„Koopcentrum Veenendaal" moet in 1974 rond zijn Salvatorschool wil o ver blijf ruim te en leslokaal bijbouwen „Gezin is '11 motel geworden'' „Autohandel in Duitse kneusjes gaat volledig kapot door BTW Verf E. A. v. d. Broek GEMEENTE VERKOOPT GROND EN VERLEENT MR. J. WILDEBOER RECHT VAN OPTIE VOOR VIJF JAAR ^1^4TStÖ^ j; HORLOGERIE VAN MANEN Bierschuur gaat tegen de grond Dominee C. Vos leidt dienst VAN DER KOLK VEENENDAAL N.V. 0 p E L CHEVROLET Oprichting vereniging ,Oud Renswoude' Grondverkoop in „Salamander" Veenendaalse handelaar meent: BURGERLIJKE STAND Winkelcentrum moet binnen vijf jaar gebouwd zijn Aankopen Vijf jaar Ds. Koudstaai Wildehandel op automarkten e.d. duidelijk aan banden VAN WOUT BLAUWKOUS. Behang - E. A. v. d. Broek V.A.B. KIRPESTEIN Permanent FORD-show in showroom Zonwering - E. A. v/d Broek MARKTEN EDE r VRIJDAG 31 JANUARI 1969 Naarmate onze gemeente boven de pu berteitsjaren begint te stijgen, begint ook de democratie wat weliger te tieren. Het leveren van kritiek op het beleid van ons gemeentebestuur be perkt zich niet zo zeer meer tot de maandelijke bijeenkomsten van het gezelschap van eenentwintig raadsle den, dat we daarvoor tezamen eens in de vier jaar uitzoeken. Er begint wat beweeg omheen te ko men. Dat is volgens mij een verheu gend verschijnsel. Om te beginnen hebben de NVV-jonge- ren (mag ik een beetje ronduit zeg gen: de roje vakbondsrakkertjes?) het klaargespeeld om 'n aantal plaat selijke edelachtbaren van uiteenlo pende kleur en smaak te verzamelen en ze bepaalde uitspraken ontfutseld. De uitspraken nog even daargelaten, vind ik het al een winstpunt dat men ze tot uit de „zwaarste" uithoeken heeft weten te strikken voor een sa menspraak, waaraan wij in deze tijd de naam van „forum" meegeven. Ik wil er niets achter zoeken dat een vertegenwoordiging van „Binding- Rechts" (voor de niet-ingewijden: de afgescheiden „Koekoeksvogels") het forum niet compleet hebben ge maakt. De heren kunnen iets anders om handen hebben gehad, dat hun aandacht op politiek of particulier ge bied vroeg. Afgezien van die enkele absente par tij was het een bonte verzameling, die om maar met de toegangs deur in 't speelhuis te vallen inde eerste tien jaar in onze plaats nog geen schouwburg ziet staan. Ik kan het niet in hetzelfde aantal jaren uit meten de tijd kan iets soms vlug ger leren dan wij denken maar ik twijfel er ook toch wel aan, dat wij hier de eerste jaren bij wijze van spreken de Haagse Comedie op een volwaardig toneel hebben staan. Ik wil het debSche van de Arbeiders kunstkring nog even buiten beschou wing laten. Verschillende jaren heb ik de avonden van deze kring min of meer vaktechnisch mogen beoorde len. Ik geef het toe: het waren geen recensies die het gehalte van het dag blad benaderen waarvan ik heden ten dage tegen het vrije weekeinde een hoekje mag vullen. Ik werd erheen gestuurd met de opdracht van „je maakt er maar wat van", nam plaats in een gereserveerde wipstoel in het Verenigingsgebouw, volgde het ver toonde en schreef er in voorzichtige bewoordingen het aantal regels over dat mij van te voren werd toegeme ten. Zo werkende heb ik me er altijd ook wel voor gespaard om „krakers" uit te delen: aan het ballet wijdde ik een zwierig stukje, omdat mij hoogstens het verschil tussen een pas-de-deux en een pirouette opviel. Bij de kritie ken op toneelvoorstellingen durfde ik iets verder gaan, omdat ik daarbij het gehalte van het stuk en de reac ties van de zaal erbij kon slepen. Alleen de bonte avonden hebben mij nooit hoofdbrekens bezorgd. Een ko miek, die als zodanig in het pro grammablad stond aangekondigd, maar het op de planken niet verder bracht dan baardmoppen en belegen grappen, vloerde ik in de krant gena deloos. Evenals een echtpaar, dat op z'n Volendams verpakt, met behulp van twee trekharmonica's de zaal in een staat van rel-del-del en deining bracht. En wat nu het meest opmerkelijke was: op dergelijke zogenaamde bon te avonden was de tent afgeladen te genover een magere bezetting bij goed toneel en ballet, waaruit ik voor mezelf altijd de conclusie heb getrok ken, dat de hele kring met een jaar feestje opgeluisterd door de nodige pretbroeken had kunnen volstaan. En dat geldt heus niet alleen de Arbei derskunstkring. Lof voor de mensen die indertijd de lopendebandwerker de kunst hebben willen aanleren. Maar het is niet gelukt. Daarbij kun nen we iedere vorm van censuur die de hoogmogende heren van het Ver enigingsgebouw naderhand aan de dag legden buiten beschouwing laten. Het wou gewoon niet. Even gewoon niet als bij de Volksuni versiteit, waarvan het bestuur bij een optreden van een figuur als bij voorbeeld Bomans vanuit het voorge stoelte glunderend over een volle bak kon heen kijken. Maar dat bleef dan ook bij zo'n enkele top-avond. want voor het overige kon de dienstdoende president slechts enigszins bedrem meld de spreker van de avond naar de katheder begeleiden met enkele prijzende woorden in de richting van de getrouwen die p.p. drie of vier stoelen voor hun rekening hadden nemen. Iemand vroeg me laatst: „Maar waar om gaat zoiets bijvoorbeeld dan in Wageningen wel? Daar is een schouwburg met regelmatige voor stellingen van alles en nog wat". Het juiste antwoord moet ik schuldig blijven, maar ik geloof dat wij als ge heel nog een andere volksaard heb ben. We laten ons in cultureel op zicht voeden door de tevee. Dat geeft wat minder theaterachtig gedoe, maar het zit wel gemakkelijker met een klein glaasje en een hartig hapje binnen handbereik... Wout Blauwkous VEENENDAAL De gemeente zal voor ongeveer anderhalf miljoen gulden grond en opstallen verkopen waarop Lz.t. het „Koopcentrum Yeenendaul" ge realiseerd zal worden. Deze week zijn de onderhandelingen tussen het gemeen tebestuur en de heer mr. J. Wildboer te Hilversum afgesloten. Mits goedkeu ring van Gedeputeerde Staten en van de gemeenteraad 6 februari komt het ter tafel worden de percelen Hoofdstraat 34, en die ten noorden van het raadhuis en langs de J. C. Sandbrinkstraat verkocht. Daartegenover staat een aankoop van de heer Wildeboer van de hem toebe horende percelen in het complex voor ruim f 122.000.en bovendien krijgt laatstgenoemde het recht van optie gedurende vijf jaar op de overige te be bouwen percelen voor een totaalbedrag van ruim tweeëneenhalf miljoen gul den. Voorts koopt de gemeente de ondergrond in de zg. passage voor één gul den in totaal. In het desbetreffende voorstel delen B. en W. mee, dat naar hun mening het Koopcentrum Veenendaal binnen een termijn van vijf jaar gerealiseerd moet worden. De onderhandelingen tussen het ge meentebestuur en de heer Wildeboer hebben geruime tijd geduurd en gedu rende die periode konden ook weinig mededelingen over het project gedaan worden (met uitzondering van de vestiging van Albert Heijn). Wanneer de grondaankopen goedgekeurd wor den, betekent dit' een belangrijke sti mulans. Blijkens het pre-advies zal het perceel Hoofdstraat 34 (een leeg staand pand; verlaten bij het in ge bruik nemen van het nieuwe raadhuis) f 243.800,- verkocht worden. De perce- celen ten noorden van het raad huis omvatten een bedrag van f 413.400. Een gedeelte van deze perce len is geprojecteerd over het thans be staande OCB Rode Kruisgebouw, waarvan de gemeente geen eigenares is. D percelen zullen dan ook wor den verkocht wanneer dit wel het ge val is. Medegedeeld wordt dat op dit moment onderhandelingen gevoerd worden inzake de amovering van be doeld gebouw. Binnenkort zullen de raad hierover concrete voorstellen berei ken. Voorts zal de gemeente voor een bedrag van f842.400,- het perceel langs de J. C. Sandbrinkstraat aan de heer Wildeboer verkopen. In totaal gaat het hier om een bedrag van iets meer dan anderhalf miljoen gulden. Tegenover deze verkopen staat een aankoop door de gemeente van een aantal onbebouwde percelen voor f 122.298. Het perceel Hoofdstraat 36 met opstallen eigendom van de heer Wildeboer wordt buiten de over- racht aan eigendommen gehouden. Dit gedeelte ligt in de zg. passage en komt het eerst „aan snee". De geme moreerde onbebouwde gedeelten zijn gedeeltelijk voor winkelbebouwing en voor weg en parkeerterrein bestemd. De heer Wildeboer verkrijgt het recht ADVERTENTIE WMF A -SOLA elite pleet f I •p,e* L) HOOGSTRAAT 28 'rnilail:; VEENENDAAL ADVERTENTIE VOOR van koop over een achttal te bebou wen percelen, waaronder tevens een gedeelte van de grond die door de ge meente van hem wordt aangekocht. Hier gaat het om een totaalbedrag van f2.531.088,-. •.Wij zijn van mening", aldus B. en W. in hun voorstel, „dat het gerecht vaardigd is dat het optierecht zich uit strekt over een langere periode dan de gebruikelijke van één jaar. We kun nen en mogen niet verlangen, dat een complex van een dergelijke omvang als het koopcentrum na één jaar reeds in zijn totaliteit gerealiseerd wordt. Een termijn van vijf jaar achten wij reëel". Een en ander houdt in dat het gehele nieuwe winkelcomplex on geacht het aantal fasen binnen vijf jaar er moet komen. De op tie-vergoe ding bedraagt 6Vi procent. De grond prijs waarover de vergoeding wordt betaald is wisselend. Er is namelijk rekening gehouden met het feit, dat het bouwrijp maken in fasen zal wor den uitgevoerd en in 1974 geheel zal zijn voltooid. In het pre-advies wordt voorts me degedeeld dat het in de bedoeling ligt in de eerstvolgende raadsvergadering kredieten te vragen voor de eerste fase van het bouwrijp maken van het complex. Hierbij is begrepen de aan leg van parkeerterreinen; VEENENDAAL De gemeente Vee nendaal heeft met de heer J. H. Heij overeenstemming bereikt omtrent de aankoop van het pand Gelderland 16 (de bierschuur) en het pand Gelder land 14 tegen een prijs van f 50.000,-. De gemeente heeft deze percelen nodig voor het realiseren van het sanerings plan in dit deel van de gemeente, waar bij onder meer ruimte wordt verkre gen voor een uitbreiding van het Zwaaiplein. SCHERPENZEEL De door de kerk voogdij van de Ned. Herv. Kerk te Scherpenzeel beroepen ds. C. Vos zal op maandag 3 februari a.s. een dienst lei den in de Ned. Herv. Kerk. Aanvang der dienst 7.30 uur. Na afloop kunnen belangstellenden kennismaken met ds. Vos. VEENENDAAL De gemeenteraad van Veenendaal krijgt volgende week een verzoek van het bestuur van de Salvatorschool te behandelen om medewerking voor de bouw van een zevende leslokaal met een ruimte voor toiletten en een overblfjfkanaal. De behoefte aan deze twee lokalen is ontstaan door het steeds toenemende aantal leerlingen als gevolg van de bewoning van de Molenbrug. De zes-klassige Salvatorschool werd in 1968 bezocht door gemiddeld 207 leerlingen. In januari van dit jaar was dit aantal toegenomen tot 230. Voor de komende jaren wordt verwacht, dat mede door de realisering van het plan „Dragonder", het leerlingenaantal nog verder zal toenemen. Het is zelfs mo gelijk, dat over enkele jaren behoefte zal zijn aan een achtste lokaal. Nu het gemiddelde aantal leerlingen de grens van 220 heeft overschreden, kan het schoolbestuur aanspraak ma ken op de weddevergoeding van een zevende leerkracht. Wordt het getal 230 in 1969 gehandhaafd dan kan met in gang van 1 janari 1970 worden over gegaan tot de benoeming van een ze vende leerkracht. De noodzaak een zevende lokaal bij te bouwen biedt tegelijkertijd de moge lijkheid het nu te geringe aantal toi letten en kapstokhaken uit te breiden. Bovendien kan het te kleine hoofdenka- mertje geschikt worden gemaakt voor de schoolarts, schooltandarts en logope diste. Wat betreft het verzoek om mede werking voor de bouw van een over blijflokaal wordt de raad meegedeeld, dat in de middagpauze ongeveer 50-75 leerlingen overblijven. Als overblijf- ruimte werd tot dusver de gang van de bovenverdieping gebruikt, omdat het gebruik van een of meer leslokalen voor dit doel bij het schoolbestuur op overwegende bezwaren stuitte. Bij be studering van het verzoek is gebleken, dat het mogelijk is boven het zevende leslokaal een overblijflokaal te bouwen, waarvan de meerkosten zijn berekend op ongeveer f 20.000,-.. Met het oog op een nog verdere uit breiding van het aantal leerlingen zal bij de bouw rekening worden gehouden met de mogelijkheid het overblijflokaal te zijner tijd als achtste leslokaal in te richten. ADVERTENTIE Kerkewijk 128 Veenendaal ADVERTENTIE VÏENÉI^ÖAAL Telefoon (08385)12244 CITT-MOTORS - ID* RENSWOUDE Om tot een doeltref fende samenwerking te komen is in Renswoude het initiatief genomen de vereniging ,Oud-Renswoude' op te richt ten. De rijke historie van Renswoude is zo veelomvattend, dat een groep men sen met eenzelfde belangstelling een dergelijke vereniging beslist noodzake lijk vindt. Wat er alzo tot stand gebracht kan worden en wat het nut van deze „ver eniging in oprichting" kan zijn hangt af van de resultaten van de vergade ring, die op vrijdag 7 februari zal wor den gehouden. Ieder die de waarde ziet van de his torie van Renswoude is dan welkom om 8 uur in de Raadszaal van het gemeen tehuis te Renswoude. Inlichtingen kan men telefonisch verkrijgen bij de initia tiefnemer, de heer S. Laansma, tele foon 08387671. Van Reedeweg 126 te Renswoude. ADVERTENTIE VOOR In een goed gevulde zaal had woens dagavond een bijeenkomst plaats, die werd ingeleid door de heer Gotink (in verband met ziekte van ds. v.d. Peut) van de Herv. Jeugdraad. Voor deze avond had men uitgenodigd ds. Koud- staal uit Alphen aan den Rijn. die sprak over het onderwerp „Christen zijn in een veranderde wereld". Spreker begon zijn inleiding met te wijzen op een boekje, dat als titel draagt: „De muren vielen om". Ds. Koudstaal wees er op dat ook de vei lige muren van het gezinsleven bezig zijn om te vallen. Spreker vergeleek de tijd van nu met de tijd van voor de oor log '40-'45. „Voor de oorlog, in de ja ren '30, was het gezin een toevluchts oord doordat verhouding ouders-kinde- ren een eenheid was. Nu in deze na oorlogse wereld, kunnen we ons niet meer terugtrekken in de gezinssfeer. Al les wordt beheerst door de publiciteits media die alle van hun kant zorgen dat we bij blijven. Veel negatiefs komt binnen onze muren, zoals moordzaken, zedendelic ten, huwelijksontrouw. Wjj kennen de omgang van onze kinderen met ande ren niet meer en andersom ook niet. Het gezin is als het ware een „motel" ge worden aan de drukke weg van het le ven", aldus ds. Koudstaal. Ook in het maatschappelijk leven is het verschil duidelijk zichtbaar. Vroéger weinig verdienen en weinig vrije tijd. Nu over het algemeen veel verdienen en veel vrije tijd. „Ook nu in onze tijd moeten wij de werkelijk heid onder ogen zien, en niet gaan klagen maar positief Christen zijn, wij zen op het enige fundament uit Mattheus 7, Jezus Christus, Want wij zijn niet van onszelf maar wij zijn van God", meende de spreker, en daarom moet de houding van een Christen in een ver anderde wereld zijn: getuige zijn met de daad". ADVERTENTIE VOORDELIGE VEENENDAAL In het bestem mingsplan „De Salamander" kunnen weer twee percelen grond worden ver kocht voor de bouw van een bungalow. De gegadigden zijn de heren H. A. Brombacher te Scherpenzeel en N. Boers te Veenendaal. Ieder perceel brengt ruim f 50.000,- op. SCHERPENZEEL Eiermarkt, aan voer 850.000 eieren. Prijzen kippeëieren f 11,50-f 12,50 en henneëieren f 9,00- f 11,00. Alles per 100 stuks. Handel: traag. Varkensmarkt, aanvoer 177 biggen. Prijzen f 80,00-f 90,00 per stuk. Handel: matig. VEENENDAAL „De auto handel gaat volledig kapot door de invoering van de BTW", vertelde een Veenendaalse autohandelaar die al vijftien jaar handelt in tweedehands wagens. „Ik zie de toekomst donker in en als de re geling niet anders wordt, is het on mogelijk verder te gaan". Een andere handelaar, die ook veel met schade gebrandmerkte auto's uit de Bondsrepubliek haalt, liet zich al even pessimistisch uit: ,,'t is alle maal niksde schade wordt in Duitsland niet meer afgetrokken. Voor een „gave" auto moeten de zelfde rechten worden betaald. Voorheen bepaalden we zelf de omvang van de schade en dan viel er. wel wat te verdiepen". 55 De Belasting Toegevoegde Waar de is dus bijzonder hard aangeko men voor de autohandelaren. Voor een uit Duitsland (ongeveer zo'n 70.000 stuks per jaar in voorgaande jaren) in te voeren (beschadigde) wagen moet 27 procent belasting voldaan worden. Het Duitse tarief, de zg. weeldebelasting, bedraagt 15 procent en de BTW is af te ronden op 12 procent. Een Opel van het bouwjaar 1967 komt op het keurige (Duitse) tabelletje voor met een prijs van DM 3747. Het apparaat is te koop voor DM 2000 dat is omge rekend in guldens ongeveer 1800. De 15 procent weeldebelasting wordt berekend van DM 3747, onge veer f 530,-. De handelaar koopt de wagen voor f 2330,- en gaat vervol gens de 12 procent BTW berekenen. Uiteindelijk neemt hij de bescha digde auto mee voor ruim f 25.00,-. Het herstel van het vervoermid del vergt onderdelen (met BTW enz.) en tenslotte wordt het voer tuig verkocht voor een x-prijs in clusief de BTW (die de koper moet betalen). Wil de handelaar de BTW terug zien te vangen, dan moet hij een boekhouding bijhouden. Daar naast zal de klant willen weten hoe veel BTW hij betaald heeft, want ook voor hem is de mogelijkheid aanwezig dit af te trekken. Het spel van de „wilde autohandel" op automarkten bijvoorbeeld is op deze manier duidelijk aan ban den gelegd en dat werd o.a. bij de invoering van de maatregel be oogd. Nadeel De heer J. van Burken (Stations straat 50 Veenendaal) vindt het al lemaal nogal gecompliceerd. „Ze hadden het hier net zo moeten doen als in Duitsland", zegt hij. „BTW op Duitse basis betekent 6 procent op alle levensmiddelen en alle an dere artikelen 11 procent". Zijn bloeiende handel in tweedehands auto's voornamelijk Opel, Mer cedes, Ford en Volkswagens ziet hij teniet worden gedaan. Volgens zijn zeggen is de invoer uit Duitsland met 90 procent ge daald. Hij heeft in januari van dit jaar nog geen 10 °/o van het aan tal ingevoerde wagens in het voor afgaande jaar gehaald. Inmiddels is in Tilburg een Bond van Auto handelaren opgericht, welke de strijd wil aanbinden met de „on mogelijke situatie". Twee advoca ten 'schijnen bereid te zijn een pro cedure voor te bereiden, welke het ministerie van economische zaken tot andere maatstaven voor de au tohandelaren moet bewegen. „Want het gaat de erkende auto garage-bedrijven uitstekend en dat was juist de bedoeling. Hun moet de hand boven het hoofd worden ge houden. want in het verleden kon den zij niet opboksen tegen de vrije handel", zegt de heer Van Bur ken. Dat was voorheen ook een moei lijk op belastinggebied te vangen categorie". „Dat is de schuld van het rijk. Er is toch een normale controle? De bonafide handel krijgt toch ook belasting-controle? Ik geef genummerde kwitanties en bo vendien heb ik mijn boekhouding uitbesteed", zegt de Veenendaalse autohandelaar. „Ik geef kwitanties waar het bedrag op staat, de BTW- berekening in is opgenomen, het motornummer enz. Dat heb ik al tijd gedaan". Een kwitantieboekje bevestigt zijn beweringen. Gezonder De heer Van Burken is voorts ^van mening, dat de handel op de markten door de invoering van de BTW veel gezonder geworden is. Overigens liegt hij er de nadruk op dat aspirant-kopers kennelijk graag bedrogen willen worden op de auto markten. „Als ze om een kwitantie vragen, wordt door beide partijen ten opzichte van deze belastingmaatregel eerlijk gehandeld." De vraag blijft: hoe komt men aan auto's. Nu het schier onmoge lijk is geworden vanuit Duitsland auto's te halen, kan lang niet aan de vraag worden voldaan. Per jaar kunnen ongeveer 20.000 bin nenlandse kneusjes verhandeld wor den. maar voorheen waren dit zo'n 100.000 stuks in totaal. Anderzijds blijven de Duitse handelaren met de voorraad zitten, „maar", zo zegt de heer Van Burken, „mijn vaste klanten in de Bondsrepubliek hebben mij verzekerd: „die over gang hebben we hier ook gehad; we sleuren elkaar er wel door heen". Deze handelaar vertelde voorts dat ook de spuit- en carrosseriewen- kers nadeel hebben van de als een beperkende matregel werkende BTW-bepaling. Van hun kant werd ons verze kerd dat dit niet of nauwelijks te merken is, want de spuiters en plaatwerkers hebben de „vrije auto handelaren" liever niet als klant. Meestal worden de werkzaamheden te duur. omdat er nogal wat scha de te verhelpen is en anderzijds hebben ze (de handelaren dus) zeer dikke lagen plamuur aangebracht, waardoor de spuiters geen goed werk kunnen leveren. Volgens deze zegslieden hebben de handelaren veelal zelf een uitdeukinrichting an nex spuiterij of kiezen daarvoor be paalde adressen. Deze laatsten werken dan ook uitsluitend weer voor handelaren. Stil Een andere plaatselijke autohan delaar, de heer Pater, vertelde dat slechts een/vijf de deel van bijvoor beeld 100 handelaren thans nog naar Duitsland gaat om kneusjes te kopen. „Het is allemaal niks", zo zei hij. „want de schade wordt niet meer afgetrokken (voorheen be droeg dit ongeveer 10 procent) en voorheen konden we zelf nog wel eens rekenen en handelen en viel er iets te verdienen. Nu moeten we voor een onbeschadigde wagen de zelfde rechten betalen als voor een gehavende. Overigens kun je in Duitsland ook niet een mooie gave auto kopen". Hij heeft dit jaar slechts één auto ingevoerd en dat was niet zo'n bes te. „Het apparaat zag er zeer slecht uit en toch moest ik f 1100,- invoer rechten e.d. betalen. Ik heb 't ge val in tweeën gehakt en toen was ik met f 46,- klaar. Uiteraard kan ik nu alleen de onderdelen verkopen, zodat het nog een flinke schade post is. De lol is er af", aldus de heer Pater. „Alle jongens lopen nou hier wat rond; we proberen het vol te houden, maar veel perspectieven zijn er niet". Andere autohandela ren weten te vertellen dat al ver schillende collega's het bijltje erbij neergelegd hebben. Zo liggen de zaken dus. De op de Nederlandse wegen gehate Duitse kneusjes blijven in het land waarin ze het eerst op de weg kwamen (en waar ze na beschadiging uit de roulatie worden genomen) en dat kan de verkeersveiligheid hier ver hogen. Overigens stond de van overheidswege toegepaste controle op het gerepareerde produkt garant voor een beter produkt, dan in de tijd toen de Nederlanders de Duitse wagens begonnen in te voeren. Dat de autohandelaren met de maatre gel omhoog zitten, was te voorzien. Zij zullen zich er wel uit weten te redden; tenslotte hebben ze wei eens voor hetere vuren gestaan. Veenendaal Geboren: Eefje Hendrika, d.v. H. F. Ebbers en E. Geurtsen; Wilhelmina Gerdina, d.v. G. van de Haar en W. H. de Bruin; Maria Antoinette, d.v. J. van Wakeren en M. N. Versteeg; Klasina d.v. W. van de Bovenkamp en W. van Hoeflaken; Alexander z.v. G. K. van Ruiswijk en A. W. van de Pol; Gerda d.v. M. van Engelenburg en H. M. van Hardeveld; Willem z.v. A. J. Fled- derus en M. Kappers; Janine Gerdine, d.v. C. Henzen en C. G. van de Zand- schulp; Mirelle Johanna, d.v. J. Schol- tus en M. C. Gerritsen; Marian, d.v. J. Schoeman en J. W. Uijtert; Gerardus Johannes, z.v. J. G. Vonk en J. H. N. Geerts. Ondertrouwd: C. R. Hol en H. van den Bos; J. P. Goudsblom en D. Har deman. Overleden: Bartha Vink 80 jaar; Di- na Christina Koen. 66 jaar. echtg. van G. Alberti; Hendrika Robbertsen, 80 jaar; Alberta Pol, echtg. van A. Tak ken; Johannes van der Poel, 75 jaar, echtg. van J. van Kesterenj Gerrit van Manen, 72 jr., echtg. van G. van Soest; Hendrikus Gerth, 81 jaar. echtg. van C. Haman; Hendrika Johanna van Leeuwen. 84 jaar; Everdina van Noort, 73 jaar, echtg. van J. van Kruistum; Alida Clasina van der Bor, 72 jaar, echtg. van L. Wassink; Aartje Wilhel mina Diepeveen, 75 jaar, echtg. .van H. Heij. Geboren: Paul F., z. v. P. F. de Groot en S. P. Hartjes; Gerrit, z. v. M. van Ekeris en H. van Donselaar; Gerard, z. v. P. G. Hardeman en G. Nab; Antoin H. z. v. G. J. Lagerweij en M. Koerse; Corinda M., d. v. J. van der Kramer en W. Storm; Rudolf B., z. v. E de Lange en B. M. T. van Toledo; Maartje P., d. v. R. J. Schutte en M. S. Budding; Mar leen, d. v. B. van Kooten en J. E. M. Jansen; Ronald, z. v. W. van den Brink en A. H. van Buren; Hendrika J.,d. v. L. C. Weppelink en K. Tim mer; Petronella E„ d. v. E. Roseboom en W. J. Koemans; Clasina A. M., d. v. N. J. Markus en K. van den Brink; Hendrik J. B„ z. v. S. E. Elings en W. Wesserhof; Karei, z. v. G. Donker en A. van der Oest; Neeltje, d. v. G. van Wagens veld en T. van Dooren; Feodor Th., z. v. F. A. van Koutrik en G. Dirk- sen; Gerlinda J., d. v. W. van den Brink en G. Nap; Renata F„ d. v. J. A. Michel en H. E. Knaap; Eddy G. P., z. v. E. Looi jen en H. van Egdom; Kerst C, z. v. J. van den Heuvel en H. A. L. Hoekstra; Adriaan J„ z. v. J. J. M. Hoveling en A. W. Collin; Mar- tine C., d. v. G. A. Jansen en G. van den Heuvèl; Aantje, d. v. A. A. Alting en G. A. Thomassen; Anneke C. W., d. v. B. Zeggelaar en O. G. B. Fintelman; Johan A., z. v. W. Achterberg en G. A. Adams; Henriëtte, d. v. P. Ver schuur en W. Barten. Ondertrouwd B. van Wijde en M. van Holland; H. Theunossen en G. van Beek; W. Noor- land en H. van der Meijden; G. van Hunen en J. A. Bouw; H. Schut en E. Schuurman; K. Janse en A. H. Slob; C. C. N. van Uitert en C. Roseboom; D. J. A. Boshoven en A. Stomp; A. C. H. Klaassen en D. S. Barten; D. A. Onink en H. E. Haalboom; A. van Loon en H. G. ter Beek. Getrouwd J. den Broeder en M. Beumer; J. Hee- bink en A. van Beek; J. W. Dekker en M. E. Hulleman; E. A. F. Meyer en J. C. Groeneveld; B. A. van Kraanen en A. de Weerd; A. A. Keetelaar en M. H. Lamkamp; W. C. Hardeman en B. Robbertsen. Overleden: J. Krau winkel, geh. gew. met A. Reek, 80 jr. A. C. Zevenbergen. 84 jr.; W. Verschuur, geh. gew. met A. Taling, 82 jr; J. Blaauw, 73 jr; J. van de Haar, e/v J. Lieftink, 73 jr; E. Eschbach, geh. gew. met A. Hes, 79 jr; W. A. Rutgers, geh. gew. met J. H. M. van der Sommen, 80 jr; A. Groen, 79 jr; J. P. Conrads, 64 jr; H. A. Markx, 82 jr; H. I. Brüsewitz, 79 jr; A. Hettema, 60 jr; J. M. Heilegering, 81 jr; J. Blan- kespoor, 82 jr.

De Vallei | 1969 | | pagina 3