Clubgebouw van f 80.000.- voor sportver. „Resteren" JEUGDRAAD WIL MOLEN NIET LATEN VERKOPEN „Als je wilt blokken is in de studie succes we Veteranentoernooi gaat dit jaar in mei van start Ontsnapte delinquent wisselde in Rhenen van kleren en... auto Bouw accommodatie voor opening sportpark gereed Kesteren wil grond in Lienden kopen Vogelclub in Scherpenzeel opgericht Piet van Mameren (19) leverde fraaie prestatie Ook weer een wedstrijd ten bate van chronisch zieken Boomgaarden wijken voor woningbouw Belt COMMISSIE VRAAGT GEMEENTE EEN SUBSIDIE VAN 30 MILLE Belangstelling voor ponyclub weer gegroeid VEILING KESTEREN Inbraak bij „Sanajo" Rob Benoist in Streekmuseum 11079 PANORAMAMOLENVOOR ONTSPANNING VAN JEUGD Verzoek aan de raad om verkoop uit te stellen Toneelvereniging vierde carnaval POEDELVREES IS KAMPIOEN Jaarfeest van C.P.B. geslaagd TWEE GEWONDEN BIJ ONGEVAL IN MAATSTEEG Grote gift voor „Ons Genoegen" Invitatie voor bejaarden uit Renswoude Ds. Graafstal spreekt over „Wilhelmus Dubbel Trekking verloting van padvinders MAANDAG 27 JANUARI 1969 RESTEREN Het sportveldencomplex te Resteren is thans bijna voor ge bruik beschikbaar. De kleedaccommodaties voor de Sportvereniging Resteren zijn echter nog niet aanwezig. Voor de realisering van dit clubgebouw is door de Sportcommissie Resteren veel werk gedaan. Door middel van acties is onder andere gedurende de laatste weken ongeveer f 4000,in de kas gekomen. In middels is het zover, dat de commissie met een bouwplan ter tafel is gekomen. Dit plan werd door de Nederlandse Sport Federatie en de Roninklijke Neder landse Voetbal Bond goedgekeurd. Dientengevolge zal de Nederlandse Sport Federatie de bouw met f 8000,subsidiëren. De totale bouwkosten worden geraamd op f 80.000, SCHERPENZEEL De ponyclub van „De Valleiruiters" heeft dezer da gen de jaarvergadering gehouden in Ho tel „Schimmel". In zijn openingswoord kon voorzitter Van Leersum zijn grote vreugde uitspreken over de zeer goede opkomst. Hij memoreerde de grote be langstelling en de groei van de vereni ging. Uit de jaarverslagen kon men op maken, dat het de vereniging de afge lopen 5 jaar niet slecht is gegaan. De penningmeester kon een batig sal do melden. In de afgelopen 5 jaar was de vereniging gegroeid van 7 tot 28 le den. Bijzondere dank werd door de voorzitter gebracht aan mevrouw Ha zel eg er, mevrouw Van de Vliert en me juffrouw Van Laar voor al hetgeen ze in de afgelopen 5 jaar voor de vereni ging hadden gedaan. Een viertal leden las vervolgens een gedicht voor waarin al het wel en wee van de vereniging in de afgelopen ja ren naar voren werd gebracht. Twee leden namen afscheid, te weten Gijs Hol en Bep Haanschoten. Zij brachten dank aan het bestuur en de instructri- ce. Hierna vertoonde M. Osnabrugge dia's over de demonstratie en over de kampweek. Nadat de diploma's en prij- »en van de streek wedstrijd waren uit gereikt sloot de voorzitter deze verga dering. KESTEREN Ten behoeve van de aanleg van de tweede persleiding van de rioolpompinstallatie te Kesteren naar de Rijn is het noodzakelijk dat deze gemeente de beschikking krijgt over een strook grond, deel uitmaken de van het perceel, hetwelk gelegen is aan de westelijke kruising van de Noord-Zuidverbinding aan de Mars dijk in de gemeente Lienden. De eigenaar, de heer K. van de Sluis, te Lienden bleek echter niet bereid te zijn de voor de aanleg van de perslei ding benodigde strook te verkopen, wel wilde hij het hele perceel aan de gemeente Kesteren verkopen. Uit van de Provinciale Waterstaat ontvangen tekeningen is gebleken, dat de provincie Gelderland binnen een paar jaren een gedeelte van het be doelde perceel nodig zal hebben voor de westelijke omlegging van de Noord- Zuidverbinding. In verband hiermede leek het het college verantwoord het gehele perceel aan te kopen. Inmiddels zijn burgemeester en wet houders er in geslaagd hieromtrent met de eigenaar tot overeenstemming te komen. Daarbij werd de prijs be paald op f 20.000,-. Aangezien deze prijs het college billijk voorkomt stelt zij de raad voor tot aankoop van het vorenbedoelde perceel te besluiten. SCHERPENZEEL In Scherpen zeel is een vogelclub opgericht. De club draagt de zeer toepasselijke naam „De Nachtegaal". De club telt mo menteel 20 leden. Dit is echter vol gens het bestuur nog niet genoeg. Met meer leden, en dus meer vogels, kun nen bijvoorbeeld ook tentoonstellingen worden gehouden. Nieuwe leden, na tuurlijk ook jeugdleden en donateurs zijn van harte welkom. Zij die inlich tingen wensen of zich op willen geven kunnen terecht bij B. C. Kuylenburg, Prinses Margrietlaan 41 en C. Vlaan deren, Slingerlaan 6, beiden te Scher penzeel. De prijzen van de aangevoerde pro- dukten aarde veiling te Kesteren waren als volgt GOUDREINETTE I 65—75: 57—60, H 65—75: 57; I 75—85: 64—67, II 75 85: 62; I 85—95: 59—64, II 85—95: 53. LOMBARTSCALVILLE H 65—75: 30; n 75—85: 37. COX'S OR. PIPPIN I 55—60: 45; I 60—65: 85—87; I 65—70: 96—104; t 70—75: 107—112; I 75—80: 108—111; I 80—85: 105—106. GOLDEN DELICIOUS II 60—65: 22; II 65—70: 33; II 70—75: 40—49; H 75—80: 39—53. LAXTON'S SUPERB. II 60—65: 17 —22; II 65—70: 28—13; II 70—75: 30 —35; II 75—80: 33—37; II 80—85: 33. CONFERENCE I 50—60: 17; I 65— 75: 28. BREDERODES I 50—60. 12—19; 160—70; 25—28. Teneinde het benodigde bedrag te verkrijgen is de commissie genoodzaakt en bereid een geldlening ad. f 20.000, aan te gaan. Door het aangaan van de ze lening is dus nog een bedrag ad. f 60.000,nodig, aan welk bedrag men als volgt denkt te komen: Subsidie van de Nederland Sport Fede ratie f 8.000,Subsidie van de Brou werij f 2.000,Subsidie van de Ge meente f 30.000,Eigen middelen f 5.000,Eigen werkzaamheid f 15.000,—. Uit het overzicht blijkt, dat de com missie verzoekt om een gemeentelijke bijdrage van f 30.000,en dat de sport vereniging zelf maar liefst f 40.000, van haar rekening neemt. Het college zal zich alle moeite getroosten de even tuele bijdrage van de rijksoverheid te rug te krijgen. Hiertoe zal een beroep worden gedaanop de door het rijk gevo teerde f 6000.000,ter stimulering van het sociaal welzijnsbeleid. Burgemeester en wethouders zijn van AMERONGEN In de schroevenfa- briek „Sanajo" te Amerongen is op nieuw ingebroken. De dader(s) door zochten) het kantoor. De buit is be perkt gebleven tot enkele goederen van weinig waarde. De politie stelt een onderzoek in. RHENENIn het Rhenense streek museum aan de Molenstraat exposeert van maandag 27 januari tot en met za terdag 15 februari Rob Benoist uit Broek in Waterland, kunstfotograaf. De openingsuren zijn 11.00-12.30 uur en 14.00-17.00 uur. Op zondag en op woensdag is het museum voor het pu bliek gesloten. mening dat de bouw voor de opening van het sportcomplex gereed moet zijn, omdat het verkleden in de openlucht of in een tijdelijke voorziening ongewenst en ongezond is. Om te voorkomen dat onder andere de aangrenzende eigenaren en omwo nenden overlast ondervinden van bal len, die buiten de speelvelden terecht komen, is het noodzakelijk dat daarte gen maatregelen worden ondernomen. Door de vrij compacte situering der velden en het parkeerterrein is het plaatsen van zogenaamde ballenvangers onvermijdelijk. Door deze voorziening te treffen bereikt men dat voor der den de schade of hinder tot een mini mum wordt beperkt. De kosten, ver- vonden aan het leveren en plaatsen van deze ballenvangers worden door de di recteur van de Technische Dienst ge raamd op f 8800, j.b. voor Veenendaal 17.30 uur 10550 Van 17.30- 19.30 uur Zaterd. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhenen 3328 Nwe Veenendaalseweg 159 RHENEN In de vrijdagavond gehouden vergadering van de Rhenense jeugdgemeenteraad, waarvan verschillende leden verhinderd waren de voor zitter incluis wegens ziekte), werd besloten nog vóór de gemeenteraadsvergade ring van morgen aan dit college een schrijven te richten om het punt „over dracht Panoramamolen" minstens anderhalve maand uit te stellen. In het schrijven wordt gesteld, dat de molen behouden moet worden voor het openbaar nut, om de oudere jeugd LEERSUM Vrijdagavond vierde de Darthuizer toneelvereniging carnaval in de zaal van hotel „Damlust". Dit was voor het eerst dat deze vereniging een dergelijk feest organiseerde en het is 'n groot succes geworden. Prins Carna val, Willem I, prins der Darthuizers was op deze avond uiteraard aanwezig. De boerenkapel van de muziekvereniging EMM zorgde een gedeelte van de avond voor gezellige carnavalsmuziek. in Rhenen de gelegenheid te geven zich te ontspannen. De jeugdraad ziet niet de noodzaak in de molen aan de Stichting „De Hol landse Molen" te verkopen, waardoor dit object voor de Rhenense jeugd ver loren gaat en de gemeente Rhenen geen inspraak meer heeft in toekom stige mogelijkheden van de molen. De jeugdraad heeft een commissie van vijf leden benoemd, de zogenaam de recreatiecommissie, die als de mo len gemeentelijk bezit kan blijven, wil onderzoeken welke mogelijkheden de molen kan bieden, die dan in een con creet voorstel zullen worden uitge werkt. De jeugdraad herinnert eraan, dat de Panoramamolen in Rhenen door de minister op de monumentenlijst is ge plaatst, zodat dit monument in zijn oorspronkelijke staat voor het nage slacht behouden moet blijven. Burgemeester en ^vethouders willen de molen verkopen aan bovengenoemde stichting voor het symbolisch bedrag van f 1,-. In een eerdere gemeente raadsvergadering werd reeds in prin cipe tot deze verkoop besloten. De stichting wil de molen geheel gaan restaureren. Dat zou dan inhouden, dat ook de wieken weer zullen gaan draai en. whihi-i—iiHiimwinmtwm IHIfHIHIUnHHIIIMHMMIKlIHnilll KESTEREN/UTRECHT Een smalle, moeilijk begaanbare trap op het Utrechtse Predikherenkerkhof leidt naar de kleine maar gezellige studeerkamer van de 19-jarige Kes- terense student Piet van Manieren, die deze week aan de rijksuniversi teit voor het kandidaatsexamen wis- en natuurkunde slaagde, „'t Is hele maal niets bijzonders. Als je bereid bent om te blokken is in de studie vow iedereen succes weggelegd. Nu moet je ook weer niet denken, dat ik iedere avond over mijn boeken zit gebogen. Ieder mens en zeker 'n student moet zich op gezette tijden eens uit kunnen leven". Piet van Mameren reageert nuchter op het door hem behaalde succes, dat in studentenkringen, vanwege zijn nog jonge leeftijd, het nodige respect heeft afgedwongen. „Natuurkunde, het belangrijkste on derdeel van mijn studie, fascineert mij bijzonder. Tijdens mijn studie op de hbs is deze wetenschap mij gaan boeien. Vooral de toegepaste natuurkunde, zoals radiotechniek, vind ik bijzonder interessant", merkt de Kesterense student op. Piet van Mameren volgt nu sinds september 1966 de colleges aan de Utrechtse universiteit. „Vooral het eerste jaar moest ik hard leren en had ik in sommige gevallen ook nog wel moeite om me aan te passen. Veel problemen heeft dit echter nooit opgeleverd. Ik heb een veel mooier leven gekregen. De stad Utrecht biedt voor jonge mensen veel ont spanningsmogelijkheden. Kesteren is daarbij vergeleken maar een dood dorp. Natuurlijk is de band met je geboorteplaats nooit weg te denken. Toch zou ik n Kesteren waarschijn lijk niet meer kunnen wennen", vertelt Piet van Mameren, die zijn uitspraken weloverwogen doet. „Alle jonge mensen in Kesteren of op het platteland zou ik willen aanraden him geboorteplaats niet als een „heilig" oord te beschouwen. Ik geloof dat het voor iedereen op jonge leeftijd goed is eens wat verder te kijken dan de eigen streek. Je leert .op die manier mensen kennen en wordt geconfronteerd met andere meningen. Daarmee doorbreek je de sleur, die op het platteland vaak een storend conservatisme tot gevolg heeft", aldus de student, die sinds zijn vertrek uit Kesteren ook een uiterlijke verandering heeft onder gaan. Een keurig verzorgd baardje maakt van Piet van Mameren een „echte" student. Over drie jaar hoopt de voormali- v;.;- ge inwoner van Kesteren, wiens va der ambtenaar, is op het bureau van de Technische Dienstkring Kesteren in Opheusden, zijn doctoraal examen te kunnen doen. Zijn recente pres tatie staat gelijk aan het diploma MO-A, waarmee hij eventueel les zou kunnen geven op een mavo- school. „Ik ben van plan om na mijn doc toraal naar het buitenland te gaan. Nederland boeit mij niet en biedt geloof ik ook weiïüg perspectief. Vooral Amerika en Canada treken mij aan", merkt Piet van Mameren tenslotte op. Al tijdens het gesprek maakte hij zich gereed om in de studentensociëteit te gaan eten. „Die maaltijden zijn fantastisch, evenals de feestenzegt hij nog lachend. Daarna verdwijnt hij op zijn oude fiets in het duister. ■■■■■■■■■■■■an VEENENDAAL Het veteranentoernooi van Veenendaal de wedstrijden- serie die elk jaar een flinke belangstelling geniet door onder andere de grote rivaliteit tussen de clubs en de doldwaze slapstickmomenten en waarvan de opbrengst bestemd is voor de uitgaansdag van de Veenendaalse bejaarden wordt dit jaar van ongeveer 2 mei tot ongeveer half juni gehouden. Alle wedstrijden van dit toernooi worden gehouden op het Panhuis-sportpark en alleen op de maandag en de vrijdag wordt er gespeeld. Het is vrijwel zeker dat het toernooi, waarvan de leiding in handen is van de heer C. G. van Hall, wordt besloten op 13 juni. SCHERPENZEEL Voor de der de maal in successie is het eerste dames-vijftal van de kegelclub Poe delvrees uit Scherpenzeel kampioen geworden van het gewest Gelder land. Het team, bestaande uit de da mes A. v. d. Hoeff, T. Veldhuizen, M. Dijkstra, J. v. d. Wetering en A. de Joode. speelde dezer dagen in Rhenen de beslissingswedstrijd te gen DKC uit Rhenen en „Het Gou den Kegeltje" uit Veenendaal. De da mes van Poedelvrees zagen kans met 19 punten het kampioenschap op nieuw op him naam te brengen. Op de foto brengen de dames een dronk uit op het zojuist behaalde succes. SCHERPENZEEL De Ned. Chr. Vrouwenbond, afdeling Scherpenzeel, organiseert donderdag 30 januari de maandelijkse vergadering in gebouw „Philalethes" achter de Ned. Herv. Kerk. Tijdens de bijeenkomst, zal voor de dames ds. C. M. Graafstal spreken over het onderwerp „Wilhelmus". De NCVB-leden komen op donderdag 20 fe bruari opnieuw bjeen. OVERBERG Gepresideerd door mevr. Hoogendoorn uit Amerongen heeft de CPB afd. Overberg dezer da gen het jaarfeest gehouden in de lage re school aan de Haarweg. Behalve sketchjes, waarbij de gulle lach niet ontbrak, werden er dia's ver toond over het afgelopen Koninginne- feest van de kinderen en over de om geving in wintertooi, een en ander afge wisseld door meditaties. Het hele pro gramma werd door eigen leden ver zorgd. RHENEN Toen mevrouw De Z. wonende aan de Spoorbaanweg in Rhe nen thuis kwam van het ziekenbezoek aan haar man in het ziekenhuis, ontdek te zy dat de garagedeuren waren ge forceerd, en dat in huis alles was over hoop gehaald. Er lagen op de slaapka mer vreemde kleren en schoenen en na verder te hebben gezocht bleek, dat kle ding en schoenen van haar in militaire dienst verblijvende zoon waren verdwe nen. Verder werd er niets vermist. Toen mevrouw De Z. de politie had gealarmeerd, die snel een onderzoek in stelde, bleek dat uit een inrichting in Breda twee knapen waren ontvlucht, die in Breda een Mercedes hadden ge stolen. De Mercedes werd teruggevon den aan de overkant van de Rijnbrug. Een van de knapen had zich in de kle ren gestoken van de zoon van mevrouw De Z. en was later in Rhenen op zoek gegaan naar een ander vervoermiddel. Daarin slaagde de uitbreker, die er met de bestelauto van de heer V. aan het Koningshof vandoor ging. De eigenaar van de wagen, die had ge merkt dat men het op zijn auto had ge munt, zette in 'n andere auto de achter volging in. In Wageningen, waar de autodief merkte dat hij werd achter volgd, heeft hij de Rhenense auto ach tergelaten. Tot nu toe ontbreekt elk spoor van de vluchteling. Op de Maatsteeg nabij de brug over de Grift vloog een auto uit de bocht, bestuurd door de Rhenenaar G. W. v.d. H. De wagen was eigendom van de Rhe nenaar Van L. Diens zoon J. v. L. zat eveneens in de auto, evenals mej. v. D. ook uit Rhenen. Zij werd door de voor ruit uit de wagen geslingerd, nadat deze een verkeersbord had vernield. Mej. Van D. mankeerde echter niets; v. d. H. en Van L. moesten naar het ziekenhuis worden vervoerd. Van de H. werd daar verbonden aan 't hoofd en kon weer naar huis terugkeren. Van L. was er erger aan toe. Hij heeft waar schijnlijk inwendige verwondingen op lopen en klaagde over entige rugklach ten. De chauffeur heeft waarschijnlijk met te grote snelheid gereden. De vrou welijke inzittende had hem bij het na deren van de gevaarlijke bocht nog ge waarschuwd niet te hard te rijden. Zondagochtend gaf een chauffeur op de Stikke Hught bij het Viaduct gas in plaats van te remmen. Hij reed onder aan de weg rechtdoor en kwam met blikschade tegen een boom tot stilstand. De commissie van het veteranentoer nooi had vrijdagavond in „La Montag- ne" een vergadering belegd, waarvoor verschillende verenigingen waren uitge nodigd. Tot op heden hebben alleen GVW, SKF VRC, VSW, NSVS en Veenendaal hun medewerking aan het oldtimerstoernooi toegezegd. De Merino's en Musketiers uit Eist vaardigen geen elftal af, omdat er te weinig veteranen aanwezig zijn bij de clubs. Op de bijeenkomst ontbraken verte genwoordigers van DOVO, Hollantor, Boxal en RK Unitas, welke clubs ook geen bericht van verhindering hadden gestuurd. De commissie, die bestaat uit voorzit ter A. Middelhoven, secretaris C. G. van Hall en penningmeester J. Slot boom, hoopt dat de vier clubs alsnog hun medewerking zullen toezeggen. Leden van de Veenendaalse scheids- rechtersveremging leiden alle vetera- nenduels. De toegangsprijzen zijn nog niet be kendgemaakt. Wel wordt er dit jaar om dubbele prijzen gespeeld. De oude be kers zijn v'opnieuw beschikbaar gesteld en komen nu definitief in 't bezit van de winnaars, die bovendien beslag leg- SCHERPENZEEL Vrijdagavond is in het Scherpenzeelse politiebureau de tweede trekking gehouden van de grote verloting van de Scherpenzeelse padvindersvereniging. Omdat bij de eerste trekking nog niet alle loten ver kocht waren is niet een maal maar twee maal een bedrag van f 50,- als prijs beschikbaar gesteld. De gelukki ge prijswinnaars waren de heer G. Vermeulen uit Scherpenzeel en mejuf frouw/ H. v.d. Beukei uit Amersfoort. De heer C. G. van Hall is belast met de leiding van het toernooi. gen op een nieuwe wisselbeker. Er zijn voor dit jaar nieuwe leeftijds grenzen vastgesteld. Veteranen die de voetbalsport niet meer beoefenen, moe ten minimaal 28 jaar zijn, terwijl actie ve spelers de leeftijd van 32 moeten hebben bereikt. De leeftijden zijn bepa lend op de wedstrijddag. Voor de chronisch zieken wordt dit jaar ook weer hard gewerkt door de commissie. Er zijn vele extra activitei ten ontplooid, maar het staat nog niet vast welke wedstryd er ten bate van de zieken wordt gespeeld. Vermoedelijk komt een gecombineerd Veenendaals elftal binnen de lijnen om strijd te gaan leveren met een gere nommeerde tegenstander. Voor deze match bestaat elk jaar een enorme belangstelling. KESTEREN De realisering van de bestemmingsplannen voor Kesteren en Opheusden maakt het noodzakelijk dat binnenkort enkele boomgaarden, t.w. in Kesteren-Zuid 11 en te Opheus den de boomgaard voorheen eigendom van de heer W. D. M. den Hartog, ge rooid worden. De Koninklijke Nederlandse Hedde Maatschappij is bereid de boomgaar den te rooien, dun hout te verbranden, zwaar hout af te voeren en het terrein te egaliseren voor f 5800,-. In het plan Kesteren-Zuid 11 zullen woningen worden gebouwd door de fa. Van Amerongen te Arnhem, terwijl voor het fruit van de boomgaard van Den Hartog geen belangstelling be staat i.v.m. de lage prijzen en de lig ging nabij een woonwijk. Het college van Burgemeester en Wethouders stelt de raad voor ten be hoeve van de uitvoering ,van bovenge noemd werk een krediet van f 5800,- beschikbaar te stellen. OVERBERG Personeelsleden van het Rijksobservatie- en Opvangcen trum „Kamp Overberg" hebben een be drag van f 500,bijeengebracht, dat is geschonken aan de muziekvereniging „Ons Genoegen" in Amerongen. Aan het bedrag is f 250,toegevoegd door het ministerie van Justitie, zodat de kas van de muziekvereniging is ver rijkt met f 750,. Het actie-comité van Ons Genoegen doet al enkele weken een beroep op de bevolking van de gemeente Amerongen om gelden bijeen te brengen ter bekos tiging van de viering van het 50-jarig bestaan van de muziekvereniging. Tot nu toe werd ongeveer 5.750 gulden bijeengebracht. RENSWOUDE De Renswoudese bejaarden gaan een bezoek brengen aan hun collega's in Scherpenzeel. Zij kre gen hiervoor een uitnodiging tijdens de deze week gehouden bejaardenmiddag in gebouw Rehoboth. De datum van het bezoek moet nog in onderling overleg worden vastgesteld. De bejaardenmiddag werd ditmaal ge vuld met declamatie en zang door het Scherpeftzeels bejaardenkoor. Er waren weer heel wat bejaarden aanwezig.

De Vallei | 1969 | | pagina 3