B.R.-leider Harmsen hekelde met socialisten ook Herman Wigbold Aspirine* helpt snel en urenlang... TWEE DODEN BIJ FRONTALE BOTSING Wethouder aansprakelijk voor kwaliteit zwemwater OOK V.V.D. IN AANVAL Subsidie van 30.000,- voor sportvereniging Ontstemming over gerooide boomgaard VOORZITTER G. VEENHOF VERLIET DOTO-BESTUUR Oplopende markt slachtrunderen Op vergadering in Leersum Vragen aan college Veiling Resteren Belt Ledenwinst voor „Vrije Partij" Jaarvergadering EHBO-Leersum Wachttijd voor „De Keihof Begin van brand hij Firet N.V. ZELFWERKZAAMHEID VAN LEDEN ONDERVINDT VEEL WAARDERING Boomgaard Rondvraag Bingo-avond van De Musketiers 10550 11070 Dia-vertoning voor bejaarden BURGERLIJKE STAND MAANDAG 3 FEBRUARI 1969 LEERSUM De afdeling Leersum en Omstreken van Binding Rechts had voor haar leden en belangstellenden vrijdagavond de heer Harmsen, het Seede Kamerlid van deze nieuwe po- eke partij uitgenodigd. De vergadering werd gehouden in hotel „Vogelesang" waar ongeveer dertig belangstellenden nader kennis maakten met de beginselen van Bin ding Rechts. De heer Harmsen begon zijn gesprek door op te merken dat hij niet wilde praten over de splitsing met de Boe renpartij. „Het is te zielig geweest om hierbij stil te staan. We moeten de blik op de toekomst richten". Binding Rechts werd op 19 oktober jl. opgericht. Juist nu is er behoefte aan een nieuwe partij. We hebben reeds prettige gesprekken gehad met verschillende andere groepen. De heer Harmsen wilde hierover nog niet in details treden, maar als het enigszins mogelijk is, dan zal BR in de toe komst met een eenheid uitkomen. Rechts denkende mensen zijn te veel individu en te weinig massamens, al dus spreker. Volgens hem hoort de over heid datgene uit te voeren wat de be volking van haer eist. De mens behoort een individu te zijn die aan zijn recht kan komen, zoals hij dat wil. „De po litiek in Nederland is onduidelijk. Ik RHENEN Onder voorzitterschap van de heer E. P. van Dijk kwam „De Vrije Partij" in jaarlijkse algemene ledenvergadering bijeen. De opkomst voor deze vergadering was groter dan normaal, waarschijnlijk vanwege het feit, dat het raadslid Van den Berg juist een persconferentie achter de rug had naar aanleiding van een motie die hy had willen indienen bij de gemeente raad tegen het beleid van de wethouder van onderwijs. De heer E. P. van Dijk liet het afge lopen jaar de revue passeren, waarbij hij constateerde, dat de „Vrije Parij" nog steeds kerngezond is en geen pijn lijke injecties van buitenaf nodig heeft. JHet gaat allemaal nog steeds excel- Sor", aldus de heer Van Dijk. In het afgelopen jaar ontvielen door overlijden drie leden de vereniging, die met gevoelvolle bewoordingen door de voorzitter werden herdacht. De vergade- „ring hoorde staande en in diepe stilte de herdenkingstoespraak aan. Uit het jaarverslag van secretaris E. J. Grijssen viel te beluisteren, dat de kiesvereniging zich in haar groei mag verheugen. Het ledental nam toe met 21, te weten 5 nieuwe leden in Eist en 16 in Rhenen. De penningmeester, de heer P. Kos ters, gaf een duidelijk en uitgebreid fi nancieel verslag, waaruit bleek dat men ook financieel op een hecht fundament staat. Het bestuur, dat reglementair in zijn geheel moest aftreden, werd met alge mene stemmen herkozen. In de vaca ture Kwint werd de heer W. Prins ge kozen, zodat het bestuur er nu als volgt uitziet: Voorzitter E. P. v. Dijk, secretaris E. J. Grijsen, penningmeester P. Kosters, tweede penningmeester G. Kosters, be stuursleden W. Prins en P. Capelle. De voorzitter gaf in zijn kwaliteit van fractievoorzitter in de raad een uitge breid verslag van de werkzaamheden in het afgelopen jaar. Betreffende het gemeentebeleid werden uit de vergade ring diverse vragen gesteld, welke door de voorzitter uitgebreid en tot ge noegen van de leden werden beant woord. LEERSUM De algemene jaarverga dering van de E. H.B. O. -afdeling Leersum die vrijdagavond in hotel Damlust werd gehouden, toonde weer duidelijk aan dat deze vereniging in Leersum een belanfrijke plaats inneemt. Aan 22 kandidaten kon de heer Kneg- jens het E. H. B. O. -diploma uitreiken. Het bijzondere hiervan is niet het grote aantal geslaagden maar vooral het feit dat het echtpaar Reuvekamp die beiden boven de 65 jaar zijn, het diploma be haalden en twee geslaagden nog niet de leeftijd van 18 jaar hebben bereikt. Het hoogtepunt van de vergadering Was ongetwijfeld de uitreiking van de Wijnands-Wisselbeker en de hieraan ver bonden penning. Mevrouw Verbree- Smits was de gelukkige winnares. De contributie werd verhoogd van i 15 tot f 20 per jaar. De prijzen van de aangevoerde pro- dukten op de veiling te Kesteren waren als volgt GoudreinetteI 65-75: 65-66; I 75-85: 71-72; I 85-95: 71-73. Golden Delicious: II 60-65: 16-24; II 65-70: 28-30; II 70-75: 33-48; II 75-85: 37-44. Jonathan: II 60-65: 25; II 65-70: 33; II 70-75: 35-38. Conference: II 60-70: 19-21. Brederodes: II 65-75: 22-26. Winter jannen: II 50-60: 20; II 60-70: 28. Rode Goudreinette: I 67-75: 72; I 75-85: 86; I 85-95: 84. Laxton's Superb: II 60-65: 19-31: II 65- 70: 27-44; II 70-T5: 35-56; II 75-85. 39- 50. A.s. maandag, 3 februari 1969 zullen weer Conférence uit de gascel worden geveild Prijsnoteringen in centen per kg. ben blij dat er op dit moment geen verkiezingen voor de deur staan. De mensen weten bijvoorbeeld na twee jaar nog niet dat D'66 een ver lengstuk is van de PvdA, maar D'66 is in wezen nog gevaarlijker dan de P.v.d.A., aldus spreker. De heer Harmsen constateerde dat het socialisme in Nederland erg is ver deeld. „Het rammelt weer met stakin gen en Kloos c.s. zet zijn mensen op. Kloos tracht zijn slinkse bedoelingen bij zijn aanhang door holle kreten waar te maken". Ook roerde de heer Harmsen nog even de kwestie „Achter het Nieuws" op. Hij deed een felle aanval op Herman - Wigbold. „Dergelijke mensen krijgen in Nederland de kans om dingen te zeggen die ze niet kunnen bewijzen. Ik vind het smerig om bv. mensen voor het scherm te halen, deze men sen dingen laten zeggen, maar de naam van de woordvoerders wordt anoniem gehouden. Herman Wigbold durft na 20 jaar een grote mond op te zetten, maar hij was zelf te laf om naar Indonesië te gaan. Dit rooie jong durft nu te zeggen: „Wat ze van mij zeggen is gooien met mod der". In maart komt Binding Rechts met een nieuw beginselprogram. Enkele programpunten werden door de heer Harmsen nu reeds uit de doeken ge daan. Binding Rechts hecht veel waarde aan het particuliere bedrijfsleven. „Er moet een einde gemaakt worden aan de vestiging van Nederlandse bedrij ven in het buitenland. De werkgelegen heid gaat de grens over en we komen zelf met werklozen te zitten", aldus spreker. De heer Harmsen bleek geen tegen stander te zijn van de EEG. Er moet een nauwere samenwerking komen tus sen de Benelux maar Engeland hoort er niet in thuis. Dit geeft te veel nade len". „B.R. is er een voorstander van dat jongelui uit minder draagkrachtige ge zinnen de gelegenheid moeten krijgen om te kunnen studeren, maar wanneer ze zich verlagen tot rellen en oproer, dan meteen met de studietoelagen stop pen. Deze jongelui werpen een smet op de goedwillende Nederlandse jeugd". De heer Harmsen merkte ech ter op dat hun rellen en demonstraties niet onderschat mogen worden, want ze hebben menige regering op de knie- en gedwongen. Ook de ontwikkelingshulp moet bevor derd worden, maar niet zo maar geld aan deze landen beschikbaar stellen en dan rijp maken voor het communisme. „We moeten echter wel de hulpverle ning aan Indonesië stopzetten, zo lang dit land zijn afspraken ten opzichte van Nieuw-Guinea niet nakomt. Al de ze dingen hebben er toe geleid dat Ne derland zo'n duur land is geworden. De buitenlanders blijven hier weg om hun vakantie door te brengen en dat kost ons land veel deviezen. Dit zijn de wrange vruchten van het beleid dat het particulier initiatief geen kans geeft. Op dit moment zou de heer Harmsen het kabinet de Jong echter niet graag naar huis sturen, want dan komt er een socialistische regering. Dit kabinet plukt nog steeds de wrange vruchten van de socialistische regering.' Hij waarschuwde ernstig tegen het socialis me in Nederland. „We helpen werk- schuwen aan een gemakkelijk leventje. Er moet in de sociale wetgeving een eigen risico komen vooral tegen men sen die willen parasiteren". Het plan Mansholt kon bij de heer Harmsen geen genade vinden. Hij gaf een uiteenzetting van de achtergronden van dit plan. „Wie staat het socialisme in de weg? De boeren, mensen die iets in hun bezit hebben. Zij zullen nooit naar het socialisme overgaan. Deze mensen moeten weg door het beleid van Mansholt is het aantal boe ren tot de helft verminderd in een tijds bestek van 20 jaar. Het streven van de socialisten is om zoveel mogelijk te halen, wat er te ha len is. Een stelletje topsocialisten wil West Europa rijp maken voor het com munisme. Het socialisme ondergraaft elk gevoel voor fatsoen en eer", aldus de heer Harmsen. Prol. Chr. Stichting voor Bejaardenzorg te Leersum deelt mede, dat met ingang van 15 februari de inschrijving voor het medio maart a.s. in gebruik te ne men bejaardencentrum „De Keihof" aan de Kwartellaan te Leersum, geslo ten is. De toevloed van gegadigden is steeds zodanig geweest, dat een grote wacht lijst werd aangelegd. Van moeilijkheden het huis bezet te krijgen is dus geens zins sprake. Mochten er nog zijn van de bewoners uit Leersum, die zich geplaatst willen zien op de wachtlijst, dan dienen zij zich onverwijld op te geven aan de se cretaris van het Bestuur, de heer C. H. W. Kuipéri, Rijksstraatweg 198, Leer sum. Voor bewoners buiten Leersum geldt dit niet, daar zij niét meer ge plaatst kunnen worden op de wachtlijst. VEENENDAAL De Veenendaalse brandweer moest zaterdagmiddag uit rukken voor een begin van .brand bij Fi ret n.v. aan het Verlaat. Een machine voor de vervaardiging van nylonvezel had vlam gevat maar toen de brand weer arriveerde was de bedrijfsbrand weer het vuur al meester. De schade was gering. ADVERTENTIE Griep? LEERSUM Geboren: Cornelis Hen drik, z.v. H. M. Willemsen en H. Mete ring; Jan Geert, z.v. J. van Laar en G. J. Ruiterkamp; Pieter Simon, z.v. P. S. Gorter en M. G. Elzink. Ondertrouwd: J. P. de Boer, 24 jr, (Wageningen) en K. A. S. Kranenburg, 23 jr. Gehuwd: J. Langelaar, 65 jr., en L. Nijenhuis, 51 jr, (Doorn); A. van den Bergh, 22 jr, (Delft) en E. J. Floor, 22 jr. Overleden: M. van den Brink, 86 jr., geh. met C. P. van Ree; te Zwolle P. Mesak, 72 jr., geh. gew. met P. D. J. Danset. Persoonsregister gem. Leersum. Vertrokken: fam. G. Alkema. Roeke nes 24 naar Amsterdam; mej. H. J. M. Oomens, Hoogstraat 8 naar Baarle Nas sau; mej. M. E. Huetink, Middelweg 36a naar Ede; mej. Z: A. van den Broek, Kon. Emmalaan 11 naar Poor- tugaal; mej. E. H. Verkuijl, Hoogstraat 2 naar 's-Gravenhage; mej. I. van der Tempel, Prins Bernhardlaan 6 naar Groningen; fam. P. Goudkade, Plan terslaan 4 naar Baam; dhr. S. W. H. Ruiter, de Perken 1 naar Groningen; fam. G. F. Overgaauw, Rijksstraatweg 60 naar Vriezenveen; mevr. E. J. van den Bergh-Floor, Nieuwe Steeg 19 naar Delft. RHENEN Zaterdagochtend om streeks acht uur werden bij een fron tale botsing op de provinciale weg tus sen Viaduct en Rijnbrug twee inzitten den van een personenauto op slag ge dood. Beide auto's werden totaal ver nield. Slachtoffers waren de 22-jarige J. H. G. M. Wassing uit Tilburg en de 28-jarige H. J. v.d. Tillart uit Schijndel. Hun stoffelijke resten waren zwaar verminkt. De beide inzittenden van de perso nenauto hadden een reünie bezocht van oud-militairen in Stroe. Zij waren za terdagochtend op weg naar huis. Op de Rijnbrug naderde een bestelwagen, geladen met fruit. De 22-jarige chauf feur van de wagen, de heer C. C. uit Kesteren, verklaarde dat even voorbij het Viaduct in de rijksweg Utrecht- Arnhem de uit de richting Veenendaal komende personenauto plotseling over de streep kwam en recht op hem af kwam. Voordat C. zich kon realiseren wat er gebeurde was de frontale bot sing al een feit. C. mankeerde niets. Zijn 20-jarige bij rijder A. de R. liep schaafwonden op aan zijn benen. In de totaal vernielde tegenligger was geen leven meer te RHENEN In de raadsvergadering van morgenavond zal niet alleen „De Vrije Partij" zwaar geschut ,in stelling brengen tegen wethouder mr". J. Deen, ook de liberalen hebben -een grote voorraad kruit te voorschijn gehaald. De VVD heeft namelijk de volgende vragen op de wethouder afgevuurd: „Is het juist dat regelmatig mon sters van het zwemwater van het in- structiebad worden genomen? Is het juist dat uit een onderzoek is gebleken, fen in het zwemwater vrij hocg wa- dat het zwemwater van het instructie- bak in hygiënisch opzicht nog betrouw baar was, doch dat de organische stof- KESTEREN Er klonk een zucht van verlichting op de publieke tribune toen de gemeenteraad van Kesteren vrijdagavond door middel van een stem ming besloot de sportvereniging „Kesteren" een subsidie van f 30.000,toe te kennen voor de bouw van een clublokaal annex kleedgelegenheid op het nieu we sportcomplex. Een ogenblik hadden de verschillende afgevaardigden van de sportvereniging, die de raadsvergadering bijwoonden, hun hart vastgehou den, want de afwezigheid van wethouder R. de Jongh (griep) deed heel even het ergste vermoeden. Tenslotte werd het voorstel van burgemeester en wet houders met zeven stemmen voor en vijf tegen aangenomen. De vier SGP- raadsleden stemden tegen, evenals de heer T. van de Pol, die zijn standpunt echter niet motiveerde. „Aan een sportcomplex zonder club gebouw en kleedgelegenheden hebben we niets", merkte burgemeester D. J. Pott op. De heer H. de Gier (PvdA) zei dat zijn fractie het standpunt van de burgemeester deelde. „De enorme zelfwerkzaamheid van de sportvereni ging stellen wij bijzonder op rprijs. Wij juichen de plannen van harte toe en geven met vreugde onze stemmen aan het voorstel", aldus de heer De Gier. „Onze fractie denkt ër anders over", sloot de heer J. van Eek namens de SGP aan. „Het gaat ons allemaal te ver. De bouw van een aula op het nieuwe kerkhof is ook noodzakelijk, maar dat is niet mogelijk omdat er geen geld voor is. De bouw van een clublokaal kan nu plotseling wel", al dus de heer Van Eek. „Is uw fractie tegen het voorstel omdat er geen geld is of zijn het andere redenen", vroeg burgemeester Pott ter verduidelijking. De SGP-er gaf nogmaals te kennen, dat de financiële positie van de ge meente het standpunt van zijn fractie hadden bepaald. De heer H. Remmeling (Gemeente belangen) vond de subsidie van f 30.000,- goed besteed. „Ik heb veel respect voor alles wat er tot nu toe al door het bestuur van de sportver eniging is gepresteerd. Daarom geef ik ook met plezier mijn stem aan het voorstel", zei hij. Ook de heer J. van Appeldoorn (Chr. Arb. Partij) stond achter het voorstel. Hij ontnam hier mee alle vrees, dat de stemmen rond dit voorstel zouden staken. „Ik hoop, dat de jeugd van Kesteren zich de subsidie waard zal maken", aldus de heer Van Appeldoorn, die tenslotte nog een waarschuwende vinger opstak naar aanleding van de financiële po sitie van de gemeente. Vervolgens vond de stemming plaats en werd het voorstel aangenomen. De totale kosten van het clubge bouw en de kleedgelegenheden be dragen f 80.000,-. Door middel van een lening (f 20.000,-), zelfwerkzaam heid (f 15.000,-) en eigen middelen (f 5.000) neemt de sportvereniging van dit bedrag zelf ongeveer f 40.000 voor haar rekening. Naast de nu toegekende gemeentelijke subsidie van f 30.000.- verwacht men onge veer f 10.000,- te krijgen van andere instanties, zoals bijvoorbeeld de Ne derlandse Sport Federatie. Het voorstel om f 5800,- beschikbaar te stellen voor het rooien van enkele boomgaarden door de Nederlandse Heide Maatschappij ontlokte de raad een storm van protesten. „Ik heb me laten vertellen, dat de boomgaard in Opheusden inmiddels al gerooid is. Als dit juist is, vindt ik dit een han delwijze, die nergens op lijkt", zei de heer H. Remmeling, die verder nog vertelde, dat hjj als raadslid niet van plan was achter de feiten aan te gaan hollen. De heer L. van Eldik (Boeren Partij) wist zeker dat de boomgaard in Opheusden al was gerooid. „Ik vind dat degene, die daarvoor op dracht heeft gegeven, het zelf maar moet betalen", merkte hij op. Burgemeester Pott antwoordde, dat niemand opdracht heeftgegeven de boomgaard te rooien. „Het personeel van de Ned. Heide Mij. was met de machines toch in Opheusden en toen is men maar vast begonnen", legde hij uit. De heer L. van Eldik haakte di rect in en zei: „Dat zal dan aanmer kelijk in de kosten schelen, want iets waar geen opdracht voor gegeven is, hoeft ook niet te worden betaald". Het BP-raadslid stelde na een zeer uit voerige discussie, waarbij nagenoeg alle fracties hun ongenoegen lieten blijken, voor het gevraagde krediet van f 5800,- te verlagen met f 300,-. Het voorstel werd met 10 stemmen voor en 2 tegen aanvaard. De heer F. van Eldik (SGP) was gepikeerd, dat het rooien van de boomgaarden niet was gegund aan een bedrijf uit eigen gemeente, waar in het verleden al vaak op was aange drongen. Burgemeester Pott legde uit dat het slechts een offerte van de Ned. Heide Mij. betrof. Er werd be sloten voor de uitvoering ook nog an dere bedrijven om offerte te vragen. Tijdens de rondvraag vroeg de heer H. de Gier wanneer het bejaarden centrum ,,'t Anker" in Kesteren zou worden overgedragen. Uit het ant woord bleek, dat een en ander waar schijnlijk in de volgende raadsverga dering aan de orde zal komen. De heer H. Remmeling wees het college nogmaals op de gevaarlijke situatie, die op de Spoorstraat in Kesteren is ontstaan, na het aanleggen van de spoorlijn naar het fabriekscomplex Van Recticel NV. Het wegdek is hier door volkomen vernield en dit heeft in middels al enkele ongevallen tot ge volg gehad. De heer Remmeling drong erop aan het wegdek op korte termijn te verbeteren. Het aangekondigde ontslag van het Boeren Partij-raadslid, de heer L. van Eldik, was voor burgemeester D. J. Pott nog geen reden tot het uitspre ken van een afscheidswoord. De voor zitter vroeg toestemming hier nog mee te mogen wachten tot in de va cature van de heer Van Eldik is voor zien. Het BP-raadslid heeft het colle ge verzocht hem met ingang van 1 fe bruari uit zijn raadsfunctie te onthef fen. ren? Is het juist dat de samenstelling van het zwemwater een irriterende werking op de ogen van de zwemmers heeft? Is het juist dat de oorzaak daarvan is gelegen in het feiit dat het zwemwater te weinig wordt ververst? Indien de eerste vraag met ja wordt beantwoord, is het dan juist dat de verantwoordelijk wethouder van on derwijs, mr. J. Deen, onder wiens portefeuille het instructiebad ressor teert, onvoldoende aandacht heeft be steed aan de analyserapporten van de zwemwatermonsters? Is het juist, in dien de wethouder hieraan voorbij is gegaan, dat de volksgezondheid in ge vaar gebracht kan worden? Indien de laatste vraag met ja wordt beant woord, bent u dan niet met mij van mening, dat de wethouder, in zijn taak is te kort geschoten?" In de raadsvergadering van dinsdag 4 februari en waarvoor grote belang stelling wordt verwacht, zou aanvan- ELST. Voor de tweede maal in dit seizoen, hield v.v. Musketiers zaterdag j. 1. Bingo-avond in het clubhuis hotel De Stuyvenberg te Eist. De belangstelling was weer bijzonder groot; ruim tachtig personen dongen mee naar de talrijke fraaie prijzen. Het River Trio verzorgde met zang van Mary Valk met succes het muzi kale gedeelte want de dansvloer was steeds druk bezet. Aangezien het Bingo-spel bij de El- stenaren steeds meer bekendheid krijgt en geweldig in de smaak valt, heeft de ontspanningscommissie van Musketiers nog een Bingo-avond georganiseerd, hoewel er slechts twee avonden voor dit seizoen op het programma stonden. Het derde en laatste Bingo-festijn vindt plaats op 22 maart, eveneens in in hotel De Stuyvenberg. L. VAN ELDIK goedkoop (BP) kelijk alleen aan de orde komen de ontwikkelingen rond de Ban<tuinschool waarover de afgevaardigde van de „Vrije Partij" afgelopen week een persconferentie heeft gehouden. De fractievoorzitter van de WD zal de hierboven opgesomde vragen in dezelf de vergadering aan de orde stellen. De aanvallen van de heer Van den Berg (Vrije Partij) waren in hoofdzaak gericht aan het adres van de wet houder van onderwijs mr. J. Deen; deze zal nu ook de VVD tegenover zich vinden. bespeuren. De beide stoffelijke over schotten werden overgebracht naar het Julianaziekenhuis. Vermoedelijk is de chauffeur van de auto, die plotseling op de linker rijbaan ging rijden, onwel ge worden. De inzittenden van de bestel wagen hebben geluk gehad, doordat zij achter het zware motorblok voldoende bescherming hadden om de klap op te vangen, hoewel ook de voorzijde van deze wagen totaal was vernield. Beide wrakken zijn weggesleept. Het verkeer op de drukke weg ondervond vrijwel geen vertraging, omdat de ene helft van de rijbaan niet was geblokkeerd. u dan even a.u.b. voor Veenendaal 's Zaterd. v. 16.30-17.30 u. Voor Rhenen 3328 Nwe Veenendaalseweg 159 SCHERPENZEEL Vrijdagavond hield Scherpenzeels grootste vereniging, de gymnastiekvereniging D.O.T.O., haar 35ste jaarvergadering in hotel Boszieht. In zijn openingswoord memoreerde de voorzitter, de heer G. Veenhof, dat het jaar 19681969 een zeer glorieus jaar is geweest. Niet alleen door het jubileumjaar, maar de prestaties van de vereniging waren ook in stijgende lijn geweest en in verschillende wedstrijden waren zeer fraaie successen geboekt. Het ledental passeerde voor het eerst de 400. Bij de afsluiting van het jaar was dit 445 stuks. Uit de jaarverslagen kon men horen dat de vereniging er goed voor staat. De secretaresse mevr. Van der Veer liet de zeer vele gebeur tenissen van het jubileumjaar nog eens de revue passeren. Ook het jeugdbe- stuur was het afgelopen jaar zeer actief geweest. Het bestond echter nog steeds uit vier personen. Thans werd er een vijfde aan toegevoegd en wel mej. B. Osnabrugge. Men had een enquête ge houden onder de leden. Het doel was om te weten wat er onder de leden leeft. Men had een vijftal vragen gesteld en uit de beantwoording kon men opma ken dat men met de gang van zaken in de vereniging goed tevreden was en men geen verandering wenste. Het punt bestuursverkiezing leverde weinig moeilijkheden op. Aftredend was de heer E. Veenstra. Hij werd bij accla matie herkozen. Verder waren aftre dend en niet herkiesbaar mevr. v. d. Veer en de heer G. Veenhof. In die plaatsen werden gekozen mej. G. Veld huizen en mevr. Bakker-Hietbrink. De voorzitter bracht bijzonder dank aan de leidster mej. Huizinga en de leider, de heer Klumpenaar. De voorzitter liet het niet bij woorden maar liet ze verge zeld gaan van een stoffelijk blijk van waardering waarin ook de vrouw van de heer Klumpenaar werd betrokken. Ook drie meisjes, die de leiding had den geholpen kregen een platenbon. Het waren Jannie Cozijnsen, Alie Lansing en Jannie Veldhuizen. Hierna deelde de voorzitter nog mee dat er in 1969 vier meisjes van DOTO zullen deelne men aan het kampioenschap van Ne derland. Het was jaren geleden dat een lid van DOTO hieraan had deelgeno men. Het was toen N. Valkenburg die tot de keurploeg wist door te dringen. Aan het einde van de vergadering vroeg de heer Veenstra het woord. Namens het bestuur bracht hij dank aan de scheidende bestuursleden voor het vele werk dat ze voor de vereniging had den gedaan. Hij bood beiden een blijk van waardering aan. Ook mevr. Veen- EDERVEEN Woensdagmiddag 5 februari wordt er in de Nederlandse Hervormde kerk weer een bejaarden middag gehouden. Spreker is de heer Nout uit Otterlo die aan de hand van dia's een en ander zal vertellen over de Deltawerken, hof werd niet vergeten en kreeg even als mevrouw Klumpenaar een prachti ge bloembak. De heer Veenhof dankte voor de geschenken en 'hij hoopte een trouw lid van DOTO te blijven. Nadat hij de vergadering had gesloten, bleef men nog enige tijd gezellig bijeen. Wie de toekomstige voorzitter van DOTO wordt, werd in deze vergadering niet beslist. Dit wordt door het bestuur on derling uitgemaakt. De gemiddelde prijs voor slachtrun deren in Nederland is voor de week tot 31 jan. becijferd op f 243,38, dat is f 2,85 hoger dan voorgaande week. De gemiddelde EEG-prijs evenwel werd met f 0,82 verlaagd tot f 238,03. De invoer uit derde landen blijft be last met de volledige heffing, die voor de week vanaf 1 febr. onveranderd is vastgesteld op f 71,02 per 100 kg le vend en navenant hoger voor delen van geslachte runderen. De laatste we ken is de invoer van slachtdieren uit Engeland wat groter geweest, doch dit had zoals blijkt nauwelijks invloed op de prijs, evenmin als de bekend making dat de invoer van slachtdieren uit Hongarije weer mogelijk is. Overi gens is in januari meestal het ver bruik niet zó groot. Er zijn uitverko pen enz. enz. er is nu nog de BTW. In de week tot 25 jan. werd 359 ton rundvlees ingevoerd (vers en gekoeld vlees) alsmede ca. 500 stuks levende dieren, waarvan 100 uit derde landen. Uitgevoerd werd ca. 400 t, waarvan 110 t naar Zwitserland en Engeland, de rest naar de lidstaten van de EEG. Kalveren lager in prijs De gemiddelde EEG-marktprijs voor kalveren werd becijferd op f 381,79, dat is bijna f 10 lager dan voorgaande week. In Nederland was de prijs ca f 15 lager en bedroeg deze f 370,12 per 100 kg levend. De Belgische, zeer ho ge, prijs daalde met ruim f 17 tot f 408, het Italiaanse prijpeil ligt rond f 382,30. De uitvoer is de laatste we ken wat minder geweest, al werd in de week tot 25 jan. toch reeds weer 995 ton klafsvlees uitgevoerd. Inge voerd werden 231 nuchtere kalveren uit België, 238 uit Duitsland en 453 slachtdieren uit Ierland, terwijl uil Denemarken 60 t kalfsvlees werd inge voerd. >0

De Vallei | 1969 | | pagina 3