vijftigduizend toe schouwers iets moois van maken en het zocht gretig de aanval. Het lag niet in de bedoeling DWS te sparen. De Schotten wilden niet alleen een ronde verder komen, ze wilden bo vendien hun superioriteit in doelpunten uitdrukken. In de achtste minuut was het al raak door een voltreffer van Da vid Smithx (10) en DWS leek een moeilijke avond tegemoet te gaan. Maar vijf minuten later maakten de Amsterdammers plotseling gelijk. Ren- sen-brink, opnieuw de grote gangma ker in de Amsterdamse aanval, leidde een van die verrassende uitvallen van DWS waarmee de Schotse verdediging vaak grote moeite had. Zijn voorzet be reikte de Noor Seemann die echter mis te, maar de snel toegeschoten Frans Geurtsen die in de tweede helft werd vervangen door Van den Berg knal de keihard in: 11. Die gelijkmaker verfca&ogdc de geest drift van de Schotten, die echter moei* lijk gaten konden vinden in de knap spelende Amsterdamse verdediging. Met Flinkevleugel als grote uitblinker en soms aan de noodrem trekkend vochten de verdedigers van DWS met de moed der wanhoop tegen het steeds toenemende Schotse aanvalsgeweld, maar in de twintigste minuut moesten zij opnieuw capituleren. Weliswaar maakte doelman Jongbloed een schot in eerste instantie met zijn vuisten on schadelijk, maar hij stompte de bal voor de voeten van middenvoor Stein, die onmiddellijk profiteerde: 21. Hoewel DWS in die eerste helft ook kansen kreeg, kansen die door Seemann en Geurtsen niet werden benut, had Glasgow Rangers toch voortdurend een veldoverwicht, hetgeen onder andere in de stand van de hoekschoppen tot uit drukking kwam: tien voor de Schotten, één voor DWS. Na rust toen de Schotten in feite met 4—1 vóór ston den en vrijwel zeker waren van hun plaats in de kwartfinales leek de in hoog tempo spelende voorhoede van Rangers wat minder geïnspireerd. Des ondanks streed het dappere DWS voor een verloren zaak. De Schotten hadden de buit binnen, maar bleven wel aandringen. In het laatste half uur kwamen de Amster dammers nog maar incidenteel tot een wanhopige uitval, maar zij slaaagden er wel in de stand op 21 te houden. EREDIVISIE Fortuna/SittardiaAjax2 SpartaDOS1 i NACVolendam3 Go AheadHolland Sport1 GV AV—Telstar1 f ADO—FC Twente3 AZ '67Feyenoord2 f PSV—MW3 DWS—NEC3 El i TE DIVISIE RCHBlauw-W it1 DFCEindhoven3 VitesseHelmond Sport1 HeraclesSC Cambuur3 FC Den BoschVeendam1 SWWageningen1 HaarlemRBC1 Elinkwijk—HVC2 0 VolewijckersWillem II1 1 "DE DIVISIE Fortuna VI.Rpda JC1 ExcelsiorZFC1 NOAD—EDO3 PEC—Hermes DVS3 SC Drente—AGOW3 HeerenveenZwolse Boys 3 GooilandDe Graafschap2 Velox—FC VW1 LlmburgiaBaronie1 De wedstrijden met ervoor gelden voor de toto van deze week. hoog tempo naar de hoeken van di baan joeg, zijn tegenstander geregeld aan het net^passeerde en zelfs vlekke loos scoorde op de momenten, dat hij naar het net was opgerukt. Na een snelle overwinning in de eer ste set leek Laver het in de tweede reeks moeilijker te krijgen na een doorbraak van Emerson op zijn ser vice. Maar met een achterstand van 0-2 revancheerde Laver zich onmiddel lijk, nam ook de opslag van Emerson en veroverde de service-game van zijn tegenstander nog een keer op de stand 3-3. Hij won die set met 6-4. In de derde set speelde Laver ieta minder fel en die minimale verslap ping was voor Emerson net voldoende om met 6-3 te winnen. Na de korte rustperiode en een regenbui in het be- gi:van de set bleek Emerson in de vierde reeds weer winstkansen te heb ben. In een lichte motregen kwam hij voor met 2-1 en 6-5 door servicedoor- braken, maar Laver ontnam hem zijn hoopvolle vooruitzichten steeds in de volgende game. Na 6-6 te hebben ge maakt, kwam Laver met 7-6 voor en kreeg twee wedstrijdpunten, die Emer son nog teniet kon doen. Twee games later, toen Laver op nieuw slechts één slag van de winst af was, probeerde Emerson met een wan- hoopsreactie een flitsende voorhand slag van Laver te stoppen. Vollerend sloeg hij nog net raak, maar de ba! vloog meters buiten de zijlijn en Laver had de beste partij tot nu toe in het toernooi om de tenniskampioenschap pen van Australië gewonnen. De Australische Kerry Melville heeft een einde gemaakt aan de successen- reeks van haar landgenote Helen Gour- lay, die achtereenvolgens Judy Tegart en Frangoise Durr uitschakelde. Kerry Melville won met 6-3, 1-6, 6-4 en bereik te daarmee de halve finales. Ook de Britse Ann Jones, die de Australische Hunt met 6-3, 6-1 versloeg, en de Australische Margaret Court, die een overwinning met 6-4, 6-1 op de Ameri kaanse Rosemary Casals behaalde, drongen tot de halve eindstrijden door. De 41-jarige Amerikaan Pancho Gonzales leed een enigszins verrassen de nederlaag in drie sets 3-6, 0-6, 9-11 tegen de Australische Davis Cup-speler Bill Bowrey. De uitslagen waren verder: Herenenkelspel: Derde ronde: Roche (Austr.) Anderson (Austr) 8-6, 6-3, 6-4; Ruffeds (Austr) Lejus (Rusl) 6-2, 6-1, 6-3; New comb e (Austr) Moore (Z. Afr.) 6-2, 6-4, 6-3; Ruch- holz (VS) Riessen (VS) 1-6, 4-6, 7-5, 6-1, 6-4. De Amerikaanse Bill ie Jean King is de vierde halve finaliste in het dames enkelspel. "Zij zegevierde met 11-9, 7-5 over de Australische Karen Krantzcke. VANCOUVER. Wereldkampioen Rusland heeft ook de tweede ijshoc- keywedstrijd tegen Canada gewonnen. De Russen, die in de eerste ontmoe ting te Toronto met 42 zegevierden, brachten Canada de bakermat van het ijshockey in Vancouver een ver nietigende nederlaag met 0-7 toe. De Canadezen dankten het aan hun voor treffelijke doelman Stephenson dat de Russen niet meer doelpunten maakten. De scores in de perioden waren: 0-3, 0-1 en 0-3. Er waren 15.608 toeschou wers. Doelman Josef Reisinger van Rapid Wien werd tijdens een voetbalwedstrijd tegen Estudiantes ernstig in het gezicht gewond. Hij kwam beplakt en bepleisterd uit het ziekenhuis. MONACO Het aantal deelnemers in de Rally van Monte Carlo is in het 1486,5 kilometer lange gemeenschappe lijke traject aanmerkelijk gedecimeerd. De rit door de Franse zeealpen naar Vals-les-Bains en terug was zo zwaar, dat waarschijnlijk minder dan zestig equipes de finishcontrole haalden. Van de talrijke equipes, die door gro tere of kleinere slippartijen, ernstige of minder ernstige botsingen op de spie gelgladde wegen werden uitgeschakeld, hebben de Britten Tony Fall en John Davenport het meeste geluk gehad. Het tweetal miste 'n haarspeldbocht, schoot omlaag, sloeg in zijn val ettelijke ma len over de kop en bleef zestig meter lager liggen. De rijder en zijn kaartle zer maakten hun veiligheidsgordels los, stapten uit en realiseerden zich toen dat zij door een wonderbaarlijk toeval geen schrammetje hadden opgelopen. Van de wagens die Monaco wel be reikten, had ook een groot aantal kras sen en deuken opgelopen. Het parc-fer- mé in Monaco lijkt veel op een autoslo perij. Onder dergelijke omstandigheden kwamen zelfs de Finnen, die zich bij winterse omstandigheden het best op hun gemak voelen in ernstige moeilijk heden. Pauli Toivonen stopte nadat 'n steen door de voorruit was geslagen. Rauno Aaltonen staakte de strijd nadat zijn Lancia opvallend was ingekort na frontaal contact met een bergwand en Timo Makinen moest ophouden wegens moeilijkheden met zijn remmen. Han- nu Mikkola reed in het begin uitstekend, maar na de derde klassementsproef raakte zijn Ford-Escort van de weg en voor hij en zijn Britse co-équipier Jim Porter de wagen weer op de weg had den, waren er twintig kostbare minuten voorbij. Donderdagavond laat werd de offi cieuze klassering met de strafpunten- totalen bekendgemaakt. Die voorlopige klassering ziet er als volgt uit: 1. Wal- degaard 12.564, 2. Elford 12.740, 3. Vi- natier 12.888, 4. Larrousse 12.930, 5. Piot 13.382, 6. Therier 13.575, 7. Greder 14.200, 8. Moss-Carlsson 14.421, 9. Lam- pinen 14.974 en 10. Mikkola 15.334 pnt. APELDOORN. De dertiende klas sieke Ronde van Gelderland zal dit jaar worden gehouden op zaterdag 23 april. Start en finish zijn traditiege trouw weer in Apeldoorn en wel op het Asselsepad, maar het parcours heeft wederom enkele belangrijke wijzigin gen ondergaan. Voor de eerste maal is namelijk de Posbank in dit parcours opgenomen over een lengte van ca. 16 km tussen Laag Soeren en Rozendaal bij Arnhem. Daardoor is het parcours veel geaccidenteerder geworden. De route voor deze dertiende Ronde van Gelderland is nu a.v.: Apeldoorn - Beekbergen - Klarenbeek - Hall-Brum- men - Eerbeek - Dieren - Laag Soeren - over de Posbank naar Rozendaal - Schaarsbergen - Otterlo - Wekerom - Barneveld - Stroe - Harskamp - Hoen- derloo - Ugchelen - Hoog Buurlo - As- sel - Hoog Soeren - Apeldoorn. De to tale lengte van het parcours is 146 km. Zoals het er nu uitziet is deze Ronde van Gelderland daarmee de zwaarste klassieker van de in ons land te hou den wedstrijden. Daarom is het par cours ook iets ingekort t.o.v. vorige ja ren. Gedeputeerde Staten van Gelder land hebben vlot toestemming verleend om dit traject te verrijden omdat de vorig jaar op 28 september gehouden grote Gazelle-prof ronde zonder moei lijkheden verliep. Intussen hebben de burgemeesters van de gemeenten Rozendaal en Rhe- den al de vraag gesteld, waarom de jaarlijkse kampioenschappen van Ne derland niet eens op een parcours op de Posbank worden gehouden. Dit par cours is daarvoor bijzonder geschikt en heeft bovendien het voordeel, dat het landelijk gezien zeer centraal gelegen is en daardoor voor de meeste belang stellenden veel gemakkelijker bereik baar dan het traditionele parcours in het Limburgse heuvelland. Er is daar- GELEEN De competitiewedstrijd FSC-Ajax wordt zaterdagavond half- acht in Geleen gespeeld. De wedstrijd is naar zaterdag verschoven in ver band met het Europese kampioenschap schaatsen dat dit weekeinde in Inzeil wordt verreden. De ontmoeting zou aanvankelijk worden gespeeld in Sit- tard, maar omdat het stadion in Sit- tard niet over een lichtinstallatie be schikt speelt men nu in Geleen, voor door ronde-organisator Jan van dt Blankevoort al een parcours ter lengte van ca. zes kilometer uitgezocht, waar in o.m. de Emma Pyramide is opge nomen. en de heer Zweedijk van de sportcommissie van de KNWU is er polshoogte gaan nemen. Hij toonde zich bijzonder enthousiast en heeft de KNWU reeds van zijn bevindingen op de hoogte gesteld. DEN HAAG Het Nederlandse voet balelftal, dat dit voorjaar onder meer uitkomt tegen Luxemburg en Polen in wedstrijden voor de voorronden van het toernooi om het wereldkampioen schap voetbal 1970, zal zijn centrale training op dinsdag 11 maart hervat ten. Bondscoach Georg Kessler heeft het bij de opzet van zijn trainingsschema gezocht in een verblijf van enkele da gen in het KNVB-sportcentrum te Zeist. „Dat biedt grote winstpunten", al dus de bondscoach, „bij een training op een woensdag alleen kan gezien de reistijd van de spelers slechts een be perkt aantal zaken worden behandeld." Op 18 maart begint de eerste drie daagse bijeenkomst van de kandidaten voor het Nederlandse elftal. De week daarop komen zij maandag 24 maart naar Zeist om daar te blijven tot kort voor de wedstrijd Nederland - Luxem burg, die woensdagavond in het Feijen»- oord Stadion wordt gespeeld. Woensdag 9 april is de volgend* trainingsbijeenkomst vastgesteld. Aan de ontmoeting Nederland - Tsjechoslo- wakije woensdag 16 april, eveneens in Rotterdam gaat een tweedaags verblijf in Zeist vooraf. Dinsdag 29 april begint weer een trainingskamp van drie dagen. Op woensdag 30 april wordt het verblijf in Zeist onderbro ken voor een oefenduel tegen een nog onbekende tegenstander. Maandag 5 mei komen spelers en reserves weer voor drie dagen naar het sportcentrum om zich voor te be reiden op de ontmoeting Nederland - Polen, die woensdag 7 mei in het Sta dion Feijenoord wordt gespeeld. Ook voor Jong Oranje, de UEFA- jeugd, de jeugd van 16-17 jaar en die van 14-15 jaar is een uitvoerig trai ningsprogram opgesteld.

De Vallei | 1969 | | pagina 13