Van verzet geen sprake D Assistent- Administrateur Veenendaal moet zegevieren om (geringe) kansen te behouden INSTUIF KOOPT GROND VOOR BOUW VAN 2de JEUGDGEBOUW IN ZUID MESET: „NIET STEMMEN, MAAR OVERTUIGEN" INZAKE DE KWESTIE-WEST-IRIAN D. G. SCHANS i ZOON Oostenrijk is recordhouder op gebied van ongelukken ADVERTEERT IN DIT BLAD Treinongeluk in Hongarije 9? Geschilletj es om „grensboer" Verboden vermaak in Griekenland SHOVEL MACHINIST Historische brieven geveild JEUGDIGE ONGESCHOOLDE MANNELIJKE WERKNEMERS RECTER FABRIEKEN N.V., mn JONGELUI RK UNITAS DE TITEL IN KAN MORGEN EINDELIJK 3B BEMACHTIGEN VOETKALPROGRAMMA Nieuw reisplan van Heyerdahl Incompleet Afdeling Utrecht Voorsprong Took Vereisten Gasconvectors Sanitair Lood- en zinkwerken Londgistersbedrijl grote spiegelrniten Oostenrijks ex-minister staat terecht DE VALLEI Gebr. van der HEIDEN EN HAAG ,Wij zullen de volksuitspraak over de toekomst van West-Irian uitvoeren volgens ónze op vattingen van democratieTh. Meset (48) zegt het met ernstig geheven vinger. 9.Onze besluitvorming is ge baseerd op musjauaratop het groeps overleg waaraan stemmen niet te pas komt." De heer Meset is lid van het dagelijks bestuur van de provinciale raad van West-Irian. Dat is te vertalen met: lid van gedeputeerde staten. Van oktober 1962 tot 30 april 1963 is hij nog voor zitter geweest van de intertijd door Ne derland ingestelde Nieuw-Guinearaad. Hij is in gezelschap van S. Samberi, voorzitter van de politieke massa-or ganisatie Rood-Wit (de nationale kleu ren van Indonesië) voor een oriën- tatiebezoek in Nederland. Hij spreekt Indonesisch, maar uit zijn reacties blijkt dat hij het Nederlands aardig verstaat. .Als er bij ons in de dorpen en dorpjes besluiten moeten worden genomen ko men alle mensen bijeen om van ge dachten te wisselen. Iedereen kan zeg gen wat hij op zijn hart heeft. Na het gesprek wordt een gezamenlijke be slissing genomen". DOORPRATEN En als zich iemand tégen die be slissing uitspreekt? ..O neen", zegt de heer Meset ge haast verduidelijkend. „Dan wordt er doorgepraat tot iedereen is overtuigd". Er wordt dus niet gestemd? „Bij de democratische besluitvor ming is stemmen in onze eenvoudige gemeenschappen onbekend". Op welke wijze moet de volksuit spraak over de toekomst van West -Irian dan worden uitgevoerd? „De provinciale raad heeft de rege ring in Djakarta geadviseerd de volks uitspraak te laten verlopen via de re gionale raden, via de stamhoofden, via de adathoofden en via de godsdiensti ge leiders, al naar gelang de situatie llelemaal op z'n eentje heeft de Deense boer Christian Han sen gezorgd voor een grensgeschil tussen Denemarken en West-Duits- land. De boerderij van Hansenbe noorden Flensburg, ligt half op Deens, half op Duits grondgebied. Het woonhuis en de veestal staan in Denemarken, de grote schuur daarentegen in de Bondsrepubliek. Bovendien kan Hans ens woning alleen worden bereikt via een landweg, die tweehonderd meter over Duitse bodem loopt. Aan deze weg zit, uitsluitend ten gerieve van Hansens boerderij, een Westduitse douanebeambte in een groen geschilderd hokje. Hij con troleert of de bezoekers van de boerderij wel een paspoort bij zich hebben, en of de voertuigen, die over dit Duitse stukje weg rij den, wel beschikken over een groe ne verzekeringskaart. Aan het an dere einde van het weggetje doet een Deense douanebeambte onge veer hetzelfde. De grote narigheid komt straks met de lente, wanneer het vee van de stal naar de (Duitse) weide moet. Alle koeien moeten dan wor den ingeklaard, en onderzocht door een Westduitse vee-arts. Boer Hansen heeft nu de Deense minister van Justitie, Knud Thes- trup, gevraagd of er niet een soe peler regeling valt te verzinnen. Intussen heeft de wakkere land bouwer één troost: hij eet van twee subsidiewalletjes, want zijn boerderij ligt half in de Europese Vrijhandelszone en half in de Euro- markt. Een nieuwe wet die deze maand van kracht is geworden heeft de Grieken beroofd van een aardige vrijetijdsbe steding. Niet minder dan zes maanden gevangenisstraf hangt een Griek bo ven het hoofd die het in zijn hoofd haalt in een openbare gelegenheid bor den stuk te smijten. Dit vermaak had zich als een epide mie door het land verspreid na de ver toning van de film Nooit op zondag, een plezierig kijkspel dat veel buiten landers ertoe bracht hun vakantie door te brengen in Griekenland. Nooit op zondag werd opgenomen in de havenstad Piraeus. Het verhaal wilde, dat de hoofdrolvertolkster, de Griekse actrice Melina Mercouri, in een kroegje een stapel borden aan dig gelen smeet. Maar de regisseur van de film, Jules Dassin, was niet meteen tevreden met Melina's werk. Hij liet haar de scène verscheidene malen overdoen. Het resultaat was ernaar. De vloer van het kroegje was bezaaid met gebroken porselein. Dit was het begin van een nieuw volksvermaak, dat de Griekse cafébe zoekers snel voor zich won. Om aan de toenemende vraag naar borden te kunnen voldoen moesten de aarde werkfabrieken hun produktie opvoeren. In de afgelopen jaren moesten drie aardewerkfabrieken en naar schatting honderd werkplaatsjes alle zeilen bij zetten om hun afnemers te kunnen be voorraden. Maar de folklore begon uit de hand te lopen. De klanten beperkten zich op den duur niet tot borden Ook asbakken, vazen en tafels moesten eraan gelo ven. Steeds vaker moest de politie tus senbeide komen omdat geestdriftige cafébezoekers het te bont maakten Nadat de vliegende schotels verschei dene lichtgewonden hadden veroor zaakt besloot de overheid in te grij pen. in de verschillende gebieden dat ver eist. De uitspraak via de stamhoofden en de adathoofden zullen dan verlopen volgens de musjawarah. Een beslissing is over het voorstel nog niet genomen. IN AUGUSTUS Wanneer kan de volksuitspraak worden verwacht? ,Wij kunnen starten in mei. Er zul len drie of vier maanden nodig zijn om alle gegevens te verzamelen. Het land is groot en er zijn veel afgelegen streken. Dan kan", hij telt op zijn vin gers. „de uitslag bekend zijn in augus tus". Op 17 augustus (de nationale feestdag van Indonesië) misschien? De heer Meset schiet in een vrolijke lach. Krijgen tegenstanders van voort zetting van de band met Indonesië voldoende gelegenheid om hun denk beelden in vergaderingen uiteen te zet ten? „Welke tegenstanders", vraagt de heer Meset verbaasd. „Alle Papoea's in West-Irian zijn ervoor om bij In donesië te blijven. De papoea's die te gen zijn, verblijven in het buitenland de meesten in Nederland. De rege ring is bereid hun de gelegenheid te geven terug te keren, opdat zij aan de volksuitspraak kunnen deelnemen". Toch hebben wij in Nederland berichten ontvangen over ontevreden heid onder de papoea's, vooral ook door het slechte economische beheer. ,Er zijn bij de beheersoverdracht in 1962/63 veel misverstanden geweest. Ook hebben wij ontdekt dat het leegha len van West-Irian vooral het werk is geweest van de Indonesische commu nistische partij PKI, die de opzet had de provincie tegen de centrale rege ring op te zetten. Ik heb er ook eerst aan getwijfeld of dat wel zo was, maar na de mis lukte staatsgreep van 1965 hebben wij documenten gevonden die voldoende bewijzen hebben opgeleverd. Ik ben zelf lid geweest van de commissie die de documenten heeft onderzocht. Sinds augustus 1968 gaat het beter". Maar er opereren in de bergen toch nog altijd guerrillagroepen. Sinds Lodewijk en Barend Mandata- jan uit het oerwoud zijn teruggekeerd opereert in de bergen van de Vogelkop alleen nog maar Frits Awom met een handjevol volgelingen. Wij verwachten dat ook zij gehoor zullen geven aan een oproep terug te komen, na de terug keer van Lodewijk en Barend uit Dja karta. Zij werden eigenlijk al op 15 ja nuari ^verwacht". Op *alle verdere vragen over verzet en guerrilla-activiteit elders in West- Irian blijft de heer Meset rustig en on wankelbaar volhouden, dat er verder van verzet geen sprake is. BIJZONDER GEBIED Welke plaats zal West-Irian, in dien het zou verkiezen bij Indonesië te blijven, in de republiek innemen? „West-Irian zal een bijzonder gebied zijn, zoals al is vastgesteld bij presi dentieel decreet nummer 1 van 1963. Het gebied zal eerste prioriteit krijgen in het Indonesische vijfjarenplan, dat 1 april van start gaat. Het zal bijzonder gebied blijven tot het ontwikkeld is tot hetzelfde peil als de rest van Indone sië. Dan zal het zijn gewone plaats in nemen tejnidden van de andere provin ces." Hoeveel geld zal er nodig zijn voor de ontwikkeling van West-Irian? „Ik spreek voor mijzelf: ik denk als eerste stoot twintig miljoen dollar (ruim zeventig miljoen gulden) en daar na nog een aantal jaren drie a vijf miljoen dollar per jaar." OPLEIDING Hoe staat het met de bestuurlijke ontwikkeling? „De gouverneur, alle residenten, al le hoofden van plaatselijk bestuur zijn al papoea's. Alle djaksa's (officieren van justitie) zijn papoea's. De djaksa tinggi (procureur-generaal) en de com mandanten van leger, luchtmacht, vloot en politie zijn nog mensen van buiten West-Irian. Er gaan veel papoea's voor Wegens uitbreiding kunnen wij plaatsen Loonadministratie, Voorraadadmi nistratie, Debiteurenbewaking. Gevraagd: H. VAN BENNEKOM Nieuweweg 229, VEENENDAAL - Telefoon 08385-12634. Praktijkdiploma Boekhouden. Leeftijd boven 21 jaar. Uitvoerige sollicitaties onder no. VK 70 bur. blad. Groenelaan 64, tel. 12826 Nijverheidslaan 35, tel. 11098 25 jaar ervaring op gasverw armings ge bied Tevens zetten van mt voorraad leverbaar. De Italiaanse automobielclub heeft de berichten tegengesproken, dat Italië het wereldrecord op het gebied van auto-ongelukken bezit. Dat record is, volgens de club in het bezit van Oostenrijk. De automobielclub, die ruim 1 miljoen leden telt, zei dat de berichten in de Britse pers, waarin het record aan Italië toegedacht wordt, het feit ne geren, dat in de Italiaanse statistie ken degenen als doden aangemerkt worden, die binnen 7 dagen na een bepaald ongeval overlijden. De Italiaanse automobielclub heeft be kendgemaakt, dat Italië de vierde plaats op de ranglijst inneemt na Oostenrijk, West-Duitsland en Ne derland. In Oostenrijk komen per jaar 18.5 per sonen per 10.000 automobielen dooor verkeersongevallen om het leven- Voor West-Duitsland is dat cijfer 14.5 voor Nederland 14, voor Italië 12.7. voor Zwitserland 11.2, voor Frankrijk 10.4 en voor Denemarken 9.6. opleiding naar Java. Ik ben zelf van West-Irian naar Djakarta gevlogen met vijf jongemannen die aan de universi teit van Indonesië gaan studeren." Zijn zoon Theo heeft anderhalf jaar in Leiden gestudeerd en is daarna afge studeerd aan de technische hogeschool in Bandoeng. Welke contacten hebt u in Neder land gelegd? „Wij hebben gesproken met mensen van de Indonesische ambassade." Bent u nog van plan contacten te leggen met mensen buiten de ambas sade? „Neen. Wij zijn hier met een rege ringsopdracht. Ons mandaat voorziet •niet in gesprekken met andere mensen dan die van de ambassade." WENEN De voormalige voorzitter van het Oostenrijks vakverbond en oud- minister van Binnenlandse Zaken, Franz Olah, die in Wenen terecht staat op beschuldiging van verduistering en bedrog, heeft de rol onthuld, die hij heeft gespeeld bij het verijdelen van de communistische greep naar de macht in 1950 in Oostenrijk. Olah deelde mee dat hij van Amerikaanse instellingen acht tot tien miljoen schilling had ge kregen voor de strijd tegen de commu nisten. Voor de opbouw van een af- Weerkamp tegen de communisten had hij schuilfirma's opgericht waarbij een houthandel. Olah en drie mede-aangeklaagden allen vakbonds-functionarissen ver klaarden zich onschuldig. „Ik heb steeds in het belang van de staat en de vakbeweging gehandeld", aldus de oud minister tijdens het proces, waarbij het om buitengewoon ingewikkelde manipu laties met vakbondsgeld gaat. OSLO De 54-jarige Noorse geleer de Thhr Heyerdahl is van plan met een „papyrus-boot" van Marokko naar Zuid-Amerika over te steken. Het vaar tuig zal in Egypte worden vervaardigd van vezels van de papierplant, naar he»t model van dergelijke boten in het oude Egypte. Het krijgt de naam Ra, naar de Egyptische zonnegod Ammon- Ra. Het vijftien meter lange en vijf me ter brede schip zal in mei zee kiezen met een bemanning van zeven leden uit zeven verschillende landen. Onder hen zullen zich een Russische arts en een Afrikaan uit het gebied van het Tsjaad-meer, waar nog papyrus-boten worden gebruikt, bevinden. Voorts gaan een Fransman en een Brit mee die een naam hebben op het gebied van het onder water fotograferen. An dere opvarenden zijn een Amerikaan en een neger van Bermuda. Heyer dahl wil met de gevarieerde samen stelling van zijn bemanning illustre ren, dat de wereld één moet zijn. Hij ontvouwde zijn plan in 'n vraaggesprek met het Oslose blad „Aftenposten". De Noor denkt na twee of drie maan den ergens tussen de Amazone en West-Indië aan land te komen. Het voornaamste doel van de expeditie is materiaal te verzamelen over de ont wikkeling van de cultuur van Midden- Amerika. Volgens één theorie zou die ter plaatse zijn ontstaan, terwijl een andere opvatting is dat er sterke in vloeden uit het gebied van de Middel landse Zee zijn geweest. De juistheid van deze laatste theorie hangt af van de vraag, of mensen uit>dit gebied de Atlantische Oceaan kunnen overste ken. Heyerdahl verklaarde het groot ste vertrouwen te hebben in de Papy rus-boot. Heyerdahl is vooral bekend gewor den door zijn tocht 22 jaar geleden met een vlot van balsa-hout over het zuide lijke deel van de Stille Oceaan. Hij legde toen 8.000 km af. TH. MESET (48) wij praten tot ieder is over tuigd NEW YORK Brieven van Adolf Hitler, de Engelse dichter Byron, Sig- mund Freud, de Amerikaanse plant kundige George Washington Carver, en de vermoedelijke moordenaar van pre sident John F. Kennedy, Lee Harvey Oswald, hebben donderdagavond op 'ri New Yorkse veiling in totaal 27.400 dol lar (ruim 97.000 gulden) opgebracht. En brief van Byron uit 1823 aan de consul van de Verenigde Staten in Ge- nève over de Griekse onafhankelijk heidsbeweging bracht ongeveer zeven duizend guldenjap, een door Hitier on dertekend document uit 1941 waarin 't ridderkruis van het ijzeren kruis aan Rudolf Schlee werd toegekend, ging voor ruim f 200 van de hand, een do cument en een brief van Oswald voor bijna drieduizend en een brief over psycho-analyse van Freud uit 1934 voor ongeveer f 1200. Wij hebben in diverse afdelingen in ons bedrijf plaats voor WIJ BIEDEN een hoog salaris 0 goede sociale voorzieningen f en vergoeding reiskosten. Sollicitaties schriftelijk of mondeling aan Afdeling Personeelszaken, Parallelweg 3, Veenendaal. is het enige plaatselijke Dagblad met veel gerubriceerde annonces. Daarom kunt U deze krant niet missen l SMCMALZAAK b GLASVERFMBEHAN* KERKEWIJK 19, VEENENDAAL Tel. 12646 Wegens uitbreiding op de nerts-fawn is er plaat* voor enige Ook gepensioneerden die dagen ter be schikking hebben komen in aanmerking. Sollicitaties Z. Meensteeg 6, Achterberg, Tel. 08376-2231 BOEDAPEST Zeven passagiers zijn omgekomen en 69 gewond, toen 'n express-trein vrijdag inreed op een stilstaande trein in het station van Herend (West-Hongarije). Het Hongaarse persbureau MTI be richt, dat de express-trein onderweg was van Szombathely naar Boedapest. Drie van de gewonden verkeren in levensgevaar, 27 in zorgwekkende toe stand, aldus MTl. rfHet ongeluk heeft vrijdagmorgen plaatsgehad. VEENENDAAL Het bestuur van de Stichting jeugdwerk „De Instuif" heeft het college van B. en W. de plannen voorgelegd voor de stichting en exploitatie van een tweede jeugdgebouw in Veenendaal-Zuid. Dit contact heeft er toe geleid dat er door het stichtingsbestuur is verzocht een perceel grond te mogen kopen op de hoek van dr. Colijnstraat en de dr. Slot. de Bruïnestraat, waarop het tweede jeugdgebouw zal verrijzen. Een voorstel tot verkoop van deze grond wordt in de vergadering van 6 februari aan de raad voorgelegd. VEENENDAAL Vierdeklasser Veenendaal heeft Vorige week opnieuw zeer teleurgesteld door in Utrecht tegen KDS, verreweg de zwakste formatie in de vierde klasse H-West, inet 22 gelijk te spelen. Vooral in de frontlinie van de Veenendaalse ploeg rammelde het weer. Voor morgen staat er een thuiswedstrijd op het programma. Utrecht komt dan naar het Salamander-sportpark en wil Veenendaal zijn (zeer geringe) kans op het kampioenschap blijven behouden, dan moet het beslist zegevieren over deze Utrechtse opponent, die van vrijwel gelijke sterkte is. Het huidige jeugdgebouw aan de J. G. Sandbrinkstraat laat geen uitbrei ding van het aantal bezoekers toe en evenmin van het aantal activiteiten. In het seizoen 1966-1967 het eerste sei zoen na de verhuizing van de Industrie laan naar de J. G. Sandbrinkstraat liep het aantal bezoeken reeds op tot 23.600 tegen 12.700 in het seizoen 1965/ 1966. In het seizoen 1967/1968 vonden in de leeftijdsgroep 14 jaar en ouder weer 2000 bezoeken meer plaats dan in het seizoen dat er aai} voorafging. Opmerkelijk is hierbij dat de stijging van het aantal bezoeken voornamelijk werd veroorzaakt door de jeugd van 14 en ouder. Na de verhuizing stegen de bezoeken in deze leeftijdsklassen van 3.600 tot 16.600. De bezoekfrequentie van de jongere jeugd vertoonde daar entegen op hetzelfde moment een be langrijke teruggang, namelijk van 9.200 tot 7.100. Het bestuur van „dg Instuif" schrijft dit laatste toe aan het feit dat na de verhuizing veel kinderen in de leeftijd van 8 tot en met 13 jaar uit Vee- nendaal-Zuid zijn weggebleven. De afstand van deze wijk naar de In- dustrielaan vormde kennelijk geen bezwaar; naar de J. G. Sandbrink straat wel. Dit is een van de redenen geweest dat het bestuur van „de In stuif" heeft uitgezien naar een ge schikte plaats voor een voorziening in het zuidelijke deel van de gemeen te. Het college is het met het Instuif-be- stuur eens dat in deze zuid-westhoek van de gemeente (begrensd door de spoorlijn en de Kerkewijk) de behoefte aan een jeugdgebouw het grootst is. De aantallen in deze wijk woonachtige jon geren ten opzichte van die geldend voor de gehele gemeente spreken naar de mening van het college voor zichzelf: zuid-west gehele gemeente 0-14 jarigen 3044 8558 15-24 jarigen 1280 3211 Uit deze cijfers kan worden afgeleid, dat over het geheel genomen 36 procent van de jeugd woont in Veenen- daal-zuid-west. Vrees voor vergrijzing van deze wijk behoeft naar de mening van het college dan ook niet te bestaan. Bovendien wordt ook het complex „De Molenbrug" niet buiten de prognose voor de toeloop naar een jeugdgebouw in Veenendaal-zuid-west gehouden. Verwacht mag worden dat deze nieu we wijk voor een belangrijke toeleve ring van vooral kinderen in deze jong ste leeftijdsgroepen zal zorgen. Gevaar voor ontvolking van het jeugdgebouw aan de Sandbrinkstraat behoeft er vol gens B. en W. niet te bestaan gezien het grote „Achterlandin Schrijvers park en „Engelenburg De plannen van het Instuif-bestuur omvatten de bouw van een jeugdge bouw bestaande uit een centrale hal, een grote zaal die door middel van een vouw w and van de hal is gescheiden en waardoor een grote ruinvte kan worden geschapen. Verder vier kleinere ver trekken, een keuken, een kantoortje en een kamer voor de leiding. De totale kosten zijn met inbegrip van de grond- kostcn cn van de inventaris begroot op f 275.000. B. en W. stelt de raad voor ten aan zien van dit tweede gebouw van „de Instuif" een soortgelijke subsidierege ling te treffen als geldt voor het ge bouw aan de Sandbrinkstraat, met dien verstande, dat l}et vast subsidie wordt beperkt tot het totaal nadelig saldo van de stichting voor beide gebouwen. Verder heeft het Stichtingsbestuur verzocht de rente en aflossing van een door de Stichting aan te gane geldle ning tot een bedrag van f 275.000 te garanderen. Met de aankoop van de grond is een bedrag van f 30.940 gemoeid. Een lid van de commissie van advies en bijstand voor onderwijs, sport en culturele zaken kon zich om principiële redenen niet met het voorstel vereni gen. De voorhoede van Veenendaal is nog lang niet compleet, maar morgen is wel Gijs Heikamp van de partij. Derksen is nog steeds geschorst, terwijl Imbosch last blijft houden van zijn blessure. Veenendaal moet een bescheiden over winning kunnen behalen op Utrecht, waartegen deze competitie nog niet werd gespeeld. De opstelling van de Veenendalers luidt: doel: A. Blankespoor; achter: C. Henzen, C. Gerritsen, A. Schans, D. v. Dijk; midden: H. Stuyvenberg, H. van de Bovenkamp; voor: St. Rebergen, G. Heikamp, J. Henzen en J. Sukkel. Candia '66 komt dit weekend niet binnen de lijnen. In de derde klasse D zijn slechts twee competitieduels vastgesteld: AmsvordeVictoria en CDNVriendenschaar. Scherpenzeel, middenmoter in de eer ste klasse A, ontmoet morgen thuis EMM uit Hilversum. De Hilversumse ploeg is een van de titelgegadigden in deze afdeling en zal het Scherpenzeel uiterst moeilijk maken. Waarschijnlijk gaan de gasten een kleine overwinning behalen, doch het is niet uitgesloten dat Scherpenzeel, wanneer het met vol le inzet speelt, een draw bereikt. Een opstelling van Scherpenzeel is niet be kend. DVSA leed vorige week zwaar ver lies tegen SCH, waardoor de Amerong- se ploeg de aansluiting met de titel kandidaten voorlopig verloor. Het moet zich morgen in de uitwedstrijd tegen DWSV onherroepelijk herstellen als het 3de klasse D West 1 A m s vord eVictori a C.D.N.Vriendenschaar 4de klasse H West 1: Zwaluwen VooruitJ.S.V. VeenendaalUtrecht SaestumStichtse Boys De Meern—S.V.F. K.D.S.Fortitudo le klasse A: KampongSoesterberg B.D.C.Midlandia ScherpenzeelE.M.M. HooglandRod a '46 Veense Boys-Minerva le klasse B: Wijk bij Duurst.R.K. Stormvogels VoorwaartsMSV '10 Utrechtse BoysP.V.C. D.W.S.V.D.V.S.A. S.C.H.—Patria 2de klasse B: D.V.S.U.Rivierwij kers V.S.K.—Barneveld MaarssenDe Meeuwen D.S.O. (U.)Olympia '25 Maluku MudaOranje-Wit '.e klasse B: R.U.C.Dorestad AresBilthoven H.D.S.'t Goy R.K. UnitasS.V.M.M. m De formatie van trainer Amy Zup- pelli kan morgen kampioen wor den na een verblijf van een, jaar in de derde klasse van de afdeling Utrecht. I O niet verder achterop wil geraken bij de koplopers. DWSV heeft vijf punten achterstand op DVSA. De Amerongers zijn lichtelijk favoriet. Een opstelling van de gasten is niet bekend. Oranje-Wit heeft weliswaar de laatste plaats van de ranglijst overgedaan aan De Meeuwen, maar de Elstenaren zijn nog steeds gewikkeld in een hevig de gradatiegevecht. Morgen moet het in Barneveld op bezoek bij Maluku Muda. dat ook al kans heeft op een duikeling naar de derde klasse. Oranje-Wit is ze ker niet kansloos in dit duel en kan wellicht een punt weghalen in Barne veld. In de derde klasse B nemen de beide hekkesluiters, HDS en 't Goy, de wa pens tegen elkaar op. In Leersum wordt het duel tussen deze twee zwakke ploe gen uitgevochten en HDS moet nu ein delijk eens een overwinning kunnen be halen. RK Unitas staat al maanden met een enorme voorsprong op kop van de der de klasse maar het heeft lange tyd moeten wachten voordat het de titel kon bemachtigen, omdat het zelf een lange tijd niet uitkwam in een compe titiewedstrijd en bovendien naaste con current SVMM voor zover men hier van nog kan spreken een respecta bel aantal weken eveneens niet speel de. Maar morgen is het dan zover, wan neer de Veenendalers SVMM op het Panhuis-sportpark ontvangen. Winnen de pupillen van Zuppelli het duel van hun naaste concurrent dan zyn zy kampioen van hun afdeling. Bij een gelijkspel moet men echter nog wach- ^tjen met het hijsen van de clubvlag, want in dat geval kan SVMM theore tisch nog gelijk komen met de Zuppel li-ploeg. Maar Unitas gaat o.i. morgen de be langrijke match winnen en het team bemachtigt daarmee de titel van de derde klasse B, waarin het slechts een jaar vertoefde.

De Vallei | 1969 | | pagina 6