240 man van Mulder-Vogem alleen deze week nog salaris Verlies geboekt van ruim 11 miljoen zoek naar „slachtoffer' dat al veilig thuis zat VERMISTE SCHILDERIJEN LAGEN IN EEN AUTO Inzittenden van trein op AMRO -LENING Stakende Surinaamse onderwijzers ondervinden veel solidariteit Vul een bon in voor Biafra Kunstgebit? Als zeepbel uit elkaar gespat Ethiopië koopt bij ons schependok en vee 3 voorbeelden: f 62,07 p.m. (18 mnd.) f 118,37 p.m. (24 mnd.) f 189,39 p.m. (24 mnd.) FAILLISSEMENT VAN TE SNEL GEGROEID BEDRIJF 589 ste Staatsloterij Iets lichtere straf voor valsemunter Minister Bakker is boos op Schiphol's verkeersleiders Toevalstreffer van politie Niet met C.N.V. naar Spanje Kapelaan blijft in functie na huwelijk Aannemer ontslaat dertig man Ontwerpprogram van c.h.u. te links bevonden Minister Luns terug van reis PRODUKTIE STIL LENING OPGEËIST „Niemand beschuldigd Jongensfiets op overweg meegesleurd DURE DOEKEN ONBESCHADIGD Elk bedrag tussen f 700,- en f 10.000,-. In die 18 mnd betaalt u: 18xf 62,07=f 1117,26. Dat is f 117,26 aan financieringskosten, incl. rente, vergoe ding administratiekosten en overlijdensrisico. Dus maan delijks ca. f 6,50. In die 24 mnd betaalt u: 24 x f 118,37 f 2840,88. Dat is f 340,88 aan financieringskosten, incl. rente, vergoe ding administratiekosten enoverlijdensrisico. Dus maan delijks ca. f 14,20. In die 24 mnd betaalt u: 24 x f 189,39 f4545,36. Dat is f 545,36 aan financieringskosten, incl. rente, vergoe ding administratiekostenen overlijdensrisico. Dus maan delijks ca. f 22,70. Komt u eens langs bij de Amsterdam-Rotterdam Bank in uw buurt. (Bellen of schrijven mag ook!) Wij vertellen u graag alles over de bedragen die u kunt lenen (elk bedrag tussen f 700,- en f 10.000,-), over het aantal terugbetalingstermijnen, over de kwijtschelding bij overlijden. Een uitgebreide folder met alle inlicht tingen en tarieven ligt voor u klaar. REGERING-PENGEL GECONFRONTEERD MET ARBEIDSONRUST DRUK OP STRAAT HOOFD KOEL LET A.S. DONDERDAG OP ADVERTENTIE: LUCHTBRUG VOORTZETTING DINSDAG 4 FEBRUARI 1969 „liet zal voor vele ontslagen werk- nemers van Mulder-Vogem moeilijk zijn ander werk te vinden. Vooral voor de vele kantoormensen liggen de banen niet opgeschept". Dit zei gisteren de he»- B. Buiten huis, districtsbestuurder van de me- taalbedrijfsbond van het N.V.V. De ontslagen zijn gevallen in Nieuw Vennep (150 man), Geesburg (40 man), Leiden (40 man) en Zaltbom- mel (30 man). „De lonen over deze week zijn gis termiddag uitbetaald", aldus de heer Buitenhuis. Zelfs de vakbonden we ten niet waar het geld voor die lo nen vandaan is gekomen. „Men heeft ons nauwelijks iets verteld. Het per soneel heeft het debêcle al maanden geleden zien aankomen. Waarom de geldschieters dat ook niet hebben gezien, is onbegrijpelijk." De heer Buitenhuis meent, dat de gang van zaken bij Mulder-Vogem eens te meer heeft bewezen dat er hoog nodig een enquêterecht moet komen. „Dan was dit wellicht voor komen. Het is toch te gek dat een directie een fantasie kan opbouwen, die als een kleurige zeepbel uiteen spat." Uit Amerika, Zweden en Enge land zijn, volgens de heer Buitenhuis gegadigden voor Mulder-Vogem, die echter pas na het faillissement hun slag zullen slaan. \vv\u\\\\\v\v\\\vv\vv\\\v\\\vvv\\\\\\\\\vu\n\\\vf DELFT De Spoorwegen willen nog dit jaar een tweede station in Delft in gebruik nemen. Het zal worden gebouwd in de nieuwe stadsuitbreiding in het centrum, bij de toekomstige Kruithuisweg. Het gaat Voorstadsstation heten. Het station zal waarschijnlijk evenals dat in de Prins Alexanderpolder in Rot terdam een uit staal, glas en hout opge trokken zeskantig gebouwtje worden. NIEUW-VENNEP Het faillissement van Mulder-Vogem is onvermijdelijk. De pogingen om het bedrijf voort te zetten hebben geen resultaten afgeworpen, delen de commissarissen mee. De salarissen van de ruim tweehonderd personeelsleden van dit apparatenbe- drijf, waarvan de directie eind december al aan de kant werd gezet, worden tot eind deze week uitbetaald. Daarna is er geen geld meer. Er staat een verlies in de boeken van ruim f 11 miljoen. Of er voor de schuldeisers nog iets zal overschieten, valt vooralsnog niet te voorspellen. Dat het doek nu definitief over Mul der-Vogem is gevallen, komt, doordat: a) alle kandidaten voor overneming of samenwerking zich hebben teruggetrok ken; b) De liquiditeitspositie en de vooruit zichten van het bedrijf van dien aard zijn, dat vandaag de Haarlemée recht bank het faillissement moet uitspreken. De geldschieter, die 24 januari toe zegde de lonen van het personeel te garanderen, zolang de commissarissen nog in onderhandeling waren over voortzetting van het bedrijf, wil tot 8 februari betalen. Op de gewestelijke arbeidsbureaus is een beroep gedaan, het personeel zoveel mogelijk behulp zaam te zijn bij het vinden van een nieuwe werkkring. Kapitaal en reserves van Mulder- Vogem zijn geheel verloren. Het verlies van f 11 miljoen is voor f 5 miljoen exploitatieverlies over 1968. Met de te verwachten liquidatieverliezen kan nog niet volledig rekening worden gehou den. Gistermiddag is het personeel, in het bijzijn van vertegenwoordigers van de vakbonden, op de hoogte gesteld van het aangevraagde faillissement; hier voor was ruim de tijd aanwezig, omdat in de moderne fabriekshallen van Mul der-Vogem op het industrieterrein in Nieuw-Vennep de produktie nagenoeg tot stilstand is gekomen. „Er bleek een voudig bij andere bedrijven geen be langstelling meer te bestaan", zo werd de ontgoochelde werknemers en werk neemsters te verstaan gegeven. In de drie fabrieken van Mulder-Vo gem in Nederland in Nieuw-Vennep, Zaltbommel en het Drentse Geesbrug ADVERTENTIE 4 FEBRUARI 1969 DERDE KLASSE Prijzen van Prijzen van Prijzen van Prijzen van Prijzen van Prijzen van Prijzen van Prijzen van Prijzen van Prijzen van f f f 50— 50— f 25, 50, 50, 50, 50, f 100, f 200, 400, 1000, f 2000, zijn gevallen zijn gevallen zijn gevallen zijn gevallen zijn gevallen zijn gevallen zijn gevallen zijn gevallen zijn gevallen zijn gevallen op nrs. op nrs. op nrs. op nrs, op nrs. op nrs. op nrs. op nrs. op nrs. op nrs. eindigende op eindigende op eindigende op eindigende op eindigende op eindigende op eindigende op eindigende op eindigende op eindigende op 6 16* 62 96* 42 68 882 291 284 2522 Een prijs van f 5.000.- Een prijs van 5.000.- Eeji prijs van f 5.000.- Een prijs van 5.000.- Een prijs van f 5.000.- De prijs van 10.000, De prijs van f 25.000, De prijs van 50.000, De prijs van 100.000, De extra prijs van 500.000 Let wel op dit nummer is gevallen op het nummer 040076* is gevallen op het nummer 046038 is gevallen op het nummer 093601 is gevallen op het nummer 089601 is gevallen op het nummer 001250 is gevallen op het nummer 047913 is gevallen op het nummer 088470 is gevallen op het nummer 014545 is gevallen op het nummer: 001163 - is gevallen in de serie F op 't nr. 023889 zijn twee prijzen gevallen. "Met de schrik nog op ztfn ge zicht, heeft de negenjarige Peter Korevaar uit Bilthoven sneltrein Utrecht-Amersfoort gistermiddag z\jn totaal verwron gen fiets teruggekregen. De had het karretje ongeveer zes honderd meter meegesleurd. Pe ter kwam er zonder een schram af. Het hachelijke moment deed zich gistermorgen op een be veiligde overweg in Bilthoven voor. Peter was op weg naar school en stak de overweg over. toen de bel al rinkelde en knip perlichten werkten. Terwijl machinist G. Rave- steijn uit Utrecht signalen gaf en krachtig remde, sprong Pe ter van zijn fiets en wandelde lakoniek naar huis, bang een flinke straf te zullen krijgen, In de trein had men niet kun nen zien wat er precies was ge beurd. Men vermoedde, dat de jongen onder de trein was geko men. Veel passagiers, politie mannen en personeel van de Spoorwegen gingen naar hem op zoek. Ze konden niets vinden. Tenslotte vonden zij tussen de rails een NS-naamplaatje, dat echter onleesbaar was. Via de rijwielstalling werd de eigenaar achterhaald. Toen men contact opnam met de ouders, zat Peter gezond thuis. werken 241 mensen. Het bedrijf is pas in het dertiende jaar van zijn bestaan. Op vrijdag de dertiende mei 1966 werd met veel luister het tweede lustrum ge vierd. De Amsterdamse effectenbeurs en be leggers zijn van oordeel, dat het faillis sement de jonge vennootschap bespaard had kunnen worden, indien met meer overleg en voorzichtigheid te werk was gegaan. De indruk bestaat, dat de di rectie het bedrjjf in een geforceerd tem po heeft willen groot maken, waardoor het tenslotte over de kop is gedraaid. Vooral de ongezonde financiering is oorzaak geworden van het fiasco. De Nederlandsche Middenstands Trust Maatschappij, dochter van de Neder landsche Middenstandsbank, zal intus sen de 5s/4 pet converteerbare obligatie lening Mulder-Vogem opeisen, zodra 't faillissement is uitgesproken. Van deze lening, uitgegeven in 1965, staat nog ca f 3,5 miljoen uit. De vrees overheerst echter, dat deze obligaties, evenals de aandelen, vrijwel waardeloos zijn geworden. Zoals ge meld is, in Den Haag een actiecomité; gevormd, dat voor de obligatiehouders wil opkomen. DEN BOSCH De 38-jarige A. C. uit Kerkrade is gisteren door het gerechts hof in Den Bosch veroordeeld tot vier jaar en zes maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. Hij stond in hoger bereop terecht wegens valsemun terij. De advocaat-generaal had zes jaar gevangenisstraf met aftrek geëist. De rechtbank van Maastricht had hem eerder veroordeeld tot vijf jaar gevan genisstraf met aftrek. ADVERTENTIE DEN HAAG Minister Bakker (Ver keer en Waterstaat) is slecht te sprekep over de uitlatingen van de luchtver keersleiders op Schiphol aan zijn adres. Hij heeft een onderzoek gelast naar de actie, die de verkeersleiders in de open baarheid hebben gebracht. De minister heeft er vooral bezwaar tegen dat zij een afschrift van een brief met grieven aan de leiding van de Rijksluchtvaartdienst hebben laten publiceren zonder medeweten van hun chefs. Het bestuur van het Nederlands Luchtverkeersleidersgilde sprak in de ze brief het onaanvaardbaar uit over de maatregelen, die minister Bakker had aangekondigd om de situatie op de start en taxibanen op Schiphol te verbete ren. Het bestuur keerde zich ook tegen de uitspraak van de minister als zou een incident met een Italiaans vliegtuig te wijten zijn geweest aan een misver stand tussen de vlieger en de verkeers leider. Minister Bakker had vragen over de ze onderwerpen uit de vaste commissie voor zijn departement uit de Tweede Kamer beantwoord. „De officiële stuk ken van deze vergadering zijn nog in druk", aldus een woordvoerder van het ministerie. „De verkeersleiders hadden in ieder geval de tekst moeten afwach ten voor zij reageerden. De minister had voor zijn antwoord uiteraard geput uit gegevens van de Rijksluchtvaartdienst. Hij heeft zeker niet de bedoeling gehad de schuld van de vergissingen op Schip hol in de schoenen van de verkeerslei ding te schuiven". Volgens de woordvoerder van het ministerie hebben de verkeersleiders de spelregels voor rijksambtenaren over treden. Als zij klachten hebben, moeten zij zich tot hun chefs wenden. Zij mogen die niet naar buiten bren gen". Het onderzoek zal worden geleid door de directeur-generaal van de Rijks luchtvaartdienst. AMSTERDAM Dank zij een „gouden tip", zijn gisternacht in Amsterdam- West de schilderijen teruggevonden, die vorige week in Amstelveen uit een bungalow werden geroofd. Zij lagen in een Volkswagen, samen met een vracht ander gestolen goed, alles bij elkaar een waarde vertegenwoordigend van bijna een half miljoen gulden. Nog steeds geschrokken houdt Peter Korevaar zijn verkreu kelde fiets vast. De politie werd gewaarschuwd door de Amsterdammer W. Janse, de vroe gere eigenaar van de Volkswagen. Als laatste bekende eigenaar van de auto kreeg hij onlangs een bekeuring voor een autobotsing op 20 januari op de Postjeskade, waarbij „zijn" auto was doorgereden. De man, aan wie hij zijn wagen had verkocht, kon hij niet terug vinden; hij bleek een valse naam en een onjuist adres te hebben opgegeven. Sedertdien keek hij naar zijn vroegere eigendom en naar de koper uit. Tegen middernacht zag hij bij toeval de auto op de Admiralengracht gepar keerd staan. Hij waarschuwde de poli tie, die de auto naar het bureau aan de Lodewijk van Deijsselstraat meenam. Daar begon in de nacht het leegs jou wen van de wagen; antieke en andere gouden sieraden, flessen jenever en an dere drank, obligaties, sigaretten, kle ding, honderden postzegels, vier pas poorten, verrekijkers, een chequeboek, •nog een hoeveelheid andere spullen en zes schilderijen. Daar waren de vier schilderijen bij die sinds vorige week maandagavond werden vermist uit de bungalow van de weduwe B. Pon aan de Prinses Irene- laan in Amstelveen. Het waren een werk van Toulouse Lautrec, dat een waarde heeft van 165.000 gulden, een doek van Boudin (25 mille), een scheepsgezicht van Ja cob Maris (80.000 gulden) en een min der kostbaar schilderij van Fentin La- tour. Van de twee andere schilderijen heb ben rechercheurs de herkomst inmid dels ook kunnen vaststellen. „De stort bui", een werk van Breitner, bleek af komstig van een diefstal uit een huis in Laren, het zesde schilderij, „Snauw" van Hoffmann, werd onlangs uit een huis aan de Bernard Zweerskade in Amsterdam-Zuid gestolen. Dat werd in dertijd voor 250 gulden gekocht. Mevrouw Pon is vannacht van haar vakantie op de Canarische Eilanden te ruggekeerd. Tijdens haar afwezigheid lette een huisbewaarder op haar bunga low. 's Avonds ging hij speciaal naar de bungalow om lichten aan te steken op dat de indruk zou ontstaan, dat de be woonster thuis was. Toen de huisbe waarder vorige week maandag laat in de avond weer langs ging, bleken niet temin enige schilderijen en mogelijk ook sieraden te zijn gestolen. De schilderijen die afkomstig zijn uit de Amstelveense bungalow, zijn aan de politie van Amstelveen overhandigd. De doeken, die uit hun lijsten waren ge haald, zagen er op het oog onbescha digd uit. De rest van de buit die in de auto werd gevonden, ligt opgeslagen in het politiebureau aan de Lodewijk van Deijsselstraat Rechercheurs proberen uit te vinden waar alles vandaan is ge komen. Ondertussen wordt jacht gemaakt op de dief. De politie meent te weten wie zij moet hebben. Van een foto uit het politie-archief heeft de tipgever de man herkend aan wie hij zijn tien jaar oude Volkswagen had verkocht De man werd al sinds enige tijd gezocht voor inbraken in Amsterdam en in andere plaatsen. Geld voor u: fiooo,- f2500,- f4000,- Als u daar de voorkeur aan geeft kunt u dezefoldêrook opvragen bij Postbus 342, Amsterdam. EEN SERVICE VAN DE AMSTERDAM-ROTTERDAM BANK PARAMARIBO De staking van de onderwijzers in Suriname is algemeen. Alle lagere, ulo- en mulo-scholen van het openbaar en bijzonder onderwijs zijn geslo ten. Verder legden ruim 250 hogere en middelbare ambtenaren (zeventig procent van het totale aantal) het werk voor onbepaalde tijd neer. Alle bij de Vereniging van hogere landbouwkundigen aangesloten ambte naren gingen in staking, evenals de me dische specialisten, op 28 na. Deze art sen zullen alleen op medisch-ethische gronden noodzakelijk werk verrichten. De directeuren van departementen, hoofdambtenaren op vitale posten en loodsen sympathiseren weliswaar met de staking, maar blijven werken. Hun vakbonden gaven daarvoor dispensatie. UTRECHT Het C hristelijk Natio naal Vakverbond heeft in verband met de politieke ontwikkelingen in Spanje, de vliegreizen naar dat land van zijn reisprogramma afgevoerd. De Internationale vakbeweging waar bij het CNV is aangesloten, heeft een krachtig protest laten horen tegen de uitzonderingstoestand in Spanje. Het CNV deelt het protest tegen „de terreur van het totalitaire bewind en het onderdrukken van elke democrati sche oppositie". Daarom worden in af wachting van de verdere ontwikkelin gen de reizen naar Spanje geschrapt. ARNHEM De Wageningse kape laan B. J. ter Steeg, die trouwplannen heeft, mag van de parochieraad van de St. Bernulphusparochie te Ooster beek na zijn huwelijk aanblijven als dekenaal assistent. Dit besluit ls met twaalf stemmen voor en één tegen ge nomen. Het Surinaamse Medische Genoot schap en de Vereniging van Gouverne mentsspecialisten staakten de lessen aan de opleidingsinstituten, nemen geen deel aan vergaderingen en verrichten geen ambtelijke keuringen meer. De bankemployés «1 de typografenvereni- ging legden het werk neer, voorlopig voor 24 uur. Van Swaay's werknemersorganisatie staakt vandaag een uur en stort twee uur loon in de stakingskas van de Ver eniging van Leraren. Bij de douane ging gisteren een drie dagen durende stiptheidsactie in. De stakingscentra, waarvan er zeven in Paramaribo zijn, werden druk be zocht door stakende leerkrachten, die zich lieten registreren. De straten in Suriname's hoofdstad waren gisteren drukker dan normaal, vooral ook door de schoolkinderen die, blij met de on verwachte vakantie, wat in het centrum rondslenterden. Er kwamen geen inci denten voor. De Surinaamse ministerraad besloot intussen dat de ambtenaren en met hen gelijkgestelden die het werk neerlegden niet worden geschorst, maar over de stakingsperiode geen salaris krijgen. Premier Pengel verklaarde voor ra dio en tv „met grote gulheid" alle eisen van de leraren te hebben ingewilligd. Hij kon de overplaatsing van de leraar ir. S. Devid, een van de aanleidingen tot de staking evenwel niet ongedaan maken. De regering is zich terdege bewust van de loodzware verantwoordelijkheid die op haar rust, zei de premier. Zij zal ondanks de spanningen rond de staking, het hoofd koel houden en zonder aan- ziens des persoons veiligheid van lijf en goederen van de bevolking tegen elke prijs garanderen. Kort daarop dreigden de arbeiders van de Surinam Aluminium Company met staking. Indien de mijnwerkers bond over de nieuwe cao binnen vijf da gen geen overeenstemming heeft bereikt met de directie van deze bauxietmaat- schappij, zal het werk worden neerge legd. De bond eist bovendien het aftreden van premier Pengel als voorzitter van de Surinaamse werknemersmoeder- bond. DEN HAAG jn een actie van één dag gaat de Stichting Vluchtelingen- ïulp Biafra-conflict donderdag een tweede inzameling in Nederland hou den. Op die dag verschijnt er in alia Nederlandse dagbladen een adverten tie ter grootte van een hele pagina. Hierin is een bon opgenomen, die kan worden opgestuurd onder vermelding van het bedrag, dat men voor de ac tie beschikbaar stelt. De bon moet naar Utrecht worden gezonden onder antwoordnummer 400. Het Rode Kruis is inmiddels bezig zwaargewonde Biafraanse krijgsge vangenen in ons land geplaatst te krij gen. De Nigeriaanse regering heeft toegestemd in de verzorging van deza militairen in Europa. Op het ogenblik gaat het om 107 pa tiënten, van wie er 56 al een plaat» hebben gevonden in verscheidene lan den. Met de operatie mee, wordt gere kend op een verblijf van zes maanden in Europa. Een en ander werd gisteren in Den Haag bekendgemaakt Mr. G. E. van Walsum, voorzitter van de Stichting deelde verder mee: „Wij zien het als een taak de bestaande luchtbrug in stand te houden en uit te bouwen. D» opbrengst van de nieuwe actie is be stemd voor alle slachtoffers van de oorlog. Maar gebleken is dat de meer derheid uit Biafra komt". .Daarom zou het levensgevaarlijk zijn als de luchtbrug weg viel. Wij zijn niet bereid te aanvaarden, dat een zo groot deel van een bevolking ten onder gaat alleen omdat men el kaar politiek nog niet heeft gevonden. Hoewel de Nederlandse regering da strijd met de voedselnood wil aanbin den, hebben particulieren ook nog een taak," aldus mr. Van Walsum. De geldinzameling is een voortzet ting van de eerste actie, die dertien miljoen gulden opbracht De Federa tie voor Vrouwelijke Hulpverlening is bereid bonnen van huis te halen. Op het ogenblik hebben ongeveer vijf miljoen mensen, meest kinderen, direct hulp nodig: ongeveer één mil joen in het gebied dat door de federa le regering wordt bestuurd en een kleine vier miljoen in Biafra. Men vreest, dat in maart dit aantal met ongeveer de helft zal zijn vermeer derd. SNEEK Het aannemersbedrijf A. Ooms en Zonen N.V. in Sneek heeft dertig werknemers ontslagen. Het be drijf is in financiële moeilijkheden ge raakt en heeft het faillissement aange vraagd. Bij de onderneming, die zich bezig hield met het aanleggen van wegen, is al het werk stopgezet. De financiële moeilijkheden zouden zijn ontstaan doordat het bedrijf enkele grote wer ken met verlies heeft moeten uitvoe ren. Er is nog een poging gedaan het be drijf te redden door het te verkopen, maar dit mislukte. DEN HAAG De centrumgespreks groep in de Christelijk-Historische Unie heeft grote bezwaren tegen het ontwerpprogram, dat deze partij heeft laten verschijnen. Duizenden kiezers van de CHU zul len gewetensconflicten hebben indien zij zich achter dit program stellen, zeggen de verontruste partijleden in hun brief aan de Unieraad. Zij beschrijven het nieuwe program als een „links program". De Centrumgespreksgroep stelt da Unieraad voor de vergaderingen van het hoofdbestuur openbaar te maken. „De Unie is de enige partij, waar nog geheimzinnigheid bestaat". De groep zou het ook onaanvaardbaar vinden als de CHU bij de Statenverkiezingen van 1970 niet meer met een eigen lijst zou uitkomen. SCHIPHOL Ethiopië wil in Ne derland een aantal kleinere schepen, een dok en Fries stamboekvee kopen. Minister Luns (Buitenlandse Zaken), vertelde gisteren na zijn terugkeer uit Ethiopië op Schiphol, dat een marine missie, mogelijk onder leiding van de kleinzoon van keizer Haile Selassie, nog deze maand komt onderhandelen over de aankoop van de schepen. Minister Luns, die in het begin in Ethiopië werd aangezien voor een lijf wacht van koningin Juliana, noemde enkele concrete uitvloeisels van het staatsbezoek: Nederland en Ethiopië sloten een basisovereenkomst voor tech nologische en economische samenwer king, Nederland stelde anderhalf mil joen gulden beschikbaar voor een door Ethiopië uit te kiezen project en konin gin Juliana schonk persoonlijk een half miljoen gulden voor een gezondheids project. Mr. Luns constateerde in zijn ge sprekken met keizer Haile Selassie over het Midden-Oosten, dat Ethiopië, zoals trouwens de meeste Afrikaanse staten, allerminst antd-Israël is. Ethiopië moet Egypte echter ontzien, aldus mr. Luns, omdat het werk afhankelijk is van het Suezkanaal. Het land wil het kanaal zo snel mogelijk weer open zien. De minister schreef het bijzondere objectieve oordeel van Ethiopië over Israël toe aan het feit, dat vele heden daagse gebruiken in het land nog stam men uit de joodse godsdienst ADVERTENTIE Met Dentofix zit het steviger Dentofix vormt een zacht, beschermend laagje en houdt het kunstgebit veel vaster en veiliger op zijn plaats. Het zit prettig en men kan rustig eten, lachen, niezen en spreken, in vele gevallen even gemakkelijk als met een natuurlijk gebit. Dentofix ver mindert de voortdurende angst voor los raken en verschuiven van het gebit en voor komt verwonding van het gehemelte. Den tofix houdt ook de adem fris. Geen onaan gename smaak, of hinderlijk gevoel. Prijs per strooibus slechts f. 2,35, bij apotheken en drogisterijen.

De Vallei | 1969 | | pagina 9