Kritiek wijkgemeensehap op het gemeentebestuur Wethouder:Wachten is op leveranciers K. P. Campagne 25 jaar metselaar QtïÊÊÊSf/ÉfyliSÉr Straatnaam-aanduiding VAN DER KOLK VEENENDAAL N.V. Heilsofficier met prachtige staat van dienst heen 0 P E L CHEVROLET Belt u dan even a.u.b. ,7 30 T:: 10550 rjot 11079 Breimodeshow Politienieuws Majoor H. Gerth (81) f Voor jongeren Cursief Handboekje Eigen dominee Opslag Vrijwillig Parkeren Ds. Terlouw op de t.v. VAN WOUT BLAUWKOUS V.A.B. KIRPESTEIN BURGERLIJKE STAND Permanent FORD-show in showroom AGENDA MARKTEN VRIJDAG 24 JANUARI 1969 De laatste tijd hebben wij enkele keren de naam en de faam van onze ge meente op sportgebied overgevlogen naar onze overzeese rijksdelen. Beter gezegd: we hebben als gemeenschap een paar sportgroepjes een klein fi nancieel duwtje in de rug gegeven om in Suriname te kunnen laten zien wat ze er allemaal van konden. Een goed jaar geleden, meen ik, was dat voor een aantal gymnastiekmeisjes en rond de jaarwisseling voor een groep judo-jongens. Alles gebeurde in het kader van een uitwisseling op sportgebied, die was gearrangeerd door de Vereniging voor Rijksspelen, een uit naam van de ko ningin goedgekeurd genootschap. Dit genootschap heeft, als ik het vanuit de krant goed begrepen heb, zich ten doel gesteld om aan deze en gene zij de van de zee, die ons als rijksdelen scheidt, iets van eikaars kunnen te laten zien. Ginds konden ze er nog niet zo veel van en daarom zijn we aan deze kant begonnen met uitzenden. Herinner fk me het wel, dan zijn de op Veenen- daalse bodem aangeleerde gymnas- tiekdemonstraties in Suriname een groot succes geworden. Bijzonderhe den omtrent de ontvangst en de orga nisatie daar zijn me inmiddels ont schoten, maar het zal wel in orde ge weest zijn, want er willen me op dat punt geen wanklanken te binnen schieten. Anders is het gegaan met de judo knapen, een stelletje stevig in het vel zittende jongens dat vorige week gnuivend op een Vallei-prent stond. Het lijkt me niet onwaarschijnlijk dat ze vóór de aftocht op de kiek zijn gegaan, want afgaande op het verslag dat er omheen was gebouwd zullen ze bij aankomst overzee enigszins sip hebben gekeken. Er was daar welge teld één persoon ter verwelkoming aanwezig, hetgeen een magere ont vangst mag worden genoemd voor een koninklijk goedgekeurde vereni ging, die zo'n belang in de sportver- broedering tussen de rijksdelen ziet. Om van onderdak dan nog maar niet te spreken. Toevallig dat we nog wat militair vertoon daar op de been hou den, want had de minister van Defen sie dit in een zuinige bui op de be groting besnoeid, dan hadden ze daar moederziel alleen onder de blote Su rinaamse hemel gestaan. Ons militai re apparaat zag zich geplaatst voor een van de taken die het ook in vre destijd heeft en voorzag de groep van voeding en ligging. Maar ze waren, zo sprak de leider van het gezelschap, niet van huis gegaan voor een snoepreisje. Het was de be doeling om hun gele, zwarte, groene en weet ik wat meer voor kleuren banden die men als judoka kan ver werven, waar te maken. Ze hadden erop gerekend en dat zal hun toch ook wel door de bewuste vereniging zo voorgespiegeld zijn dat ze daar de nodige tegenstanders in een aantal grepen konden vatten om ze in het Surinaamse zand te la ten happen. Niets van dat alles. Er was zelfs geen demonstratie van een houdgreepje voor beginnelingen georganiseerd, laat staan een wedstrijd waaraan wat forser werk te pas kwam. De leider is toen maar op eigen gezag aan het organiseren geslagen. Goed, u hebt het allemaal zelf uit dit dag blad kunnen halen en ik wil u een tweede lezing van de teleurstelling besparen. Vorige week dinsdag stond het in onze krant en uitgerekend twee dagen la ter deed de voorzitter van de Ver eniging voor rijksspelen met een bedrukt gezicht op de foto het een en ander over „zijn" vereniging uit de doeken wat me nu nog niet geheel duidelijk is. Dat we hier en daar en zo langza merhand overal op sportgebied uit de gemeentekas steunend optreden, wil ik aanvaarden. Al sta ik, dat weet u, nog altijd voor dat men in de eer ste plaats zelf de nodige duiten op tafel brengt, voordat men verzoeken op ons raadhuis afstuurt. Ik ben vóór de sport een enkele mij te ruwe tak daargelaten maar ik vind het toch verstandig van een van de SGP-raadsleden om even naar het doel van de vereniging te informeren. En mochten er volgende soortgelijke aanvragen om subsidie komen, dan zal ik het hem niet kwalijk nemen als het reisje van de judo-groep niet uit zijn geheugen is weg te poetsen. Naar mijn bescheiden mening hebben de mannetjes die 's middags een kaartje in het OCB-gebouw leggen, evenveel recht op subsidie als ze eens aan hun Surinaamse leeftijdsgenoten willen demonstreren hoe zij hier in het moederland hun tijd passeren. Een spannetje kaarten is gemakkelijk mee te nemen en mogelijk staat er hier en daar in Suriname nog wel een biljart ook... Wout Blauwkous VEENENDAAL Onder het opschrift „Geen woorden, maar daden", lanceert het bestuur van de wijkgemeensehap „De Engelenburg" op de voorpagina van het februarinummer van het mededelingenblad ongezouten kritiek aan het adres van het Veenendaalse gemeentebestuur. Het bestuur is er over verbolgen, dat er nog steeds niets terecht gekomen is van de toezegging in „De Engelenburg" de straatnaam-aanduiding te verbeteren. Verder wordt er op gewezen dat bij een vorige gelegenheid door het college de toezegging is gedaan dat de nieuwe bor den eind november van het vorig jaar zouden worden afgeleverd. Het bestuur wijst er het college op, dat zowel de wijkgemeensehap als di verse gemeenteraadsleden herhaaldelijk op een betere voorziening in „De Enge lenburg" hebben aangedrongen. Het meest recente verzoek dateert van eind december toen bij het afdelingsonder- zoek van de begroting 1969 een aantal raadsleden verzochten geïnformeerd te worden over de stand van zaken met betrekking tot een betere naamsaandui- ding in „De Engelenburg". Naar aanleiding van die vragen deel de het college mee, dat een beslissing was genomen de borden aan te brengen en dat tot bestelling was overgegaan. Het uitblijven van het aanbrengen van de borden werd gemotiveerd dat het zoeken naar de juiste modellen vrij veel tijd heeft gekost. Het bestuur van de wijkgemeensehap hecht weinig waarde aan deze medede ling „Hef lijkt erg veel op een prachti ge dooddoener. Bovendien wat voor'bij- zondere modellen moeten er dan wel in de handel zijn als het zoeken hier naar zo lang moet duren."? aldus het ADVERTEM h. VEENENDAAL CITT-MOTOM EDB RESTEREN Op vrijdag 31 janu ari is het 25 jaar geleden, dat de heer K. P. Campagne als metselaar in dienst trad bij het bouwbedrijf Van Ravesteyn NV te Resteren. Het is het tweede jubileum in enkele jaren tijds bij dit aannemersbedrijf, want bijna drie jaar geleden mocht de heer J. Berends te Resteren zijn veer tigjarig dienstverband herdenken. En dan nog te weten, dat de heer D. Be rends te Liende, na een 37-jarig dienstverband bij bovengenoemd be drijf twee jaar geleden wegens ziekte, werd gedwongen zijn werkzaamheden te staken. Gelet op de bewering, dat het perso neelsverloop in de bouwbedrijven erg groot is, is het jubileum van de heer Campagne des te waardevoller. Mede hierom meent het Bouwbedrijf Van Ra vesteyn NV, dat een receptie op zijn plaats is. Op vrijdag 31 jan. zal tussen half acht en half tien 's avonds in het café van de heer J. H. van Kleef te Resteren voor een ieder gelegenheid zijn de jubilaris te feliciteren. VEENENDAAL Geboren: Arjen Willem F, z.v. T. Kleefsman en A. Groenendijk; Marjom, d.v. J. C. van Dijk en M. J. A. van Ginkel; Angéli- que Gerdina C., d.v. C. M. Buunk en G. Roseboom; Geertruida Berendina, d.v. C. Bouman en W. van Dijk; Jo hannes, z.v. J. de Bruin en M. Hei kamp; Geertruida Engelina en Iemkje Hendrikje, d.v. B. Bouwman en E. Hen- gefeld; Robert Willem, z.v. W. L. de Jong en M. M. C. Diepeveen; Jan Mar- tinus en Derk Cornelis, zns.v. C. Dek ker en H. van Dijk; Jimmy, z.v. H. F. Loor en R. O. F. Nobilux; Marcus Jo hannes H., z.v. J. H. H. Moonen en H. M. A. Theunissen; Engelbertus Johan nes, z.v. K. van Wijk en E. Henzen; Hester, d.v. W. Hartpg en H. van Bar- neveld. Ondertrouwd: J. J. T. Versteeg en J. M. W. van Harde veld; W. van der Mei den en M. F. M. Goverde. Getrouwd: G. Hutink en A. M. van Drie; O. P. Visser en J. C. G. M. Len- se; D. Versteeg en P. van Leeuwen M. A. Vos en A. C. van Ginkel; B. Koud ijs en G. B. Nagel; H. Bouwman en L. Tollenaar. Overleden: Gijsbertus Adrianus Blan- j kestijn, 58 jr., echtg. van J. Roor; Ger- ritje Mark, 77 jr., wed. van J. J. Har- I deman; Grietje Jonkman, 77 jr., echtg. van F. van der Pol; Cornelis Vink, 92 j jr.; Grietje Bouman, 68 jr., echtg. van B. Ditewig. bestuur, dat geen prijs stelt op bijzon dere modellen maar wel op een spoedi ge en afdoende oplossing. Het wijkgemeenschapsbestuur besluit de hartekreet als volgt: „Wij vragen u: wat is uw toezegging, aan ons reeds eerder terzake gedaan en nu nog formeel toegespitst op de termijn van eind november 1968, wat is die toe zegging ons waard, geacht college, als u uw woorden niet waar maakt. Het is immers weer eind januari 1969 geworden en de bewoners van onze wijk vinden het ronduit belachelijk, dat de ze zaak zo lang moet duren. Tijdens de achter ons liggende feestdagen is weer duidelijk gebleken hoe moeilijk het voor bezoekers aan onze wijk is om een adres te vinden in De Engelenburg. Wij hebben veel bewondering voor de voortvarendheid en doortastendheid van ons gemeentebestuur, vooral bij grote projecten. In de afwerking van kleine zaken, die toch zeker niet als onbelang rijk kunnen worden bestempeld zijn wij echter zeer teleurgesteld." Aldus het bestuur van de wijkgemeensehap. Wethouder (openbare werken) is maar al te goed op de hoogte van de gebrek kige naamsaanduiding in „De Engelen burg". „Ik heb zelf wel eens rondge dwaald zonder een bepaald adres gevon den te hebben", aldus de wethouder, die op de hartekreet van het bestuur van de wijkgemeensehap reageerde met de stel lige verzekering nog eens te zullen in formeren, waarom de borden nog niet zijn afgeleverd. voor Veenendaal 's Zaterd. v. 16.30-1 7.30 u. Voor Rhenen 3328 Nwe Veenendaalseweg 159 VEENENDAAL Op dinsdagavond 28 januari organiseert de afdeling Vee nendaal van de CPB in samenwerking met de Scheepjeswolfabrieken een brei modeshow in de kantine van de D.S.- fabriek. VEENENDAAL Het 4-jarig zoon tje Breunis, van de familie v.d. P. uit de Leinweberstraat werd gisteren, bij het Davidsplein door een auto aangere den, toen het plotseling de rijbaan op liep. De bestuurder van de auto, de heer R. M. uit Veenendaal kwam van de Westelijke Rondweg over het Pan huis in de richting van 't centrum aan rijden. Een gewaarschuwd arts kon geen noemenswaardig letsel constate ren, waarna het knaapje door zijn va der in diens auto naar huis gebracht werd. Mevrouw A. E. uit Veenendaal werd in de Combi-supermarkt aangehouden omdat zij voor een bedrag van 98 cent aan bonbons mee wilde nemen, zonder te betalen. Zij bekende reeds meer malen voor kleine bedragen uit deze supermarkt ontvreemd te hebben. ADVERTENTIE Kerkewijk 128 Veenendaal Telefoon (08385) 12244 VEENENDAAL Nog even en niets herinnert meer aan het bestaan van n.v. 't Dingentje. Na de stille afgang van het beatclub-instituut gaat ook het gebouw, dat vroeger deel uitmaakte van de zogenaamde „Kokseschool", van het toneel verdwijnen. Ook zijn de slopers begonnen met de afbraak van de voormalige groente- en fruithandel van de heer Van Barneveld, zodat bin nenkort op de hoek Hoogstraat - Hoofd straat een belangrijke ruimte zal vrij komen. Wat de uiteindelijke bestem ming van de grond zal worden is nog niet bekend. Voorlopig zal het terrein als parkeerruimte worden ingericht. Heden, vrjjdag SCHERPENZEEL Boschzicht, 19.30 uur: Kaartavond NVV. BIOSCOOP Luxor Theater Veenendaal, 19.30 uur: „De apenplaneet". Morgen, zaterdag WAGENINGEN Junushof, 20.00 uur: Feestavond drum band „HBS". BIOSCOOP Luxor Theater Veenendaal, 19.30 uur: „De apenplaneet". Eiermarkt Barneveld. Aanvoer: ca. 2.100.000 stuks; handel redelijk. Eieren van 50/58 gram: f 10.58 - 11.63 per 100 stuks, kg prijs: f 2.12 - 2.01; eieren van 59/65 gram: f 11.83 - 12.84 per 100 stuks kg prijs: f 2.01 1.98. Belgische eieren. Aanvoer: 145.800 stuks; stemming rustig. Prijzen in gul dens per 100 stuks: eieren van 47/48 gram 8.83; eieren van 57/58 gram 10.93 - 11.06; eieren van 62/63 gram 11.71 - 11.77. VEENENDAAL Ned. Herv. kerk Oude kerk, 9.30 u. ds. v. d. Krift, 17.00 u. ds. Jongerden. Julianakerk, 9.30 u. ds. Kievit uit Lei den, 17.00 u. ds. Van Kooten uit Har derwijk. Vredeskerk, 9.00 u. en 10.30 u., ds. v. As- senbergh, 17.00 u. ds. Kievit. Sionskerk, 9.30 u. ds. Jongerden, 17.00 u. ds. v.d. Krift. Poortkerk, 10.30 u. ds. Vroegindewey, 18.30 u. ds. Van Kooten. Bejaardencentrum, 9.00 u. ds. Vroegin dewey. Veeneind, 15.00 u. ds. Terlouw; woens dag, 19.30 u. ds. Vorman uit Rijssen. Dijkstraat 14.45 u. ds. Vroegindewey. Herv. Gemeente „Sola Fide", 10.30 u. ds. Nijeboer, jeugdkapel: de heer De Gooijer, 18.00 u.: ds. Vijzelaar. Geref. kerk Ver.geb. Eikenlaan, 9.00 u. ds. Blanken, 16.30 u. ds. Ytsma. Petrakerk, 9.30 u„ ds. Ytsma, 17.00 u. ds. Blanken. Geref. Poortkerk (Vrijgemaakt), 9.00 u. en 16.30 u. ds. Pool. Chr. Geref. kerk Bethelkerk, 9.30 u. ds. Van Pagee uit Utrecht, 17.00 u. ds. Langbroek. Pniëlkerk 9.30 u. en 17.00 u. ds. Brom (H.A.). Geref. Gemeenten (Ned.), 9.30 u. en 18.30 u.: leesdienst; dinsdag, 19.30 u.: ds. Van Beek uit Opheusden. Geref. Gemeente (Syn.), 9.30 u. en 17.00 uur: leesdienst. Ned. Prot. Bond, 19.00 u.: ds. v. Straten R.K. Kerk Salvatorkerk, zaterdag 18.45 u. en zon- VEENENDAAL Woensdagmorgen overleed toch nog vrij onver wachts majoor H. Gerth van het Leger des Heils. Majoor Gerth, die sinds zijn pensionering in 1952 in Veenendaal woonde en als lid van het Veenen daalse korps nog veel van zijn krachten voor dit korps gegeven heeft, be reikte de leeftijd van 81 jaar. Sinds vorige week dinsdag had hij in het zie kenhuis gelegen en sindsdien was zijn lichamelijke toestand steeds slech ter geworden, tot hij woensdag als het ware in zijn slaap bevorderd werd tot heerlijkheid", zoals het Heilsleger dat pleegt uit te drukken. componenten; 4 procent voor de te verwachten stijging van het levens onderhoud en 1,5 procent die de pre dikanten in vergelijking met de lo nen in het bedrijfsleven vorig jaar te weinig hebben gehad. In het ver volg zal voor de predikanten even als dat voor de ambtenaren het ge val is het trend-systeem gelden. Dat betekent, dat de dominees aan het begin van elk jaar opslag krij gen, terwijl aan het eind van het jaar een nabetaling plaatsvindt, als gebleken is dat de opslag van ja nuari te laag geweest is, vergeleken bij het bedrijfsleven. Ds. S. P. van Assenbergh leidt reeds geruime tijd een „Bijbelkring". Nu zijn er stemmen opgegaan, om naast die bijbelkring een „jonge lidmatenkring" op te richten. Ds. Van Assenbergh wilde aan dat ver zoek voldoen en zo zijn gisteravond eerst de ouderen vanaf ongeveer 35 jaar en daarna de jongeren vanaf 23 jaar bijeengeweest. Beide krin gen vergaderen op donderdag om de veertien dagen. De begrafenis van majoor Gerth, zal na een uitvaartdienst in de Le- gerzaal aan de Fluitersstraat om 11 uur, maandag om 12.30 uur plaats vinden. Op zondag 2 februari zal er een gedachtenisdienst gehouden wor den, waarin de naam van de over leden majoor zal worden bijgeschre ven op het gedenkbord, dat tot de traditionele „uitrustingsstukken" van een legerzaal behoort. „Zij die ons voorgingen" staat er boven. Op 18-jarige leeftijd kwam majoor Gerth in aanraking met het Leger des Heils. Twaalf jaar later, in 1913 werd hij tot officier bevorderd, waar na hij verschillende taken in Neder land toegewezen kreeg. Zo was hij ondermeer werkzaam in de korpsen Amsterdam, Maassluis, Gouda en Treebeek. Gedurende drieëneenhalf jaar werkte hij in Groningen als „Divisie Jeugdsecretaris". de dis trictsleider voor jeugdzaken. Het jeugdwerk had altijd zijn gro te liefde. Reeds als soldaat in het begin van deze eeuw hield hij er zich mee bezig. Steeds loopt dit werk als een rode draad door zijn leven. Ook onder de moeilijke omstandigheden in de oorlogsjaren, toen majoor Gerth in een Jappenkamp in Indo nesië geïnterneerd was heeft hij zo veel mogelijk de jeugd gediend. In 1930 was majoor Gerth, met zijn echtgenote naar Indonesië vertrok ken. De werkzaamheden van het majoorsechtpaar lagen daar onder meer op het terrein van de zorg voor militairen en de verpleging van le prozen. In 1937/'38 bracht het echt paar een jaar met verlof door in Nederland, daarna zou hij het va derland niet terugzien voor de pen sionering in 1952. Jarenlang behoor de de majoor tot de meest-actieve ..soldaten" van het korps Veenen daal. De laatste jaren belette zijn gezondheidstoestand hem nog veel te doen, maar zo vaak mogelijk be zocht hij, vergezeld van zijn echtge note de samenkomsten. Zijn heen gaan betekent een verlies voor het korps Veenendaal, dat door velen, ook buiten het Leger des Heils ge voeld zal worden. De gereformeerden in Amerongen zullen binnen afzienbare tijd over een' eigen handboekje kunnen be schikken. De voorbereidende werk zaamheden zijn vrijwel gereed, zo dat men spoedig tot het drukken kan overgaan. Het handboekje zal een schat van gegevens over het plaatselijke kerkelijke leven „bij de hand" plaatsen. De gereformeerde kerk in Ame- rongen-Elst wil komen tot het beroe pen van een eigen predikant. Tot nu toe had men samen met de gemeen te in Leersum een predikant, maar het aanstaande emeritaat van ds. Zwaan wil men aangrijpen om in deze toestand verandering te bren gen. Ook Leersum zal waarschijn lijk tot het beroepen van een eigen predikant overgaan. "Tijdens een gehouden gemeente vergadering werd in principe beslo ten tot het uitbrengen van een be roep voor een eigen (jonge) predi kant. Om het financieel mogelijk te maken zullen echter de vrijwillige bijdragen verhoogd moeten wor den. De commissie van beheer zal op korte termijn een actie gaan voe ren om dit te bewerkstelligen. De begroting over 1969 vertoont overi gens al een tekort, terwijl de reke ning over 1968 met een nadelig sal do sluit. Voor het laatste tekort hoopt men in één collecte voldoende middelen binnen te krijgen om het weg te werken. De predikanten in de hervormde Kerk krijgen opslag. Met ingang van deze maand worden de traktemen ten verhoogd met 5,5 procent. De percentage is opgebouwd uit twee In het „Veens Kerkblad" heeft iedere wijkgemeente zijn eigen stuk je. Onder de naam van de wijkge meente staan overal enkele cursief gedrukte regels. De meeste „wijk- stukjes" beginnen met slechts twee regels: de naam van de predikant en diens adres en telefoonnummer. Twee gemeentes hebben meer ruim te nodig. Wijk 6, de Engelenburg vermeldt behalve de naam van de predikant ook nog het spreekuur van ds. Vroegindeweij. De meeste ruim te ls nodig voor de Middenwijk. Be halve de naam en het adres en te lefoonnummer van ds. v.d. Krift staat hier vermeldt het gironum mer van de dominee, zijn spreek uur en de naam en het adres van de scriba van de wijkgemeente. De vrijwillige bijdragen in de her vormde kerk in Veenendaal hebben vorig jaar f 1.589,87 meer opge bracht dan het streefbedrag van f 160.000. Het gemiddelde steeg van f 32,97 tot f 34,70. Het hoogste gemiddelde bedrag werd opgebracht door de leden van wijkgemeente 2, midden, met f 42,22. Daarna volgde wijk 6. de Engelen burg met f 40,79; wijk 3, Oost met f 33,15; wijk 4, Zuid, met f 33,96; wijk 1 Noord, met f 31.10 en als hekkesluiter fungeert wijk 5 West. met f 29,78 per persoon. Enige tijd geleden is de recon structie van het Plein 1940 in Scher- penzeel gereedgekomen. Hoewel het plein verkeerstechnisch veel over zichtelijker is geworden is, eveneens door de aanleg van een parkeerha ven voor de autobussen, de par keergelegenheid op het plein min der geworden. Op normale dagen geeft dit geen enkel bezwaar. Zon dags echter wanneer er in de Ned. Herv. Kerk diensten worden gehou den hebben de bezoekers wel met parkeerproblemen te kampen. Ie dereen wil begrijperlijkerwijs zijn auto zo dicht mogelijk bij de kerk plaatsen. De kerkvoogdij' vraagt 'de kerkbe zoekers bij het parkeren nauwkeuri ger te werk te gaan. Nu staan, vol gens de kerkvoogdij de auto's mees tal schots en scheef door elkaar. De kerkbezoekers moeten trachten hun voertuigen zo voordelig mogelijk te parkeren waardoor er voor meer kerkgangers parkeergelegenheid ont staat. Ook dient men een rijstrook rond de kerk vrij te laten, zodat wanneer dit nodig mocht zijn, ie mand weg kan gaan. In een reeks televisie-uitzendingen die gewijd zijn aan onderwijs en re search aan de Nederlandse universi teiten, zal de stichting Teleac zon dag 2 februari een programma van ongeveer vijftig minuten over de theologische studie in Nederland uit zenden. Daaraan heeft de theologi sche faculteit van de Rijksuniversi teit te Utrecht een belangrijke bij drage geleverd. Het programma is opgebouwd om twee thema's heen: le waar komt men met theologen in aanraking? 2e waar en hoe worden theologen opge leid? In het eerste deel van het pro gramma wordt een beeld gegeven van de gewone ambtelijke arbeid, het ziekenhuis- en bejaardenwerk, het werk in de industrieën en het godsdienstonderwijs. Daarover ver tellen respectievelijk ds. T. Poot te Groningen, mej. dr. J. C. Schreuder te Amsterdam, ds. A. Terlouw te VeenendaSl en drs. G. J. Graafland te Zeist. Aan het eind van dit deel wordt een interview uitgezonden met dr. A. de Kuiper, die in de zen ding in Indonesië werkzaam is. De overgang tussen het eerste en het tweede deel wordt gevormd door inlichtingen over de research. Prof. dr. G. Quispel, prof. P. van der Woude en prof. dr. W. C. van Un- nik zullen mededelingen doen over researchwerk op hun vakgebied. Het tweede deel wordt ingeleid door prof. dr. J. de Graaf. Het om vat een werkcollege, een hoorcolle ge en een preekschetscollege, die respectievelijk zullen worden gepre senteerd door prof. dr. V. Brümmer. prof. dr. A. A. van Ruler en prof. dr. A. J. Bronkhorst. Verder worden er opnamen ver toond van een promotie en van een vergadering van het dispuut Voe- tius, waar'studenten kritiek leveren op een preek en mevrouw Wanda- Reumer het stemgebruik corrigeert. Deze vergadering wprdt gehouden in de Janskerk. Aan een aantal buitenlandse stu denten, die in Utrecht theologie stu deren, zal gevraagd worden wat zij van de opleiding in Nederland den ken. Een bijdrage van dr. E. J. Be ker, rector van het Hervormde Se- minari Hydepark in Doorn zal de nascholing van predikanten, zoals die in postacademiale cursussen op dit seminarie worden gegeven, illus treren. De pastoraal-psychologische leergang en de cursus voor indus triële verhoudingen zijn gekozen als voorbeelden van specialistenoplei dingen. Het programma, dat 4 februari wordt herhaald, zal worden gepre senteerd door prof. De Graaf, die de inleiding en de epiloog verzorgt. dag 9.00 u. en 11.00 u.: H. Mis. Willibrorduskerk, 10.00 u. H. Mis. Leger des Heils, 10.00 u.: Heiligings samenkomst en 19.30 u.: Verlossings samenkomst. Jehova's Getuigen: NVV-gebouw, 9.30 u.: Openbare verga dering en 10.30 u.: „Wachttorenstudie'* dinsdag, 19.30 u.: Theocr. bedienings- school en 20.30 u.: dienstvergadering. RHENEN Ned. Herv. Kerk: Cunerakerk, 10.30 u.: ds. v.d. Bout uit Renswoude en 18.30 u.: ds. Kooreman. Bergschool, 9.00 u.: ds. v.d. Peut. Geref. Kerk: 10.00 uur: ds. Rietveld uit Wageningen en 17.00 u.: ds. Melse uit Bennekom. Geref. Gem. (Syn.): 10.00 en 17.30 u.: ds. v.d. Bijl uit Kat wijk aan Zee. Geref. Gem. in Ned.: 10.00 en 17.30 uur: leesdienst. Oud. Geref. Gem.: 10.00 en 18.00 u.: de heer v.d. Meer. Ned. Prot. Bond: 19.00 u.: ds. E. van Loenen uit Amers foort. AMERONGEN Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur: ds. G. Kaastra; 18.30 uurt ds. J. van Noort Dorpshuis, 10.00 uur: jeugdkapel. Geref. Kerk: 10.00 uur: ds. L. Zwaan; 17.00 uur: ds. Lugtigheid. Ned. Prot. Bond: 10.30 uur: ds. T. Brüinsma uit Leiden. OVERBERG Ned. Herv. Kerk: 10.00 en lg.30 uur: de hr. Van Vrouw- erff. Oud. Geref. Gem.: 10.00 en 18.30 uur: leesdienst; woens dag, 19,00 uur: dejieer v.d. Meer. ELST Ned. Herv. Kerk: 10.00 en 18.00 uur: ds. J. van Malen- stijn. LEERSUM Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur: ds. Kalkman uit Driebergen en 18.30 uur: ds. Groeneberg uit Utrecht. Geref. Kerk: 10.00 uur: ds. Lugtigheid en 17.00 uur: ds. Zwaan. SCHERPENZEEL Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur: ds. De Bruyn uit Wagenin gen en 18.30 uur: ds. Lekkerkerker uit Oosterwolde. Geref. Kerk: 10.00 uur: ds. De Vries uit Bennekom en 17.00 uur: ds. Firet. Geref. Gem. (Syn.): 10.00 en 18.30 uur: de heer B. Roest Geref. Gem. in Ned.: 10.00 en 18.30 uur: leesdienst. Vrjje Evang. Gem.: Verenigingsgebouw Molenw. 20, 10.30 uur: evangelist E. v.d. Sande uit De Bilt. Vrtfz. Herv.: Verenigingsgebouw Woudenberg: geen dienst. R.-K. Kerk: Verenigingsgebouw Molenweg, 8.30 uur: H. Mis. RENSWOUDE Ned. Herv. Kerk: 9.30 uur: de heer Meijer uit Veenen daal en 18.30 uur: ds. v.d. Peut. Geref. Kerk: 10.00 en 18.30 uur: ds. Jonkers (indien van ziekte hersteld). EDERVEEN Ned. Herv. Kerk: 9.30 en 18.30 uur: ds. De Bie. Geref. Gem. in Ned.: 10.00 en 18.45 uur: ds. Aangeenbrug. Oud Geref. Gem.: 10.00 en 19.00 uur: leesdienst. EDE Oud Geref. Gem.: 10.00 en 18.30 uur: ds. v.d. Poel. RESTEREN Ned. Herv. Kerk: 10.00 en 18.30 uur: ds. Kranendonk uit Leerbroek. OPHEUSDEN Ned. Herv. Kerk: 10.00 en 18.30 uur: ds. Muilwijk. Geref. Gem. in Ned.: 10.00 en 18.30 uur: ds. Van Beek. Geref. Gem. (Syn.): 10.00 en 18.30 uur: leesdienst. LIENDEN Ned. Herv. Kerk: 10.00 uur: de heer Van Beusekom uit Stoutenburg en 18.30 uur: ds. Bakker uit Veenehdaal. ADVERTENTIE r

De Vallei | 1969 | | pagina 3