Nederlanders lootten vrij gunstig Kees Verkerk tegen Stiansen Langeweg sneuvelde tegen Rus Botwinnik Opheusden kan dubbele winst Candia '66 ontmoet wisselvallige ploeg boeken SDV handhaafde zich in 1ste klas Equipe Waldegaard/Helmer winnaar Rallye Monte Carlo Slotemaker-Van der Geest eindigde op de 7de plaats DE SP0RTT0T0 Zondagssport op Radio en T.V. Klassering in damcompetitie district West Een STENO-TYPISTE ZOêkt U em lozgetoze uakanttw 9 NEDERLANDSE PLOEG VOOR GRENOBLE Rallev des Chevronnes voor Maus Gatsonldes PEC en Zwolse Boys spraken over fusie VOETBALPROGRAMMA magazijnbedienden Kraan en Van Kuyk N.V. Veenendaal geeft KDS geen kans Volleyballers voor centrale training Expeditiecentrum Gebr. Van Heugten N.V. Dammen Afd. Utrecht (moderne talen) die VRAAG DAN ONS ZOMERPRO- GRAMMA AAN REISBUREAU DE HAAS ZATERDAG 25 JANUARI 1969 INZELL De tranen lijn gedroogd, genstanders van Fornaess en Claesson Inzeil heeft weer reden tot lachen. Of- 'zullen zijn respectievelijk de Zwitser schoon de zon vrijdag slechts even, en Krienbühl en de Fransman Perrenoud, dan nog zeer schroomvallig, het wolken dek uiteen spleet, zagen de bewoners van het Beierse wintersportoord de strijd om het Europese schaatskampi oenschap, die zaterdag en zondag wordt gehouden, toch met iets meer optimisme tegemoet dan op de druilerige donder dag. En met hen de talrijke Nederlan ders, die inmiddels hier zijn neergestre ken en de hotels en pensions tot ver in de omtrek hebben bezet. Het legioen heeft bezit genomen van Inzeil en laat dit op soms luidruchtige wijze merken. Ook het weerbericht, dat vrijdagavond voor de loting voor de zaterdag te ver rijden 500 en 5000 meter door de vice- voorzitter van de internationale schaats- unie, de Zweedse „old man" Sven Laft- man, werd voorgelezen, droeg tot dit optimisme bij. Zaterdag geen neerslag, zeer weinig wind en een temperatuur van één tot drie graden. Voor zondag is de verwachting: „In de loop van de dag enige sneeuw, later overgaand in regen. Maar misschien zijn dan inmid dels de wedstrijden afgelopen en is de Europese kampioen reeds gelauwerd. Wie zal dat zijn? De prognoses zijn inmiddels niet gewijzigd. Verkerk, For- naess, Claesson en Maier blijven de lijst van kandidaten aanvoeren. Slechts de volgorde, waarin zij geplaatst worden, verschilt nog wel eens. De loting heeft ten aanzien hiervan ook geen licht ge bracht. Voor de 500 meter waren Ver kerk en Schenk in de eerste groep ge plaatst, Nottet en Verheyen in de twee de en Jan Bols in de derde. Ongetwij feld lootte Verkerk de meest inspireren de tegenstander van de vier favorieten: de Noor Sven Erik-Stiansen. Claesson trof de verrassende winnaar van de 500 meter het vorige jaar in Oslo, de West duitser Gerhard Zimmermann. Fornaess krijgt Peter Nottet aan de startlijn, ter wijl Maier Oostenrijker Frankl lootte. Van groter belang was echter de loting voor de 5000 m, waarvoor op eigen ver zoek door coach Leen Pfrommer Kees Verkerk en Jan Bols in de tweede groep waren geplaatst. Van hen komt Verkerk tegen de Zweed örjan Sandler, die vooral op de 5000 m snel uit de voeten kan, getuige ook zijn beste tijd op deze afstand: 7.28.3. En behaalde Sandler op de 10.000 m te Grenoble het vorig jaar geen Olympisch brons? Bovendien heeft Verkerk het voor deel in het negende paar op een schone baan te kunnen rijden, want nu is reeds bepaald dat na het achtste paar de baan zal worden gedweild. Maier lootte de Westduitser Günter Traub trewijl de te- INZELL De loting voor het Euro pese schaatskampioenschap dat vandaag in Inzeil begint, had vrijdagavond het volgende resultaat: 500 meter: le rit: Valeri Lavroesjkin (Rusland) Francois Perrenoud (Fra.). Se rit: Valeri Kaplan (Rusl.)Giovan ni Gloder (Italië). 9e rit: Ottmar Braunecker (Oost.) Erhard Keiler (W.-Dld.). 4e rit: Franz Krienbühl (Zwi.)Magne Thomassen (Noorw.). 5e rit: Sven Erik Stiansen (Noorw.) Kees Verkerk (Ned.). 6e rit: Kimmo Koskinen (Finl.)Ard Schenk (Ned.). 7e rit: Gerhard Zimmermann (W.-Dld) Göran Claesson (Zweden). 8e rit: Günther Traub (W.-Dld.)Hen ry k Szandala (Polen). 9e rit: Eddv Verheyen (Ned.)örjan Sandler (Zweden). 10e rit: Peter Nottet (Ned.)Dag For- nass (Noorwegen). 11e rit: Fred Anton Maier (Noorw.) Herbert Frankl (Oostenrijk). 12e rit: György Martos (Hong.)Guido Gillarduzzi (Italië). 13e rit: Alexander Tsjekoeljajev (Rusl.) Olavi Hjellman (Finland). 14e rit: Joeri Maljisjin (Rusland)Jan Bols (Ned.). 15e rit: Stanislav Klottovski (Polen) Sten Stensen (Noorwegen). 16e rit: Timo Luostrinen (Finland) Bedrich Smetana (Tsjecho-Sl.). 17e rit: György Ivankai (Hongarije)— Rolf Bastian (W.-Duitsland). 5000 meter: le rit: ZimmermannKoskinen 2e rit: FornassKrienbühl 3e rit: SchenkGillarduzzi 4e rit: LavroesjkinFrankl 5e rit: NottetTsjekoeljajev 6e rit: ClaessonPerrenoid 7e rit: TraubMaier 8e rit: BrauneckerSzandala 9e rit: SandlerVerkerk 10e rit: GloderLuostrinen 11e rit: BastianStiansen 12e rit: ThomassenMartos 13e rit: BolsKaplan 14e rit: KlottovskiSemetana 15e rit: StensenKeiler 16e rit: MaljisjinHjeilmann 17e rit: IvankaiVerheyen DEN HAAG Na overleg met coach Kees Broekman heeft de Koninklijke Nederlandse Schaatsenrijders Bond de ploeg samengesteld, die op 1 en 2 fe bruari in Grenoble zal deelnemen aan het wereldkampioenschap dames. De rijdsters zijn: Elly v.d. Brom, Willy Burgmeyer, Carry Geyssen, Stien Kaiser en Ans Schut. Reserve is Rie- neke Demming. MONTE CARLO Maus Gatsonides heeft samen met de Zwitser Werner Lier de Ralley des Chevronnes gewon nen. Deze rally, die alleen open staat voor rijders, die vijf of meer keer de Rallye van Monte Carlo hebben gereden en de leeftijd van vijftig jaar hebben bereikt, voerde de deelnermers over hetzelfde traject als dat van de sterrit van Monte Carlo met uitzondering van de aanlooproute. Gatsonides, die in een Triumph TR 5 reed, liep negentien straf- minuten op. De op de tweede plaats ein digende Engelsman Gordon Wilkens had met eenenvijftig strafpunten een flinke achterstand. twee internationaal geheel onbeteke nende rijders. Voor hen wordt het dus in het geheel een rit tegen het uur werk, waarbij het jonge Noorse talent nauwelijks een baken zal hebben om zich op te richten of het zou de tijd van Zimmermann moeten zijn. Noch voor Verkerk, noch voor Bols viel de loting ongelukkig uit. Weliswaar wordt op het ijs de strijd beslist, maar in het voorspel is de loting niet te verwaarlo zen. En daarbij had kleine Kees in ieder geval Vrouwe Fortuna op zijn hand. ZWOLLE Op initiatief van de heer J. Hubbers, wethouder voor Sportzaken van de gemeente Zwolle, heeft vrijdag middag onder leiding van de Koninklij ke Nederlandse Voetbal Bond een be spreking plaats gevonden tussen de da gelijkse besturen van de tweede divi sieclubs PEC en Zwolse Boys. Men wil trachten te komen tot eer Stichting Be taald Voetbal in Zwolle met gelijktijdi ge terugkeer van de beide verenigingen naar het amateurvoetbal. De bespreking verliep in een voortreffelijke sfeer. Er is besloten de buitengewone algemene ledenvergadering van beide verenigin gen bijeen te roepen op maandag 24 fe bruari. Inmiddels zal het gemeentebe stuur op de hoogte worden gebracht. De Nijmeegse eredivisievereniging NEC heeft het contract met trainer Jan Remmers verlengd tot en met het seizoen 1970/'71. WIJK AAN ZEE Langeweg had de weg vrij voor de opmars van liefst vier vrij pionnen op de koningsvleugel. Botwinnik stootte door met drie pionnen op de andere zijde. Een hardloopwedstrijd, die door Botwinnik werd gewonnen Zo vergaat het degenen, die tegen de oud-wereldkampioen op „zekerheid" spelen. De ver vooruit denkende Russische grootmeester blijkt steeds opnieuw in staat de mogelijkheden van een stelling beter te onderkennen dan zijn tegenstanders. Hij hield ook tegen Langeweg enkele meter over en zou als eerste op de finish door een tot dame gepromoveerde pion zijn omhelsd, als de Nederlander niet tijdig ondanks tijdnood het hopeloze van zijn positie had ingezien. Lan geweg liet het niet meer tot een afbreken van de partij komen en gaf zich in de 39e zet gewonnen. 3e klasse D-West 1: Do narHoLl and DE VUI trajectum WYAmsvorde VictoriaCandia '66 BaarnCDN 4e klasse H-West 1: Fortitudo—JSV KDSVeenendaal UtrechtZwaluwen Vooruit EMSSaestum Stichtse BoysSVF De MeernVreeswijk le klasse A: SoesterbergBDC MidlandiaScherpenzeel EMMHoogland Veense BoysRoda '46 MinervaAmf. Boys le klasse B: RK StormvogelsVoorwaarts MSV '19Utrechtse Boys PVC—DWSV DVSASCH PatriaBrederodes 2e klasse B Oranje-WitVSK DVSUMaarssen Rivierwij kersDSO (U.) BarneveldMaluku Muda De MeeuwenOlympia '25 3e klasse B: DorestadSVMM Ares't Goy VEENENDAAL Candia '66, met twaalf punten uit dertien duels nog steeds in de middenmoot van de derde klasse D, speelt morgen de uitwedstrijd tegen Victoria in Hilversum. Victoria heeft drie punten minder dan de Rhenenaren. Het is een onberekenbare ploeg, die zeer wisselvallig spel demonstreert. Tegen gerenommeerde tegenstanders kan de Hilversumse formatie in topvorm spelen, terwijl een zwakke ploeg nauwelijks tegenstand ondervindt. Candia '66 waarvan gisteren geen opstelling bekend was kan o.i. een kleine overwinning boeken op Victoria. Botwinnik nam door dit resultaat weer alleen de leiding. Zijn landgenoot Geiler zag geen kans op gelijke hoogte (7,5 punten) te komen, ondanks de plus-pion die hij tegen Medina had gekweekt. Dat overwicht bleek ontoereikend voor de volle winst. Keres, de derde Russische deelnemer, blijft goed volgen op slechts een half punt achterstand. De groot meester uit Estland had de Siciliaanse partij tegen Kavalek rustig opgezet, maar toen de Tsjech bij een ruiltrans- actie een tussenzet overzag, sloeg hij onbarmhartig toe. Kavalek, die het ver lies van één of twee pionnen niet kon vermijden, gaf zich reeds op de 20ste zet gewonnen. De griepinvasie, die halverwege de ze week dreigde, blijkt met behulp van een flinke dosis medicamenten te rijn gestuit. Zelfs Ostojic, die het meest was aangetast had zich weer achter het bord gezet. Goed verging het hem ech ter niet. Donner, die zich in het Nimzo- Indisch thuis voelt als een vis in het water, zette de Zuidslaviër voor enkele problemen, die deze slechts ten koste van enorm veel tijdgebruik kon oplos sen. Na iets meer dan twintig zetten had Ostojic nog slechts enkele minuten bedenktijd over. Toen besliste de Ne derlandse grootmeester de partij met een loper-offer. Een tweede Nederland se zege werd bevochten door Hans Ree, die in een van beide rijden wat onduide lijk gespeelde partij, goed op de tijd nood van rijn Poolse tegenstander Doda speelde. Beroofd van zijn verdedigende stukken kon Doda tegen het einde van de zitting geen middelen vinden om aan mat te ontkomen. De score van de Ne derlanders kwam in de negende ronde zelfs boven de vijftig procent te liggen, doordat Van Scheltinga stand hield te gen Olafsson. Bij het afbreken stond de Nederlander een pion achter, maar in het eindspel van loper tegen paard bleek dat geen beslissende rol te kun nen spelen. Twee partijen werden in een vroeg stadium remise gegeven. De Amerikanen Lombardy en Benkoe wil den elkaar geen kwaad doen en deelden het punt op de vijftiende zet. Ciric en Portisch speelden eveneens vijftien zet ten, maar toen deze beide schakers el kaar de hand reikten, stond het bord nog in vuur en vlam. Geen van beiden durfde echter de risico's van een verde re voortzetting aan. Door puntendeling is hun achterstand op Botwinnik ver groot tot anderhalf punt. De uitslagen van de gisteren ge speelde partijen voor de negende ronde van de grootmeestergroep luiden: Ree (Ned.)—Doda (Pol.) 1—0, Donner (Ned.) —Ostojic (Z.S1.) 1—0, Van Scheltinga (Ned.)Olafsson (IJsl.) V», Medina (Sp.)—Geiler (Rusl.) H—V», Lombardy (V.S.)—Benkoe (V.S.) Ciric (Z.S1.)—Portisch (Hong.) tt—V», Keres (Rusl.)—Kavalek (Tsj.) 1—0, Langeweg (Ned.)Botwinnink (Rusl.) 01. De stand in de grootmeestergroep: 1. Botwinnik 77» pnt.; 2/3. Keres en Geiler 7 pnt.; 4/6. Benkoe, Ciric en Portisch 6 pnt.; 7. Olafsson 57» pnt.; 8. Doda 4% pnt.; 9. Donner 4 pnt.; 10/11. Lombardy en Langeweg 37» pnt.; 12 Kavalek 3 pnt.; 13. Ree 2 pnt. en 1 uitgestelde partij; 14/15. Medina en Van Scheltinga 2 pnt.; 16. Ostojic 17» pnt. en 1 uitgestelde partij. Meestergroep: Ujtelki (Tsj.)Honfi (Hong.) 7»—%; Kurajica (Z.S1.)— Jongsma (N.) afg.; Hartoch (N.)Brede- wout (Ned.) 10; Westerinen (Finl.) Kramer (Ned.) afg.; Krabbe (Ned.) Gaprindasvili (Rusl.) 0—1; Kozma (Tsj.)Cortlever (Ned.) afg.; Bredewout (Ned.)Bednarski (Pol.) 7»V2Jongs ma (Ned.)Hartoch (Ned.) 10; Scholl (Ned.)Kurajica (Z.S1.) 10; Honfi (Hong.)—Ciocaltea (Roem.) 10; Sandor (Hong.)—Ujtelki (Tsj.) uitgesteld, pnt. en 1 afg.; 2. Kurajica 67» en 1 afg.; 3. Scholl 6 pnt.; 4/5. Westerinen en Ciocaltea 57» en 1 afg.; 6. Bednarski 5 pnt.; 7. Krabbe 4Va pnt.; 8. Cortlevel 4 pnt. en 1 afg.; 9/10. Sandor en Ujtelki 3 V2 pnt. en 1 uitg.; 11. Kozma 37» pnt. en 1 afg.; 12/13. Jongsma en Kramer 3 pnt. en 1 afg.; 14. Gaprindasvili 2% pnt.; 15/16. Hartoch en Bredewout 17» pnt. en 1 afg. Damesgroep: Van der Giessen (Ned.) Tuk (Ned.) afg.; Heemskerk (Ned.) Timmer (Ned.) 0—1; Ivanka (Hong.)— Nicolau (Roem.) 10; Sokolov (Z.S1.) Gutierrez (Spa) afg.; Vreeken (Ned.) KEULEN De Brit Bobby Wilson, als eerste geplaatst voor de Westduitse tenniskampioenschappen op overdekte banen, is vrijdag in Keulen verrassend uitgeschakeld. Wilson verloor in de kwartfinales met 46, 57 van de Fransman Jean-Claude Barclay. Bar clay ontmoet in de halve eindstrijd de winnaar van de ontmoeting Kuhnke - Kovats. De Russische ploeg bestaat uit de volgende rijdsters: Loedmilla Mochna- tsjova (24 jaar), Lasma Kaoeniste (26), Galina Nefjodova (23Loedmilla Tito- va (22) en Vera Krasnova (18). De ploeg vertrekt zaterdag reeds naar Frankrijk, omdat de training in Rusland door de harde vorst wordt bemoeilijkt. Heil wig (Pol) afg.; Vokralova (Tsj.) Litmanoviecz (Pol.) 10. De stand: 1/2. Timmer en Ivanka 47» pnt.; 3. Nicolau 3Vfe pnt.; 4. Vokralova 3 pnt.; 5. Vreeken 27» pnt. en 1 afg.; 6. Heemskerk 2% pnt.; 7. Sokolov 2 pnt. en 2 afg.; 8. Van der Giessen 17» pnt. en 1 afg.; 9. Hellwig V2 pnt. en 2 afg.; 10/11. Gutierrez en Tuk 7» pnt. en 1 afg.; 12. Litmgnovic pnt. OPHEUSDEN Morgen wordt er in de afd. Nijmegen eindelijk een vol ledig programma afgewerkt. Opheus den, dat lange tijd heeft stilgelegen, ontmoet thuis het Haalderense HAVO, de ploeg die momenteel op de 3e plaats staat. In uitwedstrijden speelt deze ploeg echter niet sterk en mis schien zit er voor het alleen onderaan staande Opheusden een kans in om de punten thuis te houden. Mocht Opheus den winnen dan boekt het wellicht dub bele winst, want DBV uit Maasbom mel, dat boven Opheusden staat met 5 punten voorsprong, zal het thuis wel niet kunnen bolwerken tegen Mil- lingen. Dodewaard speelt morgen uit tegen het bovenaan staande Sp. Bem- mel, terwijl Olympia NOVIO op be zoek krijgt. SCHERPENZEEL Door een 13—7 overwinning op Renkum heeft het eer ste tiental van de Scherpenzeelse dam vereniging zich duidelijk weten te handhaven in de eerste klasse van de Gelderse dambond. Van grote invloed op de uitslag was uiteraard het feit dat Renkum maar met 7 man kwam opdagen. Hierdoor begon SDV al met 6 punten voorsprong. Door deze overwinning heeft SDV nu 5 punten terwijl Renkum met 0 punten troosteloos onderaan staat. Valken burg, v. Raay en v.d. Vliert wonnen hun partijen moeiteloos. De andere uitslagen waren: D. J. Iprenburg-A. Versteeg 11, M. Inken- haag-W. J. v.d. Berg 2—0, C. Pul-W. J. Brugmans 02, A. Stuivenberg-H. Robbers 20, L. v.d. Burgt-E. Wey- mans 1—1. W. v. Zetten-W. Staal 1—1, J. Jansen-R. Geurtsen 02. De uitslagen van de onderlinge com petitie waren: I. Stuivenberg-J. v.d. Peppel 2—0, K. Wallet-H. B. Wels 02, M. J. v. Raay-M. Inkenhaag 20, A. Stuivenberg-D. J. Iprenburg 02, B. Valkenburg-M. J. v. Raay 0—2. Vierdeklasser Veenendaal bindt in een uitwedstrijd de strijd aan met het Utrechtse KDS. De teams hebben el kaar deze competitie nog niet ont moet, daar het eerste duel werd afge last. Veenendaal gaat een overwinning boeken in Utrecht, want KDS is totaal uit vorm deze competitie. De ploeg uit de Domstad heeft uit elf matches slechts drie punten vergaard en ook Veenendaal zullen de Utrechters niet kunnen verrassen. Derksen is nog geschorst bij Vee nendaal, terwijl Gijs Heikamp wegens ziekte niet kan meespelen. De opstelling luidt: doel: A. Blanke- (spoor; achter: C. Henzen, G. Gerrit sen, A. Schans, D. van Dijk; midden: H. van de Bovenkamp, H. Stuyven- berg; voor. C. van Barneveld, St. Re- bergen, J. Henzen en J. Sukkel. MONTE CARLO Björn Bo Walde-mers de 26-jarige Scandinaviër donder- gaard een vrijwel onbekende Zweed met nauwelijks meer dan vier jaar rally-ervaring in zijn ransel heeft sa men met zijn landgenoot Lars Helmer de achtendertigste uitgave van de Ral ly van Monte Carlo gewonnen. Een ver rassing van de eerste orde. Toen im- dagavond in de snel vallende scheme ring in Monte Carlo achter het stuur van zijn splinternieuwe Porsche 911 S kroop, stond hij weliswaar eerste in het officiële tussenklassement, maar was zijn uiteindelijke triomf nog lang niet 1 zeker. Op de tweede plaats, met nauwelijks honderd punten achterstand, prijkte daar toch de winnaar van vorig jaar, Vic Elford, en zelfs de meest ervaren rally rijder zou het met de adem van deze Engelse race-matador in de nek, op zijn minst benauwd hebben gekregen. Zo niet Bo Waldegaard. Ook toen Vic Elford, die eveneens in een Porsche 911 S reed, hem in klassement voorbij stoof, hield de Zweed het hoofd koel. Hij bleef berekenend rijden. Zonder enige risico. Vic Elford nam die risico's wel. Met fataal gevolg. Bij de afdaling van de Col de Turini raakte de sterke zes cilinder van de Engelsman in een spiegelgladde bocht van de weg, ram de een boom en kon meteen voor oud schroot worden verkocht. Elford en zijn co-equiper David Stone stapten zonder een schrammetje uit de roken de massa. De Brit vond het later nau welijks de moeite waard over dat ge luk te praten. „Ik heb de rally verlo ren op een moment dat ik de overwin ning in mijn zak had", snauwde hij, „ik ben diep teleurgesteld". Hoch was er voor de Porsche-stal volop reden tot feestvreugde. Ook de tweede plaats was namelijk voor dit Duitse automerk. In die verschrikkelij ke laatste nacht, die alles vergende zeshonderdzeventig kilometer over he vig slingerende en almaar dalend en stijgend stijf beijzeld asfalt, stuurde de Fransman Gérard Larousse zijn Por sche voorbij de Renault Alpine van zijn landgenoot Jean Vinatier naar de twee de plaats. Voor Porsche-renleider, Rico Steinemaqn, dus alle reden om het glas, meestal gevuld met schuimende cham pagne. vele keren te heffen. Ook Patt Carlsson-Moss leverde in de laatste etappe een bijzondere prestatie. Haar DEN HAAG De cijfers van sport- toto 23 luidden deelnemers 869.426 bruto-inleg 1.906.873,20 guldenprij- zenbedrag 858.093,00. Eerste prijs f 257.427,90, 484 meldin gen van 13 goed. Per goed voorspelde kolom wordt circa 530 gulden uitge- taald. Tweede prijs f 171.618,60, 6554 mel dingen van 12 goed. Per kolom wordt circa 26 gulden uitbetaald. Derde prijs f 257.427,90, 35.658 mel dingen van 11 goed. Per kolom wordt circa 7,20 gulden uitbetaald. Extra-prijs f 171.618,60, 7928 meldin gen met eerste acht goed. Per kolom wordt circa 21,60 gulden uitbetaald. DEN HAAG Voor de centrale trai ning ter voorbereiding op 't vierlanden- toernooi, dat van 24 maart tot 1 april in Nederland wordt gehóuden en de strijd om de Westeuropese titel (3-12 april in Finland) zijn door de Neder landse Volleybal Bond de volgende spe lers uitgenodigd: Hans Valkenburg, Hnas Lodder, Richard Onnes, Rob Groen, Bram Vermeulen, Geert Trom petter, Cees Tinga, Cor de Hond, Jan Willem Mulder, Piet Wassenaar, Bert Aalbers, Paul van Wijnen, Gerard Gie- len, Theo Bot en Mathieu de Jager. Lancia, die donderdag nog op de tien de plaats stond, eindigde uiteindelijk als zesde, wat haar natuurlijk de Coupe des Dames opleverde. Rob Slotemaker eindigde vlak uchter de zuster van Stir ling Moss op een prachtige zevende plaats. De Zandvoortse slipspecialiSt, die samen met Ferry van der Geest in een BMW 2002 TI reed, leverde daar mede de beste Nederlandse prestatie sinds jaren. Niet alleen Rob Slotemaker maar ook Gijs van Lennep reed sterk. Van Len- nep eindigde met Jost Klein in een Volkswagen 411 met 26.746 punten op de zestiende plaats. Gerard van Lennep legde met een BMW 2002 beslag op de 41e plaats in de eindrangschikking. 1. Bo Waldegaard - Lars Helmer (Zwe.), Porsche 21.554 strafpunten; 2. Gérard Larrousse - Jean Claude Perra- mond (Fr.) Porsche. 21.831; 3. Jean Vi natier - Jean Francois Jacob (Fr.) Re nault Alpine 21.854; 4. Jean Francois Piot - Jean Todt (Fr.), Ford Escort 22.553; 5. Jean Louis Therier - Michel Dumont (Fr.), Gordini 23.165; 6. Pat Het NRU-sportprogramma „Langs de Lijn" (14.30-17.00 uur via Hilver sum II en 18.10-18.30 uur via Hilver sum I) zal aandacht besteden aan de volgende sportgebeurtenissen: - de voetbalwedstrijden ADO-FC Twente. AZ '67-Feijenoord en Vi tesse-Helmond Sport; - de Europese schaatskampioenschap pen in Inzeil; - de microkorfbal-interland Neder - land-Belglë in Haarlem; - de paardenkoersen in Hilversum; - uitslagen amateurvoetbal, zaalhand bal en hockey. NTS-sport (19.30-20.30 uur via Neder land 1) de volgende onderwerpen be vatten (wijzigingen voorbehouden): - de voetbalwedstrijden ADO-FC Twente en Go Ahead-Holland Sport; - de Europese schaatskampioenschap pen in Inzeil; - de „grand prix d'Amérique" in Pa rijs (paardensport); - de judo-interland Nederland-Frank rijk in Zwolle; - de microkorfbal-interland Neder- land-Beigië in Haarlem; - de Europacupwedstrijd volleybal V albovol-Antwerpen (dames) in Woerden. De RONO gaat uitvoerig aandacht schenken aan de Europese schaats kampioenschappen in Inzeil voor wat betreft de verrichtingen van Eddy Ver hei jen uit Deventer en Jan Bols uit Hóogeveen. De reportages worden ge bracht in het RONO-dagboek van za terdag (18.00-18.30) en het programma „Sport voor Sport" op zondag (18.30- 19.25). Reporter is Heinze Bakker. Ui teraard worden zondag ook andere sporten niet vergeten. Er worden na beschouwingen gegeven van de semi- profwedstrijden Vitesse-Helmond Sport; Heracles-Sportclub Cambuur; Sportclub Drente-AGOW en Heeren veen-Zwolse Boys. Carlsson Moss - Elizabeth Nyström (Gr. Br.-Zwe.), Lancia 23.513; 7. Rob Slote maker - Ferry van der Geest (Ned.), BMW 2002 TI 23.750; 8. Jean Louis Ba- raillet - Philippe Fay el (Fr.), Rriumph 24.351; 9. Henri Greder - André Vigne- ron (Fr.), Opel Commodore 24.729; 10. Giorgi Pianta - Emilio Paleari (It.), Autobiapchi 25.031. Scherpenzeel moet in de eerste klas se A bij Midlandia op bezoek en zal hier waarschijnlijk met een kleine ne derlaag genoegen moeten nemen. Het eerste treffen eindigde in een draw. DVSA ontmoet in 1B op „De Burg wal" SCH uit Harmeien. De Ameron- gers hebben nog alle kans op het kam pioenschap in deze afdeling en geven het aanzienlijk zwakkere SCH geen kans. DVSA komt in de volgende opstelling uit: doel: H. van Brenk; achter: D. Geurtsen, G. Breeschoten, J. van de Pol, G. van Veenendaal; midden: C. van Ommeren, J. van Esterik; voor: J. Veenhof, E. van Viegen, B. van Ommeren, J. Burgers. Oranje-Wit, hekkesluiter in de twee de klasse B, treedt morgen als gast heer op van VSK, dat de Elstenaren enkele weken geleden een 21 neder laag toebracht. VSK heeft slechts vier punten meer dan Oranje-Wit, maar de thuisclub heeft een wedstrijd minder gespeeld. Oranje-Wit neemt ongetwij feld wraak op de formatie uit Utrecht. Een opstelling is niet bekend van de Elster ploeg. RK Unitas komt in de derde klasse B niet binnen de lijnen. De pupillen van trainer Zuppelli kunnen nog geen kampioen worden dit weekend, want zelfs wanneer de naaste concurrent, SVMM, het duel tegen Dorestad ver liest, kan het elftal uit Maarn theore tisch nog gelijk komen met de Veenen- dalers. RK Unitas heeft dan echter nog maar een punt nodig om de titel te be machtigen. VEENENDAAL De damuitslagen van de in de afgelopen week gespeelde wedstrijden voor de clubcompetitie van district West waren als volgt: le klasse: Slagvaardig 1 (Wamel) OODBC 1 (Dodewaard) 119; SDV 1 (Scherpenzeel)VRD 1 (Renkum) 13-7. 2e klasse: DVV 2 (Voorthuizen)—DEZ 2 (Ochten) 155; DES 2 (Lunteren)— BDSV 2 (Barneveld) 9—11; DLC 1 (Dru- ten)—De Kroonschijf 4 (Ede) 173; BDSV 1 (Barneveld)—DJZ 1 (SI. Ewijk) 119; BDV 2 (Bennekom)—DES 2 (Lun teren) 10—10; DES 2 (Lunteren)WSDV 2 (Wageningen) 812. 3e klasse A: DJZ 2 (SI. Ewijk)—GSZ 1 (Kesteren) 3—17; OODBC 2 (Dode waard)—VTD 2 (Tiel) 713. De competitiestanden luiden thans: le klasse: DW 1 8 8 0 0 95— 65 16 DES 1 8 6 1 1 94— 66 13 OODBC 1 9 6 0 3 94— 86 12 Kroonschijf 2 9 5 1 3 96— co 4* 11 DEZ 1 9 4 0 5 84— 96 8 Slagvaardig 1 8 3 1 4 81— 79 7 VTD 1 8 3 1 4 80— 80 7 RDV 1 7 2 1 4 66— 74 5 SDV 1 9 2 1 6 81— 90 5 VRD 1 9 0 0 9 71109 0 DVV 1 (Voorth.) kampioen en promo veert automatisch naar de Prov. Hoofd klasse. VRD 1 (Renkum) degradeert automatisch naar de 2de klasse. 2e klasse: WSDV 2 DLC 1 BDSV 1 Kroonschijf DES 2 DVV 2 Kroonschijf BDV 2 DEZ 2 DJZ 1 WSDV 2 (Wag.) kampioen en promo veert automatisch naar de le klasse. 3e klasse A: VTD 2 8 8 0 0 103—57 16 GSZ 1 8 7 0 1 101—59 14 OODBC 2 6 3 1 2 70—50 7 TOG 1 6 3 0 3 63—57 6 VTD 3 6 3 0 3 58—62 6 TOG 2 6 2 0 4 47—73 4 Leones 2 6 1 1 4 44—76 3 Leones 1 7 0 2 5 60—80 2 DJZ 2 5 0 0 5 34—66 0 VTD 2 (Tiel) kampioen. 3e klasse B: 9 8 1 0 114—66 17 9 7 2 0 117—63 16 9 4 3 2 95—85 11 9 5 1 3 84— 96 11 9 4 1 4 9.1—89 9 8 2 3 3 6793 7 9 3 1 5 81—99 7 8 1 2 5 7189 4 8 1 1 6 64—96 3 8 0 1 7 66—94 1 WSDV 3 7 6 1 0 86—54 13 DCE 1 7 5 0 2 82—58 10 Ons Genoegen 1 7 4 1 2 74—66 9 WSDV 4 8 4 1 3 88—72 9 BDSV 2 7 4 0 3 78—62 8 DES 3 5 3 1 1 48—52 7 SDV 2 8 2 0 6 74—88 4 VRD 2 7 0 2 5 52—88 2 Caïssa 1 6 0 0 6 36—84 0 Het wedstrijdprogramma voor de ko mende week luidt: le klasse: 28 jan. DES 1—VTD 1 (Tiel) 2e klasse: 27 jan. DEZ 2—DJZ 1 (Sl. Ewijk). 3e klasse A: 27 jan. OODBC 2—TOG 1 (Zetten). 3e klasse B: 28 jan. BDSV 2Ons Ge noegen 1 (Harsk.); 28 jan. DES 3DCE 1 (Ederveen). vraagt voor het klaarmaken van orders en sorteren van emballage. Persoonlijk aanmelden dagelijks van 8 tot 12 uur en van 2 tot 7 uur aan ons kantoor. J. P. C. Leinweberstraat 4-6 VEENENDAAL tussen 20 en 25 jaar oud is vlot en accuraat werkt ook bedreven is in administratieve bezigheden zich thuisvoelt op een modern, dynamisch kantoor graag goed verdient wordt uitgenodigd te solliciteren schriftelijk of telefonisch bij Industrielaan 5 - Scherpenzeel (Gld.)*) Telefoon 03497-1814 Voor u minder makkelijk bereikbaar Uw reisproblemen worden opgelost 1 Keuze uit meer dan 50 goedverzorgde reizen. Vermijd onaangename en kost-I bare vakantie .verrassingen- en bóek Uw vakantie 1969 bij ons vertrouwde en erkende reisbureau Welk reisdoel U bij de Haas ook kiest U bent verzekerd van een prettige.goedverzorg de vakantie. Vraag het gratis reisprogramma aan bij: Veenendaal - Kerkewijk 87-93 Telef (08385) 19020 (5 lijnen) of bij een A N.V R boekingskantoor in Uw woonplaats. L. A

De Vallei | 1969 | | pagina 7