Boekje moet Zuidafrikanen iets leren over Loetoeli Adviezen voor een veilige vakantiereis Toeristen trekken al verder Spanje in Opbouw landelijk archief over het grondwater Duitsers zoeken datum voor verkiezingen ACTIEGROEP WIL BLANKE BEVOLKING BENADEREN MET DE AUTO OP STAP MODE VOOR DE LENTE Problemen door feesten en vakanties COSTA DEL SOL, WAAR HET NOG RUSTIG IS j ONDERZOEK IN ACHTERHOEK, BETUWE EN NOORD-BRABANT DOODGEZWEGEN DIRECT CONTACT Zeer luxe Griezelig Fort in top Belevenis r m Amdat het record tot nu toe elk jaar gebroken is zullen ook in 1969 wel weer meer mensen met vakantie naar het buitenland gaan dan in 1968. Dat betekent ook: nóg meer autorijders op de doorgaande wegen naar het zui den die van de A.N.W.B. de bijnaam „bloedlijnen" hebben gekregen. Zoveel ongelukken gebeuren er. Berucht zijn vooral de trajecten ArnhemKarls ruheMiinchen (en verder naar Italië of Zuid-Slavië). ArnhemBazel, en NederlandAntwerpen. Brussel. Dijon. Avignon, de Costa Brava of de Franse Riviera. De heer J. D. Plaisier, hoofd van de Centrale Informatie van de A.N.W.B.. gelooft dat het aantal ongelukken op die bloedlijnen sterk zou teruglopen, als de mensen zich (onder meer) aan deze regels zouden houden: 0 Ga op stap met een wagen die van tevoren is nagekeken en denk er aan, dat uw auto nu vaker moet worden doorgesmeerd dan thuis omdat u langere afstanden aflegt. In Londen is de voorjaars- en zomer mode van de ontwerper Hardy A mie gepresenteerd. Hier twee avond pantalons van bedrukte zijde met zeer wijde pijpen. De blouse is van witte zijde. 0 Eveneens een ontwerp van Har dy A mie: een avond pak van be drukte zijde, waarover een stola van veren wordt gedragen. Het is onverantwoord om direct na uw werk, 's avonds, in uw auto te stap pen en te vertrekken. Een vermoeide automobilist en/of vermoeide inzitten den zijn snel geïrriteerd en dat moet je nu net niet hebben als je auto rijdt. 's Nachts rijden is op zich niet be zwaarlijk, wanneer de bestuurder ten minste niet snel geïrriteerd raakt door de tegenlichten. En pas op voor sche mering: dan loopt uw reactievermogen terug. Wie niet gewend is om grote stuk ken af te léggen, moet dat ook niet doen. Dat is trouwens altijd af te ra den. Neem tenminste elk uur een kor te pauze en stap zeker drie keer op één dag een half uur of (veel) langer uit de auto. Doe dan wat aan sport. Badminton bijvoorbeeld. En nog iets: eet niet teveel en niet te zwaar. Mensen die voor de eerste keer met een caravan op stap willen, doen er goed aan, lang voor het begin van de vakantie eerst oefenritjes en daarna oefenritten te maken. Doen ze dat niet, dan kunnen er brokken van komen. Het rijden met zo'n caravan op sleeptouw is een vak apart. Let er vooral op, dat uw auto niet te zwaar beladen is. Nederlanders heb ben daar nog wel eens een handje van. Dat is ook de Duitse politie opgevallen. De kinderen mogen vader niet aflei den als hij stuurt. Ze moeten dus bezig worden gehouden met spelletjes. Eén ervan is: „tellen hoevel auto's we pas seren". De heer Plaisier noemt enkele lan den: België: blijf uit de buurt van de gro te steden en zoek de wegen richting Ar dennen op. Die zijn, voor Belgische be grippen dan, niet slecht en rustig. Duitsland: Wordt niet prikkelbaar als die auto achter u gaat knipperen met zijn lichten. Dat is gewoonte in Duits land. Ze hebben daar ook al haast. Frankrijk: Mijd de doorgaande we gen en gebruik liever de uitstekende iets smallere secundaire routes. Uw va kantie begint dan een dag eerder, want deze trajecten lopen vaak door zeer mooie stukken van Frankrijk, al zijn ze wel wat langer. Maar wat zou dat. Het enige wat u in dit geval moet doen is op uw heenreis een extra overnach ting plannen. Scandinavië: De wegen zijn goed, maar de afstanden die u er moet afleg gen: niet mals. Dat vergeten sommige mensen nog wel eens. die dan gaan jakkeren met alle ellende van dien. Het is verder verstandig om, als u met uw auto naar Zweden gaat, van te voren even te informeren naar de tij den van de veren en zo mogelijk er een plaats op te reserveren. Spanje: De wegen zijn hier bedriege- lijk. Ze beginnen vaak met een pracht van een aanloop niets op aan te mer ken maar dan is er ineens die haar speldbocht, die NIET staat aangegeven. Levensgevaarlijk. En nog iets: de wet geving in Spanje wordt anders uitge legd dan de onze. Wie een ongeluk een botsing bijvoorbeeld krijgt in dit land, loopt de kans, dat zijn auto een tijdlang in beslag wordt genomen of dat de politie een (forse) waarborgsom verlangt. De heer Plaisier moet tenslotte dit van het hart: „Wie verre reizen doet. kan het beste een reis- en credietbrief op zak hebben. En wat het bare geld betreft: stopt dat niet in uw autokastje of onder de bank maar houdt het op zak en verdeel er ook wat van onder uw medepassagiers. Je kunt nooit we ten". BONN Wanneer hebben wij een dagje tijd om een nieuw parlement te kiezen? deze vraag plaagt de W'est- duitse politici, nu de verkiezingen van het aanstaande najaar naderbij begin nen te komen. Omdat de kiezers eerst moeten zijn teruggekeerd van de Cte d'Azur en de Costa Brava kan er niet worden ge kozen voor de tiende september. De zittingsperiode van het oude parlement eindigt echter op 19 oktober. Omdat in West-Duitsland verkiezingen altijd op zondag worden gehouden blijven er maar vijf zondagen voor het stembus- evenememt over. De deelstaat Rijnland-Palts evenwel ls tegen de 14de en de 21ste septem ber omdat dit land dan in feeststem ming is vanwege de traditionele „Dürk- heimer Worstmarkt". De 28ste septem ber en de 5e oktober komen al even min in aanmerking, want dan houdt München zijn Oktoberfeest, het jaar lijkse bierfestijn. Ook elders in de Bondsrepubliek weergalmt het omstreeks die tijd van de wijnfeesten en de jaarmarkten. Op de enige overblijvende zondag, de 12de oktober, beginnen in enkele deelstaten al weer herfstvakanties. Bo vendien heeft een late verkiezing het ernstige nadeel, dat men dan soms tot onder de kerstboom moet wachten op het nieuwe kabinet en de nieuwe be groting. De christen-democratische regerings partij heeft zich nu uitgesproken voor de 14de september. Omstreeks die da tum is het Westduïtse kiezersvolk ge bruind en tevreden teruggekeerd uit het zonnige zuiden, waar het zijn har de marken heeft laten rollen. De sociaal-democraten hebben daar op voorgesteld liever de 12de oktober te nemen. a MSTERDAM „Er is voor Zuid-Afrika geen nationa- listische oplossing mogelijk. Een oplossing kan slechts worden gevonden als de rassen zich met elkaar verstaan. Dit is een uitspraak van Albert Loetoeliwin naar van de Nobelprijs voor de vrede in 1961voor vechter van geweldloos verset en omstreden leider van Zuidafrikaanse negers. Het is een uitspraak die te vinden is in een boekje over deze in 1967 overleden bestrijder van de arpartheidspolitiek in zijn land. Dat boekje is het nieuwste wapen van de Nederlandse groeperin gen die het evenmin eens zijn met de in Zuid-Afrika gevoerde apartheidspo litiek. Het boekje k niet alleen informa tief voor Nederlanders, maar juist ook voor Zuidafrikanen. Daarom staat in elk exemplaar een adres van iemand in Zuid-Afrika en wordt de koper hier vriendelijk maar dringend verzocht het zojuist gekochte exemplaar naar dat adres te sturen. Dominee A. Dronkers, die Weel uit maakt van de Actiegroep Zuid-Afrika een groep waar onder meer Pax Christi, Kerk en Vrede, Sjaloom, het Angola-Comité en de Federatie van Jongeren Groepen zitting hebben vertelt dat het idee voor deze actie eind vorig jaar is geboren. „In Zuid-Afrika wordt de figuur Loe toeli doodgezwegen. Wij dachten er op deze manier toe te kunnen bijdragen dat een aantal blanken daar nu toch iets over leven en werken van deze man te weten kunnen komen. Hoe bent u aan de adressen van mensen in Zuid-Afrika gekomen? „Pat was een hele toer. We hebben daarvoor Zuidafrikaanse telefoonboe ken geraadpleegd". „Het is vrijwel zeker dat de adres sen die daar in staan van blanken zijn. Wij vinden het belangrijk om juist van hen aandacht te vragen voor de figuur Loetoelie, die te vergelijken valt met Marten Luther King in de Verenigde Staten". „We willen laten zien dat er ook on der de negers groepen zijn, die niet al- Ds. A. DRONKERS overtuigen leen in geweld het antwoord zien op de apartheid. Natuurlijk, de militante ne gers zijn nu meer in het nieuws en als het doorgaat zoals het nu gaat loopt het uit op een gewapend Conflict. Mis schien draagt het boekje ertoe bij, dat we de blanken ervan kunnen overtui gen dat er negers zijn die anders wil len, maar die nu de kans niet krij gen". Dominee Dronkers, die zich overi gens de laatste noemt die een gewa pend verzet van de negers zou veroor delen. hoopt dat er door het boekje in veel Afrikaanse brievenbussen iets kan worden losgewrikt in de vaste gedach- tenpatronen in Zuid-Afrika. Hij hoopt dat er ook iets van een soort corres pondentie zal ontstaan tussen degenen die hier het boekje kopen er. verzen den en degenen die het daar ontvan gen. De kopers hier zouden het boekje kunnen vergezellen van een briefje. Direct contact. De kans dat de verzonden boekjes door de Zuidafrikaanse posterijen on derschept zullen worden acht hij erg klein. Op de manier waarop het nu gaat door direct contact van mens tot mens is het vrijwel onmogelijk voor de posterijen daar om de boekjes te weren. Op het bureau van dominee Dron kers aan de Prins Hendriklaan 21 in Amsterdam wordt het boekje al aar dig besteld. Er zit ook nog een kaart in, die aan het Amsterdamse gemeen tebestuur kan worden gericht. Daarin wordt de gemeenteraad gevraagd te bevorderen dat de naam van de Am sterdamse Raadhuisstraat wordt ver anderd in Loetoelistraat. t La Herradura is één van die kleine plaatsjes aan het minder bekende deel van de Costa del Sol, waar 't toerisme de laatste tijd lucht van gaat krijgen. In 't nieu we restaurant Parra van eigenaar-directeur Juan Parra Marbero zit de visser Manuel Gargolio Rodriguez (73) wat onwennig achter zijn glaasje wijn (één peseta) met de voeten keurig naast elkaar op de glimmend gepoet ste marmerachtige vloer. „Ja, ja", rochelt hij. „vroeger had je hier alleen maar vissers, maar nu wordt dat wel anders met al die va kantiegangers. Maar ik vind het best hoor. We worden er allemaal beter van. zeggen ze hier". La Herradura is inmiddels ontdekt door een handjevol buitenlanders meer is het echt nog niet die er achter zijn gekomen, dat de Spaanse vakantieganger haast nooit de weg naar het op Amerikaanse leest ge schoeide Torremolinos inslaat, maar de andere kant op richting oost naar Nerja, Motril, La Herradura en Almeria. Daar zijn de stranden yeliswaar minder mooi vaak kleine korrelige steentjes maar het is er stil ler. ongerepter, dat wel. Neem La Herradura. Het duikt na de zoveelste bocht in de lange serpentine- weg langs de zee plotseling op: een vriendelijk wit vissersplaatsje aan een baai met een hoofdweggetje waar nog geen greintje asfalt op te bekennen valt. De auto ploegt er grommend doorheen Er staat behalvee dat nieuwe restau rant inmiddels ook een tamelijk nieuw hotelletje in La Herradura, hotel Pena Parda, waarvan de eigenaar Ignacio Ro driguez Puiz wel zou willen uitbreiden, als hij het geld maar had. „Maar het zal er straks toch wel van moeten komen", meent hij „want de vraag stijgt snel." Het hotelletje staat op het strand, en ziet uit op een paar knalrode parasollen, een kraampje en een paar toeristen. Het heeft een tiental keurige kamertjes. Niet luxe, wel netjes. Het eten is hier Spaans Frans, want patron heeft zijn opleiding in Marokko gehad, vertelt hij. Twee Franse toeristen knikken verzadigd: „Dat is zo en we hebben het hier prima, al moet je natuurlijk niet teveel eisen en niet gewend zijn aan bijvoorbeeld air-conditioning. Het is hier allemaal erg eenvoudig en dat vinden we nu juist zo leuk. De prijzen? Jaja, ook heel een voudig: 360 peseta's vol pension voor ons beidjes, dat is 180 peseta de man. Een schijntje nietwaar?" Tussen Ma laga en Almeria liggen ettelijke plaats - jes zoals La Herradura. onderneming Perez Lopez ons vertel de dat een bungalow zo'n tien- tot twintigduizend peseta's per maand moet opbrengen (vijfhonderd tot dui zend gulden) afhankelijk van de tijd waarin ze worden verhuurd en van de luxe natuurlijk. Wie er meer over wil weten wordt verder geholpen door het Spaans Nationaal Verkeersbureau in Den Haag, aan de Laan van Meer- dervoort 8/8a. Ook nieuwe hotels duiken overal op. Even voor de plaats Sallobrena, dat als uitzondering op de regel behalve strand ook veel groen (suikerriet) heeft aan te bieden, ligt het gelijkna mige hotel. Het beheerst een vooruit geschoven post op een knots van een rots, het bezit een privé-strandje (je moet er met de auto heenrijden) en de bouwkosten hebben ongeveer 48 miljoen peseta's bedragen. Dat is, gedeeld door twintig, nog al tijd een dikke twee miljoen gulden. „De burgemeester van Sallobrena heeft het laten bouwen", vertelt ad junct-directeur en manusje van alles, Roger Mulet, „maar nu wil hij het alweer verkopen. Ja, we zijn pas een week open. Let maar eens op: dit wordt snel bekend hier." Wat ons opviel tijdens de rit langs dit oostelijk deel van de Costa Del Sol, was het griezelig hoge aantal bungalows, flats en vakantiehuizen die hier nu worden of al zijn ge bouwd. Foeilelijke koeien van letters vertellen op foeilelijke grote borden waar de toerist ze kan kopen of hu ren. Veel bouwbazen hebben onder meer een kantoor in het gezellige stadje Almunecar, (50.000 inwoners) waar een vertegenwoordiger van de Hij kon wel eens gelijk hebben. Het hotel is zeer luxe, het (Franse) eten was voortreffelijk de tachtig kamers zien alle op zee, er komt een zwembad, m'n liefje wat'wil je nog meer. De prij zen, vol pension: 355 tot 390 voor een éénpersoonskamer, 660 tot 720 voor een tweepersoonsvertrek en 820 tot 920 voor een pracht van een suite. Een ontbijt kost voor wie dus niet vol pension heeft genomen dertig peseta's, een lunch 130, een diner ook 130. Allemaal prijzen die in dezelfde or de van grootte liggen als in tal van an dere eerste klas hotels aan de kust. ir Aquadulce bij Almeria: snel op weg om een tweede Torremolinos te wor den. r^F.LFT „Op het ogenblik Is de dienst GrondwaAerverkenning van de organisatie voor T(oegepast) N(a- turwetenschappelyk O(nderzoek) die sinds half november 1968 is gehuis vest in het TNO-Zuidpoldercomplex te Delft bezig met de opbouw van een landelijk arch.'ef over en het in kaart brengen van hil grondwater in Neder land. De gegevens, die voor deze we tenschappelijke arbeid nodig zijn, wor den niet alleen betrokken uit het mate riaal betreffende de grondwaterstanden van de dienst Grondwaterverkenning zelf, maar grotendeels van de instan ties. waarmee deze dienst nauw sa menwerkt, zoals bijvoorbeeld het Rijks instituut voor Drinkwatervoorziening, de waterleidingbedrijven, de Rijks Geo logische Dienst en het Instituut voor Cultuurtechniek en waterhuishouding in Wagenlngen. In het bijzonder wordt gebruik gemaakt van de archivalia van het Rijksinstituut voor Drinkwater voorziening en van de waterleidingbe drijven en de grote bereidheid om de bewuste gegevens aan ons ter beschik king te stellen, is werkelijk verheu gend". Aldus dr. W. A. Visser, direc- :eur van de dienst Grondwaterverken- ning TNO. jVfet de ering van het on vha- vige plan werd in 1968 een aan vang gemaakt en wel door westelijk Noord-Brabant en de Achterhoek van Gelderland te gaan inventariseren en te karteren. Dat juist deze gebieden 't eerst werden gekozen, vindt zijn oor zaak in de omstandigheden, dat zij in teressante problemen opleverden en al goed bekend waren door onderzoek en boringen, door bovengenoemde instan ties verricht. In het gebied tussen wes telijk Brabant (waar de werkzaamhe den thans geëindigd zijn en de Gelder se Achterhoek (waar men er nu mee begonnen is) ligt de Betuwe met haar omstreken en hier worden op het ogen blik, in samenwerking met de dienst Grondwaterverken ning, verkenningen gedaan door een Leids doctorandus in de geologie, die de resultaten te zijner tijd in een dissertatie zal neerleggen. Voor de opbouw van het landelijk ar chief over en van het in kaart brengen van het grondwater wordt gebruik ge maakt van de gegevens, die de borin gen naar dit water hebben opgeleverd, alsmede van de resultaten van het geofysisch onderzoek en van die der uitgevoerde grondproeven. Epn belang rijke methode ter verkenning van het grondwater is het „geo-elektrisch on derzoek", dat bestaat uit oppervlakte metingen van de elektrische weerstand in de bodem en dat veelal voor de di verse waterleidingbedrijven wordt uit gevoerd. Sinds enkele jaren is het ook mogelijk „geofysich boorgat-onderzoek" te doen ten behoeve van de grondwa terverkenning. KAARTEN W'at de kartering betreft, de verkre gen gegevens worden verwerkt op grondwaterkaarten en op profielen (vcrtikale doorsneden door de onder grond), waarbij aangegeven worden de diepte van de top en de basis, als mede de dikte van het watervoerend pakket. Daarnaast worden op de kaarten en profielen de chemische samenstelling van het water aange duid, dat wil zeggen van de daarin opgeloste vaste stoffen. Verder de zogenaamde bodemconstanten, dat zijn b.v. de doorladende eigenschap pen der zandlagen, de afsluitende eigenschappen van scheidende klei en veenlagen, en tenslotte de slijg- hoogten van het grondwater in put ten en boorgaten. Uit deze kartering en inventarisatie, zo zegt dr. Visser, komen natuurlijk de hiaten in onze kennis te voorschijn. Zo kon bij het verkennend werk in Noord- Brabant in het najaar van 1968 een be langrijke leemte in onze kennis worden 0 Smalle stranden, steile rotsen, bergen, zon en nog niet te veel toeristen: aan het onbekende stuk van de Costa del Sol. De campings aan dit deel van d« Costa Del Sol zijn een hoofdstuk op zich. Even buiten Almunecar (zo'n ze* kilometer) en richting Motril staat de kampeerplaats (El Paradiso) van de Belg Henri De Greeve, die géén fami lie is van die andere bekende Henri. Zijn camping is „tweede categorie" („en daar blijf ik in, anders moet ik te veel belasting betalen") maar steekt zeer voordelig af tegen de aangrenzen de staatscamping die notabene klasse 1 A is en waar de wanorde, toen wij er waren tenminste, geen grenzen kent, om nog niet eens te spreken van de vui le toiletten, de levensgevaarlijke elek trische aansluitingen bij de douches en de onsmakelijke huisjes, die voor bun galows moeten doorgaan. Henri De Greeve laat de kwaliteit van zijn eigen (inderdaad voortreffelijke) camping onderstrepen door de familie C. Martens uit Ossendrecht en de heer K. Wolff uit Beverwijk. De laatste ver liet de staatscamping hals over kop. Zijn klacht: „het was er niet schoon en bovendien werd je op de weekends door „bezoekers" aangekeken alsof je een vreemd dier was." Zijn alle staatscampings slecht? „Be slist niet", meent Henri De Greeve: die van Aquadulze bijvoorbeeld is pri ma, maar ook duurder natuurlijk." De heer De Greeve is een interessant man, die belangstellenden ook zeer veel interessants kan vertellen over de hui zen- en flatbouw aan de kust waarvan hij het zijne denkt. Hoe het zij, zijn camping is goed, evenals het (vliegen- vrije) restaurant en bovendien tamelijk beschut door nogal wat palmen. Die zijn op de vele campings vaak schaars en wat ons betreft: wij kamperen lie ver in een wat minder hete omgeving. Aan de Spaanse kust zitten wij graag, maar dan wel in een hotel met air-con ditioning. Inderdaad, een kwestie van smaak. weggewerkt door het uitvoeren van een boring nabij Klurjdert, waarin vijf in stellingen hebben samengewerkt. Niet alle gegevens kunnen op de kaarten worden vermeld, maar degenen, die nog meer informaties zouden wensen, kunnen dan het gedetailleerde archief raadplegen. De kaarten zullen worden gepubliceerd op een schaal van 1 op 50.000 en sluiten dus aan bij de nieuwe geologische kaart van Nederland en bij de bodemkaart van ons land. DELFSTOF \7"oorts meent dr. Visser nog, dat men het grondwater als eert delfstof kan beschouwen en exploreren; het vult zichzelf door infiltratie van neerslag en/of oppervlakte-water aan. De win ning van deze door onze samenleving steeds meer gevraagde delfstof (men raamt de totale waterbehoefte in de toekomst op 6.000 a 10.000 miljoen ku bieke meter, die echter bij lange na niet uit het grondwater zullen kunne komen) zal echter met omzichtigheid dienen te geschieden. Vermeden mc t bijvoorbeeld worden, dat bij het op pompen het grondwater zo zeer z dat landbouw en recreatie daar i schadelijke gevolgen ondervinden dat bij het oppompen zout water uit diepere lagen naar boven komt Goede hotels zijn onder meer te vin den in en bij Almeria (100.000 inwoners) van de gelijknamige provincie, dat op weg is een tweede Torremolinos te wor den. Niet ver van deze tamelijk gezelli ge stad, met fort in top, is nu een vlieg veld geopend en dat zal de animo en ook de grondprijzen nog wel meer doen stijgen lijkt ons. Even buiten de stad, zo'n acht kilometer, ligt Aquadulc# (smal strand) met het hyper-de-luxe ge lijknamige hotel (goede kamers, matig eten) en honderden flats en bungalows, alle met uitzicht op zee, alle in een klimaat dat wordt beweerd het beste is van de hele Costa Del Sol. Met een zeer laag vochtigheidsgehalte. Een man die deze omgeving goed kent en er veel werk verzet is René G. Mariotti. Fransman, bouwheer. Hij i* bezig hier een compleet bungalowpark neer te zetten. „En er komt ook nog een (Duits) restaurant bij." De heer Mariotti is dikke vrienden met de vele filmsterren die op gezette tijden neerstrijken in hotel Aquadulce of in een van zijn appartementen: „ze betalen geweldig." Wat doen mensen als Raquel Welch en hoe ze verder nog mogen heten hier aan de Costa Del Sol? „Wel", vertelt de heer Mariotti, „achter Almeria en nog voor Mojacar ligt een soort maanlandschap, dat veel weg heeft van Californië. Je kunt er uistekend filmen en je spaart er kapita len mee uit. Jazeker, hier bij Almeri* zijn al die Italiaanse spaghetti-western* opgenomen en ook films met Brigitte Bardot en Raquel Welch. En wie naar Mojacar rijdt ziet de houten namaak- dorpjes overal liggen. Is dat niet leuk?" Hij had niet teveel gezegd. De rit naar het kleine hooggelegen Moor* aandoende Mojacar met uitzicht op eindelijk weer eens een goudgeel strand was een belevenis: een kaal maar wel fascinerend landschap met af en toe eerst links, daarna een paar keer rechts dorpjes van hout zo weggelopen uit de film. Het was er doodstil, spookachtig stil toen wij er waren: een nieuw aspect van he* achterland van de Costa Del Sol, dat overigens in de eerste plaats is ge dacht voor de mensen die veel en lang willen zonnebaden en genoegen nemen met smalle reepjes lekker warm strand. Voor hen valt er zeer veel te bele en ook op het stuk Malaga-Almeria, vaar eeuwenoude Moorse torens de wacht houden en de dorst steeds op nieuw moet worden gelest. O ja, de drankjes. Die kosten in een eerste klas hotel zo'n 15 peseta's per glas en in bijvoorbeeld dat restaurant Par ra 5 peseta's, 't Is allemaal maar een weet. Inlichtingen over het bekende en on to ende deel van de Costa del Sol v rden gegeven door het Spaans Na- jnaal V erkeersbureau in Den Haag. 070-182766.

De Vallei | 1969 | | pagina 9