BEGROTING 1969 SLUIT NIET Belastingverhogingen moeten in Amerongen uitkomst brengen Beveiliging kruispunt Koenestraat in de pen „Juf" Alberda getrouwd Rik Valkenburg vanavond op tv Max de Vries eiste clubtitel voor zich op Tank reed in volle vaart tegen woning Weer drie beslissingen gevallen in district West Ds. Langbroek 7 februari op de beeldbuis Beanbrug bij J. C. v. Kooten Inschrijving voor districtskampioen- schap opengesteld Edese raad behandelt NEI-rapport DAMOVERZICHT Wie mist hond? Reintje bezocht centrum Varkensbeurs Utrecht Exportmarkt eieren Mist u uw VALLEI? Belt 10550 11079 PTT concentreert postbehandeling Exportmarkt gevogelte Voorzitter van DOTO bedankt Feestavond Jong Gelre in Lunteren DUIZENDEN GULDENS SCHADE Schietuitslagen Zangrepetitie uitgesteld Spellings- verandering Friese taal Bingo-avond v.v. Musketiers RIJNKANTERS HIELDEN GESLAAGDE DROPPING Cyclo-cross Klassering ug.na 3 Uil •u u \,r\ AMERONGEN Het gemeentebestuur heeft geen kans gezien om voor 1969 een sluitende begroting aan te bieden. Oorzaak van het begrotingstekort is voornamelijk gelegen in de gewijzigde raming uitkering gemeentefonds ten aanzien van de factor sociale zorg, waardoor in 1968 ongeveer f 62.000,te veel aan inkomsten was geraamd en in de tweede plaats het vervallen van het voordeel uitkering gemeentefonds ter zake van de chr. ulo-school aan de Ta bakslaan ten bedrage van ruim f 15.000,(nieuwe wet op het Voortgezet On derwijs). De begroting, zoals deze nu aan de raadsleden is aangeboden, vertoont een te kort van f 13.198,95. Omdat ten tijde van het opmaken van de staat voor rente en afschrijving van de kapitaalsuitgaven nog geen rekening kon worden gehouden met de lasten van enkele kapitaalsuitgaven, waartoe de raad in het laatst van 1968 besloten heeft, wordt het bovengenoemde bedrag nog verhoogd met f 8452,92. De ramirigen in de begroting zijn zeer kritisch nagegaan en in enkele ge vallen werden bezuinigingen doorge voerd o.a. op de bedragen, die aanvan kelijk waren opgevoerd o.a. voor onder houd wegen en gebouwen. Een verder gaande bezuiniging zou onverantwoord zijn. Het aanvragen van een aanvullen de uitkering uit het gemeentefonds heeft VEENENDAAL Enige tijd gele den zijn er door de NCRV-televisie op namen gemaakt van een kerkdienst voor mensen met een geestelijke han dicap in de Hoeksteenkerk aan de Sportsingel in Rotterdam. Voorganger in deze dienst was ds. C. Langbroek, christelijke gereformeerde legerpredi- kanrt in Veenendaal. Een verkorte filmreportage van de ze dienst wordt uitgezonden op vrijdag T januari via het Tweede Net om 22.30 uur. De uitzending zal ongeveer 12 mi nuten duren. Het is de eerste maal dat een derge lijke kerkdienst voor een deel op de televisie komt. Bovendien is het de eerste maal, dat er een „officiële" christelijke gereformeerde kerkdienst uitgezonden wordt. De dienst in de Hoeksteenkerk was wettig gemaakt, doordat er kerkeraadsleden van de Bethelkerk in Veenendaal bij aanwe zig waren. ELST Aan komen lopen: een wit te hond met enkele bruine vlekjes. Gevonden: een zak turfmolm. geen zin, omdat de gemeente eigen heffingen nog niet heeft opgevoerd tot de maatstaven welke de ministers van buitenlandse zaken en financiën hebben gesteld. Aanpassing aan de normen van de ministers zou een meeropbrengst geven van*f 48.900,-. Om voor deze begroting de benodig de goedkeuring van gedeputeerde staten te verkrijgen zal de plaatselijke belas tingopbrengst verhoogd moeten wor den, aldus burgemeester en wethouders in een schrijven aan de raad. Het dagelijks bestuur van de gemeen te doet in zjjn aanbiedingsbrief een voorstel om enkele belastingen te ver hogen met een spreiding der verhoging over verschillende belastingen. De voorstellen die in de loop van dit jaar zullen volgen zijn: straatbelasting: voorgesteld wordt de heffing van 15 procent belastbare op brengst gebouwde eigendommen te ver hogen tot 18 procent; rioolbelasting: voorgesteld wordt de heffing van f 35,- per aansluiting te brengen op f 40,-; reinigingsrechten: voorgesteld wordt de heffing van f 19,50 voor de le emmer te verhogen tot f 26,50; opcenten personele belasting: de hef fing van 200 opcenten op te trekken tot 220 opcenten. Als deze voorstellen, zullen worden aapgenomen zal dit 'n meer opbrengst geven van f 2.1.800,- Ten aanzien van de voornaamste niéu we onrendabele kapitaalswerken, die in de komende jaren de aandacht zullen vragen moeten worden genoemd: 1. Zuiveringsinstallatie riolering, te combineren met de gemeenten Rhenen en Leersum; 2. verdere voorzieningen sportveld; 3. verbetering Bergweg; we gen ruilverkaveling Overberg; 4. ver betering straten in de oude bebouwde kom, waaronder aanbrengen van be planting; 5. kruispuntbeveiliging Koene straat. Sommige uitgaven van de gewone dienst zullen nog moeten worden ver hoogd zoals uitbreiding van het aantal SCHERPENZEEL/METSLAWIER In het Noordfriese dorp Metslawier zijn vrijdagmiddag mej. G. Alberda en de heer J. Atsma in het huwelijk ge treden. Mej. Alberda is nu vijf jaar verbonden aan de Openbare Lagere School aan de Dorpsstraat te Scherpen zeel als onderwijzeres. Ook in het Scherpenzeelse vereni gingsleven is zij bijzonder actief. Zij speelde mee in de toneelvereniging ATS en velen zullen haar wel kennen als de bloemenkoningin van Floralia. Het voltallige personeel van de school, alsmede een afvaardiging van ATS wa ren naar het verre Metslawier getogen om de huwelijksplechtigheid bij te wo nen. Op de foto het jonge paar bij het verlaten van de N.H. Kerk. Zij gaan in Itoibert (Gr.) wonen. Woensdagmorgen zal de juf met haar echtgenoot de school bezoeken om de felicitaties van de leerlingen in ontvangst te nemen. ELST De dropping, die door wan- delsportvereniging De Rijnkanters werd georganiseerd, is een succes geworden. Er waren vijf prijzen beschikbaar ge steld, waarvan de eerste en tweede wer den gewonnen door de heren G. van Rhee (taart) en H. van Hal (fles wijn en worst). De Rijnkanters heeft voor fe bruari weer een dropping op het pro gramma staan, waarvan de datum nog nader wordt bekend gemaakt. werklieden en aanschaffing van mecha nische hulpmiddelen voor de dienst ge meentewerken. Voor deze uitgaven zullen middelen moeten worden gevonden b.v. bijzonde re uitkeringen en subsidies van het rijk; verhoging uitkeringen uit het gemeen tefonds, verhoging plaatselijke belastin gen en verhoging der legeskosten. Bij vergelijking van de begroting 1969 met die van het jaar 1968 blijkt, dat ten behoeve van het algemeen be heer f 30.000,- meer is uitgegeven. De openbare veiligheid kostte f 9.000,- meer; Openbare werken f 22.650,-; Bij zonder basisonderwijs f 56.900,-; Cul tuur en recreatie f 12.928,-. Uiteindelijk staat er in de begroting 1969 een post onvoorziene uitgaven van f 9.000,- meer dan in de begroting van 1968. Binnenkort zal de begroting in de gemeenteraad worden behandeld. RHENEN Tot hun niet geringe verbazing hebben talrijke ingezete nen van Rhenen dwars door de bin nenstad een levensgrote vos zien paraderen. Het prachtige dier, met de enorm mooie staart, was voor het gemeentehuis even de kluts kwijt, toen er een massa auto's pas séerden. Maar Reintje was slim genoeg om die verkeersstroom te ontwijken. Hij vervolgde zijn tocht over het trottoir langs de Amro- Bank, zette nog een poot op winkel ruit van de firma L. Edel en schoot toen ijlings de Molenstraat in. Daar werd hij al ras uit het oog verloren. In het achterliggende Koningin Eli- sabethplantsoen had de slimmerik ruimte genoeg om weg te komen. Enkele weken geleden werden in een plaatsje aan de overkant van de Rijn twee vossen gesignaleerd. Eén ervan werd doodgeschoten. Men vermoedt dat de in Rhenen geziene vos de anderè helft van het paar, is. VEENENDAAL Import Groothan del J. C. van Kooten heeft in het bedrijf aan de Buurtlaan-oost een bedrag van enige tienduizenden guldens geïnves teerd voor een nog betere service-ver lening aan de automobilist. Deze week kwam namelijk de installatie gereed van een originele John Bean Visualiner Alignment oftewel een hypermoderne uitlijnapparatuur. Apparatuur en werkput zijn onderge bracht in een speciaal voor dit doel ge bouwde garage, die enig is in zijn soort voor Veenendaal en naaste omgeving. De beanbrug zorgt voor het vlug en feil loos uitlijnen bij sporingsafwijkingen, die zich doorgaans manifesteren in een buitengewone bandenslijtage en een ge ringere stuurvastheid. Ter gelegenheid van deze opening heeft de Import Groothandel een specia le bandenserviceweek geannonceerd met gratis accu- en bandencontrole. Ge durende de ruim 12-jarige vestiging van dit bedrijf in Veenendaal heeft de Im port Groothandel zich verder gespecia liseerd in banden van groot tot klein en in accu's. Op de Utrechtse varkensbeurs werd een verwachtingsnotering opgestel die voor de week tot 1 febr. een prijs aan gaf van f 3,20 - 3,22 voor geslachte varkens, middenkwaliteit, 63/85 kg, le vering franko-abattoir. Voor zwaardere varkens gelden de gebruikelijke kortin gen. Vegeleken met voorgaande week is de notering met 8 cent verlaagd. Voor levende varkens noteerde men f 2,58 - 2,60 voor varkens tot 110 kg en f 2,55 - 2,57 voor varkens van - 120 kg, tarra 4 kg. Vergeleken met voor gaande week betekent dat een verla ging met 7 en 6 cent per kg. De eiermarkt was ook de afgelopen week aflopend. De produktie neemt ste toe en leidt daardoor tot verminderde kooplust met name in Duitsland. Daar door ontstaat een druk op de prijzen, waarmee de eieren gemakkelijker weer afzet vinden. Er is opnieuw een extra- sluisprijsheffing ingesteld voor impor ten uit derde landen, behoudens voor import uit Z.-Afrika, Australië, Polen en Finland, welke landen niet beneden sluisprijs leveren. Overigens hebben de derde-landeneieren in de Gemeenschap de handicap van de verplichte stempe ling. De noteringscommissie in Barne- veld is deze week niet tot een notering kunnen komen. De oorzaak was de on enigheid in de commissie of men inclu sief dan wel exclusief zou noteren. De moeilijkheid is opgevangen doordat la ter een niet-officiële notering is opge steld. Ter vergelijking van de prijzen zou het beter zijn als men in de toe komst oerging tot noteren excl. BTW. Mogelijk dat men het thans zal zoeken in een notering exclusief en een note ring inclusief BTW. Of die gewenst is? In de week tot 18 jan. werden ruim 25,7 milj. eieren uitgevoerd, waarvan 23,3 milj. naar Duitsland en 1,9 milj. naar Frankrijk gingen. u dan s.u.b. voor Veenendaal 's Zaterd. v. I 6.30-17.30 u. Voor Rhepen 3328 Nwe Veenendaalseweg 159 VEENENDAAL In het program ma „Denk-beeld", dat vanavond via Nederland 2 door de NTS wordt uitge zonden zal Jack van Belle een inter view hebben met de Veenendaalse pu blicist Rik Valkenburg. Het program ma, dat hedenmorgen in studio Vitus werd opgenomen wordt gegisseerd door Willem Witteveen. Naar aanlei ding van het kortgeleden verschenen boek van Rik Valkenburg „Haring of Kuit" zal Jack van Belle de Vee nendaalse schrijver vragen stellen over z(jn vele discussies-interviews met vooraanstaande kerkelijke figuren. De uitzending begint om kwart voor ne gen. LUNTEREN Met ingang van 3 februari a.s. zullen de postale expedi-, tiewerkzaamheden van de postkanto ren Bennekom, Doorwerth, Ede, Hars kamp, Heelsum, Lunteren, Oosterbeek, Otterlo, Renkum, Wageningen, Weke- rom en Wolfheze op het districtspost kantoor Arnhem worden geconcen treerd. Met deze concentratie wordt beoogd de voordelen, die schaalver groting in deze sector kan opleveren, ook in een gebied rond Arnhem te rea liseren. In mei 1968 startte een proef met de concentratie van expeditie werkzaam heden in de agglomeratie Nijmegen. De resultaten waren zodanig, dat nog in de loop van 1968 besloten werd de op proef ingevoerde werkwijze definitief in te voeren en tevens de expeditiewerkzaam heden van een aantal kantoren in het gebied rond Arnhem op het districts postkantoor Arnhem te concentreren. Tot dusver wordt in het nu te con centreren gebied de door het publiek geposte correspondentie door bestel lers uit de brievenbus gehaald, naar het kantoor ter plaatse vervoerd en daar afgestempeld en gedeeltelijk ge sorteerd. Door het betrekkelijk gerin ge aantal stukken kan niet alle corres pondentie meteen op plaats van be stemming worden gesorteerd (te wei nig stukken voor één plaats). De niet ter plaatse gesorteerde corresponden tie wordt dan ook voor verdere ver werking naar het districtspostkantoor Arnhèm afgevoerd. In de nieuwe situatie zal de interlo kale post in totaliteit voor stempeling en sortering naar Arnhem worden ge transporteerd. Alleen de lokale corres pondentie - voor zover deze in de daar voor bestemde afzonderlijke brieven bussen. is gedeponeerd - wordt na de buslichting ter plaatse behandeld. De ze correspondentie komt dan zeker in de eerstvolgende plaatselijke bestel ling. Voor de gebruikers van de dienst zal deze organisatie-wijziging overi gens nauwelijks merkbare gevolgen hebben. Wel zal meer nog dan voor heen een juiste adressering van de stukken van groot belang zijn. Zouden op de in de niet specifiek lo kale brievenbussen stukken worden gedeponeerd met als plaats van be stemming „Alhier" of ,,EV" dan kan zulks n.l. tot misverstanden en ver- tragirig in de overkomst leiden. Lokale brievenbussen zullen op ver schillende plaatsen naast de interloka le bussen worden geplaatst. De uitvoer van braadkuikens blijft zich wat hoeveelheid betreft gunstig ontwikkelen. Over de prijzen is men minder tevreden. Deze lopen, afhanke lijk van de gewichtsklasse van f 2,35 tot 2,65 per kg, franko-bestemming. De voorraden zijn niet dringend, zeker niet in de lichte en courante kuikens, maar evenmin in de zwaardere kuikens, waar van de voorraden sterk geslonken zijn. Het is daarom enigszins verwonderlijk dat men er niet in slaagt betere prij zen te realiseren. De prijzen van kippen lopen, al naar kwaliteit, sterk uiteen. In de eeek tot 18 jan. werd 3566 ton ge- vogeltje uitgevoerd, waarvan 3217 ton braadkuikens; 243 ton kippen en 59 ton Pekingeenden. SCHERPENZEEL Vrijdagavond houdt de Scherpenzeelse Gymnastiek vereniging D.O.T.O. een jaarvergade ring in Hotel „Boszicht". De bestuurs verkiezing bij deze avond wordt gezien als een groot probleem. De voorzitter de heer G. Veenhof heeft wegens druk ke werkzaamheden moeten bedanken. Tot nu toe zijn geen kandidaten gesteld. De heer Oldenhof is twaalf jaar be stuurslid geweest, waarvan de laatste 9 jaren voorzitter en onder zijn leiding is D.O.T.O. uitgegroeid tot verreweg de grootste vereniging van Scherpenzeel. VEENENDAAL Ter afsluiting van de cyclo-cross-competitie 1968/1969 werd in Den Treek/Henschoten, op een zwaar parcours het clubkampioenschap cyclo-cross verreden. Het voorjaarsach tige weer had vele deelnemers van ge dachten doen veranderen, want zij ver kozen een training op de weg. Bovendien moest Henk van Velzen verstek laten gaan wegens een ernsti ge enkelblessure, waardoor ook zijn starten in het kampioenschap van Ne derland op zondag 9 februari in het Limburgse Sibbe op losse schroeven komt te staan. Max de Vries maakte van Henk's afwezigheid goed gebruik door zijn overmacht te demonstreren, hoewel in de eerste ronden nieuweling Willem van Dompseler hem goed bleef volgen. Van de overige renners waren het Kees Boogaard en Aart-Jan Schurink, die aanvankelijk nog bijbleven, maar gaan deweg werd de voorsprong van Max op zijn naaste belagers zo groot, dat hij op de helft van de strijd reeds een ge wonnen wedstrijd reed. Max verkrampte geen ogenblik en hij had op de eindstreep na 8 zware ronden een minuut voorsprong op no. 2, Wim van Dompsele:, die daar mede de beste nieuweling werd. De wisselende strijd tussen Kees Boo gaard en Aard-Jan Schurink werd in de laatste ronde duidelijk in het voor deel van Schurink beslist, waarna op de 5e plaats Leo Stapelbroek binnen kwam. Vervolgens finishten Jan Cozijn- sen, Mees Wagensveld, Jan Sandbrink, Hennie Hendriksen en Geert Hummel. De volledige uitslag is: 1. en club kampioen 1969 cyclo-cross Max de Vries (Amersfoort; 2. en le nieuwe ling Wim van Dompseler (Putten); 3. Aart-Jam Schurink (Woudenberg); 4. Kees Boogaard (Veenendaal); 5. Leo Stapelbroek (Achterveld); 6. Jan Co- zijnsen (Scherpenzeel); 7. Mees Wagens veld (Woudenberg); 8. Jan Sandbrink (Amersfoort); 9. Hennie Hendriksen (Rhenen); 10. Geert Hummel (Veenen daal). 3 adspiranten reden een halve kam pioensafstand en van hen was Johan Ossendrijver sterker dan Gert Vink en Ted Sas. Uitslag: 1. Johan Ossendrij ver (Achterveld); 2. Gert Vink (Wou denberg); 3. Ted Sas (Scherpenzeel) (buiten mededinging). VEENENDAAL De inschrijvingen voor de strijd om de persoonlijke dam titels van district West zijn weer open gesteld. Men kan inschrijven in hoofd eerste en tweede klasse, echter met dien verstande dat men wel hoger mag inschrijven dan in de klasse waarin men tijdens de afgelopen clubcompeti tie heeft gespeeld, doch beslist niet la ger. Op zaterdagmiddag 1 maart in Wa geningen wordt de le ronde gespeeld en bij voldoende deelneming zal er ook in Ochten op maandagavonden (te beginnen op 3 maart) worden gestre den. Uit de dirstrictsfinale (in het na jaar) komen de finalisten voor de eind strijd van het persoonlijk Gelders kam pioenschap. Het speeltempo in de voor ronden bedraagt 50 zetten per ander half uur, daarna 15 zetten per half uur, terwijl in de districtsfinale het speel tempo 50 zetten per twee uur zal be dragen. Daarna 25 zetten per uur. Tot uiterlijk woensdag 12 februari kan men voor deze districtskampioenschappen in schrijven bij de secretaris van het Ge west Gelderland, de heer M. J. van de Peppel, Middelberglaan 10 te Ede. LUNTEREN De afdeling van Jong Gelre houdt zaterdag 1 februari in De Blije Werelt een propaganda-feestavond waarop o.a. het blijspel „Liefde in een duiventil" van Anke Wildonck te tonele gevoerd wordt. Het programma ver meldt verder een optreden van de imi tator Bob West. De feestavond wordt op zaterdag 15 februari herhaald. ELST Gisterochtend kreeg me vrouw Verseveld op de Rijksstraatweg in Eist de schrik van haar leven, toen een militaire tank in volle vaart te gen haar huis vloog, terwijl zij op de bovenverdieping aan het werk was. De auto kwam uit de richting Utrecht en was afkomstig uit Amersfoort. Het SCHERPENZEEL De leden van de Scherpenzeelse schietvereniging scho ten deze week op de binnenbaan de vol gende resultaten: A. C. v. Dusschoten 94; G. Geskes 92; M. Berendsen 91; A. ter Burg 90; J. Koudijs 89; A. Valkenburg 87; P. Enge lenburg 86; A. v. Velst 85; T. v. Rus- tenhove; 84; A. v. Garderen 82; J. La Bastide 81; K. Schepel 80; J. v. Eist 80; W. v. Leuveren 77. SCHERPENZEEL De Chr. Ge mengde zangvereniging Soli Deo Gloria zou onder leiding van haar nieuwe di rigent de heer Boele op maandag 3 fe bruari de repetitie aanvangen. Door omstandigheden kan dit echter niet doorgaan en is de eerste repetitieavond op maandag 10 februari. Voor hen die zich als nieuw lid willen aanmelden wijzen wij erop dat de repetitie plaats vindt in het verenigingsgebouw aan de Molenweg. VEENENDAAL In de competitie van District West is in de afgelopen week weer een drietal beslissingen voor het kampioenschap gevallen. In de 2e klasse behaalde het sterke 2e team van „WSDV" uit Wageningen een 12-8 over winning in Lunteren op het 2e team van „DES". De „WSDV'-reserves wer den hierdoor ongeslagen kampioen der 2e klasse en promoveren automatisch naar de le klasse. Ook het 3e team van „WSDV", uitko mende in de 3e klasse B, behaalde ongeslagen het kampioenschap, dankzij een grote 15-5 zege op het derde team van „DES" uit Lunteren. Het 2e team van „VTD" uit Tiel eiste in de 3e klasse A de hoogste titel voor zich op, dank zy een ruime 13-7 overwinning op het 2e team van „OODBC" te Dodewaard. De standen der clubcompetitie luiden nu: lste klasse. DW I (Voorthuizen) 8 8 0 0 95-65 16 (kampioen) DES I (Lunteren) 8 6 1 1 94-66 13 OODBC I (Dodewaard) 9 6 0 3 94-86 12 De Kroonschijf II (Ede) 9 5 1 3 96-84 11 DEZ I (Ochten) 9 4 0 5 84-96 8 Slagvaardig I (Wamel) 8 3 1 4 81-79 7 VTD I (Tiel) 8 3 1 4 80-80 7 RDV I (Rhenen) 7 2 1 4 66-74 5 SDV I (Sch.zeel) 9 2 1 6 81-99 5 VRD I (Renkum) 9 0 0 9 71-109 0 (degradeert) DVV I (Voorth.) kampioen en promo veert automatisch-naar de Prov. hoofd klasse. CRD I (Renkum) degradeert automa tisch naar de 2de klasse. 2de klasse. WSDV II (Wagening.) 9 8 1 DLC I (Druten) 9 BDSV I (Barneveld) 9 De Kroonsch. III (Ede) 9 DES II (Lunteren) 9 DVV II (Voorthuizen) 9 De Kroonsch. IV (Ede) 9 BDV II (Bennekom) 9 DEZ II (Ochten) 8 1 DJZ I (Sl.Ewijk) 8 0 WSDV II (Wag.) kampioen veert automatisch naar de 0 114-66 17 (kampioen) 0 117-63 16 2 95-85 11 84-96 11 91-89 9 78-92 81-99 80-100 64-96 66-94 3 4 3 5 6 6 7 en promo- Ie klasse. 3de klasse A. VTD II (Tiel) 8 8 0 0 103-57 16 GSZ I (Kesteren) 8 7 0 1 101-59 14 VTD III (Tiel) 7 4 0 3 69-81 8 OODBC II (Dodew.) 6 3 1 2 70-50 7 TOG I (Zetten) 6 3 0 3 63-57 6 TOG II (Zetten) 6 2 0 4 47-73 4 Leones II (B. Leeuwen) 7 1 1 5 53-87 3 Leones I (B. Leeuwen) 7 0 2 5 60-80 2 DJZ II (Sl.Ewijk) 5 0 0 5 34-66 0 3de klasse B. WSDV III (Wagening.) 8 7 1 0 101-59 15 (kampioen) DSE I (Ederveen) 7 5 0 2 82-58 10 O. Genoegen I (Harsk.) 7 4 1 2 74-66 9 WSDV IV (Wagening.) 8 4 1 3 88-72 9 BDSV II (B'veld) 7 4 0 3 78-62 8 DES III (Lunteren) 6 3 1 2 53-67 7 SDV II (Sch^eel) 8 2 0 6 74-88 4 VRD II (Renkum) 8 1 2 5 66-94 4 Caïssa I (Wagening.) 7 0 0 7 42-98 0 De beide 3de klassekampioenen. VTD II (Tiel) en WSDV III (Wageningen) spelen piaandag 3 februari te Ochten een be slissingswedstrijd voor eep promotie plaats naar de 2de klasse. ongeluk gebeurde doordat de leerling chauffeur J. W. W. een verkeerde manoeuvre maakte, toen een voor hem rijdende personenauto plotseling naar rechts wilde afslaan. Het huis van de familie Verseveld werd enige centimeters ontzet, er ont stonden enorme verticale scheuren en de ramen werden verbrijzeld. De twee inzittenden van de tank lie pen licht letsel op, terwijl het voertuig vrijwel niet beschadigd werd. De scha de aan het huis wordt op duizenden gul dens geraamd. Door tussenkomst van de gemeente Rhenen hebben technici van de Elster brandweer het bewuste perceel weer in een zodanige staat gebracht, dat voorlopig een gedeelte ervan door de gedupeerde familie bewoond kan wor den. De Koninklijke Marechaussee heeft de zaak in onderzoek. De foto toont een deel van het ver nielde huis. EDE De Edese gemeenteraad gaat begin februari een speciale raadsverga dering wijden aan een rapport van het Nederlands Economisch Instituut be treffende investeringsplannen en inves teringscapaciteit 1967-1971. Dit rapport komt tot de conclusie dat in de jaren 1969, 197Q en 1971 op investeringsgebied voor de gemeente Ede een ernstige si tuatie dreigt te ontstaan en met het oog hierop alle mogelijkheden zouden moe ten worden onderzocht om de gemeen telijke inkomsten te vergroten. Het rap port adviseert een verdergaande preci sering en fasering van de investerings plannen teneinde de aanwezige moge lijkheden tot verbetering van het ge meentelijke voorzieningsniveau zo effi ciënt mogelijk te gebruiken. VEENENDAAL Voor alle Friezen, leden en niet leden van de Friese ver eniging, zal er een voorlichtingsmiddag gehouden worden over de wenselijk heid van spellingsverandering van de Friese Taal. Deze middag, waarvan de aanvang is bepaald om 13.45 uur, wordt gehouden in hotel „Nol in 't Bosch" aan de Geertjesweg hoek Hartenseweg te Wageningen, op zaterdagmiddag 1 februari. Inleiders zullen zijn, mevr. A. Bosma-Banning uit Drachten en de hr. G. v.d. Woude. Vervolgens is er op 7 februari te Ede in „De Open Haard" een Friese to neelavond. De aanvang daarvan is ge steld om 20.00 uur. Voor het voetlicht wordt gebracht het blijspel in 3 bedrij ven „Prins Aliahmed de Kneukelige", en gespeeld door de gasttoneelploeg „Demosthenes" uit Dronrijp onder re gie van A. van der Mark. ELST V.V. Musketiers heeft op 1 februari a.s. in het clubhuis hotel „De Stuyvenberg" voor leden en introdu- cees een bingo-dansantavond georgani seerd. Evenals vorige keer zal ook de ze avond worden opgeluisterd door muziek van de Elster band The River Trio. Er zullen weer vele aantrekke lijke prijzen te winnen zijn.

De Vallei | 1969 | | pagina 3