Automobilist komt niet meer op de weg met z'n meccanodoos GARAGES ACHTER FLATS Brandweer Scherpenzeel pleit voor betere subsidie DE VALLEI Woningen van hogere huurklasse in Rhenen A. Peek onderscheiden met „Gregorius"-medaille Spoedig stichting van scholengemeenschap? KANTVNGERECHT Fietser schold en reed weg Bouwterreinen voor ruim 1,75 miljoen gulden verkocht Beroepen Neem nu een abonnement op GEEN BRANDENGEEN GELD... J a arvergader ing Gelderse Mij. Gunstig rapport Lijsterbergbad" Bad COLLEGE MAAKT HAAST ÏATWDAG M JANUARI Voor sloper Duizend procent! Blij zijn Schuldig gevoel Tuig BEJAARDENMIDDAG BURGERLIJKE STAND EOE WAGENINGEN ..Weet u wat ze in de Betuwe zeg gen En dat gelèufde gijreageerde de kanton rechter mr. A. C. van den Brand gistermorgen op de smoesjes, die de Arnhemse afdelingschef G. B. hem op de mouw wilde spelden. B., wie ten laste werd gelegd, dat hij zijn zwager in een wagen met allerlei gebreken had laten rijden, verklaarde voor de vuist weg, dat hij de wagen al maandenlang voor de deur had staan en nu en dan slechts de motor liet draaien om de accu op peil te houden. Maar hij reed er nooit mee, wat dacht de rechter wel. Zijn vrouw was eigenlijk de schuldige. Zij had de zwager de autosleutels meegegeven toen B. niet thuis was. „Wist uw vrouw dan niet. dat er van alles aan de wa ken mankeerde. Had zij u nooit gevraagd waarom u niet meer in uw wagen reed informeerde de rechter. Verdachte schudde plechtig van nee en voegde er niet geheel overbodig aan toe, dat het „wel vreemd zou lij ken, maar toch heus waar was". B. vertelde, dat hij de wagen voor 'bijna zeshonderd gulden gekocht had en de gebreken maar kleinigheidjes wa ren. „Twee gladde band-en, speling op de stuurinrichting van vijf centimeter en de remvoering van beide achterwielen met olie bedekt", las de rechter voor. „Nou ja, dat maak je zo voor elkaar. Zo'n auto is net een meccanodoos", zei B. opgewekt. Conform de eis zorgde rechter Van den Brand er echter voor. dat B. met zijn rijdende meccanodoos niet meer op de weg komt. „Als hij toch naar de sloper moet, wil ik het graag zelf doen. D'r zit nog een goeie imperiaal op en nog wat meer", sputterde verdachte. „Dat zult u dan in hoger beroep voor elkaar moeten zien te krijgen", zei de rechter, die B. eveneens overeenkomstig de eis, een boete van f 100 oplegde. Bij verstek werd de zwager, W. van B., veroordeeld tot honderd gulden boete. Het geharrewar had betrekking op een aanrijding, die Van D. 14 april vo rig jaar op de rijksweg Renswoude- Planken Wambuis met een voorligger had. Bij de botsing raakte het echtpaar Van D. gewond en werd hun wagen zo zwaar beschadigd dat deze door een ta kelwagen weggesleept moest worden. Kort na de botsing reden nog twee achteropkomende wagens op de chaos in. „Ik had met éen flinke vaart een wa gen ingehaald toen mijn weg plotseling versperd werd door een auto. die links af sloeg. Die wagen moet van de par- keerstrook gekomen zijn", zo beweerde Van D. „Duizend procent zeker van niet", verklaarde de betrokken automobilist, met wiens wagen verdachte in botsing was gekomen. „Ik was van Vennen daal op weg naar de Hindekamp. Er bestond voor mij geen enkele aanleiding om op de parkeerstrook te gaan staan. Ik ben bij de Groot-Girikelseweg linksaf gesla gen en werd aan de achterzijde door Van D. aangereden." „Ik weet zeker dat er voordien geen wagen voor me reed", hield verdachte vol. Voor de officier was de zaak zo klaar als een klontje. „U haalt met grote snelheid in en tuft dan bovenop een wagen, die daar weer voor zit en links af slaat. In verband met de grote scha de, die u al gehad hebt, wil ik het bij het transactiebedrag van f 75 laten." Rechter Van den Brand vonniste con form en Van D., die naar hij zei „recht kwam halen", ging teleurgesteld de zaal uit. De Opheusdense mevrouw T. .K-v. O., die op de kruising Spijk-Bowlespark in Wageningen met haar bromfiets geen voorrang had verleend aan een automo bilist, vond het hoogst onbillijk, dat ze gedagvaard was. „Hij had beter uit moeten kijken. Ik was de kruising al bijna over toen hij me aanreed. De wa gen had er best achter langs gekund", mopperde ze. En dan de schade! Hij driehonderd gulden aan een zware, du re wagen en ik maar een tientje aan een veel kwetsbaarder bromfiets." „U mag blij zijn dat die automobilist geremd heeft, anders had u hier mis schien niet meer gestaan. Want u was de kruising niet over. Het remspoor wijst aan dat de wagen voor u moest uitwijken," zo zei de officier in zijn requisitoir. Eis en vonnis werden bepaald op veer tig gulden, terwijl verdachtes echtge noot op de publieke tribune in staccato mompelde: „Er klopt niks van!" Vooral als je van beroep chauffeur bent is het niet zo best op de weg te ko men met twee gladde banden en bo vendien onverzekerd te rijden. De Bennekomse chauffeur J. W. boog het hoofd. Oktober vorig jaar was hij met zijn wagen van de weg geraakt en in een sloot terecht gekomen. Toen kwam dat van die verzekering en de banden ook uit. De officier eiste een boete van in totaal tweehonderdvijftig gulden en twee maanden ontzegging van de rijbevoegdheid. De rechter vonniste met driehonderd gulden en drie maanden voorwaardelij ke ontzegging. Hij was niet levensmoe, de nog jonge technische tekenaar R. den H. uit Ede. Toen rechter Van den Brand hem er naar vroeg, ontkende hij tenminste ca tegorisch. Hij had in elk geval niet veel respect getoond voor het leven van me demensen. „U rijdt daar door de bebouwde kom met een snelheid van veertig kilometer op een onberemde bromfiets, waarvan het achterwiel losse spaken heeft. Vindt u dat normaal?, vroege de rechter. „Ik had bij gevaar het gas los kunnen la ten," zei verdachte, die al geruime tijd op het prachtstuk rondreed. „En stel nu eens, dat u een kind voor de brommer krijgt. Dan had u op geen Ook in de maand januari wordt er voor de Scherpenzeelse bejaarden weer een bejaardenmiddag gehouden en wel op dinsdag 28 januari in gebouw „Phi- lalethes" achter de Ned. Herv. Kerk. De directrice van het Scherpenzeelse bejaardencentrum zr. Den Hartog zal deze middag voor de aanwezigen een causerie houden over bejaardenzorg. enkele manier snel tot stilstand kunnen komen, aldus de officier, die een totale boete van f 125 eiste, en inbeslagneming van het „tuig". Rechter v. d. Brand ontzegde Den H. voor oen half jaar de rijbevoegdheid en gaf hem f 75 boete met onttrekking van de bromfiets aan het verkeer. RHENEN Wanneer de flats aan de noordzijde van de Papaverstraat ge reed komen en bewoond zijn, dan zal er volgens burgemeester en wethou ders van Rhenen een aanzienlijke be hoefte ontstaan aan garageruimten. De behoefte wordt nog eens extra ge accentueerd door het feit, dat in de on derbouw van deze flats slechts 3 gara ges zijn gebouwd. De overige ruimte is aangewend voor de bouw van 2-kamer- flats. De bouw van de nodige garages zal eenvoudig zijn te realiseren. Door het feit dat door het niveauverschil tus sen de flats 'n grondkerende muur ver eist is, kan deze muur worden benut als achterwand van 16 garages. De flats worden gebouwd door de fa. T. Nieboer uit Veenendaal. Met ge noemde firma zijn B. en W. overeenge komen dat er voor een prijs van f 76.849,- 26 garages kunnen worden ge bouwd. De raad wordt voorgesteld in de vergadering van komende dinsdag tot onderhandse aanbesteding over te gaan. SCHERPENZEEL De financiële positie van de Scherpenzeelse vrijwillige brand weer staat er niet zo goed voor. De oorzaak hiervan is, dat er de laatste jaren geen belangrijke branden meer zitfn geweest. Een en ander bleek tijdens de jaar vergadering van de Scherpenzeelse brandweer, die werd gehouden in „De Hertog van Gelre". Na opening door de voorzitter de heer B. v.d. Brink werd het jaar- en kas verslag over het afge lopen jaar voorgelezen. Uit het kas ver slag bleek dat de bodem van de kas zichtbaar begint te worden. Door de ge meente Scherpenzeel wordt namelijk al leen uitbetaald wanneer er brand is, dus over het aantal blusuren. Behou dens een geringe gemeenteijke subsidie is de brandweer geheel afhankelijk van het aantal branden. Er werd voorgesteld er bij het ge meentebestuur op aan te dringen een betere subsidieregeling voor de brand weer in het leven te roepen. Tevens werd besloten de wekelijkse oefenavon den op de woensdagavonden voort te zetten. De bestuursverkiezing leverde geen veranderingen op. Aftredend'waren de voorzitter, de heer B. van den Brink, en de commandant de heer D. J. van Ekris. Beiden stelden zich echter weer herkiesbaar en werden zoals verwacht BON INVULLEN..:... POSTEN (zonder postzegel)EN KLAAR Naam Adres Woonplaats abonneert zich op DE VALLEI per week ad0,97 per maand ad 4,15 per kwartaal ad f 12,35 (Doorhalen wat niet wordt gewenst) Deze bon uitknippen en in open enveloppe verzenden. Wij betalen de port. U behoeft geen postzegel te plakken, indien als volgt wordt geadresseerd Dagblad De Vallei, Antwoordnummer 8, VEENENDAAL f De Vallei wordt nog op de dag van uitgifte bezorgd in Veenendaal - De Klomp - Ederveen - Renswoude - Scherpenzeel - Overberg - Amerongen - Leersum - Eist - Kesteren - Opheusden - Rhenen - Achterberg. opnieuw in hun functies herkozen. Te vens werd tijdens de jaarvergadering besloten dit jaar deel te nemen aan de landelijke wedstrijden in de derda klas se en aan een wedstrijd met perslucht maskers. De Scherpenzeelse vrijwillige brand weer telt thans 8 gediplomeerde hoofd brandwachten, 12 gediplomeerde brand wachten le klas en 3 gediplomeerde brachtwachten 2e klas. Na afloop van het officiële gedeelte der vergadering bleven de spuitgasten nog enige tijd bijeen om te trachten met geestrijk vocht enkele binnen brandjes te blussen... SCHERPENZEEL Gisteravond is in café Marktzicht de jaarvergadering gehouden van de Scherpenzeelse afde ling van de Gelderse Mij van Land bouw. Voor de aanvang van de verga dering werd het Scherpenzeelse volks lied gezongen. In zijn openingswoord heette de voorzitter, de heer Ilouter- man, de vele aanwezigen, ongeveer 130, hartelijk welkom. In het bijzonder werd welkom geheten de heer Van de Bos, een van de oprichters van de afdeling en burgemeester mr. C. P. Hoytema van Konijnenburg met zijn echtgenote. Aan het begin van de vergadering hield de voorzitter een korte inleiding. „Wij moeten trachten te zien in de toekomst. Bij sommigen bestaat hier voor angst. Er zijn namelijk ook men sen die van de ene dag in de andere le ven. Wij moeten vertrouwen hebben in de toekomst. „Er zijn veel veranderingen op het boerenbedrijf te constateren. Men is ge dwongen om zich aan te passen om niet achterop te raken doch dit is niet alleen in 't boerenbedrijf. Zoals bekend is het de tijd van de fusies. Banken, melkfa brieken e.d. gaan fusioneren en zelfs bij gemeenten is dit het geval" aldus de heer Houterman. „Het belangrijkst voor de Nederland se boeren is samenwerking. Het is niet zo, dat er mammoetbedrijven moeten komen. De „experimenten hiermee in Amerika hebben tot nu toe geen gun stig resultaat", vervolgde de voorzitter, die tot slot van zijn betoog nog opmerk te, dat er op 18 februari in hotel „Bos- zïcht" een vergadering zal worden ge houden in samenwerking met de plaat selijke afdeling van de Bond van Plat telandsvrouwen. De bijeenkomst zal in het teken staan van „Het Reddingwe zen". Familiebedrijven zijn altijd de ge zonde bedrijven geweest. Hierna was het woord aan de heer Van de Vliert-van Ebbenhorst, secreta ris van de afdeling. Uit het jaarverslag bleek, dat het totaal aantal leden 131 bedraagt. Verder liet de secretaris alle gebeurtenissen in 1968 nogmaals de revue passeren, waarbij het jubileum uiteraard de bijzondere aandacht kreeg. De penningmeester de heer Werkman was ook dit jaar weer met de finan ciën rondgekomen, alhoewel het jubile um ruim f 900,had gekost. De totale uitgaven over 1968 bedroegen f 6367,67. De inkomsten waren totaal f 5452,50. Hierdoor bedroeg het batig saldo f 526,21. De heer J. v. Ginkel was als lid van de kascommissie aftredend. De heer J. Veldhuizen werd nogmaals als lid be noemd en als nieuw lid werd aangewe zen de heer R. v. Manen. Vervolgens werd de bestuursverkie zing gehouden. Aftredend waren de he ren J. Harthorn en G. v.d. Peut. Na de pauze sprak de heer W. A. Tie- man, hoofdinspecteur chef der Utrechtse recherche en zedenpolitie (buiten dienst) over het onderwerp „La chen en huilen in het hoofdbureau". De heer Tieman vertelde op een bijzon dere prettige wijze over zijn zeer rijke praktijkervaring. VEENENDAAL Een tot nu toe on bekend gebleven fietser verleende vori ge week vrijdag om ongeveer 12 uur geen voorrang aan de automobilist M. G. V. uit Veenendaal. Hierdoor kwa men de auto en de fiets in botsing. Het ongeluk gebeurde op de hoek van de Brouwersstraat/Hoogstraat-Verlaat. De fietser kwam uit de richting van het „Zwaaiplein", de auto uit de Brouwers straat. De auto werd door de botsing beschadigd. Dé chauffeur, die de fiet ser over diens fout aansprak kreeg een aantal onwelgevoeglijke woorden naar zijn oren geslingerd. De politie vermoedt, dat de fietser van zijn werk naar huis reed. Hij woont waarschijnlijk in het Schrijverspark of omgeving. Vanaf maandag hebben po litiemensen en de heer V. geprobeerd of ze uit de op het ongelukspunt langs komende fietsers de bedoelde kunnen vinden. Tot nu toe is het niet gelukt. Omdat de fietser zich aan een mis drijf heeft schuldig gemaakt, door na het veroorzaken van een aanrijding zich uit^de voeten te maken, zonder zijn identiteit bekend te maken, zou de politie graag met getuigen in contact komen, die gegevens kunnen geven die leiden tot opsporing van de dader. Men gelieve zich in verbinding te,stellen met de politie, Boompjesgoed 2, tel. 19019. RHENEN De gemeente Rhenen heeft op het bestemmingsplan Dominees- berg voor f 1.793.800,aan bouwterreinkavels verkocht, niet alleen aan een kleine categorie ingezetenen, maar ook aan inwoners van andere gemeenten en aan beleggingsmaatschappijen, die er woningen gaan bouwen. Dit blijkt uit 'n aan de raad overgelegd rapport. Burgemeester en wethouders lichten nog toe, dat getracht is het gemis aan woningwetbouw te compenseren. Daartoe is het gelukt een belegger te interesseren voor de bouw van 62 verhuurwoningen in de premiesector. De huurprijs van deze woningen zal f 230.per maand be dragen. 99 De categorie verkoopwoningen laat zich onderscheiden in twee prijsklassen, t.w. woningen met stichtingskosten van rond f 40.000,- en woningen van f 50.000 Geboren: Johannes, z. v. J. de Bruin en M. Heikamp; Agnes, d. v. A. J. Th. Bosveld en M. Donkers; Willeke J. A., d. v. F. J. A. van Laar en J. A. W. Weijl; Christa M. I. d. v. C. Gerritsen en M. I. M. Schut; Patrick S„ z. v. M. Th. van El dik en M. C. A. Tholen; Ma rieke A., d. v. M. C. van der Togt en R. P. Peterschlingmann; Frederik G„ z. v. G. Jansen en M. van den Top; Hermanus F., z. v. P. Groot en M. H. Appel; Jacoba B. M., d. v. J. L. M. Harbers en E. Snelders; Dirk ,z. v. W. Thomassen en D. van den Top; Wilma K., d. v. G. L. Kranen en H. M. Kauff- man; Theodora J., d. v. G. Wijnen en A. C. A. Vianen; Juriena F., d. v. J. Haisma en H. Speelman; Marion, d. v. G. F. M. Jansen en G. van de Kamp; Willempje, d. v. J. V. van Galen en J. G. van den Top; Hendrik W„ z. v. H. van Harselaar en M. A. Vink; Janne tje, d. .v. G. Bouw en J. Stomphorst; Dethmer, z. v. J. W. Huisman en C. H. A. Groen; Esther H. Th., d. v. C. W. van Nuissenburg en J. Alberti; Mat- thijs J. S„ z. v. A. N. Schuurman en F. Budding; Gerrit, z. v. G. van Heerd en J. van de Weerd; Greetje M., d. v. M. C. de Schipper en L. Smid; Jeannette H., d. v. H. Ploeg en J. Morren; Mar- tijn Th., z. v. R. van Triest en M. Mul der; Anita W. E., d. v. E. C. J. de Gof- fau en A. E. Koen; Barbara, d. v. L. de Graaf en P. A. Peen; Adrianus C., z. v. A. Modderkolk en L. Roseboom. Ondertrouwd: Jacobus W. Dekker en Maria E. Hulleman; Amoldus C. J. Hazeleger en Dimphna H. Herkemij; Berend C. van de Weerd en Cornelia Hol; Gezinus Klinker en Henny Bloten- burg; Frederik L. E. Steinmeier en Hubertha M. Blanken; Frederik J. Sol en Margaretha C. Dubois; Cornelis J. Olijslager en Ria van der Steeg; Jan J. van Beek en Stijntje Brouwer. Gehuwd: W. Schrijver en J. van de Kuilen; H. W. Groeneveld en E. Mel- gers; J. H. Th. Hoogeveen en H. van den Brink; R. van Huisstede en N. Bos; W. van Grootheest en J. H. Bij- vank; A. van den Broek en L. Melles; R. H. Hadderingh en G. A. Verduijn. Overleden: Gerrit Lourens, 89 jr.; Johannes Lambregts, 72 jr.; Evertje Brouwre, geh. gew. met W. de Kruiff, 92 jr.; Albert Blotenburg, 56 jr.; So phia Rothuizen e/v G. van Espelo. 84 jr.; Aaltje van den Berg, e/v M. Wij nen, 71 jr.; Gerarda W. Mastenbroek, geh. gew. met A. van den Top, 70 jr.; Elisabeth de Swart, 73 jr.; Gerritje D. de Kamper, e/v J. Schoonderbeek, 75 jr.; Steventje E. Kann, e/v J. van Holland, 49 jr.; Romkje S. de Jong, e/v B. J. Mengelder, 82 jr.; Gerrit van den Top, 81 jr.; Waltje Bijkerk, 2 da gen; Teunis Donkersteeg, 73 jr.; Marie A. van der Togt. 1 dag; Geurt van Es pelo, 84 jr.; Lucienne A. Overduin. 1 jaar; Johannes Elzenga, 73 jr. tot f 60.000. Van de eerste categorie zui den 30 woningen worden gebouwd op het terrein ten zuiden van de Papaverstraat. Deze woningen, die vrij eenvoudig van uitvoering zijn er is geen centrale verwarming in aanwezig zijn te be schouwen als overgangsvorm tussen de oude bouw op Vreewijk en de hoogbouw ten noorden van de Papaverstraat. Vol gens B. en W. geld't dit ook in financieel opzicht. Men spreekt van f 150 per maand aan lasten. Volgens het college zullen degenen, die een eigen kapitaaltje hebben ver worven en geen woningwetwoning wil len betrekken, van deze mogelijkheid gebruik gaan maken. De tweede cate gorie verkoopwoningen, ongeveer 80 stuks, zal in hoofdzaak aftrek vinden bij gegadigden van buiten Rhenen. De prijs is volgens B. en W. voor de gemid delde Rhenense beurs te hoog. Na geplaatste advertenties, waarbij aan Rhenenaren de voorkeur werd ge geven met betrekking tot dp aankoop van bouwpercelen, zijn aan 12 gegadig den uit de Grebbestad terreintjes ver kocht. WAAR9ton Uitvoerig komen B. en VV. met een verslag over het Lijsterberg-instructie- bad, zulks naar aanleiding van door de VVD'er A. Jansen in de gemeenteraads vergadering geuite kritiek. Uit dit ver slag blijkt, dat in 1968 in totaal 59.626 baden zijn genomen. Het aantal in 1967 is niet bijgehouden, maar wel is be kend dat het aantal schoolbaden in 196T 9600 minder heeft bedragen dan in 1968, aangezien de leerlingen van de 4e klas- schoolzwemmen zijn gaan deelnemen. In het afgelopen jaar slaagden 676 zwem mers voor een diploma, tegenover 585 in 1967. Het aantal afgewezen kandidaten kan worden gesteld op plm. 18 procent, ter wijl het landelijk 'gemiddelde 30 procent bedraagt. Dit is een gunstig geluid. Uitvoerig komen B. en W. terug op de duur van de lessen. Daarover wer den adviezen ingewonnen bij de KNZB en bij de inspecteur voor de lichamelij ke opvoeding. Bij het schoolzwemmen zijn zeker 40 lessen nodig, terwijl de particuliere lessen op 30 a 35 komen. Over het verslagjaar kregen 94 kandi daten 3660 lessen, hetgeen een gemid delde betekent van 39 lessen per cur sist. Met uitzondering van de zaterdagmid dag en de zondag is het bad van 's mor gens half negen tot 's avonds tien uur ingebruik, terwijl alle lessen zijn vol geboekt. Sedert kort wordt ook opge leid voor de zogenaamde „Jeugdbrevet- ten", terwijl waarschijnlijk op 1 februa ri a.s. onder auspiciën van de KNZB de cursus „assistent voor de zwemon derwijzer", waarvoor zich al 15 cursis ten hebben aangemeld, van start gaat. B. en W. verklaren verwonderd te zijn over het feit, dat voor de geboden mogelijkheid van de „gezinszwemmenM op zaterdagmorgen bij het publiek geen belangstelling bleek te bestaan. VEENENDAAL en OMG. Zaterdag 25 januari E Junushof, Wageningen, 20 u. Feest avond drumband „HBS". BIOSCOPEN E Luxor Theater, Veenertdaal, za. 19.30 u. en zo. 15 u. „De apenplaneet". Zo. en ma. 19.30 u. „Pecos houdt opruiming". Bio, Rhenen, za. 20 en zo. 14.30 u. „De Apenplaneet". Zo. 20 u. „Sluipschutters van de jungle". TENTOONSTELLINGEN S Streekmuseum, Rhenen. Van ma. 27 E jan. t/'m za. 15 febr. Expositie van werken van Rob Benoist, kunst fotograaf uit Broek in Waterland. Dagelijks geopend van 11-12.30 en 14-17 u. Zo. en wo. gesloten. UTRECHT Zaterdag 25 januari Stadsschouwburg. 20 u. Toneelgroep Centrum met „Centrum vermoordt S pianiste". E Caveau, 20.30 u. Muzevalcabaret E met „Dwars tegen de draad". E Zondag 26 januari E Stadsschouwburg, 20- u. Toneelgroep Centrum met „Centrum vermoordt pianiste Maandag 27 januari Stadsschouwburg. 20 u. Nederlandse Comedie mét ..Alles voor de tuin". S Tivoli, Ned. Studenten Orkest o.l.v. E Jan Brussen, m.m.v. Werner Her- bers, viool. Werken van Haydn en Mendelssohn. Dinsdag 28 januari Gebouw voor K en W, 20.15 u. Con cert door Polo de Haas. piano. Werken van Clementi, Van Beet hoven, Liszt. De Falla, Granados S en Léon Orthel. Woensdag 29 januari Stadsschouwburg, 20 u. Haagse Co medie met „De humorist". Tivoli, 20.15 u. USO o.l.v. Gustav König, m.m.v. Fou Ts'ong, piano. Werken van R. Strauss, Mozart en Hindemith. Donderdag 30 januari Stadsschouwburg, 20 u. Int. Concert met „En ik dan?" Tivoli, 20.15 u. Provincieconcert USO. Programma als wo. 29 jan. Gebouw voor K en W, 20 u. Toneel uitvoering van „0 0". Vrijdag 31 januari Stadsschouwburg, 20 u. Int. Concert met „En ik dan?" Pocket Theater. Bolsbeestr., 20 u. Spelgroep Dialoog met „De dood van Bessie Smith". Zaterdag 1 februari Stadsschouwburg, 20 u. Int. Concert met „En ik dan?" Caveau, 20.30 u. Muzevalcabaret met „Dwars tegen de draad". BIOSCOPEN Voorst, werkdagen 14.30, 18.45, 21 u. Zo. 14.15. 16.30. 18.45 en 21 u. Camera, Oude Gracht 156: „Les Bi ches". Za. 23.15 u. „Mascula-Fe- mina". City, Voorstraat 89 „De meedogenlo ze achtervolger". Palace, Vredenburg 29. dag. 12.30, 14.30. 16.30. 18.45 en 21 u. „Bemin je naaste maar vergeet je vrouw niet". Zo. 14.30 en 16.30 u. „Alleen op de wereld". Za. 23.30 u. „De re bel van Austin". Olympia, Amsterdamsestr.weg 350. t m zo. „Ik ga, ik dood, ik kom te rug". Ma. t/m wo. „Strijd zonder genade". Rembrandt Oude Gracht 73, dag. 14 en 20 u. „Spartacus". Scala, Potterstraat, „Mensen zoals jii en ik". Zo. 10.30 u. „Grafin Mari- za". i Studio Oude Gracht 154, voorst. 15 min. later: „Zoals vogels sterven in Peru". Vreeburg, Vredenburg 8a, „De man, zijn trots en zijn wraak". Za. 23.15 u. „De man van Rio". ii«(itaiiii(i(fiiiiiiniiifiiniiKff(fiii(tiiiiMiNillifiiii ARNHEM Zaterdag 25 januari Stadsschouwburg, 20 u. Toneelgroep Theater met .Venus op Mars". Zondag 26 januari Stadsschouwburg, 20 u. Toneelgroep Theater met „Venus op Mars". Theater aan de Rijn, 20.30 u. To neelgroep Theater met „Eris" en „Ruzante zwaait af". Maandag 27 januari Musis Sacrum, 20 u. Caeciliaconcert. Concertgebouwork. o.l.v. Sir John Barbirolli werken van Verdi, Britten en Dvorak. Dinsdag 28 januari Stadsschouwburg, 20 u. Operagezel schap Forum met „La forza del Destino". Woensdag 29 januari Stadsschouwburg, 20 u. Operagezel schap Forum met „La forza del Destino". Musis Sacrum, 20 u. Het Gelders Orkest o.l.v. Carl von Garaguly, m.m.v. Hans van Gelder, cello. Werken van W. F. Bach. Schu bert/Van Otterloo, Saint Saëns en Brahms. BIOSCOPEN Voorst, zo. en werkdagen 14.30, 18.45 en 21 u. Rembrandt, Velperplem, „De dui- velsbrigade". Luxor, Willemsplein, „Barbarella". Za. 23.30 u. Zomernachten in Zweden". Palace, Bakkerstraat, t/m za. „Do- denrit". Zo. t/m wo. „De smokke laars van Oran". >askia, Looierstraat, „Het lijk van de derde etage". Studio-A, Lange Wal. voorst. 18.45 en 21.15 u. Zo. ook 14.30 u. Ingmar Bergman-festival. Za. „Het zeven de zegel". Zo. „Wilde aardbeien". Ma. „De maagdenbron". Di. „De grote stilte". Wo. .Persona". Wo. 14.30 u. „Thunderbirds are go!" ifiiiifffiiimifiiifiiiftfii RHENEN Tijdens de jaarvergade ring van het R.-K. Kerkkoor van de Sint-Cunera-parochie in Rhenen werd de heer A. Peek (57) onderscheiden met de ere-medaille van de Gregorius- vereniging, het overkoepelend orgaan van de Vereniging van R.-K. Kerk koren in Nederland. De heer Peek kreeg de onderschei ding uit handen van Pastoor Van Koo- ten vanwege het heuglijke feit dat hij niet minder dan vijfentwintig jaar on afgebroken lid is van het koor van de Cunera-Parochie. De pastoor noemde het een zeldzaam jubileum, aangezien de Rhenense parochie nog maar amper vijfentwintig jaar bestaat. „U behoort bij de mannen van het eerste uur", al dus de pastoor, die de heer Peek van harte feliciteerde. Namens het kerkbe stuur overhandigde hij de jubilaris een langspeelplaat met het gala-concert van de ..Mastreechter Staar". De voorzitter van het kerkkoor schonk de jubilaris een assortiment si garen. Mevrouw Peek werd in de bloe metjes gezet. De medaille die de heer Peek werd toegekend draagt de naam van Paus Gregorius, omdat deze de stichter is geweest van de kerkmuziek. De heer Peek vertelde nog terloops, dat hij in 1937 in Rhenen was komen wo nen en dat hij de eerste tijd nog naar Wageningen moest om te kerken, op dat Rhenen toen nog geen parochie kende. Al gauw werd die echter opge richt en vanaf 1944 heeft deze chauffeur van de NBM in het koor gezongen. „Een bestuursfunctie heb ik nimmer willen hebben, omdat mijn werktijden te onge regeld zijn", legde de heer Peek uit, die overigens een bijzonder muzikale fa milie heeft. Niet minder dan zeven kin deren zijn werkend lid van de Rhenen se harmonie „Ons Genoegen". En va der Peek speelde destijds zelf tuba! RHENEN Het gemeentebestuur van Rhenen maakt haast met de stich ting van een scholengemeenschap. De onderwijscommissie, op 21 januari j.l. in vergadering bijeen, is unaniem van mening,dat alles in het werk moest wor den gesteld om te komen tot een scho- lengemeenschap voor het voortgezet on derwijs in Rhenen, waarin het open baar onderwijs, het protestants christe lijke onderwijs en het nijverheidsonder wijs, uitgaande van het ULG zijn opge nomen en dat de minister van onder wijs in kennis wordt gesteld van de stappen die hiertoe reeds zijn onderno men, zulks ter ondersteuning van het ingediende verzoek ter verkrijging van een l.e.a.o.-school. Onder leiding van de burgemeester, jhr. mr. L. Bosch ridder van Rosenthal, werd op 17 januari j.l. een bespreking gehouden met alle „partijen" uit de on derwijswereld zoals die straks in een scholengemeenschap zullen moeten gaan samenwerken. Resultaten over deae bespreking staan niet in het pre-advies aan de raad gemeld. Wel komen B. en W. tot de conclusie nu al de minister van een te stichten scholengemeen schap te verwittigen, voor het geval de beoogde samenwerking tot stand komt. EDERVEEN De hervormde kerke- raad in Ederveen heeft in de aanstaan de vacature ds. J. C. de Bie een toe zegging van beroep uitgebracht op ds. P. Alblas in Hardinxveld. SCHERPENZEEL Opnieuw is door de kerkvoogdij van de Ned. Herv. Kerk te Scherpenzeel een beroep uitgebracht. Ditmaal is beroepen ds. C. Vos te Gou da. Ds. Vos heeft als vorige standplaat sen gehad Westbroek, Bennekom en nu Gouda» Ds» Vos is éi jaa raud»

De Vallei | 1969 | | pagina 3