Scherpe verklaring van r.k. studentenpastores „Derde Kamer" van D'66 rustige vertoning een VIETNAM-O VERLEG BEGONNEN Eerste voorstel Cabot Lodge werd afgewezen Prinselijk paar had botsing met koe Griep? Verkoudheid ASPIRINE Junior werkt snel en zeker Marinus v.d. Lubbe krijgt geen eerherstel HALVARINE Chauffeur zou zijn overleden Arrestaties in Spanje 50% minder calorieën lekker op het brood, gezonder voor uw lijn Vrouw dood na schotwonden; echtgenoot in arrest Drie priesters riskeren openlijk conflict met Ned. episcopaat en met Rome Kwestie-Vrij burg aanleiding tot „ultimatum" „Aanslag" was gelog en Klacht Israël bij V.-raad over guerrillagroepen Nijmegen krijgt wellicht een Ned. hervormde hoogleraar C. v. Wingerden overleden Incidentjes bij staatsiebezoek BITTERE WOORDETS „LANGE WEG" BISSCHOP NIET TEVREDEN WERKGROEP OUD-VOORZITTER VAN N.V.V. Turken mogen in het openbaar zoenen Jaarsma blijft voorlopig doordraaien UW KIND VERWACHT HULP. 4 20 tabletten fL05 Vreemde beslissing Duitse justitie VRACHTAUTO VIEL VOOR TREIN KRITIEK SMARTEGELD HARDHANDIG CHAUFFEUR NEGEERDE ROOD STOPLICHT; MEISJE OVERREDEN MAANDA© 27 JANUARI 1967 AMSTERDAM Drie van de vier rooms-katholieke studentenpastores in Am sterdam riskeren een openlijk conflict met de Nederlandse bisschoppen en met Rome. Zij hebben zich gisteren nadrukkelijk gedistantieerd van de officiële kerk. Op 1 maart zullen zij hun functie als studentenpastor opschorten als vóór die datum geen oplossing wordt gevonden voor het conflict rondom Jos Vrij burg, studentenpastor in Utrecht, die wil gaan trouwen en van het Nederlandse episcopaat geen toestemming krijgt zijn priesterambt te blijven uitoefenen. *7at de drie studentenpastores de paters Oosterhuis, Van der Stap en Van Kilsdonk na 1 maart zullen doen, zal mede afhangen van de stu dentengemeenschap, waarmee zij zich sterk verbonden voelen. De beslissing van de drie paters is gisteren in alle kerkdiensten van de studentenparochie voorgelezen. Het was doodstil in de volle kapel van het St. Ignatiuscollege in Amster dam, toen pater Huub Oosterhuis met het voorlezen van de gezamenlijke ver klaring begon. Daarin wezen hij en zijn twee confraters „de officiële kerk." af, „die zegt dat zij de enige ware is, die de pretentie van opperste deskun digheid voert op alle terreinen van het menselijke leven; die een wereldepis copaat heeft, waarvan talloze leden zich telkens weer compromitteren met politieke dictaturen, die onleefbare so ciale verhoudingen in stand houden, die macht wil uitoefenen over gewetens en absolute gehoorzaamheid eist en die nooit kan zeggen dat zij zich vergist heeft." De drie paters herinnerden eraan, dat er al jaren sprake is van een la tent conflict. „Wij konden niet anders", zo stond in de verklaring, „dan ons steeds verder verwijderen van de vor men van de kerk, haar woorden, dat hele kerkelijke klimaat." Bittere woorden wijdde de verkla ring aan de houding van de Nederland se bisschoppen en aan de verklaring, die kardinaal Alfrink vorige week zon dag in Utrecht voorlas, waarin hij handhaving in het ambt van de trouw lustige priester Jos Vrijburg afwees. De verklaring van de kardinaal werd betiteld als „typerend voor het onver mogen van de officiële kerk om creatief te reageren op situaties waar in het kerkelijk recht niet voorziet." Daarna kwam de beslissende passa ge in de lange verklaring: voor een roerloos luisterende kerk zei pater Oosterhuis, dat hij en zijn twee confra ters het conflict zullen accepteren. „Met uitzondering van pater Dresen zullen wij vanaf 1 maart de uitoefe ning van onze functie in deze kapel op schorten, dus u niet meer voorgaan in prediking en eucharisatie, als er geen uitweg uit deze impasse zichtbaar wordt." Pater dr. P. R. A. P. Dresen is de enige van de studentenpastores, die het niet tot een openlijk conflict wil la ten komen. Hij is wel voorstander van ontkoppeling van celibaat en priester schap, maar geeft de voorkeur aan de „lange weg" in de overtuiging dat de officiële kerkelijke instanties op den duur gedwongen zullen worden de ver plichting tot het celibaat voor priesters op te heffen. In hun verklaring vroegen de drie paters de studenten ook hun standpunt in deze kwestie te bepalen. Zij deden tegelijkertijd enkele suggesties aan de hand: het vormen van actiegroepen en delegaties, naar Haarlem en Utrecht trekken (of naar Rome). De komende maand zien de drie pa- tefs als een periode van discussie. Op 1 maart valt de definitieve beslissing. Een officiële breuk met Rome? Pater Oosterhuis wilde zich daar gistermor gen niet verder over uitlaten. De verkla ring noemde hij voorlopig duidelijk ge noeg. Na de kerkdienst bespraken de stu denten in groepjes de jongste ontwik keling in hun gemeenschap. De beslis sing van de paters een wat halfslach tig lijkende tussenoplossing heeft hen verrast. Zij hebben hun oordeel er over nog niet klaar. Dat is wellicht an ders na afloop van de drie „hearings", die deze week over dit onderwerp zul len worden gehouden. Voor de televisie reageerde gister avond de bisschop van Haarlem, mgr. Zwartkruis, op het voornemen van de drie studentenpastores. In een zeer lange toespraak zei de bisschop de kri tiek van de drie priesters au sérieux te nemen en ook het verlangen van ont koppeling van ambt en celibaat. Maar evenzeer als de studentenpas tores zich op collegialiteit met pater Vrijburg beroepen, beriep de bisschop zich op de collegialiteit met alle ande re priesters in de kerk. Eens te meer vroeg hij om vertrouwen en geduld in deze kwestie. AMSTERDAM Het rechtstreeks contact tussen de kiezers van D'66 en de zeven fractieleden de zogeheten Derde Kamer is zaterdag in Amster dam een rustige vertoning geworden. De kritiek beperkte zich tot zaken, waarin de fractie naar de mening van een aantal (van de tweehonderd aanwe zige) kiezers in gebreke was gebleven. Eén verwijt gold de aanpak inzake de BTW: Dë fractie heeft het initiatief aan de Partij van de Arbeid (mevrouw Brautigam) gelaten. Verweer van de parlementariërs: „We wilden de prijs stijgingen door de BTW wel aan de orde stellen, -maar we vonden dat we nog on voldoende feitenmateriaal bezaten om een interpellatie aan te vragen". Ook de openheid in bestuurszaken vormde een knellend onderwerp. Frac tieleider mr. H. van Mierlo liet elk frac tielid zeggen bij welke gelegenheden het allemaal op openheid had aangedron gen. Maar de Derde Kamer bleek niet voldaan. Waarop mr. Van Mierlo zei: „We hebben van alles geprobeerd. We dienden moties in, maar die werden verworpen. Wat wilt u nog meer? Het enige wat ons nog rest is 's nachts in te breken..." De democratische kiezers vroegen verder de aandacht voor met name het lager onderwijs (verdere verlaging leer- lingenschaal), de woningbouw, de en quête van de Politieke Partij Radica len over de geboorte van fusies (Van Mierlo: „Moreel heeft dit onze steun, op zakelijk vlak zijn er vraagtekens"), Bi- afra en het Europees beleid van minis ter Luns. De voorzitter van de afdeling Amster dam van D'66, de heer.H. Moerkerk, zal als persoonlijk lid evenals R. Kott- man uit Amsterdam van zijn partij in de werkgroep Progressief Akkoord (met PvdA, PSP en PPR) gaan zitten). Hij stelt zich daarom niet opnieuw kandidaat voor het voorzitterschap. Zo- HELMOND Tevergeefs heeft de Weertse politie vrijdagnacht naar een man gezocht die een woonwagenbewo ner in de buik zou hebben geschoten. De 35-jarige G. S., die het slachtoffer naar het ziekenhuis had gebracht, ver telde dat een onbekende op zijn vriend had geschoten. De politie geloofde dit verhaal niet en sloot S. op. Met behulp van een speurhond werd het wapen, een oude revolver, gevonden. Toen het slachtoffer zaterdag na de operatie uit zijn narcose was bijgeko men, kwam uit dat de twee mannen met de revolver, die niet goed meer werkt, hadden geëxperimenteerd. Op een gegeven moment was het wapen per ongeluk afgegaan. Omdat S. bang was bekeurd te wor den wegens ongeoorloofd wapenbezit, speldde hij de politie het verhaal van de moordaanslag op de mouw. als bekend, werkt D'66 officieel niet mee aan de werkgroep. De partij stuurt ook geen waarnemers. In de werkgroep heeft ook 't anti-re volutionaire Eerste-Kamerlid W. J. Al- beda uit Rotterdam zitting genomen. Het bestuur van de ARP, die niet aan het PAK wil meedoen, zal geen maatrege len tegen hem nemen. De werkgroep van het PAK bestaat verder uit: voor de PPR: G. A. J. van Baker uit Haarlem, H. G. Faas uit Reeuwijk; voor de PSP: C. Hoek uit IJmuiden en A. de Roode uit Amster dam, voor de PvdA: W. Kok uit Am sterdam en J. Reehorst uit Rotterdam. JERUZALEM Israël heeft zater dag een klacht ingediend bij de Veilig heidsraad, waarin wordt gezegd, dat de steun van Egypte aan de Arabische guerrilla-organisaties „een bedreiging is voor de bestandsresolutie van de Veiligheidsraad", die in juni 1967 werd aangenomen. In een telegram aan de voorzitter van de Veiligheidsraad levert de minis ter van Buitenlandse Zaken van Israël, Ebar, scherpe kritiek op de politieke verklaring, die president Nasser deze week aflegde. AMSTERDAM Dr. A. Hoogerwerf, lector aan de Vrije Universiteit in Am sterdam, staat bovenaan het lijstje van kandidaten voor de bezetting van de leerstoel in de politicologie aan de uni versiteit van Nijmegen. Deze leerstoel is onbezet sinds het overlijden, vorig jaar, van prof. dr. L. G. A. Schlichting. De benoeming van dr. Hoogerwerf als lector aan de VU had ruim een jaar ge leden wel enige voeten in de aarde. Het ging daarbij om dr. Hoogerwerfs lid maatschap van de Partij van de Arbeid. Nu zou dr. Hoogerwerf, die Nederlands hervormd is, een reformatische univer siteit gaan verwisselen voor een rooms- katholieke. Over de benoeming wordt binnenkort beslist. AMSTELVEEN Na een langdurige ziekte is gistermiddag in Amstelveen de heer C. W. van Wingerden overle den. Hij is 62 jaar geworden. De heer Van Wingerden was oud-voorzitter van het NVV en tot vorig jaar lid van de Eerste Kamer voor de Partij van de Arbeid. De heer Van Wingerden, die in 1966 Dordrecht werd geboren en er na zijn lagere school een vakopleiding tot me taalbewerker kreeg, ontplooide al grote activiteiten in de vakbeweging toen hij nqg maar pas werkte. De metaalbewer- kersbond van het NVV benoemde hem in 1936 tot gesalarieerd bestuurder in Rotterdam. Wegens illegaal werk moest de heer Van Wingerden in de laatste oorlogsjaren onderduiken. In 1946 werd de heer Van Wingerden tweede voorzitter van de Algemene Ne derlandse Metaalbedrijf sbond. In 1949 koos de bond hem tot voorzitter. Vier jaar later werd hij tweede voorzitter van het NVV, dat hem in 1956 tot voor zitter maakte. Zijn slechte gezondheid dwong hem ertoe al na drie jaar die functie aan de heer D. Roemers over te dragen. Wel bleef hij tot 1963 algemeen secretaris van het NVV. De heer Van Wingerden was officier in de Orde van Oranje-Nassau en rid der in de Orde van de Nederlandsche Leeuw. De ambassadeur van Zweden in ons land, de heer Jens H. P. E. Mal ling, is zaterdag in een ziekenhuis in Den Haag overleden. De heer Malling is 59 jaar oud geworden. Hij was sinds 1966 in Den Haag. De zesjarige Nico Stolk is zaterdag middag in de Uilenburgergracht in Am sterdam verdronken. Het jongetje was bij het spelen te water geraakt. MOSKOU In de Russische hoofd stad doen geruchten de ronde dat de chauffeur, die werd gewond bij de aan slag die woensdag bij het Kremlin werd gepleegd, is overleden. Officiële mededelingen zijn er echter niet over gedaan. Het uitblijven van een officiële ver klaring werkt de geruchten in de hand. Algemeen wordt aangenomen dat er geen sprake is geweest van een aan slag op de ruimtevaarders die op weg waren naar een plechtigheid in het Kremlin, maar van een poging om de Russische regerings- en partijleiders die zich in een van de andere auto's in de stoet bevonden, te vermoorden. Er is nu sprake van dat de dader een ge- uniformeerde man was, waarschijnlijk een van de bewakers van het Kremlin. Een Amerikaanse correspondent in Moskou gelooft, dat deze man in iedere hand een pistool had. Hij sprong te voorschijn uit een wachthuisje en loste vijf schoten. Zijn doel was de auto waarin president Podgorny en partij leider Breznjef zaten. Maar de auto's waren in de stoet van plaats veran derd, zodat hij de wagen trof waarin enkele ruimtevaarders zaten. ANKARA In Turkije mag sinds gisteren in het openbaar worden ge kust. Deze beslissing heeft het Turkse hooggerechtshof genomen, dat zich be zig heeft gehouden met een „kus-aan- klacht" tegen een jong paar. Naar het oordeel van het Hof is een „kameraadschappelijke kus" in het openbaar geen schending van de eer baarheid. Tot dusver kon kussen in het openbaar in Turkije worden bestraft, wat vooral buitenlandse toeristen nogal eens duur te staan is gekomen. Eindelijk zaten zaterdag de vertegenwoordigers bij de Parijse vredes conferentie rondom de ronde tafel, waar zo veel over te doen is geweest. Deze eerste vergadering leverde weinig op, al duurde ze meer dan zes uur. Op de voorgrond de Amerikaanse delegatie met tegenover haar de Noord- viëtnamese. Naast de Amerikanen zitten de de Zuidviëtnamezen. Bij de Noordviëtnamezen zitten de vertegenwoordigers van het (communistische) Zuidviëtnamese Bevrijdingsfront. (Van onze correspondent) PARIJS De vredesonderhandelingen over Viëtnam zijn eindelijk begon nen. In de zeseneenhalf uur, dat de delegaties zaterdag bijeen waren, zijn zij echter nog niet verder gekomen dan een uiteenzetting van hun standpunten en doeleinden. Slechts de zakelijke Henry Cabot Lodge deed namens Amerika meteen enkele precieze voorstellen over een voorlopige militaire regeling. Zij wer den onmiddellijk door de Noordviët namezen, mede namens het Zuidviet- namese Bevrijdingsfront (FLN) van de hand gewezen. De standpunten vielen, evenals de vier delegaties, in twee groepen uiteen: Noord-Vietnam en het FLN wensen eerst een politieke oplossing en daarna een militaire regeling. Zij eisen, dat de huidige regering van Zuid-Vietnam ADDIS ABEBA De koninklijke fa milie heeft in een Ethiopische entou rage een Hollands weekeinde beleefd. Waren het vrijdag vrijwel alleen dure gebouwen geweest, die zij te zien ge kregen had waartegen het gezicht van melaatse en kreupele bedelaars zo schrijnend had afgestoken zaterdag en gisteren stonden in het teken van bezoeken aan Nederlanders in Ethiopië. Plenzende regen droeg zaterdag tot de sfeer bij. Afgezien van enkele incidenten een vrouw, die bijna onder de auto van de kèizer liep, kreeg een pak slaag van de lijfwacht en de auto van prinses Beatrix en prins Claus reed te gen één van de vele koeien op de weg beleefden de bezoekers veel plezier aan de ontmoeting met de Nederlan ders, die in Wonji (zestig kilometer van de hoofdstad) werken en wonen. Niet alleen de suikerplantage van de HVA (de vroeger in Indonesië werkza- om geluk. me Handels Vereniging Amsterdam) werd bezocht, maar ook het ziekenhuis ter plaatse, dat de Koningin officieel opende. Zaterdagavond zaten bijna honderd gasten aan aan het staatsiebanket, dat de koninklijke familie de keizer aan bood. Veel genodigden waren zo onder de indruk van de (uit Nederland over gevlogen) bloemenpracht, dat zij na af loop delen ervan mee naar huis namen. In de kathedraal van de Heilige Drie- eenheid in Addis Abeba woonde de kei zer met zijn gasten gisteren een dienst bij, die gedeeltelijk in het Engels en gedeeltelijk in de Ethiopische kerktaal werd gehouden. Terwijl buiten het kerkgebouw de vrouwen tegen de mu ren hun gebeden zegden (in hun ge voel onrein te zijn, zouden zij het niet wagen de kerk te betreden) baden in de kerk zelf hoger geplaatste gelovi gen om vrede voor de bezoekende ko ninklijke gasten, om een lang leven en vervangen wordt door een „democrati sche coalitie-regering" (met de Viet- Cong en het FLN). Daarna moeten al le Amerikaanse en geallieerde troepen zich terug trekken. Tenslotte moeten vrije verkiezingen worden uitgeschre ven, die voorafgaan aan een samen smelting van Noord- en Zuid-Vietnam, zonder buitenlandse inmenging. Amerika en Zuid-Vietnam menen, dat eerst de militaire kwestie geregeld moet zijn, voordat men politieke ini tiatieven kan nemen. Daarom stelde Cabot Lodge meteen voor: een herstel van de gedemilitairi- seerde zone; vertrek van alle niet-Zuid- vietnamese troepen uit Zuid-Vietnam; eerbiediging van de grenzen van Cam bodja en Laos en een nieuw systeem van toezicht daarop. HILVERSUM De haardenfabriek Jaarsma in Hilversum blijft voorlopig doordraaien. Vrijdag kreeg het bedrijf uitstel van betaling, nadat 't financieel in moeilijkheden was geraakt, maar de financier van Jaarsma, de Algemene Bank Nederland, heeft gisteren besloten de haardenfabriek verder te helpen. Dit is vooral van belang voor de pro- duktie en de verkoop van de nieuwe collectie 1969, aldus de directie van Jaarsma. Ook het installatiebedrijf voor centrale verwarming zal blijven door werken. Op 8 april wil Jaarsma verlen ging van uitstel van betaling vragen. Dat zal gebeuren als de schuldeisers van de haardenfabriek bijeenkomen. Bij Jaarsma werken nog ruim vierhonderd werknemers. MADRID De noodtoestand die de Spaanse regering vrijdag afkondigde, heeft de domper gezet op de verwach tingen dat het land een liberalere koers zou gaan varen. In Madrid en Barcelona zijn al enkele tientallen mensen gearresteerd. Officiéél is hier over niets meegedeeld. Ook de Spaan se kranten maken er geen gewag van. De pers is aan zeer strenge censuur onderworpen. De officiële reden vooj* het afkondi gen van de noodtoestand is de groeien de onrust aan de universiteiten. Maar het buiten werking stellen van vijf ar tikelen van de grondwet, waaronder het recht op vrije meningsuiting en vrije keus van woonplaats, stelt de regering in staat ook op te treden tegen critici, die haar onwelgevallig zijn. ADVERTENTIE BONN De Nederlander Marinus van der Lubbe, die na de Berlijnse Rijksdagbrand van 1933 ter dood werd veroordeeld en onthoofd, zal niet meer postuum worden vrijgesproken. Het Kamergerecht in West-Berlijn heeft de twee bezwaarschriften verwor pen, die waren ingediend tegen de uit spraak van het Westberlijnse gerechts hof, waarbij de doodstraf postuum was gewijzigd in acht jaar tuchthuis. Deze uitspraak is nu, door de beslis sing van het Kamergerecht, rechts- krachtig geworden. De juridische strijd om een Iaat eerherstel voor Van der Lubbe is daarmee wel definitief geëin digd. Reeds in 1955 had een stiefbroer van wijlen Van der Lubbe, de Amsterdam mer Johan M. van der Lubbe, vergeefs gepoogd het vonnis van zijn broer pos tuum te laten herzien. Dit lukte pas, nadat in 1965 in West-Duitsland een wet ter revisie van nazi-vonnissen was aan genomen. Twee jaar geleden wijzigde het Westberlijnse hof het omstreden doodvonnis in acht jaar tuchthuis. Deze uitspraak is nu, door de beslis sing van het Kamergerecht, rechts- krachtig geworden. De juridische strijd om een laat eerherstel voor Van der Lubbe is daarmee wel definitief ge ëindigd. Reeds in 1955 had een stiefbroer van wijlen Van der Lubbe, de Amsterdam mer Johan M. van der Lubbe, vergeefs gepoogd het vonnis van zijn broer pos tuum te laten herzien. Dit lukte pas, na dat in 1965 in West-Duitsland een wet ter revisie van nazivonnissen was aan genomen. Twee jaar geleden wijzigde het Westberlijnse hof het omstreden doodvonnis in acht jaar tuchthuis. De motivering van deze uitspraak was, kort samengevat, dat Van der Lub be weliswaar had gehandeld uit lof waardige motieven verzet tegen Hit- Ier maar dat ernstige brandstichting UTRECHT De Belgische politie 'heeft de 20-jarige chauffeur aangehou den van de vrachtauto, die zondag avond bij Kalmthout in botsing kwam met de trein Amsterdam-Brussel. De man is bij het ongeluk niet om het le ven gekomen, zoals aanvankelijk was gemeld, maar hij is na de botsing ge vlucht. Hij bleek onder invloed van sterke drank te verkeren. Aan het eind van een doodlopende straat is de man met zijn auto van een dijk geraakt, 'waarbij de auto op de spoorbaan terechtkwam en door de trein werd gegrepen. De chauffeur zelf was tijdens de val van de auto uit de cabine geslingerd, waarbij hij onge deerd was gebleven. ADVERTENTIE ERA niettemin een afkeurenswaardige en strafbare daad blijft. Deze beslissing kwam neer op een ge deeltelijk eerherstel voor Van der Lub be. De zonderlinge tuchthuisstraf voor een ten onrechte onthoofde wekte ech ter kritiek van vele kanten. Zowel de advocaat van de heer Johan M. van der Lubbe, dr. A. Brandt, als de Westberlijnse procureur-generaal Hans Günther die ook zijnerzijds de revi sie had aangevraagd dienden be zwaarschriften in bij het Kamergerecht. Zij eisten beiden volledige vrijspraak. Het Kamergerecht, dat in dezen de laatste instantie is, wees beide bezwaar schriften van de hand. Het verwierp de theorie van dr. Brandt, dat Van der Lubbe de Rijksdagbrand helemaal niet heeft gesticht, en dat nieuwe, postume tuchthuisstraf juridisch onhoudbaar is. Wel heeft dr. Brandt in een laatste poging om nog iets te bereiken, een ver zoekschrift ingediend bij de minister van Justitie in Bonn om de familie van wijlen Van der Lubbe een passend smartegeld toe te kennen. TILBURG De politie van Tilburg heeft de 27-jarige Janus L. opgesloten op verdenking van moord op zijn twee jaar jongere vrouw. Het moordwapen, een pistool van het kaliber 6.35 mm, is spoorloos. .V Het staat volgens de politie vast, dat er in de nacht van vrijdag op zaterdag in de woning van L. 'n goede beken de op het bureau is geschoten met een pistool. Een van de schoten heeft L's vrouw in de maagstreek getroffen. Vóórdat zij drie kwartier later door Ja nus L. en een kennis in het St. Elisa beth Ziekenhuis in Tilburg werd afgele verd, was zij overleden. Buurtbewoners alarmeerden de poli tie nadat zaterdagavond vroeg de scho ten waren gevallen. Daarna was de po litie in de buurt niets wijzer meer ge worden, Qmdat iedereen zwijgt uit angst voor represailles van L., die als het te gendeel van zachtzinnig bekend staaf. Een bewijs voor de hardhandigheid van Janus L. kreeg de politie eens te meer, toen zij vanuit het Elisabeth Zie kenhuis werd gewaarschuwd, dat L. be zig was daar de boel kort en klein te slaan. L. wilde de verpleegsters te lijf en hinderde de medische staf bij het werk, nadat hij met een vriend 'het li chaam van zijn vrouw had binnenge bracht. Het verbaast de recherche, dat Janus L. zoveel tijd verloren heeft laten gaan tussen het tijdstip, waarop de schoten waren gevallen, en de tijd waarop hij zijn vrouw naar het ziekenhuis ftad ge bracht. Bovendien vraagt de politie zich af waarom L. te voet was gegaan voor hulp, terwijl hij voor zijn deur een auto had staan. ZEIST Zaterdagmorgen omstreeks kwart over acht werd de zeventienjarige Anneke Caro uit Bosch en Duin bij het oversteken van de Amersfoortseweg in Huis ter Heide zo ernstig gewond, dat ze op weg naar het ziekenhuis is over leden. Het meisje wilde per fiets de weg oversteken terwijl het verkeerslicht voor haar op groen stond. Een personenauto, bestuurd door de 58-jarige S. P. van de B. uit Maartensdijk, die met grote snel heid over de Amersfoortsestraatweg na derde, negeerde het rode licht en over reed haar. TER APELKANAAL In de nacht van zaterdag op zondag is in Ter Apel- kanaal de 28-jarige J. F. Moorman, ex ploitant van een hotel te Musselkanaal, om het leven gekomen. Hij reed in zijn auto met hoge snelheid over een brug en botste tegen de brugwachters- woning op. De woning werd aan de voorkant zwaar beschadigd, de autc werd totaal vernield. BAARLO Op de Napoleonsbaan i Baarlo is zondagavond de 18-jarige IV M. L. Sitsen om het leven gekomen. H' stak met zijn bromfiets plotseling d- weg over en werd geschept door een per sonenauto»

De Vallei | 1969 | | pagina 5