ONVERWACHTE BESLISSING L. van Eldik neemt ontslag als raadslid Persoonlijke redenen Oorzaak brand na 2 jaar bekend Drie fracties eisen extra bijeenkomst gemeenteraad TEMPO VAN UITBREIDING MAG NIET VERKLAPPEN Financiële positie van Amerongen moeilijk J. van Dijk 25 jaar bij N.B.M. Verf E. A. v. d. Broek Schuilriiimte in Kesteren wordt bepaald Drie jongens bekenden Overleg voor een derde bouwstroom Op hol geslagen wiel trof auto van burgemeester Y o g elvereni ging in Eist weer actief? Gezellige avond jonge moeders Belt Ons Genoegen op de planken Stilstand Ouderlingen Duurder Moderamen Diaconale week Oproep Tekort Causerie Spreekuur Benoeming Kerkbouw Collecteren Wereld- diaconaal Verkiezing ambtsdragers Simon de Wit heropende ENQUÊTE Reacties Felle brand in Rhenen's binnenstad door rotjes Behang - E. A. v. d. Broek Zonwering - E. A. v/d Broek KINDERPOSTZEGELS BRACHTEN 3593,60 OP VRIJDAG 31 JANUARI 1969 OPHEUSDEN De heer L. van Eldik, raadslid voor de Boerenpartij in de gemeente Resteren, heeft het college van burgemeester en wethouders verzocht hem met ingang van 1 februari uit zijn raadsfunctie te ontheffen. De heer Van Eldik heeft zijn ontslagaanvraag gisteren schriftelijk ingediend. De beslissing van het BP-raadslid komt geheel onverwacht en heeft in raadskringen inmid dels al grote verbaasdheid teweeg gebracht. De heer Van Eldik heeft sinds 1966 in de gemeenteraad van Resteren zitting gehad. VEENENDAAL Burgemeester P. Bode is begin deze week door het oog van de naald gekropen. Rijdend op het traject Oudenrijn-Den Haag in zijn grote Ford raakte een wiel op drift van een voor hem rijdende vrachtwa gen. De op hol geslagen band kwam terecht op de motorkap, die als gevolg daarvan opensprong. Burgemeester Bode behield zijn tegenwoordigheid van geest en wist zonder in de berm te komen zijn wagen tot stilstand te brengen. Nad?t hij over de eerste schrik heen was huurde burgemeester Bode in Zoetermeer een auto om zijn weg te vervolgen. Nadat de ergste schade aan de wagen was gerepareerd werd de auto naar Veenendaal overge bracht. ADVERTENTIE VOOR RESTEREN Vandaag is in de ge meente Kesteren een aanvang ge maakt met een op last van de Minis ter van Binnenlandse Zaken te houden enquête naar de aanwezige schuilruim- te in de gemeente. Doel van het onderzoek is het ver krijgen van gegevens voor het opstel len van een landelijk plan, op grond waarvan voor de gehele bevolking, naar de mening van de minister, een redelijke bescherming tegen radio-ac tieve straling zal kunnen worden ver wezenlijkt. Het gemeentebestuur doet een be roep op de bevolking om de enquê teurs t.w. de heren Van den Berg, Van Soest en Van Zetten, die allen in het bezit zijn van een legetimatiebe- wijs, alle medewerking te verlenen op dat zij de hun opgedragen taak volle dig en zonder oponthoud kunnen vol brengen. In bepaalde gevallen zal het namelijk noodzakelijk zijn dat de wo ning van binnen moet worden beke ken. De heer B. Noppen, ambtenaar op het bureau van de Technische Dienstenkring Kesteren, is benoemd tot coördinator van de drie enquêteurs. De gegevens, die zullen worden ver kregen. worden door een computer verwerkt. Het is de bedoeling dat een eventueel tekort aan schuilruimte op korte termijn zal worden opgeheven. Men hoopt door de enquête de schuil ruimte voor de nabije toekomst aan de noodzakelijke behoefte te laten be antwoorden. In de brief aan burgemeester en wet houders schrijft de heer Van Eldik, dat hij om „persoonlijke redenen" voor het raadslidmaatschap bedankt. Welke die persoonlijke redenen zijn is voor alsnog niet bekend. „Daar geef ik nog geen commentaar op", zei de heer Van Eldik gisteravond desgevraagd. Het is niet bekend of het BP-raadslid van avond tijdens zijn laatste raadsverga dering nader op de ontslagaanvraag zal ingaan. Als eventuele opvolger van de heer Van Eldik wordt de heer B. Thijssen uit Kesteren genoemd. Mocht laatst genoemde voor het raadslidmaatschap bedanken dan komt voor deze functie de heer D. van den Brenk uit Kesteren in aanmerking. Beide eventuele kandi daten zijn, volgens insiders, sterk „rechts" georiënteerd. De heer L. van Eldik daarentegen heeft tijdens zijn zittingsperiode in de gemeenteraad nauw samengewerkt met de „linkse" groeperingen PvdA en Gemeentebelan gen. Voor de fractieleiders van beide laatstgenoemde groeperingen kwam de beslissing van de heer L. van Eldik als een donderslag bij heldere hemel. „Ik weet er officieel nog niets van, maar als het juist is, betreur ik het ten zeerste", reageerde de heer Th. Haan, fractieleider van de PvdA, toen hem om commentaar werd gevraagd. „Wij hebben altijd prettig met de heer Van Eldik samengewerkt. Het is jammer dat daar nu plotseling een einde aan komt. Ten aanzien van de opvolger van de heer Van Eldik neemt onze fractie ELST De in januari 1953 opgerich te Elsterse Kleurvogelvereniging was in oktober van het vorige jaar ten dode opgeschreven. Op de 29ste van die maand verscheen hierover in De Vallei eenpublikatie .Hoofdpun t hieruit was, dat de heer Van Bergen voormalige secretaris van deze vereniging overal alleen voor stond en als gevolg daar van de brui eraan heeft gegeven. Thans echter blijkt dat enkele leden en oprichters zeer ontstemd zijn over de uitlatingen van de heer Van Bergem en de hoofden bij elkaar hebben gestoken om de vereniging alsnog nieuw leven in te blazen. Zij hebben daartoe een vergadering belegd die op dinsdag 4 februari zal plaatsvinden in de zaal van café Sport- lust te Eist. RHENEN In samenwerking met de wijkzusters bood de handwerkclub van de Nederlandse Vereniging van huisvrouwen, afdeling Rhenen, een ge zellige avond aan aan de jonge moe ders, die het consultatiebureau bezoe ken. Bewijs van toegang was een inge vulde lijst met vragen betreffende de babyverzorging. Na een paar film pjes en koffie, die werd aangeboden door „Ziekenzorg", werden drie eerste en tien tweede prijzen verloot. Dank zij de medewerking van de da mes van de handwerkclub en van ver schillende fabrieken, ging iedere be zoekster met een pakje naar huis. Aan het einde van de avond dankte dokter B. Stegeman, als voorzitter van de vereniging „Ziekenzorg", de dames van de handwerkclub. RHENEN Op 16 december 1966 werd Rhenens binnenstad in de vooravond op geschrikt door een felle, uitslaande brand in de Servetstraat. Dank zij het door tastend optreden van de vrijwillige brandweer van Rhenen, die assistentie kreeg van de korpsen uit Achterberg, Eist en zelfs Veenendaal, kon een ramp worden voorkomen. In de dichtbebouwde wijk gingen twee panden geheel verloren, eigen dom van drukkerij Cunera en van de grossier in groenten en fruit, de heer M. v.d. Berg. Omtrent de oorzaak van de brand tastte men volkomen in het duister, al hoewel sterk werd vermoed, dat jongens met rotjes hadden gegooid. Het gevolg was dan ook dat de burgemeester van af dat ogenblik de verkoop van vuur werk sterk aan banden ging leggen en dat de vuurwerkleveranciers alleen nog maar mochten verkopen op de laatste dag van het jaar. Nu na ruim twee jaar is de rijkspolitie van Rhenen erin geslaagd de oorzaak te achterhalen, nadat deze zaak de politiemensen nog nimmer had losgelaten. Drie jongens uit Rhenen-stad, één in de leeftijd van 15 en twee in de leeftijd van 17 jaar, hebben tegenover de politie bekend inderdaad met rotjes te hebben gewerkt. Zij staken 't vuurwerk bran dend tussen de raamkozijnen en zijn daarna vertrokken, met het hierboven omschreven ernstige gevolg. Toen de jongens hun onverantwoordelijke werk verricht hebben, waren ze respectieve lijk 13 en 15 jaar oud. Er is door de politie al proces-verbaal opgemaakt. De kinderrechter zal nu worden ingeschakeld. een afwachtende houding aan", aldus de heer Haan. Ook de heer H. Remmeling, fractie leider van Gemeentebelangen, was nog niet op de hoogte van de beslissing, die zijn collega van de Boeren Partij had genomen. „Het komt voor mij volko men onverwacht. Ik ben erg benieuwd naar de motieven, die tot de ontslag aanvraag hebben geleid. De samenwer king tussen mij en de heer Van Eldik is altijd uitstekend geweest", merkte de heer Remmeling op. dan even a.u.b. voor Veenendaal 17.30 uur 10550 vr,.3o-u°; 11079 's Zaterd. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhenen 3328 Nwe Veenendaalseweg 159 RHENEN In Rhenense raadskringen vraagt men zich af of het gemeente raadslid M. v.d. Berg van de Vrije Partij, die dinsdagavond na de gemeente raadsvergadering hals over kop een persconferentie belegde, omdat hij zijn grieven tegen het beleid ten opzichte van de openbare Bantuinschool niet in de openbare raadsvergadering kon spuien, als nog aan het woord zal komen Het begint erop te lijken, want drie fracties hebben burgemeester en wethouders verzocht een bijzondere raadsvergadering te beleggen. „Gezien de artikelen in „De Vallei" van 29 januari jl. achten ondergeteken den, leden van de gemeenteraad van Rhenen, het noodzakelijk dat het colle ge van burgermeester en wethouders zo spoedig mogelijk opening van zaken geeft over de ontwikkelingen, die be trekking hebben op de Bantuinschool. Met inachtneming van artikel 46 van de gemeentewet verzoeken ondergete kenden uw college op korte termijn, in ieder geval binnen 14 dagen, een extra openbare raadsvergadering uit te schrij ven, waarin de gang van zaken over het beleid van de Bantuinschool aan de or de wordt gesteld", aldus de drie frac ties in een schrijven aan het college. In politieke kringen doen de geruch ten de ronde, dat bedoelde vergadering al aanstaande dinsdag zal worden ge houden. Zekerheid hieromtrent be stond er gisteren echter nog niet. Het schrijven is ondertekend door de fractievoorzitters van de VVD (A. Jan sen), van de „Vrije Partij" (E. P. van Dijk) en van de Boerenpartij (M. Lod der). RHENEN De Rhenense harmonie „Ons Genoegen" geeft op 15 februari in gebouw „Irene" een muziek- en to neeluitvoering. Deze jaarlijkse avon den van „Ons Genoegen" trekken steeds bijzonder veel publiek. i AMERONGEN „De financiële positie van onze gemeente blijft moeilijk. De marge waarbinnen een eigen beleid met voldoende.initiatieveri en een nor male prioriteitenlijst hun plaats vinden is onvoldoende aanwezig, omdat wij de laatste jaren te dicht bij een begrotingstekort blijvep staan en te zeer afhanke lijk zijn van toevallige baten of tegenslagen*'. Dit zei 4e burgemeester van Ame rongen, jhr. mr. O. R. van den Bosch, gisteravond in. zijn nieuwjaarsrede tijdens de maandelijkse gemeenteraadsvergadering. Als een der oorzaken van de krap pe financiële positie van zijn gemeente noemde burgemeester Van den Bosch de onvolkomenheid van de Financiële Verhoudiingswét, waarbij speciaal de des tijds in het vooruitzicht gestelde verfijningsmaatregelen voor de gemeente Ame rongen onvoldoende tot stand zijn gekomen. „Wij hebben onlangs een verzoek ingediend bij de minister van Binnenlandse Zaken om erkend te worden als zogenaamde kleinstedelijke kern, waardoor een verfijningsuitkering aan de zware lasten, veroorzaakt door de oude bebouwing en ouderwetse straten, tege moet zou komen**, aldus de burgemeester, die verder nog opmerkte dat nu ook al vele jaren met smart wordt gewacht op de totstandkoming van een verfijning voor de recreatiegemeenten. „De opwaartse lijn die de conjunctuur in ons land wederom te zien geeft betekende voor onze streek een gelukkig optimaal niveau van werk gelegenheid. Dit is daarom zo belang rijk omdat zich onder de oppervlakte van deze zo gunstige statistiek economi sche ontwikkelingen en verschuivingen manifesteren die het noodzakelijk doen zijn om de gang van zaken met aan dacht te volgen. De stormachtige ontwikkeling in het bedrijfsleven in ons land leidende tot fusies op grote schaal zijn in wezen het gevolg van het toverwoord van onze tijd „schaalvergroting". In onze gemeente betekent dit vooral dat vele zelfstandigen en kleinere be drijven aan den lijve ondervinden wat schaalvergroting betekent. Een zorgvul dig beleid dat er voor waakt dat het aantal arbeidsplaatsen in de plaatselij ke bedrijven niet daalt dwingt het ge meentebestuur tot een ruime mate van begrip voor de problemen van de be drijven die onze voornaamste bronnen van welvaart zijn. In een periode dat het de economie landelijk goed gaat, speelt ons de planologische bestemming van deze streek daarbij nog wel eens parten", aldus burgemeester O. R. van den Bosch. ADVERTENTIE VOOR „De geluiden op het gebied van de zo noodzakelijke bouw van goedkopere woningen zijn niet bemoedigend. Indien de verdeling van de schaarse contingen ten woningwetwoningen voornamelijk uit planologische motieven wordt be zien dan betekent dit dat winingbehoef- te in bijv. de autonomie heuvelrugge meenten aan vestigingsmogelijkheden (vaak van buiten de provincie) in ex pansiegemeenten wordt opgeofferd. Voor ons leidt een en ander tot twee conclusies, in de eerste plaats dat wij meer dan ooit aan de intergemeenteij- ke samenwerking, die op 't gebied van het bouwen is gegroeid met onze buur gemeenten, dienen vast te houden. En voorts dat het gemeentebestuur helaas gedwongen zal zijn een uitermate selec tief toewijzingsbeleid, voor wat betreft de woningen in de sociale sector, te voeren in de komende jaren. De econo mische binding met de gemeenten zal daarbij de belangrijkste factor moeten zijn". De burgemeester kondigde in zijn nieuwjaarsrede aan, dat het bestuur van de stichting Bouwstroom Zuidoost- Utrecht, waarin de gemeentebesturen van Amerongen, Wijk bij Duurstede, Leersum en Maarn samenwerken zich momenteel beraadt over een 3e inter gemeentelijk bouwproject. Gezien de geschetste sombere perspectieven voor wat betreft de woningwetcontingente- ring in deze streek, wordt daarbij ern stig de mogelijkheid bekeken om te ko men tot de zogenaamde woningwet ver vangende bouw. Voorts zal het gemeen tebestuur binnenkort een enquête onder de inwoners instellen teneinde een zo volledig mogelijk inzicht te krijgen in de woningbehoefte in de meest ruime zin. „Wellicht zal de doorstroming bij de bouw van goede huizen in een nog haalbare huurklasse, voorzien van c.v., ook in onze gemeente op gang kunnen komen. Ook in de sector van woningen voor bejaarden c.q. alleenstaanden is in ons dorp nog een acute behoefte", merk te de burgemeester op. In de vacature de heer Magre is tot ouderling van de Herv. wijkge- meente 2 (midden) de heer A. van Geenhuizen gekozen. De heer J. Dekker aanvaardde zijn verkiezing tot ouderling van de wijkgemeente Engelenburg. De collecte opbrengsten in de Her vormde kerk te Veenendaal zitten over het geheel genomen in de lift. De gewone collecten voor de kerk brachten over het jaar 1968 op een bedrag van f 86.996,43. Dat was in 't jaar '67 'n bedrag van f84.541,21, in 1966 een bedrag van f 79.837,37 en in 1965 een bedrag van f 70.177,55. Ds. Vroegindeweij constateert in 't „Veens Kerkblad" behalve een groei echter ook wat anders, name lijk een vertraging van die groei. De predikant neemt namelijk in aanmerking dat de hogere inkomsten uit collecten voor het grootste deel op rekening komen van de Poortkerk, waar de Herv. gemeente in april 1968 is gaan kerken. De collecte-op brengst bedroeg daar vorig jaar f3.855,47. Uit een afzonderlijke be schouwing van de verschillende ker ken blijkt dat de opbrengsten in de Julianakerk, de Vredeskerk en de Sionskerk terugliepen. De Oude Kerk boekte een vooruitgang even als het bejaardencentrum. De ex tra collecten gingen vooruit. In to taal werd daarin ontvangen f 19.638,11, terwijl dit in 1967 een bedrag was van f 17.813,48. Naast blijdschap over de totale opbrengst wijst de predikant de gemeente er evenwel op dat het geld bijzonder hard nodig is. Bovendien wordt ook het leven voor de kerk steeds duur der. Tijdens een vergadering van dt Centrale kerkeraad der Ned. Herv lemeente werd een nieuw modera- nen gekozen naar de regel der :erkorde. De uitslag was als volgt: mderling P. N. v. Galen; assessor Is. A. Vroegindeweij, als ouderlin; H. Oudhuizen en als diaken A. v. d. Bosch. Door de kerkvoogdij zal nor een adviserend lid in het modera- men worden benoemd. Een speciaal daartoe in het leven geroepen commissie binnen de Ned. Herv. kerk zal nagaan wat er alzo te doen is aan de organisatie van een diaconale week. Voor het wel slagen van deze week zijn 400 men sen nodig. De eerste veertig zullen voornamelijk uit de leden van de ker keraad en uit het college van kerk voogden en notabelen worden aan gezocht. Een ieder van deze veer tig dient er op zijn beurt weer tien bij te zoeken. In deze diaconale week zullen alle 400 bezoekers tien gezin nen bezoeken. Bij de Hervormde gemeente te Eist blijven de vrijwillige bijdragen ongeveer gelijk. Stilstand is achter uitgang, zo schrijft men in de kerk bode. Ter verduidelijking wordt hier nog aan toegevoegd: „Als u nog steeds het loon zou hebben van twee jaar geleden, dan moet u zich eens afvragen wat u daar nu nog voor zou kunnen kopen. Gelukkig dat u regelmatig loonsverhoging krijgt, zodat u de prijsstijgingen kunt opvangen. De kerk deelt mee in de prijsstijgingen, maar kent geen loonsverhogingen". Aldus het plei dooi om de vrijwillige bijdragen te verhogen. In 1968 werd een bedrag van f 14.897 bijeengebracht. Ook in de Geref. kerken kampt men met het predikantentekort. Het aantal predikanten dat door emeri- tering de actieve dienst zal verlaten blijft groot, maar daartegenover staat dat het aantal kandidaten.dat beroepbaar komt groter zal worden. Meer uitzicht dus voor de gemeen ten die 'n predikantsvacature moei lijk kunnen vervullen. In Renswoude zal woensdagmid dag 5 februari weer een bejaarden middag worden gehouden in „Reho- both". De heer Nout uit Otterlo zal aan de hand van dia's een causerie houden over de Delta-werken. De Hervormde predikant te Ame rongen, ds. Kaasstra, heeft zijn spreekuur moeten wijzigen in ver band met zijn aanstelling als con sulent te Leersum. Hij moet daar op dinsdagavond catechiseren zo dat hij zijn spreekuur voortaan op donderdagavond in Amerongen houdt. De kerkeraad van de Hervormc' gemeente Amerongen heeft de he en C. Brinkman en E. Kuyt b- ->oemd tot ouderling. In het Contactblad voor de Her vormden te Rhenen staat een op roep aan het adres van jonge actie ve mensen om in het komende va kantieseizoen op de camping „De Thymse Berg" te assisteren bij het ontspanningswerk zoals het organi seren van kinderspelen, speurtoch ten, spelavonden, kampvuren, het leiden van gespreksgroepen, kinder diensten, enz. Kerkeraad en kerkvoogdij van de Hervormde gemeente te Rhenen gaan haast maken met de voorbe reidende werkzaamheden voor de bouw van een nieuwe kerk in „Rhe- nen-hoog". De kerkvoogdij kan voor dit doel de beschikking krijgen over een bouwterrein gelegen in de hoek tussen Anjerlaan en Valleiweg. Om tot een aanvaardbare exploitatie te komen gaan in eerste instantie de gedachten uit naar de bouw van een „kerk" als onderdeel van een ge meenschapscentrum, waarin behalve kerkdiensten ook andere activiteiten kunnen plaats vinden. Er is een bouwcommissie ingesteld bestaande uit de heren M. J. van Dorland, J. W. Onink en J. Tielman, die de ge meente regelmatig via de kerkbode op de hoogte zal houden van de vor deringen. In de Hervormde kerk te Rhenen is besloten tegelijk met het invoerer. van de nieuwe psalmberijming tij dens het zingen niet meer te col lecteren maar de inzameling te hou den tijdens het voorspel van het or gel. Men zal daardoor zijn volle aan dacht kunnen schenken aan de te zingen liederen. „Ze zijn het niet al leen ten volle waard", aldus het 14- daags" orgaan „Rond de Cunera- T-erk", ..maar daardoor komt he' lied ook meer tot zijn recht even als de dienst der offeranden als apart onderdeel van de ere-dienst". Nog steeds vallen er bommen in Vietnam en kinderen worden door napalm verminkt wij zouden iets voor hen kunnen doen. Nog steeds worden Bantoes in Zuid-Afrika uit hun woningen ver plaatst naar andere gebieden wij zouden iets voor hen kunnen doen. Nog steeds is er honger in Noord-Ghana waar Karei Rigters werkt in een landbouwverbeterings- plan wij zouden iets voor hen kun nen doen. Nog steeds werkt Bob van der Heide in West-Afrika onder werklo zen en analfabeten, onder vrouwen en meisjes, die in het veranderde West-Afrika een plaats moeten vin den, onder zieken, die aan een oog ziekte lijden, die onherroepelijk tot blindheid voert, als niet op tijd wordt ingegrepen ook hier kunnen wij iets aan doen. Helpen is moeilijk de nood is groot. Mag het Werelddiaconaat uw steun vragen voor wat o.a. hier is opgenoemd? Zondag wordt er in tal van ker ken gecollecteerd voor het Wereld diaconaat. In zijn laatstgehouden vergade ring heeft de kerkeraad van de Ge ref. kerk te Rhenen besloten het aantal ouderlingen in verband met de sterke groei van een Rhenense wijk met éen uit te breiden. Hier mede zal niet worden gewacht tot dat de periodieke verkiezingen aan de orde zijn. Omdat ook de vaca ture Hoefnagel nog steeds niet is vervuld, is besloten een viei^al voor het ambt van ouderling kandidaat te stellen. Omdat het niet mogelijk bleek een afzonderlijk tweetal voor de Betuwe samen te stellen (de gemeenteleden uit de Betuwe hebben geen kandi daten kunnen aanwijzen doordat de daarvoor in aanmerking komende personen waarschijnlijk óf te jong zijn óf te kort in de gemeente we nen) zal een der te kiezen personen zijn werkterrein in de Betuwe vin den. De kerkeraad stelt de volgende gemeenteleden in alfabetische volg orde aan de gemeente voor: J. J. v. d. Berg, Kesteren; H. Kobus, Bantuinweg, Rhenen; P. v. d. Maas, Lijsterberg, Rhenen; R. W. v. Zwie ten, Valleiweg, Rhenen. De verkiezing zal plaats vinder op zondag 2 februari a.s. na de bei 'e kerkdiensten. „Het is van grote betekenis dat het tempo, waarin de uitbreiding van onze gemeente thans is gekomen, niet ver slapt. Onze centrale voorzieningen als dorps huis, zwembad en straks een 2e gym nastiekzaal kunnen bij een groter aan tal gebruikers beter tot hun recht ko men en de tekorten worden vermin derd!" De komende jaren zal de gemeente volgens de voorzitter 'n actief grondbe leid moeten blijven voeren en het is daarom te hopen dat de eigenaren van gronden die in de sfeer van de bebou wing komen, de realiteit en de burger zin zullen willen opbrengen om op re delijke basis tot overdracht aan de ge meenschap van hun terrein te komen. Te vaak ziet men nog dat de meest wil de illusies omtrent de waarde der ter reinen het bereiken van overeenstem ming vertragen". ADVERTENTIE VOORDELIGE RHENEN Vandaag viert de heer J. M. Ph. van Dijk (42) zijn zilveren jubileum in dienst van de N.Y. Neder landse Buurtvervoer Maatschappij. De heer Van Dijk, bij alle NBM-ers beter bekend onder zijn roepnaam Joop, begon zijn loopbaan als leerling-mon teur in de werkplaats te Rhenen. Daar werkte hij tot ongeveer 1946. Na drie jaar militaire dienst in de tropen kwam hij terug als monteur III. Het duurde toen enkele jaren voordat hij werd overgeplaatst naar de werkplaatsen in Zeist, waar hij momenteel nog werk zaam is. De heer Van Dijk woont aan de Dr. Walterstraat 81 in Rhenen. Hij bekleedt thans de functie van hoofd monteur I. Tijdens een kort gesprek met de jubi laris, die vanavond in de kantine te Rhenen wordt gehuldigd met een re ceptie van 8 tot 9 en een daarop vol gende feestavond, vertelde hij de tram nog te hebben meegemaakt. „Na de oorlog heb ik nog meegehol pen de bovenleiding te herstellen van Doorn naar Rhenen. 's Zomers heb ik ook nog dienst gedaan als chauffeur op de bussen en ook als toerchauffeur heb ik nog gefungeerd". De heer Van Dijk is in de personeels vereniging van de maatschappij al even min een onbekende. Hij speelt al jaren mee in de toneelclub, vaak in de hoofd rollen. Hij is bovendien al vijf jaar be stuurslid van de personeelsvereniging. VEENENDAAL Simon dc Wit heeft gistermorgen aan de Hoofdstraat het filiaal heropend nadat intern - door andere inrichting en presentatie van het assortiment - verschillende voorzieningen zijn getroffen om de S.-markt om te toveren in een zoge naamde prijzenmarkt. Zoals bekend bijt de Veenendaalse vestiging van dit grootwinkelbedrijf de spits af bij dit landelijke experiment. Als de resultaten in Veenendaal bevre digend zijn, zullen ook in andere plaat sen de supermarkten van dit bedrijf plaats maken voor dit genre winkel. De heropening, die zonder enig offi cieel vertoon plaatsvond, werd bijge-* woond door verschillende directiele den van het grootwinkelbedrijf, die met instemming kennis namen van het uiteindelijke resultaat, dat niet zonder studie is verkregen. Voor de opzet van het gehele project in Vee nendaal heeft de heer J. Bulthuis, ver koopmanager, ondermeer een studie reis naar Amerika en Duitsland ge maakt. Al direct na de opening bestond zo wel voor de levensmiddelenafdeling als voor de afdeling non-food, die op de eerste verdieping is ondergebracht een grote belangstelling. RHENEN In de gemeente Rhe nen heeft de kinderpostzegelverkoQp een bedrag van f 3543,60. opgebracht.

De Vallei | 1969 | | pagina 5