Vertrek „Hoogstraat" kan wel 5 jaar duren Engelenburgschool groeit Bouw zevende lokaal is in voorbereiding Tijdens kersenpluk werd het met de school niet zo nauw genomen VEILING SEPTER TIEL Geen akkoord over bouw school in Leersum-zuid Wilhelminaweg zal nu toch worden verbeterd Simon de Wit introduceert prijzenmarkt Meer verdienen betekent ook vaak:, nieuwe lasten. Uw ziektekosten bijvoorbeeld. Moddertroep Nog niets CBTB groeide met 3 leden NPD herkoos- presidente Filmavond Belt 10550 iio7o Lezing voor SGP over „de Grondwet" Trombosedienst houdt spreekuur in Scherpenzeel Commissie wering schoolverzuim gaat heen Gevolg van nieuwe leerplichtwet NCVB-dames zagen dia's van Texel Organisatie van warme bakkers Leden N.V.V.H. op museumtoer Bekerhouder overleefde eerste ronde niet Aanbesteding bouw bungalow burgemeester COUPON Meer wsten? Vraag BURGERLIJKE STAND RHENEN SCHERPENZEEL Üv- .J.\3 23 JANUARI 1969 LEERSUM Nog nooit heeft de Leersumse raad zich zo vlot door een agen da van 22 punten heengewerkt als gisteravond. Het belangrijkste punt scho lenbouw Leersum-Zuid werd met enkele woorden afgedaan, want B. en W. kon de raadsleden geen principe-besluit voorleggen, onidat in de bijeenkomst tus sen de christelijke school en de openbare school geen overeenkomst is bereikt. Er zal een nieuw gesprek plaatsvinden waarbij de inspecteur van het lager on- onderwijs en een sociograaf zullen worden uitgenodigd. De heer Takken (PvdA) informeer de in hoeverre er reeds vorderingen zijn gemaakt met de bouw van lagere scholen in Leersum-Zuuid. „Het duurt me te lang en ik wil anders zo gauw mogelijk zelf met een voorstel komen". De burgemeester vond dat de heer Takken daartoe het recht had. maar zó merkte de burgemeester op, we werken hard aan de plannen, zelfs op zaterdag. Enkele onderwij sbesluiten gingen vlot onder de hamer door. Het be stuur van de Mytylschool „De Hoog straat" had bij het college een ver zoek ingediend om gelden te verstrek ken voor de aanschaf van een rolstoel ter waarde van f 600,- een elektrische schrijfmachine (f 900,-) en een boor machine ter waarde van f 400,-. De heer Benink (WD) had bij ge ruchte gehoord dat „de Hoogstraat" uit Leersum zal verhuizen naar Bilt- hoven. „Is het dan nog wel verant woord deze gelden uit te trekken voor de school?" De burgemeester merkte op, dat de ze geruchten ook bij haar bekend zijn. Wanneer „De Hoogstraat" uit Leer sum gaat vertrekken is nog niet be kend. Genoemd wordt een half jaar, maar het kan ook nog wel 5 jaar* duren. De heer Benink was echter van oor deel dat de gemeente Leersum in de ze school inmiddels al een enorm ka pitaal heeft geïnvesteerd en hij vroeg zich af het het wel verantwoord was nog meer gelden uit te geven als de ze school over een half jaar uit Leer sum vertrekt. De burgemeester vindt dit echter een aangelegenheid van het rijk, en bovendien staat de Mytylschool los van „De Hoogstraat". Wie zegt dat de school uit Leersum verdwijnt? De heer Benink nam het tijdens de ze vergadering op voor de bewoners van de Wilhelminaweg. „Ik kan me indenken dat deze mensen zich geno men voelen. Op de hearing van 8 no vember "jl. is aan deze mensen toege zegd dat zo gauw mogelijk een eind gemaakt zal worden aan de slechte toestand van de weg. Het is een mod dertroep", zo riep de heer Benink uit. „Er is beloofd dat er een begin zal worden gemaakt zo gauw als het weer meewerkt," aldus de heer Benink, „maar er gebeurt niet". Wethouder Schapenk (CHU) was het volkomen met deze opmerkingen eens. „Als ik er langs kom en aan de rech terkant van de weg loop, dan kijk ik maar gauw naar links". De heer Be nink kreeg de toezegging dat er zo gauw mogelijk iets aan gedaan wordt. Een Leersumse raadsvergadering is ondenkbaar zonder dat het woord beat- boerderij ter sprake komt. Elke raads vergadering wordt hierover de een of andere opmerking gemaakt of er wor den vragen gesteld. Zo ook gisteravond. De heer Van Doorn (CHU) vond dat de boerderij aan de buitenkant steeds bouwvalliger wordt. „Hoe ver zijn de plannen voor het Dorpshuis?", zo infor meerde hij. W. F. BENINK (V.V.D.) moddertroep SCHERPENZEEL Woensdagavond hield de Chr. Boeren- en Tuindersbond afdeling Scherpenzeel haar jaarverga dering in het verenigingsgebouw aan de Molenweg. Er werd op deze avond een zeer leerzame vertoning van dia's gegeven door de heer Ebbers sociaal voorlichter. Naar aanleiding van deze dia's, die handelden over het ontstaan en de werkwijzen (hulpverienning, bijstand, e.d.) van de CBTB ontstond een dis cussie. Tevens vond er op deze avond een bestuursverkiezing plaats. De af tredende heren C. van Ginikel E. J. zn. en J. v. d. Hoef werden op voorstel van de voorzitter, waarmee alle aan wezigen instemden, bij acclamatie her kozen. Uit het jaarverslag van de heer Van Ginkel Hzn bleek dat er in de maanden mei en juni geen vergaderingen gehou den waren in verband met de vele werkzaamheden die de boeren dan heb ben. Uit het kasverslag van de heer Van Ginkel EJzn bleek dat men begon nen was met een batig saldo van f 17,70. Dit bedrag was op 31 december jl. nog geslonken tot f 12,44. Tevens werd be kendgemaakt dat in de vorige bestuurs vergadering in de commissie bestude ring bestemmingsplannen waren geko zen de heren P. v. Kampen, J. Brons en J. v. d. Hoef. Het ledental der vereni ging is in 1968 toegenomen met 3 leden waardoor het totaal aantal leden nu ge komen is op 22. SCHERPENZEEL Gisteravond is te Scherpenzeel in café Marktzicht de jaarvergadering gehouden van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen afdeling Scherpenzeel. De aftredende presiden te mevr. M. Dijkstra-Willems werd herkozen. Aftredend en niet herkies baar waren de dames H. Benschop van Eek en A. v. Staveren-van Stra len. Hun plaatsen werden ingenomen door de dames N. Klumpenaar-van Baaren en mevr. T. Jans-Bregt. De bestuursfuncties voor de laatste dames zullen later verdeeld worden. Na de opening door mevr. Dijkstra- Willems werd door mevr. Bergström het jaarverslag voorgelezen. Uit het kasverslag van mevr. Ter Maten bleek dat er een kasoverschot was. De da mes werden daarom getrakteerd op gebak en oliebollen bij de koffie. In de kascommissie werden benoemd de da mes Iprenburg en Werner. Na de pau ze werd een boeiende lezing gehouden door mevr. Hofman uit Baarn over ..Utrecht in vier jaargetijden". Hier bij werden tevens dia's vertoond. Wethouder Van de Bogert (LB) stelde de heer Van Doorn gerust. „De boerderij staat er al 200 jaar, dus zij staat er nog wel even. Zij valt heus niet in elkaar". Ten aan zien van de dorpshuisplannen kon wethouder Schapenk niets mededelen. Er is een commissie in het leven geroepen, maar tot nog toe heeft de ze commissie geen teken van leven gegeven. De heer Schapenk be pleitte nogmaals dat de dorpshuis plannen een aangelegenheid zijn, die van de inwoners van Leersum moet uitgaan. Het bestuur van de school met de Bijbel heeft zijn verzoek aan de raad om medewerking te verlenen voor de bouw van een achtste leslokaal inge trokken. Voor het cursusjaar 1969/70 zal deze school een klas gaan onder brengen in een klas van de oude neu trale kleuterschool die enige weken ge leden is leeg gekomen, toen er in Leer sum twee nieuWe kleuterscholen zijn geopend. VEENENDAAL De S-markt van Simon de Wit aan de Hoofdstraat wordt met ingang van volgende week donderdag proefkonijn voor het groot winkelbedrijf. Simon de Wit maakt van dit filiaal een zogenaamde prijzen markt waarin ruim 300 artikelen sterk in prijs worden verlaagd. Het publiek zal wel wat concessies moeten doen zo als een beperktere keus in een aantal artikelen en het afschaffen van de be zorging, maar bij Simon de Wit leeft de veronderstelling, dat de door de BTW geplaagde huisvrouw deze nade len graag voor lief neemt als daar be langrijke prijsdalingen tegenover staan. De prijzenmarkt zoals die volgende week van start gaat is een veredelde discount of „cash and carry" waarin de goederen niet meer ordelijk in rek ken maar in stortmanden liggen opge slagen. Een en ander betekent een be sparing in de personeelskosten. Verder mikt het bedrijf op een omzet- vergroting, die de daling van de winst marge moet compenseren. Voorbeelden daarvan zijn bijvoorbeeld de vleesprij- zen, waarbij het tweede pond vlees cir ca f 1.20 voordeliger wordt aangebo den. Op alle aankopen blijft bovendien de twee procent zegelkorting van kracht. De S-markt gaat ook de eerste etage van het pand in de Hoofdstraat in ge bruik nemen. Daarin wordt een non- food-sortering, zoals glas, aardewerk, porselein, speelgoed, verf, enz. samen gebracht met scherpe prijzen. In verband met enkele wijzigingen in het interieur en een nieuwt bevoorra ding is de S-markt op maandag, dins dag en woensdag gesloten. Als tegenhanger voor het wegvallen van de bezorging wordt een auto-klan- ten-service geintroduceerd. Bovendien krijgt de winkel een vierde check-out. Volgens de verkoop-manager van Si mon de Wit de heer J. Bulthuis is Vee nendaal voor dit experiment uitgeko zen omdat de bestaande winkel er zich qua omzet en capaciteit voor leent, ter wijl een aparte reclame-campagne ge voerd kan worden omdat het ter plaat se het enige filiaal is. O Pluimveemarkt Barneveld, (prijzen in guldens per kg). Aanvoer ca 12000 stuks. Handel matig. Slachtkippen: 0.90-1.30; slachtkuikens 1.50-1.55. A. TAKKEN (P.v.d.A.) voorstel ELST. De Cultuur-Natuurhistori sche Veeeniging Z.-Oost Utrecht heeft voor haar leden en introducees voor dinsdag 28 januari een filmavond geor ganiseerd, die verzorgd zal worden door Esso-Nederland. Op het programma staan o.m. de vol gende films: De Bevervallei, Alaskan Eskimo, Slochteren aan de lijn en Dit is Gelderland. De vergadering wordt gehouden in het Wijkgebouw, Veenen- daalsestraat 16. u dan even a.u.b. voor Veenendaal 's Zaterd. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhenen 3328 Nwe Veenendaalseweg 159 SCHERPENZEEL Woensdag 29 januari houdt de SGP-afdeling Scher penzeel haar jaarvergadering in het verenigingsgebouw aan de Molenweg. Behalve de normale agendapunten is er o.a. een bestuursverkiezing. Aftreden en herkiesbaar is de heer G. Leeuwen drent. Door het bestuur zijn de volgen de dubbeltallen gesteld. Vacature G. Leeuwendrent: M. H. Berkhof en G. Leeuwendrent. Vacature wijlen M. v.d. Burgt: A. Hardeman en G. Blaauwen- draad. Er zullen ook afgevaardigden worden benoemd voor het bijwonen van de jaarvergadering Provinciale Vereniging Gelderland te Arnhem op 1 februari en voor de algemene vergade ring te Utrecht op zaterdag 22 februa ri. De heer H. Westerhuis zal een le zing houden over het onderwerp „De Grondwet". ADVERTENTIE Salarisverhoging is fijn natuurlijk. Maar als je daarmee uit het zieken fonds moet, zijn de nieuwe risico's té groot om zelf te dragen. En al hoopt iedereen dat u en uw gezin levenslang gezond blijven, u gaat u toch verzekeren. Dat betekent dat u straks een contract voor jéren gaat ondertekenen. Het beste wat kunt krijgen. Daarom wilden we u even wijzen op onze vereniging. De DEL. De DEL is er niet om winst te maken. Deel nemers in de DEL zijn dus verzekerd van de gunstigst mogelijke tarieven en condities. Misschien goed dat u dat even weet. I geheel vrijblijvend Informatie over de DEL-voorzieningen voor ziekte. Naam Adree:_ Plaata Tel.: Inzenden aan „Draagt Elkanders Lasten" Fluitersstraat 24 Veenendaal Of opbellen 08365-12801 N. VEENENDAAL Op 1 maart aan staande zal de hervormde „Engelen burgschool" tweemaal zo groot gewor den zijn. Momenteel wordt er druk ge werkt aan de bouw van drie lokalen, by de drie, die ongeveer een jaar ge leden in gebruik genomen worden. De Engelenburgschool startte augus tus 1967 met het onderwijs in lokalen van het NW-gebouw en in het Rode Kruisgebouw. In januari 1968 kon de drieklassige school in De Engelenburg betrokken worden. Bij het begin van het nieuwe schooljaar in augustus 1968 was er een tekort aan twee lokalen, waarvoor men een oplossing vond door de personeelskamer in gebruik te ne men en een dependance te stichten in de Poortkerk. Als op 1 maart de uitbreiding in ge bruik genomen wordt, zal de school ook zes leerkrachten tellen. Overigens is deze uitbreiding nog niet de laatste, want er is reeds een urgentieverkla ring ontvangen voor de bouw van een zevende lokaal, dat in augustus, bij het begin van het volgende schooljaar, ge reed moet zijn. SCHERPENZEEL De inwoners van Scherpenzeel die gebruik maken van de trombose-dienst waren altijd ge noodzaakt naar de polikliniek De Lich tenberg te Amersfoort te gaan. Alleen voor de mensen voor wie dit niet mo gelijk was werd aan huisbezoek gedaan. Vanaf heden is hierin verandering ge komen. Woensdag heeft deze dienst nl. voor het eerst in Scherpenzeel zitting gehouden. Voorlopig worden deze zittingen elke 14 dagen gehouden in het bejaardencen trum, „Het huis in de wei" doch het is de bedoeling dat depe zittingen worden verplaatst naar het nieuwe wijkgebouw van de Wilhelmina Ziekenverpleging dat binnen afzienbare tijd gereed zal zijn. Voor de mensen die van deze dienst gebruik moeten maken is dit een aan merkelijke verbetering. RHENEN Vanavond wordt ten ge meentehuize van Rhenen afscheid ge nomen van de commissie tot wering van schoolverzuim. De burgemeester zal de heren toespreken en waarschijn lijk bedanken voor het vele en nutti ge werk dat in de loop van de jaren werd verricht. Dit heengaan van de commissie is een gevolg van het per 1 januari van dit jaar in werking tre den van de nieuwe leerplichtwet, die geen commissies tot wering van schoolverzuim meer kent. Burgemees ter en wethouders hebben op grond van deze wet de chef van de afdeling onderwijs, de heer W. Th. Hofland, aangewezen als de ambtenaar die voortaan met deze werkzaamheden wordt belast. De hoofden van scholen blijven wel in geschakeld voor het doorgeven van de schoolverzuimen, maar daarna wordt de zaak geheel in de ambtelijke sfeer behandeld, waarna het gemeen tebestuur in samenwerking met de po litie maatregelen gaat nemen, be staande uit het in eerste instantie op maken van een proces-verbaal, waar na de kantonrechter aan bod komt. Rhenen kende vroeger jaren zelfs drie commissies, één voor Rhenen-stad, een voor Eist en een voor Achter berg. Enkele jaren geleden al werden die drie commissies samengesmolten tot één orgaan, waarin uiteraard wel afgevaardigden uit de dorpen Eist en Achterberg zitting hielden. Feitelijk betekende dat toen al een kleine ver eenvoudiging. Voorzitter van de vanavond afsterven de commissie is de heer G. B. Runge, hoofd van de openbare lagere school aan de Acacialaan, de zogenaamde „Halschool" „Ik ben al weer twaalf jaar in Rhenen," zei gisteravond de heer Runge, „en al die tijd ben ik ten nauwste bij het commissiewerk be trokken geweest. Ik heb ook het sa- mentrekken van drie tot één commis sie meegemaakt. De oudste papieren die ik in mijn bezit heb dateren van 1961. Ik volgde destijds de heer J. Kat op als voorzitter. Er zijn altijd langdurige vergaderingen gehouden. De verzuimen werden van alle kanten belicht en meestal werden de ouders van de kinderen die niet op school kwamen in zulke commissie vergaderingen gehoord. Het gebeurde ook vaak, dat we gevallen te behande len kregen waarvan we na het horen van de ouders moesten toegeven dat er van onwettig schoolverzuim geen sprake was geweest en dan werd er geen strafzaak van gefriaakt." Of de commissie druk werk heeft ge had? „Ja, er zijn honderden gevallen behan deld. afkomstig uit Eist, Achterberg en Rhenen. Aanvankelijk werden door de kantonrechter nogal wat gevallen geseponeerd, maar op aandringen van de commissie en met medewerking van de burgemeester is de kanton rechter wat meer aandacht aan de processen-verbaal wegens onwettig schoolverzuim gaan besteden en toen kwamen er zwaardere straffen uit de bus. Dat heeft bijzonder heilzaam ge werkt." De heer Runge wist nog te vertellen, dat vooral in de tijd van de kersenpluk het schoolverzuim toenam. De kinde ren uit de wat minder gesitueerde ge zinnen gingen dan kersen plukken in de Betuwe, wat goed werd betaald. Met de school werd het dan niet zo nauw genomen. Zo had je wel meer van die echte pieken. „We hebben altijd bijzonder veel mede werking gehad van de burgemeester, die open oog had voor de belangen van het schoolgaande kind en steeds weer opnieuw alles in het werk stelde om het werk van de commissie zo suc cesvol mogelijk te doen zijn. De in specteur van het lager onderwijs was altijd bijzonder enthousiast over Rhe nen, omdat wij hier vergeleken bij het landelijk gemiddelde bijzonder laag staan met het schoolverzuim en dat mag ik toch wel zien als een complimentje voor de commissie en het gemeentebestuur." Sprekende over de nieuwe werkwijze onder de pas in werking getreden leerplichtwet hoopte de heer Runge, dat de resultaten evengoed zullen zijn als in het verleden. „Het wordt nu helemaal gedelegeerd aan 't gemeentebestuur, dat een amb tenaar aanwijst, die onze taak over neemt. De schoolhoofden blijven de ongeoorloofde gevallen van schoolver zuim doorgeven aan de aangewezen ambtenaar. Trouwens wat dat betreft verandert er niets, want dat is altijd al zo ge weest. Alleen de commissie wordt uit geschakeld. Wel zullen de hoofden in eerste instantie nog eens gaan praten met de ouders van de betrokken kin deren. De nieuwe wet wil meer het overredingselement mee laten spelen. In de beroerde gevallen zie ik in die methode echt geen heil, maar dat zal de tijd wel leren. Persoonlijk vind ik dat de procedure een langere arm heeft gekregen dan voorheen het geval was, alhoewel ik nog maar weinig kan zeggen over de nieuwe regeling," al dus de heer Runge. Geboren: Jelis, z. v. G. v. Egdom en G. v. Laar; Fenneke, d.v. W. Kok en F. Vervat, ELst; Reinier, z.v. W. E. v. Laar en M. H. v. d. Burg, Eist; Geer- truida Engelina en Iemke Hendrikje, d. v. B. Bouwman en E. Hengefeld; Ni- colette, Johanne, d. v. J. J. Veltman en N. Duijster; Ronald, z. v. C. S. Hen- driksen en E. F. Snijders; Abraham, z. v. J. M. Boot en A. v. d. Palm; An- tonie, z. v. A. v. Manen en C. N.v.d Meijden, O verberg; Swan Han, z.v. K. H. Go en S. H. Ko, Kesteren. Ondertrouwd: T. J. v. Verseveld, Zoe- len en C. Pleijler. Overleden: Rijndert Ariese, 72 jr., onh.; Klaas Terpstra, 16 jr., Ouder-Am- stel; Gerritje Mark, 77 jr., geh. gew. met J. J. Hardeman, Veenendaal; Griet je Jonkman, 77 jr., echtg. v. F. v. d. Pol, Veenendaal. Elders overleden: te Doetinchem: Jo hanna Harmina Willemsen, 51 jr., echtg. v. A. Schutz, Eist. Ingekomen: C. den Hartog, met ge zin van Arnhem; A. Es-Sadi van Vee nendaal; A. N. Booy met gezin van Alkmaar; J. v. Eek van Kesteren; G. v. d. Weerd van Rotterdam; A. Kloot wijk van Rotterdam; M. A. J. v.d. Poll van Bodegraven; A. Baarslag van Coe- vorden; A. S. Zwart van Ede; W. M. v. Eist van Zeist; J. W. Robertz van Tilburg; M. v. Barneveld g/m v. d. Lugt van Veenendaal. Vertrokken: H. Amar Hammou naar Veenendaal; G. Koë naar Utrecht; J. C. v. Opijnen naar Leerdam; G. Brenk- man naar Amerongen; B. Amar Hamou, naar Veenendaal. Geboren: Peter Antonie, z. v. A. v. d. Wetering en G. H. Palsgraaf, Broeker laan 11;' Robin Renée Richard, v. E. A. A. Hut en M. A. Mannekus, Linden- laan 38; Wouter Gerard, z. v. J. van Doorn en G. v. d. Vliert, Kolfschoten 59; Marjan Maria, d. v. J. Haringman en M. M. M. van Daarselaar, Specht laan 10. Overleden: Kornelis v. Dijk, 76 jr., Vijverlaan 2. LEERSUM Geboren: Michael, z.v. J. Langerak en G. Evers; Gerdina Wil- leke, d.v. W. van Ziel en H. M. A. van der Bas. Ondertrouwd: R. Bakker, 28 jaar (Maam) en C. C. van 't Hoft, 29 jaar. ELST De Ned. Christen Vrouwen bond hield dinsdagavond weer zqn maandelijkse bijeenkomst in het ge bouw Pniël te Eist. De heer A. Meyer, leider van een vakantiecentrum in Putten, was voor deze avond aange zocht kleurendia's van het eiland Texel te vertonen. Naast het vervaardigen van dia's, betrekking hebbend op de evolutie en de flora van het eiland, bleek de heer Meyer vooral geïnteresseerd te zijn in het fotograferen van de vele vogel soorten. Hij wist vooral hierover de dames op boeiende wijze te onderhou den. Een geluidsband vervolmaakte het geheel. De NCVB heeft voor 18 februari de heer A. P. van Ginkel uit Veenendaal uitgenodigd, die aan de hand van di verse voorbeelden een uiteenzetting zal geven over bloemschikken en het verzorgen van kamerplanten. ADVERTENTIE De eigen bakwaren worden voortdurend op kwaliteit gecontroleerd door het station voor maalderij en bakkerij te Wageningen. VEENENDAAL Ongeveer dertig leden van de NWH afdeling Veenen daal hebben eergisteren een bezoek ge bracht aan het Utrechtse Centraal Mu seum waar momenteel een tentoonstel ling van Chinees porselein is ingericht, onder het motto „De Chinese Porselein kast". De Veenendaalse dames waren zo enthousiast, dat gelijk werd afgespo- ken in de naaste toekomst eens een an der deel van het museum te bezoeken. Onderweg werd koffie gedronken in een restaurant te Bunnik. VEENENDAAL De winnaar van de wisselbeker van de Verkeerscompe- titie voor bedrijven '68 Hendriks nv is in de competitie voor 1969 reeds in de voorronden uitgeschakeld. De voorron den werden gewonnen door Ritmeester met 153, Schoonhoven met 147 en PTT met 146 punten. Hendriks Veenendaal had dit keer 136 punten. Vorig jaar werd aan de eerste ronde meegedaan door vijf Veenendaalse be drijven. Dit jaar waren er negen be drijven vertegenwoordigd, behalve de „oude", Hendriks, Schoonhoven, SKF, Stenman en PTT. waren dat Ritmees ter Van Geests Natuurprodukten, bouw bedrijf Boers en Walbeek. In totaal wa ren er voor de eerste ronde 97 deelne mers. De finaledatum met een wed strijd tussen de drie best geplaatste be drijven, moet nog worden vastgesteld. Waarschijnlijk wordt het eind februari. VEENENDAAL Op het raadhirii te Veenendaal had de aanbesteding plaats van de bouw van een ambtswo ning voor burgemeester P. Bode in het plan Salamander. De zeven inschrijvin gen leverden het volgende resultaat op. C. Blijleven f 130.624; fa. J. Boers en Zn. f136.640; Fa. T. Nieboer f139.000; Fa. Veenvliet f143.300; Fa. Bouwmees ter f 144.490; Fa. W. Teunissen f147.750 Fa. W. C. Drost f 150.000. De gun ning is aangehouden. Veilbericht van de Tielse veiling Septer van woensdag 22 januari 1969 Opgave na klasse mm maat Appelen: 75/op 70/75 65/70 60/65 55/60 1 2 Kon. zuur k.2 2931 Cox Orange Pippin k.2 105—111 101—103 84—92 61—65 34—37 x Goudreinet k.2 67—74 62—67 60—63 48—59 Golden Delicious k.l 6466 x Golden Delicious k.2 28—51 25—44 24—34 23—27 14—42 Laxtons Superb k.2 39—52 23—44 28—35 18—21 17—41 Lombartscalville k.2 29—35 27—30 23—26 26—36 Kroet per 100 kg zuur 8.10; rood 7.70. Fabrieksfruit per 100 kg blank 10.00; rood 9.20. Stip en stek per 100 kg 6.10. Peren: Doyenne du Cornice k.2 5567 50—52 Conference k.2- 29—32 28—30 16—20 Legipont k.2 24—26 16—22 Brederode 1939 823 Winterjan 12—26 8—13 Gieserwildeman 6165 St. Remy 16—20 'Perenkroet per 100 kg 3.00. Groenten: Boerenkool 6163, koolraap 810, uien 1012, prei 3546 3738, spruiten 5070, witlof 9396 6467. x hoofdaanvoer Alles in centen per kg tenzij anders vermeld.

De Vallei | 1969 | | pagina 3