Trainer-coach Kees Broekman staat in Grenoble voor belangrijk toernooi SC Gooiland in grote financiële moeilijkheden Portisch vormt bedreiging voor leiders Botwinnik en Gelier Tiemen Groen stopt er definitief mee Stien Kaiser weer grootste troef Gronings meisje in Franse ploeg voor Grenoble Strijd over t.v.-uitzendingen wereldvoetbalcup Skister Annie Famose uitgeschakeld voor rest van het seizoen wortnieuws DEELNEEMSTERS WK GRENOBLE Winst voor Barcelona in Europa Cup II Den Bosch versloeg TYSC „Trappers" Margaret Court met schorsing bedreigd Canadese selectie voor Davis Cup-duel tegen Nederland Atalanta Bergamo winstpunt ontnomen Psycholoog bij MVY Begeleiding damesploeg een moeilijke zaak Vertrouwen Andere problemen Individualisten Weer Stien Rugklachten Hoogoventoernooi Hoop voor Donner Ree revancheerde zich Turken in kwartfinales van Jaarbeursstedenbeker Kustva artreders bundelen hun capaciteit o AMATEURS vrijdag 3i Januari 1969 GRENOBLE Toen Kees Broekman op 11 mei van bet vorig jaar door de Koninklijke Nederlandse Schaatsenrij ders Bond (KNSB) werd aangesteld als de nieuwe trainer- coach v*n de dameskernploeg, kwam daarmee een einde aan de verwikkelingen rond de afgetreden Piet Zwanen burg. Dat ligt nog vers in het geheugen. In Grenoble, tijdens de Olympische Winterspelen 1968. die in februari werden gehouden, barstte de bom. Carry Geijssen was daar degene, die in het openbaar kritiek oefende op de Rotterdammer, die toen het besluit nam weg te gaan. De meisjes van de kernploeg vonden, dat „Ome Piet", zoals Zwanenburg in die dagen werd ge noemd, niet meer in het kader paste. Zij waren op hem Tot nog toe is het de 41-jarige Broek man, in 1953 te Hamar Europees kam pioen geworden, meegevallen. Maar Broekman staat pas aan het begin van zijn werk als trainer-coach van de Oranje-damesequipe. Het wereldkampi oenschap voor dames, morgen en zon dag op de kunstijsbaan te Grenoble, is in feite ook voor hem de eerste grote krachtproef. uitgekeken. Zij roemden zijn kwaliteiten als trainer-coach, maar als mens, als begeleider buiten de sport om, had Zwanenburg in hun ogen gefaald. Broekman, geruime tijd voor 't conflict reeds gepolst door Stien Kaiser en Carry Geijssen, geloofde aanvankelijk niet in het overnemen van 't commando. Maar toen de KNSB bij hem kwam, zei hij „ja". Na een periode van vijf seizoenen als coach van de Ita liaanse herenploeg, besloot de in Löten. vlakbij Hamar, wonende Nederlander, die in 1955 met een Noors meisje trouwde, de uitdaging te aanvaarden. Hij wist, dat hij het als opvolger van Zwanenburg moeilijk zou krijgen, temeer daar hij min of meer uit hetzelfde hout is gesneden als zijn voorganger. De karakters lopen niet zo heel veel uiteen. Broekman heeft er wel vertrouwen in. „De sfeer onder de meisjes is goed", zegt hij. De uit het Westland afkom stige Nederlander, die „in de dakbe dekking" zit „Ik heb in Noorwegen een eigen bedrijf" heeft, evenals Piet Zwanenburg dat destijds deed, zijn hoop gevestigd op Stien Kaiser. De man, die in 1951 te Zutphen de Nederlandse titel won en naast een Europees kam- pioenschap wereldrecords véroverde op de drie en vijf kilometer en tijdens de Winterspelen van 1952 te Oslo een zil veren medaille behaalde op de lange afstanden, de 5000 en 10.000 meter, ver wacht de meerste tegenstand van de Russinnen en de Oostduitse Ruth Schleiermacher. Broekman: „Die Ruth Schleiermacher hebben wij onlangs ontmoet in Oost- Berlijn bij de strijd om de Dynamo- Cup. Ze is een sterke rijdster, vooral op de korte afstanden." Kees Broekman beseft heel goed, dat het optrekken met een damesploeg an dere kwaliteiten vereist dan het geval is bij het begeleiden van een heren team. „Bij meisjes kom je altijd voor heel andere problemen te staan. Er zijn van die kleine dingen, die nu eenmaal anders liggen bij de heren. Toen ik het coachschap aanvaardde heb ik de meis jes benaderd en gezegd, dat als er iets is, zij het mij moeten vertellen. Ik heb alles met ze uitgepraat en ze begrepen het. Zij komen ook naar me toe. Een begeleidster, naast waarover destijds de is trainer-coach; gesproken, is mijns inziens helemaal niet nodig. Waar vind je overigens zo'n vrouw, die ook nog voldoende afweet van schaatsenrij den? Want dat is toch wel in de eer ste plaats nodig, de kennis van de schaatssport". Ook Broekman wordt geconfronteerd met de moeilijkheden die vlak voor een grote wedstrijd bij de dames naar vo ren komen. „Ach zo iets is menselijk. Als er een groot en belangrijk toernooi voor de deur staat worden de meisjes nerveus, net zoals de jongens uit de herenkernploeg. Ze kunnen dan weinig of niets van elkaar verdragen. Er zijn dan spanningen; ze zijn alle maal ineens individualisten geworden. GRENOBLE In de Franse dames schaatsploeg, die zaterdag en zondag uitkomt in het wereldkampioenschap op de kunstijsbaan van Grenoble, is Tonny Monari opgenomen. Tonny Monari haar meisjesnaam is Tonny Wittink is afkomstig uit Groningen en sinds kort met een Fransman ge trouwd. Zij verwierf daardoor de Franse nationaliteit en mag dus voor Frankrijk uitkomen. Veel heil ziet zij er overigens niet in. Tonny Monari, die in het noorden van Frankrijk woont en van beroep lerares lichamelijke opvoeding is „Ik kan hier echter weinig doen, omdat onze opleiding in Frankrijk niet wordt er kend" zegt over haar uitverkiezing „Ik heb nimmer gedacht nog eens deel te nemen aan een wereldkampioen schap. Vijf weken geleden ben ik pas aan het trainen geslagen. Ik maak me geen illusies, ik zal wel ergens onder aan eindigen". HILVERSUM De president van de Europese Radio Unie, mr. J. B. Broeksz heeft gisteren in Hilversum besprekingen gevoerd met vertegen woordigers van de Britse televisie maatschappij ITV naar aanleiding van een gerezen conflict over rechtstreekse tv-uitzendingen voor Engeland en Westi- Europa van de in 1970 in Mexico te houden wedstrijden om de wereldvoet balcup. De ITV heeft voor het recht tot het verzorgen van deze tv-uitzendingen HILVERSUM De Hilversumse voet balclub Gooiland is plotseling in ernsti ge financiële moeilijkheden gekomen doordat de directie van Radio Veronica heeft besloten geen geld meer in de sportvereniging te steken. De directie van Veronica zegt er niets meer voor te voelen als enige geldschieter van Gooiland op te treden. Het piratenstation is drie jaar gele den met de ruime financiële steun aan de voetbalvereniging begonnen. Dit stelde Gooiland in staat nieuwe spelers aan te kopen en een fusie aan te gaan met Hilversum. Het besluit van Radio Veronica komt voor Gooiland niet als een verrassing. Het radiostation had zich nooit door middel van afspraken of contracten aan de vereniging gebon den en kon zich dus elk moment terug trekken. De bestuursleden vinden het eigenlijk wel logisch, dat Veronica de geldstroom nu ineens stopzet. „Maar Gooiland zit nu in ernstige moeilijkhe den", aldus het bestuur. SANKT ANTON De Franse skister Annie Famose, op dit moment leidster in het klassement om de wereldbeker, is voor de rest van het seizoen uitge schakeld. De 25-jarige wereldkampioe ne in de slalom kwam ten val bij de training voor 'n wedstrijd in Sankt An ton, brak haar linker kuitbeen en scheurde haar Achilles-pees. Annie Fa mose zal van het ziekenhuis in Sankt Anton, via een hospitaal in Zürich, over gebracht worden naar een kliniek in Pa rijs voor een chirurgische ingreep. Op de door de verse sneeuw zachte piste is nog een aantal andere vooraanstaan de skisters, zoals Rosi Mittermaier, Ger- trud Gabl en Jacqueline Rouvier, zon der ernstige gevolgen, gevallen. 500.000 pond sterling betaald, terwijl de Europese Radio Uruie met de Mexi caanse tv-maatschappij, die de tv-rech- te op de cupwedstrijden bezit, een overeenkomst heeft gesloten behelzend, dat de ERU voor al haar leden in de Europese zendsector recht op deze uitzendingen kan doen gelden. De moeilijkheden ontstonden zondag, toenJ de directeur van World-Wide Sports Ltd. in Londen, een der in de ITV deelnemende maatschappijen, be weerde exclusieve rechten voor recht streekse tv-uitzendingen van de wed strijden naar Engeland, West-Europa, Afrika en een deel van het Midden- Oosten te bezitten. De BBC, de concurrent van ITV, re ageerde hierop onmiddellijk met het dreigen met een gerechtelijke actie. Volgens de BBC, die evenals ITV lid is van de Europese Radio Unie, zou de ERU hebben medegedeeld, dat de uitzendingen voor al haar leden be schikbaar zijn. In zijn gesprek met de ITV-vertegen woordigers heeft mr. Broeksz gisteren nu duidelijk gemaakt, dat de ERU zich op het standpunt stelt dat zij voor al haar leden in de Europese zendsector rechten op de tv-uitzendingen kan doen gelden en thans stappen onderneemt om deze rechten te waarborgen. Je merkt dat nog sterker dan bij de heren. Ze zijn uitermate geprikkeld, maar deze ontwikkeling is logisch en gezond". Voordat de Nederlandse rijdsters naar Grenoble kwamen zaten zij in Hamar, waar met het oog op de wereldtitel strijd stevig werd getraind. Broekman: „Ik vond het helemaal niet nodig om naar Da vos te gaan. Vorig jaar zijn de GRENOBLE De volgende rijdsters staan ingeschreven voor het Wereld kampioenschap schaatsen voor dames, dat zaterdag en zondag in Grenoble wordt gehouden: Ruth Schleiermacher, Anke Schmidt, Rose-Marie Taupadel, Sabine Klingbeil (allen Oost-Duitsland), Jean Omelenchuk, Diana Holum (bei den Verenigde Staten), Tarja Rinne, Ka ja Kestivitikka, Tuula Vilkas, Ar ja Kantola (allen Finland), Kornelia Ihasz (Hongarije), Akyko Aruga, Kanane Ide (beiden Japan), Sigrid Sundby, Kristi Biermann, Lisbeth Berg (allen Noorwe gen), Romana Troicka, Helena Pilejc- zyk (beiden Polen), Ilva Hedlung (Zwe den), Loedmilla Titova, Galina Nefedo- va, Lazma Kuniste, Vera Kraznova, loedmilla Mochnacheva (allen Rus land), Sylvie Chevauchet, Tonny Mona- ri-Wittink, Marie-Lisse Perrenoud en Christine Grasset (allen Frankrijk), Stien Kaiser, Ans Schut, Carry Geijs sen, Elly van den Brom, Wil Burgmeij- er, Rieneke Demming (reserve) (allen Nederland). meisjes ter voorbereiding op de Winter spelen daar wél geweest. Zij kwamen toen van een hooggelegen plaats naar beneden en dat zou de prestaties gun stig beïnvloeden werd geredeneerd. Maar ik zag meer in Hamar, waar de weersomstandigheden vaak ruig zijn. Tenslotte heeft Grenoble een vreemd klimaat. Zo kan het er sneeuwen en vriezen, maar van de ene op de ande re dag regent en waait het er flink". Over de Nederlandse kansen zegt de goedig van aard zijnde en zeer rusti ge Broekman: „Stien Kaiser kun je heel moeilijk peilen. Zij kan zich nau welijks op de training instellen. Ze heeft daarentegen een geweldige wed- strijdmentaliteit. Zij is, geloof ik, weer de grootste kanshebster." „Ans Schut rijdt ook sterk, zij is op de korte afstanden vooruit gegaan. El ly van de Brom, die toen zij de kern ploeg binnenstapte, blijk gaf over sprin terscapaciteiten te beschikken, is be ter geworden op de lange afstanden. Zij wordt volgens mij een beste klasse mentsrijdster, hetgeen van Stien Kai ser het sterkste punt is. Vandaar, dat Stien op de Winterspelen, vorig jaar in Grenoble, niet datgene deed waarop velen wellicht hadden gehoopt. Dan zijn er nog Willy Burgmeijer, die zich ook gemakkelijk bij de eerste zestien kan rijden, en Carry Geijssen". „Met Carry liggen de zaken op het ogenblik misschien niet zo eenvoudig. Zij is een prima rijdster, maar ze heeft dit seizoen weer last gekregen van haar rug. Ze heeft al zo'n drie jaar rugklach ten en de ene dag heeft ze er meer last van de andere. Van haar kwalitei ten uitgaande, behoort zij thuis bij de eerste vijf in het eindklassement." Kees Broekman staat, evenals de rijd sters, voor een belangrijk toernooi. Mij heeft een contract voor twee jaar. „Eén seizoen trainer-coach zijn is niks, dat is te weinig. Zo iets moet je tenminste twee seizoenen doen. Wij zullen kijken wat die twee seizoenen opleveren. Zijn de prestaties in die twee jaar goed, dan kunnen we altijd nog kijken of het con tract verlengd kan worden. En tenslotte moet je ook nog maar afwachten of de meisjes je willen houden." Even ontspanning tussen de training voor de wereldkampioenschappen schaatsen in Grenoble. Achter en op de baanveegmachine: Rieneke Dem ming, Elly v. d. Brom, Ans Schut, Willy Burgmeij&r, Stien Kaiser en Carry Geijssen. BARCELONA FC Barcelona heeft donderdagavond in de eerste wedstrijd voor de kwartfinales van het toernooi om de Europese voetbalbeker voor be kerhouders met 3-2 gewonnen van Ski Og Lyn, Oslo. De ruststand van deze in Barcelona gespeelde ontmoeting was 2-1 in het voordeel van de Spanjaarden. De tweede wedstrijd is vastgesteld op woensdag 5 februari. DEN BOSCH Den Bosch heeft don derdagavond voor duizend toeschou wers de wedstrijd voor de Nationale ijshockeycompetitie tegen TYSC „Trappers" uit Tilburg met 5-3 gewon nen. De tussenscores waren: 2-0, 2-2, 1-1. WIJK AAN ZEE De IJmond vierde feest, maar niet de kopstukken van het 31e Hoogovenschaaktoernooi. Terwijl in het Kennemertheater te Beverwijk, waar het vroegere toernooi permanent was ondergebracht, Ria Valk gezellig heid aandroeg, verkozen de meeste kanshebbers voor de eindzege de rust van Wijk aan Zee. Botwinnik (57), die in de allerlaatste ronde met wit aantreedt tegen de sterke en gevreesde IJslandse grootmeester Fridrik Olafsson, denkt na drie weken schaken uitsluitend aan zijn conditie. Keres, met een afgebroken partij tegen Ostojic, zal zijn tijd besteden om te onderzoeken of zijn minimum voordeel in winst valt om te zetten. Bij de eerste zitting van de voor laatste ronde is het nog altijd niet duidelijk wie uiteindelijk als eerste over de finish zal gaan. De leiders Botwinnik en Gelier hielde vooralsnog gelijke tred door een onderlinge remi se in tweeëntwintig zetten. Portisch halveerde zijn achterstand door een zege op de Pool Doda en vormt thans een niet te onderschatten bedreiging. Hetzelfde kan het geval zijn met Ke res, Botwinnik en Portisch wit tegen resp. Ree, Olafsson en Benkoe. Geiler heeft zwart tegen Kavalek. In verband met de bonte avond lig gen het einde van de eerste zitting en de hervatting van de afgebroken par- tijden van de veertiende ronde zeven tien uur uit elkaar. Bij het gebruike lijke schema is de pauze twee uur. De afgebroken partijen "van de voorlaat ste ronde OtojicKeres en Dormer Lombardy worden pas vrijdagmiddag voortgezet. Donner ondervond dat Lombardy in een kort tijdsbestek vele zetten kan doen zonder daarbij opvallende fouten te maken. De Amerikaanse geestelijke had oudergewoonte weer te kampen met tijdnood. Hij wikkelde echter ra- PORTISCH bedreiging zendsnel af naar een beter staand eindspel. Donner was aanvankelijk pessimistisch over zijn kansen op lijfs behoud, maar kreeg bij nadere bestu dering van de afgebroken stand weer enige hoop. Geliler en Botwinnik, die het elkaar in een Franse partij niet moeilijk had den gemaakt, keken belangstellend toe hoe hun voornaamste niet-Russische concurrent Portisch het er tegen Do- da afbracht. De Hongaar verweerde zich voortreffelijk. Hij sloeg toe, toen de Pool na een passieve behandeling van het konings-Indisch voorbarig h2 h4 speelde. Hij posteerde een toren op de vrijgekomen h-lijn, die gesteund werd door een paard op f4. Het kostte Doda zoveel tijd de daardoor opdoe mende complicaties te taxeren, dat zijn vlag viel. Hij kon toen overigens niet meer aan mat of dameverlies ontkomen. Hans Ree revancheerde zich voor Hans Ree revancheerde zich voor zijn gaande ronden door een zege op groot meester Ciric. Hij opende met b2b4 waarmede Tartakower opzien baarde tijdens het beroemde toernooi in New York 1924. De zet staat sindsdien be kend als de Orang Oetan-opening om dat Tartakower vertelde, dat een aap hem op het idee had gebracht. Ciric was van Rees strijdplan niet onder de indruk', maar dat veranderde toen de Nederlandse kampioen een verrassend schijnoffer bracht op d5. Dat sloeg een bres in de zwarte linies waarna capitulatie sneil een feit was. Olafsson sloeg een vroeg remise aanbod van Langeweg af. Hij besteed de een uur voor het zoeken naar een mogelijk winstweg en voerde toen in snel tempo zijn zetten uit. Langeweg nam eveneens een uur bedenktijd... en kwam tot de conclusie dat hij de strijd beter kon staken. Benkoe overschatte zijn kunde tegen Kavalek. Het is van hem bekend dat hij in tijdnood sterk speelt, maar de coup, die hij nu in korte tijd wilde uitvoeren, droeg alle tekenen van on voldoende voorbereiding. Achtereenvol gens offerde hij een paard en een to ren voor matdreiging, die er in feite niet was. Toen dat tot hem doordrong staakte de Amerikaan de strijd. Uitslagen. Grootmeestergroep: veertiende ron de: Doda Portisch 0-1 tijdsover schrijding, Benkoe Kavalek 0-1, Gei ler Botwinnik V2-V2, Olafsson Langeweg 1-0, Ostojic Keres afg„ Ree Ciric 1-0, Donner Lombar dy afg., Van Scheltinga Medina V2- Vt. De stand na veertien ronden is: 1. Geiler en Botwinnik beiden 10 punten, 3. Portisch 9Vj, 4. Olafsson 9, 5. Keres 8V2 en 1 afg., 6. Benkoe 8V1, 7. Ciric 8, 8. Doda 7, 9. Donner 6Vt en 1 afg., 10. Kavalek 6Vt, 11. Lombardy 6 en 1 afg., 12. Ostojic 4Vx en 1 afg., 13. Me dina en Langeweg, beiden 4V2, 15. Ree en Van Scheltinga, beiden 3V2. Meestergroep: Dertiende ronde: Ujtelki Hartoch V2-V2, Honfi Cort- lever V2-V2. Veertiende ronde: Kra mer Kurajica V2-V2, Hartoch Cio- caltea 0-1, Bednarski Ujtelki V2-V2, Cortlever Sandor V2-V2, Gaprindasvi- li Honfi afg., Westerinen Scholl 1-0, KrabbeJongsma afg., Kozma Bredewout 1-0. De stand na veertien ronden is: 1. Honfi 10 en 1 afg., 2. Westerinen en Kurajica 10, 4. Ciocaltea 9, 5. Cortle ver 8V2, 6. Scholl en Bednarski 8, 8. Ujtelki 772, 9. Kozma 7, 10. Gaprin- dasvili 6V2 en 1 afg., 11. Sandor 6, 12. Kramer 5V2, 13. Krabbe 5 en 1 afg., 14. Hartoch 3V2, 15. Jonsma 3 en 1 afg, 16. Bredewout 27z. De uitslagen van de partijen uit de damesgroep zijn: Zevende ronde: Heemskerk Tuk 0-1 wegens ziekte. Achtste ronde: Heemskerk Ivanka 0-1 wegens ziekte, Timmer Vree ken 0-1. Negende ronde: Sokolov Heemskerk 1-0 wegens ziekte. Tiende ronde: Tuk Gutierrez V2V2; Nico- lau Heil wig 1-0, Timmer Litma- novicz 72-V2, Van der Gkessen Vo- kralova afg., Heemskerk Vreeken 0-1 wegens ziekte, Ivanka Sokolov V2-V2. De stnad na tien ronden is: 1. Nico- lau 772, 2. Timmer, Ivanka, Sokolov en Vreeken, allen 6V2, 6. Vokralova, 6 en 1 afg., 7. Tuk 372 en 1 uitgest. 8. Van der Giessen 3V2 en 1 afg., 9. Heemskerk, Litmanovicz en Gutierrez, allen 3, 12. Hellwig 2V2 en 1 uitgest. PERTH Margaret Court-Smith, de Australische tennisster, die vorige week de finale enkelspel bij de open Austra lische kampioenschappen won door Billie Jean King in de eindstrijd te verslaan, vertelde donderdag in Perth verbaasd te zijn over het dreigement van de Australische bond haar een week te schorden in de maand mei. In een mededeling van de bond, ge daan na de vergadering van woensdag in Melbourne, werd gesteld, dat wan neer Margaret Court de voorwaarden van de bond niet zou aannemen en zou weigeren te spelen in het toernooi voor dames-landenploegen om de Federation Cup, zij in die periode zal worden ge schorst. Het toernooi om de Federation Cup, de Davis-beker voor damesteams, wordt van 19 tot 25 mei in Athene ge houden. „Ik denk", vertelde mevrouw Court, „dat het misverstand is ont staan na een ondoordachte opmerking van mij in Brisbane. Brian Tobin, voor zitter van de keuzecommissie van de bond, vroeg mij daar of ik beschikbaar was voor de wedstrijden om de Fede ration Cup. Ik heb toen met een weder vraag geantwoord, namelijk: wat ge beurt er met mijn man? Vorig jaar, toen Barry met mij is meegereisd, wer den zijn kosten betaald en ik zou hem in Athene ook weer graag bij mij heb ben. Over de Federation Cup heb ik, sinds ik Brian Tobin in Brisbane sprak, geen woord gezegd en nu doet de bond het voorkomen, alsof ik het ultimatum heb gesteld, dat ik alleen in Athene wil spelen als ook de reis voor mijn man wordt betaald". LEEUWARDEN De viervoudige 22-jarige wereldkampioen Tiemen Groen uit Eesterga heeft definitief besloten niet meer te zullen fietsen. „Het is een zwaar besluit geweest; alle vrienden waar ik jaren mee ben opgetrokken, zal ik erg missen. Maar de toekomst van de wielrenner is niet meer aantrek kelijk. Er zijn enkelen die goed verdie nen en de rest hangt er maar wat bij", aldus Tiemen Groen gisteravond. „Ik kan mij nu uitleven in mijn hob by antiek in- en verkoop en daar zit wel toekomst in. Ik hoop binnenkort een winkel ergens in Friesland te openen. Tot op het laatste moment had ik nog contact met Willem II maar dat haal de niets uit. Het eerste jaar zal moei lijk voor mij zijn maar ik heb nu meer tijd voor de zaak in antiek." Groen, die in 1964 en 1965 wereld kampioen werd op de achtervolging bij de amateurs behaalde de daaropvolgen de twee jaar als professional deze titel ook. Caballero beëindigde het contract met deze Fries wegens zijn teleurstel lende prestaties in het vorig seizoen. Hiermee is abrupt een einde gekomen aan de loopbaan van een renner, die als een soort wonderkind de wielersport binnenstapte. Hij was al die jaren on verslaanbaar op de baan, maar als weg renner kon hij niet helemaal zijn draai vinden. Vorig jaar werd hij ziek en hij kon zijn regenboogtrui niet verdedigen. Reeds toen stond vast dat deze ijzer- sterke jongen worstelde ftiet een crisis, die hij niet meer te boven is gekomen. IA Ic I ii CCP II ESCA/VC—Spel. Enschede RhedenDe Treffers Be Quick ZQuick '20 2e klasse A: DIO '30—WAVV Zuid ArnhemQuick (N) TheoleAchilles '29 LeonesRobur et Velocitas Jonge Kracht—RKHW 2e klasse B: ZACDinxperlo Epe—SDOUC DaventriaEilermark Spel. Neede—WVC Longa '30Enschedese Boys 3e klasse B: Apeldoornse BoysKHC HattemLoenermark SallandiaZutphen KampenV aassen Laborde Hoven 4e klasse G: KCVOSpel. Brammen Vlugheid en KrachtZutphania Eerbeekse BoysColumbia ErnstBeekbergen 4e klasse H: ABS—Heino Helios DHolten WilpHeer de Spel. DeventerZwolle ZATERDAGVOETBAL 2e klasse C: 's-Gravenz. SVKozakken Boys Heer j ansdamSprang SSC '55—CJVV HuizenGeinoord ApeldoornSpakenburg 4e klasse B: CSV '28—CJV'ers Vios V—DESZ Hatto Heim—SVI HTC—Oene Olympia '28WiLhelmina SSS 't Harde—DVOV IZMIR Göztepe Izmir heeft zich woensdagavond geplaatst voor de kwart finales van het toernooi om de Jaar beursbeker. De Turken versloegen op eigen terrein OFK Belgrado voor twin tigduizend toeschouwers met 2-0. De eerste wedstrijd was met 3-1 door de ploeg uit Belgrado gewonnen. Omdat doelpunten ln een uitwedstrijd ge scoord dubbel tellen, gaat Göztepe over naar de volgende ronde. Het ontmoet daarin het Duitse HSV-Ham- burg. Eintracht Frankfurt werd in de 8ste finales uitgeschakeld door Atletico Bil bao. Nadat de Spanjaarden het eerste treffen met 1-0 hadden gewonnen, speel den beide ploegen woensdagavond in Frankfort tegen elkaar gelijk (1-1). Lötz gaf de Duitsers weliswaar reeds in de vierde minuut de leiding, maar drie minuten daarna was de stand al weer in evenwicht door een doelpunt van Igartua. TIEMEN GROEN van jiets naar antiek MONTREAL De Canadese tennis- bond heeft zijn selectie bekendgemaakt voor de ploeg, die in het voorjaar in de eerste ronde van het toernooi om de Davis-beker tegen Nederland zal uitko men. De zes geselecteerde spelers zijn: Mike en Keith Carpenter (Montreal), Harry Fauquier en John Sharpe (Toron to), Bob Puddicombe en Tony Bardsley (Vancouver). MILAAN De straf commissie van de Italiaanse voetbalbond heeft de club Atalanta Bergamo in de competitie een winstpunt ontnomen. De reden voor de ze straf is dat supporters tegen het ein de van de wedstrijd Atalanta en Roma het speelveld bestormden. De straf- commissie wijzigde de eindstand van 2-2 in 0-2. MAASTRICHT De Maastrichtse eredvisieclub MVV heeft de begeleiding van'zijn voetballers uitgebreid met een medisch team en een psycholoog. Da artsen J. Roebroeck en J. Strijckers vormen het medisch team, de heer J. van Zundert is als clubpsycholoog aan getrokken. Omdat een van de artsen verbonden is aan het Maastrichts reva lidatiecentrum krijgt MVV daar de bei- schikking over een moderne apparatuur voor het behandelen van blessures. ROTTERDAM Vier Nederlands# kustvaarders hebben besloten hun sche pen,, in het vervolg voor gemeenschap pelijke rekening te laten varen. Zij heb ben hun schepen 25 in getal on dergebracht in een zogenaamde pool. Het beheer over deze schepen zal wor den gevoerddoo r W. H. MüIIer en Co. in Rotterdam. Het systeem zal ongeveer werken zo als dat van een coöperatie. De netto opbrengst zal over de deelnemende schepen worden verdeeld. Iedere re der krijgt maandelijks van Müller een basishuur voor zijn schip waarvan een zeker minimum wordt gegarandeerd. De kosten, die de reders voor hun schip moeten maken, worden hiermee voor een groot deel gedekt.

De Vallei | 1969 | | pagina 13