Hoe lappen zij het hem toch Britse politie werkt zonder traangas en waterkanonnen Imposante vleesdragers gaan parkeergelden innen por Splinters ASSISTENTE OOK DE DAMES „Valleirenners" in SPARTA BLONK UIT IN KANSEN MISSEN FC Den Bosch leed verlies op De Berg N.V. MARO FABRIEKEN Senoritas-Rood. ©mdat-ie zo lekker is. ©mdat-ievande nieuwe oogst is: Zeer lichte Java tabak. En omdat-ie van Panter is natuurlijk. VALLEIVOGELS NAM MEER AFSTAND Twee 2e plaatsen voor Gelria jeugd PARIJS RAAKT VERSTOPT MET A UTOS Panter, dè makers van kleine sigaren. MAANDAG 3 FEBRUARI 1969 Lessen Formulier Koningin BON TOUWEN 10 stuks 1,80 Er zijn mogelijk rokers die nog geen hoogsteigen Pantertje gevonden hebben. Voor hen werd de Keuzedoos 4,75) gemaakt met alle 12 Panter-merken erin: van „zeer licht" tot „karakter". Om te keuren en te kiezen. Pagina 6 Niet alleen de bobby's, ook hun vrouwelijke collega's laten zich niet zo snel van de wijs brengen. Hier worden vrouwelijke arrestanten tegen de nieuwsgierigheid van de menigte en de fotografen door vrouwelijke agenten beschermd. LONDEN Leuzen schreeuwend en zwaaiend met borden, waarop anti- Viëtnam-leuzen, wierpen demonstranten zich op de politie en probeerden door haar cordon heen te breken. De borden werden gezwaaid als sabels en politie- helmen vlogen de lucht in. De politieman, die de leiding had een sergeant in een sweater met korte mouwen keek verheerlijkt „Zo is het goed demonstranten", schreeuwde hij, „maar probeer het nog eens en met kracht". De botsing had plaats in de oefenschool voor Britse politie-rekruten, waar Britse bobbies leren, hoe zij onlusten de baas moeten worden zoals de gevaar lijke demonstraties te Parijs, Chicago, Berlijn en Londen zelf. De Londense politie heeft maar een methode: de agenten haken de armen in elkaar en houden de menigte tegen uitsluitend door de kracht van hun aantal. In dit geval was „de menigte" een aantal politiecadetten in burgerkleding, die hun mede-cadetten de gelegenheid boden, zich te oefenen in de methode van de in elkaar gehaakte armen. De Londense politie werkt niet met traangas, waterkanonnen en revolvers. „Wij hebben ook geen oproerhelmen met vizier", zei chef-instructeur James Argadon, een 40-jarige Schot, die be last is met de opleiding van de politie macht van de hoofdstad. „Wij geloven niet, dat die dingen nodig zijn en wel dat 't dragen van oproerhelmen de me nigte zou kunnen prikkelen en moei lijkheden zou kunnen veroorzaken", zegt hij. De afóijd beleefde Britse politie wilde niets zeggen over de geweldplegingen in Chicago of Parijs, maar was geneigd wat zelfvoldaan te kijken, als er naar naar werd gevraagd. „Wij zouden er niet aan denken zulke methoden toe te passen", zei Argadon, „wij beschou wen het in toom houden van een menig te als een cricket- of voetbalwedstrijd. Wij nroberen te voorkomen, dat ze sco ren." Toen in oktober te Londen de jongste grote demonstratie plaatshad, mar cheerden meer dan 30.000 protesteren den door de straten. Scotland Yard zet te 8.846 politie-agenten in om de menig te in toom te houden. Er waren moei lijkheden voorspeld, maar de methode van het vriendelijk optreden had suc ces. Toen demonstranten muntstukken naar een agent wierpen, lachte hij en vroeg om meer. Toen een andere „bob by" een peer naar zijn hoofd kreeg, ving hij die op en at hem op. Aan het einde van de dag waren er 47 slachtof fers onder de burgers en geen van hen was ernstig gekwetst. Demonstranten en politie onder welke laatste 74 man gewond waren zongen samen voor het gebouw van de onbeschadigde Amerikaanse ambassa de, welke de demonstranten gedreigd hadden met bommen te zullen bestoken, ^Auld lang syne." Voor de oktoberdemonstratie had de politie speciale lessen in het bedwingen van een menigte gekregen, maar zelfs deze hadden uitsluitend ten doel, de agenten bij te brengen, hoe zij vlug in en uit politiebussen moesten stappen en hoe zij wiggen moesten vormen, om de menigte te splksen. „Het wiggensysteem werkte goed, maar het was niet oorspronkelijk", zei Argadon verontschuldigend. Ro meinse soldaten pasten dezelfde me thode toe". De man, die belast is met de oplei ding in het beteugelen van opstootjes, stelt meer belang in atletiek dan in misdaad. Hij is de snelste lange-af- standloper van de Britse politie, sgt. Charlie Fogg, die heeft deelgenomen aan de Olympische Spelen. Hij geeft lessen naast een vliegtuighangar die niet meer wordt gebruikt op een vlieg veld uit de tweede wereldoorlog, thans een club met sportterreinen in een voorstad, waar de opleidingsschool van de politie is ondergebracht. Het enige wapen, dat Britse agenten #oit leren te gebruiken, is een wapen stok en daar mogen zij zich slechts van bedienen als een agent in gevaar verkeert of een gevangene dreigt te ontsnappen en het slachtoffer moet zo mogelijk op het lichaam getroffen wor den, niet op het hoofd. „Tal van Londense politie-agenten kunnen kop en staart van eert revol ver niet van elkaar onderscheiden" zegt Fogg, die een van de weinigen is, de geleerd hebben met vuurwapens om te gaan. Slechts een op de tien agenten leert pistool-schieten en deze manschappen worden aldus over de posthuizen ver deeld, dat elke post iemand heeft, die schieten kan. Maar de wapens zitten achter slot en worden alleen in geval van nood beschikbaar gesteld, zoals wanneer een gewapende moordenaar moet worden achtervolgd. Volgens Scotland Yard hebben nog niet helemaal 2.000 man in vierdaagse cursussen leren schieten. Als een man zijn pistool uit de holster trekt, moet hij daarover een schriftelijk rapport uitbrengen, ongeacht of hij schiet of niet. Het aantal manschappen, dat schieten heeft geleerd, is zelfs nog kleiner geweest, tot de moord van 1968 in Shepherd's Bush, toen drie on gewapende politie-agenten door gang sters werden afgemaakt. De Londenaars aanbidden hun poli tie bepaald niet en hun jongere gene ratie beweert, dat de legendarische „Bobby" een bemoeizieke lastpost is geworden, maar toen demonstranten klaagden over ruw optreden van de politie, verschenen in de pers tiental len verontwaardigde ingezonden stuk- len, waarin werd verteld van agenten, die mensen geld voor de bus hadden geleend om thuis te kunnen komen of een maaltijd voor hen hadden be taald, als ze honger hadden. Zelfs jongelui, die in de kou in dé rij stonden om het optreden van hun geliefde „pop-sterren" te kunnen bij wonen, vertelden van een bobby, die hun koppen hete thee had gebracht. En Hargadon wijst erop, dat ie mand, die een klacht tegen een agent in wil dienen, daarvoor op elk bureau een formulier met de nodige aanwij zingen kan krijgen. Als het allerbeste middel om een menigte in bedwang te houden, be schouwt Londen zijn bereden politie en inspecteur Dennis Colter van de bereden agenten zegt: „Een geoefend man en een geoefend paard kunnen het werk van een dozijn agenten te voet doen". Toen 200 jaar geleden de eerste be reden agenten in Londen verschenen, waren deze manschappen uitgerust met sabels, pistolen en wapenstokken. Die uitrusting is op de wapenstokken na, geheel verdwenen en in 1923 maak te een enkele „bobby" zonder wapens een einde aan een rel op een voet balveld door het terrein met zijnn paard te ontruimen. De Britse agent heet naar de stich ter van het Londense korps, Sir Ro bert Peel, afgekort Bobby. De hoofdstad beschikt thans over 209 politiepaarden, die allemaal wild van de woeste gronden van Yorkshire komen. Ze worden gedresseerd op een school aan de overzijde van de Theems, gerekend van Hampton Court Palace. „Tegen de tijd, dat een politiepaard gedresseerd is, is het bijna een ma chine", zegt Colton. „Het gehoorzaamd, ongeacht wat er rondom gebeurt". Voor iemand ooit op de rug van een paard klimt, heeft dit geleerd zij waarts te lopen en zich rustig maar met grote kracht in een menigte te dringen. Als ze volledig gedresseerd zijn, rijden ze door vuur en rook, blij ven ze rustig staan naast voorbij da verende treinen en tegenover luidruch tige menigten, die met vlaggen en spandoeken wuiven en worden ze niet in verwarring gebracht door bandop namen van ontploffingen, militaire ka pellen en botsingen in het verkeer. Ze zijn dan volstrekt niet te schokken. Ze zijn zo mak, dat koningin Eliza beth II bij de jaarlijkse vaandelpara de met alle lawaai en opwinding daar van niet op een paard uit de konink lijke stallen rijdt, maar een politie paard leent. De bereden politie is op geen enkele wijze gereorganiseerd met het oog op de in aantal en omvang toenemende Anti-Vietnamdemonstraties. Jarenlang zijn de enorme merries en ruinen juist op zulke gebeurtelijk- heden afgericht door ze op te stellen tegenover troepen politie in burger, die onder hun neuzen stonden te zwaaien met vlaggen en spandoeken, schreeuwende en beukende op een an tieke grote trom, geschonken door het keurkorps van de garde. „Wij treden op tegen elk soort me nigte, ongeacht waarvoor of waarte gen zij demonstreert", zei Colton, wij zend op een spandoek op het oefen- veld. Politiepaarden verliezen nooit hun kalmte, maar bereden agenten heb ben wel eens een woedende uitval ge daan naar iemand, die hun paard leed wilde doen. De meeste Britse politie-agenten en het grootste deel van het publiek in dit dierenminnende land, stonden ach ter de cavalerist van de lijfgarde, die kort geleden een oproermaker bedreig de met zijn ceremoniële zwaard, om dat hij zijn paard gekwetst had. „Het kon me niet schelen wat ze te gen me deden", zei hij tot een com missie van onderzoek „maar dat ze mijn paard kwaad deden was een beet je teveel". SCHERPENZEEL De Scherpen- zeelse ren- en toervereniging „De Val leirenners" hield zaterdag weer een trainingsrit. Ditmaal had men als par cours de Amerongse berg gekozen om de renners wat meer te oefenen in het klimmen. Het parcours was ongeveer 1400 meter lang. Er verschenen ditmaal 14 renners aan de start voor deze tijd- klim. De uitslagen waren bij de nieuwe lingen: 1. Rijk Vink (3.35 min.); 2. Co Jansen 3. Jan Hoksbergen 4. Berty Quint 5. Gerrit Langelaar. De uitslag bij de adspiranten was: 1. Joh. Ossen drijver (4.17 min.) 2. Arend Langelaar 3. Dick v.d. Burgwal 4. Ted Sas 5. Evert Blotenburg. De uitslagen bij de jeugd waren als volgt: 1. Frans v. Heek (5.10) 2. Bert van de Burgwal 3. Grad van Heek 4. Louis van Hamersveld. De renners werden om de minuut ge start voor deze scherpe klim. De Oostenrijkse skiërs hebben zich in de 34e Arlberg Kandaher-rennen, bij Sankt Anton gehouden, oppermachtig getoond. Zowel bij de heren als bij de dames eisten zij alle eerste plaatsen op. De 34-jarige Karl Schranz was de grote overwinnaar. Voor de zesde maal zegevierde hij in zijn specialiteit, de af daling. Hij werd voorts voor de vijfde maal eerste in de alpine-combinatie. A Moeilijk is het voor de bobby als de arrestant niet mee wil, vooral als die arrestant een meisje is. Dan moeten de harde hand en de natuur- M/ke schroom worden gecombineerd. PARIJS Een Fransman rijdt lie ver steeds maar rond en neemt dan het risico van strafbaar parkeren, dan voor de ondergrondse garages ie betalen, die tegen hoge kosten voor hem zijn gebouwd. Daarom is de gemeenteraad van Parijs van plan, om de duizenden autorijders die thans gratis parkeren daar waar het is toegestaan, per uur te laten betalen. Dat het parkeren in Parijs beter zou zijn dan elders, zal niemand verwach ten, maar de staiistieken op zich zelf zijn schrikbarend. De verkeersautoriteiten hebben uitge rekend dat er 230.000 wettige parkeer plaatsen zijn en ruimte voor een maxi mum van 250.000 wagens om rond te rijden. Zij doen daar dan nog 250.000 plaatsen bij, waar de auto's onwettig worden neergezet en komen op een to taal van 730.000. Maar in Parijs en de buitenwijken zijn bijna twee miljoen auto's geregistreeerd. Soms stijgen al leen al de aantallen auto's die Parijs binnen- of uitrijden tot 800.000 per dag. Met zulk een verstopping zou men menen dat meer mensen gebruik zou den maken van de ondergrondse. Het is nu zo, dat op elke 20 personen die zich in de stad ergens heen begeven, tien de ondergrondse nemen, zes de bus en er een te voet gaat. De verkeersellende wordt veroorzaakt door de overblijven de drie die met de auto gaan. De cij fers zijn van het Franse instituut voor openbare mening (IFOP), gepubliceerd door France Soir. De autobezitters hebben al jaren ge schreeuwd om meer parkeergelegen heid, maar dan niet in de straten. De stad doet haar best en zal tegen het einde van het jaar, 20.000 nieuwe par keerplaatsen over de stad verdeeld beschikbaar hebben. Vele bevinden zich in ondergrondse garages in de rijk ste buurten in de binnenstad. Maar de autorijders vinden dat te duur. Met ta rieven van 1 tot 2 frank (0,75-1,50) per dag is de bezetting heel matig, soms maar tien procent. De beste bezetting tot nu toe was 55 procent. Maar dat was in een buurt waar het verkeer door het nachtleven bijna even druk is als overdag. Het is dan ook niet verrassend, dat uit een andere poll van IFOP bleek, dat negen van de tien forensen uit de voor sneden nooit de garages gebruiken en dat driekwart van de rijders catego risch tegen elke parkeerbetaling is. Ve len zeggen: „Bonnen zijn goedkoper". Misschien is dat ook zo in het tegen woordige stelsel, dat tijdens de drukke uren het parkeren op de schijf beperkt tot anderhalf uur. Op de naleving wordt toegezien door duizenden bejaarde mannen, hoofdzake lijk gepensioneerde politie-agenten die geadresseerde kaarten als bonnen ach terlaten. De overtreder behoeft alleen in een tabakszaak een speciale zegel van 10 frank (f 0,50) te kopen en de kaart te posten. Het werkt prima, be halve dat er de laatste weken zoveel bonnen zijn uitgeschreven, dat de ta bakswinkels door hun Voorraad zegels heen zij n en niet weten wanneer zenieuw e krijgen. Het schijvensysteem wordt volgens de winkeliers zo misbruikt, dat het groot ste deel van de parkeerplaatsen niet wordt ingenomen door mensen die win kelen, maar door kantoorpersoneel dat met de auto naar het werk gaat. De winkeliers hebben daarom een verzoek schrift ingediend om een nieuw sys teem. Dit nieuwe plan dat in beginsel is goedgekeurd houdt in, dat er 16 grote ruimten, waaronder de Place de La Concorde en de brede Champs Elysées met touwen worden afgezet. Controle op elke ruimte heeft een van de gewe zen vleesdragers van de „halles", die zware stevige met bloed bespaWe kna pen, die zoveel kleur gaven aan de po pulaire etenswijk van na middernacht. De vleesdragers raken hun baan toch kwijt in maart, omdat de markt naar de voorstad Rungis wordt verplaatst, waar moderne transportbanden het groortste deel van hun werk doen. De vleesdragers omspannen de par keerruimte om 8 uur des ochtends, con troleren de tijd met kaarten van ver schillende kleur en ontvangen het par- keergeld als de rijders weggaan. Om 8 uur des avonds rollen ze hun touwen op en worden de ruimten vrij. Tarieven zullen 50 centimes (f 0,35) per uur worden voor de eerste vier uur, laag genoeg om mensen die ernstig wil len winkelen aan te lokken. De gemeenteraad verwacht dat een autorijder veel minder in de verleiding komt om een vleesdrager te bedriegen, dan een of andere weerloze parkeer- meter. GVVV heeft afgelopen zaterdag zijn mentale zwakte weer eens duidelijk bewezen. Piet v.d. Bovenkamp kreeg van arbiter Wolffenbüttel een verma ning wegens praten en liep de rest van de eerste helft constant te mopperen. In de sensationele slotfase uitten GVVV-ers herhaaldelijk hun misnoegen over het kansen missen van hun team genoten en in plaats van een optimis tisch geluid te laten horen, werden nu allerhande negatieve uitlatingen over het veld gezonden. Ook oefenmeester Aarsman werd weer even slachtoffer van de mopper drift van de GVVV-ers. Toen de Arn hemmer kritiek leverde op het spel van middenvelder Van Ejjck, antwoord de deze (zeer ad rem) met een stroom van onvriendelijkheden. Trainer Aarsman schjjnt de mentali teit van de GVW-ers maar niet te kunnen veranderen. Het zou toe te juichen zijn wanneer de nieuwe oefen- meester dat wel kan, want er gaat op deze manier veel verloren in een ont moeting.... zeer veel!! Het klinkt wellicht wat afge zaagd, maar alleen de scheidsrechter neemt in een voetbalwedstrijd de be slissingen. Daarmee kan men het al dan niet eens zijn, de referee blijft de integere figuur op de velden. Smaling van Kulan heeft dat in Hoevelaken weer eens ondervonden. Bij een overtreding van een tegen stander van de Veenendaler gaf de scheidsrechter slechts" een stuitbal en Smaling vond dat niet geheel en al juist. Hij velde toen zelf maar een von nis over de wilde opponent door hem te lijf te gaan. Een ferme schorsing moet Smaling nu leren, dat dat niet wordt toegestaan door de KNVB Enkele dagen geleden bereikte onze sportredactie een klacht van een fer vente voetbalsupporter. Met de opstel lingen die elke vrijdag worden gepubli ceerd was hij het bepaald niet eens. „Er wordt maar wat mee gegoo cheld", aldus de voetbalenthousiast. Als bewijs hiervoor noemde hij de op stelling van DOVO, die elke week weer hetzelfde zou zijn. „Neem nu maar eens een Bert Visser", ging hjj ver der, „die is dit seizoen maar één keer ziek geweest, doch vanaf die tijd staat er telkens achter zijn naam „Onder voorbehoud". Zelfs nadat tot tweemaal toe was ge tracht hem duidelijk te maken dat deze toevoeging voor de gehele opstelling gold, mompelde hij toch nog dat Vis- scher slechts éénmaal ziek was ge weest R.K. Unitas zal het kampioens feest nog even uit moeten stellen. De barre weersomstandigheden waren er de oorzaak van dat het duel met SVMM niet door kon gaan. Aangezien er voor komende zondag geen wedstrijd voor Unitas op het programma staat zal het nu ten min ste nog twee weken duren voor de groenwitte vlag kan worden gehe sen.... OPHEUSSDEN Het pleit niet voor de voorwaartsen van Sparta dat zij zaterdag tegen VVS maar met één punt verschil konden winnen, want kansen waren in dit duel legio. VVS 1 kon maar met 10 man spelen en van deze 10 waren er nogal wat invallers, zodat Sparta een ruime zege had kunnen behalen. De weinige toe schouwers hebben weliswaar een steeds aanvallend Sparta gezien, maar slechts één doelpunt. Gerritsen zag zelfs nog kans een strafschop te mis sen. Sparta zette al direct een offensief in, dat resulteerde in niet minder dan 7 corners en een schot van rechtsbui ten Schaap (de beste Sparta-voorhoede- speler) tegen de lat. Voor rust drong Sparta VVS geheel op eigen helft te rug en slechts sporadisch moest kee-i per Van Eist in actie komen. VVS legde zich geheel op verdedigen toe en dat lukte tegen het veelal door het midden spelend Sparta goed. Na rust] weer een aanvallend Sparta dat echter! uitblonk in het missen van kansen, j In de 73e minuut kreeg Sparta een] strafschop toegewezen wegens onge oorloofd aanvallen van Gerritsen. De-| ze man nam de penalty zelf maar met een flitsende beweging wist doelman Jacobs de bal uit zijn doel te wer ken. Even later scoorde Sparta toch. De gevaarlijkste man in de Sparta- voorhoede, Schaap kreeg de bal vrij op rechts, dribbelde op het doel af en uit zijn schot verdween de bal via doelman Jacobs in het doel (1-0). Wat Sparta verder ook probeerde, het lukte niet om een tweede treffer te la ten aantekenen. WAGENINGEN Wageningen heeft gisteren op De Berg FC Den Bosch, in theorie nog een kanshebber op promo tie. een I0 nederlaag toegebracht in een meer spannend dan fraai duel. Het was een volkomen verdiende ze ge voor de Wageningers, die vooral in de tweede helft beter waren dan het wat tegenvallende Den Bosch. In de eerste helft ging de strijd vrij wel gelijk op met bij vlagen een wat sneller en fantasierijker combinerend FC Den Bosch. In de twintigste minuut scoorde ex-amateur Geurt Jansen het enige doelpunt van de wedstrijd. Uit een 1-2 combinatie met Rorije schoot Jansen hard in en keeper Straatum was kansloos (10). Den Bosch was technisch wel wat be ter in de eerste helft, maar Wagenin gen stelde daar een geweldig enthou siasme tegenover. Na de hervatting verwachtte het pu bliek een sterk aanvallend Den Bosch, maar dat offensief kwam niet. De gas ten stootten wel enkele malen door, maar dat ging met te weinig overtui ging om de koelbloedig operende Wage- ningen-defensie te verontrusten. Den Bosch zakte zelfs terug in dat laatste spelgedeelte en moest de eer op alle fronten aan Wageningen laten, dat een zelfverzekerde partij voetbal speel de. Den Bosch had in verdediger Schuurman de beste man, terwijl Ro rije zonder enige twijfel bij Wagenin gen als zodanig mocht worden betiteld. Ten behoeve ven de bedrijfsleiding zoeken wij een leeftijd tot ca. 23 jaar, wier taak zal omvatten t lichte kantoorwerkzaamheden, w.o. typewerk het ontvangen van bezoekers het bedienen van de telefoon. Wij denken hierbij aan een medewerkster met opleiding op MULO-niveau typevaardigheid prettige omgangsvormen enige kantoorervaring een goede telefoonstem. Indien wij de juiste persoon gevonden hebben, bieden wij haar een goed salaris en een prettige werksfeer. Zij heeft het vooruitzicht bij verdere uitbreiding van het kantoor en de kantoorwerkzaam heden (waarop bij een persoonlijk gesprek nader zal worden inge gaan) een goede plaats te gaan vervullen in een klein team admi nistratieve medewerkers. Indien u meent voor de gevraagde functie in aanmerking te kunnen komen, kunt u uw sollicitaties schriftelijk aan onderstaand adres indienen, terwijl wij u ook gaarne voor een nader gesprek zullen ontvangen op woensdag 5 februari a.s. tussen 9 uur en 21.00 uur aan onderstaand adres LAAN DER TECHNIEK VEENENDAAL SCHERPENZEEL Door een ver diende 41 zege op Baarn heeft Vallei vogels zich zaterdag op liet terrein ach ter de schietbaan wat meer verwijderd van de onderste regionen en is doorge drongen tot de middenmoot. Het was een sportieve wedstrijd, waarin Baarn over alle linies de mindere was. Er zat veel meer verband in de Valleivogel- ploeg en men was de gehele wedstrijd sterker. Valleivogels trok meteen ten aanval, maar van groot gevaar was geen spra ke, Doelman Vlastuin moest zelfs na 10 minuten een zeer gevaarlijk schot van rechtsbuiten Mijnders onschadelijk maken, maar met dit schot had de Baarn-voorhoede voor de rust haar kruit al verschoten. De thuisclub bleef sterker en in de 30e minuut kwam Val leivogels aan de leiding. Na een hoek schop werd de bal tot enkele malen toe ingeschoten en toen Koningshoven het leer verkeerd op de schoen kreeg, betekende dat een eigen goal (10). Twee minuten later kreeg C. v. Ma nen de bal op maat toegespeeld. Hij snelde handig tussen een tweetal te traag reagerende verdedigers door en met een goed gerichte schuiver bracht hij de stand op 20. Ook na de hervat ting bleef Valleivogels de betere ploeg. In de 67e minuut verkeek doelm;. Vlastuin zich totaal op een ver schot van rechtsbuiten Mijnders (21), en even kwam er vuur in de Baarn-ploeg. Toen echter 2 minuten later C. v. Ma nen een afgemeten voorzet gaf bracht R. v. Donselaar met een fraaie kopbal de stand op 3—1, en het offensief van Baarn luwde meteen. Bij de volgende Valleivogels-aanval loste C. v. Manen een ver schot, waaruit de bal voor c> voeten kwam van R. v. Donselaar, die buiten bereik van doelman Ouderdorp raak schoot (41) KESTEREN Zaterdag kwamen de jongste leden van de korfbalvereniginf „Gelria" uit in een toernooi in de eier- hal van Barneveld. De uitslagen van de. pupillen (910 jaar) was als volgt: Amersfoort x Gelria z 11; Gel ria z Odik y 21; Gelria z Meteo ren z 00. Door deze overwinningen wisten de pupillen het tot een tweede plaats te brengen. De allerjongsten, van 8 tot jaar, brachten het er ook goed af en behaalden eveneens een tweede plaats. Deze uitslagen waren als volgt: Gelria z Odik z 01; Gelria z Amersfoort y 10; Amersfoort z Gelria 00.

De Vallei | 1969 | | pagina 6